Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-01, 15:00   #1
kitek1401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9

Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze


Piszę tutaj, bo nie bardzo wiem, gdzie umieścić ten temat.

Nie ważne, jakie buty założę, sportowe czy szpilki, nie ważne, czy po raz pierwszy, czy piętnastny, ciągle mnie obcierają. Pęcherze, czerwona skóra, obtarcia non stop . Nie wiem, jak sobie z tym poradzić, nie mogę z tym wytrzymać :/. Buty mam dobre rozmiarowo ;D, a mimo to ciągle powstają mi obtarcia..
Wiecie, jak mogę temu zapobiegać? Bo jak jest pęcherz, to potem nawet ciężko w jakiś pełnych butach chodzić...
kitek1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 15:06   #2
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze

mam ten sam problem
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 23:27   #3
kitek1401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze

zna ktoś może metody zapobiegania temu zjawisku?
kitek1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 09:32   #4
Gizi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 405
GG do Gizi
Dot.: Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze

Mam podobny problem, tyle że mniej nasilony niż u Ciebie. Odparzenia, pęcherze i odciski to był dla mnie chleb powszedni...do momentu kiedy nie zaczęłam "kombinować":rolleyes : Skórę na stopach mam delikatną i nawet mój TŻ przyznał że jest praktycznie jak na dłoniach
Z moim problemem radzę dzięki:
- talkowi bądź pudrowi do stóp przed każdym założeniem butów
- chodzeniu tylko w "miękkich" butach (muszą mieć mięciutki, giętki materiał - przede wszystkim na pięcie)
- niechodzeniu w butach typu japonki (obtarcia między palcami)
- zakładaniu cienkich bawełnianych skarpetek

Zrezygnowałam też z sandałków z paseczkami oraz ze szpilek...
Moim zdaniem najważniejsze to nie dopuścić do zawilgocenia stóp..pot zawsze powodował u mnie otarcia i odparzenia.
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
(
Paulo Coelho)

W awatarze moja ukochana Luna
Gizi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 15:53   #5
kitek1401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze

dziękuję muszę wypróbować ten sposób z talkiem ;d
a jeśli chodzi o cienkie skarpetki, to oczywiste, że zakładam je do sportowych butów, ale to i tak nieraz nie pomaga..
kitek1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 21:36   #6
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze

mam to samo, nawet adidasy potrafią mnie obetrzeć w szpilkach lubię chodzić ale te okropne zgrubienia doprowadzają mnie do szału, regularnie złuszczam nawilżam i wtedy jest trochę lepiej ale nadal nie to co bym chciała
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 18:48   #7
arrgh
Raczkowanie
 
Avatar arrgh
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 177
Dot.: Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze

Odkopuję. Mam ten sam problem, odparzają mnie nawet skórzane buty. Płaskie, na obcasie - nie do wytrzymania. Nie mogę chodzić przecież tylko w trzech parach butów cały rok z japonkami rzadko mam ten problem, u mnie cała podeszwa jest super wrażliwa. Na minimalny obcas używam silikonowych poduszeczek, które chociaż trochę ratują życie, ale nie ma opcji na dłuższą przebieżkę w zwykłych skórzanych połówkach na pasek.

Znacie może jakieś sposoby, żeby zahartować stopy? Buty są dla nas, nie my dla butów
arrgh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 11:20   #8
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze

Na zahartowanie nie znam sposobów, ale wypracowałam sobie swoją metodę na zmniejszenie otarć i pęcherzy.
Pilnuje żeby na bieżąco ścierać zgrubiały naskórek: nożykiem do ścinania z schola, potem wygładzić tarką, nakremować. Na dzień dobry antyperspirant (ja mam w sprayu z iwostinu) na całe stopy + dodatkowo na miejsca najbardziej narażone na otarcia spray z kiwi foot silk chroniący przed otarciami.
Myślę że ten spray z kiwi ma największe znaczenie. Może problem całkowicie nie zniknął, ale znacznie go ograniczyłam. Wcześniej po godzinie już miałam otarcia przez które nie mogłam chodzić a teraz stopy wytrzymają w stanie "nienaruszonym" około 6-8 godzin- zależy jakie buty Jak dla mnie to bardzo dużo.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 13:34   #9
arrgh
Raczkowanie
 
Avatar arrgh
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 177
Dot.: Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze

Spróbuję koniecznie, nie wiedziałam o takich specyfikach. Dzięki
arrgh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:33   #10
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze

Mam taki sam problem Mama śmieje się ze mnie, że nie potrafię chodzić, ale jakiekolwiek buty, które założe mnie obetrą, mam twarde pięty, bąble itp. To jest straszne!
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 11:13   #11
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze

Ja te twarde pięty ścinam takim specjalnym nożykiem do zrogowaceń (sama tarka nie dawała rady) a potem wygładzam tarką do stóp. Nożyk mam z schola, ale są też tańsze, ja jednak uważam ze te 25 zł to były jedne z najlepiej wydanych pieniędzy
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 13:01   #12
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze

Sa specjalne preparaty w sztyftach czy kremach , którymi smaruje się stopy w miejscach narażonych na otarcia - niestety nie pomogę bo nie używam, ale są wiec warto poszukać nazwy.
Wiem ze bardzo pomaga talkowanie stów- farmona ma bardzo dobry talk do stóp z wyciągami z ziół i czymś tam jeszcze, który trochę pomaga w walce z otarciami.

w CCC sa stojaki z masa różnorakich wkładek do butów- te wkładki naprawdę bardzo pomagają (mam buty które źle jakoś dobrałam i orały nawet moje pięty mimo że nie są zbyt podatne na otarcia- podkleiłam takimi wkładeczkami przystosowanymi na górę zapiętków i po prostu cud- mięciutko, wygodnie, luksus - a myślałam ze buty do wywalenia), ale radzę wybierać te skórkowe a nie żelowe. a jak żelowe to ze skórkową warstwą umieszczoną od strony stopy.


No i przede wszystkim- to może być objaw ogólnie niezbyt dobrego stanu organizmu- braku odpowiedniej dawki dobrych tłuszczy w diecie - polecam 1 dużą łyżkę dziennie oleju lnianego tłoczonego na zimno. Robi cuda ze skórą.
I łykanie go też na zimno- jego nie można podgrzewac powyżej 40 stC bo traci swoje cenne właściwości, nie można tez go długo przechowywać bo bardzo szybko się starzeje - to samo z cennymi tłuszczami z ryb i orzechów, nasion- tylko te nie podgrzane zachowują swoje właściwości i odzywiają naszą skórę.
Oraz zwrócić uwagę na dietę, może to objaw braków witamin z grupy A i B, lub ogólnie jakiejś awitaminozy?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 22:23   #13
arrgh
Raczkowanie
 
Avatar arrgh
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 177
Dot.: Wrażliwe stopy - ciągłe obtarcia, pęcherze

Kupiłam w aptece krem Propodia. Chciałam zrobić próbę w niedługim czasie (poniedziałek - bąble, piątek - znowu te same buty). Co prawda w pt nie było takiej gorączki, a ja zapobiegawczo przykleiłam na śladach po bąblach plastry, więc nie mogę obiektywnie stwierdzić, czy to dzięki kremowi czy pogodzie buty zdjęłam dopiero po 5 godzinach. Stopy mnie bolały, ale to raczej od dreptania w 10 cm obcasach po dziurawym chodniku, ale podrażnień zero. Na nodze zostaje taki fajny, gładki film, trochę jakby silikonowy.

Z tym skrobaniem to nie wiem, nożyka nie zamierzam używać, a z drugiej strony ścierając pięty czynimy je bardziej podatnymi na uszkodzenia. Osobiście bardziej wolę smarowanie tłustym kremem na noc, żeby nie było "efektu nieoskrobanej pięty". Nad ciepłym morzem pumeksy nie wchodzą w grę, tylko natłuszczanie, bo inaczej pięty lubią pękać do krwi.

Wkładki i zapiętki są spoko, ale do zakrytych butów. W sandałkach jesteśmy skazane na przezroczyste specyfiki do smarowania. A ten sztyft to pewnie compeed. Miałam na studniówce ich plastry na pęcherze, nie powiem spisały się. Ale jakbym miała używać ich na co dzień, to bym dawno zbankrutowała.
__________________
A czy Ty nosisz dobry rozmiar stanika? 75B jest jak yeti. Strona Balkonetka.pl - polecam

Edytowane przez arrgh
Czas edycji: 2012-05-26 o 22:32
arrgh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.