Strupy po oczyszczaniu manualnym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-13, 13:06   #1
Shidame
Przyczajenie
 
Avatar Shidame
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 6

Strupy po oczyszczaniu manualnym


Witam, nie wiem czy zadaję pytanie w odpowiednim dziale, ale wydaje mi się, że tak.
Otóż wczoraj miałam manualne wyciskanie twarzy, na prawym policzku kosmetyczka stwierdziła, że coś mi się dzieje pod skórą. Ja myślałam, że to zwykły zaskórniak, ale ona zauważyła, że stan zapalny. No i próbowała mi go jakoś ,,ruszyć" i wyciskała naokoło, bo miałam obok też wągry krostki, ale wychodziła tylko taka ciemna krew i płyn (tak powiedziała). Zapisała mi jakiś krem z filtrem, który dziś kupię i zaleciła wizytę u dermatologa.
Wczoraj miałam czerwoną twarz opuchniętą, ale kiedyś już raz miałam oczyszczanie twarzy i wiedziałam, że to normalne. Okej, wszystko mi dzisiaj rano poznikało, jest jak powinno, oprócz strupów na tym policzku (i jeszcze mam dwa na czole, ale małe).
Dałabym zdjęcie, ale posmarowałam już maścią Cepan.

Strupki na policzku są naokoło takie dość małe/średnie, ale jest też w środku jeden duży, brązowy, cienki.
Jutro wieczorem wyjeżdżam do Niemiec, mogę się tego jakoś pozbyć? Wczoraj pół dnia, dzisiaj cały dzień, jutro większość dnia... myślałam, że tyle mi starszy na dojście do siebie, ale teraz już taka pewna nie jestem
Shidame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 13:08   #2
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Strupy po oczyszczaniu manualnym

Nie da sie. Strupy odpadna same jak rana sie zagoi. Zdejmujac je masz grozbe infekcji plus opozniasz gojenie.
Swoja droga co za masakryczna kosmetyczka.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 13:11   #3
Shidame
Przyczajenie
 
Avatar Shidame
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 6
Dot.: Strupy po oczyszczaniu manualnym

Polecana, głównie przez moją mamę Już więcej nie pójdę.
Oczywiście nie zamierzam ich w żaden sposób ruszać, wysuszać, tylko właśnie Cepan zastosowałam, żeby jakichś śladów nie było.

Dwa pytania;
1. Wiem, że to zależy od osoby, sprawa indywidualna, ale w ile mniej więcej znikną? Do jutra około godziny 18 będzie już lepiej? Tak, żebym mogła to zamaskować kremem BB antybakteryjnym?
2. Zostaną mi blizny? Mam ,,młodą" twarz i nie chcę sobie jej szpecić jakimiś bliznami na policzku. Oczywiście nic nie będę rozdrapywać.
Za jakiś czas, tylko mi się Cepan wchłonie, mogę dać zdjęcia tych śladów, to może akurat ktoś będzie i oceni czy jest tak koszmarnie, jak mi się wydaje.

Edytowane przez Shidame
Czas edycji: 2015-08-13 o 13:17
Shidame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 13:19   #4
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Strupy po oczyszczaniu manualnym

Moja kosmetyczka mowi, ze kolo tygodnia skora do siebie dochodzi, nim wroci do normy. Nie nakladaj na to zadnych kremow BB. Szczegolnie jesli to nie zwykle pryszcze ale duzy stan zapalny.
A z bliznami okaze sie po zejsciu strupkow.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 13:25   #5
Shidame
Przyczajenie
 
Avatar Shidame
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 6
Dot.: Strupy po oczyszczaniu manualnym

Stan zapalny, ale taki... hm... pod skórą? Jakbym miała dużego podskórnego pryszcza, który nie ma nigdzie ujścia.
Ale skoro mówisz, żeby nic nie nakładać, to nie będę tego ruszać.
Mam tylko nadzieję, że żadnych blizn nie będzie... Masakra.

Dzwoniłam do tej kosmetyczki i uspokaja, że przy moim problemie strupy to nic dziwnego, że szybko odpadną, że na pewno nic nie zostanie i nie będzie żadnych blizn... Nie wiem tylko, czy jej wierzyć.

Edytowane przez Shidame
Czas edycji: 2015-08-13 o 14:07
Shidame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 14:15   #6
BananaaCoffee
Przyczajenie
 
Avatar BananaaCoffee
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 23
Dot.: Strupy po oczyszczaniu manualnym

Jeżeli kosmetyczka sama stwierdziła ,że coś złego dzieje się ze skórą nie powinna nic kompletnie ruszać .
Stan zapalny skóry to jedno z głównych przeciwwskazań do manualnego oczyszczania twarzy . Jeżeli podczas zabiegu dopiero to zauważyła co jest dziwne bo zawsze przed zabiegiem powinna zrobić dokładne badanie przedmiotowe zresztą też podmiotowe to powinna już wtedy zauważyć ,że coś jest nie tak a jeżeli nie wykonała takiego badania co wszystko na to niestety wskazuje nie powinna potem nic kompletnie ruszać w okolicach skóry gdzie jest ten stan zapalny .
No krótko mówiąc mogła zrobić Ci niestety krzywdę i nie wiadomo czy gdy strupki odpadną nie będziesz miała żadnej blizny . Jeżeli jednak coś by było nie tak zawsze możesz stosować miejscowo np.HEPARIZEN żel , CEPAN krem , CONTRACUBEX żel albo tak teraz bardzo popularny BIO OIL które zmniejszają blizny .
A kosmetyczkę radzę omijać szerokim łukiem .
__________________
Nothing happens without a reason.
BananaaCoffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 14:37   #7
asiu_lek
Raczkowanie
 
Avatar asiu_lek
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Strupy po oczyszczaniu manualnym

Ja bym do tej kosmetyczki poszła i zażądała zwrotu pieniędzy za tak spaprany zabieg
asiu_lek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-13, 14:44   #8
Shidame
Przyczajenie
 
Avatar Shidame
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 6
Dot.: Strupy po oczyszczaniu manualnym

Pójdę, jeśli po zagojeniu zostaną mi jakieś ślady, to na pewno.
Moja mama i jej szefowa też miały strupki po takim zabiegu (może nawet robione w tym samym salonie), odpadły, żadnych śladów, ładna cera... Dlatego się jeszcze wstrzymuję.
Ale aż mi się słabo robi, jak sobie pomyślę, że jakieś blizny mogę mieć ;-;

Aa, i jestem tutaj nowa, bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Dzięki za wszystkie rady, szczere i przede wszystkim szybkie odpowiedzi, naprawdę podnosicie mnie na duchu, bardzo dziękuję

Edytowane przez Shidame
Czas edycji: 2015-08-13 o 14:48
Shidame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-13 15:44:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.