Planowanie ciąży - staraniowy wątek zbiorczy! - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 15:48   #811
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Mam mega kryzys i się poddaje. Co miesiąc okres przychodzi jak mu pasuje, za każdy razem stres i nadzieja. Nie wiem czy w ogóle mam owulacje. Nie chce już więcej stresować się robiąc test albo Bete. Jak można mieć takie po... cykl:/ ze nawet druga kreska to nie ciąża,

Mam dość.
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 16:15   #812
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Anika u mnie póki co lekkie bóle brzucha i nic poza tym. wizyta u lekarza 3 września. cały czas stosuję luteinę 2x2.

Mysia Mysz, tak mi przykro. Może lepiej wcześniej ten monitoring zrobić niż za 2 miesiace?
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 16:21   #813
tweet_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 103
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Mysia- kurcze, cholernie mi przykro... Ale nie zalamuj sie i przede wszystkim nie poddawaj sie!!!
Trzymam za Ciebie kciuki
tweet_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 17:44   #814
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
Ptaszysko, ja tylko napisałam w pierwszym poście że moim zdaniem nie warto od razu testować... poczekać te 10 dni. I tylko tyle. Nie nakręcać się, oczywiscie czekać, myśleć, trzymać kciuki, modlić się o ten cud (jeżeli wierzysz) ale nie lecieć od razu i nie nabijać kasy za testy, i bety.
a ja uważam że nie masz racji. Ja tam wolę wiedzieć czy jestem (i już odpowiednio dbać) czy nie jestem. Mój komfort psychiczny jest dla mnie ważniejszy niż te parę zł na test.

Mysia przykro mi, wiem co czujesz trzymam kciuki za "kolejny" raz.
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-20, 22:49   #815
Ziaja89
Raczkowanie
 
Avatar Ziaja89
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Hej! mogę do Was dołączyć?
__________________
"Trwaj chwilo,
jesteś piękna"!
Ziaja89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 06:31   #816
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Przetrawiam kolejną porażkę i umówiłam się do mojego gina. Niestety termin za miesiąc ale chce się z nim skonsultować, bo on mnie prowadzi od lat. Zobaczymy
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 06:48   #817
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Nam się chyba udało piszę "chyba" - bo na dwóch testach dwie kreseczki, dziś już byłam na badaniu krwi, a jutro idziemy do lekarza na potwierdzenie czy wszystko ok w sobotę wyszła druga kreseczka, słabiutka, ale widoczna, a w niedzielę pod wieczór drugi test i mocniejsza kreska. cieszę się jak wariatka, ale wiem, że jest tak wcześnie, że wszystko się może zdarzyć jeszcze. ale zamówiłam już na allegro dwie książki o ciąży
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 06:59   #818
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ziaja89 Pokaż wiadomość
Hej! mogę do Was dołączyć?
Zapraszamy
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 08:45   #819
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Mysia Mysz, a nie myślałaś o wizycie u endokrynologa? żeby posprawdzać te estradiole, progesterony i inne cuda? mój endo mi powiedział że jak jest skopana prolaktyna to może być właśnie problem z estradiolem i żebym za dwa cykle zrobiła no ale akurat nam się udało z tą prolaktyną na norprolacu, że nie było już potrzeby.
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 08:59   #820
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
Mysia Mysz, a nie myślałaś o wizycie u endokrynologa? żeby posprawdzać te estradiole, progesterony i inne cuda? mój endo mi powiedział że jak jest skopana prolaktyna to może być właśnie problem z estradiolem i żebym za dwa cykle zrobiła no ale akurat nam się udało z tą prolaktyną na norprolacu, że nie było już potrzeby.
mam skierowanie na estradiol i progesteron tylko ze to trzeba robić 3-5 dzień cyklu a ja na razie nie mam okresu 36 dzień eh...
Będę szła do endokrynologa na pewno jak zrobię komplet bo wyczulona ginka mi kazała, bo mam tarczyce 2,59 chociaż norma jest do 4 to niby powinno się zachodzić w ciążę do 2,5 bo potem mogę nie donosić.
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 09:06   #821
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
mam skierowanie na estradiol i progesteron tylko ze to trzeba robić 3-5 dzień cyklu a ja na razie nie mam okresu 36 dzień eh...
Będę szła do endokrynologa na pewno jak zrobię komplet bo wyczulona ginka mi kazała, bo mam tarczyce 2,59 chociaż norma jest do 4 to niby powinno się zachodzić w ciążę do 2,5 bo potem mogę nie donosić.
Nie wiem jak estradiol, ale progesteron właśnie w 2 fazie trzeba robić (po owu)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 09:48   #822
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak estradiol, ale progesteron właśnie w 2 fazie trzeba robić (po owu)

ah mój błąd właśnie sprawdziłam i mam skierownaie czekające na estradiol i FSH

edit: progesteron już robiłam - w normie, TSH też
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16

Edytowane przez Mysia mysz
Czas edycji: 2012-08-21 o 10:56
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 10:13   #823
bystrawoda
Raczkowanie
 
Avatar bystrawoda
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 181
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Tak sobie właśnie uświadomiłam jak my często o ciąży myślimy. Mam na myśli te które w niej nie są bo jak są to wiadomo że myślą. Same wchodzenie na nasze forum jest tego potwierdzeniem. Ile razy w ciągu dnia pomyślicie o tym? Ja tak przywołuje wczorajszy dzień i na pewno z 4 dłuższe chwile zaliczyłam. Przywiozłam z Węgier parę butelek wina i zastanawiam się czy otworzyć wieczorem czy może nie i poczekać aż znowu dostane @... Przez to odliczanie dni ten czas ucieka przez palce niemiłosiernie. Wam też tak leci czy raczej się dłuży??
bystrawoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 10:56   #824
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bystrawoda Pokaż wiadomość
Tak sobie właśnie uświadomiłam jak my często o ciąży myślimy. Mam na myśli te które w niej nie są bo jak są to wiadomo że myślą. Same wchodzenie na nasze forum jest tego potwierdzeniem. Ile razy w ciągu dnia pomyślicie o tym? Ja tak przywołuje wczorajszy dzień i na pewno z 4 dłuższe chwile zaliczyłam. Przywiozłam z Węgier parę butelek wina i zastanawiam się czy otworzyć wieczorem czy może nie i poczekać aż znowu dostane @... Przez to odliczanie dni ten czas ucieka przez palce niemiłosiernie. Wam też tak leci czy raczej się dłuży??
Z jednej strony się dłuży po "płodnych" do okresu. Z drugiej strony jak pomyśle, ze już od maja się staramy to strasznie zleciały 3 prawie 4 miechy.
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 11:29   #825
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bystrawoda Pokaż wiadomość
Wam też tak leci czy raczej się dłuży??
dłuży się
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 13:58   #826
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Mysia Mysz z tego co ja się orientowałam estradiol robi się 3 razy najlepiej z monitoringiem. 1 badanie na poczatku cyklu 2-5 dc. Potem tuż przed owu - stad monitoring i 3 po owulacji zeby potwierdzić że była. wtedy wiadomo że jest oki. Druga sprawa lekarka nic nie mówila o wywoływaniu? Bo nie wiem jaki sens jest czekać w nieskończoność?


Bystrawoda mnie ten czas ucieka, pamiętam jak w lutym tabsy odstawiałam a tu już sierpień...
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 14:11   #827
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
Mysia Mysz z tego co ja się orientowałam estradiol robi się 3 razy najlepiej z monitoringiem. 1 badanie na poczatku cyklu 2-5 dc. Potem tuż przed owu - stad monitoring i 3 po owulacji zeby potwierdzić że była. wtedy wiadomo że jest oki. Druga sprawa lekarka nic nie mówila o wywoływaniu? Bo nie wiem jaki sens jest czekać w nieskończoność?


Bystrawoda mnie ten czas ucieka, pamiętam jak w lutym tabsy odstawiałam a tu już sierpień...
Powiem Ci nie powala mnie ta lekarka ogólnie dlatego już poczekam do mojego gina. Do tej pory nie musiałam wywoływać bo przychodził sam, jak nie przyjdzie w ciągu kilku dni to będę musiała niestety pewnie wywołać.
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 14:30   #828
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
Powiem Ci nie powala mnie ta lekarka ogólnie dlatego już poczekam do mojego gina. Do tej pory nie musiałam wywoływać bo przychodził sam, jak nie przyjdzie w ciągu kilku dni to będę musiała niestety pewnie wywołać.
Wiesz co, skoro masz progesteron w normie to ja bym an Twoim miejscu poczekała, możliwe że porostu trafił Ci się dłuższy cykl, z resztą pisałaś, że miałaś już takie 40 dniowe z resztą możliwe że naturalnie masz takie długie cykle, pamiętasz jak długie miałaś przed braniem tabsów?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 14:38   #829
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

wiesz ja ci powiem, że ja 3 cykle miałam wspomagane progesteronem i bylam bardzo zadowolona także polecam. no i powtórzę sie grunt to monitoring bo wtedy wiesz czy jest oki czy nie bo badania krwi to badania krwi a pęcherzyk musi sie pojawić urosną i pęknac a to ci powie tylko monitoring. z drugiej strony jeśli obserwujesz u siebie śluz i inne objawy płodności to uszy do góry ja nie miałam nic.
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 14:42   #830
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Wiesz co, skoro masz progesteron w normie to ja bym an Twoim miejscu poczekała, możliwe że porostu trafił Ci się dłuższy cykl, z resztą pisałaś, że miałaś już takie 40 dniowe z resztą możliwe że naturalnie masz takie długie cykle, pamiętasz jak długie miałaś przed braniem tabsów?
Nie no poczekam, przed tabsami miałam co miesiąc więc tak 30-31 dni. Odkąd odstawiłam to 30,36,40 i 27 więc raczej dramatu nie ma.

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
wiesz ja ci powiem, że ja 3 cykle miałam wspomagane progesteronem i bylam bardzo zadowolona także polecam. no i powtórzę sie grunt to monitoring bo wtedy wiesz czy jest oki czy nie bo badania krwi to badania krwi a pęcherzyk musi sie pojawić urosną i pęknac a to ci powie tylko monitoring. z drugiej strony jeśli obserwujesz u siebie śluz i inne objawy płodności to uszy do góry ja nie miałam nic.
nie chce się narazie faszerować, chce żeby się uregulowało. Na 20-go amm termin u mojego gina więc będę mieć drugą opinią, zobaczymy też jaki cykl będę mieć po bromergonie
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 15:20   #831
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

wiesz Mysia Mysz znam takie dziewczyny co nigdy tabsów nie łykały a progesteron też muszą bo niestety jest jakas niedomaga i tyle.

także czasem trzeba. a z regulacją to niestety cierpliwość i wytrwałość jest potrzebna (pomijając już diagnozę).
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 15:27   #832
ita83
Wtajemniczenie
 
Avatar ita83
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 076
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Mysia mysz ja tez na razie bez wspomagaczy - ale planuje zakup jakis zwykłych witamin typu feminatal N z jodem - a może wy macie jakieś sprawdzone witaminki ???

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

a ja właśnie coś znalazłam co może was zainteresuje

* Bardzo ważnym punktem planowania dziecka jest konieczność przyjmowania kwasu foliowego w dawce 400 mikrogramów dziennie przez co najmniej 4-8 tyg. przed zapłodnieniem.

*Kolejną ważną dla kobiet planujących potomstwo witaminą jest witamina E, powszechnie znana jako witamina na płodność

*W czasie ciąży dwukrotnie wzrasta zapotrzebowanie na żelazo, wapń i białko, cynk, jod, witaminę A, C i beta-karoten. Wszystkie te składniki są obecne w pokarmach, stąd potrzeba zróżnicowanego menu przed ciążą. Braki w tych składnikach mogą bowiem powodować różne, mniej lub bardziej istotne zagrożenia dla prawidłowego rozwoju dziecka i samopoczucia mamy w ciąży

*Odchudzanie przed ciążą jest zakazane, nie można nadmiernie obciążać organizmu, co więcej drakońskie i źle skomponowane diety czasem „wypłukują” organizm z potrzebnych witamin i składników mineralnych. Ciążowe menu powinno pojawić się na talerzu już na 3 miesiące przed zapłodnieniem, żeby organizm miał czas na pozbycie się szkodliwych substancji i mógł zgromadzić zapas tych potrzebnych


cały artykuł dostępny na : http://parenting.pl/portal/witaminy-przed-ciaza
__________________
Xawery mały zbój ale mój - 24.03.2010
Leon kochany klusek - 22.08.2013
ita83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 15:32   #833
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
wiesz Mysia Mysz znam takie dziewczyny co nigdy tabsów nie łykały a progesteron też muszą bo niestety jest jakas niedomaga i tyle.

także czasem trzeba. a z regulacją to niestety cierpliwość i wytrwałość jest potrzebna (pomijając już diagnozę).
Ale Mysia napisała, że progesteron ma w normie
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 17:31   #834
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ziaja89 Pokaż wiadomość
Hej! mogę do Was dołączyć?
no pewnie że możesz Witamy Witamy
opowiadaj coś o sobie

vil gratulacje!!!!
tak stasznie bym chciała żeby nam też się udało. Na razie czekam na @ która ma być w piątek. Trzymajcie kciuki

ita ja kwas foliowy biorę chyba od lutego (albo od marca)
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 19:11   #835
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

wiem, ogólnie chodzilo mi o to ze czasem można wspomóc regulację i ze tabsy nie są często powodem problemów.
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 19:19   #836
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko16 Pokaż wiadomość
wiem, ogólnie chodzilo mi o to ze czasem można wspomóc regulację i ze tabsy nie są często powodem problemów.
a mogę zapytać jakie Ty miałaś badania?

bo mi lekarz robił tylko cytologię i badanie na toksoplazmozę. Już 4 miesiąc starań i dalej nic. Zastanawiam się jakie powinnam zrobić jeszcze badania. Może coś jest ze mną nie tak okres mam regularnie co 26 dni
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 19:57   #837
miau7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

No dobra dziewczyny, nie wiem, czy macie sile czytac, ale moze ktos bedzie mial. Musze sie z kims podzielic moja pokrecona historia.
Mam 36 lat. W dziecinstwie mialam nowotwor nerki i radioterapie, nerke usunieto.
Nie wiem, czy powinnam zajsc w ciaze. Ginekologowie mowili, ze wszystko wyglada ok.
Moj maz jest duzo starszy niz ja i gdy sie spotkalismy jego dzieci byly male, wiec chcielismy poczekac z naszym, aby jego podrosly. Potem adoptowalismy dziecko i ja czulam, ze nasz adoptus nas tak starsznie potrzebuje, ze nie ma co myslec o biologicznym. Od 8 lat uprawiamy seks bez zabezpieczen i przyzwyczailam sie, ze nie zachodze.

Ale... zegar biologiczny sie odezwal. Zrobilam badania hormonalne, wszystko w idealnej normie, tylko prolaktyna po tabletce za wysoka. Lekarz powiedzial, ze tak idealnych wynikow nigdy nie widzial. Dostalam Bromergon. Porozmawialam z mezem i on wyrazil obawy, ze jest za stary, ze gdy dziecko skonczy ogolniak on bedzie mial 70 lat. Ze oczywiscie, jesli zajde w ciaze naturalna droga, to bedzie sie cieszyl, ale nie ma ochoty na badania i bieganie po lekarzach, u nas to tez strasznie duzo kosztuje (mieszkamy za granica).
Bromergon mam z Polski i kurcze, zaczelam brac. Strasznie sie boje. Nie wiem sama, czy boje sie za zajde, czy ze nie zajde. Jesli zajde, to czy moj organizm da rade i w jakim stanie sa moje komorki jajowe po tych naswietlanaich w dziecinstwie? Nie powiedzialam mezowi, ze biore (on sie tam srednio na tym zna), z drugiej strony jest swiadomy, ze uprawiamy seks i jak to sie moze skonczyc.
Czy to jest ok wobec meza? Czy to jest ok wobec dziecka? A moja kobiecosc krzyczy za tym, zeby zajsc...
Cholera, potrzebuje wsparcia. Skomentujcie jakkolwiek, blagam.
miau7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-21, 20:06   #838
Ptaszysko16
Wtajemniczenie
 
Avatar Ptaszysko16
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 260
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

hej,
nie mam pojęcia jak twoje komórki jajowe po tych przeżyciach z dzieciństwa. Myślę że tu się musi wypowiedzieć lekarz. Jeśli da zielone światło to czemu nie ale wydaje mi się że mąż powinien wiedzieć. Jedno to próbować a drugie to jednak wspomagać żeby się udało. Może stwierdzenie męża że bedzie stary to tylko pretekst? wg mnie rozmowa jest potrzebna. Po co potem mają być pretensje żale?

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
a mogę zapytać jakie Ty miałaś badania?

bo mi lekarz robił tylko cytologię i badanie na toksoplazmozę. Już 4 miesiąc starań i dalej nic. Zastanawiam się jakie powinnam zrobić jeszcze badania. Może coś jest ze mną nie tak okres mam regularnie co 26 dni
Moje badania gdzieś pisałam ale napiszę jeszcze raz: morfologia, mocz, przeciwciała rożyczka, toksoplazoza, cytomegalia, próby wątrobowe, kreatynina, mocznik, cytologia, badania na chlamydię i inne cuda miałam wcześniej robione, miałam zrobić czystość pochwy ale jakoś się mi nie chciało... z tego co wiem powinno się zrobic też usg piersi. Co do hormonów na poczatku tsh - ale ja mam leczona tarczycę, potem w trakcie starań i moich obserwacji że jest cos nie halo, zrobiłam monitoring cyklu na którym wyszło że pęcherzyki sa przyblokowane - stad badania prolaktyny. ponieważ wyszla za wysoka dostałam norprolac na moją wyraźną prośbę bo po bromergonie (mam problemy z przysadka) miałam jazdy.
Ptaszysko16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 09:06   #839
bystrawoda
Raczkowanie
 
Avatar bystrawoda
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 181
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

dzień dobry Jak kochane nastawienie w kolnym dniu starań? Jakieś przeczucia macie jak to będzie w tym miesiącu lub przyszłym?
bystrawoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 09:12   #840
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Planowanie ciąży - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez bystrawoda Pokaż wiadomość
dzień dobry Jak kochane nastawienie w kolnym dniu starań? Jakieś przeczucia macie jak to będzie w tym miesiącu lub przyszłym?
Ja czekam na @, potem badania FSH i estradiol, 20-go wizyta u gina. Biorę bromergon 1/2 tabletki dziennie, kwas foliowy i witamine C i zobaczymy
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-01 23:25:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.