załamka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-14, 09:44   #1
meg1702
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 151

załamka


Hej. Chyba muszę się komuś wyżalić.
Kompletnie jestem załamana.
W tym roku zdaję maturę. Moi rodzice pomagali mi w nauce. Wysyłali na korepetycje, dawali kasę.
Jeden przedmiot który był dla mnie ważny, kompletnie zawaliłam. Myślałam, że będę mieć z niego jakieś 90%, a tu w granicach 50-70.
Spędziłam multum czasu nad nauką. Rozwiązywałam egzaminy studentów z moim profesorem, a teraz jestem kompletnie załamana, tym jak mi poszło. Moi rodzice są strasznie źli na mnie, ciągle słyszę jakieś komentarze. W czwartek mam ustny angielski i uczę się na niego, a moja mama wchodzi do pokoju i "i tak ch*ja powiesz, więc przestań się uczyć"
Nie wiem dalej co z moja wymarzoną szkołą.
Nie mam w ogóle ochoty podchodzić do następnych matur...
meg1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 09:52   #2
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: załamka

a TY jesteś zadowolona z wyniku? jeżeli CIEBIE on satysfakcjonuje to olej mamę.. uczysz się dla siebie nie dla niej..
Powiem tak.. bez spiny są drugie terminy.. zawsze możesz maturę poprawić
a i powiem jeszcze że ustne chyba raczej się na uczelniach nie liczą.. patrzą na wynik z pisemnych `więc wyluzuj przed ustnymi
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 09:54   #3
meg1702
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 151
Dot.: załamka

No właśnie nie jestem zadowolona. Nie po to tyle siedziałam przed książkami, uczyłam się takich rzeczy, nie wychodziłam nigdzie z domu, żeby teraz napisać na tak słabo.
Nie wiem, czy z tym wynikiem dostanę się na studia...
A ustne fakt, nie liczą się nigdzie...
meg1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 09:55   #4
CoJaPacze
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 190
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez meg1702 Pokaż wiadomość
Hej. Chyba muszę się komuś wyżalić.
Kompletnie jestem załamana.
W tym roku zdaję maturę. Moi rodzice pomagali mi w nauce. Wysyłali na korepetycje, dawali kasę.
Jeden przedmiot który był dla mnie ważny, kompletnie zawaliłam. Myślałam, że będę mieć z niego jakieś 90%, a tu w granicach 50-70.
Spędziłam multum czasu nad nauką. Rozwiązywałam egzaminy studentów z moim profesorem, a teraz jestem kompletnie załamana, tym jak mi poszło. Moi rodzice są strasznie źli na mnie, ciągle słyszę jakieś komentarze. W czwartek mam ustny angielski i uczę się na niego, a moja mama wchodzi do pokoju i "i tak ch*ja powiesz, więc przestań się uczyć"
Nie wiem dalej co z moja wymarzoną szkołą.
Nie mam w ogóle ochoty podchodzić do następnych matur...
Mam podobną sytuację, poza tym, że rodzice mnie wspierają.

Sporo się uczyłem do rozszerzeń by je zdać na jak najwyższym poziomie, chodziłem na korki, a tu psikus i będę miał gorzej od przeciętnego maturzysty (te rozszerzenia ofc).

Tylko ja mam zamiar walczyć dalej i jeśli mi nie poszła totalnie ta matura to pójdę na studia zaoczne, przy okazji będę się douczać do matury i następną mam nadzieję, że napiszę duużo lepiej(oczywiście już pracuję by było lepiej) - a potem drugi kierunek na dziennych.

Nawet jeśli nie poszła Ci matura i chcesz poprawić wynik to spróbuj ten rok wykorzystać jak najlepiej - naucz się perfekcyjnie jakiegoś języka, zdobądź certyfikaty - opcji jest wiele. Grunt to się nie załamywać.

Poza tym jak pójdziesz na studia za rok to jeśli byłaś w liceum to jak będziesz poprawiać maturę za rok wyjdzie jakbyś była w technikum z tym, że w przeciwieństwie do większości Twoich rówieśników będziesz znała bardzo dobrze języki np., bo przez ten rok bardzo przyłożysz się do pracy aby je dopracować. Wykorzystaj to co masz jak najlepiej potrafisz i nie załamuj się.

Edytowane przez CoJaPacze
Czas edycji: 2013-05-14 o 09:56
CoJaPacze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 10:00   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez meg1702 Pokaż wiadomość
Hej. Chyba muszę się komuś wyżalić.
Kompletnie jestem załamana.
W tym roku zdaję maturę. Moi rodzice pomagali mi w nauce. Wysyłali na korepetycje, dawali kasę.
Jeden przedmiot który był dla mnie ważny, kompletnie zawaliłam. Myślałam, że będę mieć z niego jakieś 90%, a tu w granicach 50-70.
Spędziłam multum czasu nad nauką. Rozwiązywałam egzaminy studentów z moim profesorem, a teraz jestem kompletnie załamana, tym jak mi poszło. Moi rodzice są strasznie źli na mnie, ciągle słyszę jakieś komentarze. W czwartek mam ustny angielski i uczę się na niego, a moja mama wchodzi do pokoju i "i tak ch*ja powiesz, więc przestań się uczyć"
Nie wiem dalej co z moja wymarzoną szkołą.
Nie mam w ogóle ochoty podchodzić do następnych matur...
Nie przejmuj sie gadaniem rodziców, mogą sie czuć jakoś tam zawiedzeni, ale takie docinki są na żałośnie niskim poziomie, nie reaguj na takie teksty.

Poza tym wynik 50-70% też nie jest zły (zwłaszcza, jeśli to jest matura rozszerzona, ale przy podstawowej to też nie jest najgorzej). Pamiętaj, że w maturach są te bezsensowne klucze - możesz umieć i to całkiem dobrze, a jak użyjesz złego słowa, to punktu nie dostaniesz. Także wynik matury absolutnie nie prezentuje Twojego faktycznego stanu wiedzy (dla przykładu, ja rozszerzoną biologię zdałam kiepsko, a na moim roku na studiach jestem jedną z lepiej uczących się, a Ci co sie chwalili maturą z rozsz. biologii na 80-90% mają już jeden warunek z pierwszego semestru, ledwo idą do przodu itp. także nie myśl, że jak gorzej napisałaś maturę, to to znaczy, że jesteś głupia lub nie masz wiedzy, słyszałam, że sama Szymborska z interpretacji swoich wierszy nie dostała 100% tylko około 70% ).

W razie czego zawsze możesz poprawić za rok lub w sierpniu 1 przedmiot. Poza tym o ile mi wiadomo, to jest niż demograficzny, więc przyjmują maturzystów na studiach nieco pobłażliwiej, niż kilka lat temu. Nie zamartwiaj się tylko postaraj się zdać na tyle na ile możesz matury, które Ci zostały. Może się okazać, że wcale nie napisałaś na tyle, ile przewidujesz.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 10:16   #6
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: załamka

Poczekaj na wyniki, a nie baw się we wróżkę (chyba że połowy odpowiedzi w ogóle nie napisałaś). Nie wiem o jakim przedmiocie mówisz i na jakiej podstawie szacujesz wynik, ale porównywanie tego, co napisałaś z odpowiedziami znafców w internecie czy gazetach jest bez sensu. Gdy zdawałam maturę kilka dobrych lat temu na każdej stronie i w każdej gazecie odpowiedzi się różniły. W kilku odpowiedziach z angielskiego i biologii znaleźliśmy ze znajomymi błędy.
Z polskiego rozszerzonego na podstawie odpowiedzi z netu "przewidziałam" sobie 40-50% i byłam załamana. Zdałam na 86% (88? Kurde, nie pamiętam)
Podejrzewam, że będzie lepiej niż Ci się wydaje.
Jeśli coś z angielskiego umiesz - odpuść sobie trochę. Lepiej do ustnych podejść na luzie. Tam się liczą bardziej umiejętności niż czysta wiedza. Lepiej mówić z małymi błędami, ale pewnie, niż dukać i przed każdym słowem się zastanawiać.
Poza tym ustne się nigdzie nie liczą, więc nie ma się co stresować. Najgorsze już za Tobą.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 10:21   #7
meg1702
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 151
Dot.: załamka

wos pr...
Uczyłam się wszystkiego i wiem, że umiem dużo więcej niż na tyle co napisałam...
Tylko obawiam się, że ten fakt chyba raczej nie przekona komisji rekrutacyjnej....
meg1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 10:59   #8
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: załamka

Wynik z matury nie świadczy o tym, ile wiesz z danego przedmiotu, a o tym, jak jesteś przygotowana do rozwiązywania testów. Niczego innego matura w tym momencie nie pokazuje.

Jeśli zaś matura z WOSu była taka istotna to przypuszczam, że wybierasz się na socjologię? Jeśli trafiłam, to nie masz się czym martwić.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 11:02   #9
meg1702
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 151
Dot.: załamka

Pudło! bez.nar.
Niby tak, ale nikt nie patrzy w tej chwili ile umiem, tylko jak napisałam...
meg1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 11:07   #10
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Jeśli zaś matura z WOSu była taka istotna to przypuszczam, że wybierasz się na socjologię? Jeśli trafiłam, to nie masz się czym martwić.
Ja WOS zdawałam, żeby iść na finanse i rachunkowość Z matmy byłam kiepska, nie przykładałam się, a potrzebowałam drugiego przedmiotu, poza językiem

meg1702- bezpieczeństwo narodowe? To chyba nie jest aż tak oblegany kierunek, że trzeba rozszerzenie zdawać na 80/90% A podstawa jak ci poszła? Czy nie pisałaś? Bo wiesz, w zależności od przelicznika, podstawa mogłaby dać ci więcej punktów przy rekrutacji.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 11:09   #11
meg1702
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 151
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Ja WOS zdawałam, żeby iść na finanse i rachunkowość Z matmy byłam kiepska, nie przykładałam się, a potrzebowałam drugiego przedmiotu, poza językiem

meg1702- bezpieczeństwo narodowe? To chyba nie jest aż tak oblegany kierunek, że trzeba rozszerzenie zdawać na 80/90% A podstawa jak ci poszła? Czy nie pisałaś? Bo wiesz, w zależności od przelicznika, podstawa mogłaby dać ci więcej punktów przy rekrutacji.
Nie, nie pisałam podstawy. Podstawa x 0,5, rozsz x 1.
Z tego co się zdążyłam zorientować to z roku na rok jest coraz więcej chętnych...
meg1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 11:13   #12
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez meg1702 Pokaż wiadomość
wos pr...
Uczyłam się wszystkiego i wiem, że umiem dużo więcej niż na tyle co napisałam...
Tylko obawiam się, że ten fakt chyba raczej nie przekona komisji rekrutacyjnej....
Dobra.
Ale jak oceniasz te procenty?
Nie napisałaś wielu odpowiedzi? Było zdjęcie Wałęsy, a podpisałaś, że to Stalin? Na czym te błędy polegały? Nie wiem, co na maturze było, suche fakty czy też interpretacje - jeśli opisówki to wg mnie nie możesz być pewna, że czegoś Ci nie zaliczą.
A odnośnie wypracowania to już w ogóle.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 11:14   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez meg1702 Pokaż wiadomość
Hej. Chyba muszę się komuś wyżalić.
Kompletnie jestem załamana.
W tym roku zdaję maturę. Moi rodzice pomagali mi w nauce. Wysyłali na korepetycje, dawali kasę.
Jeden przedmiot który był dla mnie ważny, kompletnie zawaliłam. Myślałam, że będę mieć z niego jakieś 90%, a tu w granicach 50-70.
Spędziłam multum czasu nad nauką. Rozwiązywałam egzaminy studentów z moim profesorem, a teraz jestem kompletnie załamana, tym jak mi poszło. Moi rodzice są strasznie źli na mnie, ciągle słyszę jakieś komentarze. W czwartek mam ustny angielski i uczę się na niego, a moja mama wchodzi do pokoju i "i tak ch*ja powiesz, więc przestań się uczyć"
Nie wiem dalej co z moja wymarzoną szkołą.
Nie mam w ogóle ochoty podchodzić do następnych matur...
skąd możesz wiedzieć, ile punków dostaniesz? jeśli nie jest to matematyka czy fizyka to zawsze na dwoje babka wróżyła. nie panikuj już teraz, skup się na ustnym angielskim. martwić się będziesz przy wynikach, a teraz poszukaj ew. jakiejś alternatywy na inną uczelnię/kierunek.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 11:15   #14
meg1702
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 151
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Dobra.
Ale jak oceniasz te procenty?
Nie napisałaś wielu odpowiedzi? Było zdjęcie Wałęsy, a podpisałaś, że to Stalin? Na czym te błędy polegały? Nie wiem, co na maturze było, suche fakty czy też interpretacje - jeśli opisówki to wg mnie nie możesz być pewna, że czegoś Ci nie zaliczą.
A odnośnie wypracowania to już w ogóle.
Napisałam wszystko, tylko w cz.1 poleciałam z punktami.
Straciłam z 10 punktów.
Źródła poszły w porządku, o wypracowanie też się nie martwię zbytnio, bo wiem że napisałam na temat, tylko pytanie jak ocenią egzaminatorzy.
meg1702 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 11:19   #15
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: załamka

Twoi rodzice są taaacy wspierający-stres niczego nie tłumaczy-współczuję:/
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 11:44   #16
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: załamka

Przygotowywałaś się, starałaś, ciężko pracowałaś, żeby dobrze napisać maturę z tego przedmiotu, być może nie poszło Ci tak jak byś chciała, ale nie olałaś sprawy i wiesz, że zrobiłaś sporo, żeby osiągnąć swój cel. Wiadomo, że w takiej sytuacji ewentualna porażka boli pewnie jeszcze bardziej, ale spokojnie to nie koniec świata, a tylko niewielki epizod w Twoim życiu.
Też pisałam rozszerzenia z dwóch przedmiotów i niestety nie wpasowałam się w klucz i nie poszło mi tak, jakbym chciała, ale z perspektywy czasu teraz wydaje mi się to już mało znaczące. Poza tym zawsze możesz poprawiać maturę w przyszłym roku.
A tak w ogóle, to radziłabym Ci podobnie jak inne osoby poczekać na wyniki i wtedy się przekonasz jak naprawdę Ci poszło.
Chociaż ja sprawdzając i porównując swoje odpowiedzi z kluczem podanym w internecie naliczyłam sobie więcej procent niż miałam w rzeczywistości, (o jakieś 10 ) i jak przyszły wyniki to byłam zawiedziona. Co nie znaczy, że u Ciebie też tak będzie, bo zawsze może być lepiej niż Ci się wydaje.

Współczuję rodziców.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2013-05-14 o 11:46
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 12:04   #17
Shylsay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 112
Dot.: załamka

Dlatego ja nie oczekiwałam żadnej pomocy od rodziców, powiedziałam, że nie chcę korków, sama się przygotowywalam, sama pisałam pracę na ustny polski (podczas gdy moi znajomi je kupowali) i wszystko to, co osiągnę będzie tylko i wyłącznie moją zasługą, do czego nikt nie może mieć pretensji i się przyczepić.
__________________

Shylsay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 12:11   #18
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: załamka

Autorko, rozumiem, co czujesz, bo idealnie rok temu też przeżywałam chwile grozy. W moim przypadku chodziło o chemię R. Arkusze rozwiążywałam na 95-100%, a matura rok temu mnie zaskoczyła - i w pierwszym dniu miałam wizję, że mogę nie mieć nawet 70% (sugerowałam się odpowiedziami na forach, od znajomych). Miałam 85%. Też chodziłam na korki, od I liceum, moi rodzice bulili na to mnóstwo pieniędzy. Ale skoro i moi wtedy, i Twoi teraz WIDZIELI że się uczyłaś, nie ograniczyłaś się tylko do korepetycji - sama wiesz, że ich pretensje są nieuzasadnione. Oni też - jak każdy - musieli mieć w życiu potknięcia. Czy stracili ważnego klienta, czy zawalili egzamin na studiach albo coś innego. I zamiast Cię dołować, powinni powiedzieć - trudno, szkoda nam Cię bardzo, bo wiemy, jak dużo się przygotowywałaś. Teraz już nic nie możemy na to poradzić, więc zadręczać się też nie ma sensu.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 12:15   #19
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: załamka

Kochana,
jestem dowodem na to,ze nie tylko rodzice, ale i nauczyciele mowili,ze nic ze mnie nie bedzie... fakt faktem,ze w jakis sposob mnie zdeptali,ale ja sie nigdy nie poddalam. I nie dlatego,ze chcialam im udowodnic- dlatego,ze ja kochalam i kocham swoje marzenia i nic nie jest w stanie mnie od nich odgrodzic. Mature zdalam srednio- ale poszlam na studiach i tam mi szlo swietnie- 5 z licencjata i mgr. teraz rodzice sa dumni.
Nie sluchaj ich-sluchaj siebie. powodzenia
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 17:10   #20
Krakau
Raczkowanie
 
Avatar Krakau
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 143
Send a message via Skype™ to Krakau
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość

Poza tym wynik 50-70% też nie jest zły (zwłaszcza, jeśli to jest matura rozszerzona, ale przy podstawowej to też nie jest najgorzej).
Widocznie nie należysz do osób zbyt ambitnych. Dobry wynik z matury rozszerzonej to 80+, z podstawy mniej niż 90 to trochę wstyd - ale to moja skromna opinia. Zależy, kto gdzie mierzy - ja mierzyłam na UJ i na UW, na każdą uczelnie złożyłam na jeden kierunek i na obydwa się dostałam, wyniki miałam z rozszerzeń 95 i 88, a co zabawne - na UW dostałam się w drugiej rekrutacji. Więc OK, autorka na studia się dostanie, ale raczej na żadne z tych lepszych jej się nie uda. Więc pocieszanie słowami ,,50 to dobry wynik" jest śmieszne. Autorka zawaliła sprawę i doskonale o tym wie. Nie widzę sensu idiotycznego pocieszania. Co zamiast gadania takich głupot można zrobić? Cóż, powiedzieć, by autorka wzięła się w garść i poprawiła tę maturę.

Btw - autorko, napisałaś, że cały czas się uczyłaś i nie wychodziłaś z domu - i być może w tym leży problem. Przed maturą trzeba się uczyć i imprezować, żeby stres nie zeżarł człowieka. I już.

A co do ustnych - nie widzę sensu nauki. Nie zdać języka obcego bez przygotowania na 100% to kompletna żenada, polski wystarczy powtórzyć dzień przed. Ustne z języków obcych są brane pod uwagę bodajże tylko na UAMie.

Powodzenia. Dodam, że współczuję rodziców.

+ Tutaj mądrze napisane:
Cytat:
Napisane przez CoJaPacze Pokaż wiadomość
Mam podobną sytuację, poza tym, że rodzice mnie wspierają.

Sporo się uczyłem do rozszerzeń by je zdać na jak najwyższym poziomie, chodziłem na korki, a tu psikus i będę miał gorzej od przeciętnego maturzysty (te rozszerzenia ofc).

Tylko ja mam zamiar walczyć dalej i jeśli mi nie poszła totalnie ta matura to pójdę na studia zaoczne, przy okazji będę się douczać do matury i następną mam nadzieję, że napiszę duużo lepiej(oczywiście już pracuję by było lepiej) - a potem drugi kierunek na dziennych.

Nawet jeśli nie poszła Ci matura i chcesz poprawić wynik to spróbuj ten rok wykorzystać jak najlepiej - naucz się perfekcyjnie jakiegoś języka, zdobądź certyfikaty - opcji jest wiele. Grunt to się nie załamywać.

Poza tym jak pójdziesz na studia za rok to jeśli byłaś w liceum to jak będziesz poprawiać maturę za rok wyjdzie jakbyś była w technikum z tym, że w przeciwieństwie do większości Twoich rówieśników będziesz znała bardzo dobrze języki np., bo przez ten rok bardzo przyłożysz się do pracy aby je dopracować. Wykorzystaj to co masz jak najlepiej potrafisz i nie załamuj się.
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/65ceaf17bf.png

Poznań miasto doznań <33

Edytowane przez Krakau
Czas edycji: 2013-05-14 o 17:16
Krakau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 17:20   #21
knot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 221
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez Krakau Pokaż wiadomość
Widocznie nie należysz do osób zbyt ambitnych. Dobry wynik z matury rozszerzonej to 80+, z podstawy mniej niż 90 to trochę wstyd - ale to moja skromna opinia. Zależy, kto gdzie mierzy - ja mierzyłam na UJ i na UW, na każdą uczelnie złożyłam na jeden kierunek i na obydwa się dostałam, wyniki miałam z rozszerzeń 95 i 88, a co zabawne - na UW dostałam się w drugiej rekrutacji. Więc OK, autorka na studia się dostanie, ale raczej na żadne z tych lepszych jej się nie uda. Więc pocieszanie słowami ,,50 to dobry wynik" jest śmieszne. Autorka zawaliła sprawę i doskonale o tym wie. Nie widzę sensu idiotycznego pocieszania. Co zamiast gadania takich głupot można zrobić? Cóż, powiedzieć, by autorka wzięła się w garść i poprawiła tę maturę.

Btw - autorko, napisałaś, że cały czas się uczyłaś i nie wychodziłaś z domu - i być może w tym leży problem. Przed maturą trzeba się uczyć i imprezować, żeby stres nie zeżarł człowieka. I już.

A co do ustnych - nie widzę sensu nauki. Nie zdać języka obcego bez przygotowania na 100% to kompletna żenada, polski wystarczy powtórzyć dzień przed. Ustne z języków obcych są brane pod uwagę bodajże tylko na UAMie.

Powodzenia. Dodam, że współczuję rodziców.

+ Tutaj mądrze napisane:
No troche przesadziłaś, po 1 autorka jest bardzo ambitna, skoro to tak przeżywa, po drugie, nie wie jeszcze ile tak naprawdę pkt zdobyła. A Ty co tak prorokujesz???
knot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 17:58   #22
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: załamka

Wyluzuj, nawet jeśli poszło Ci beznadziejnie (a prawdopodobnie lepiej niż Ci się wydaje) - no cóż, inni pisali to samo, więc jeśli faktycznie bardzo się przykładałaś, być może wielu kandydatów na Twój wymarzony kierunek ma teraz o wiele większy problem. Lepsza matura, którą Ty napiszesz na 60%, a większość na np. 35%, niż taka, którą każdy napisze na 95-100%.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 18:24   #23
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez Krakau Pokaż wiadomość
Widocznie nie należysz do osób zbyt ambitnych. Dobry wynik z matury rozszerzonej to 80+, z podstawy mniej niż 90 to trochę wstyd - ale to moja skromna opinia. Zależy, kto gdzie mierzy - ja mierzyłam na UJ i na UW, na każdą uczelnie złożyłam na jeden kierunek i na obydwa się dostałam, wyniki miałam z rozszerzeń 95 i 88, a co zabawne - na UW dostałam się w drugiej rekrutacji. Więc OK, autorka na studia się dostanie, ale raczej na żadne z tych lepszych jej się nie uda. Więc pocieszanie słowami ,,50 to dobry wynik" jest śmieszne. Autorka zawaliła sprawę i doskonale o tym wie. Nie widzę sensu idiotycznego pocieszania. Co zamiast gadania takich głupot można zrobić? Cóż, powiedzieć, by autorka wzięła się w garść i poprawiła tę maturę.
Nie przechwalaj się tak lepiej, bo na dobre Ci to nie wyjdzie. Właśnie, dostanie się na studia i da sobie radę, tego jestem pewna. A nie ma czegoś takiego jak lepsze studia, co najwyżej trochę lepsze uczelnie, ale myślę, że jakby na przykład za granicę wyjechała do pracy w swoim fachu to nikt by na to nie patrzał. Poza tym z rozszerzenia 50% to jest dobry wynik, bo jest równy stu procentom z podstawy, mnoży się go razy dwa... Więc to jest dobry wynik. A jak sama twierdzisz, że 100% z podstawy jest przystępne, to tak samo 50% z rozszerzenia takie jest.

Cytat:
Napisane przez Krakau Pokaż wiadomość
A co do ustnych - nie widzę sensu nauki. Nie zdać języka obcego bez przygotowania na 100% to kompletna żenada, polski wystarczy powtórzyć dzień przed. Ustne z języków obcych są brane pod uwagę bodajże tylko na UAMie.
A co do tego... Nie każdy ma talent do języków obcych, poza tym ja się angielskiego uczyłam tylko w liceum i tylko trzy lata i fakt, że udało mi się na 80%, ale to też po często dlatego, że zestaw dość łatwy się trafił (ano właśnie z innych przedmiotów pisemne matury też są co roku łatwiejsze, albo trudniejsze, chociaż też zależy co kto lubi, ja na przykład byłabym zadowolona z jak największej ilości genetyki na biologii, a reszta osób, które podchodzą do matury w mojej szkole jej nie znosi). Poza tym komisje miałam wspomagającą i przystępną.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 18:53   #24
Oliwiabb
Wtajemniczenie
 
Avatar Oliwiabb
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 172
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez Krakau Pokaż wiadomość
Widocznie nie należysz do osób zbyt ambitnych. Dobry wynik z matury rozszerzonej to 80+, z podstawy mniej niż 90 to trochę wstyd - ale to moja skromna opinia. Zależy, kto gdzie mierzy - ja mierzyłam na UJ i na UW, na każdą uczelnie złożyłam na jeden kierunek i na obydwa się dostałam, wyniki miałam z rozszerzeń 95 i 88, a co zabawne - na UW dostałam się w drugiej rekrutacji. Więc OK, autorka na studia się dostanie, ale raczej na żadne z tych lepszych jej się nie uda. Więc pocieszanie słowami ,,50 to dobry wynik" jest śmieszne. Autorka zawaliła sprawę i doskonale o tym wie. Nie widzę sensu idiotycznego pocieszania. Co zamiast gadania takich głupot można zrobić? Cóż, powiedzieć, by autorka wzięła się w garść i poprawiła tę maturę.

Btw - autorko, napisałaś, że cały czas się uczyłaś i nie wychodziłaś z domu - i być może w tym leży problem. Przed maturą trzeba się uczyć i imprezować, żeby stres nie zeżarł człowieka. I już.

A co do ustnych - nie widzę sensu nauki. Nie zdać języka obcego bez przygotowania na 100% to kompletna żenada, polski wystarczy powtórzyć dzień przed. Ustne z języków obcych są brane pod uwagę bodajże tylko na UAMie.

Powodzenia. Dodam, że współczuję rodziców.

+ Tutaj mądrze napisane:
A ja współczuję Tobie ;-)
Oliwiabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 19:07   #25
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Wynik z matury nie świadczy o tym, ile wiesz z danego przedmiotu, a o tym, jak jesteś przygotowana do rozwiązywania testów. Niczego innego matura w tym momencie nie pokazuje.
No niestety. Powiem szczerze, że bardzo Wam współczuję tej nowej matury, naprawdę.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 19:14   #26
Krakau
Raczkowanie
 
Avatar Krakau
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 143
Send a message via Skype™ to Krakau
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
Nie przechwalaj się tak lepiej, bo na dobre Ci to nie wyjdzie. Właśnie, dostanie się na studia i da sobie radę, tego jestem pewna. A nie ma czegoś takiego jak lepsze studia, co najwyżej trochę lepsze uczelnie, ale myślę, że jakby na przykład za granicę wyjechała do pracy w swoim fachu to nikt by na to nie patrzał. Poza tym z rozszerzenia 50% to jest dobry wynik, bo jest równy stu procentom z podstawy, mnoży się go razy dwa... Więc to jest dobry wynik. A jak sama twierdzisz, że 100% z podstawy jest przystępne, to tak samo 50% z rozszerzenia takie jest.



A co do tego... Nie każdy ma talent do języków obcych, poza tym ja się angielskiego uczyłam tylko w liceum i tylko trzy lata i fakt, że udało mi się na 80%, ale to też po często dlatego, że zestaw dość łatwy się trafił (ano właśnie z innych przedmiotów pisemne matury też są co roku łatwiejsze, albo trudniejsze, chociaż też zależy co kto lubi, ja na przykład byłabym zadowolona z jak największej ilości genetyki na biologii, a reszta osób, które podchodzą do matury w mojej szkole jej nie znosi). Poza tym komisje miałam wspomagającą i przystępną.
Mając 50% z rozszerzenia, za Chiny nie dostałabym się na mój kierunek. Co do języków obcych - niemieckiego uczyłam się półtora roku, a zdałam maturę rozszerzoną na 95. I nie, nie jest to przechwalanie się, tylko mówię, jakie są realia. Jedni zdają lepiej, inni gorzej. Jedni dostają się na dobre studia, inni nie.

Oliwiabb - ponieważ dostałam się na dobry kierunek na prestiżowej uczelni? Dzięki, dzięki.

Nie przechwalam się, tylko podałam siebie jako przykład tego, że dobre wyniki z matury = dobra uczelnia i dobry kierunek. A marne 50% z rozszerzenia niczego takiego nie gwarantuje. Mogę podać wiele podobnych przykładów, ale na podstawie własnych doświadczeń pisze się najlepiej. Mogę tak samo opisać historię mojej starszej siostry, która studiuje medycynę, ale wtedy to już chyba w ogóle zostanę zlinczowana, bo nawet rodziną się chwalę.

Podsumowując, zamiast wmawiać autorce, że ma świetny wynik, powinniście poradzić jej, by wzięła się w garść i pracowała kolejny rok, by ją poprawić, w międzyczasie rozwijając swoje zainteresowania etc., czyli żeby po prostu nie marnowała swojego czasu. Ważne też, by nie szła studiować dla samego studiowania byle jakiego kierunku, bo wtedy nie dość, że zmarnuje czas i pieniądze rodziców, to ograniczy czas, który powinna poświęcić na poprawę matury. Niemniej jednak życzę autorce powodzenia.

+ Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że na WOSie pisze się chyba wypracowanie, jak na polskim i historii? Jeśli tak, to nie powinnaś liczyć sobie sama punktów, bo może być tak, że naliczysz sobie 50% i będziesz siedzieć załamana do końca czerwca, a tu się okaże po wynikach, że masz 80%.
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/65ceaf17bf.png

Poznań miasto doznań <33

Edytowane przez Krakau
Czas edycji: 2013-05-14 o 19:23
Krakau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 19:29   #27
Oliwiabb
Wtajemniczenie
 
Avatar Oliwiabb
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 172
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez Krakau Pokaż wiadomość
Mając 50% z rozszerzenia, za Chiny nie dostałabym się na mój kierunek. Co do języków obcych - niemieckiego uczyłam się półtora roku, a zdałam maturę rozszerzoną na 95. I nie, nie jest to przechwalanie się, tylko mówię, jakie są realia. Jedni zdają lepiej, inni gorzej. Jedni dostają się na dobre studia, inni nie.

Oliwiabb - ponieważ dostałam się na dobry kierunek na prestiżowej uczelni? Dzięki, dzięki.

Nie przechwalam się, tylko podałam siebie jako przykład tego, że dobre wyniki z matury = dobra uczelnia i dobry kierunek. A marne 50% z rozszerzenia niczego takiego nie gwarantuje. Mogę podać wiele podobnych przykładów, ale na podstawie własnych doświadczeń pisze się najlepiej. Mogę tak samo opisać historię mojej starszej siostry, która studiuje medycynę, ale wtedy to już chyba w ogóle zostanę zlinczowana, bo nawet rodziną się chwalę.

Podsumowując, zamiast wmawiać autorce, że ma świetny wynik, powinniście poradzić jej, by wzięła się w garść i pracowała kolejny rok, by ją poprawić, w międzyczasie rozwijając swoje zainteresowania etc., czyli żeby po prostu nie marnowała swojego czasu. Ważne też, by nie szła studiować dla samego studiowania byle jakiego kierunku, bo wtedy nie dość, że zmarnuje czas i pieniądze rodziców, to ograniczy czas, który powinna poświęcić na poprawę matury. Niemniej jednak życzę autorce powodzenia.

+ Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że na WOSie pisze się chyba wypracowanie, jak na polskim i historii? Jeśli tak, to nie powinnaś liczyć sobie sama punktów, bo może być tak, że naliczysz sobie 50% i będziesz siedzieć załamana do końca czerwca, a tu się okaże po wynikach, że masz 80%.
Próbujesz się tutaj dowartościować? Jeśli tak to zamiast forum polecam dobrego psychologa. Ja też studiuję prestiżowy kierunek na prestiżowej uczelni i jakoś nie chodzę i nie mówię w koło jaka to jestem za☠☠☠ista bo zdałam maturę na 90 procent, bo tego nie potrzebuję. Poza tym tak jak ktoś już tutaj wspomniał matura często nie odzwierciedla twoich umiejętności i wiedzy, często jest to tylko kwestia szczęścia, że udało Ci się uzyskać dobry wynik. U mnie były osoby z super zdaną maturą, które odpadły po roku czy dwóch bo nie umiały sobie poradzić z prawdziwą nauką i zapierdzielem jaki jest na studiach.

Autorko- nic się nie przejmuj, przecież zawsze możesz poprawić maturę i iść za rok na wymarzone studia a ten rok wykorzystać inaczej.

Edytowane przez Oliwiabb
Czas edycji: 2013-05-14 o 19:30
Oliwiabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 19:37   #28
Krakau
Raczkowanie
 
Avatar Krakau
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 143
Send a message via Skype™ to Krakau
Dot.: załamka

Cytat:
Napisane przez Oliwiabb Pokaż wiadomość
Próbujesz się tutaj dowartościować? Jeśli tak to zamiast forum polecam dobrego psychologa. Ja też studiuję prestiżowy kierunek na prestiżowej uczelni i jakoś nie chodzę i nie mówię w koło jaka to jestem za☠☠☠ista bo zdałam maturę na 90 procent, bo tego nie potrzebuję. Poza tym tak jak ktoś już tutaj wspomniał matura często nie odzwierciedla twoich umiejętności i wiedzy, często jest to tylko kwestia szczęścia, że udało Ci się uzyskać dobry wynik. U mnie były osoby z super zdaną maturą, które odpadły po roku czy dwóch bo nie umiały sobie poradzić z prawdziwą nauką i zapierdzielem jaki jest na studiach.

Autorko- nic się nie przejmuj, przecież zawsze możesz poprawić maturę i iść za rok na wymarzone studia a ten rok wykorzystać inaczej.
Kto jak kto, ale ja nie muszę się dowartościowywać. Szkoda, że jak komuś się układa i pisze o tym na temat na forum, jest to uznawane za chwalenie się. Na przyszłość zapamiętam, by nie podawać pozytywnych przykładów z czyjegoś (nie daj Boże własnego!) życia na forum. Jednak za dobry mam dziś nastrój, by wdawać się w nieprzyjemne forumowe dyskusje, dlatego by uniknąć konfliktu, proponuję zakończyć tę wymianę zdań i wspólnie stwierdzić, że różni ludzie różnie odbierają różne historie/opinie/wypowiedzi etc.

+Gdyby jednak więcej osób odebrało negatywnie moje powyższe wypowiedzi, postaram się zmienić sposób, w jaki piszę, bo może nie tyle chodzi tu o treść, co o formę.
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/65ceaf17bf.png

Poznań miasto doznań <33

Edytowane przez Krakau
Czas edycji: 2013-05-14 o 19:39
Krakau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 19:44   #29
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: załamka

Krakau-chyba jakieś kompleksy się odzywają. pomijam już fakt, że autorka NIE ZNA swojego wyniku z matury. jak na razie histeryzuje.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 20:28   #30
antoszynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 42
Dot.: załamka

Nie martw się tak, może się pozytywnie zaskoczysz, bo masz głowie tylko to, co zrobiłaś źle. Ja przynajmniej tak miałam, myślałam, że zupełnie minęłam się z moim docelowym wynikiem, a tak naprawdę zabrakło mi do niego tylko 2% i z ogólnie z rekrutacji na mój kierunek miałam jeden z najlepszych wyników co prawda studia przyrodnicze, ale nawet na humanistycznych to nie jest tragedia, wszyscy ludzie z mojej klasy (his-wos właśnie), nawet z bardzo kiepskimi wynikami, coś studiują, i to nie wcale nie na złych uczelniach.
antoszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.