Jak zdrowo schudnąć w moim wieku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-12, 20:41   #1
Hiruni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1

Jak zdrowo schudnąć w moim wieku?


Mam 14, prawie 15 lat. Ważę 70-71kg przy wzroście 168cm, więc mam nadwagę, poza tym wyglądam grubo. Próbowałam głodówek, ale przez to mam teraz trochę problemów ze zdrowiem. Wiem, że głodówki to głupota, ale mimo to się głodziłam. Chciałabym zacząć jeść zdrowo, tylko kiedy próbuję czuję, że mi nie wyjdzie i poddaję się po 2-3 dniach. Z ćwiczeniami bym nie miała problemów, tylko nie wiem co ćwiczyć w domu- ćwiczenia na zewnątrz odpadają, bo po pierwsze się wstydzę, a po drugie pogoda pod psem Mam alergię na orzechy i miód, więc nie mogę uwzględniać ich w diecie.
Hiruni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 22:35   #2
loud
Raczkowanie
 
Avatar loud
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: EP
Wiadomości: 257
Dot.: Jak zdrowo schudnąć w moim wieku?

Cytat:
Napisane przez Hiruni Pokaż wiadomość
Mam 14, prawie 15 lat. Ważę 70-71kg przy wzroście 168cm, więc mam nadwagę, poza tym wyglądam grubo. Próbowałam głodówek, ale przez to mam teraz trochę problemów ze zdrowiem. Wiem, że głodówki to głupota, ale mimo to się głodziłam. Chciałabym zacząć jeść zdrowo, tylko kiedy próbuję czuję, że mi nie wyjdzie i poddaję się po 2-3 dniach. Z ćwiczeniami bym nie miała problemów, tylko nie wiem co ćwiczyć w domu- ćwiczenia na zewnątrz odpadają, bo po pierwsze się wstydzę, a po drugie pogoda pod psem Mam alergię na orzechy i miód, więc nie mogę uwzględniać ich w diecie.
No to poczuj,że ci wyjdzie.
Mniej jeść, ruszać się, nie patrzeć na to,że pogoda brzydka ani że buty do biegania nie są ładne tylko ZMOTYWOWAĆ SIĘ.
W domu to możesz się porozciągać ewentualnie, a podstawą tu są aeroby.
Tłuszcze można dostarczać z innych źródeł niż orzechy, miód postawą żadnej diety (niestety ) nie jest.
Wystarczy trochę chęci do poczytania na pierwszym lepszym wątku i forum czym jest zdrowy sposób odżywiania.
__________________
I tura ----> do 65 kg MISSION COMPLETED
II tura ----> 65-64-63-62-61--59-58-57-56-55
loud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 10:32   #3
e19c5719f6a7940d002dc7b15b591184dc08028e_5f8782f23d7b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 222
Dot.: Jak zdrowo schudnąć w moim wieku?

Wystarczy wpisać na youtubie np. ćwiczenia na brzuch/uda albo np. skalpel itd... i spokojne da się ćwiczyć w domu
e19c5719f6a7940d002dc7b15b591184dc08028e_5f8782f23d7b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 12:47   #4
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Jak zdrowo schudnąć w moim wieku?

Hmmm w Twoim wieku ważyłam podobnie (68) i też czułam się z tym paskudnie... Niestety moje doświadczenie pokazuje że diety mają małe szanse - ja próbowałam ale wiadomo domowe jedzonko, pełna lodówka i kochająca mama piekąca ciacho Ciężko jest- i są to trudności obiektywne więc nie rób sobie wyrzutów...
Proponuje zrezygnować ze słodyczy i chipsow na rzecz owoców i zacząć ćwiczyć bo to podstawa Nie zachęcam do biegania- bo wiadomo pogoda na początki nie najlepsza, nie wszędzie się da... zachecam do ćwiczeń z youtubem Nie wiem co lubisz -ja probowałam zumby (jak lubisz tańczyc -ale dla mnie było za szybko) . Teraz robie ćwiczenia mel B 3-4 razy w tygodniu po godzinie, w dni bez coś innego ... (wpisujesz mel b i jest
W Twoim wieku szybko schudniesz, nadwagę masz małą więc ruch nie sprawi ci problemu - tylko pozytywne nastawienie i konsekwencja I pamiętaj jak stawiasz na ćwiczenia - to mierz się a nie waż Bo mięśnie są cięższe od tłuszczu
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 16:44   #5
StupidAlice
Czekoladoholik
 
Avatar StupidAlice
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Na obłąkanej herbatce...
Wiadomości: 12 505
Wink Dot.: Jak zdrowo schudnąć w moim wieku?

Cytat:
Napisane przez Hiruni Pokaż wiadomość
Mam 14, prawie 15 lat. Ważę 70-71kg przy wzroście 168cm, więc mam nadwagę, poza tym wyglądam grubo. Próbowałam głodówek, ale przez to mam teraz trochę problemów ze zdrowiem. Wiem, że głodówki to głupota, ale mimo to się głodziłam. Chciałabym zacząć jeść zdrowo, tylko kiedy próbuję czuję, że mi nie wyjdzie i poddaję się po 2-3 dniach. Z ćwiczeniami bym nie miała problemów, tylko nie wiem co ćwiczyć w domu- ćwiczenia na zewnątrz odpadają, bo po pierwsze się wstydzę, a po drugie pogoda pod psem Mam alergię na orzechy i miód, więc nie mogę uwzględniać ich w diecie.
Czego się wstydzisz Kochana? Spacery, chodzenie z kijkami a jak troche zrzucisz bieganie może być (teraz dbaj o stawy) Ty nie masz się czego wstydzić niech robią to osoby, które zalegają na kanapie i wcinają drugą czekolade Warzywa, owoce, może przekonaj mame do zastąpienia chleba białego razowym czy też ciemne makarony. MŻ+WR, pamiętaj też, że ciągle dojrzewasz masz w szkole siłownie? może mogłabyś tam chodzić po lekcjach Ćwiczenia siłowe przynoszą jeszcze lepsze efekty niż aeroby
Trzymam za Ciebie kciuki Rób wszystko z głową a napewno się uda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1353714236_num3n1_600.jpg (57,5 KB, 42 załadowań)
__________________
"Kiedy ludzie mówią Ci, że nie możesz czegoś zrobić, tak jakby chcesz spróbować...prawda?”

Margaret Chase Smith
63,5 kg
U
28.08.2014 - 55 kg
28.08.2015 - 54,9 kg
28.08.2016 - 55,2 kg
28.08.2017 - 52,6 kg
StupidAlice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 07:25   #6
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak zdrowo schudnąć w moim wieku?

Cytat:
Napisane przez Hiruni Pokaż wiadomość
Chciałabym zacząć jeść zdrowo, tylko kiedy próbuję czuję, że mi nie wyjdzie i poddaję się po 2-3 dniach.
Ha, widzisz, bo przy zdrowym jedzeniu nie schudniesz w 2-3 dni. W ogole nic sie nie zmieni przez tydzien, dwa. Ale na dłuższą metę czekają Cię świetne wyniki, zdrowo się odżywiając i ćwicząc pozbędziesz się całej nadwagi, oczywiście-nie od razu, tylko w jakieś pół roku

Powodzenia!

Aha. Na świeżym powietrzu nie musisz ćwiczyć, tym bardziej, że pogoda teraz mało przyjazna biegaczom. Ale możesz chodzić na długie spacery. Tego się chyba nie wstydzisz?
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 07:35   #7
_Ulcia_
Raczkowanie
 
Avatar _Ulcia_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 132
Dot.: Jak zdrowo schudnąć w moim wieku?

Hej!
za pomocą mamy lub taty wybierz się do doktora dietetyki ,nie słuchaj żadnych rad osób które nie są uprawnione do tego aby doradzać Ci w dziecinie zrowego odżywiania każde jedne ćwiczenia wymagają najpier odpowiedniej rozgrzewki(chodzmy nawet takie bieganie) potem ćwiczenia główne a na końcu rozciąganie. Ćwicz tylko pod okiem intruktorów którzy są profesjonalistami i dużo lat doświadczeń.
__________________
...całe to nasze dbanie o SIEBIE pójdzie na marne jak nie przestaniemy podjadać i jeść słodycze!
_Ulcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-16, 22:29   #8
loud
Raczkowanie
 
Avatar loud
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: EP
Wiadomości: 257
Dot.: Jak zdrowo schudnąć w moim wieku?

Cytat:
Napisane przez _Ulcia_ Pokaż wiadomość
Hej!
za pomocą mamy lub taty wybierz się do doktora dietetyki ,nie słuchaj żadnych rad osób które nie są uprawnione do tego aby doradzać Ci w dziecinie zrowego odżywiania każde jedne ćwiczenia wymagają najpier odpowiedniej rozgrzewki(chodzmy nawet takie bieganie) potem ćwiczenia główne a na końcu rozciąganie. Ćwicz tylko pod okiem intruktorów którzy są profesjonalistami i dużo lat doświadczeń.
Skoro dziewczyna zakłada wątek to prawdopodobnie nie ma na tyle wyrozumiałych rodziców ażeby zabrali ją do dietetyka lub pomogli przejść na dietę gotując zdrowiej / dietetycznej.



Co do ćwiczeń to warto ćwiczyć wedle możliwości. Jw
__________________
I tura ----> do 65 kg MISSION COMPLETED
II tura ----> 65-64-63-62-61--59-58-57-56-55
loud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 10:11   #9
paddy_1
Zadomowienie
 
Avatar paddy_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Jak zdrowo schudnąć w moim wieku?

Ja od siebie dodam, że sama się wstydziłam biegać wśród ludzi w parku. Szczególnie gdy miałam taką możliwość w niedzielę, gdy wszyscy eleganccy po kościele a ja dres zero make upu...
Ale okazało się że tam biega i ćwiczy mnóstwo osób, grubych, chudych, wysportowanych i tych mniej.

Co dodaje mi energii i jest motywacją (może uznacie mnie za zarozumiałą ale to działa ) Po pierwsze - kiedy mijam ludzi którzy nie ćwiczą, którzy jedzą lody czy wielką watę cukrową wiem, że to ja wygrywam, to ja jestem górą. I kiedy mijam pary zakochanych to mimo że wyglądam jak zgon to widzę podziw w oczach facetów i złość i zazdrość w oczach babeczek. To mi daje niezwykłą siłę

Co do jedzenia przygotowanego przez nasze kochane mamiczki - Moja próbowała mnie dokarmiać podczas przyjazdów na weekendy. Sama chodzi na aerobik dwa razy w tygodniu i gdy ja tak duuużo mówiłam o zdrowym jedzeniu, to teraz pomaga mi coś pozmieniać w obiadkach, a to doda jogurt zamiast śmietany, albo wyjmie mi mięsko zanim zrobi sos.
Jak robi makaron to ja sobie gotuję swój pełnoziarnisty, tak samo jest z ryżem. To nie jest trudne Wiadomo, nie zmienisz wszystkiego w pyszne zdrowe danie ale czasem kilka małych zmian wystarczy.

I nie poddawaj się! P
Polecam blogi czy tumblr które dla mnie są niezwykle motywujące - to jedne z moich ulubionych
http://thetumblrgym.com/
http://inspirefitness.tumblr.com/
__________________
I'm better than I was yesterday but not as good as I'll be tomorrow
Runmageddon Nocny Rekrut 9.04
Runmageddon Classic 9.04
paddy_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 10:16   #10
StupidAlice
Czekoladoholik
 
Avatar StupidAlice
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Na obłąkanej herbatce...
Wiadomości: 12 505
Smile Dot.: Jak zdrowo schudnąć w moim wieku?

Cytat:
Napisane przez paddy_1 Pokaż wiadomość
Ja od siebie dodam, że sama się wstydziłam biegać wśród ludzi w parku. Szczególnie gdy miałam taką możliwość w niedzielę, gdy wszyscy eleganccy po kościele a ja dres zero make upu...
Ale okazało się że tam biega i ćwiczy mnóstwo osób, grubych, chudych, wysportowanych i tych mniej.

Co dodaje mi energii i jest motywacją (może uznacie mnie za zarozumiałą ale to działa ) Po pierwsze - kiedy mijam ludzi którzy nie ćwiczą, którzy jedzą lody czy wielką watę cukrową wiem, że to ja wygrywam, to ja jestem górą. I kiedy mijam pary zakochanych to mimo że wyglądam jak zgon to widzę podziw w oczach facetów i złość i zazdrość w oczach babeczek. To mi daje niezwykłą siłę

Co do jedzenia przygotowanego przez nasze kochane mamiczki - Moja próbowała mnie dokarmiać podczas przyjazdów na weekendy. Sama chodzi na aerobik dwa razy w tygodniu i gdy ja tak duuużo mówiłam o zdrowym jedzeniu, to teraz pomaga mi coś pozmieniać w obiadkach, a to doda jogurt zamiast śmietany, albo wyjmie mi mięsko zanim zrobi sos.
Jak robi makaron to ja sobie gotuję swój pełnoziarnisty, tak samo jest z ryżem. To nie jest trudne Wiadomo, nie zmienisz wszystkiego w pyszne zdrowe danie ale czasem kilka małych zmian wystarczy.

I nie poddawaj się! P
Polecam blogi czy tumblr które dla mnie są niezwykle motywujące - to jedne z moich ulubionych
http://thetumblrgym.com/
http://inspirefitness.tumblr.com/
Pani "zarozumiała" wpadłam tylko żeby Ci wystarczy pozmieniać małe rzeczy,brawo, brawo
__________________
"Kiedy ludzie mówią Ci, że nie możesz czegoś zrobić, tak jakby chcesz spróbować...prawda?”

Margaret Chase Smith
63,5 kg
U
28.08.2014 - 55 kg
28.08.2015 - 54,9 kg
28.08.2016 - 55,2 kg
28.08.2017 - 52,6 kg
StupidAlice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 10:19   #11
paddy_1
Zadomowienie
 
Avatar paddy_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Jak zdrowo schudnąć w moim wieku?

Dziękuję. To dopiero początek mimo że moje ciało wygląda tak jakbym chciała. Zdrowe odżywianie i ćwiczenia stały się moim stylem życia i zostaną ze mną już na zawsze
Trzymajcie się wszystkie dzielnie
__________________
I'm better than I was yesterday but not as good as I'll be tomorrow
Runmageddon Nocny Rekrut 9.04
Runmageddon Classic 9.04
paddy_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-28, 13:54   #12
nonessential
Zadomowienie
 
Avatar nonessential
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 101
GG do nonessential
Dot.: Jak zdrowo schudnąć w moim wieku?

Ja ci bardzo gorąco polecam trening Ewy Chodakowskie. Są to proste ale męczące ćwiczenia dostarczające również endorfin do organizmu. Ja stosuję i jestem bardzo zadowolona. Początkowo sądziłam że to jakaś katorga i nie dam rady znów go zrobić ale z dnia na dzień jest mi coraz łatwiej i robie go teraz z uśmiechem na twarzy i widzę w końcu efekty z ćwiczeń
nonessential jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.