Terapie przeciwtrądzikowe: ZORAC - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-18, 10:21   #61
Paula 94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZORAC

A co z łuszczeniem się?? Też tak miałaś, bo ja zaczynam łuszczyć się na całej twarzy;/. Skóra sie do tego przyzwyczai? Jest jakaś nadzieja, że to ustanie??
Paula 94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:32   #62
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZORAC

No łuszczenie jet charakterystyczne dla retinoidów. Tu Cię chyba nie pocieszę ale ja stosuje zorac już ponad rok i łuszczę się nadal, może tylko ociupinkę mniej, ale cera już nie jest tak podrażniona jak na początku (no chyba że przesadzę z aplikacją zoracu) . Mi wylinka nie przeszkadza w ogóle, nawet jest b. pożądana razem ze skórą schodzą wszystkie przebarwienia, zaskórniki, zmniejszają się pory.

Jak chcesz wyjść do ludzi a cała obłazisz to możesz delikatnie wymasować twarz podczas mycia taką gąbeczką z celulozy do mycia twarzy i posmarować wtedy koniecznie jakimś łagodzącym, nawilżającym kremem i gotowe. Mi przynajmniej wtedy skórki schodzą a cera jest gładka.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 10:45   #63
Paula 94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZORAC

Mówisz, że stosujesz zorac przez ponad rok, dlaczego tak długo?? Czy teraz kiedy stosujesz go już tak długo pojawiają Ci się nowe krosty?? I co gdybyś przestała się nagle nim smarować, myślisz że wtedy wszystko by wróciło?
Paula 94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 15:21   #64
Paula 94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 5
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZORAC

Cytat:
Napisane przez Paula 94 Pokaż wiadomość
Mówisz, że stosujesz zorac przez ponad rok, dlaczego tak długo?? Czy teraz kiedy stosujesz go już tak długo pojawiają Ci się nowe krosty?? I co gdybyś przestała się nagle nim smarować, myślisz że wtedy wszystko by wróciło?
Proszę o obiektywną odpowiedź
Paula 94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 19:34   #65
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZORAC

Paula teraz akurat przestałam używać, ja niestety mam trądzik po tabletkach anty, więc mną się tak nie sugeruj. Antykoncepty namieszały mi w hormonach i dopóki nie będę mieć regularnej miesiączki jak kiedyś to nie będę mieć cery idealnej. A że tabletkom anty mówię już stanowczo nie (już dość mam przez nie problemów) to ustawienie tego wszystkiego do pionu nie postępuje tak szybko.

Jednak jak w okresie dojrzewania, kilka lat temu pojawił mi się trądzik to zorac razem z zinerytem rozprawił się z nim dość szybko i nigdy by się już nie pojawił na twarzy gdyby nie te choler... tabletki. Stosuj więc cierpliwie, bo czasem pierwsze pozytywne efekty mogą się pojawić nawet po 2 msc.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 23:18   #66
unfaithful18
Przyczajenie
 
Avatar unfaithful18
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZORAC

Ja miesiąc stosuję Zorac co drugi dzień z Duac'iem i Skinoren'em i ogólnie widzę poprawę cery. Byłam na wizycie kontrolnej u pani dermatolog i zaleciła stosować Zorac dwa dni pod rząd z jednym dniem, a raczej nocą przerwy. Powiedziała, że jeśli skóra będzie przychylniej reagować, to powinnam stosować go trzy dni pod rząd. Skóra łuszczy się niemiłosiernie, niestety. Jak nie mam potrzeby wychodzenia z domu, to zostaję, bo nawet makijaż nie pomaga- a wręcz pogarsza sytuację złuszczającej się skóry.

Pierwsze dni mojej kuracji dermatologicznej były koszmarne, myślałam, że się poddam, jednak po miesiącu skóra już wie co ją czeka i aż tak się nie buntuje jeżeli chodzi o zaczerwienienia, swąd czy uczucie płonięcia twarzy.

Mam nadzieję, że moje łzy i nerwy nie pójdą na marne i że za niedługo będę mogła cieszyć się czystą cerą. Życzę wszystkim wytrwania w leczeniu!
unfaithful18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 19:51   #67
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZORAC

mam pytanie odnoscie Zoraca:
- moj dermatolog zalecila mi stosowanie raz na tydzien - nalozyc i zmyc po 15 minutach... a widze ze tu wszyscy raczej zostawaiaja go na noc...
- pytanie nr dwa - do zoraca dermatolog wypisala mi "wodę do wstrzyknięć" i nie wytlumaczyla mi jak to razem mam stosowac? przemyc po tych 15 minutach wlasnie tą wodą?
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-29, 16:18   #68
Sebek012012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZORAC

Cześć wszystkim.
Utworzyłem konto na tym forum, ponieważ mam nadzieję uzyskać od Was parę pytań dot. ZORAC'a. Otóż z tego co czytałem przed chwilą, to Zorac pomaga Wam na pryszcze i zaskórniaki. Ja jednak na szyi, ale też na klatce piersiowej mam takie dziwne kropki, których nie da się wycisnąć. Myślicie, że Zorac pomoże mi na wszystkie moje problemy skórne? Bo mam tez właśnie i pryszcze i zaskórniaki, i do tego przebarwienia i blizny po krostach.
Przepraszam za odgrzebywanie staroci, ale nie chce tworzyć nowych tematów. Z góry dziękuję za każdą radę.
Zamieszczam zdjęcie(skóry szyi) i zaznaczam, iż nie jest to gęsia skórka :/

Zdjęcie:

http://images63.fotosik.pl/508/b87fb8c3f2bd5e6cgen.jpg

Edytowane przez Sebek012012
Czas edycji: 2013-12-29 o 16:22
Sebek012012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 13:35   #69
linka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZORAC

używam Zorac nie cały miesiąc, stosuję go co 2 dni. Wykupiłam 15g tubkę stężenie 0,01. Mam problem z plecami i tylko z nimi. (jak na leczenie pleców tubka zbyt mała mimo tego jest wydajny)Stosuję na noc, na umytą osuszoną skórę co 2 dni. U mnie efekt uboczny jest taki ze drapie się namiętnie przed zaśnięciem i przez to chyba jestem troche bardziej nerwowa i niecierpliwa. Wylinka ukazuje się na pryszczach, które wyskoczyły z podwójna mocą wraz ze stanem zapalnym - ogólnie wizualna tragedia - jest gorzej niż było ale mam świadomosć że trzeba to przeżyć żeby potem było lepiej. Twierdzę ze to te uśpione zaskórniaki prowokowane przez lek tak wyłazą. We środę mam wizytę to dopytam sie dokładniej o co cho
linka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-09 14:35:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.