tabletki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-13, 11:01   #1
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492

tabletki?


Hej, jakoś tak wyszło, że mając 30 lat nigdy nie brałam tabletek. Zawsze zabezpieczałam się gumkami, potem długo byłam sama. Teraz muszę pomyśleć o jakiejś metodzie antykoncepcji. Wybieram się do ginekologa, ale chciałabym najpierw poradzić się osób bardziej obeznanych w temacie. Mam duży strach przed skutkami ubocznymi tabletek, praktycznie w każdym wątku można o tym przeczytać. Nie ma się pewności, że tabletki zostaną dobrze dobrane. Ostatnio robiłam sobie komplet badań, również hormony, bo nagle pogorszyła mi się cera, więc z tym pójdę do lekarza. Nic tam nie wyszło, wszystko w nomie.
Myślałam jeszcze nad implantem, ale może lepiej zacząć od tabletek?
Plastry nie wchodzą w grę z uwagi, że dużo trenuję, dużo się pocę i bałabym się, że będzie się odklejać.
Czy mogę zrobić coś co pomoże, żeby tabletki były dobrze dobrane? Wiem, że to zadanie lekarza, ale wiemy dobrze jak to bywa...
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 10:54   #2
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: tabletki?

up
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 11:49   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: tabletki?

Jakie dokładnie badania krwi należy zrobić przed przepisaniem antykoncepcji możesz znaleźć w internecie - są to m.in. badania wątroby i na krzepliwość krwi.

Niestety, badania mogą wyjść cacy, a tabletki mogą zostać dobrane nieodpowiednie. Wtedy należy je zmienić. Jest to ruletka. Na pocieszenie dodam, że ja nigdy nie miałam zmienianych tabletek. Od początku dobrze trafiłam .
Między tabsami a implantem jest przepaść cenowa. Jeśli stać Cię na implant, możesz rozważyć jego założenie lub obgadać to z lekarzem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 11:56   #4
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: tabletki?

Musisz po prostu spróbować. Niektórzy są zadowoleni (np. ja - krwawienie wiadomo kiedy wypada etc), psychicznie jestem spokojna. Nikt Ci nie powie czy trafisz od razu dobrze, musisz spróbować.
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 12:20   #5
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: tabletki?

Ja bym zaczęła od tabletek, nim zdecyzuję się na implant, bo może się okazać, że źle znosisz antykoncepcję hormonalną. Niestety i tak się zdarza. I wtedy kupakasy w błoto, bo będziesz musiała wyjąć.
A co do dobierania - tak, jak zostalo już powiedziane, jest to ruletka.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 12:21   #6
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: tabletki?

dziękuję
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 12:59   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: tabletki?

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
Hej, jakoś tak wyszło, że mając 30 lat nigdy nie brałam tabletek. Zawsze zabezpieczałam się gumkami, potem długo byłam sama. Teraz muszę pomyśleć o jakiejś metodzie antykoncepcji. Wybieram się do ginekologa, ale chciałabym najpierw poradzić się osób bardziej obeznanych w temacie. Mam duży strach przed skutkami ubocznymi tabletek, praktycznie w każdym wątku można o tym przeczytać. Nie ma się pewności, że tabletki zostaną dobrze dobrane. Ostatnio robiłam sobie komplet badań, również hormony, bo nagle pogorszyła mi się cera, więc z tym pójdę do lekarza. Nic tam nie wyszło, wszystko w nomie.
Myślałam jeszcze nad implantem, ale może lepiej zacząć od tabletek?
Plastry nie wchodzą w grę z uwagi, że dużo trenuję, dużo się pocę i bałabym się, że będzie się odklejać.
Czy mogę zrobić coś co pomoże, żeby tabletki były dobrze dobrane? Wiem, że to zadanie lekarza, ale wiemy dobrze jak to bywa...
Nic ci nie pomoże dobrze dobrać hormonów poza metodą prób i błędów. Badań nie robi się po to, żeby dobrać odpowiednie tabletki/plastry/cokolwiek, tylko po to, żeby zorientować się czy w ogóle możesz ich używać.
O skutkach ubocznych możesz przeczytać "wszędzie", bo internet skupia ludzi z jakimś wspólnym problemem. To nie oznacza, że masa skutków ubocznych po hormonach to jakaś wielka plaga. Po prostu mało kto ma potrzebę zakładać wątek albo pisać w przypadkowych miejscach o tym, jak to stosowanie hormonalnych anty jest u niej bezproblemowe.
Ja bym na twoim miejscu pewnie zaczęła od tabletek, bo łatwo jest je porzucić i zmienić na inne w razie czego. Plastrów też nie masz co odrzucać ze względu na aktywność fizyczną i pot. Używałam ich w takich warunkach i to akurat nie był problem. Plaster odkleił mi się tylko raz podczas gorącego prysznica. Implant sobie na razie daruj póki nie wiesz jak reagujesz na hormonalne anty.
Ale to też nie jest tak, że skoro jedne środki sprawują się źle, to każde inne też będą. Taki implant to inne hormony i nieco inne działanie niż tabsy lub plastry.
U mnie na przykład implant wygrywa ze wszystkim w wygodzie stosowania. Nie trzeba pamiętać o niczym, okresu brak, nie przeszkadza. Natomiast nie poprawia mi stanu skóry, co robiły plastry i tabletki. Ale o nich trzeba regularnie pamiętać niestety.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-14, 13:00   #8
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: tabletki?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;79685446]Nic ci nie pomoże dobrze dobrać hormonów poza metodą prób i błędów. Badań nie robi się po to, żeby dobrać odpowiednie tabletki/plastry/cokolwiek, tylko po to, żeby zorientować się czy w ogóle możesz ich używać.
O skutkach ubocznych możesz przeczytać "wszędzie", bo internet skupia ludzi z jakimś wspólnym problemem. To nie oznacza, że masa skutków ubocznych po hormonach to jakaś wielka plaga. Po prostu mało kto ma potrzebę zakładać wątek albo pisać w przypadkowych miejscach o tym, jak to stosowanie hormonalnych anty jest u niej bezproblemowe.
Ja bym na twoim miejscu pewnie zaczęła od tabletek, bo łatwo jest je porzucić i zmienić na inne w razie czego. Plastrów też nie masz co odrzucać ze względu na aktywność fizyczną i pot. Używałam ich w takich warunkach i to akurat nie był problem. Plaster odkleił mi się tylko raz podczas gorącego prysznica. Implant sobie na razie daruj póki nie wiesz jak reagujesz na hormonalne anty.
Ale to też nie jest tak, że skoro jedne środki sprawują się źle, to każde inne też będą. Taki implant to inne hormony i nieco inne działanie niż tabsy lub plastry.
U mnie na przykład implant wygrywa ze wszystkim w wygodzie stosowania. Nie trzeba pamiętać o niczym, okresu brak, nie przeszkadza. Natomiast nie poprawia mi stanu skóry, co robiły plastry i tabletki. Ale o nich trzeba regularnie pamiętać niestety.[/QUOTE]

dziękuję
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 01:45   #9
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: tabletki?

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
Plastry nie wchodzą w grę z uwagi, że dużo trenuję, dużo się pocę i bałabym się, że będzie się odklejać.
Plastrom absolutnie nie przeszkadza wysiłek fizyczny, sama stosuję i zapewniam. Mają tak mocny klej, że ledwo je odklejam przy zmianie plastra. Wystarczy tylko plaster nakleić w dobrym miejscu.
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 14:53   #10
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: tabletki?

dziękuję za wszystkie rady. Byłam u lekarza i dostalam Yasmin, zobaczymy.
Dostalam tez skierowanie na badania, cytologie i usg piersi, zebym zrobila zanim zaczne brac, bo tabletki i tak dopiero na poczatku stycznia zaczne.
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-15 15:53:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.