Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-05, 14:56   #1081
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Myslalam,ze prolaktyne robi sie obojetnie kiedy? Nigdy nikt mi niie mowil w jakimdniu cyklu...jesli to prawda to kamien z serca mi spadnie bocaly dzien przeplakalam...
No coś Ty prolaktyne to tylko w odpowiednim dnu cyklu !! z tego co wiem przynajmniej i z tego co mogę Ci powiedzieć z własnego doświadczenia

1 raz badałam prolaktyne- grudzień - dzien przed okresem wynik kosmiczny 3 razy ponad norme
2 raz badałam prolaktyne w marcu podczas pobytu w szpitalu w 21 dniu cyklu prolaktyna na granicy normy
3 raz prolaktyna badana w czerwcu - 3 dzień cyklu wynik idealny pośrodku normy !

Niewiem czy pamiętasz jak tu na forum zamartwiałam się o ta pdowyższoną prolaktynę a okazało sie ze jest normach.
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 09:03   #1082
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Masz racje. Lekarz odpisal kazal powtorzyc badania prolaktyny.
Harubii te wlosy co dodalas to na sucho wyciagnelas?? Ile tam ich bylo? Zawsze tyle wyciagasz?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:18   #1083
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Masz racje. Lekarz odpisal kazal powtorzyc badania prolaktyny.
Harubii te wlosy co dodalas to na sucho wyciagnelas?? Ile tam ich bylo? Zawsze tyle wyciagasz?
Cieszę się że mogłam pomóc serio przed okresem to chyba najgorszy czas na badanie prolaktyny jaki tylko może być mi tez nikt nie powiedzial że hormony bada sie na samym początku cyklu, dowiedziałam się z tego tutaj na forum.

Tak te włosy to na sucho wyciągnięte, niewiem ile ich było nie policzyłam. Nie zawsze tyle wyciągam, raz jest lepiej a raz gorzej. Ale przez cały okres mega wypadania ktory mialam od października do kwietnia wyciągałam dwa razy tyle włosów co na zdjęciu. Po prostu włosy mi wychodziły całymi pasmami z głowy
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 14:30   #1084
oaleksandra
Raczkowanie
 
Avatar oaleksandra
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 43
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Niestety też włosy tracę przez stres, a skóra głowy jest napięta i mam wrażenie, że bolą mnie mieszki włosowe. Czy to w ogóle możliwe?
oaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 15:02   #1085
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Pokaż wiadomość
Cieszę się że mogłam pomóc serio przed okresem to chyba najgorszy czas na badanie prolaktyny jaki tylko może być mi tez nikt nie powiedzial że hormony bada sie na samym początku cyklu, dowiedziałam się z tego tutaj na forum.

Tak te włosy to na sucho wyciągnięte, niewiem ile ich było nie policzyłam. Nie zawsze tyle wyciągam, raz jest lepiej a raz gorzej. Ale przez cały okres mega wypadania ktory mialam od października do kwietnia wyciągałam dwa razy tyle włosów co na zdjęciu. Po prostu włosy mi wychodziły całymi pasmami z głowy
Kurcze to faktycznie dużo kłaków wyciągasz, dobrze źe teź nie cały czas. U ciebie lepiej chyba jest przez to ,źe schudłas? Bo widźiałam,źe ładnie tracisz na wadze Powiedz mi diete masz? cwiczysz? bo naprawdę swietnie Ci idzie U mnie w rodźinie to kobiety źa nic schudnąc nie mogą.Wieć tylko poźaźdrościc.
Cytat:
Napisane przez oaleksandra Pokaż wiadomość
Niestety też włosy tracę przez stres, a skóra głowy jest napięta i mam wrażenie, że bolą mnie mieszki włosowe. Czy to w ogóle możliwe?
Badania robiłas? źe wiesź źe prźeź stres? Ogólnie od stresu robia się choroby,które potem trźeba lecźyc...


Laski co radxicie źafarbować się? kolor mam strasźnie wyblakły,ź cźarnych włosów nić nie źostało... Korci mnie xeby źafarbować.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 17:26   #1086
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Kurcze to faktycznie dużo kłaków wyciągasz, dobrze źe teź nie cały czas. U ciebie lepiej chyba jest przez to ,źe schudłas? Bo widźiałam,źe ładnie tracisz na wadze Powiedz mi diete masz? cwiczysz? bo naprawdę swietnie Ci idzie U mnie w rodźinie to kobiety źa nic schudnąc nie mogą.Wieć tylko poźaźdrościc.

Badania robiłas? źe wiesź źe prźeź stres? Ogólnie od stresu robia się choroby,które potem trźeba lecźyc...


Laski co radxicie źafarbować się? kolor mam strasźnie wyblakły,ź cźarnych włosów nić nie źostało... Korci mnie xeby źafarbować.
Dzama żeby Ci doradzić czy masz się farbować musiałabym zobaczyć zdjęcie Twoich włosów.
Pomogła sama dieta, ćwiczyć mi sie nie chce za bardzo , czasem jeżdże na rowerze tylko. Na dodatek na tej mojej diecie pozwalam se 3-4 razy w tygodniu na słodycza albo kawałek pizzy. Grunt to nie przesadzić z niedozwolonym jedzeniem a te zdrowe powinno stanowic większość diety. No ale dziś w koncu ruszyłam zadek i zaczełam ćwiczyć cardio z Mel B, No właśnie ja chudnę w mega tempie. Ja właściwie naturalnie nie jestem grubsza tylko szczupła. Gdybym całe zycie jadła normalnie a nie opychała sie dzien w dzien slodyczami i MCdonaldem nigdy nie byłabym otyła.

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Cytat:
Napisane przez oaleksandra Pokaż wiadomość
Niestety też włosy tracę przez stres, a skóra głowy jest napięta i mam wrażenie, że bolą mnie mieszki włosowe. Czy to w ogóle możliwe?
Oczywiście że to możliwe. Stres to najczęstsza przyczyna utraty włosów, a podobno osoby w trakcie łysienia często boli skóra głowa. Pisała o tym Pani Ilona Junga na swoim blogu
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 17:26   #1087
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

dzamatasi ja bym Ci odradzała farbowania. Ja zafarbowałam w ubiegłym roku pod koniec maja gdy już było gorąco, to tak je osłabiłam tą farbą, a skóra głowy też nie była pocieszona, bo miałam przez 2 tygodnie smalec nie skórę. Może poczekaj jeszcze z miesiąc, jak już temperatury będą mniejsze.
Wiadomo, że normalnie to nikomu to nie zaszkodzi, ale nam byle pierdoła potrafi wszystko zepsuć i podrażnić skalp.

Ja też mam teraz takie wyblakłe, a na słońcu nie siedzę, ale na jesień zafunduję sobie hennę
W ogóle skróciłam włosy o 7 cm i teraz sięgają mi tak do końca szyi. Szału nie ma, ale taki mysi ogonek już wisiał
Zauważyłam, że teraz moim problemem jak w ubiegłe wakacje nie jest przerzedzony szczyt głowy, tylko nad uszami - ręce opadają, bo tam też wcierki lądują.

oaleksandra tak, jest możliwe napięcie skóry głowy przez stres. Sama tak miałam i potrafiło trzymać tygodniami. Wcierki nic nie dawały rady, a przy każdym przerzucaniu pasm włosów na jedną czy drugą stronę odczuwałam ból, to było takie nienormalne, ale właśnie przez napiętą skórę głowy. Pomogło mi wcieranie ciepłego olejku rycynowego czy łopianowego w skórę głowy. Masz może zaróżowioną?

Harutobi89 jeszcze raz napiszę, ale zazdrość koloru włosów, taki jaśniutki blond
No szybko chudniesz tylko pozazdrościć, do września to dobre 20 kg zgubisz
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-06, 22:26   #1088
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

No. Harubii ma mega kolor. Wydaja sie te wlosy zdrowe. Ja niedsc ze mam jasne juz wlosy brzydki jasnorudy braaz to do tego pasemka blond.. wiec nie wiiem czyto moze siwe wlosy sa.ogolnie chyba wolalabnym zeby one juz wszystkie wypadly bo jeszcze kiedys chociaz kolor ladny byl a atreaz wlosy i kolor ujowy.odechciewa sie wszystkiego. Sory za marudzenie. Ale wkurza mnie ze nawet odcien wlosow sie zmienil i tak naprawde nie wiadomo od czegoo. serio jak sie na mnie spojrzy to widac ze cos ze zdrowiem mam wychudzonna,pryszczata z wlosami jak 80 latka.
Juz nie marudze,musialam sie wygadac bo mam ochote cos rozebac a najleiej siebie.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 10:06   #1089
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Dzięki za miłe słowa dziewczyny, włosy sie wydają zdrowe ale szkoda że nie trzymają się głowy
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 11:00   #1090
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez oaleksandra Pokaż wiadomość
Niestety też włosy tracę przez stres, a skóra głowy jest napięta i mam wrażenie, że bolą mnie mieszki włosowe. Czy to w ogóle możliwe?
Cytat:
Napisane przez 0nat0 Pokaż wiadomość
oaleksandra tak, jest możliwe napięcie skóry głowy przez stres. Sama tak miałam i potrafiło trzymać tygodniami. Wcierki nic nie dawały rady, a przy każdym przerzucaniu pasm włosów na jedną czy drugą stronę odczuwałam ból, to było takie nienormalne, ale właśnie przez napiętą skórę głowy. Pomogło mi wcieranie ciepłego olejku rycynowego czy łopianowego w skórę głowy. Masz może zaróżowioną?
No masz, jak tak miałam niedawno! Jak przerzucałam włosy na inną stronę to aż mnie mieszki bolały! I zastanawiałam się, co do..... a tu okazuje się, że inni też tak mają. Miałam wrażenie przez ponad tydzień, że cała skóra głowy jest słaba i mnie boli przy najmniejszym dotyku.... na szczęście przeszło. Ale to nie było ze stresu bo teraz nie mam żadnych powodów do stresu
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 15:38   #1091
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

dzamatasi podobno za siwe włosy odpowiadają witaminy z grupy B. Ja nie uzupełniałam, ale dużo jadłam produktów z tą witaminą i nie mam teraz siwych włosów, a rok temu pojawiało się już całkiem sporo.
Mi się wydaje, że u Ciebie to może być z tarczycy z tym kolorem, a jakieś okazy na twarzy to wiesz, jesteś jeszcze młoda, masz prawo je mieć, gorzej jak się dobija do ćwierćwiecza a tu nadal potrafi wysypać
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 19:39   #1092
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

hmm u mnie jeszcze nie ma siwych włosów ale to genetycznie raczej moja mama ma 44 lata i tez jeszcze nie ma siwych.

w ogóle to nie chce nic mówić ale najlepszym źródłem witamin z grupy B jest piwo.

Edytowane przez Harutobi89
Czas edycji: 2014-08-07 o 19:41
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 20:28   #1093
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Piwo? Przez to ze ma drozdze? Ale ono ma duzy ig,wiec u mnie odpada picie jego. Poza tym niedobre jest:d

Tak z grupy B wlosy jasnieja/siwieja ale tez od. Niedoboru zelaza, miedzi i cynku a co lepsze niedobor cynku potrafi rozwalic. Cala gospodarke hormonalna strasznie to wszystko namieszane...
Niedobor miedzi objawia. Sie anemia,odbarwieniem wlosow! Zawyczaj pojwia sie jego. Niedobor przy braku estrogenow! W czasie menopauzy
Harubii Ty pisalas,ze lykasz zelazo? A jakie? Bo po moim cos mam problemy zoladkowe... Chyba musze zmienic.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2014-08-07 o 20:32
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 20:56   #1094
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Piwo? Przez to ze ma drozdze? Ale ono ma duzy ig,wiec u mnie odpada picie jego. Poza tym niedobre jest:d

Tak z grupy B wlosy jasnieja/siwieja ale tez od. Niedoboru zelaza, miedzi i cynku a co lepsze niedobor cynku potrafi rozwalic. Cala gospodarke hormonalna strasznie to wszystko namieszane...
Niedobor miedzi objawia. Sie anemia,odbarwieniem wlosow! Zawyczaj pojwia sie jego. Niedobor przy braku estrogenow! W czasie menopauzy
Harubii Ty pisalas,ze lykasz zelazo? A jakie? Bo po moim cos mam problemy zoladkowe... Chyba musze zmienic.
lykam to
http://testosterone.pl/image/cache/d...kk-600x600.jpg

ale nie polecam bo jest drogie opakowanie prawie 19 zł w super pharm i jest dla kobiet w ciązy haha... zawiera strasznie dużo kwasu foliowego.... po nim nie chudlam wszystko mi sie zatrzymywalo w organiźmie.. ja sobie kupie coś tanszego w aptece i bez takiej ilości kwasu foliowego
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 23:03   #1095
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Gdyby gdzieś zostało udowodnione, że po picu piwa łysina gęstnieje to pewnie nie byłabym już na tym forum, tylko w klubie AA

Zrobiłam dzisiaj peeling z cukru i włosów poleciało z czesaniem prawie 150, ech po co ja to liczyłam... niedługo wyprawa po kolejną flaszkę loxonu, parszywe życie.
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 13:10   #1096
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Pokaż wiadomość
Gdyby gdzieś zostało udowodnione, że po picu piwa łysina gęstnieje to pewnie nie byłabym już na tym forum, tylko w klubie AA

Zrobiłam dzisiaj peeling z cukru i włosów poleciało z czesaniem prawie 150, ech po co ja to liczyłam... niedługo wyprawa po kolejną flaszkę loxonu, parszywe życie.
No raczej nie zostało udowodnione ale podobno zostało udowdnione to że u mężczyzn ktorzy piją dużo piwa występuje feminizacja.
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 13:56   #1097
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Pokaż wiadomość
lykam to
http://testosterone.pl/image/cache/d...kk-600x600.jpg

ale nie polecam bo jest drogie opakowanie prawie 19 zł w super pharm i jest dla kobiet w ciązy haha... zawiera strasznie dużo kwasu foliowego.... po nim nie chudlam wszystko mi sie zatrzymywalo w organiźmie.. ja sobie kupie coś tanszego w aptece i bez takiej ilości kwasu foliowego
Też łykałam to,ale u mnie kosztuje 30 zł,więc tylko 2 opakowania połknęłam,na więcej mnie niestety nie stać. Jest żelazo w płynie z wit c. nie wiem czy jego nie kupić
Cytat:
Napisane przez 0nat0 Pokaż wiadomość

Zrobiłam dzisiaj peeling z cukru i włosów poleciało z czesaniem prawie 150, ech po co ja to liczyłam... niedługo wyprawa po kolejną flaszkę loxonu, parszywe życie.
O, dawno jego nie robiłam, Po nim zawsze więcej wypada,więc spokojnie

Zapisałam się do dermatologa na wtorek. Ciekawe co powie i czy w ogole spojrzy w głowę a nie zza biurka "przecież ma pani włosy"oj wkurzyłabym się wtedy
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 14:35   #1098
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Mnie też szlag by trafił, gdybym kolejny raz poszła na prywatną wizytę i dostała diagnozę zza biurka. Teraz mnie to już śmieszy, że lekarka potrafiła określić to, że mam przetłuszczoną skórę głowy nie dotykając jej, tylko wychylając się zza biurka. Czasami brak słów, oni to tylko potrafią zaoferować morfologię, loxon, powiedzieć, że teraz robią świetne peruki, albo już na początku rozpoczynać gadkę, że przecież ma pani włosy, mi też wypadają a jestem lekarzem ... Później wysyłają do ginekologa a ten nie lepszy, bo ich ulubione zajęcie to przepisywanie antyków jak leci bez badań, bo przecież to landrynki dla kobiet.

Uszanowanko dla medycyny w tym kraju
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 15:42   #1099
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 311
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Pokaż wiadomość
Mnie też szlag by trafił, gdybym kolejny raz poszła na prywatną wizytę i dostała diagnozę zza biurka. Teraz mnie to już śmieszy, że lekarka potrafiła określić to, że mam przetłuszczoną skórę głowy nie dotykając jej, tylko wychylając się zza biurka. Czasami brak słów, oni to tylko potrafią zaoferować morfologię, loxon, powiedzieć, że teraz robią świetne peruki, albo już na początku rozpoczynać gadkę, że przecież ma pani włosy, mi też wypadają a jestem lekarzem ... Później wysyłają do ginekologa a ten nie lepszy, bo ich ulubione zajęcie to przepisywanie antyków jak leci bez badań, bo przecież to landrynki dla kobiet.

Uszanowanko dla medycyny w tym kraju
Podpisuje się pod Twoimi słowami, rękami i nogami! Lecą Pani włosy, to trudno, zdarza się, widocznie taka Pani uroda, i wcale nie jest źle, ale proszę wcierać loxon.
__________________
Constanca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 22:08   #1100
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Onato rozmawiam z koleżankami które mieszkają w UK Niemczech i gdzieś po całej Europie są rozstrzelone i tam jest tak samo albo i jeszcze gorzej podobno !!

Moja przyjaciółka z Londynu mówi że w Anglii lekarz potrafi wyjąc przy Tobie medyczne książki i szukać Ci w nich choroby !!

Niewiem w jakim kraju medycyna stoi na wysokim poziomie ale obstawiam USA/JAPONIA/KOREA POŁ.
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 01:40   #1101
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Medycyna stoi na wysokim poziomie tylko w serialach
Ten szpital w serialu Lekarze, no sorry to wygląda jak wyimaginowane miejsce nie z tej planety.

Dziewczyny choruje mi pies, siedzę i wertuję internet, bo u mnie wokół tacy weterynarze, że tylko potrafią leczyć nosówkę, przepisać witaminę i tabletki na odrobaczenie.
Ma sztywny chód tylnych łap, dostała miesiąc temu tabletki i 0 poprawy, wręcz gorzej!!! Fakt, jamniczka skończy w październiku 13 lat i takie choroby są normalnością u takich ras, ale szlag mnie trafia, że leki kosztowały łącznie 300 zł i jest jeszcze gorzej. Weterynarz pyta się mnie, a jak pani myśli, na co może pies cierpieć? To ja byłam na weterynarii czy on?!
2 h spędziłam na wertowaniu internetu i wyobraźcie sobie, że na stawy u ludzi jak i zwierząt dobrze działa siemię lniane i tran.
+ maści rozgrzewające wymieszane z kremem. (chyba zacznę leczyć się z własnym psem)

Przepraszam, że zrobiłam na chwilę wątek weterynaryjny, ale aż się we mnie gotuje, bo nie po to idę z psem do poradni który się męczy, przewraca i cierpi, żeby słuchać takiego steku bzdur. Oczywiście nie zapłaciłam, bo za co. Jak widać tu też lekarze od zwierząt mogą podać sobie rękę z dermatologami i innymi gwiazdorami medycyny.
Szkoda mi jej, bo mieszkamy na piętrze i do pokonania ma 15 schodów, teraz jestem w domu to ją znoszę i wnoszę na zewnątrz, ale jak wyjadę to cienko, bo pech chciał, że i moja mama ma problemy ze stawami i nie będzie jej tak znosić. Ech, musiałam się wygadać, bo to moja mała towarzyszka od 13 lat
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 06:07   #1102
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Pokaż wiadomość
Medycyna stoi na wysokim poziomie tylko w serialach
Ten szpital w serialu Lekarze, no sorry to wygląda jak wyimaginowane miejsce nie z tej planety.

Dziewczyny choruje mi pies, siedzę i wertuję internet, bo u mnie wokół tacy weterynarze, że tylko potrafią leczyć nosówkę, przepisać witaminę i tabletki na odrobaczenie.
Ma sztywny chód tylnych łap, dostała miesiąc temu tabletki i 0 poprawy, wręcz gorzej!!! Fakt, jamniczka skończy w październiku 13 lat i takie choroby są normalnością u takich ras, ale szlag mnie trafia, że leki kosztowały łącznie 300 zł i jest jeszcze gorzej. Weterynarz pyta się mnie, a jak pani myśli, na co może pies cierpieć? To ja byłam na weterynarii czy on?!
2 h spędziłam na wertowaniu internetu i wyobraźcie sobie, że na stawy u ludzi jak i zwierząt dobrze działa siemię lniane i tran.
+ maści rozgrzewające wymieszane z kremem. (chyba zacznę leczyć się z własnym psem)

Przepraszam, że zrobiłam na chwilę wątek weterynaryjny, ale aż się we mnie gotuje, bo nie po to idę z psem do poradni który się męczy, przewraca i cierpi, żeby słuchać takiego steku bzdur. Oczywiście nie zapłaciłam, bo za co. Jak widać tu też lekarze od zwierząt mogą podać sobie rękę z dermatologami i innymi gwiazdorami medycyny.
Szkoda mi jej, bo mieszkamy na piętrze i do pokonania ma 15 schodów, teraz jestem w domu to ją znoszę i wnoszę na zewnątrz, ale jak wyjadę to cienko, bo pech chciał, że i moja mama ma problemy ze stawami i nie będzie jej tak znosić. Ech, musiałam się wygadać, bo to moja mała towarzyszka od 13 lat

Nie masz z co przepraszaac,czasmi fajnie jest pisac oo czym innym niz o wlosach.jesli o mnie chodzi moge o zwierzakach rozmawiac caly czas.
Baardzo mi przykro z powodu pieska. To siemie lniane i tran piesek polknie? Dziwne,ze na takich weterynaarzy trafiasz. Zawsze wydawalo mi sie,ze sa to ludzie z powolnia,kochajacy zwierzaki i starajacy sie im pomoc.. sama mialam staz w klinice wete i to jak weterynarz byl oddany ziwerzakoom,widac,ze robi to z pasjii. Sam powiedziial,ze zwierzaki wooli bardziej niz ludzi. Tylko wlasnie oni maja gorzej bo psinki czy inne zwierzeta nie powiedza co im dolega,musza sie tak naprawde domyslac... Mam nadzieje ze psince sie polepszy,zdawaj relacje coo u niej
A noo szpital z lekarzy to marzene,chociaz w pl sa tez na takim poziomie. W Krakowie jak bylam to wcale nie gorszy od tego z lekarzy,ale prywatny... Lekarze sa wszedzie dobrzy i paprance. Zalezy chyba czy poszli z powolania czy dla kasy...
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 06:09   #1103
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 311
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Onato, sprawdź czy siemię i tran nie są w jakiś sposób toksyczne dla psów, jeśli w ogóle da się taką informację uzyskać. Tylko przypuszczam, że takie leczenie trochę potrwa a Twoja towarzyszka odczuwa ból/dyskomfort już teraz - i dlatego *urwa weterynarz powinien dać coś co jej pomoże, a nie próbować. Też w swoim mieście mam kiepskich wetów. Była jedna, idealna, oddana swojej pracy, przeinteligentna, z szóstym zmysłem do tego co robi...i co? Leży w łóżku w stanie wegetatywnym. Taka jest właśnie sprawiedliwość!

Wiem, ze są osoby, którym na stawy ulgę przynosi ciepło a innym zimno i to też trzeba sprawdzić.
__________________
Constanca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 20:09   #1104
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 530
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Dziewczyny biorę już Bio Silicę ponad tydzień i stwierdzam że jest słabsza niż Revalid. po tygodniu brania Revalidu jedna tabletka dziennie paznokcie byly twarde jak kamien a rzęsy grubsze , chociaz efekty na włosach żadne przez 5 miesięcy brania ale po bio - silicy nie ma takich efektow na paznkociach i rzesach ja po revalidzie.
Harutobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 20:10   #1105
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Dzięki dziewczyny za dobre słowo

dzamatasi tak, mój pies to świetny pacjent, tabletka wepchana w kawałek pomidora, albo serka i po sprawie
Niestety, ale niedaleko naszej dzielnicy jest taki weterynarz który potrafi jedną igłą od strzykawki zaszczepić kilkanaście psów. Nie będę mówić jakie mogą być tego skutki, bo każdy może się domyślić, ale dziwne, że każdy tutaj cicho siedzi jakby im nie zależało na własnych zwierzakach. Ja nie złapałam za rękę tego weterynarza, więc nigdzie nie będę tego zgłaszać, ale strzykawkę powinien napełniać przy właścicielu zwierzaka.

Poszłam do innego weterynarza, dostała coś na kręgosłup i chyba jest lepiej, biega na swój sposób, ale apetytu ten pies nigdy nie traci

Constanca tran nic nie zaszkodzi, ale podaję jej co drugi dzień, a później nawet co trzeci. Większą odporność będzie miała, stawy lepiej będą spełniać swoją rolę.

Z tym siemieniem to też jest trochę prawdy, że działa dobrze na stawy.
Miałam kilka lat temu niemiłą kontuzję kolana, nawet po długim leczeniu jak chodziłam po schodach to gruchotało mi kolano jak u 70-letniej kobiety, bałam się praktycznie biegać. Jak zaczęłam pić siemię i dosypywać do każdego posiłku tak wszystko ustąpiło, jedyne co odczuwam to podczas zmiany pogody. Dobra, koniec perypetii na temat stawów

Jak tam dziewczyny kłaki i samopoczucie? Ja niby nie narzekam na brak zajęć, a od dwóch dni wertuję stare komentarze dziewczyn w wątkach z łysieniem na wizażu - ogromna kopania wiedzy.
Dla mnie jest nie do ogarnięcia mieszanie półproduktów z biochemii urody.
Muszę założyć zeszyt ze wszystkimi przydatnymi poradami.
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 20:15   #1106
Constanca
Raczkowanie
 
Avatar Constanca
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 311
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Onato, też siedzę i przeglądam..od euforii przechodzę w przygnębienie. Normalnie sinusoida. Też mam notatki i sama nie wiem. Nie wiem od czego zacząć. Cykam się czy dobrze to zrobię.
__________________
Constanca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 20:42   #1107
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny biorę już Bio Silicę ponad tydzień i stwierdzam że jest słabsza niż Revalid. po tygodniu brania Revalidu jedna tabletka dziennie paznokcie byly twarde jak kamien a rzęsy grubsze , chociaz efekty na włosach żadne przez 5 miesięcy brania ale po bio - silicy nie ma takich efektow na paznkociach i rzesach ja po revalidzie.
Po tygodniu to raczej ciężko powiedzieć czy dany suplement jest lepszy czy gorszy, ciężko chyba o tym mówić nawet po miesiącu czy dwóch.
Łykałam 3 lata temu silicę i efekty były zerowe, tak samo jak belissa.
Z revalidem też próbowałam, ale po trzech kapsułkach na dzień strasznie bolał mnie żołądek, zmniejszyłam ilość, ale później nie kupiłam kolejnej paczki, może kiedyś do niego jeszcze wrócę.

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Constanca mam takie same odczucia, bo im więcej czytam tym bardziej nie wiem czy to co robię ma sens. Dziewczyny naprawdę sporo łykają, wcierają, choć wiem też, że co za dużo to niezdrowo. Na pewno chciałabym przejść przez jakąś kilkutygodniową dietę oczyszczającą, ale teraz nawet nie ma o tym mowy. Muszę być na mieszkaniu studenckim i sama robić zakupy, tak by nic nie kusiło. U mnie jest jeszcze taki problem, że na początku jestem napalona jak szczerbaty na suchara, a później euforia mija i przeradza się w słomiany zapał. Pojawia się masa pytań, raz czy to ma sens, a dwa zdaję sobie sprawę, że będę osłabiona i w kółko będę myśleć o jedzeniu.

Zastanawia mnie też jeden fakt, ktoś na forum wspomniał, że łykał dwie tabletki solgaru v75 prze 2-3 miesiące, a później przeskoczył na jedną tabletkę na dzień. Wyniki i odrost były super, a wypadanie znikome.

Myślę jeszcze o wprowadzeniu loxonu 5%, tak 2x w tygodniu, do dermatologa ani pierwszego kontaktu nie pójdę, u mnie w aptece każdy lek bez recepty sprzedadzą.

Muszę uderzyć na jesień z każdej strony, na razie traktuję wakacje jako przerwę od supli, ale muszę konkretnie rozkminić co kupić, wcierać, łykać tak by nie przedobrzyć i nie nabawić się podrażnienia. Najgorsze to nie robić nic.
Jak rosną młode włoski, to też ciężko je zobaczyć i liczyć, że to przykryje łysinę. U mnie muszą mieć z dobre 20-30 cm, żeby się 'położyły' i zakryły skalp, tak to są cienkie i nic to nie daje. Np. przy grzywce, skroniach jest masa małych włosków, ale pociemniały dopiero jak osiągnęły tak z 10 cm, tak to były jasne i praktycznie nic nie ratowały. Grunt to trzymać je przy życiu by nie wypadały te młode, na objętość kucyka nawet nie patrzę, pomyślę o tym za 5 lat, gdy może wszystko się wyrówna, oby.
Generalnie gdyby nie zdjęcia, robione nawet na ślepo telefonem, ciągle wydawałoby mi się, że nic na tej głowie się nie zmienia, ale jednak coś tam rośnie.

Łyse nie będziemy, bo gdyby tak miało być to ja już dawno przecierałabym czerep szmatką, może kłaki wypadają, ale musi też coś rosnąć, skoro jest tak jak jest!
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 00:17   #1108
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

chiao znalazłam w sieci taką informację:

Ból różnie umiejscowiony na głowie uciążliwy przy przekładaniu włosów z jednej strony na drugą, to tak zwana przeczulica skóry głowy.Występuje gdy brak poszczególnego składnika cebulkom włosowym. Warto zaopatrzyć się w suplementy diety o bogatym składzie witaminowym, jak i pobudzać skórę głowy masażami, oraz odpowiednio dobranymi tonikami i wcierkami.

Coś w tym pewnie jest, bo aktualnie takiego zjawiska nie odczuwam, a leję na skórę głowy dwa płyny ze sporą ilością alkoholu, więc mogłoby wystąpić napięcie i przesuszenie, a tym samym takie odczucie na skórze głowy.
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 01:43   #1109
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

Ja znowu zaczelam na kafeterie wlazic,czesto pojawia sie toczen... Narazie kasy nie mam,zeby zrobic badania.

Musze bardziej skupic sie na tarczycy,nie moge unormowac tsh:/ zauwazylam,ze powyzej 2 zaczynaja mi brwi leciec.wiec nie dziwota ze i wlosy dalej wypadaja. Cieszcie sie ze Wy z niaa problemow nie macie
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 20:54   #1110
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 201
Dot.: Wypadanie włosów i stres - wątek zbiorczy

dzamatasi ja bym nie szukała dalej, Ty już masz tak sporo bonusów od życia, tarczyca + wieczne ograniczenia w produktach spożywczych, cukier; nie zamartwiaj się i reguluj to co masz teraz nie halo, a na brwi i rzęsy podobno spoko działa ekstrakt z pestek winogron.
0nat0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-09 19:16:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.