Zawód-Fryzjer - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Dobry fryzjer

Notka

Dobry fryzjer Szukasz dobrego fryzjera w swoim mieście? Na tym forum znajdziesz adresy i nazwiska sprawdzonych fryzjerów. Wejdź i znajdź dobrego fryzjera, poleć własnego.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-07, 18:05   #1
thehairstyling
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1

Zawód-Fryzjer


Cześć dziewczyny jestem tu nowa , a więc wybaczcie jeśli coś pomieszałam . Zwaracam się do Was z prośbą, a więc od przyszłego roku zaczynam kształcić się w zawodzie fryzjera, wybrałam szkołę zawodową dlatego ze nauka nie idzie mi zbyt dobrze średnia 3,3 i obawiam się ze w technikum nie dałabym rady. chciałabym was zapytać jak początkowo wyglądają praktyki w salonie? Wiem,że na początku przyglądanie się itd. a co potem? strasznie boję się tego, że nie dam rady i im bliżej rozpoczęcia szkoły tym bardziej zaczynam w siebie wątpić .. myslicie ze osoba ktora bardzo interesuje sie wlosami , ale nie jest doswiadczona za bardzo w tym temacie da radę? bardzo proszę o odpowiedzi doświadczonych dziewczyn. Z góry bardzo dziękuję.
thehairstyling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 18:35   #2
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Zawód-Fryzjer

Ja fryzjerką nie jestem, ale się wypowiem.
No więc, każdy kiedyś zaczynał. jak masz pasję i jakąś wiedzę to praktyka tez pójdzie ok.
Sama przerabiałam to na stażu w ARiMR. W okresie składania wniosków o dopłaty (a te idą w tysiące, grube tysiące) jeden ze stażystów miał być wyznaczony do pomocy przy przyjmowaniu. modliłam się, żebym to nie była ja bo kontakt z klientami to lubię, ale z daleka. Pierwszy dzień był straszny. Nie wiedziałam jak reagować, gdzie ręce dać. Ale potem już się przyzwyczaiłam i na końcu nawet miałam lepszy wynik przyjętych wniosków niż niektórzy etatowi pracownicy

Tak więc, nie ma co się bać. Jeśli nie jesteś manualnym beztalenciem, wiesz która ręka jest która i jak trzymać nożyczki i pędzelek do farbowania powinno być ok

Ja sama zostałam mianowana nadworną fryzjerką mojego brata. Szkoda mu się zrobiło kasy na podcinanie u fryzjera. Kupił maszynkę do włosów i ja go nią podcinam na dole, a górę podcinam i cieniuję nożyczkami. Nawet sobie chcę kupić lepsze i lżejsze nożyczki od obecnych (małe, wąskie dłonie to przekleństwo).
A żadnego wykształcenia nie mam w tym kierunku Były wpadki tylu kawałek przystrzyżony krócej niż reszta, tył fryzury a la młody Zagłoba. Ale ostatnio mu strzeliłam fryza idealnego.

Tak więc praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka i będzie spoko
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 18:16   #3
Wioluswpns
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 10
Dot.: Zawód-Fryzjer

Cytat:
Napisane przez thehairstyling Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny jestem tu nowa , a więc wybaczcie jeśli coś pomieszałam . Zwaracam się do Was z prośbą, a więc od przyszłego roku zaczynam kształcić się w zawodzie fryzjera, wybrałam szkołę zawodową dlatego ze nauka nie idzie mi zbyt dobrze średnia 3,3 i obawiam się ze w technikum nie dałabym rady. chciałabym was zapytać jak początkowo wyglądają praktyki w salonie? Wiem,że na początku przyglądanie się itd. a co potem? strasznie boję się tego, że nie dam rady i im bliżej rozpoczęcia szkoły tym bardziej zaczynam w siebie wątpić .. myslicie ze osoba ktora bardzo interesuje sie wlosami , ale nie jest doswiadczona za bardzo w tym temacie da radę? bardzo proszę o odpowiedzi doświadczonych dziewczyn. Z góry bardzo dziękuję.

hej ja jestem po zawodowce. i teraz pracuje w salonie od jakiegos czasu. Powiem Ci tak ze pierwszy rok przewaznie polega na tym ze sie przygladasz sprzatasz i nakladasz farbe. Jak to lubisz to nie powinno byc wiekszego problemu. Wazne zebys wiezyla w siebie. wiadome ze na poczatku bedzie ciezko Ci sie czegos nauczyc i cos nie bd wychodzic ale z czasem bedzie juz ok. Wazne zebys jak najwczesniej zaczela przygotowywac sie do egzaminu czeladniczego i opanowala strzyzenia i baleyage... jesli chodzi o szkole to TYLKO ZAWODOWKA. w technikum sie tyle nie nauczysz. w zawodowce masz co chwile kontakt z klientka z roznymi problemami z kolorem strzyzeniem wiec bedziesz wiedziala jak masz reagowac co robic. Jak cos to pytaj
Wioluswpns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dobry fryzjer


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.