Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!! - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-15, 10:22   #691
agrafka76
Raczkowanie
 
Avatar agrafka76
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mniejsza wielkopolska
Wiadomości: 68
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Będziemy czekać na zdjęcia gotowego warkocza. Pozdrawiam
__________________
A dużo masz jeszcze tych marzeń? Jedno;
agrafka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 14:39   #692
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez agrafka76 Pokaż wiadomość
No właśnie chciałabym taką poduszkę ale tak wykroić z głowy to nie potrafię. A może masz taki wykrój??
wiesz co ja niemam na nic wzoru czy szkicu poduchy szyje rozne ale tak z marszu przykladam jakis material ,czasem mam zamala bluze z polarku czy weluru i lacze kombinuje naszywam jakies naszywki i jest z kazdego zamalego ciuszka zabieram naszywki ciekawe wstawki i pozniej z tego wybieram a wypelniam pocietymi gabkami nawet takimi do kapania lub scinkami materialu bo wata wyglada ok ale tylko na poczatku
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:45   #693
jelonek1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

cześć dziwczyny jestem od niedawna na forum i mam gorącą prośbę o wykroje firan lub lambrekinów gdyż chcę odmienić swoje okna ale nie wiem jak mam się za to zabrać nie wiem ile kupić mam firany,zasłony proszę o pomoc podaję meila istarczynska10@wp.pl
z góry dziękuję
pozdrawiam ilona
jelonek1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 19:22   #694
boszka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Witam!Jestem tu po raz pierwszy i czytam wszystko od poczatku,znalazłam dośc starą wiadomośc natomiast ze posiadasz wykrój lambrekinu warkocz jesli jeszcze go masz proszę prześlij mi na adres bozena.majuch@wp.pl


Edytowane przez boszka13
Czas edycji: 2009-09-13 o 11:42
boszka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 21:20   #695
ewasze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Jestem mile zaskoczona pomysłami.właśnie szyłam firankę z la brekinem,miałam straszne problemy z wykrojem lambrekina ale dzięki waszej pomocy znalazłąm rozwiązanie ,myślę że wyjkdzie ekstra pozdrawiam i dziękuję
ewasze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 21:05   #696
agnieszka288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Smile Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój

hej czy moglabym rowniez prosic o ten wykroj na adres agulacambs@wp.pl dziekuje
agnieszka288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 10:02   #697
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez ewasze Pokaż wiadomość
Jestem mile zaskoczona pomysłami.właśnie szyłam firankę z la brekinem,miałam straszne problemy z wykrojem lambrekina ale dzięki waszej pomocy znalazłąm rozwiązanie ,myślę że wyjkdzie ekstra pozdrawiam i dziękuję
pochwal sie efektem
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 11:52   #698
boszka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Witam!
Super że jesteście,dzięki wam uszyłam wachlarze chciałabym się pochwalić ale nie umiem dodawać tu zdjęć jak mi się uda wkleje.Dziękuję Wam

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Może ktoś mi podpowie jak tu się dodaje zdjecia
boszka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 11:10   #699
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Smile Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

boszka13 witaj wiesz ja tez nie jestem ekspertem ale kliknij odpowiedz zjedz nizej i tam masz zarzadzaj zalacznikami i klikniesz dodasz plik zdjecie jakos tak to robilam pozdrawiam
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 11:18   #700
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Talking Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

witam wszystkich ,choc ostatnio jakos tu pusto ,smutno malo sie dzieje dziewczyny chce wam pokazac moja zasloneczke
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 17:43   #701
t4sik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez paleta1 Pokaż wiadomość
witam wszystkich ,choc ostatnio jakos tu pusto ,smutno malo sie dzieje dziewczyny chce wam pokazac moja zasloneczke
Zasloneczki super
t4sik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-15, 14:37   #702
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez t4sik Pokaż wiadomość
Zasloneczki super
dziekuje bardzo za mile slowo

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

dziewczyny wiem ze nie na temat ale moze znacie stronki gdzie maja dobre zaopatrzenie pasmanteryjne tasmy ,dodatki itd choc i z materialami poprosze
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 08:36   #703
taraska54
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Lambrekin w kształcie warkocza

Witam dziewczyny jestem nowa czy moge prosic o podstawy szycia lambrekinu warkocz ile trzeba materialu na karnisz 320cm itd nie chce nudzic ale bede wdzieczna za pomoc.Dzieki z gory.Zycze milego dnia
taraska54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 11:33   #704
effa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 24
GG do effa77
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez paleta1 Pokaż wiadomość
witam wszystkich ,choc ostatnio jakos tu pusto ,smutno malo sie dzieje dziewczyny chce wam pokazac moja zasloneczke
Ładna ta zasłonka, trochę podobna do tej, którą ja uszyłam.

Lepszy efekt byś uzyskała gdybyś materiał obszyła lamówką z ukosu.
effa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 07:56   #705
red_scorpio
Rozeznanie
 
Avatar red_scorpio
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 763
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez paleta1 Pokaż wiadomość
witam wszystkich ,choc ostatnio jakos tu pusto ,smutno malo sie dzieje dziewczyny chce wam pokazac moja zasloneczke
Witam po dłuuuugiej przerwie... Cicho i pusto bo ładna pogoda za oknem nie sprzyjała siedzeniu przy maszynie (to moja wersja )
Już przeprosiłam się z moją maszyną do szycia i częściej będziemy wspólnie spędzać czas. Dawno nic nie uszyłam choć materiały grzecznie czekają. W planach mam uszycie takich malusich na szybkę "flag" do kuchni i nawet jedną mi się udało. Zostały 3 do uszycia i w podobnym stylu ma być góra na cały karnisz. Możecie ocenić na chwilę obecną jedną, osamotnioną.
Paleta1 - zasłonki bardzo ładne!!
Pozdrawiam
red_scorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 09:38   #706
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Wink Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez effa77 Pokaż wiadomość
Ładna ta zasłonka, trochę podobna do tej, którą ja uszyłam.

Lepszy efekt byś uzyskała gdybyś materiał obszyła lamówką z ukosu.
masz kochana racje wzorowalam sie na twojej ale lamowka to zly pomysl jest to delikatny zwiewny material i lamowka bylaby zbyt ciezka,niewidac tego na fotkach ale dol jest obszyty wzorem haftowanym ladnie sie uklada faluje naturalnie -takze ja jestem zadowolona z efektu i nic juz tu bym nie zmienila pozdrawiam ,a jesli moge prosic o rade to jak z jakiej ilosci materialu uszylas firanke chyba 3,i 5 tez fale

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Cytat:
Napisane przez effa77 Pokaż wiadomość
Ładna ta zasłonka, trochę podobna do tej, którą ja uszyłam.

Lepszy efekt byś uzyskała gdybyś materiał obszyła lamówką z ukosu.
tak chodzi mi o 3,5 i 6 jesli mozesz powiedziec na jaki masz karnisz ile materialu to ja bym przerobila na swoje rozmiary ,jesli to nie klopot a moze jakis odreczny szkic bylabym wdzieczna tu lub poczta paleta0@vp.pl pozdrawiam

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez red_scorpio Pokaż wiadomość
Witam po dłuuuugiej przerwie... Cicho i pusto bo ładna pogoda za oknem nie sprzyjała siedzeniu przy maszynie (to moja wersja )
Już przeprosiłam się z moją maszyną do szycia i częściej będziemy wspólnie spędzać czas. Dawno nic nie uszyłam choć materiały grzecznie czekają. W planach mam uszycie takich malusich na szybkę "flag" do kuchni i nawet jedną mi się udało. Zostały 3 do uszycia i w podobnym stylu ma być góra na cały karnisz. Możecie ocenić na chwilę obecną jedną, osamotnioną.
Paleta1 - zasłonki bardzo ładne!!
Pozdrawiam
dziekuje bardzo twoje tez sa fajne no ja troche szylam ale tak masz racje pogoda niesprzyja dlatego ja szylam po trochu wieczorkami
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 16:27   #707
madzia5562
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój

witam- mam proźbe kochane kobietki wiem ze to juz jest stary temat odnosnie lambrekinow i firan(WYKROJE) ale gdyby ktoras z was mogla mi przyslac na e-maia jakies wykroje nie zbyt trudne bo dopiero zaczynam swoje szaleństwo z materialami-BYLABYM NIEZMIERNIE WDZIECZNA!!! NO I SZCZESLIWA!!!!. Madzia0608@interia.pl z gory dziekuje

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

witam- mam proźbe kochane kobietki wiem ze to juz jest stary temat odnosnie lambrekinow i firan(WYKROJE) ale gdyby ktoras z was mogla mi przyslac na e-maia jakies wykroje nie zbyt trudne bo dopiero zaczynam swoje szaleństwo z materialami-BYLABYM NIEZMIERNIE WDZIECZNA!!! NO I SZCZESLIWA!!!!. Madzia0608@interia.pl z gory dziekuje
madzia5562 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 19:03   #708
Halina Wolnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: LAMBREKIN-potrzebny wykrój FIRANKI/ZASŁONKI - potrzebny wykrój

Drogie koleżanki pomocy!!Lamberkiny (chciałabym 3 ) na karnisz o długości 380cm i odługości 140cm(to jest okno i drzwi balkonowe łączą się w rogu sypialni).Mam już materiał -piękny złoty i niestety sztywny.Wykroiłam lamberkin o podstawie 170cm. Góra trapezu -to co ma być niemarszczone -40cm ,wysokość 100cm i niestety nie układa mi się.(tak jakby był za wysoki mi zależy żeby miał 50 cm od góry karnisza)Podszyłam na taśmie smok 1;2- szerokiej.Może lepiej układałby się ułożony przy pomocy "zębów" ale nie wiem jak je zrobić.Licząc na waszą szybką pomoc biorę się do pracy metodą prób i błędówchoć przyznaję że mam już czasami dość. Pozdrawiam
Halina Wolnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 17:00   #709
effa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 24
GG do effa77
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Mogę się pochwalić kolejnym sukcesem w szyciu firanek. Oto mój kolejny nabytek...
effa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-03, 22:05   #710
Saragossa_2007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

cudne firanki.pozdrawiam serdecznie,to moje 1 wejscie na stronę,moze któraś z pań mi doradzi,wlasnie robię lambrekin -fale- ale z ciezkiego materialu. czcialabym dól miec śliczny a lamowka do niego nie pasuje.jak ją wykończyć?
Saragossa_2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 09:54   #711
boszka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

a oto moje dzieła mam nadzieje ze dam rade wkleić
boszka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 09:58   #712
boszka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Effa 77 piękna firana gratuluje!
boszka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 10:19   #713
effa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 24
GG do effa77
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Boszka 13 świetne te twoje firanki, najbardziej podobają mi się te wachlarze, mogłabyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami jak uszyć takie cudo??? ile materiału potrzeba na karnisz 1,50m?
effa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 11:32   #714
boszka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

te wachlarze uszyłam dzieki wam tu dowiedziałam sie jak je uszyc,effa77 bardzo prosto uszyc i obliczyc jesli masz karnisz 1.50 to podziel to na 3(ilosc wachlarzy)wyjdzie po 0.50cm i do kazdego kawałka dodaj po 10cm na podwiniecie boków.pierwszy tunel uszyłam na wys(taka jak szer wachlarza)u ciebie bedzie to te 50cm nastepne co 10cm,ostatni złozyłam na połowe i przeszyłam jeden raz zeby zszyc a drugi szef aby byl tunel i wszystko po srodku spiąc do górnego tuneliku.mam nadzieje ze jasno to wytłumaczyłam.do tunelików włozyłam drewniane patyczki które do prania trzeba wyciagac moze ktos wie gdzie kupic najlepiej silikonowe i okragłe?pozdrawiam
boszka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 15:39   #715
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Smile Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez boszka13 Pokaż wiadomość
a oto moje dzieła mam nadzieje ze dam rade wkleić
piekne az mi sie oczy usmiechnely no kochana mistrzostwo a jakbys mogla podzielic sie na jakie masz karnisze i ile zuzylas materiialu jakies rady szkice tych cudeniek tu lub mejl paleta0@vp.pl najbardziej zalezy mi na tej z rozyczkami
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 17:57   #716
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez effa77 Pokaż wiadomość
Mogę się pochwalić kolejnym sukcesem w szyciu firanek. Oto mój kolejny nabytek...
piekny nabytek trudno uszyc takie cudo? duzo materialu?
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 18:39   #717
agrafka76
Raczkowanie
 
Avatar agrafka76
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mniejsza wielkopolska
Wiadomości: 68
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Effa77 i boszka13 - gratuluję Wam umiejętności klask i:
__________________
A dużo masz jeszcze tych marzeń? Jedno;
agrafka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 20:16   #718
jelonek1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

cześć
boszka 13 świetne te firanki uszyłaś zwłaczsza te z zielonymi kwiatkami mam prośbę czy możesz zdradzić tajemnicę jak uszyłaś tę firankę z góry dzięki i pozdrawiam
jelonek1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 07:41   #719
effa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 24
GG do effa77
Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez paleta1 Pokaż wiadomość
piekny nabytek trudno uszyc takie cudo? duzo materialu?
Nie jest tak trudno uszyć taką firankę, ja szyłam dwie bo w pokoju mam dwa okna. długość karniszy to 1,80 i 2,30m. Na karnisz 1,80m miałam 5,60m (trzeba to podzielić na 2 części), a na karnisz 2,30m miałam 6,40m materiału. Wysokość to 2,40m. Boki i dół obszyłam gipiurą. Firanki zszyłam razem na taśmie marszczącej. By uzyskać marszczenie na środku i by firanki zbytnio się nie rozchodziły od siebie obliczyłam że jedną z drugą muszę zszyć razem na długości 1,70m (dla karnisza 1,80) i 2,00m (dla karnisza 2,30). Taśmę marszczącą wszyłam około 10cm od góry. resztę materiału wywinęłam w drugą stronę i od tyłu przyszyłam do taśmy, by zasłonić karnisz. Firankę podwiązałam szarfami z tego samego materiału bo wysokość miałam 2,90m. W sklepie za taką firankę pewnie zapłaciłabym sporo kasy, a ta (obydwie) wyniosła mnie 220zł.
effa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 08:29   #720
paleta1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Smile Dot.: Lambrekin w kształcie wody PILNIE !!!

Cytat:
Napisane przez effa77 Pokaż wiadomość
Nie jest tak trudno uszyć taką firankę, ja szyłam dwie bo w pokoju mam dwa okna. długość karniszy to 1,80 i 2,30m. Na karnisz 1,80m miałam 5,60m (trzeba to podzielić na 2 części), a na karnisz 2,30m miałam 6,40m materiału. Wysokość to 2,40m. Boki i dół obszyłam gipiurą. Firanki zszyłam razem na taśmie marszczącej. By uzyskać marszczenie na środku i by firanki zbytnio się nie rozchodziły od siebie obliczyłam że jedną z drugą muszę zszyć razem na długości 1,70m (dla karnisza 1,80) i 2,00m (dla karnisza 2,30). Taśmę marszczącą wszyłam około 10cm od góry. resztę materiału wywinęłam w drugą stronę i od tyłu przyszyłam do taśmy, by zasłonić karnisz. Firankę podwiązałam szarfami z tego samego materiału bo wysokość miałam 2,90m. W sklepie za taką firankę pewnie zapłaciłabym sporo kasy, a ta (obydwie) wyniosła mnie 220zł.
dziekuje ci bardzo za dokladny opis super pomoc zdradz mi jeszcze jaki material mozna do tego uzyc? organze czy organzyne czy jaki? pozdrawiam i jeszcze raz gratulacje
paleta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-19 21:31:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.