ziołolecznictwo a trądzik - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-06, 12:45   #31
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Chyba się do was przyłączę dziewczęta. Bratka i drożdze spozywam ale bardzo niesystematycznie więc o efektach nie może być mowy. W przyszłym tygodniu wybiorę się do zaprzyjaźnionego zielarskiego i zrobię zakupy. Zastanawiam się tylko czy taka kuracja może osłabić działanie antykoncepcji hormonalnej, w końcu te hormony to też tak jakby toksyny :P. Ze skórą męczę się już blisko 10 lat i bywało raz lepiej raz gorzej. Teraz jest całkiem nieźle, ale kiedy już się zaczynam cieszyć bo "ojej, ale moja skóra dziś super wygląda, nareszcie!" to za tydzień wszystko od początku ;]. Olejek z drzewa herbacianego mam zamiar zakupić. Na razie mam z szałwii muszkatałowej, cedrowy i sandałowy, też o właściwościach antybakterynych i takich tam. Do tonizowania używam hydrolatów a kremik mam własnej roboty. W zasadzie wyszło mi mleczko ale to pewnie przez straty przy procesie technologicznym. Wymyśliłam sobie, że mieszanka ekstraktu z zielonej herbaty, mocznika, witaminy C, alantoiny, kwasu hialuronowego, balsamu copaiba, d-pantenolu w oleju konopnym i w mieszance hydrolatów będzie zbawieniem dla mojej skóry Na razie wiem, że nie szkodzi hehe. Balsam copaiba stosuję też solo, skoro jezuici leczyli tym bronchit i hemoroidy to z pryszczami powinien dać sobie radę. Na razie doceniam jego aromaterapeutyczne właściwości, zapach ma taki nieszczególny na pierwszy węch ale jak wczoraj doznałam cudownego uczucia relaksacji nad książką z fizyki (ostatnie położenie w którym można doznać relaksu!) że nie mogłam przestać wąchać rąk które miałam nim wypachnione. Chyba pójdę szukać w googlu czy to cudo nie ma właściwości narkotycznych :P
Życzę systematyczności
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 13:14   #32
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Ja mam ochote wypróbować olejek herbaciany i lawendowy
bo picie bratka i branie tabletek z bratka mi nie pomaga. dostaję wysyp który za chiny nie przechodzi. dlatego nawet nie zaczynam
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 18:23   #33
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Zmieszalam kropelki olejku herbacianego i lawendowego razem z kremem i uzyłam to na noc i troche mnie wysypało.
Czy tak mam być? czy jest to normalne? tak sie twarz oczyszcza, czy moze jednak powinnam zrezygnowac z tych olejków
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 08:34   #34
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

oj nie wiem, ale mnie wystraszyłaś, bo mam dziś do odebrania w zaprzyjaźnionym zielarskim olejek herbaciany :/ Wiesz, teoretycznie to ten olejek ma tak silne właściwości bakterio i grzybobójcze że wszystkie pryszcze powinny umrzeć z niedożywienia ;] Z drugiej strony olejek to olejek, pory zapchać może. Spróbuj sam herbaciany lub sam lawendowy. Możesz też oba punktowo stosować nierozcieńczone.
Ja kupiłam sobie wczoraj dzielnie wszystkie ziółka poza mydlnicą, bo nigdzie nie mieli, ale ma być dzisiaj w innym zielarskiem. Czekam teraz aż mi napar ostygnie i sobie wypiję na czczo. Hardcore, ale czego się nie robi, żeby być piękną :P
balsam Copaiba o którym pisałam naprawdę działa! Polecam gorąco. Jest do dostania na mazidła.com za troche ponad 5 zł jakby ktos był zainteresowany. Działa na wszystko poza wągrami, nie wysusza, ładnie pachnie
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 09:34   #35
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

ja smaruję buzię tymi olejkami i nic mi po nich nie wychodzi, nie ma wysypow ale tez poki co specjalnej poprawy nie widze - moze po zmieszaniu z kremem cos sie nie tak stalo - czasem skladniki ze soba tak dziwnie oddzailywuja, sprobuj sam olejek i zobaczysz jak bedzie
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 15:41   #36
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Dziękuję za rady
moze zmieszam go z innym kremem, lub zastosuje sam herbaciany. Dzis wypróbuje
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 21:50   #37
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

przyłączam się do was chociaż nikt nie pisze tutaj od kilku miesięcy
piję zieloną herbatę jakoś nie widzę poprawy , mam zamiar kupić pokrzywę i bratka bo działają dobrze na cere (chyba)
czy ktoś mógłby polecić mi suplement diety z cynkiem , drożdżami i omegą ? tylko żeby nie był jakiś drogi i żeby nadawał się dla nastolatki ( 14 lat )
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 18:15   #38
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
może spróbujecie jeszcze olejek z drzewa herbacianego

bratek ja bardzo polecam .. stosuje od paru lat tak samo jak cynk i jest duża poprawa

ceranova mnie zainteresowała bo ma dużo witaminy b która tez biorę i może zamiast 3 produktów oddzielnie kupie sobie jeden produkt
Fajna jest również CeraNova z algami, nie wysypuje pryszczy, ma algi, ma działać na zmarszczki, ale mi bardzo ładnie wygładziła i poprawia cerę. Przed okresem zazwyczaj mi wysypuje, a specjalnie nie lubię pudrów. Sama natura facet jak to zobaczy ręce może załamać
A macie może jakiś krem do suchej cery, ale tak żeby buzia mi się nie świeciła ?
Pozdrawiam
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 19:45   #39
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Hej!

Ja dziś wypiłam pierwszy kubek z wierzbownicą drobnokwiatową.Działa na zmniejszenie łojotoku,mam nadzieję, że po miesiącu zauważę jakąś zmianę, na pewno na coś pomoże(to ziele ma bardzo dużo właściwości).....może któraś z Was też to pije?
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 09:23   #40
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Wierzbownica drobnokwiatowa nalezy do rodziny wiesiołkowatych, z których olej jest niekiedy stosowany w przypadku leczenia trądziku. Jake sa jej właściwości "w praktyce" nie wiem - nie spotkałam nikogo, kto stosowałby taka kurację. Słyszałam natomiast o bratku
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 16:06   #41
angielka125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 14
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

halo? jest tu jeszcze ktoś? chciałabym podtrzymać temacik wczoraj zakupiłam olejek herbaciany 100%. posmarowałam syfy i zrobiłam sobie tonik. i czekam, bo podobno efekty są powolne, najwcześniej za tydzień zobaczę poprawę. ja jednak licze tylko na to, żeby nie wyskakiwały nowe
angielka125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-13, 22:22   #42
bless694
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 27
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

A do picia rano może być oliwa z oliwek czy nie za bardzo? He he nie zerzygam się po tym? Spróbuje pić skoro mówisz, że są takie ładne efekty . A łyżeczkę dużą czy mała? Jeszcze mam takie jedno pytanie. Kiedyś byłam w aptece i farmaceutka powiedziała mi żebym na trądzik kupiła sobie produkty firmy "Tołpa". Powiedziała, że są bardzo dobre - ale wiadomo jak to farmaceutki mówią... . Może stosowała je któraś z was? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje .
bless694 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 12:57   #43
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez bless694 Pokaż wiadomość
A do picia rano może być oliwa z oliwek czy nie za bardzo? He he nie zerzygam się po tym? Spróbuje pić skoro mówisz, że są takie ładne efekty . A łyżeczkę dużą czy mała? Jeszcze mam takie jedno pytanie. Kiedyś byłam w aptece i farmaceutka powiedziała mi żebym na trądzik kupiła sobie produkty firmy "Tołpa". Powiedziała, że są bardzo dobre - ale wiadomo jak to farmaceutki mówią... . Może stosowała je któraś z was? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje .
Ja bym raczej oliwy z oliwek nie polecała do picia; Możesz ją wykorzystać do sałatki, ale nie do codziennego picia. Już lepiej pochrupać pestki słonecznika lub dyni.
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 15:06   #44
angielka125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 14
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Słuchajcie; więc zrobiłam sobie tonik i już 2-gi dzień wcieram w całą twarz. nie chcę nic zapeszać, ale na razie mi się podoba...
angielka125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 18:29   #45
bless694
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 27
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez angielka125 Pokaż wiadomość
Słuchajcie; więc zrobiłam sobie tonik i już 2-gi dzień wcieram w całą twarz. nie chcę nic zapeszać, ale na razie mi się podoba...
A z czego sobie zrobiłaś ten tonik?

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Martini17 Pokaż wiadomość
Ja bym raczej oliwy z oliwek nie polecała do picia; Możesz ją wykorzystać do sałatki, ale nie do codziennego picia. Już lepiej pochrupać pestki słonecznika lub dyni.
No ale skoro są takie efekty? Eh już sama nie wiem jak sobie pomóc z tymi syfami ;/. Nie mam ich dużo, jak się wymaluję to ich prawie nie widać, ale jak się nie wymaluję to wyglądam po prostu masakrycznie, a z 2 strony nie chce sobie psuć cery przez malowanie się...
A powiecie mi coś na temat tych kosmetyków "Tołpa"? Czy nikt ich nie używał?
bless694 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 17:09   #46
angielka125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 14
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

A więc z OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO. w aptece kosztował ok. 8 zł. ma bardzo intensywny zapach, jak szampon mojego psa
więc wlałam gdzieś ponad 20 kropel na 200 ml wody mineralnej, niegazowanej. mam to w buteleczce po toniku. więc przecieram codziennie buźkę. bezpośrednio na syfy używam nierozcieńczonego olejki, po prostu na patyczek kosmetyczny i na syfa. jak na razie mi się podoba
tylko że uważaj z tymi 20 kroplami, bo ponoć jeśli ktoś ma wrażliwą cerę to może ją podrażnić. można też olejek dawać do kąpieli (ok. 5 kropel). jak kupisz to wszystko będzie na ulotce
angielka125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 23:51   #47
pietruffa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

hmm,jestem zaintrygowana tą wierzbownicą drobnokwiatową.bratka piję już od wielu lat(nie wiem czy mi pomaga ale na pewno nie szkodzi) i szczerze to ja na prawdę lubię jego smak!polecam pić ciepły,dla początkujących chyba łatwiej przejdzie przez gardło.do tego pijam szałwię ( niweluje pot ) i rumianek (regulacja miesiączki).i chyba kupię olejek herbaciany.już o nim słyszałam od kosmetyczki.ponoć można go dodać nawet do kupnego toniku,ale nie wiem czy nie wejdzie np w jakieś interakcje.a co do oliwy-ja jestem za tym,że można normalnie pić wiem,że ejst dobra na zatwardzenie xD tylko niestety droga,a mata by mnie chyba ukatrupiła jakbym jej opróżniła butelkę xD
pietruffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 10:29   #48
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

To i ja się do was podłącze jest tu jeszcze ktoś?
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 21:42   #49
angielka125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 14
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

ktoś jest ja od dwóch tygodni piję pokrzywę- działa na włosy i cerę. i mogę coś powiedzieć o olejku herbacianym- bardzo fajny, chyba jeden z najlepszych olejków do cery trądzikowej!
angielka125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 13:18   #50
dzastiiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Witam Dziewczyny ! Chciałabym się Was zapytać czy któraś z Was była może u jakiegoś specjalisty od ziołolecznictwa ? Ja mam zamiar się wybrać do prof. Wiktora Stelmacha z Krakowa : D Mam nadzieje że mi pomoże bo od 2 lat męczę się z łzs i to już chyba jedyna droga ratunku dla mnie :<
dzastiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 15:54   #51
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Cytat:
Napisane przez dzastiiii Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny ! Chciałabym się Was zapytać czy któraś z Was była może u jakiegoś specjalisty od ziołolecznictwa ? Ja mam zamiar się wybrać do prof. Wiktora Stelmacha z Krakowa : D Mam nadzieje że mi pomoże bo od 2 lat męczę się z łzs i to już chyba jedyna droga ratunku dla mnie :<
ja byłam, kobieta pomogła mi bardziej niż 6 lat leczenia się u dermatologa. Tylko nastaw się na to, ze na początku podczas picia ziółek będzie pogorszenie, wysyp na twarzy, u mnie trwało to z tego co pamiętam jakieś 3 miesiące, ale potem się poprawia. Także to nagłe podorszenie trzeba po prostu przeżyć Powodzenia!
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 08:37   #52
alexa93
Raczkowanie
 
Avatar alexa93
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Odświeżam po wielu latach
Od kilku miesiecy pije wierzbownice drobnokwiatowa i zauwazylam pozytywne efekty na policzkach juz nie mam zadnych krostek, zostalo mi tylko kilka na skroniach, planuje tez zakupienie innych ziolek, poleca cos ktoras z dziewczyn? chyba zapoluje na kore debu + nagietka (zrobie z nich tonik), mniszka lekarskiego, krwawnika i bratka (do picia)
__________________
Nie mow rzeczy, w ktore sam nie wierzysz.
alexa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 19:02   #53
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

Jest tu kto jeszcze?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 20:39   #54
alexa93
Raczkowanie
 
Avatar alexa93
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: ziołolecznictwo a trądzik

chyba juz nie
__________________
Nie mow rzeczy, w ktore sam nie wierzysz.
alexa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-07 21:39:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.