Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy! - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-04, 10:40   #3061
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bystrawoda Pokaż wiadomość
Jak mąż wróci z pracy właśnie czeka mnie udawanie, że wszystko jest super. No bo przecież nie mam powodów by inne ciąże mnie mogły zasmucić. Przynajmniej tu się wygadałam.
czemu udawać? powiedz mu prawdę, niech Cię wspiera

jak my się staraliśmy to mi nie powiedział, że znajoma zaszła, żeby mi nie było przykro, a jak się dowiedziałam to ryczałam jak bóbr

swoją drogą głupio mi do teraz, bo ona miesiąc później straciła maleństwo i teraz zaczęli od nowa się starać a ja już 6-ty zaczynam miesiąc...
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 11:52   #3062
bystrawoda
Raczkowanie
 
Avatar bystrawoda
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 181
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

No jak mam powiedzieć, że mi smutno że jego siostry są w ciąży??? Weź... wolę to dusić jednak w sobie. Zresztą sam zauważy, że znów jestem nie w sosie.
__________________
Ale i zakochała się bez pamięci, jako że miłość nie dba o powody
--------------------------------------------------
moja perełka
bystrawoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 12:56   #3063
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bystrawoda Pokaż wiadomość
No jak mam powiedzieć, że mi smutno że jego siostry są w ciąży??? Weź... wolę to dusić jednak w sobie. Zresztą sam zauważy, że znów jestem nie w sosie.
Przecież Tobie jest smutno, że Ty nie jesteś w ciąży a nie dlatego, że one są. Zazdrościsz, bo sama byś już chciała. Kwestia poprawnego sformułowania. Powiedz mężowi.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 13:01   #3064
Sunflover87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Wyobraźcie sobie, że zrobiłam w sobotę 2 test, wyszła 2 kreska, lekko bledsza, ale widać ją było gołym okiem. Bylam dziś rano na Becie i co? 1,24;/ Nie jestem w ciąży i nie wiem skąd ten wynik... Cała rodzina załamana ze mną na czele... A @ spóźnia się już 2 tygodnie...
Sunflover87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-04, 14:38   #3065
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
hehehe dobre myslenie to moze ja sie faktycznie zastanowie jeszcze czy brac tabletki czy starac sie o malucha
No ale tak serio to na prawde zauwazylam ze wiekszosc mlodych dziewczyn teraz sie decyduje na dziecko.
To ja powiem żebyś sie starała, bo taki mały bobas to wieeeelka radość
Mi TŻ powiedział że chce dzidzie, nie byłam przekonana do tej decyzji.
Jakiś rok, dwa wstecz to dałabym się pokroić za dziecko...
Teraz miałam wątpliwości, bo mam dopiero 21 lat, jesteśmy w trakcie budowy mieszkania itd, chciałam żebyśmy sobie we dwoje pomieszkali na "swoim", a potem dopiero dziecko, po ślubie. Że tak to ciągle bym musiała z dzieckiem siedzieć, zero imprez z alkoholem, w ogole zero słuchania głośno muzyki w domu...
No ale tak pooglądałam filmiki z bobasami, no i przekonałam się, że jednak chce to dzieciątko.
Że jakoś specjalnie nie powinno przeszkadzać, wręcz przeciwnie, przyniesie dużo radości


Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Głowa do góry - trzeba mieć nadzieję że w końcu się uda!

Ja się dowiedziałam że dwie moje siostry są w ciąży (obie mają termin na wrzesień) i też to już ich drugie ciąże, a u mnie dalej nic . Do tego siostra męża rodzi na dniach, a sąsiadka tyle co urodziła. Więc dobrze cie rozumiem... Jeszcze dostałam zrypkę że nie powinnam być zazdrosna i okazywać ogólną radość i wesele... nie umiem...
W czwartek idę do gina, chociaż cyto zrobić i się gruntownie przebadać.
Cytat:
Napisane przez bystrawoda Pokaż wiadomość
Jaka ja jestem nieszczęśliwa. Wczoraj szwagierka przyjechała powiedzieć, że jest w ciąży a dziś druga powiedziała to samo. Wiadomo pogratulowałam, uśmiechałam się ale teraz jak zostałam sama w domu to jestem załamana. One są w moim wieku a to już ich drugie dziecko. A ja???? Czemu ja nie mogę być mamą Cholera każdy cykl jakoś znosiłam a teraz nie umię sobie poradzić.
Rozumiem was dziewczyny.
Strasznie przykro jest, jak się takie szczęście wokół ogląda, gdy samemu się cierpi.
Ja to samo przeżywałam nie tyle jeśli chodzi o dzieci, a o ślub.




Cytat:
Napisane przez Sunflover87 Pokaż wiadomość
Wyobraźcie sobie, że zrobiłam w sobotę 2 test, wyszła 2 kreska, lekko bledsza, ale widać ją było gołym okiem. Bylam dziś rano na Becie i co? 1,24;/ Nie jestem w ciąży i nie wiem skąd ten wynik... Cała rodzina załamana ze mną na czele... A @ spóźnia się już 2 tygodnie...
A może powtórz test z moczu po paru dniach? Albo bete? Może test płytkowy coś się pomylił. Warto sprawdzić to.
Trzymam kciuki, żeby kolejny test potwierdził ciążę
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 07:32   #3066
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

bystra, maruda, to strasznie przykre i nawet nie możecie się smucić?
kurcze, nic nie mogę wam poradzić tak naprawdę, bo wiadomo, że dużo zależy od hormonów i trochę od szczęścia. ale może należałoby poszukać jakiegoś lekarza bardziej z jajami..? nie wiem, jak mój by się zachował, jak by mi dłużej nie wychodziło, ale mówił na początku, że przez moją prolaktynę mogą być problemy i jeśli pół roku nie wyjdzie, to idę na rezonans magnetyczny i będziemy szukać przyczyny wysokiej prolaktyny. może to mnie też trochę podniosło na duchu? no i krótki urlop, tylko godzinka drogi (nie lubię podróżować daleko), piękne góry, pyszne żarełko, SPA... jakoś tak przestałam myśleć (chociaż z nóżkami do góry po akcji leżałam czytając odprężającą książkę, a co ). nie wiem, co bym zrobiła, jak bym się tak długo starała bez skutku i jeszcze nie miała wsparcia i zrozumienia...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 07:46   #3067
Oriflame_Rybnik
Zadomowienie
 
Avatar Oriflame_Rybnik
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 619
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Głowa do góry - trzeba mieć nadzieję że w końcu się uda!

Ja się dowiedziałam że dwie moje siostry są w ciąży (obie mają termin na wrzesień) i też to już ich drugie ciąże, a u mnie dalej nic . Do tego siostra męża rodzi na dniach, a sąsiadka tyle co urodziła. Więc dobrze cie rozumiem... Jeszcze dostałam zrypkę że nie powinnam być zazdrosna i okazywać ogólną radość i wesele... nie umiem...
W czwartek idę do gina, chociaż cyto zrobić i się gruntownie przebadać.

Wiem co czujesz..mnie też ostatnio otaczają same kobiety w ciąży i szlak mnie trafia bo ja się muszę truć hormonami

Trzymam kciuki !
__________________

14.07.2012

Oriflame_Rybnik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 13:38   #3068
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Sunflover87 Pokaż wiadomość
Wyobraźcie sobie, że zrobiłam w sobotę 2 test, wyszła 2 kreska, lekko bledsza, ale widać ją było gołym okiem. Bylam dziś rano na Becie i co? 1,24;/ Nie jestem w ciąży i nie wiem skąd ten wynik... Cała rodzina załamana ze mną na czele... A @ spóźnia się już 2 tygodnie...
Do gina, sprawdzić, czy nie ciąża pozamaciczna.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 17:01   #3069
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

keira2008
Ja wiem, że maleństwo to radość ale też duża odpowiedzialność. Lubię dzieci i nieraz tak sobie myślę, że chciałabym mieć już własne jednakże poczekam jeszcze trochę
Najpierw chce skończyć spokojnie studia, a jakby teraz się zdecydowała na bobasa to niestety nie miałabym jak. Jestem jeszcze młoda - zdążę się nacieszyć macierzyństwem
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 17:39   #3070
Julka_30_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny. Starałam się z mężem o dziecko i udało się za 6 razem. To były moje pierwsze starania i było mi bardzo smutno jak już po pierwszym razie się nie udało. I tak z każdym kolejnym miesiącem kiedy przychodził okres byłam zła na wszystkich za to że nam się nie udaje. Kupowałam testy owulacyjne, mierzyłam temperaturę. Od lipca 2012 brałam kwas foliowy a od października dodatkowo Oeparol (wiesiołka) na poprawienie jakości śluzu. W listopadzie (wtedy też "rzuciłam" testy owulacyjne i mierzenie temperatury) lekarz dał mi skierowanie na badania m.in progesteron i prolaktynę. Progesteron wysoki, prolaktyna minimalnie powyżej normy. Lekarz przepisał zatem Bromergon na zbicie prolaktyny. Udało się w drugim cyklu starań przy Bromergonie. Bromeron rzuciłam z nowym rokiem. Dodam jeszcze że od kilku lat plamiłam przed @. Oby moje informacje wam pomogły. Życzę powodzenia
Julka_30_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 17:48   #3071
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Julka_30_ Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Starałam się z mężem o dziecko i udało się za 6 razem. To były moje pierwsze starania i było mi bardzo smutno jak już po pierwszym razie się nie udało. I tak z każdym kolejnym miesiącem kiedy przychodził okres byłam zła na wszystkich za to że nam się nie udaje. Kupowałam testy owulacyjne, mierzyłam temperaturę. Od lipca 2012 brałam kwas foliowy a od października dodatkowo Oeparol (wiesiołka) na poprawienie jakości śluzu. W listopadzie (wtedy też "rzuciłam" testy owulacyjne i mierzenie temperatury) lekarz dał mi skierowanie na badania m.in progesteron i prolaktynę. Progesteron wysoki, prolaktyna minimalnie powyżej normy. Lekarz przepisał zatem Bromergon na zbicie prolaktyny. Udało się w drugim cyklu starań przy Bromergonie. Bromeron rzuciłam z nowym rokiem. Dodam jeszcze że od kilku lat plamiłam przed @. Oby moje informacje wam pomogły. Życzę powodzenia
Gratuluję!
Możesz mi powiedzieć w jakim czasie w trakcie cyklu najlepiej wykonać badanie prolaktyny i progesteronu?
No niestety, kobiety które mają problem z zajściem w ciąże prawdopodobnie muszą mieć coś nie tak albo mężczyzna.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 12:39   #3072
Il030na
Przyczajenie
 
Avatar Il030na
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 28
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Dziewczynki podczytuje wasze wypowiedzi, ja przestałam myśleć o maleństwie bo miałam cystę na jajniku i brałam tabletki antykoncepcyjne bo musiałam. Po 5 miesiącach brania odstawiłam dostałam okres i nie zastanawiałam się nawet nad zajściem w ciąże, ale następnego okresu już nie było Jestem w 7 tygodniu ale cytuje słowa lekarza "wątpie żeby z tej ciąży coś było" Umieją podnieść na duchu ;( Jestem załamana, ale liczę że jeszcze będzie dobrze.
Il030na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 14:25   #3073
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Byłam dzisiaj u gina - zrobiłam cyto, usg . Wszystko ok.
W ten weekend mamy nakaz się starać bo to dobry czas.
Oby..

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Il030na Pokaż wiadomość
Dziewczynki podczytuje wasze wypowiedzi, ja przestałam myśleć o maleństwie bo miałam cystę na jajniku i brałam tabletki antykoncepcyjne bo musiałam. Po 5 miesiącach brania odstawiłam dostałam okres i nie zastanawiałam się nawet nad zajściem w ciąże, ale następnego okresu już nie było Jestem w 7 tygodniu ale cytuje słowa lekarza "wątpie żeby z tej ciąży coś było" Umieją podnieść na duchu ;( Jestem załamana, ale liczę że jeszcze będzie dobrze.
Głowa do góry!
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 14:33   #3074
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

a dał ci coś lekarz???? dlaczego ma nic nie być? niech działa coś, a nie tak dołuje!!! może masz możliwość pójścia do innego?
koleżanka zmieniła lekarkę, jak ta jej powiedziała, że usg marnie wychodzi i ciąża chyba obumiera. u innego lekarza się okazało, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, tamta babka miała sprzęt spieprzony i tyle...

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

maruda, to się starajcie, ale pamiętaj o odprężeniu nie planujcie nic w weekend, zróbcie sobie dzień leniucha, czytanie lekkich książek w łóżku...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 15:23   #3075
Il030na
Przyczajenie
 
Avatar Il030na
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 28
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a dał ci coś lekarz???? dlaczego ma nic nie być? niech działa coś, a nie tak dołuje!!! może masz możliwość pójścia do innego?
koleżanka zmieniła lekarkę, jak ta jej powiedziała, że usg marnie wychodzi i ciąża chyba obumiera. u innego lekarza się okazało, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, tamta babka miała sprzęt spieprzony i tyle...

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

maruda, to się starajcie, ale pamiętaj o odprężeniu nie planujcie nic w weekend, zróbcie sobie dzień leniucha, czytanie lekkich książek w łóżku...

Ja byłam u lekarza dopiero w poniedziałek obliczył wtedy ciąże na 6 tydzień 2 dzień. Wtedy mój pęcherzyk ciążowy mmiał wielkość 1,8 cm i według lekarza jest pusty... byłam we wtorek na badaniach bety i jutro znowu gonie pobrać krew a w poniedziałek z wynikami na kolejne usg. Ja nadal tłumaczę sobie, że moja dzidzia rośnie, mam wszystkie objawy ciąży i naprawdę wierzę że wszystko będzie w porządku , w końcu pozytywne myślenie jest podobno ważne
Il030na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 15:28   #3076
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

no sprawdź to... jeśli pęcherzyk pusty, to nici... ale może lekarz nie dopatrzył się po prostu. a wiara często czyni cuda
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 15:52   #3077
martyna3030
Raczkowanie
 
Avatar martyna3030
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: L'derry - uk
Wiadomości: 102
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

witam paczkowo



u mnie dalej @
jeszcze kilka dni i bierzemy sie do roboty. mam nadzieje ze jak wczesniej w 3 miesiacu staran sie uda
martyna3030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 17:59   #3078
Il030na
Przyczajenie
 
Avatar Il030na
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 28
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez martyna3030 Pokaż wiadomość
witam paczkowo



u mnie dalej @
jeszcze kilka dni i bierzemy sie do roboty. mam nadzieje ze jak wczesniej w 3 miesiacu staran sie uda

Trzymam kciuki!
Il030na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 19:51   #3079
Julka_30_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

God Of War 20 - lekarz zlecił mi badanie progesteronu i przy okazji prolaktyny na 25 dc. Przed braniem Bromergonu prolaktyna była trochę podwyższona. Po miesiącu czyli w kolejnym 25 dc prolaktyna wyraźnie się obniżyła. Prolaktynę można robić w dowolnym dniu cyklu ale ja robiłam ją razem z progesteronem. Wyższy progesteron nie jest złem koniecznym bo on będzie bardzo potrzebny w ciąży. Pozdrawiam
Julka_30_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 11:33   #3080
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Il030na Pokaż wiadomość
Ja byłam u lekarza dopiero w poniedziałek obliczył wtedy ciąże na 6 tydzień 2 dzień. Wtedy mój pęcherzyk ciążowy mmiał wielkość 1,8 cm i według lekarza jest pusty... byłam we wtorek na badaniach bety i jutro znowu gonie pobrać krew a w poniedziałek z wynikami na kolejne usg. Ja nadal tłumaczę sobie, że moja dzidzia rośnie, mam wszystkie objawy ciąży i naprawdę wierzę że wszystko będzie w porządku , w końcu pozytywne myślenie jest podobno ważne

Ja ze swej strony trzymam bardzo mocno kciuki. Wszystko będzie w porządku, pewnie lekarz nie dopatrzył się czegoś. Trzymaj się i myśl dalej pozytywnie, to ważne

A mi własnie okres się skończył i będziemy może zaczynać starania Ale tak bardzo na "lajcie"

Dziewczyny, jak to jest z tymi ciążami bliźniaczymi po tabletkach?
Bo straaaasznie mnie to ciekawi
A co z tymi metodami, by decydować o płci?
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 16:37   #3081
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez keira2008 Pokaż wiadomość
Ja ze swej strony trzymam bardzo mocno kciuki. Wszystko będzie w porządku, pewnie lekarz nie dopatrzył się czegoś. Trzymaj się i myśl dalej pozytywnie, to ważne

A mi własnie okres się skończył i będziemy może zaczynać starania Ale tak bardzo na "lajcie"

Dziewczyny, jak to jest z tymi ciążami bliźniaczymi po tabletkach?
Bo straaaasznie mnie to ciekawi
A co z tymi metodami, by decydować o płci?
Stosowałaś tabletki anty?
Aaa mi coś gin wspominał ostatnio właśnie na temat tych ciąż bliźniaczych ale kto by zapamiętał wszystko co mówił
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 09:58   #3082
Gwiazdka26
Sylvi Walgr
 
Avatar Gwiazdka26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 638
GG do Gwiazdka26
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Witajcie chciałabym dołączyć do Waszego wątku

Ja jestem na etapie pierwszych badań Byłam u gin, zrobilam cytologie i dostałam stos skierowań na rózne badania

Pozdrawiam serdecznie
__________________

Gwiazdka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 10:01   #3083
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

U mnie ze starań nic nie wyszło - TŻ w piątek rozłożyła ostra grypa.
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 14:57   #3084
staraczka30
Przyczajenie
 
Avatar staraczka30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Witam wszystkie Panie My z moim mężem staramy się od 12 miesięcy i nic... a wszystko w normie. W następnym tygodniu idę na badania może coś znajdziemy, jakąś przyczynę dlaczego tak się dziej?
__________________
Pozdrawiam
staraczka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 15:01   #3085
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez staraczka30 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Panie My z moim mężem staramy się od 12 miesięcy i nic... a wszystko w normie. W następnym tygodniu idę na badania może coś znajdziemy, jakąś przyczynę dlaczego tak się dziej?
Nie ma normy.
U mnie w rodzinie średnia starań to 1-2 lat.
My staramy się 10 cykl i tez nic. Mój ginekolog ostatnio podnosi mnie na duchu że na razie nie ma co się stresować.... Przebadani jesteśmy z mężem i wszystko ok- wręcz książkowo

Jednak duże znaczenie ma też stres, zanieczyszczenie środowiska, chemia w jedzeniu itp.
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 18:25   #3086
Roksu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 10
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Witam,
Staramy się z mężem o dziecko już 2 lata. Ja mam 24 lata, a mąż 25. Pół roku temu znalazłam lekarza, który się mną zajął i coś robi. Inni kazali się po prostu starać...
Mój mąż wyniki badania nasienia ma w normie, ja miałam robione HSG, jajowody mam drożne. Do tego badania TSH 1.13, prolaktyna 33,64. Monitoring owulacji mam robiony w każdym cyklu, owulacja przy 28 dniowymcyklu 18-19dc. Lekarz na wydłużenie II fazy zapisał mi CLO. Po tym leku owulacja wystąpiła w 13dc. Niestety nie udało w pierwszym cyklu z CLO. W dniu spodziewanej miesiączki zaczęłam plamić na brązowo a w nocy dostałam bardzo silnych krwawień. Proszę mi doradzić co jeszcze mogę zrobić, oczywiście oprócz czekania.
Pozdrawiam
Roksana
Roksu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 19:07   #3087
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Roksu Pokaż wiadomość
Witam,
Staramy się z mężem o dziecko już 2 lata. Ja mam 24 lata, a mąż 25. Pół roku temu znalazłam lekarza, który się mną zajął i coś robi. Inni kazali się po prostu starać...
Mój mąż wyniki badania nasienia ma w normie, ja miałam robione HSG, jajowody mam drożne. Do tego badania TSH 1.13, prolaktyna 33,64. Monitoring owulacji mam robiony w każdym cyklu, owulacja przy 28 dniowymcyklu 18-19dc. Lekarz na wydłużenie II fazy zapisał mi CLO. Po tym leku owulacja wystąpiła w 13dc. Niestety nie udało w pierwszym cyklu z CLO. W dniu spodziewanej miesiączki zaczęłam plamić na brązowo a w nocy dostałam bardzo silnych krwawień. Proszę mi doradzić co jeszcze mogę zrobić, oczywiście oprócz czekania.
Pozdrawiam
Roksana
Nie masz przypadkiem za wysokiej prolaktyny?
Poza tym jak sie podaje wyniki to trzeba pisac normy bo każde laboratorium ma inne.

2 lata starań to strasznie długo, musi być jakaś przyczyna.
__________________
Zuzia 24.09.2014

Edytowane przez God Of War 20
Czas edycji: 2013-02-12 o 19:12
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:40   #3088
Roksu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 10
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez God Of War 20 Pokaż wiadomość
Poza tym jak sie podaje wyniki to trzeba pisac normy bo każde laboratorium ma inne.
och przepraszam
tsh 0,25-5
prolaktyna 5-35
Prolaktyna jest bliżej górnej granicy, ale ja mam owulacje, więc taka moja natura.
Roksu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:47   #3089
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny, z ciężkim sercem wracam do Was.

Był 10 tc, serduszka nie było, w sobotę wylądowałam na ginekologii.

Jeśli nie będę mieć powikłań po zabiegu i pierwsza miesiączka przyjdzie w normalnym terminie, to po niej bierzemy sie znów do roboty.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-12, 20:52   #3090
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Roksu Pokaż wiadomość
och przepraszam
tsh 0,25-5
prolaktyna 5-35
Prolaktyna jest bliżej górnej granicy, ale ja mam owulacje, więc taka moja natura.
No to chyba wszystko ok. Cos musi byc na rzeczy skoro w ciaze nie zaszlas.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-01 23:25:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.