BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV. - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-13, 22:24   #3961
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Ja w ogole nie czaje jak mozna chciec swiadomie rodzic w panstwowce. Opieka medyczna do mnie nie przemawia, tez jestem z branzy medycznej i gdybym nie byla czujna to truliby moje dziecko i nie zrobili polowy badan albo pchali niepotrzebne leki. Juz pomine, ze o kazdy wynik musialam sie prosic. Dziekuje bardzo za takich lekarzy i ich "wiedze".
Jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem w USK to słyszałam same superlatywy.
Co masz na myśli mówiac "tuli"?
W którym tc urodziłas?
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 00:18   #3962
201701300910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 196
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Gdzie znajdę dobrze uszytą sukienkę na imprezy typu wesela/studniówki/połowniki/bale magisterskie?
Wszystkie sieciówki już obskoczyłam i nie ma nic eleganckiego....
201701300910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 15:39   #3963
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem w USK to słyszałam same superlatywy.
Co masz na myśli mówiac "tuli"?
W którym tc urodziłas?
Urodziłam w 36tc na warszawskiej. Np.:podawali mi leki, ktorych nie mozna stosowac karmiac piersią. Mogli mi wypisac kilka innych lagodniejszych leków, wiedzieli ze kp.
Tam absurd goni absurd. Wspóllokatorce przywiezli po badaniach nie jej dziecko, pomylili wózki wieczny brak kocy i tetr (ktore i tak były sprzed 10-20lat), ja owijalam w swoje. Dziewczyny po cc były od razu zdane na siebie, jedną od razu po porodzie polozyli samą na sali, bez dzwonka i dali dziecko, które wyło 2 godziny zanim ktoraś się zlitowała i przyszła. Itd itp.

Edytowane przez moooniaaaa
Czas edycji: 2016-04-14 o 15:48
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 15:45   #3964
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Urodziłam w 36tc na warszawskiej. Np.:podawali mi leki, ktorych nie mozna stosowac karmiac piersią. Mogli mi wypisac kilka innych lagodniejszych leków, wiedzieli ze kp.
Tam absurd goni absurd. Wspóllokatorce przywiezli po badaniach nie jej dziecko, pomylili wózki wieczny brak kocy i tetr, ja owijalam w swoje. Itd itp.
Bo jesli chodzi o kp to wiedza wśród lekarzy, położnych, pielęgniarek jest żadna.
Wszystkiego trzeba dowiadywać się we własnym zakresie.
Pewnie wiesz ze jest laktacyjny leksykon leków.

Faktycznie wszyscy narzekają na opiekę położnicza na warszawskiej. Raczej brak opieki. Pewnie to Twoje pierwsze dziecko?

Co do prywatnych placówek to niestety też nie jest idealnie. Do wielu rzeczy można się przyczepić. Niestety.
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 17:07   #3965
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość

Niczka
dzwonilam do p.Izy, ale terminy dopiero po 9 maja
właśnie też mnie to wkurza, bo chce dopasować sobie wizytę do grafiku, a ona wiecznie nie ma terminu wtedy kiedy ja chcę ale to szok, że prywatnie czekać prawie miesiąc na wizytę u dentysty... chyba że urlop akurat planuje

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Ja w ogole nie czaje jak mozna chciec swiadomie rodzic w panstwowce. Opieka medyczna do mnie nie przemawia, tez jestem z branzy medycznej i gdybym nie byla czujna to truliby moje dziecko i nie zrobili polowy badan albo pchali niepotrzebne leki. Juz pomine, ze o kazdy wynik musialam sie prosic. Dziekuje bardzo za takich lekarzy i ich "wiedze".
Monia możesz napisać ocb? Badań nie zrobili, a powinni jako dla wcześniaczka?? Świadomy wybór państwowo to może dobre doświadczenia z pierwszym dzieckiem lub zdecydowanie brak kasy... Różnie bywa... choć ja w przyszłości też chciałabym rodzić prywatnie.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 20:54   #3966
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

hah, prywatnie - tylko gdzie?
o arciszewskich i parkowej tez slyszalam juz rozne historie. baaaa, ostatnio mielismy pacjentke z parkowej i po prostu przykro robi sie czlowiekowi jak slyszy, ze babka placi duze pieniadze i wtedy ma opieke, a juz po niech sobie sama radzi...
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-14, 21:14   #3967
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
Bo jesli chodzi o kp to wiedza wśród lekarzy, położnych, pielęgniarek jest żadna.
Wszystkiego trzeba dowiadywać się we własnym zakresie.
Pewnie wiesz ze jest laktacyjny leksykon leków.

Faktycznie wszyscy narzekają na opiekę położnicza na warszawskiej. Raczej brak opieki. Pewnie to Twoje pierwsze dziecko?

Co do prywatnych placówek to niestety też nie jest idealnie. Do wielu rzeczy można się przyczepić. Niestety.
Wiem, jestem farmaceutką. I jak pytam polozną co to za lek i w jakiej dawce i wiem ze wystepuje w trzech, a ona sie upiera ze w jednej to hmm. Nie wie to niech chociaz się nie upiera przy swoim. Nie da sie przeciez wiedziec wszystkiego.
Tak, to moje pierwsze dziecko i dzieki bogu od poczatku radzilysmy sobie same. Jedynie na wspollokatorce po klopotliwym cc widzialam jaka znieczulica tam panuje. Nie wiem czy to kwestia braku empati, przepelnienia czy czego, ale tam nawet salowe wchodzac rano na dzien dobry nie odpowiadaja o poloznych nie wspomne. Lekarka poproszona o rozmowę (poza obchodem bo chcialam, zeby tez maz w tym uczestniczyl) mowi, ze jestem w tym dniu najbardziej absorbujaca pacjentka najlepiej kiwac glowa i o nic nie pytac.

Zlota kobieta na warszawskiej to doradca laktacyjna. Otwarcie mowila, ze nie zgadza sie z pewnymi zachowaniami itd. Nie tylko pomagala z karmieniem, ale tez zawsze miala czas ze wszystkimi porozmawiac, tak po ludzku doradzic czy jak kobieta z kobieta.

Pewnego dnia pediatra zapytała ile ml zjada dziecko. Odpowiadam, ze nie wiem poniewaz karmie piersią. Wiec jak sprawdze (pomijając odciaganie i butlę)? to uslyszalam, że mam dlońmi ważyć piersi. Nie powstrzymałam się i zaśmiałam

A jak skonczyly się na oddziale koce (wojewodzki szpital, no jak mozna dopuscic do takiej sytuacji? I to nie trwalo chwilę, a 2 dni) dla dzieci to kolezance wyjęli przescieradło z wózka (kilkudniowe) i w to owinęli dziecko.

Salowe przynoszace posciel i "same sobie zmiencie". Nie wiem, moze to norma w szpitalach, że pacjent sam poszewki wymienia?

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
właśnie też mnie to wkurza, bo chce dopasować sobie wizytę do grafiku, a ona wiecznie nie ma terminu wtedy kiedy ja chcę ale to szok, że prywatnie czekać prawie miesiąc na wizytę u dentysty... chyba że urlop akurat planuje


Monia możesz napisać ocb? Badań nie zrobili, a powinni jako dla wcześniaczka?? Świadomy wybór państwowo to może dobre doświadczenia z pierwszym dzieckiem lub zdecydowanie brak kasy... Różnie bywa... choć ja w przyszłości też chciałabym rodzić prywatnie.
Musiałam prosic np.: o powtorzenie posiewu czy sprawdzenie crp po antybiotyku. Badania typu usg itp.robili, z tego jestem zadowolona.

Mi powiedziala, ze i po 9 maja to tylko wieczorami moze przyjąc. Ewentualnie jak ktos sie wykruszy to zadzwoni. Ale przyznam, plomby od niej trzymają sie po 10 lat jak nie wiecej



La figa
Jakieś 15 moich znajomych rodziło u A.i na parkowej i wszystkie były zadowolone. Praktycznie zadna moja znajoma nie rodziła w panstwowce z wyboru (chyba ze z przymusu jak ja). Wszedzie nie jest idealnie, ale ja wolalabym zaplacic i niech się mną i dzieckiem dobrze zaopiekują. Tylko przykre, ze wszedzie rozchodzi się o kase. Brak zwyklej ludzkiej zyczliwosci. Moze w panstwowkach młode polozne beda inne bo przyznam, ze te mlodsze byly super i cos tam z czasem sie zmieni.

Edytowane przez moooniaaaa
Czas edycji: 2016-04-14 o 21:20
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-14, 23:15   #3968
xxxescapismxxx
Pani Pech
 
Avatar xxxescapismxxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6 327
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
Bo jesli chodzi o kp to wiedza wśród lekarzy, położnych, pielęgniarek jest żadna.
Wszystkiego trzeba dowiadywać się we własnym zakresie.
Pewnie wiesz ze jest laktacyjny leksykon leków.

Faktycznie wszyscy narzekają na opiekę położnicza na warszawskiej. Raczej brak opieki. Pewnie to Twoje pierwsze dziecko?

Co do prywatnych placówek to niestety też nie jest idealnie. Do wielu rzeczy można się przyczepić. Niestety.
To prawda opieka poporodowa żadna.. Ale ja wyszłam z założenia, oby przeżyć i do domu.. Nie oczekiwałam nic po państwowym szpitalu.





Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
właśnie też mnie to wkurza, bo chce dopasować sobie wizytę do grafiku, a ona wiecznie nie ma terminu wtedy kiedy ja chcę ale to szok, że prywatnie czekać prawie miesiąc na wizytę u dentysty... chyba że urlop akurat planuje


Monia możesz napisać ocb? Badań nie zrobili, a powinni jako dla wcześniaczka?? Świadomy wybór państwowo to może dobre doświadczenia z pierwszym dzieckiem lub zdecydowanie brak kasy... Różnie bywa... choć ja w przyszłości też chciałabym rodzić prywatnie.
Dla mnie brak kasy to jedyny powód do rodzenia państwowo. Następnym razem chcę prywatnie.
__________________
Insta o naturalnych kosmetykach
Po Prostu Fuksja
xxxescapismxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-15, 07:14   #3969
sheenka
Raczkowanie
 
Avatar sheenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 287
GG do sheenka
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
hah, prywatnie - tylko gdzie?
o arciszewskich i parkowej tez slyszalam juz rozne historie. baaaa, ostatnio mielismy pacjentke z parkowej i po prostu przykro robi sie czlowiekowi jak slyszy, ze babka placi duze pieniadze i wtedy ma opieke, a juz po niech sobie sama radzi...
Ja w styczniu rodziłam u A. i jestem zadowolona. Opieka po była bardzo dobra. W ramach opłaty jest opieka po porodzie dla mamy przez 6 tyg a dla malucha 4 tyg.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
Ciepły promień słońca budzi mnie i czuję już ... to będzie dobry dzień!
sheenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-15, 07:30   #3970
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez sheenka Pokaż wiadomość
Ja w styczniu rodziłam u A. i jestem zadowolona. Opieka po była bardzo dobra. W ramach opłaty jest opieka po porodzie dla mamy przez 6 tyg a dla malucha 4 tyg.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Nie czarujmy. Arcisze i parkowa to fabryka. Porody są finansowane przez NFZ więc cena nie jest zaporowa a przez to klientek jest bardzo dużo. Założenie jest takie że ma się poczuć zaopiekowana.
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-15, 08:15   #3971
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
Nie czarujmy. Arcisze i parkowa to fabryka. Porody są finansowane przez NFZ więc cena nie jest zaporowa a przez to klientek jest bardzo dużo. Założenie jest takie że ma się poczuć zaopiekowana.
Porody finansowane w prywatnych klinikach przez nfz? To jaka kwota bez refundacji? :|


Co miesiąc płaci się te cholerne składki, żeby móc korzystać z NFZ, a przychodzi co do czego to bez znajomości będziesz traktowana jak smieć... Kur*ica może strzelić.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-15, 08:26   #3972
sheenka
Raczkowanie
 
Avatar sheenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 287
GG do sheenka
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
Nie czarujmy. Arcisze i parkowa to fabryka. Porody są finansowane przez NFZ więc cena nie jest zaporowa a przez to klientek jest bardzo dużo. Założenie jest takie że ma się poczuć zaopiekowana.
Nikt nie czaruje. Każdy wybiera sam jeśli ma taką możliwość. Dla Ciebie fabryka, dla mnie biznes jak każdy inny, normalna działalność gospodarcza. Idąc prywatnie wiedziałam że będzie dobra opieka i się nie zawiodłam. Chciałam spokoju i zero stresu i to dostałam.

Liczyłam się też z tym że jak urodze przed terminem to będzie panstwowo. Na to już wpływu bym nie miala i też bym przeżyła tylko wspomnienia byłyby gorsze.

Którą szkołke roślin polecacie?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
Ciepły promień słońca budzi mnie i czuję już ... to będzie dobry dzień!
sheenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-15, 10:14   #3973
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez sheenka Pokaż wiadomość
Nikt nie czaruje. Każdy wybiera sam jeśli ma taką możliwość. Dla Ciebie fabryka, dla mnie biznes jak każdy inny, normalna działalność gospodarcza. Idąc prywatnie wiedziałam że będzie dobra opieka i się nie zawiodłam. Chciałam spokoju i zero stresu i to dostałam.

Liczyłam się też z tym że jak urodze przed terminem to będzie panstwowo. Na to już wpływu bym nie miala i też bym przeżyła tylko wspomnienia byłyby gorsze.

Którą szkołke roślin polecacie?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Czyli wpisałas się modelowo w to co chcą osiągnąć tj poczucie bycia zaopiekowana.
Tez rodziłam u nich i uważam że mają świetnych specjalistow. Jednak pewne oferowane standardy nie do końca mi odpowiadają. Np nacisk na znieczulenie zzo, podawanie oksytocyny podczas dobrze rozwijającej się akcji porodowej, brak możliwości porodu w pozycji wertykalnej, niemalże rutynowe nacinanie krocza, dokarmianie dzieci mlekiem modyfikowanym, domiesniowe podawanie witaminy k.
Niemniej jednak pierworodka przy zetknięciu z publiczna służba zdrowia moze przeżyć traume.
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-15, 10:57   #3974
sheenka
Raczkowanie
 
Avatar sheenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 287
GG do sheenka
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
Czyli wpisałas się modelowo w to co chcą osiągnąć tj poczucie bycia zaopiekowana.
Tez rodziłam u nich i uważam że mają świetnych specjalistow. Jednak pewne oferowane standardy nie do końca mi odpowiadają. Np nacisk na znieczulenie zzo, podawanie oksytocyny podczas dobrze rozwijającej się akcji porodowej, brak możliwości porodu w pozycji wertykalnej, niemalże rutynowe nacinanie krocza, dokarmianie dzieci mlekiem modyfikowanym, domiesniowe podawanie witaminy k.
Niemniej jednak pierworodka przy zetknięciu z publiczna służba zdrowia moze przeżyć traume.
Ja bym raczej powiedziala ze to oni wpisali sie w to co ja chcialam osiagnac 😉 i ciesze sie ze mialam ten wybor. Skorzystali i oni i ja. Na tym to wszystko polega przecież, transakcja wiązana.

Kiedy niunia rodziłas? Ja dostałam kartę porodu w której zaznaczylam czego oczekuje - to chyba standard od jakiegoś czasu przy każdym porodzie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
Ciepły promień słońca budzi mnie i czuję już ... to będzie dobry dzień!
sheenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-15, 11:13   #3975
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez sheenka Pokaż wiadomość
Ja bym raczej powiedziala ze to oni wpisali sie w to co ja chcialam osiagnac 😉 i ciesze sie ze mialam ten wybor. Skorzystali i oni i ja. Na tym to wszystko polega przecież, transakcja wiązana.

Kiedy niunia rodziłas? Ja dostałam kartę porodu w której zaznaczylam czego oczekuje - to chyba standard od jakiegoś czasu przy każdym porodzie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
To się nazywa "plan porodu" i funkcjonuje już od dobrych kilku lat. I ja również go mialam. Jednak oczekiwania a rzeczywistość to inna bajka.
Jeśli położne nie potrafią przyjmować porodów w pozycjach wertykalnych to nic nie zrobią.

Nie odradzam nikomu ani nie polecam. Grunt to wybrać to co spełni nasze oczekiwania. Generalnie wychodzę z założenia że przy pierwszym dziecku w szpitalu państwowym można przezyc traume.
Każde miejsce ma swoje plusy i minusy
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-15, 13:19   #3976
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Porody finansowane w prywatnych klinikach przez nfz? To jaka kwota bez refundacji? :|


Co miesiąc płaci się te cholerne składki, żeby móc korzystać z NFZ, a przychodzi co do czego to bez znajomości będziesz traktowana jak smieć... Kur*ica może strzelić.
Akurat u arciszewskich i na parkowej poród finansuje NFZ. Płacisz za opiekę poporodowa.
W Warszawę w medicover poród full wypas kosztuje 16 tys.
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-15, 14:53   #3977
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Kochane!

gdzie polecacie poszukac stroikow slubnych, albo wkretek do wlosow, itp? chodzi o to zeby cena nie byla zawrotna...
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-15, 17:36   #3978
201701300910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 196
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez LolitaLempicka Pokaż wiadomość
Gdzie znajdę dobrze uszytą sukienkę na imprezy typu wesela/studniówki/połowniki/bale magisterskie?
Wszystkie sieciówki już obskoczyłam i nie ma nic eleganckiego....
201701300910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-15, 17:55   #3979
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez LolitaLempicka Pokaż wiadomość
Jakiej sukienki szukasz? Jestem "po" szukaniu sukienki na wesele, więc może pomogę.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-15, 18:11   #3980
201701300910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 196
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Jakiej sukienki szukasz? Jestem "po" szukaniu sukienki na wesele, więc może pomogę.
nie dłuższej niż do kolana, krój bardziej obcisły/ołówkowy (nie chcę rozkloszowanego dołu), najlepiej ciemna czerwień lub granat. Taka, żeby nie była z cienkiego, bawełnianego materiału. Cena do 200-250 zł.

Jakie sklepy obskoczyłaś? Ostatnio czytałam, żeby poszukać w la gizza przy madro, albo w centrum park.
201701300910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-15, 20:02   #3981
forssiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 766
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Ja w ogole nie czaje jak mozna chciec swiadomie rodzic w panstwowce. Opieka medyczna do mnie nie przemawia, tez jestem z branzy medycznej i gdybym nie byla czujna to truliby moje dziecko i nie zrobili polowy badan albo pchali niepotrzebne leki. Juz pomine, ze o kazdy wynik musialam sie prosic. Dziekuje bardzo za takich lekarzy i ich "wiedze".
A to nie wiem, moze mialas pecha, moim noworodkiem z bardzo podwyzszonym crp po porodzie w usk zajęli się jak trzeba-szybka rekacja, dodatkowe badania itp. I nie, ze mam tam kogoś znajomego, ot byłam pierwszą lepszą z brzegu pacjentką.

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Świadomy wybór państwowo to może dobre doświadczenia z pierwszym dzieckiem lub zdecydowanie brak kasy... Różnie bywa... choć ja w przyszłości też chciałabym rodzić prywatnie.
ja z kolei nie rozumiem skąd chęć płacenia, za coś, co można mieć za darmo. Ok, w panstwowym nie ma ładnych tapet, szampana po porodzie,łazienka jedna na oddział to porażka, wyprawkę tez samemu się kupuje, ALE jest sprzęt neonatologiczny. Z tym, ze ja nigdy nie miałam w planach świadomego cc, a w prywatnym szpitalu to po prostu płatna usługa i tyle, i to wg mnie jedyny argument, jeśli ktoś chce płatnej opieki.
Cytat:
Napisane przez xxxescapismxxx Pokaż wiadomość
To prawda opieka poporodowa żadna.. Ale ja wyszłam z założenia, oby przeżyć i do domu.. Nie oczekiwałam nic po państwowym szpitalu.Dla mnie brak kasy to jedyny powód do rodzenia państwowo. Następnym razem chcę prywatnie.
ech, nie tylko w naszym mieście opieka poporodowa to fikcja. dla pierwszorazowej mamy to może być szok.
jak Was czytam, to się upewniam, że jednak na Warszawską się nie skieruję, jak się zacznie akcja
__________________


forssiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 08:27   #3982
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez LolitaLempicka Pokaż wiadomość
nie dłuższej niż do kolana, krój bardziej obcisły/ołówkowy (nie chcę rozkloszowanego dołu), najlepiej ciemna czerwień lub granat. Taka, żeby nie była z cienkiego, bawełnianego materiału. Cena do 200-250 zł.

Jakie sklepy obskoczyłaś? Ostatnio czytałam, żeby poszukać w la gizza przy madro, albo w centrum park.
Takich sukienek poszukaj w preety girl, bialcon, nie będę wymieniała co obeszłam bo dużo tego, ale sukienkę znalazłam na kawaleryjskiej i wiele z moich koleżanek po poszukiwaniu sukienki w galeriach itd pojechało na rynek i znalazło sukienkę. Co śmieszniejsze są tam np sukienki które sprzedają w de facto, a ceny niższe o kilkadziesiąt złotych. Ja za swoją zapłaciłam 130zł, a podobne widziałąm za grubo ponad 200.
Cytat:
Napisane przez forssiczka Pokaż wiadomość
ja z kolei nie rozumiem skąd chęć płacenia, za coś, co można mieć za darmo. Ok, w panstwowym nie ma ładnych tapet, szampana po porodzie,łazienka jedna na oddział to porażka, wyprawkę tez samemu się kupuje, ALE jest sprzęt neonatologiczny. Z tym, ze ja nigdy nie miałam w planach świadomego cc, a w prywatnym szpitalu to po prostu płatna usługa i tyle, i to wg mnie jedyny argument, jeśli ktoś chce płatnej opieki.

Chcę płacić za komfort, po prostu, a nie za 1 toaletę na kilka osób i jak wiele osób mówi masakryczną opiekę poporodową, za brak chęci pomocy i udzielania odpowiedzi na podstawowe pytania.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2016-04-17 o 08:30
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 16:01   #3983
201701300910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 196
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Takich sukienek poszukaj w preety girl, bialcon, nie będę wymieniała co obeszłam bo dużo tego, ale sukienkę znalazłam na kawaleryjskiej i wiele z moich koleżanek po poszukiwaniu sukienki w galeriach itd pojechało na rynek i znalazło sukienkę. Co śmieszniejsze są tam np sukienki które sprzedają w de facto, a ceny niższe o kilkadziesiąt złotych. Ja za swoją zapłaciłam 130zł, a podobne widziałąm za grubo ponad 200.
Dzięki wielkie! Też myślałam nad kawaleryjską, wieki tam nie byłam, więc sprawdzę co mają
201701300910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 20:34   #3984
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

A jakie miejsce polecicie dla trzech osób na sobotni wieczór? Chcielibyśmy coś zjeść, wypić po piwie. I cenowo się nie zrujnowac. Jakiś pub, pizzeria, burgerownia?

Wysłane z mojego ST21i przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 21:14   #3985
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;59089031]A jakie miejsce polecicie dla trzech osób na sobotni wieczór? Chcielibyśmy coś zjeść, wypić po piwie. I cenowo się nie zrujnowac. Jakiś pub, pizzeria, burgerownia?

Wysłane z mojego ST21i przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Inna Bajka na Akademickiej
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 21:35   #3986
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
Inna Bajka na Akademickiej
Tylko że tam właśnie można się zrujnować cenowo Burgery choć pyszne, to bardzo malutkie. Koleżanka dostała łososia z menu (które i tak jest dość ubogie), to myślała, że to tylko przystawka, takie porcje małe.

Jak ma być smacznie, burgerowo i całkiem znośnie cenowo, to Miłego polecam Nigdzie nie ma tak pysznych burgerów. Chyba że w Roxy, ale tam drożej.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 07:57   #3987
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Dzięki dziewczyny
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 08:21   #3988
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Gdzie warto wybrać się po firanki i zasłony?
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 09:42   #3989
Raspberry000
Raczkowanie
 
Avatar Raspberry000
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 240
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Możecie polecić dobry serwis komputerowy gdzie naprawią laptopa ?
Raspberry000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 10:24   #3990
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: BIAŁYSTOK - poszukiwań w mieście cz. IV.

Cytat:
Napisane przez Raspberry000 Pokaż wiadomość
Możecie polecić dobry serwis komputerowy gdzie naprawią laptopa ?
Mój ostatnio był naprawiany w Pcdoctor na Malmeda
+ za szybkość


Gdzie kupię dobre, domowe pierogi?

Edytowane przez withi_as
Czas edycji: 2016-04-18 o 10:35
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-03 22:21:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:54.