Ponowne starania po T. cz.III - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-31, 09:26   #3991
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Roszkowski to legenda. Prowadzę teraz ciążę w zachodniopomorskim, i w każdym miejscu, w którym byłam, jego nazwisko wzbudza szacunek (nawet nie podejrzewalam, że lekarze w małym miasteczku, będą "go znali"). Mój prowadzący az z ciekawości przeglądał dokumentację z poprzednich ciąż, żeby sobie popatrzeć na usg i opisy robione przez niego. W tej ciąży po usg u Roszkowskiego, dzień później dokładnie, miałam robiona pappe+usg w szpitalu klinicznym w Szczecinie, i tam po wywiadzie (historii z triploidia) lekarka usg robiła prawie godzinę. Oglądała wszystko po kilka razy, na koniec powiedziała, że wygląda jej na to, że wszystko jest ok, ale że miałam rzadka wadę w pierwszej ciąży, to cieszyć się będziemy po wynikach pappy. Wtedy dopiero powiedziałam jej, że dzień wcześniej byłam na usg genetycznym u dr Roszkowskiego i że on z obrazu usg wykluczył triploidie. To aż odetchnęła i spytała czemu od początku nie powiedziałam, że dziecko oglądał już dr Roszkowski że skoro on powiedział, że jest ok, to na pewno jest, i mogę być spokojna. I też chciała rzucić okiem na wydruki po badaniu.
Co do pappy, to wiem, że na zachodzie od tego badania odchodzą na rzecz testów nipt, a szkoda, bo to dwa różne przesiewowe testy. Bardzo cenna informacja, której test nipt nie da, to właśnie informacja o łożysku i ewentualnych problemach z preeklampsja, przedwczesnym porodem, wewnatrzmacicznym zahamowaniem wzrastania płodu. O tym ryzyku powie Ci tylko pappa, a widząc biochemię i potencjalne ryzyka powyższych, lekarz może wdrożyć acard, który najlepiej, zeby został włączony do 14-16 tc.
Ogólnie z tego co czytam, to ciaze w pl są prowadzone naprawdę starannie i pod tym kątem nie mamy co narzekać, zwłaszcza chodząc prywatnie, bo na NFZ to już różnie niestety bywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 10:21   #3992
maja5433
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 231
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

W Pl testy przesiewowe sa, a potem wyboru nie ma 🤦🏼☠♀️ ☹️

Dzieki Moszka za info, Roszkowski drogi ale wart kazdej ceny. Bede probowala te pappe robic. Pappe sie robi w tym samym dniu co usg tak?



Kochane, spelnienia marzen w tym 2023 ✨
maja5433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 13:32   #3993
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Możesz spróbować umówić się w Fertinie na pobranie krwi do pappy w dniu usg u dr Roszkowskiego. Może się uda.
Ja zawsze krew miałam pobierana w dniu usg, ale wiem, że lekarze zlecaja też do tygodnia przed usg i ostatnio słyszałam jak lekarz mówił do pacjentki po usg genetycznym, że w ciągu tygodnia musi zrobic krew (planowala ja zrobić w diagnostyce) i przesłać mu wyniki, żeby mógł w wprowadzic je do systemu. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 🥂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 16:06   #3994
maja5433
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 231
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Pappe trzeba na czczo? To sie robi pappa + bhcg do kompletnej oceny tak? Jeszcze cos? Dzieki
maja5433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 16:30   #3995
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Nie, nie trzeba być na czczo. Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 18:48   #3996
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 459
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

dziewczyny, czy szczepiłyście na krztusiec w ciąży? jak przebiegło, bez skutków ubocznych?
cały czas się zastanawiam czy warto (chyba tak)
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 19:33   #3997
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Kropka jedyna szczepionka jaką przyjęłam w ciąży to na krztusiec żadnych skutków ubocznych nie miałam. Pamiętam że dwa rodzaje jej i mi na początku sprowadzili tą złą, ale o co tam chodziło to nie pamiętam dokładnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-01, 19:42   #3998
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Tak, szczepiłam się na krztusiec i teraz też planuje. Żadnych skutków ubocznych nie miałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 21:54   #3999
dafney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 85
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Jeśli chodzi o dr Roszkowskiego to ja tylko dodam, że u mnie mimo dobrych wyników usg+pappa i testu nipt zlecił amniopunkcję przy drobnych nieprawidłowościach. Jednocześnie poinformował mnie, że zna kilka przypadków, gdzie nipt się pomylił. Osobiście zrobiłabym pappa. Zwykle krew pobieta się tego samego dnia co usg, ale nie wiem czy wynikh nie trzeba odebrać później z kliniki (chyba nie ma opcji wysłania, przynajmniej u mnie nie było, ale mogłam upoważnić inną osobę do odbioru).

Też właśnie rozważam szczepienie na krztusie, chociaż trochę odstrasza mnie wizyta w poradni, bo szaleją teraz wirusy.



Robiłam usg III trymestru w 30+6 i mały waży 2100g (dobijamy do 85 centyla). Martwię się, że to przez niewyregulowaną cukrzycę, bo staję na rzęsach z tą dietą, a cukry na czczo i tak za wysokie. Pewnie się skończy na insulinie.



Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!
dafney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-01, 23:58   #4000
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Najlepszego dziewczyny w Nowym Roku!
Żeby w końcu skończyła się tyrania pisiorków...

Ja się szczepiłam w ciąży na krztusiec i covid. Wszystko ok. Karmiąc piersią też przyjęłam 4 dawkę covidowego. Też ok.

Maja też bym poleciła Ci pobrać krew w dniu badania i dogadać się żeby wynik przesłali Tobie lub lekarzowi (jeśli nie można inaczej). Sama też robiłam Nifty, wiedząc że są przypadki fałszywie negatywnego wyniku. Ale już te wszystkie badania razem dały jako taki spokój.
Tulipanowy taaak baaardzo się cieszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-02, 06:38   #4001
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 459
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

dzięki

informacja że nipt może się pomylić (fałszywie negatywny) to dla mnie dodatkowa porcja stresu
d63b8a062af6359c617c11f5dff2214bf44d9449_65540a02934eb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-02, 08:35   #4002
AlaKrab16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 9
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Cześć dziewczyny. Mam pytanie: czy któraś z Was zna się trochę w temacie mutacji MTHFR? Jak wiecie miałam t. z powodu wad wrodzonych mózgu u dziecka. Jestem po wizycie u genetyka i dwóch ginekologów. Podczas wizyt u nich pytałam czy przyczyną wad mógł być niedobór kwasu foliowego. Każdy z nich stwierdził, że to mało prawdopodobne, bo niedobór kwasu foliowego może przyczyniac się jedynie do wystąpienia wad otwartych cewy nerwowej, czyli bezczaszkowia i rozszczepu kręgosłupa. Pytałam czy może powinnam jednak wykonać badania na mutację genu MTHFR, bo może mój organizm ma zaburzone wchłanianie kwasu foliowego. Wszyscy stwierdzili, że nie ma to sensu. Zalecają kwas foliowy syntetyczny 5mg, bo takie są zalecenia po ciazy z wadą. Ja już się naczytałam tyle o tych mutacjach i o tym, że przy ich występowaniu trzeba suplementowac formę metylowana kwasu foliowego że sama już nie wiem kto ma rację. Czytałam, że wiele kobiet ma od ginekologow takie zalecenia na ten kwas syntetyczny 5mg, mimo, że mają stwierdzoną mutację. Cześć z nich bierze kwas wg zaleceń ginekologa, a część jednak nie przyjmuje syntetykow i na własną rękę suplementują metyle. Dodam, że byłam u baaardzo polecanego genetyka w moim mieście i u dwóch ginekologów specjalizujących się w prowadzeniu ciąż z wadami.
AlaKrab16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-02, 08:46   #4003
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

AlaKrab16 ja po pierwszej ciąży (t13) zrobiłam badania na testdna.pl w kierunku tych właśnie mutacji, o których piszesz. Wyszły mi MTHFR w dwóch wariantach i PAI wszytsko hetero. Kurier do domu przynosił paczkę z instrukcją i zestawem wymazowym a później odebrał do laboratorium, wynik dostałam mailem.
Z zalecenia ginekologa, któremu bardzo ufam brałam witaminy z metylowanym kwasem foliowym w dawce 800mcg (standardowa jest 400mcg). PrenaCaps multi 1 i 2 bardzo polecam jeśli ich jeszcze nie sprawdziłas jesscze czy jesteś obciążona tymi mutacjami to polecam zrobić badanie z krwi - kwas foliowy, witamina B12 i homocysteina. Wychodzi taniej a może Ci powiedzieć jak aktualnie przyswajasz witaminy/czy masz niedobory

Jeśli chodzi o wpływ tych mutacji to wiem, że zdania są podzielone. Niektórzy podkreślają, że ma je 40 procent społeczeństwa a jednak większość osób nie ma problemów ciążowych. Nie jestem lekarzem, ale sama przyjęłam taktykę dmuchania na zimno i zażywania wyłącznie metylowanych witamin skoro jednak są lepiej przyswajalne dla każdego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-02, 09:32   #4004
AlaKrab16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 9
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Platynowa dzięki za informacje!

Właśnie taki mam plan, by najpierw pobrać krew do badań poziomu homocysteiny, wit. b12 i kwasu foliowego i w zależności od wyników ewentualnie później kupić ten pakiet na trombofilię wrodzona z testdna. A czy orientujesz się czy muszę odstawiać witaminy na jakiś czas przed pobraniem krwi do badań? Narazie biorę od 2miesiecy prenacaps multi 1. Zobaczymy jak wyjdą wyniki i wtedy zdecyduje czy zostanę przy tych witaminach czy wdrożę ten kwas syntetyczny 5mg, ale naczytałam się tyle złego o nim, że chyba nie przejdzie mi przez gardło;-)
AlaKrab16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-02, 10:56   #4005
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

AlaKrab16 znam kilka dziewczyn, które brały ten kwas syntetyczny Accidum Folicum w dawce 5mg. Mi też poprzedni gin zalecił i brałam dopóki się nie dowiedziałam o mutacjach. Wydaje mi się, że trzeba odstawić witaminy przed badaniem na jakiś czas (tydzień?), Ale nie jestem pewna! Kciuki za dobre wyniki.
Mimo mutacji u siebie to nie robiłam swojej córce badań w tym kierunku. Była szczepiona i rozwija się prawidłowo (naczytałam się w necie, żebh nie szczepić z tą mutacja, ale właśnie tak na logikę podeszłam, że ja byłam szczepiona te powiedzmy 30 lat temu, mimo mutacji i tak samo większość z nas), ale oczywiście to indywidualna decyzja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-02, 16:41   #4006
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

AlaKrab ja mam mutacje MTHFR i mimo brania folianow + prenatal Uno w pierwszej ciąży była wada cewy nerwowej. Co raz więcej dietetyków przestrzega przed braniem zwykłego kwasu foliowego przy tej mutacji ponieważ kwas foliowy jest przy niej źle przyswajany może odkładać się w organizmie i może być szkodliwy dla płodu.

Ja w tej chwili nie biorę witamin dla kobiet starających się o dzidzię bo z reguły są tam obie formy kwasu foliowego suplementuje wg zaleceń dietetyczki mam np folian z Solgar i masę innych leków.

Warto zrobić cały panel na trombofilie wrodzoną mi ginekolog zalecił już branie acardu a od przyszłego miesiąca clexane :/. Uczepił się, że przez trombofilie jest problem z zajściem w ciążę i utrzymanie jej. Ja uważam, że główny problem u mnie to progesteron...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 17:02   #4007
maja5433
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 231
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Dzieki Moszka, zadzwonilam do Fertiny i zrobia mi pappe odplatnie (nie jestem juz w pl ubezpieczona w nfz).

Poprosze o wasze magiczne kciuki jutro 🥹🥹🥹
maja5433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 18:44   #4008
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Cytat:
Napisane przez maja5433 Pokaż wiadomość
Dzieki Moszka, zadzwonilam do Fertiny i zrobia mi pappe odplatnie (nie jestem juz w pl ubezpieczona w nfz).

Poprosze o wasze magiczne kciuki jutro 🥹🥹🥹
Super i mocne kciuki 🤞🤞 a tak z ciekawości, jak z odbiorem wyników?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 19:10   #4009
maja5433
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 231
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Przysla na maila 🤗
maja5433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-04, 22:39   #4010
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

A to super ☺ to mocne kciuki za dobre wyniki i czekamy na info po usg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-05, 14:37   #4011
maja5433
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 231
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Dzieki za kciuki, wszystko sie Doktorowi podobalo 😍 mowi ze sliczna Dziewczynka i do niczego nie mozna sie przyczepic. 😍😍😍 Doktor cudowny, z ogromna empatia. Zrobilam tez pappe, wynik mi przesla na maila. No to chyba sie odwaze powiedziec moim Rodzicom ☺️
maja5433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-05, 15:18   #4012
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Super wieści! 🥳☺ Gratuluję córeczki i cieszę się bardzo, że wrażenia lekarza miłe ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-05, 18:28   #4013
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Maja5433 wspaniałe wiadomości! Masz już pomysł na imię dla córeczki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-05, 21:42   #4014
patzi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 311
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Witam Was dziewczyny w Nowym Roku czytam prawie codziennie wątek i widzę że się duuuużo dzieje.
Gratulacje dla już rozpakowanych, wybaczcie nie pamiętam nicka ale widziałam że dzieciątko jest już na świecie z mamusią

Kciuki za kolejne ciąże, Wasze badania dziewczyny, dużo pozytywnej energii dla Was, żeby badania były jak najmniej stresujące.

Jeju jak ja dawno nie pisałam, nawet nie ma kiedy
Mój Maks jest z każdym dniem coraz większy i kochany, z uwagi na nieprawidłowe napięcie mięśniowe chodzimy z nim 2 razy w tygodniu do fizjoterapeuty, ładnie ćwiczy, my widzimy postępy, teraz czekamy na wysoki podpór, czworakowanie i siad, dodatkowo jeszcze logopeda bo obniżone napięcie jest też w okolicy ust. Co do stópki i szynowania, od soboty szyne możemy zdejmować na max 6 h, teraz max 4. Pod koniec stycznia kontrola u ortopedy.

Grudzień upłynał nam na zmaganiach z chorobami, wszyscy po kolei, Maks też niestety, był obłożony lekami, pierwszy antybiotyk podawaliśmy, wyszliśmy z choroby przed świętami, na święta miał kontakt z 2.5 letnim, chorym kuzynem i znowu choroba wróciła, ale w lżejszej formie, można powiedzieć że wychodzimy z tego.

Noce są w końcu trochę lżejsze, odkąd Maks opanował sztukę obracania na brzuch, to śpi na brzuchu i budzi sie zwykle raz w nocy na karmienie. Gdyby nie monitor oddechu który mamy przy dostawce to bym pewnie wariowała że śpi na tym brzuchu, ale odpuściłam, inaczej już nie chce tak mu dobrze, zresztą tak jak mamie

Wielkie kciuki ciągle trzymam za każdą Staraczkę i przyszłe mamusie ️ wszelkiej pomyślności


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patzi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-06, 21:51   #4015
maja5433
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 231
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Dziekuje 🥰 oj jeszcze nie mowimy nawet o imieniu heh.

W pierwszej ciazy mial byc synek. Ciesze sie ze teraz to dziewczynka i nowy start 🥹
maja5433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-07, 18:59   #4016
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Maja5433 u mnie w pierwszej ciąży też miał być syn. W drugiej do 17tc mówili, że znów to syn, ale ostatecznie urodziłam zdrowa córkę, która niedługo skończy półtora roku.

Wiem, że to szczęśliwy wątek, ale chciałabym się z Wami podzielić tym, że ostatnio byli mi ciężko emocjonalnie. Niby nic konkretnego się nie wydarzyło, ale mi zdarzyło się często płakać, rozmyślać, mieć kołowrotek w głowie i trudności z funkcjonowaniem. Mój mąż powiedział, że boi się wracać do domu, bo nie wie w jakim będę nastroju (w domyśle czy znów będę smutna lub wkurzona). W związku z tym zdecydowałam się na terapię. Psycholog uznała, że to może być depresja i zespół stresu pourazowego, co zostało niestety potwierdzone przez lekarza...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-07, 21:54   #4017
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Patzi88 Hej! U z moją Gwiazdką też chodzę do fizjo. Miała rozejście mięśni brzucha i napięcie w obrębie barku. W przyszłym tygodniu mamy logopedę, zobaczymy co powie.... A poza tym jest fajna, zdrowa dziewczynka. Też jeszcze nie siada, pełza na brzuchu i ćwiczy wysoki podpór.
Ciekawe co u Moli2iii ????
My przymierzamy się do chrztu. Dziś się zastanawiałam po co. Chyba tylko dla dziadków. Niech się cieszą. Już chyba nigdy nie wróci mi wiara sprzed moich wszystkich poronień.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-07, 23:58   #4018
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Platynowa dobrze że to piszesz nie zawsze tu jest kolorowo i po to też jesteśmy dobrze, że szukasz pomocy mam ogromną nadzieję, że terapia Ci pomoże i zaczniesz się cieszyć z tego co masz .
Do mnie często wracają myśli z pobytu w szpitalu z T nawet nie wiem jak to nazwać sen na jawie czy coś bo nie śpię a snów swoich nie pamiętam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-08, 06:26   #4019
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Kaaach ja mam właśnie takie flashbacki jak w filmach żołnierze wracający z misji w Iraku, którzy widzą przebłyski bomb. Może to głupie porównanie, ale po prostu miga mi przed oczami jakby film z najgorszych momentów ostatnich lat, w tym diagnozy syna, pobytu w szpitalu, terminacji, pogrzebu dziecka itd. prawdopodobnie to objaw PTSD.

Ritka18 jeśli chodzi o chrzest to ja ochrzciłam córkę, ale nie poszłam sama do spowiedzi. Jakoś do dziś się boję, mimo że przez T byłam bardzo wierząca.

Patzi88 mega pozytywna energia bije z Twojego posta, mimo problemów zdrowotnych Maksa. Jesteś wojowniczką! Przepraszam za ciekawość, ale trochę trudno mi sobie zwizualizować te szyny na nóżki - jak sobie radzilas z kąpielami, przebieraniem i przewijaniem, gdy Maks musiał je mieć na sobie przez prawie cały dzień? Wszystkiego dobrego dla Was

Przypomnicie mi która ma najwcześniejszy TP w tym roku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-08, 13:58   #4020
kol170
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 284
Dot.: Ponowne starania po T. cz.III

Patzi88 to wspaniale że z Maksiem lepiej i naprawdę ma szczęście że trafił na taką mamę. Dobrze że dzieci nie pamiętają tak wczesnych lat i mały niedługo będzie biegał jakby nigdy nic mu nie było🥰
Platynowa po to jesteśmy żeby właśnie pisać co nas boli. Ja też miałam pisać podobny post bo ostatnio jest ze mną źle, ale ja zwalam na harmony. Jestem wyczerpana ciągłym wstawaniem w nocy do małej, a mam problemy z miednica I rwą kulszową więc jest mega ciężko. Płacze po nocach z bezradnośći i z przerażenia jak sobie dam radę gdy będę musiała jeszcze zająć się noworodkiem. Czasem mam myśli że nie chcę...że nie dam rady, że nie chce być w ciąży (to straszne mieć takie myśli) a za parę sekund głaszcze brzuch i przepraszam malutką i myślę że chciałabym już ja przytulić...Mam już tego dość i nie radzę sobie z taką dawką emocji i zmęczeniem. Do tego dochodzą sny z dnia terminacji... z mężem też jest kiepsko, mówi że ma mnie już dość, a ja czuję jakby to był zupełnie ktoś inny.
Platynowa dobrze że poszłaś na terapię i otrzymałaś diagnozę. Teraz będzie można lepiej ci pomóc i trzymam mocno kciuki żebyś szybko z tego wyszła.
Ja mam termin na 12.03.2023 więc już niedługo, ale chyba jest ktoś przede mną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kol170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-21 15:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.