(nie)podpisywanie listy płac - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-29, 09:43   #1
aluiza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 50

(nie)podpisywanie listy płac


z góry przepraszam za chaotyczne pisanie

Umowa o pracę na czas nieokreślony. Wypowiedzenie 3 miesięczne. Na umowie najniższa krajowa, zaś do ręki wyższe wynagrodzenie. Zawsze wypłacane osobiście do ręki. Jednak bez podpisywania listy płac.
Teraz mój chłopak jest na wypowiedzeniu, wykorzystuje swój urlop. Szef to CHam. Teraz pytanie... jeżeli chłopak nigdy nie podpisywał listy plac to można temu szefowi zrobić pod górkę? przecież listy musiały być podpisywane prawda? jeśli tak to ewidentnie fałszowali podpisy.
czy może nie trzeba podpisywać tej listy płac?
jeśli zgłosimy sprawę do sądu czy PIPu jakie mamy szanse?
przeciez niepodpisywanie listy płac jest równaznaczne z tym, iż pensji się nie dostawało, a chłopak dostawał tylko nie podpisywał, bo nikt go o to nie prosił.
aluiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 10:16   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: (nie)podpisywanie listy płac

ale na co macie szanse? co chcecie zrobić? bo ja nic nie rozumie...
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 10:24   #3
aluiza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 50
Dot.: (nie)podpisywanie listy płac

zrobić pod górkę temu szefowi. Wiem, że sami zachowujemy się teraz chamsko, ale szef naprawdę przegina. Nie będę się zagłębiać jaki burak z niego.
Chcemy aby poniósł jakiekolwiek konsekwencje np za brak podpisanych list. Za cokolwiek.
aluiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 10:56   #4
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: (nie)podpisywanie listy płac

Nie wiem czy jest obowiązek podpisywania listy płac, ale Wy się zastanówcie czy chcecie działać takimi metodami. Bo jeśli Wy jemu pod górkę jakimś doniesieniem do PIP, to on Wam np. zgłoszeniem na policję kradzieży sprzętu czy wyposażenia. Warto? Nie sądzę.
Nie mówię, że nie należy walczyć o swoje, ale to nie to samo, co robienie komuś pod górkę z czystej złości.
A z tym niepodpisywaniem listy co chcielibyście dalej zrobić? Twierdzić, że skoro nie było podpisów, to pensji nie było? To już jest kłamstwo.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.

Edytowane przez red high heels
Czas edycji: 2013-10-29 o 10:57
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 11:08   #5
aluiza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 50
Dot.: (nie)podpisywanie listy płac

Cytat:
Napisane przez red high heels Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest obowiązek podpisywania listy płac, ale Wy się zastanówcie czy chcecie działać takimi metodami. Bo jeśli Wy jemu pod górkę jakimś doniesieniem do PIP, to on Wam np. zgłoszeniem na policję kradzieży sprzętu czy wyposażenia. Warto? Nie sądzę.
Nie mówię, że nie należy walczyć o swoje, ale to nie to samo, co robienie komuś pod górkę z czystej złości.
A z tym niepodpisywaniem listy co chcielibyście dalej zrobić? Twierdzić, że skoro nie było podpisów, to pensji nie było? To już jest kłamstwo.
Pewnie masz racje. Jest w nas mnóstwo złości. Nie za samo wypowiedzenie, ale za to, co teraz ten 'szef' wyprawia.
Właściwie chcieliśmy się dowiedzieć, czy ten szef może ponieść jakieś konsekwencje za niepodpisane listy płac.
Kłamać nigdy byśmy się nieodważyli. Chodzi o sam brak tych podpisów składanych przez chłopaka.
aluiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 11:15   #6
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: (nie)podpisywanie listy płac

Takie podpisy są w interesie pracodawcy, aby mógł udowodnić np. PIP czy urzędowi skarbowemu, że rzeczywiście wypłacił wynagrodzenie (to z punktu widzenia PIP), które następnie zaliczył w koszty działalności (to z punktu widzenia urzędu skarbowego). Twój chłopak nie jest w żaden sposób poszkodowany tym brakiem podpisów.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 12:53   #7
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: (nie)podpisywanie listy płac

Cytat:
Napisane przez aluiza Pokaż wiadomość
Kłamać nigdy byśmy się nieodważyli. Chodzi o sam brak tych podpisów składanych przez chłopaka.
Skoro nie chcecie kłamać to raczej żadnych problemów z tego tytułu nie będzie, PIP w razie kontroli będzie prosił o uzupełnienie podpisów i już.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 16:04   #8
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: (nie)podpisywanie listy płac

autorko nie ma obowiązku podpisywania list płac
a jeśli złożycie donos do PIP i wyjdzie na jaw, że na lewo płacone jest więcej możecie sobie jeszcze zaszkodzić, bo będzie trzeba to opodatkować także dwie strony będą za to odpowiadać, na drugi raz nie godzić się na takie warunki i nie myśleć potem jak dopiec byłemu pracodawcy
__________________
Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 18:46   #9
Maria111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 42
Dot.: (nie)podpisywanie listy płac

Obowiązku podpisywania listy płac może nie ma przy gdy pracodawca przelewa na konto. Natomiast trzeba podpisywac .rownież data odbioru gdy dostajemy pobory do ręki. Rok temu kontrolowała nas PIP.
Maria111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 02:13   #10
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: (nie)podpisywanie listy płac

Sprecyzujmy nie mogą podpisywać listy płac, bo nie mogą widzieć ile każdy z nich zarabia- tajemnica jest przecież, więc wygenerowaną listę płac akceptuje szef i podpisami zatwierdza do wypłaty, a pracownicy mogą podpisać KP oprócz tego w niektórych firmach otrzymują odcinek z listy płac dotyczący tylko jego zarobków
__________________
Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.