"Zimowe" płaszcze... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-25, 20:08   #1
BaBy Girl
Rozeznanie
 
Avatar BaBy Girl
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 630
Question

"Zimowe" płaszcze...


Nie wiem czy tylko mnie,czy Wam też wydaje się że w naszym kraju jest bardzo mały wybór płaszczyków na zimę,ale mam na myśli takich które naprawdę są ciepłe...???
Szukam i szukam przez cały październik i listopad i nic.
Niby tyle sklepów a tak naprawdę nic mi się nie podoba.Nie jestem zbyt wybredna,chciałabym kupić taki który po prostu grzeje i w miarę ładnie leży.
Noszę rozmiar 36 a gdy przymierzałam pierwszy...drugi..trzeci etc.. to czułam się jak...wieloryb
Albo są zbyt grube w ramionach,albo nie mają wcięcia w talii,albo skolei dobrze leżą ale są za cienkie na nasze mrozy..
Ostatnio w Zarze kiedy pytałam czy "przyjdą"jeszcze cieplejsze płaszczyki w dostawie,Pani ekspedientka powiedziała iż ubrania te projektują hiszpanie a oni nie znają prawdziwej zimywięc niestety nie ma w tej kwestii już na co liczyć...
Jednym słowem -ręce opadają.

Jeśli więc nosicie na sobie tej zimy naprawdę fajne,ciepłe,podkreślając e sylwetkę płaszcze(kurtki?)doradźci e gdzie można takie dostać.
Bo ja naprawdę ...nie mam pojęcia.
__________________
BaBy Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 20:19   #2
buttreflyyyy
Zadomowienie
 
Avatar buttreflyyyy
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 125
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

masz rację, trzeba się naszukać jesli chcesz coś bardzo ciepłego. ja akurat nosze takie cieńsze-(nasze zimowe np. z zary, h&m) zima ale z grubym swetrem pod spodem i jest mi ciepło. w h&m czasem bywają cieplejsze więc moze tam poszukaj
buttreflyyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 20:25   #3
fatim
Rozeznanie
 
Avatar fatim
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 757
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

podpinam sie mam ten sam problem (chociaz bylo juz kilka takich tematow )
__________________
kg: 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 Proszę o porady jak schudnąć na PW
Chcę mieć dziecko - piękne i zdrowe
<a href="http://www.slubneiweselne.com.pl/slider/show/277fb6c356917723091e8b36a 7cc42db" rel="nofollow" target="_blank">Mój suwaczek w portalu ŚlubneiWeselne.com.pl</a>
fatim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 20:26   #4
lipschitz
Raczkowanie
 
Avatar lipschitz
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 368
GG do lipschitz
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

Ale to już było Dokładnie są już dwa takie tematy.

Konkluzja jest jedna - szukać, szukać, a może się coś trafi. Swoje płaszcze kupiłam w Jackpocie (troszkę pogrubia, ale można przeżyć - zresztą nam 36 nie zaszkodzi kilogram więcej ), Vero Modzie (A-form, materiał przyjemny w dotyku, niezbyt gruby, a grzeje porządnie) oraz Zarze (niestety, na lekką zimę).
lipschitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 20:50   #5
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

trzeci raz piszę:
teraz jest taka technologia, że to, co ociepla, można "spakować" w środku, tak, ze wygląda to bardzo cienko. Moja kurtka zimowa wcale na zimową nie wygląda, kiedy odepnę futrzany kołnierz o.O
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 20:56   #6
fatim
Rozeznanie
 
Avatar fatim
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 757
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

powiedz mi prosze, gdzie konkretnie moge, bo znalesc taki plaszczyk,bo co nie przymierzam czy kupuje okazuje sie zbyt cienkie ;/
__________________
kg: 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 Proszę o porady jak schudnąć na PW
Chcę mieć dziecko - piękne i zdrowe
<a href="http://www.slubneiweselne.com.pl/slider/show/277fb6c356917723091e8b36a 7cc42db" rel="nofollow" target="_blank">Mój suwaczek w portalu ŚlubneiWeselne.com.pl</a>
fatim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 21:31   #7
karolinka80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 32
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

no wlasnie zgadzam sie ze nie ma cieplych a do tego naprawde fajnych plaszczykow. ja namietnie szukalam przed 1 listopada takiego plaszczyka i cale szczescie ze bylo cieplo bo gdyby nie to bym z domu nie wyszla bo nic nie kupilam. ale w sumie mialam farta bo kolezanka ktora sobie przywiozla piekny plaszzyk z anglii przytycia po slubie juz sie w go nie miesci- i tm sposobem wyladowal w mojej szafie
ale znajoma kupila cakiem fajny w tiffi (nie jestem pewna czy to tak sie pisze). takze warto tam zajrzec
karolinka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 21:38   #8
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
trzeci raz piszę:
teraz jest taka technologia, że to, co ociepla, można "spakować" w środku, tak, ze wygląda to bardzo cienko. Moja kurtka zimowa wcale na zimową nie wygląda, kiedy odepnę futrzany kołnierz o.O


W jakich kurtkach jest ta technologia? Napiszesz mi skład materialu?
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 22:11   #9
nivalis
Raczkowanie
 
Avatar nivalis
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 67
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

Cytat:
Napisane przez wykrasana Pokaż wiadomość
W jakich kurtkach jest ta technologia? Napiszesz mi skład materialu?
no właśnie, po czym poznać taki płaszcz?
nivalis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 09:52   #10
BaBy Girl
Rozeznanie
 
Avatar BaBy Girl
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 630
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

W większości płaszczyków skład jest podobny: 60% wełna, ok 40 poliester..... i niestety o 40 procent za duzo bo nic nie grzeje... a gdzie płaszczyki ze 100% wełną?? musze rzeczywiscie spojrzec w Vero Modzie natomiast w Tiffi nie ma juz nic ciekawego.Tak juz jest w naszym kraju ze w sklepach jest tylko kilkanascie sztuk i dziewczyny rzucaja sie na rzeczy jak kiedys ludzie na mieso ... ;/ wczoraj weszłam na strone internetową Promodu i ręce mi opadły... ceny płaszczyków podane w euro,(jeden który mi wpadł w oko kosztował 99 euro a u nas kosztuje dokładnie 499 zł czyli o jakies 100 zł wiecej niz w Europie!!!) bo przecież Polska to bogaty kraj,Polacy zarabiaja wiecej niż Szwedzi ,Włosi albo Niemcy więc spokojnie można podniesc cene o 100 zł..... tylko -jakim prawem????


taka mała dygresja.....
__________________
BaBy Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 10:31   #11
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

Cytat:
Napisane przez BaBy Girl Pokaż wiadomość
weszłam na strone internetową Promodu i ręce mi opadły... ceny płaszczyków podane w euro,(jeden który mi wpadł w oko kosztował 99 euro a u nas kosztuje dokładnie 499 zł czyli o jakies 100 zł wiecej niz w Europie!!!) bo przecież Polska to bogaty kraj,Polacy zarabiaja wiecej niż Szwedzi ,Włosi albo Niemcy więc spokojnie można podniesc cene o 100 zł..... tylko -jakim prawem????
Smutna prawda... jak dla mnie jest to żenujące. Kiedys czytalam caly artykuł (chyba w newsweek'u) o tym jak zawyżają ceny w sklepach w Polsce. W rankingu tym przzoduje ZARA która "kurs euro" w swoich sklepach prawie 5 zł... potem orsay.

Nie wiem jak tak można...
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 10:40   #12
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
trzeci raz piszę:
teraz jest taka technologia, że to, co ociepla, można "spakować" w środku, tak, ze wygląda to bardzo cienko. Moja kurtka zimowa wcale na zimową nie wygląda, kiedy odepnę futrzany kołnierz o.O
za bardzo nie rozumiem tego co piszesz. Jezeli wisi plaszcz z jakims materialem i cienka podszewka to gdzie to ma niby byc spakowane? zazwyczaj byly jakies odpinane podszewki lub kurtki puchowe ktore mialy 'cos' w srodku a te plaszcze to gdzie to maja?
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 11:06   #13
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

był już taki temat ostatnio i wyszło na to, ze grubych raczej nie ma ja kupiłam cieńki na zimę...
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 13:00   #14
lipschitz
Raczkowanie
 
Avatar lipschitz
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 368
GG do lipschitz
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

Cytat:
Napisane przez BaBy Girl Pokaż wiadomość
W większości płaszczyków skład jest podobny: 60% wełna, ok 40 poliester..... i niestety o 40 procent za duzo bo nic nie grzeje... a gdzie płaszczyki ze 100% wełną?? musze rzeczywiscie spojrzec w Vero Modzie natomiast w Tiffi nie ma juz nic ciekawego.Tak juz jest w naszym kraju ze w sklepach jest tylko kilkanascie sztuk i dziewczyny rzucaja sie na rzeczy jak kiedys ludzie na mieso ... ;/ wczoraj weszłam na strone internetową Promodu i ręce mi opadły... ceny płaszczyków podane w euro,(jeden który mi wpadł w oko kosztował 99 euro a u nas kosztuje dokładnie 499 zł czyli o jakies 100 zł wiecej niz w Europie!!!) bo przecież Polska to bogaty kraj,Polacy zarabiaja wiecej niż Szwedzi ,Włosi albo Niemcy więc spokojnie można podniesc cene o 100 zł..... tylko -jakim prawem????


taka mała dygresja.....
Niekoniecznie. Skład płaszcza Zara - 80% wełna, 20% poliester - dziś stałam na dworu i myślałam, że mi ręce odpadną z zimna. Po plecach hulał wiatr, nadal mi w tyłek zimno. Vero Moda - 66% poliester, 33% viskoza - ciepło, ciepło, ciepło!
lipschitz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 13:15   #15
tristessa
Raczkowanie
 
Avatar tristessa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 40
GG do tristessa
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

Może powiem coś mało popularnego ale u mnie ta metoda się sprawdziła - trzeba szukać płaszcza, który uszyła polska firma. Niestety, ale w sieciówkach projektanci nie rozumieją chyba co to takiego zima :| a wielka szkoda. W tamtym roku też oblatałam wiele sklepów w poszukiwaniu ciepłego płaszcza, w końcu znalazłam w Katowicach w Ślązaku coś rodzimej produkcji (wełna 80%+poliamid 20%, materiał gruby więc chyba to jego grubość świadczy o dawaniu ciepła). Dzięki temu mogę ubrać pod płaszcz coś cieńszego i nie czuć się jak napakowany robokopek
tristessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 13:35   #16
LaLaRe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 840
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

miałam podobny problem z kurtką/płaszczem ,ale i butami na zimę... ale nie poddałam się...


przypadkowo weszłam raz do Butiku, gdzie teoretycznie sklep jest dla młodszych dziewczyn [ja mam za moment 22 lata..] efekt taki,że kupiłam długą kurtką, za tyłek, czekoladową, w lekką kratkę, z dużym kołnierzem futrzastym. Kurtka jak wspomniałam jest dłuższa, i o dziwo- dopasowana, z lekkim wcięciem w talii i na dole ma ściągacz, jak czesto mamy przy rękawkach.. szyję owijam grubym szalem, czapka na głowę, i już wiem, że zimę na pewno przeżyję...

co do butów to dopiero w Adidasie znalazłam zgrabne traperki , ocieplane w środku... bo w sklepach owszem- masa różnych kozaczków,ale ...cieniutkie jak na jesień...
__________________
:::: Norwegia ::::
LaLaRe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 13:47   #17
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

też mam wrażenie, że od upadku komuny nie ma w Polsce ciepłych płaszczy, podobnie jak butów.
ja pakuję pod spód po kilka swetrów a i tak marznę i do tego wyglądam jak bałwan
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:03   #18
qberka
Rozeznanie
 
Avatar qberka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 576
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

Ja też szukałam bardzo długo ciepłego płaszcza. Uratował mnie Solar - płaszcz jest bardzo ciepły i niesamowicie lekki nie wiem czym oni go ocieplają.
qberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:05   #19
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

a mozesz wkleic fotke i podac cene. Jakie byly kolory?
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 18:35   #20
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

Niestety nie napiszę Wam składu, bo inteligentnie wycięłam metkę ze składem :/
Nie wiem, jak wam taką kurtkę opisać - macie może w domu taką cienką kołdrę, która wygląda na lekką, letnią kołderkę a grzeje jak zwyczajna? To jest coś w tym stylu. Trzeba trzymać tą kurtkę między palcami i czuć, że w środku jest coś miękkiego, a nie sztywny materiał z drugiej strony.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 10:49   #21
lizzie123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 65
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

Zawczasu poszukuję płaszcza na zimę i znalazłam interesujący mnie fason na allegro, skład jest następujący 75 % wełna i 25% polyamid , podszewka z wiskozy, czy płaszcz z takim składem nadaje się na zimę ?
z góry dzięki za pomoc !!!
lizzie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 13:42   #22
beatakob
Rozeznanie
 
Avatar beatakob
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 674
Dot.: "Zimowe" płaszcze...

Moim zdaniem ciężko określić po składzie materiału jego grubość. 75% wełny to faktycznie dużo, ale teoretycznie wyobraźmy sobie, ze w składzie cienkiego swetra masz 75% wełny a reszte czegos innego i to nie oznacza, ze będzie nadawał się na mrozy jako okrycie wierzchnie.
beatakob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.