zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-24, 13:43   #1
kle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 114

zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta


Witam
Mam 19 lat. Mam problem dotyczący mojego zgryzu. Nie wiem co to za wada Chodzę od ponad pół roku do różnych ortodontów i każdy ma inną opinię na temat mojego zgryzu, tutaj przedstawie przykładowe jakie dostałem:
1. zgryz wporzątku nie ma wady (Pani nie widziała problemu)
2. może cofnięty o 1 max 1,5 milimetra
3. zgryz wporzątku, tylko jakbym nie miał podbródka wcale( powiedziała, żebym udał się do chirurga plastycznego)
Było jeszcze pare innych opinii
Jak byłem mały to nosiłem aparat wyjmowany przez jakiś okres. Pani ortodonta powiedziała, że wszystko jest wporzątku i już nie muszę go nosić. Nosiłem ponieważ miałem wystającą górną 1 ( jak byłem mały miałem wypadek i ząb urusł krzywy). Obecnie mam gryz wporzątku, tylko trochę 1 jeszcze wystaje, a tak to wszystki jest idealnie. Nie mam zgryzu otwartego, ani progenii. Wszysko niby pasuje, ale jednak nie do końca. Ale co? To nie wiem i proszę o pomoc Jeżeli ktoś wie jaką ja mam wadę to proszę mi powiedzieć w jaki sposób mógłbym ją wyleczyć. Czy aparatem, czy operacyjnie, czy udać się do chirurga plastycznego, bo są różne wypełniacze aby uformować podbórdek wstrzykuje się 1mililitr czy tam 2 i jest ok a póżniej bym założył aparat bym dobrze wyglądał i bym się leczył jednocześnie <- Czy takie rozwiązanie wchodzi w grę?
kle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 20:17   #2
tk90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 43
Dot.: zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta

lol a ja wlasnie myslalem o operacji zeby miec taki podbrodek jak Twoj...taki maly i delikatny Wedlug mnie pasuje do Ciebie

Edytowane przez tk90
Czas edycji: 2010-05-24 o 20:19
tk90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 20:21   #3
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta

Dwa takie same wątki, jeden w medycynie estetycznej, drugi w chirurgii plastycznej...
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 09:03   #4
kle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 114
Dot.: zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta

bo Tutaj chcę dowiedzieć się na temat operacji...
kle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 23:24   #5
dziobun
Zadomowienie
 
Avatar dziobun
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 554
Dot.: zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta

Na początek zaznaczę, ze nie jestem ortodontką, tylko studentką stomatologii, ale jakiś tam pojęcie o ortodoncji już mam
Przeanalizowałam Twoje modele (ten rejestrator z wosku nieco to utrudnia;/) i rzeczywiście wszystko wygląda w porządku (1 klasa kłowa, 1 klasa Angle'a czyli prawidłowo).
Problem moim zdaniem nie tkwi w Twojej bródce (IMO położona jest w tylnej granicy normy). Problem tkwi w dysproporcji pomiędzy położeniem bródki a Twojej górnej wargi. Wargę masz wysuniętą poprzez nadmierne wychylenie siekaczy i biorąc pod uwagę, że Twoja lewa "jedynka" wychylona jest mocniej, z tej strony "wada" zapewne wydaje się być bardziej widoczna.
Dlatego zanim porwiesz sie na jakiekolwiek operacje, wylecz się ortodontycznie- to wyrówna proporcje Twojego profilu i pewnie nie bedziesz miał już ochoty niczego poprawiać.
A skoro już i tak radzę- czas na wizytę u stomatologa, bo po pantomogramie widać, ze masz parę zębów do leczenia i to pilnie. (nie będę wymieniać, chyba, że sobie zażyczysz).
Pozdrawiam
dziobun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 01:29   #6
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta

Cytat:
Napisane przez dziobun Pokaż wiadomość
Na początek zaznaczę, ze nie jestem ortodontką, tylko studentką stomatologii, ale jakiś tam pojęcie o ortodoncji już mam
Przeanalizowałam Twoje modele (ten rejestrator z wosku nieco to utrudnia;/) i rzeczywiście wszystko wygląda w porządku (1 klasa kłowa, 1 klasa Angle'a czyli prawidłowo).
Problem moim zdaniem nie tkwi w Twojej bródce (IMO położona jest w tylnej granicy normy). Problem tkwi w dysproporcji pomiędzy położeniem bródki a Twojej górnej wargi. Wargę masz wysuniętą poprzez nadmierne wychylenie siekaczy i biorąc pod uwagę, że Twoja lewa "jedynka" wychylona jest mocniej, z tej strony "wada" zapewne wydaje się być bardziej widoczna.
Dlatego zanim porwiesz sie na jakiekolwiek operacje, wylecz się ortodontycznie- to wyrówna proporcje Twojego profilu i pewnie nie bedziesz miał już ochoty niczego poprawiać.
A skoro już i tak radzę- czas na wizytę u stomatologa, bo po pantomogramie widać, ze masz parę zębów do leczenia i to pilnie. (nie będę wymieniać, chyba, że sobie zażyczysz).
Pozdrawiam
Hej

Ja tak właśnie dumam, jeśli orto poskłada ładnie łuki warga chłopakowi się schowa to już kompletnie będzie miał zaburzone proporcje twarzy :/
Nie jestem związana z zawodem ortodonty/stomatologa ale mi się wydaje że w bródce tkwi jednak problem, chłopakowi nie wykształciły się do końca gałęzie żuchwy i nieco guzkowatość dlatego ma lekkie tyłożuchwie - ale to moja w 100% nieprofesjonalna opinia.

ps. nie zakładaj tylu wątków, jeden wystarczy.
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 09:40   #7
dziobun
Zadomowienie
 
Avatar dziobun
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 554
Dot.: zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta

Rzeczywiscie, może być tak, że po takiej ingerencji ortodontycznej, nos będzie wydawał się nieco dłuższy, ale stosunek warga- bródka będzie wyglądał lepiej. Coś za coś, ale ostateczne plusy i minusy leczenia powinien przedstawić lekarz, który je zaplanuje.
CatchyKathy, piszesz o lekkim tyłożuchwiu- tego nie ocenia się tylko na podstawie profilu
Z modeli nie wynika, żeby taka wada występowała. Jeśli już miałabym czegos szukać na siłę, to z lewej strony kły są ustawione w 2 klasie (teraz się dokładnie przypatrzyłam, ale już raz narzekałam, że ten wosk przeszkadza ) co przy 1 klasie Angle'a (tę ocenia się na podstawie szóstek) MOGŁOBY ALE NIE MUSI sugerować tyłozgryz rzekomy ,czyli związany z nadmiernym rozwojem szczęki a nie niedorozwojem żuchwy. Żeby to jednak stwierdzić należałoby wykonać analizę cefalometryczną, a ja nie podejmuje się zrobienia tego na podstawie cefalogramu z internetu.
Muszę się więc nie zgodzić, CatchyKathy, z Twoją opinią na temat nie wykształcenia się gałęzi żuchwy- one są prawidłowo rozwinięte- zobacz, ze pomieściły całą bazę zębową, łącznie z ósemkami, przy lekkim tylko stłoczeniu w odcinku przednim. Do guzowatości bródki też bym się nie przyczepiła. (Swoją drogą, ciekawa jestem, Kle, czy któreś z Twoich rodziców ma podobny profil do Twojego?)
Rada ode mnie- Kle, znajdź dobrego ortodontę, któremu wreszcie zaufasz, niech przeprowadzi dokładną analizę Twoich modeli i zdjęć, zaplanuje dla Ciebie leczenie, wytłumaczy Ci jakie zmiany zajdą w Twoim wyglądzie po leczeniu (zarówno te pozytywne jak i ewentualnie negatywne) i wtedy zdecyduj się na leczenie. Na ostrzykiwanie się paskudztwami zawsze będzie czas, a póki co zajęłabym się wyleczeniem i wyprostowaniem zębów, bo wydaje mi się, że ludzie dużo większą uwagę przykładają to zdrowego, równego, białego uśmiechu niż do rozmiarów brody
dziobun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 09:50   #8
kle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 114
Dot.: zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta


Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem
Swój problem opisałem również na forum stomatologicznym (ktoś mi tutaj poradzł te forum).
Tam specjaliści piszą, że tak jak ty studentko zgryz mam wporzątku tylko optycznie mam schowaną bródkę. Koszt takiej operacji byłby duuuzo ponad 20 tysięcy złotych i nie mam co liczyć na nfz bo to tylko wygląd mi poprawi. Dlatego zastanawiam się nad implantem podbródka. Tak mi poradziła moja ortodontka, że nic nie może zdziałaś bo może mam cofnięcie o 1,5 militetra ale gdy poprawi to aparetm to nic nie da muszę "zrobić" sobie podbródek

Jeszcze raz dziękuję
kle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 14:16   #9
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta

A mam takie troche może dziwne pytanie, ale tak sobie pomyślałem skoro chirurg - ortodonta robi operację żuchwy i ogólnie zna się na wyglądzie twarzy brody itp. czy może również operować wady za pomocą implantu? Np umieścić implant podbródka? Jak myślicie?
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 08:29   #10
dziobun
Zadomowienie
 
Avatar dziobun
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 554
Dot.: zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta

teoretycznie- może. praktycznie- może się tym nie zajmować i nie wykonywać takich zabiegów. Musiałbyś poszukać konkretnej osoby i się dowiedzieć, ale wydaje mi się, że raczej w kręgu chirurgów plastycznych, a nie szczękowo-twarzowych i stomatologiznych
dziobun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 10:14   #11
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta

bo kurcze mało informacji w internecie jest. Co się dowiedziałem, że w:
Poznaniu od 3tysięcy złotych
Warszawie ten sam zabieg od 7tys. złotych (ale jaja :P Mailowo zapytałem się Pana Chęcińskiego chyba tak sie nazywa i podał taka cene, phi ;p)
Kalingrad od 2650zł (650euro)

Kurcze więc najlepiej do Kalingradu albo do Poznania :/ Ale, że mieszkam w Płocku to do Poznania mam z 250kilosów a do Kalingradu lepiej nie mówic.
Znalazłem stronę firmy co sprzedaje te implanty, dlatego tak się zastanowiłem, bo implant można kupić tylko muszę znaleść fachowca ktory to ulokuje.
A z tego co wiem to nie ma na 99% chirurgii plastycznej w Płocku . Bo przecież nie pójde do szpitala swojego do pierszego lepszego chirurga i nie powiem "Dzień dobry Panu! Czy Pan umie ulokować ten implant w bródce? I jaki jest koszt tego zabiegu?"

Edytowane przez kle2
Czas edycji: 2010-06-05 o 10:16
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 11:08   #12
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta

Drogi Panie Piotrze Skupin proszę napisać mi ile kosztuje implant podbródka. Jeżeli ceny są różne ponieważ wielkość ma "swoją cenę" to proszę mi napisać od do kosztuje.
Głownie chodzi mi o implant anatomiczny podbródka bo zgryz mam wporzątku może o 1-2 milimetry cofnięte tak jak powiedziała Pani ortodontka ale tak to wogólne to mam super i nie wyleczy mi aparatem tego tylko przez powiększenie podbródka <- słowa mojej ortodontki.
Proszę o odpowiedź bo kurcze w internecie nie ma nic, kompletnie nic
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 14:58   #13
kle2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 72
Dot.: zagadkowy zgryz- chirurgia plastyczna/ortodonta

A mam pytanie jak widac na zdjeciach mam nos jak petarda ale nie stwarza mi on kompleksow tzn. jak bedzie to wypelnie sobie kwasem hialuronowym czy czyms.
Na innym forum przeczytalem ze jak ktos chce zmniejszyc nos (garb nosa) to moga te resztki wlozyc do brody aby poprawic wyglad. Wszystko fajnie 2 pieczenie przy jednym ogniu sie wydaje. Ale jedni pisza ze te kawalki znikaja a drudzy ze nie :/ Jezeli by nie znikaly i te resztki by wystarczyly do poprawy profilu to bym zrobil ta metoda ale jezeli resztki znikaja to wiadomo ze implant. Moze ktos cos wie wiecej na ten temat?
kle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.