solaria na trądzik, przebarwienia skóry??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy: jak często korzytasz z solarów?
raz w tygodniu 0 0%
dawa razy w tygodniu 0 0%
od święta 1 25,00%
wogóle nie korzytam 3 75,00%
Głosujący: 4. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-04, 12:52   #1
5helga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 16
Exclamation

solaria na trądzik, przebarwienia skóry???


Miałam problem ze skórą i myślałam, że saloaria są dobrym rozwiązaniem moich problemów skórnych.
Ale... czy to właściwe że podczas opalania świało zdaje się przechodzić w ultrafiolet, a nie w D3 wit. -...belizna świeciła mi się na niebiesko!...-?
Mnie się wydaje że takie solarium: "ni to ultrafiolet ni wit. D3"; neutralizuje opaleniznę i faktycznie może prowadzić do jeszcze większych powikłań, miałam problem żeby nadać skórze kolorytu!, a nie korzystałam zawsze z tego samego gabinetu.


Jakich preparatów najlepiej używać po solariach?
5helga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 13:22   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: solaria na trądzik, przebarwienia skóry???

Cytat:
Napisane przez 5helga Pokaż wiadomość
Miałam problem ze skórą i myślałam, że saloaria są dobrym rozwiązaniem moich problemów skórnych.
Ale... czy to właściwe że podczas opalania świało zdaje się przechodzić w ultrafiolet, a nie w D3 wit. -...belizna świeciła mi się na niebiesko!...-?
Mnie się wydaje że takie solarium: "ni to ultrafiolet ni wit. D3"; neutralizuje opaleniznę i faktycznie może prowadzić do jeszcze większych powikłań, miałam problem żeby nadać skórze kolorytu!, a nie korzystałam zawsze z tego samego gabinetu.


Jakich preparatów najlepiej używać po solariach?
Solarium to lampy świecące ultrafioletem. Nic w nic nie "przechodzi". Jeśli chodzi o witaminę D3, to światło UV jest potrzebne do jej wyprodukowania w skórze.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 20:33   #3
perskin
Raczkowanie
 
Avatar perskin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 49
Dot.: solaria na trądzik, przebarwienia skóry???

Rety przeraziłaś mnie tym postem. Przecież solarium nie pomaga na trądzik, w ręcz przeciwnie...
Początkowo owszem może załagodzić zmiany ze względu na ich zasuszenie, ale przesuszona skóra zaczyna produkować więcej łoju.
To właśnie łojotok jest przyczyną trądziku.
Dodatkowo jeśli masz jakieś blizny potrądzikowe to tylko się one uwydatnią, ponieważ zniszczona tkanka nie produkuje melaniny.
Przy Trądziku niezbędna jest ochrona UV.

Też mam trądzik i uwierz mi są dużo lepsze sposoby na jego redukcję Jeśli masz jakieś pytania co do pielęgnacji to służę radą
__________________
Problemów z cerą można uniknąć, ale niezbędna jest w tym pielęgnacja odpowiadająca na potrzeby skóry.

Per.Skin.
https://perskin.wordpress.com/
perskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 13:32   #4
5helga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 16
Exclamation Dot.: solaria na trądzik, przebarwienia skóry???

....ale o ile wiem UV to nie ultrafiolet(jakby księżyc mnie opalał p).
Z tego co wiem jest możliwość wyboru naświetleń, te nowsze mają świało bardziej podobne do słonecznego i majtki już tak nie "rażą".
W regulaminie zaś jest że ponoć nie powinno się używać kremów przed naświetlaniem.
Nie mam pojęcia jakich żelów/kremów używać. A może są takie preparaty które już te śwatła odróżniają i lepiej współgrają z poprawą kolorytu skóry.
Dzięki! p

Edytowane przez 5helga
Czas edycji: 2017-01-05 o 13:33
5helga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 14:36   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: solaria na trądzik, przebarwienia skóry???

Cytat:
Napisane przez 5helga Pokaż wiadomość
....ale o ile wiem UV to nie ultrafiolet(jakby księżyc mnie opalał p).
Z tego co wiem jest możliwość wyboru naświetleń, te nowsze mają świało bardziej podobne do słonecznego i majtki już tak nie "rażą".
W regulaminie zaś jest że ponoć nie powinno się używać kremów przed naświetlaniem.
Nie mam pojęcia jakich żelów/kremów używać. A może są takie preparaty które już te śwatła odróżniają i lepiej współgrają z poprawą kolorytu skóry.
Dzięki! p
Wystarczyłoby poczytać choćby wikipedię i może by ci się rozwiały wątpliwości. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ultrafiolet
UV to jest ultrafiolet. O co ci chodzi z tym księżycem swoją drogą?
Nie wiem jakie są tendencje we współczesnych solariach jeśli chodzi o rodzaje lamp, ale prawdą jest, że do opalania służy jedynie ultrafiolet, więc jakiekolwiek inne światło dają te lampy, muszą dawać też UV, żeby robiły to, do czego są przeznaczone. Majty jeśli świecą na niebiesko, to dlatego, że lampa oprócz UV świeci także w zakresie widzialnym na niebiesko i fioletowo, co z kolei odbija się całkowicie od białych powierzchni. Samo promieniowanie UV jest niewidzialne.
Nie rozumiem też o co ci konkretnie chodzi z tymi kremami. Zakładam, że chodzi ci o kremy z filtrem UV, tylko nie wiem po co miałabyś ich używać, skoro twoim celem jest wystawienie skóry na światło UV.
Ostatnia i najważniejsza sprawa jest taka, że nie wyleczysz tym skóry ani nie zlikwidujesz przebarwień. UV najpewniej jedyne co zrobi, to przebarwienia zwiększy i chwilowo zabije bakterie żyjące na powierzchni skóry.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 08:58   #6
JulietMonique
Przyczajenie
 
Avatar JulietMonique
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 26
Dot.: solaria na trądzik, przebarwienia skóry???

u mnie solarium przy trądziku się sprawdziło
JulietMonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 09:58:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:43.