Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!! - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-25, 21:01   #631
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Nie mam wprawy w szyciu i do tego mam maszynę starą. Taką po mamie i babci, na której szyto mi sukienkę komunijną... Nie ma za wiele ściegów i stopek. Choć nie przeszkadza mi to zbytnio Cieszę się, że ją w ogóle mam... Największą trudność sprawiło mi uszycie prostych tuneli. Choć jeśli chodzi o "to" prosto to pewnie można dyskutować. Trudniej było o tyle, że to śliski materiał i nawet jak sobie zaprasowałam to musiałam powoli szyć bo się ślizgał i mi się rozłaził... A z racji tego, że ma pasy to pas musiał przylegać do pasa Reszta to tylko cierpliwość , której raczej mi brakuje. Dziś byłam ponownie w pasmanterii i kupiłam usztywniacze do kół w sukniach balowych/ślubnych. Ale to nie zdało egzaminu. I chyba będę zmuszona kupić na allegro polecane przez agrafkę 76, listewki. No ale zobaczymy jak to będzie...
Na allegro widziałam takie pół wachlarze i też mi się podobają i będą następne ale już do pokoju, że tak powiem dziennego bo ten, który uszyłam teraz jest do sypialni.
We wcześniejszych postach jest lambrekin woda z kuchni.
Dziewczynki, bardzo dziękuję za miłe słowa. Jak się widzi, że szycie wychodzi i takie cudeńka można wyczarować i to za małą kasę to jeszcze bardziej się chce .
Ale się rozpisałam , he he
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 14:08   #632
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Talking Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Nie mam wprawy w szyciu i do tego mam maszynę starą. Taką po mamie i babci, na której szyto mi sukienkę komunijną... Nie ma za wiele ściegów i stopek. Choć nie przeszkadza mi to zbytnio Cieszę się, że ją w ogóle mam... Największą trudność sprawiło mi uszycie prostych tuneli. Choć jeśli chodzi o "to" prosto to pewnie można dyskutować. Trudniej było o tyle, że to śliski materiał i nawet jak sobie zaprasowałam to musiałam powoli szyć bo się ślizgał i mi się rozłaził... A z racji tego, że ma pasy to pas musiał przylegać do pasa Reszta to tylko cierpliwość , której raczej mi brakuje. Dziś byłam ponownie w pasmanterii i kupiłam usztywniacze do kół w sukniach balowych/ślubnych. Ale to nie zdało egzaminu. I chyba będę zmuszona kupić na allegro polecane przez agrafkę 76, listewki. No ale zobaczymy jak to będzie...
Na allegro widziałam takie pół wachlarze i też mi się podobają i będą następne ale już do pokoju, że tak powiem dziennego bo ten, który uszyłam teraz jest do sypialni.
We wcześniejszych postach jest lambrekin woda z kuchni.
Dziewczynki, bardzo dziękuję za miłe słowa. Jak się widzi, że szycie wychodzi i takie cudeńka można wyczarować i to za małą kasę to jeszcze bardziej się chce .
Ale się rozpisałam , he he
posluchaj a moze do tych tuneli nadalyby sie plastikowe rurki pokretla ktore sa przy zaluzjach???mysle ze do kupienia w sklepach z oknami sa dlugie przezroczyste wiec moze?
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 08:01   #633
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez paleta1 Pokaż wiadomość
posluchaj a moze do tych tuneli nadalyby sie plastikowe rurki pokretla ktore sa przy zaluzjach???mysle ze do kupienia w sklepach z oknami sa dlugie przezroczyste wiec moze?
Może i będą dobre. Jednak wydaje mi się, że znacznie lepiej sprawdzą się jakieś listewki elastyczne, bądź drut aby ładniej ułożyć wachlarz. Ale na chwilę obecną to tylko moje domysły. Jak uda mi się czymś listewki zastąpić, dam znać. Dzięki Dziewczyny za pomysły!!
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 10:21   #634
zuzanna20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

proszę o przesłanie wykroju lambrekinu typu woda





lizamaria7@wp.pl

Edytowane przez zuzanna20
Czas edycji: 2009-06-28 o 10:22
zuzanna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 16:17   #635
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez zuzanna20 Pokaż wiadomość
proszę o przesłanie wykroju lambrekinu typu woda





lizamaria7@wp.pl
Uszyć, zapakować i wysłać?

Ja proszę o dokładne przeczytanie całego wątku, wykroje pojawiały się bowiem na nim niejednokrotnie.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:28   #636
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Ja w kwestii pręcików do wachlarzy. Bardzo się napaliłam na taką firankę i dzisiaj przetrząsnęłam sklep typu Practiker z mocnym postanowieniem, że znajdę coś co się nada do usztywnienia wachlarza firanki. I kupiłam: roletę bambusową o wymiarach 60x 90 która składa w całości z cieniutkich listewek i pręcików, które z łatwością można wypruć. W ten sposób stałam się posiadaczką całej masy leciutkich i idealnych wymiarowo pręcików za całe 19,99 zeta.Mogę uszyć wachlarze wszystkim sąsiadkom. Rolety są również w innych wymiarach, oraz na pewno bywają w promocji. Pręcik z łatwością mozna je przełamać w dowolnym miejscu, jak się zepsuje -mam spory zapas na wymianę. Myślę, że mój pomysł się przyda...
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 13:06   #637
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Smile Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

kurcze dzieki za pomysl ja juz od dawna chce uszyc wachlarz ale moja pasmanteria jest tak uboga ze nawet niema wszystkich rodzajow tasm a co dopiero precikow kombinowalam z pretami od zaluzji ale o rolecie bambusowej nie pomyslalam a wala sie gdzies za meblami niepotrzebna WIELKIE DZIEKI
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-09, 19:04   #638
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez paleta1 Pokaż wiadomość
kurcze dzieki za pomysl ja juz od dawna chce uszyc wachlarz ale moja pasmanteria jest tak uboga ze nawet niema wszystkich rodzajow tasm a co dopiero precikow kombinowalam z pretami od zaluzji ale o rolecie bambusowej nie pomyslalam a wala sie gdzies za meblami niepotrzebna WIELKIE DZIEKI
Nie ma za co-po to jest forum. Sama czerpię stąd pomysły więc jeśli można się odwdzięczyć-to sama przyjemność. A ta roleta to tak mnie zainspirowała, że musiałam o tym napisać
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 09:12   #639
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

jest za co jeszcze raz dzieki pochwal sie jak uszyjesz tu na forum dziewczyny szyly z 5 czy 6 precikow a widzialam rowniez w gazecie uszyte na 1 precie tym glownym a bocznych nie bylo w tych miejscach byly poszyte plisy na ok 2 cm szer i wygladalo to tak ze z tych plis zakladek tworzyl sie wachlarz
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 12:39   #640
kim23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Witajcie!

Przymierzam sie do uszycia "warkocza" - kupiłam już materiał, tasmę i lamówkę. Przeczytałam cały wątek i wiem już "mniej więcej" jak to zrobić. Powinnam też mieć pistolet, żeby można było połączyc punkty, ale jedna z Was pisała, że można to zrobić za pomocą nitki, choc jest to bardziej pracochłonne. Mnie troche szkoda jest kupować pistolet, bo poza tym jednym użyciem nie będzie mi więcej potrzebny. W związku z tym mam pytanie: czy nitka również się sprawdzi, czy nie będzie zbyt giętka? Żyłka jest sztywniejsza i może zapewnić lepsze układanie się warkocza czy nie ma różnicy? Bo rozumiem, że każdy łącznik ma mieć jednakową długość - najlepiej 18 mm.
Będę wdzięczna za rzetelne odpowiedzi, pozdrawiam!

Edytowane przez kim23
Czas edycji: 2009-07-10 o 12:41
kim23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 10:02   #641
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Ja w kwestii pręcików do wachlarzy. Bardzo się napaliłam na taką firankę i dzisiaj przetrząsnęłam sklep typu Practiker z mocnym postanowieniem, że znajdę coś co się nada do usztywnienia wachlarza firanki. I kupiłam: roletę bambusową o wymiarach 60x 90 która składa w całości z cieniutkich listewek i pręcików, które z łatwością można wypruć. W ten sposób stałam się posiadaczką całej masy leciutkich i idealnych wymiarowo pręcików za całe 19,99 zeta.Mogę uszyć wachlarze wszystkim sąsiadkom. Rolety są również w innych wymiarach, oraz na pewno bywają w promocji. Pręcik z łatwością mozna je przełamać w dowolnym miejscu, jak się zepsuje -mam spory zapas na wymianę. Myślę, że mój pomysł się przyda...
Witam,

Mnie się tez pomysł przyda bo już tak kombinuje jak nie wiem... Wymyśliłam nawet żeby kupić kabel antenowy 2-żyłowy (nie wiem czy się orientujecie o jaki mi chodzi ) Wygląda w ten sposób, że jest płaski (szeroki ok. 0,5 cm) a po bokach biegnie drut, planowałam wyciąć druty i wsunąć w tuneliki, wówczas ładnie można będzie manewrować bo drut jest giętki i się poddaje wszelkim ruchom. No ale w tej sytuacji może nie będę musiała się bawić w Adama Słodowego, he he a tak wygląda z moje dzieło bez pręcików za to z różyczką zakupioną w pasmanterii. Zaraz biegnę dokupić 3 pozostałe
Pozdrawiam i dziękuję za pomysł!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg moj wachlarz malutki.jpg (85,8 KB, 341 załadowań)
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-11, 11:32   #642
moni80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: okolice Rybnika
Wiadomości: 314
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Witam,

Mnie się tez pomysł przyda bo już tak kombinuje jak nie wiem... Wymyśliłam nawet żeby kupić kabel antenowy 2-żyłowy (nie wiem czy się orientujecie o jaki mi chodzi ) Wygląda w ten sposób, że jest płaski (szeroki ok. 0,5 cm) a po bokach biegnie drut, planowałam wyciąć druty i wsunąć w tuneliki, wówczas ładnie można będzie manewrować bo drut jest giętki i się poddaje wszelkim ruchom. No ale w tej sytuacji może nie będę musiała się bawić w Adama Słodowego, he he a tak wygląda z moje dzieło bez pręcików za to z różyczką zakupioną w pasmanterii. Zaraz biegnę dokupić 3 pozostałe
Pozdrawiam i dziękuję za pomysł!!
Bardzo mi sie podobaja twoje wachlarze i bez precikow wygladaja suuuper
moni80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 15:22   #643
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez moni80 Pokaż wiadomość
Bardzo mi sie podobaja twoje wachlarze i bez precikow wygladaja suuuper
Dziękuję Moni80!!
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 20:07   #644
agrafka76
Raczkowanie
 
Avatar agrafka76
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mniejsza wielkopolska
Wiadomości: 68
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

[QUOTE=red_scorpio;1320307 0]Witam,

Mnie się tez pomysł przyda bo już tak kombinuje jak nie wiem... Wymyśliłam nawet żeby kupić kabel antenowy 2-żyłowy (nie wiem czy się orientujecie o jaki mi chodzi ) Wygląda w ten sposób, że jest płaski (szeroki ok. 0,5 cm) a po bokach biegnie drut, planowałam wyciąć druty i wsunąć w tuneliki, wówczas ładnie można będzie manewrować bo drut jest giętki i się poddaje wszelkim ruchom.
Próbuj wszystkiego, ja do pierwszego wachlarza włożyłam patyczki do szaszłyków. A teraz znalazłam pręty w sklepie z firanami za 2 złote za metr więc nie będę już kupować na allegro.
__________________
A dużo masz jeszcze tych marzeń? Jedno;
agrafka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 21:10   #645
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Uszyłam dzisiaj pierwszy wachlarzyk i wykorzystałam te bambusowe listewki z rolety. Pomysł się sprawdza listewki są leciutkie, sprężyste, łatwo się je łamie w środku.Teraz to już z czystym sumieniem mogę polecić ten pomysł
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 11:31   #646
agrafka76
Raczkowanie
 
Avatar agrafka76
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mniejsza wielkopolska
Wiadomości: 68
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez cynada Pokaż wiadomość
Uszyłam dzisiaj pierwszy wachlarzyk i wykorzystałam te bambusowe listewki z rolety. Pomysł się sprawdza listewki są leciutkie, sprężyste, łatwo się je łamie w środku.Teraz to już z czystym sumieniem mogę polecić ten pomysł
No to teraz czekamy na zdjęcie
__________________
A dużo masz jeszcze tych marzeń? Jedno;
agrafka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 15:43   #647
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

witaj bardzo ladne wachlarze popraw mnie jesli sie myle masz tunele bez pretow i wogole bez zadnych usztywniaczy? a jaki dalas material? super wygladaja gratulacje

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Witam,

Mnie się tez pomysł przyda bo już tak kombinuje jak nie wiem... Wymyśliłam nawet żeby kupić kabel antenowy 2-żyłowy (nie wiem czy się orientujecie o jaki mi chodzi ) Wygląda w ten sposób, że jest płaski (szeroki ok. 0,5 cm) a po bokach biegnie drut, planowałam wyciąć druty i wsunąć w tuneliki, wówczas ładnie można będzie manewrować bo drut jest giętki i się poddaje wszelkim ruchom. No ale w tej sytuacji może nie będę musiała się bawić w Adama Słodowego, he he a tak wygląda z moje dzieło bez pręcików za to z różyczką zakupioną w pasmanterii. Zaraz biegnę dokupić 3 pozostałe
Pozdrawiam i dziękuję za pomysł!!
super
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 06:58   #648
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez kim23 Pokaż wiadomość
Witajcie!

Przymierzam sie do uszycia "warkocza" - kupiłam już materiał, tasmę i lamówkę. Przeczytałam cały wątek i wiem już "mniej więcej" jak to zrobić. Powinnam też mieć pistolet, żeby można było połączyc punkty, ale jedna z Was pisała, że można to zrobić za pomocą nitki, choc jest to bardziej pracochłonne. Mnie troche szkoda jest kupować pistolet, bo poza tym jednym użyciem nie będzie mi więcej potrzebny. W związku z tym mam pytanie: czy nitka również się sprawdzi, czy nie będzie zbyt giętka? Żyłka jest sztywniejsza i może zapewnić lepsze układanie się warkocza czy nie ma różnicy? Bo rozumiem, że każdy łącznik ma mieć jednakową długość - najlepiej 18 mm.
Będę wdzięczna za rzetelne odpowiedzi, pozdrawiam!
mozna zrobic to za pomoca nitki i igly ale musisz pilnowac zeby dlugosci nitek byly takie same. musza miec rowna dlugosc zeby warkocz ladnie sie ukladal. dlatego dziewczyny wymyslily zeby do warkocza uzyc pistoletu bo te plastikowe zszywki same trzymaja odpowiednia dlugosc i praca przebiega sprawniej.nie trzeba robic supelkow sprawdzac dlugosci. pozatym czytalam gdzies na internecie ze po jednym delikatnym praniu jednej dziewczynie czesc nitek puscila i na kolejny raz wolala juz to polaczyc pistoletem.
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png

Edytowane przez tiaara
Czas edycji: 2009-07-14 o 13:00
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 09:43   #649
kim23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Tiaaro - dziękuję za odpowiedź Chyba jednak kupię pistolet, bo szkoda byłoby mojej pracy, gdyby warkocz miał sie rozpaść po jednym praniu! Pozdrawiam!
kim23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 20:45   #650
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez paleta1 Pokaż wiadomość
witaj bardzo ladne wachlarze popraw mnie jesli sie myle masz tunele bez pretow i wogole bez zadnych usztywniaczy? a jaki dalas material? super wygladaja gratulacje

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------


super
tak, tak wszystko się trzyma w powietrzu nie ma usztywniaczy, listewek, nic!! Taka czarodziejka jestem
Dziękuję za wszystkie miłe słowa pozdrawiam serdecznie.
Chciałam się jeszcze pochwalić, że może stanę się posiadaczką nowej maszyny... Juz nie mogę się doczekać Wtedy dopiero zacznie się zabawa...

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez agrafka76 Pokaż wiadomość
No to teraz czekamy na zdjęcie
Ja tez czekam na zdjęcie z niecierpliwością...
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 07:05   #651
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
tak, tak wszystko się trzyma w powietrzu nie ma usztywniaczy, listewek, nic!! Taka czarodziejka jestem
Dziękuję za wszystkie miłe słowa pozdrawiam serdecznie.
Chciałam się jeszcze pochwalić, że może stanę się posiadaczką nowej maszyny... Juz nie mogę się doczekać Wtedy dopiero zacznie się zabawa...

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------



Ja tez czekam na zdjęcie z niecierpliwością...
kochana ale wciaz nie wiem jaki material masz tajemnica? hihi
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 17:47   #652
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez paleta1 Pokaż wiadomość
kochana ale wciaz nie wiem jaki material masz tajemnica? hihi
Pewnie dlatego, że tak się ucieszyłam miłymi słowami, że zapomniałam... A z drugiej strony to tak naprawdę nie wiem jak on się zwie.... coś takiego jak organtyna - przeszywana nicią w kolorach brązu + co jakiś czas idzie pasek taki dosyć gruby w swej strukturze... Bardziej już obrazowo nie potrafię... ale mogę próbkę przesłać
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 11:12   #653
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Talking Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

dzieki kochana za probke ale jak bardzo chcesz to nie wzbraniam ale zamiast materialu gotowa rolete poprosze hihi
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 20:45   #654
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez paleta1 Pokaż wiadomość
dzieki kochana za probke ale jak bardzo chcesz to nie wzbraniam ale zamiast materialu gotowa rolete poprosze hihi
Dowcipnisia
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 07:40   #655
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Dowcipnisia
lepiej zartowac niz sie smucic pozdrawiam
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 18:04   #656
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Pewnie to nie ten watek... ale zapytam. Czy znacie maszyny Łucznika Zosia, Ewa bądź Maja? Nie mam pojęcia na która się zdecydować... Podpowiecie coś??
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 22:33   #657
gryf1467
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój

jestem nowa ale pelna zapalu do pracy prosze o przejrzyste rysunki wykrojow do lambrekina wody z opisem szycia oraz wykonania rozyczek chodzi mi najbardziej o lambrekin na karnisz 150cm z gory bardzo dziekuje

gryf1467@o2.pl

Edytowane przez gryf1467
Czas edycji: 2009-07-22 o 22:34 Powód: błąd
gryf1467 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 07:14   #658
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Smile Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Pewnie to nie ten watek... ale zapytam. Czy znacie maszyny Łucznika Zosia, Ewa bądź Maja? Nie mam pojęcia na która się zdecydować... Podpowiecie coś??
niewiem czy zainteresuje cie to ja kupilam maszyne ARKA RADOM 653 jest ona robiona przez LUCZNIK i jak czegos nie pokrecilam na ich czesciach taka niby kuzynka ma duzo sciegow owerlok obszywanie dziurek guzikow itd koszt ok 350 zl poszlam z nia do zawodowej krawcowej i ona stwierdzila ze na oko myslala ze taka sobie ale jak chwile sobie poszyla to ocena byla taka NO POWIEM SZCZERZE NIESPODZIEWALAM SIE A JEST BARDZO DOBRA takze do domowych szyc ok a moze teraz ty lub inne dziewczyny doradza mi chce dokupic do niej stopki sa ponoc rozne zastosowania
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 20:46   #659
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Ciekawe - http://www.youtube.com/watch?v=hmF12aLCcLY&NR=1
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 21:48   #660
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez paleta1 Pokaż wiadomość
niewiem czy zainteresuje cie to ja kupilam maszyne ARKA RADOM 653 jest ona robiona przez LUCZNIK i jak czegos nie pokrecilam na ich czesciach taka niby kuzynka ma duzo sciegow owerlok obszywanie dziurek guzikow itd koszt ok 350 zl poszlam z nia do zawodowej krawcowej i ona stwierdzila ze na oko myslala ze taka sobie ale jak chwile sobie poszyla to ocena byla taka NO POWIEM SZCZERZE NIESPODZIEWALAM SIE A JEST BARDZO DOBRA takze do domowych szyc ok a moze teraz ty lub inne dziewczyny doradza mi chce dokupic do niej stopki sa ponoc rozne zastosowania
Wielkie dzięki za słowo o Arce ale już jestem posiadaczką Zofii z Łucznika. Co prawda nie szyłam jeszcze nic konkretnego a sprawdzałam szwy overlokowe, haftowania i inne takie ale wychodzą bardzo fajnie. Ma trochę bajerów i myślę, że na moje początki to i tak za wielka machina... Ale udało mi się ją kupić w dobrej cenie - 320 zł więc jestem zadowolona. Jeśli chodzi o stopki to w zależności do czego chcesz je wykorzystać ... Jest ich mnóstwo na rynku. Na allegro można kupić już od 10 zł/szt. W zestawie z Zosią mam kilka:
- Stopka do ściegu krytego
- Stopka do ściegu zygzakowatego
- Stopka do obrębiania
- Stopka do wszywania zamków
- Stopka do przyszywania guzików
- Podwójna igła
- Stopka do dziurek na guziki
Ale nie korzystałam jeszcze. Może jak pogoda nie dopisze wypróbuje w weekend i dam Ci znać. W tym czasie sprecyzuj do czego chcesz wykorzystać stopki.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez iza73 Pokaż wiadomość
Roleta wygląda świetnie choć jakoś nigdy nie podobały mi się takie rzeczy na oknach to ta moim zdaniem prezentuje się świetnie. Właśnie oglądam stronę firmy...
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-19 21:31:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.