Robaki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-09, 12:22   #1
Madzialkl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4

Robaki?


Witam.
Mam 15 lat i dzisiaj kiedy sie przebierałam zauważyłam na podbrzuszu 2 czerwone plamki. Jedna jest też koło okolic intymnych. Pomyślałam ,że to może jakies uczulenie i poszłam wziąść wapno. Kiedy sprawdzałam czy wszystko juz okej, zobaczyłam małego ,czarnego robaczka pełzącego z okolic intymnych! Strasznie sie przestraszyłam, od razu zaczęłam poszukiwać innych ,ale chyba ten był jedyny..
Strasznie sie boje co to ma byc, dbam o higiene. Prosze o pomoc ,strszanie sie stresuje ,plamki nadal są nawet po wapnie
Madzialkl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:31   #2
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Robaki?

Cytat:
Napisane przez Madzialkl Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 15 lat i dzisiaj kiedy sie przebierałam zauważyłam na podbrzuszu 2 czerwone plamki. Jedna jest też koło okolic intymnych. Pomyślałam ,że to może jakies uczulenie i poszłam wziąść wapno. Kiedy sprawdzałam czy wszystko juz okej, zobaczyłam małego ,czarnego robaczka pełzącego z okolic intymnych! Strasznie sie przestraszyłam, od razu zaczęłam poszukiwać innych ,ale chyba ten był jedyny..
Strasznie sie boje co to ma byc, dbam o higiene. Prosze o pomoc ,strszanie sie stresuje ,plamki nadal są nawet po wapnie
mala czarna kropka? Moze to kleszcz ?
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:40   #3
Madzialkl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Dot.: Robaki?

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
mala czarna kropka? Moze to kleszcz ?
Wątpie, było to zdecydowanie za małe na kleszcza
Madzialkl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:01   #4
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Robaki?

Cytat:
Napisane przez Madzialkl Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 15 lat i dzisiaj kiedy sie przebierałam zauważyłam na podbrzuszu 2 czerwone plamki. Jedna jest też koło okolic intymnych. Pomyślałam ,że to może jakies uczulenie i poszłam wziąść wapno. Kiedy sprawdzałam czy wszystko juz okej, zobaczyłam małego ,czarnego robaczka pełzącego z okolic intymnych! Strasznie sie przestraszyłam, od razu zaczęłam poszukiwać innych ,ale chyba ten był jedyny..
Strasznie sie boje co to ma byc, dbam o higiene. Prosze o pomoc ,strszanie sie stresuje ,plamki nadal są nawet po wapnie
on pełzał czy szedł? A może pchła? Pchły zostawiają takie czerwone kropki jak ugryzą. Masz zwierzątko jakieś w domu?
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:04   #5
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Robaki?

Do lekarza pierwszego kontaktu jeszcze dziś. Nie ma na co czekać!

Może to nic poważnego a może wręcz przeciwnie!
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 16:51   #6
Madzialkl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Dot.: Robaki?

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
on pełzał czy szedł? A może pchła? Pchły zostawiają takie czerwone kropki jak ugryzą. Masz zwierzątko jakieś w domu?
Bardzo szybko pełazał, a jak wziełam go dwoma palcami to gdzieś uciekł, jakby wyskoczył :\ Może i pchła .. był bardzo malutki ,taki jak małe muszki tyle ,że bez skrzydeł ,a jeśli chodzi o zwierzątko to mam szynszyla ,ale nie ma on owych pcheł :\
Madzialkl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 16:59   #7
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Robaki?

Cytat:
Napisane przez Madzialkl Pokaż wiadomość
Bardzo szybko pełazał, a jak wziełam go dwoma palcami to gdzieś uciekł, jakby wyskoczył :\ Może i pchła .. był bardzo malutki ,taki jak małe muszki tyle ,że bez skrzydeł ,a jeśli chodzi o zwierzątko to mam szynszyla ,ale nie ma on owych pcheł :\
Dziewczyno, to co tu jeszcze robisz? Jedź do lekarza, tak jak już pisałam.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 17:31   #8
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Robaki?

Cytat:
Napisane przez Madzialkl Pokaż wiadomość
Bardzo szybko pełazał, a jak wziełam go dwoma palcami to gdzieś uciekł, jakby wyskoczył :\ Może i pchła .. był bardzo malutki ,taki jak małe muszki tyle ,że bez skrzydeł ,a jeśli chodzi o zwierzątko to mam szynszyla ,ale nie ma on owych pcheł :\
Jak dla mnie to jest na 99% pchła. Może nie od szynszyla, może byłaś u kogoś, może głaskałaś psa, może jakiś był blisko Ciebie... Skacze właśnie pchła, jest chcesz ją chwycić a już jej nie ma. Zawsze wokół mnie było pełno zwierząt i nie raz taka pchła po mnie skakała. Nie ma opcji, że coś szybko pełza i jednocześnie skacze. Pchła szybko się przemieszcza na krótkich nóżkach a te dwie kropki to typowe ślady od pogryzienia pchły. Jeśli nic Cię nie swędzi w miejscach intymnych, nic Ci stamtąd nie wypływa to wszystko jest ok i raczej na pewno była to pchła. Ja bym nie szła do lekarza z takiego powodu.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Madzialkl Pokaż wiadomość
Bardzo szybko pełazał, a jak wziełam go dwoma palcami to gdzieś uciekł, jakby wyskoczył :\ Może i pchła .. był bardzo malutki ,taki jak małe muszki tyle ,że bez skrzydeł ,a jeśli chodzi o zwierzątko to mam szynszyla ,ale nie ma on owych pcheł :\
Jak dla mnie to jest na 99% pchła. Może nie od szynszyla, może byłaś u kogoś, może głaskałaś psa, może jakiś był blisko Ciebie... Skacze właśnie pchła, jest chcesz ją chwycić a już jej nie ma. Zawsze wokół mnie było pełno zwierząt i nie raz taka pchła po mnie skakała. Nie ma opcji, że coś szybko pełza i jednocześnie skacze. Pchła szybko się przemieszcza na krótkich nóżkach a te dwie kropki to typowe ślady od pogryzienia pchły. Jeśli nic Cię nie swędzi w miejscach intymnych, nic Ci stamtąd nie wypływa to wszystko jest ok i raczej na pewno była to pchła. Ja bym nie szła do lekarza z takiego powodu.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 18:12   #9
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Robaki?

Idź do lekarza


Też mi się wydaje że jakieś pchły, coś podobnego do nich.
Kiedyś wydrapałam sobie kleszcza, był okragły z małymi nóżkami, prawie płaski, i z wierzchu wyglądał jak malutki czarny pieprzyk.
Kleszcze na początku też są malutkie, no tyle że ten mój nie skakał...
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:18   #10
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Robaki?

I jak autorko, wiesz co to było?
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 11:59   #11
Nashka
Raczkowanie
 
Avatar Nashka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 34
Dot.: Robaki?

Jak dla mnie to też mogła być to pchła bo raczej z miejsc intymnych coś takiego by nie wyszło. Jeżeli skakało i faktycznie masz zwierzaki w domu (szynszyle się kąpią więc nie bardzo mają jak mieć pchły) to może ta pchła poszukiwała innej osoby żeby na niej być. Udaj się do lekarza jak najszybciej skoro masz takowe plamki żeby mieć pewność że wszystko jest ok.
Daj znać co z tego wyszło!
Nashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-11 12:59:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.