Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-27, 09:11   #61
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

klient ma prawo zapłacić jakim nominałem chce, a kasjer ma obowiązek zapłatę przyjąć

podobnie wpienia mnie to, że sklepy ograniczają sobie ile towaru może kupić jeden klient, jak będę chciała to i mogę cały asortyment wykupić skoro mam na to pieniądze
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 09:14   #62
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Naprawdę, w niczyim interesie nie jest mieszanie posegregowanych odpadów. Naprawdę. Przestańcie wierzyć w takie bzdury, w tej chwili gospodarka odpadami to poważny biznes.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

A ja w końcu nie wiem, czyim to jest obowiązkiem, klient ma prawo zapłacić każdym obowiązującym nominałem, a w interesie sklepu jest go obsłużyć bezproblemowo. Podejrzewam, że kiedy każdy płaci grubymi to drobne się skończą, ale co się wtedy robi? Czy kierownik sklepu odpowiada za rozmienianie, czy rzeczywiście kasjerzy mają sami dbać o to?
ma prawo. Ale irytujące jest jak płaci 46gr i daje 100zł i jesze 6 gr
Pieniądze rozmieniają osoby obsługujące linie. U mnie np jest zakaz rozmieniania między sobą, jak i rozmieniania ludziom.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 09:15   #63
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Okropnie burackie jest dla mnie niesprzątanie po psach I panowie chodzący po mieście bez koszulek.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 09:25   #64
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Okropnie burackie jest dla mnie niesprzątanie po psach I panowie chodzący po mieście bez koszulek.
o tak. Ostatnio w mpku jechał pan bez koszulki. Zastanawiałam się nad tym jakby się ludzie zachowali gdybym ja w staniku siedziała też bez bluzki.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 09:28   #65
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Chamstwo w miejscu pracy. Prowadzenie głośnych rozmów na prywatne tematy w open space, nie sprzątanie po sobie w kuchni: zostawianie zalanego wodą zlewu,blatu, podłogi itd, pozostawianie w lodówkach resztek jedzenia które zaczynają się psuć, częstowanie się nie swoim jedzeniem np.musztardą, kechupem, mlekiem itp.
__________________
some dance to remember some dance to forget
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 09:37   #66
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Tego nie wiem, czasami widzę, że gdy kasjerzy nie mają jak rozmienić, to pytają kolegów z kas obok, ale klient nie musi zwracać uwagi kasjerowi na cały sklep, bo to już wygląda buracko.
Oczywiście wyżywanie się jest poniżej poziomu człowieka kulturalnego. Co nie zmienia faktu, że babka miała prawo zapłacić równie dobrze dwusetką co groszami i sklep w teorii nie powinien mieć z tym problemu, a w rzeczywistości często ten problem jest

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
klient ma prawo zapłacić jakim nominałem chce, a kasjer ma obowiązek zapłatę przyjąć

podobnie wpienia mnie to, że sklepy ograniczają sobie ile towaru może kupić jeden klient, jak będę chciała to i mogę cały asortyment wykupić skoro mam na to pieniądze
No a nie jest tak? Pieniądze to pieniądze, dopóki nie są zniszczone to są środkiem płatniczym, może jestem głodna a mam tylko 200 w jednym kawałku, i co, nie mam prawa iść do piekarni kupić sobie chleba, tylko muszę zaczepiać ludzi pod drzwiami czy nie mają rozmienić bo panie kasjerki nie mają wydać? Nie powinny się zdarzać takie rzeczy, gdybym nie miała wystarczającej kwoty to rozumiem że nie mogę czegoś kupić, ale w takiej sytuacji?

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
ma prawo. Ale irytujące jest jak płaci 46gr i daje 100zł i jesze 6 gr
Pieniądze rozmieniają osoby obsługujące linie. U mnie np jest zakaz rozmieniania między sobą, jak i rozmieniania ludziom.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
Nic mi to nie mówi
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 09:54   #67
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

no ja nie raz wyszłam głodna, bo pani w sklepie nie miała wydać nawet z 20 zł
poza tym ja bym się wstydziła prosić ludzi o rozmienienie pieniędzy bo mam same grube, a jeszcze gorzej bym się czuła jakby ktoś mi kupił taką bułkę

a wpienia mnie też to, że płacę banknotem 20 zł/50 zł i pani sie pyta czy nie mam drobnych to choć mam to czasem mówię że nie mam (jak widzę że babsko jest złośliwe) i zawsze ona ma wydać.

Edytowane przez 2016070953
Czas edycji: 2015-08-27 o 09:55
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 09:56   #68
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ale to nie jest bzdura, tylko normalna praktyka, bo to jest potem i tak segregowane (i to nawet wielokrotnie) w sortowni:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...eciarki__.html
Zauważ, że "Im bardziej posegregujemy odpady w domu, tym efektywniej pracuje zakład przetwarzający i segregujący odpady. Ale mówimy tu o pewnym modelu idealnym - tłumaczy Dominik Dobrowolski. - Do tego trzeba jeszcze przekalkulować koszty. Gdyby gmina chciała już na tym pierwszym etapie prowadzić bardziej szczegółową segregację, na pewno musiałaby znacznie podnieść koszty - wyjaśnia."
Poza tym dziesiejsze przepisy dotyczące jaki procent odpadów w ogóle może być zmieszany i składowany i towarzyszące temu kary i opłaty środowiskowe nie pozwalają na bawienie się w segregację wszystkiego dopiero po odbiórce od ludzi, sprostanie tym wymogom byłoby niewykonalne. Niczyja praca nie jest marnowana, jak się koleżanka powyżej obawiała. Ale często się zdarza, że w pojemniku na makulaturę jest dosłownie wszystko. To chyba jasne że trzeba to posegregować w ZOM, ale to nie znaczy że można poczuć przyzwolenie na niesegregowanie, bo przecież są od tego ludzie

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
o tak. Ostatnio w mpku jechał pan bez koszulki. Zastanawiałam się nad tym jakby się ludzie zachowali gdybym ja w staniku siedziała też bez bluzki.

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
Mogłaś sprawdzić
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm

Edytowane przez _Matilde_
Czas edycji: 2015-08-27 o 09:58
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:00   #69
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

ale przecież jak facet jest bez koszulki to jest przyzwolenie społeczne, a jak kobieta w staniku albo króciusieńkiej koszuleczce/wydekltowanej to już że dz**ka/s**ka/itp albo się zboki do niej lepią - takie mamy społeczeństwo
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:09   #70
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
a wpienia mnie też to, że płacę banknotem 20 zł/50 zł i pani sie pyta czy nie mam drobnych to choć mam to czasem mówię że nie mam (jak widzę że babsko jest złośliwe) i zawsze ona ma wydać.
Jako osoba kiedyś pracująca w handu wyjaśnię, że kiedy widać, że się kończą drobne w kasie, zbiera się je od klientów żeby nie dopuścić do całkowitej posuchy. Więc wydać jeszcze z czego jest, ale za pół godziny może nie być. To nie zawsze jest lenistwo i złośliwość sprzedawcy.
Z drugiej strony jest wielu klientów (zwykle są to faceci 50+ nie wiem czemu, taki fenomen), którym portfel aż trzeszczy w szwach od drobniaków, a i tak jak mają do zapłaty 4,35 PLN, to rzucą pięćdziesiątką 'bo im się nie chce grzebać'.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:14   #71
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

ja zazwyczaj wyzbywam się drobnych do absolutnego minimum i potem zostaję z
samymi banknotami co często mnie gubi bo potem nie mam jak kupić np. biletu w automacie.

a kiedyś miałam taką sytuację, którą juz opisywałam na jakimś wątku:poszłam do kiosku i poprosiłam o bilet za 2,80 zł i potem jak mnie pani zapytała czy mam drobne to jej podałam odliczoną kwotę, a ona na to z ryjem do mnie: "jak drobne ma to niech se bilet w tramwaju kupi bo ja tu mam bilety dla starszych ludzi" .
wgięło mnie totalnie i chociaż było to ponad rok temu to nic a nic już nie kupiłam w tym kiosku choć mijam go codziennie. boje się tam cokolwiek kupić bo mam traumę.

a jak opowiedziałam to w pracy to ludzie byli w szoku na zachowanie tej baby
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 10:15   #72
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

skądś te drobne w kasie muszą się brać, kasjerka często sama musi sobie je organizować.
Złośliwe "mam, ale nie dam" w kontekście drobnych też jest dla mnie buractwem.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:18   #73
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Tak, ale jak kasjerka jest dla mnie miła to daję drobne, a jak mnie obcina wzrokiem z pogardą, chamsko się odnosi, albo w trakcie obsługiwania mnie gada o ☠☠☠☠☠☠☠etach z koleżanką czym jest bardziej zajęta niż obsługą to tylko wtedy tak robię. wiem, że to też jest chamskie.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:19   #74
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Mam ale nie dam jest mega burackie.
Jasne ze ma z czgo wydac ale to sa np ostatnie drobne. A nawet jak ma duzo i jest np weekend, duzo ludzi to sie kqzdego pyta o drobne zeby miec zapas.
Z rozmienianiem to tez nie takie hop siup bo jak jest klient za klientem to nawet nie ma kiedy wyjsc i rozmienic.
Ja jak mam drobne to zawsze pytam 'czy dac koncowke'.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:24   #75
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

ale klient też nie ma gdzie rozmienić i co? ma nie zrobić zakupów?
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:25   #76
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

A ktos tu tak napisal? Ja rozumiem ze czasami sie nie ma drobnych, tez czasem nie mam.
Ale byla mowa o mam ale nie dam i to juz jest buractwo.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:28   #77
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

ale ja mówiłam że mam ale nie dam, jak kasjerka jest do mnie chamska
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:31   #78
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Ale wiele ludzi tak robi miezaleznie od kasjerki

Mi kiedys babka powiedziala ze mi nie da jakiejs tam koncowki bo 'nie bedzie miec na bilet'. Dodam ze w portfelu drobnych na kilogramy

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:31   #79
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
A ktos tu tak napisal? Ja rozumiem ze czasami sie nie ma drobnych, tez czasem nie mam.
Ale byla mowa o mam ale nie dam i to juz jest buractwo.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
A jak kasjerka warknie: nie mam wydać, proszę sobie gdzieś rozmienić to wychodzi na to że ma nie zrobić zakupów, no bo co, ma przedrzeć banknot na pół?
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 10:34   #80
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

to wtedy by należało zostawić zakupy i super miło powiedzieć: to ja dziękuję bardzo i iść zrobić zakupy gdzie indziej a ten sklep omijać
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:38   #81
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
A ja w końcu nie wiem, czyim to jest obowiązkiem, klient ma prawo zapłacić każdym obowiązującym nominałem, a w interesie sklepu jest go obsłużyć bezproblemowo. Podejrzewam, że kiedy każdy płaci grubymi to drobne się skończą, ale co się wtedy robi? Czy kierownik sklepu odpowiada za rozmienianie, czy rzeczywiście kasjerzy mają sami dbać o to?
Pracuję w supermarkecie i wg naszej polityki jest tak, że drobne powinny być w sejfie. W sumie z samego rana wiemy co jest w sejfie i w razie braku w kasetce mamy wołać o drobne a nie, że My osoby na kasie mamy wychciewać od klientów drobne bo jak się dowiedziałam od kierowniczki, takie zachowanie nie jest zgodne z polityką firmy :P

Pracuje już jakiś czas w sklepie i ... czasami przez prostaków opadają mi cycki. Najgorsi są obcokrajowcy. Na mieście dużo się kręci Ukraińców i oni nie dość, że nie potrafią powiedzieć ani be ani me w jezyku polskim to ja muszę się domyślić co chcą (czy chcą doładowanie do telefonu, czy reklamówke) to czasami zablokują kasy bo nabiorą produktów (wędliny jak mamy pakowane w kawałkach to cena jest podana za 100gr a oni myślą, że cena 1,89 to już za ok340gr szynki) a później się okazuje, że nie mają tyle gotówki przy sobie i trzeba cała transakcje anulować a oni oczywiście oburzeni, że MY ich oszukujemy.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:55   #82
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Nic mi to nie mówi
zawsze na zmianie jest liniowy tzn. ktoś odpowiedzialny za wydawanie przerw kasjerom. zamykanie i otwieranie kas, wysyłanie nadmiaru gotówki, rozmienianie pieniędzy i dużo innych rzeczy



A ja od pewnego czasu nie chcę żadnych drobnych. Bo już mi dadzą pieniądzę ja wydam a ten nagle, że on mi da końcówkę i ja z tego mam wydać

Kiedyś mi młoda dziewczyna awanturę zrobiła, bo było już 20 minut po zamknięciu sklepu, a ja nie miałam 10 groszówek i jej wydałam 30 gr 5 groszówkami Ale wtedy litanie dostałam.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 11:46   #83
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Moze zaraz posypia sie na mnie gromy, ale od kiedy wyjechalam z PL, za kazdym razem kiedy wracam na lono ojczyzny doznaje szoku poznawczego. Serio, Polacy sa chamscy i niekulturalni.

Lata temu, kiedy slyszalam takie zdanie, sama myslalam 'co za idiota / idiotka, w doopie sie na tym zachodzie poprzewracalo', ale niestety taka prawda.

Ostatnia wizyta w Pl: ide z mama, mama 60 lat, idziemy pod reke dosc waskim chodnikiem, slysze ze ktos jest za nami, mama tego nie zauwazyla, ogladam sie, kobieta z wozkiem. 'Odsuwam' mame, zeby grzecznie zrobic miejsce, naturalna sprawa. Myslicie ze ta kobieta powiedziala 'dziekuje'? A po co!

I w druga strone, kiedy moja mama mnie odwiedza, a jest osoba, ktorej slepego zachwytu zachodem nie mozna zarzucic, praktycznie codziennie powtarza, jacy tu sa wszyscy uprzejmi.
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 11:56   #84
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
zawsze na zmianie jest liniowy tzn. ktoś odpowiedzialny za wydawanie przerw kasjerom. zamykanie i otwieranie kas, wysyłanie nadmiaru gotówki, rozmienianie pieniędzy i dużo innych rzeczy
Aha i on rozumiem zarządza pieniędzmi w głównej kasie- sejfie - czymtam



Cytat:
A ja od pewnego czasu nie chcę żadnych drobnych. Bo już mi dadzą pieniądzę ja wydam a ten nagle, że on mi da końcówkę i ja z tego mam wydać

Kiedyś mi młoda dziewczyna awanturę zrobiła, bo było już 20 minut po zamknięciu sklepu, a ja nie miałam 10 groszówek i jej wydałam 30 gr 5 groszówkami Ale wtedy litanie dostałam.
No pewnie tak, jak ktoś dorzuca to można się pogubić
30 groszy po 5 to jest raptem 6 monet, no i tak samo jak w drugą stronę, to też pieniądze.
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 12:16   #85
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Mieszkam blisko centrum, w bloku praktycznie sami starsi ludzie. Na ostatnim piętrze mieszka starsze małżeństwo z córką, dziewczyna na oko 16-17 lat. Pomijając wulgarny wygląd, ostatnimi czasy zauważyłam, że w nocy wyrzuca puste puszki po piwie przez balkon Dodam, że przed balkonami jest ulica + chodnik, gdzie parkują auta. Później z rana te puszki widać na autach, na ulicy... ja nie wiem, nie ma śmietnika w domu
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 12:18   #86
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez eevone Pokaż wiadomość
Moze zaraz posypia sie na mnie gromy, ale od kiedy wyjechalam z PL, za kazdym razem kiedy wracam na lono ojczyzny doznaje szoku poznawczego. Serio, Polacy sa chamscy i niekulturalni.

Lata temu, kiedy slyszalam takie zdanie, sama myslalam 'co za idiota / idiotka, w doopie sie na tym zachodzie poprzewracalo', ale niestety taka prawda.

Ostatnia wizyta w Pl: ide z mama, mama 60 lat, idziemy pod reke dosc waskim chodnikiem, slysze ze ktos jest za nami, mama tego nie zauwazyla, ogladam sie, kobieta z wozkiem. 'Odsuwam' mame, zeby grzecznie zrobic miejsce, naturalna sprawa. Myslicie ze ta kobieta powiedziala 'dziekuje'? A po co!

I w druga strone, kiedy moja mama mnie odwiedza, a jest osoba, ktorej slepego zachwytu zachodem nie mozna zarzucic, praktycznie codziennie powtarza, jacy tu sa wszyscy uprzejmi.
No bo tak jest. W Polsce ludzie są niesamowicie nerwowi i wulgarni - to przede wszystkim. Potem idzie cała litania innych niefajnych cech, która sprawia, że tutaj naprawdę ciężko jest żyć.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 12:27   #87
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez blackcherryx94 Pokaż wiadomość
Raz byłam na grilu ze znajomymi i jedna w sumie ledwo poznana koleżanka mojej kuzynki spojrzala na mnie i przy wszystkich ludziach mówiła" ale masz zje**bany nos, jakbys była w kreskówce to byś miała ksywę pinokio" Oczywiście mnie się zrobiła strasznie przykro ,bo w sumie wyskoczyła z tym ni z guchy ni z pietruchy , totalnie bez powodu mi ubliżyła jeszcze się śmiejac przy moim (wtedy) chłopaku. No a resztę totalnie zatkało. Albo kolega mojego kuzyna siedząc z nami na ławcę zaczął do mnie skakać ( bo wtedy byłam w swoim rodzinnym mieście na wakacjach) ,że mam spindalać do Będzina, ( gdzie wcale nie mieszkam) bo jestem gówniarą i nikt nie chciał ,żebym przyjechała ( rok młodszą od niego ) . Słyszłyscie podobnie chamskie teksty ? Oczywiście teraz się z tego śmieję mając lekki żal ,ale wtedy nie było miłe tego wszystkiego sluchać.
Ja nie wiem, wśród jakich ludzi Ty się obracasz. I śmiejesz się z tego, że ktoś cię obraża? To jest śmieszne?

Nie ma to jak się przyzwyczaić do chamstwa na tyle, by udawać, że deszcz pada jak ktoś ci w twarz pluje.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 14:20   #88
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez eevone Pokaż wiadomość
Moze zaraz posypia sie na mnie gromy, ale od kiedy wyjechalam z PL, za kazdym razem kiedy wracam na lono ojczyzny doznaje szoku poznawczego. Serio, Polacy sa chamscy i niekulturalni.

Lata temu, kiedy slyszalam takie zdanie, sama myslalam 'co za idiota / idiotka, w doopie sie na tym zachodzie poprzewracalo', ale niestety taka prawda.

Ostatnia wizyta w Pl: ide z mama, mama 60 lat, idziemy pod reke dosc waskim chodnikiem, slysze ze ktos jest za nami, mama tego nie zauwazyla, ogladam sie, kobieta z wozkiem. 'Odsuwam' mame, zeby grzecznie zrobic miejsce, naturalna sprawa. Myslicie ze ta kobieta powiedziala 'dziekuje'? A po co!

I w druga strone, kiedy moja mama mnie odwiedza, a jest osoba, ktorej slepego zachwytu zachodem nie mozna zarzucic, praktycznie codziennie powtarza, jacy tu sa wszyscy uprzejmi.
powinna wam wysłać pocztówkę z podziękowaniami
xD
chryste xD

ale masz wymagania xD zajęłyście caly wąski chodnik idą pod ramię i oczekujesz że ludzie będą ci klaskać bo się przesunęłaś

xDDDDDDDDDDDD tak, zdecydowanie polacy są nie tego
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 14:42   #89
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
powinna wam wysłać pocztówkę z podziękowaniami
xD
chryste xD

ale masz wymagania xD zajęłyście caly wąski chodnik idą pod ramię i oczekujesz że ludzie będą ci klaskać bo się przesunęłaś

xDDDDDDDDDDDD tak, zdecydowanie polacy są nie tego
Nie, nie mam wymagan. Po prostu przyzwyczailam sie do pewnych standardow zachowan, jak na przyklad powiedzienie dziekuje, kiedy ktos Ci schodzi z drogi. Pewnie, ze nie jest to konieczne, ale jest zwyczajnie mile i kulturalne, ot co.

I nie mam na mysli, ze ide jak krowa, tarasujac przejscie i zmuszajac ludzi do chodzenia po jezdni, bo na cos takiego mnie sama szlag trafia.
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 14:42   #90
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: Chamy, prostaki i niekulturalni ludzie

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Tez mi zylka od tego skacze
Swego czasu czekal ze mna na przystanku chlopak ktorego nazwalam czlowiek spluwaczka. Doslownie plul i charchal co kilkanascie sekund.
Oczywiscie po zwroceniu uwagi lecialy kuffy i inne muje.
może miał problem z nadmierną podukcją śliny
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-09 10:07:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.