Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-13, 08:28   #1231
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
I właśnie w tym i ja mam problem. Generalnie unikam jak ognia tabletek, nie lubię i tyle. Ale. Nie wiem jakie ilości i czego musiałabym zjadać aby niedobory Wit z grupy B nie występowały( bądź to problemy z żelazem ) . Jem warzywa, owoce, zboża, jestem średnio mięsożerna, ale czuję, że dalej jest coś nie tak "od środka", więc koniec końców muszę się zdecydować na jakieś suplementy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Diagnozowałaś się kiedykolwiek pod kątem zapalenia żołądka bądź/i syndromu jelita nadwrażliwego (czy tam chorób pokrewnych/podobnych) albo chorób nerek?
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 08:40   #1232
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Diagnozowałaś się kiedykolwiek pod kątem zapalenia żołądka bądź/i syndromu jelita nadwrażliwego (czy tam chorób pokrewnych/podobnych) albo chorób nerek?
Nie 😕 Cudem dostałam od lekarza zwykłe skierowanie na badanie krwi, z oznaczeniem hormonów tarczycy. Choruje na zatoki ok 4/5 razy w roku a on dalej przeciąga skierowanie do laryngologa 😩 Woli poczekać i się przekonać, że to postać przewlekła, a tymczasem wali we mnie amoksycyline. Strach iść i spytać o coś innego :l Jego odpowiedzią na wszystko, wierzcie mi, są bańki... Przyjaciółka miała podejrzenie SM, a on standardowo - bańki. MUSZĘ zmienić lekarza.
Myślałam też o oznaczeniu poziomu żelaza i ferrytyny, ale z moim unikaniem łapiduchów raczej się nie uda choćby do nich iść :l

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:10   #1233
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Nie 😕 Cudem dostałam od lekarza zwykłe skierowanie na badanie krwi, z oznaczeniem hormonów tarczycy. Choruje na zatoki ok 4/5 razy w roku a on dalej przeciąga skierowanie do laryngologa 😩 Woli poczekać i się przekonać, że to postać przewlekła, a tymczasem wali we mnie amoksycyline. Strach iść i spytać o coś innego :l Jego odpowiedzią na wszystko, wierzcie mi, są bańki... Przyjaciółka miała podejrzenie SM, a on standardowo - bańki. MUSZĘ zmienić lekarza.
Myślałam też o oznaczeniu poziomu żelaza i ferrytyny, ale z moim unikaniem łapiduchów raczej się nie uda choćby do nich iść :l
Niestety, publiczna służba zdrowia nie ma racji szczególnego bytu -.-. Pomyśl także o zagrzybieniu, bo te zatoki, w połączeniu z problemami z wchłanianiem trochę na to wskazują.
Każde badanie możesz wykonać bez łapiduchów (swoją drogą, lepsze słowo niż konowały ), ale niestety, trzeba zapłacić . Niedawno się wycwaniłam i kupuję pakiety badań na Grouponie
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:19   #1234
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Nie poszłabym tak daleko w stwierdzeniach. Można znaleźć sporo osób, którym tego typu suple mocno nadwyrężają stan śluzówki żołądka. Wiadomo - wszystko jest indywidualne, ale kogoś po przeczytaniu tego życie mogłoby zaskoczyć

W zasadzie mogłabym się pod tym podpisać w wersji: jestem przeciwniczką łykania supli jak leci. Pierdyliard osób o dobrze zbilansowanej diecie ma niedobory czegokolwiek, co wynika z genetyki, schorzeń, ustawienia planet względem siebie (żart oczywiście ). Nie mówiąc już o tym, jakie niedobory witaminy D występują w społeczeństwie (i ten cudny mit o tym, że wystarczy 10 minut dziennie na słońcu z wystawionymi samymi dłońmi!), nawet tym dobrze żywionym.

Sama, mimo dobrze zbilansowanej diety nie jestem w stanie z pokarmami przyjąć takiej ilości witamin z gr. B, żeby nie mieć niedoborów - muszę się suplementować. A weganką ani nawet wegetarianką nie jestem
W doraznym stosowaniu nie powinno sie nic stac Jak ktos bierze z potrzeba lub bez co chwile cos to wiadomo... ale zakladajac osobe zdrowa bez przyjmowanych lekow - nie powinno sie nic dziac zlego.

Jaki preparat stosujesz?
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:22   #1235
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Eluvtus Pokaż wiadomość
W doraznym stosowaniu nie powinno sie nic stac Jak ktos bierze z potrzeba lub bez co chwile cos to wiadomo... ale zakladajac osobe zdrowa bez przyjmowanych lekow - nie powinno sie nic dziac zlego.

Jaki preparat stosujesz?
Dokładnie, zdrowy rozsądek nie zabije, jak sądzę 😉

Swoją drogą nigdy nie słyszałam o badaniach z Groupona, popatrzę ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:25   #1236
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Eluvtus Pokaż wiadomość
W doraznym stosowaniu nie powinno sie nic stac Jak ktos bierze z potrzeba lub bez co chwile cos to wiadomo... ale zakladajac osobe zdrowa bez przyjmowanych lekow - nie powinno sie nic dziac zlego.

Jaki preparat stosujesz?
Wiadomo, ale z Twojej wypowiedzi wynikało, że "nie drażni śluzówki i już", a ludzie lubią czytać to co im pasuje

Puritans Pride albo Swanson - polskie suplementy nie są szczególnie wiarygodne pod kątem faktycznej zawartości składników, bo prawo jest zbyt dziurawe.

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Swoją drogą nigdy nie słyszałam o badaniach z Groupona, popatrzę ☺
Pakiety badań to dość nowa sprawa na tym portalu, widuję je jakoś od dwóch lat, a od 3 miesięcy jakoś częściej
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:12   #1237
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Wiadomo, ale z Twojej wypowiedzi wynikało, że "nie drażni śluzówki i już", a ludzie lubią czytać to co im pasuje

Puritans Pride albo Swanson - polskie suplementy nie są szczególnie wiarygodne pod kątem faktycznej zawartości składników, bo prawo jest zbyt dziurawe.

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------


Pakiety badań to dość nowa sprawa na tym portalu, widuję je jakoś od dwóch lat, a od 3 miesięcy jakoś częściej
Bo tak mysle, takich porad udzielaja u mnie w aptece... no coz

Co chwile wychodzi nowy suplement... a pozniej nie ma miejsca na polce -50% z powodu bliskiego terminu waznosci
Swoja droga, u mojej kolezanki z pracy na wydziale sprawdzali preparaty z ruszczykiem. Zaden nie mial ruszczyka, mimo deklaracji
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-13, 11:18   #1238
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Eluvtus Pokaż wiadomość
Bo tak mysle, takich porad udzielaja u mnie w aptece... no coz

Co chwile wychodzi nowy suplement... a pozniej nie ma miejsca na polce -50% z powodu bliskiego terminu waznosci
Swoja droga, u mojej kolezanki z pracy na wydziale sprawdzali preparaty z ruszczykiem. Zaden nie mial ruszczyka, mimo deklaracji
Na temat kompetencji niektórych osób pracujących w aptece pozwolisz, że naprawdę się nie wypowiem (odkąd, mimo trzykrotnego przypominania kobiecie, że jestem uczulona na paracetamol i metamizol chciała mi wcisnąć preparaty je zawierające, a na końcu stwierdziła, że "wymyślam" ). A dodatkowym skrzywieniem jest to, że uczę/uczyłam techników farmacji i farmaceutów.

Takie popularne wśród suplementów w naszych aptekach - szkoda, że dotyczy też "zwykłej" zawartości witamin .


kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 13:13   #1239
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Szybka recenzja. Nałożyłam po raz pierwszy odżywkę przeciwłupieżową z Ziaji z czarną rzepą. Niby jest bez spłukiwania ale wolałam potrzymać tylko te 3 min. Efekt? Włosy wyraźnie dociążone, ale zarazem zbijają mi się w lekkie strąki 😕 Szkoda, do odstawki. Swoją drogą wiecie co powoduje takie zbijanie? Zauważyłam to przy kilku odżywkach.
Poza tym z braku innego szamponu użyłam hipoalergicznego płynu dla dzieci 2 w 1 z nivea i szczerze powiedziawszy nigdy nie miałam tak sliskich i przyjemnych włosów podczas mycia mimo że sam płyn jest troszkę tępy. Muszę sprawdzić skład, bo albo to moje naturalne odrosty są takie przyjemne albo ten szampon ma jakieś chemiczne zlepiacze.

Edit:


Pierwsza linia (mój edytor ma tylko takie fantazyjne xd) to mniej więcej moje odrosty, a druga to włosy które zdecydowałam się obciąć. Widać ogromną różnicę w kolorze i chcę się tego jak najszybciej pozbyć
Włosy po porannym myciu OMO z nieudaną odżywką Ziaji jako ostatnie O i próbką Pilomaxa do włosów ciemnych (pomińmy to) jako pierwsze O, która też mi nie przypadła do gustu. Widać te brzydkie strąki :l

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez MissStiletto
Czas edycji: 2016-07-13 o 13:41
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 18:08   #1240
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Mi sie straki robily jak przeciazylam zbyt bogata pielegnacja wlosy albo jakas jedna konkretna odzywka/maska lub zle zmylam olej z wlosow.

Na zdjeciu nie widac az takiej roznicy w kolorze, wlosy masz tak ladne, ze szkoda ich scinac
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 20:23   #1241
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;62976291]Mi sie straki robily jak przeciazylam zbyt bogata pielegnacja wlosy albo jakas jedna konkretna odzywka/maska lub zle zmylam olej z wlosow.

Na zdjeciu nie widac az takiej roznicy w kolorze, wlosy masz tak ladne, ze szkoda ich scinac [/QUOTE]
Dziękuję, ale to raczej efekt po dzisiejszym OMO.
Kiedy myje je szamponem bez żadnych upiększaczy, nie nalożę odżywki ani serum, to końcówki są naprawdę suche i gumowate jak to po rozjaśnianiu. Chyba właśnie przez nie mam taką pauze we wzroście bo włosy kruszą się przecież od dołu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-14, 09:14   #1242
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Na temat kompetencji niektórych osób pracujących w aptece pozwolisz, że naprawdę się nie wypowiem (odkąd, mimo trzykrotnego przypominania kobiecie, że jestem uczulona na paracetamol i metamizol chciała mi wcisnąć preparaty je zawierające, a na końcu stwierdziła, że "wymyślam" ). A dodatkowym skrzywieniem jest to, że uczę/uczyłam techników farmacji i farmaceutów.

Takie popularne wśród suplementów w naszych aptekach - szkoda, że dotyczy też "zwykłej" zawartości witamin .


Czego uczysz?
Ja wlasnie ledwo co skonczylam studium. Teoretyczny zdalam najlepiej w szkole, praktyczny wiem tylko, ze zdalam przykladalam sie, uczylam sie... a moja grupa? Pewnie tez wciskaliby Ci paracetamol, bo wymyslasz najsmieszniejsze jest to, ze w grupie mialam mgr chemii... i tak jak poczatkowo czulam wobec tej osoby respekt, tak szybko sie z tego wyleczylam... rece opadaja.
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 13:33   #1243
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Eluvtus Pokaż wiadomość
Czego uczysz?
Ja wlasnie ledwo co skonczylam studium. Teoretyczny zdalam najlepiej w szkole, praktyczny wiem tylko, ze zdalam przykladalam sie, uczylam sie... a moja grupa? Pewnie tez wciskaliby Ci paracetamol, bo wymyslasz najsmieszniejsze jest to, ze w grupie mialam mgr chemii... i tak jak poczatkowo czulam wobec tej osoby respekt, tak szybko sie z tego wyleczylam... rece opadaja.
Analiza leków


Eh, takie wałki w każdej branży się niestety zdarzają
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 13:48   #1244
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Analiza leków


Eh, takie wałki w każdej branży się niestety zdarzają
Taaa.
Technik tez technikowi nierowny

Sama ukladasz cw czy masz jakies z gory nadane?
Na 2 roku mialam do zrobienia 40 cwiczen... niby ok, ale zakres byl taki: spektofotometr, polarymetr, refraktometr i miareczkowanie. Plus spisywanie jak debil tych samych inf z FP.
Z analiza nie mialo to nic wspolnego...
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 13:58   #1245
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Eluvtus Pokaż wiadomość
Sama ukladasz cw czy masz jakies z gory nadane?
Na 2 roku mialam do zrobienia 40 cwiczen... niby ok, ale zakres byl taki: spektofotometr, polarymetr, refraktometr i miareczkowanie. Plus spisywanie jak debil tych samych inf z FP.
Z analiza nie mialo to nic wspolnego...
Układam, ale pod podstawę programową i możliwości sprzętowo-odczynnikowe.

Niestety, analiza (i w ogóle analityka chemiczna) to dział, gdzie w zasadzie wszystko polega na pierdyliardzie powtórzeń, więc to, co robiłaś prawdopodobnie miało sporo wspólnego z pracą statystycznego analityka (nie licząc oczywiście zaawansowania samej technologii).
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 14:16   #1246
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Układam, ale pod podstawę programową i możliwości sprzętowo-odczynnikowe.

Niestety, analiza (i w ogóle analityka chemiczna) to dział, gdzie w zasadzie wszystko polega na pierdyliardzie powtórzeń, więc to, co robiłaś prawdopodobnie miało sporo wspólnego z pracą statystycznego analityka (nie licząc oczywiście zaawansowania samej technologii).
Na kwas cytrynowy i borowy!
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 22:34   #1247
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Trochę mnie nie było; przeczytałam zaległości i po lekturze jeszcze mocniej chcę zadbać o dietę, bo mam słomiany zapał, a męczę się od wielu tygodni z puszeniem.

W weekend zrobię pierwszy raz swój domowy szampon. Mydlnica lekarska z lukrecją. Ciekawe, co wyjdzie
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 10:02   #1248
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Trochę mnie nie było; przeczytałam zaległości i po lekturze jeszcze mocniej chcę zadbać o dietę, bo mam słomiany zapał, a męczę się od wielu tygodni z puszeniem.

W weekend zrobię pierwszy raz swój domowy szampon. Mydlnica lekarska z lukrecją. Ciekawe, co wyjdzie


Masz jakiś przepis na ten szampon ?


Ostatnio skonczyl mi się szampon z Fitomedu ( a on jest wlasnie na mydlnicy) u mnie w miescie nie ma opcji żeby go dostać. W ramach akcji denko - postanowiłam, ze do szamponu bez SLSU dodam inny szampon bez SLSu który jest na wykończeniu i dodam troche szamponu z SLSem (żeby nie był za slaby). Ale widze, ze taka mieszanka jest trochę za ostra na wlosy, chyba ten szampon z SLSem ma dużo tego SLSu.


Znowu jak kiedyś myłam sama mydlnica, to bardzo usztywniała mi wlosy.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 10:16   #1249
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Masz jakiś przepis na ten szampon ?


Ostatnio skonczyl mi się szampon z Fitomedu ( a on jest wlasnie na mydlnicy) u mnie w miescie nie ma opcji żeby go dostać. W ramach akcji denko - postanowiłam, ze do szamponu bez SLSU dodam inny szampon bez SLSu który jest na wykończeniu i dodam troche szamponu z SLSem (żeby nie był za slaby). Ale widze, ze taka mieszanka jest trochę za ostra na wlosy, chyba ten szampon z SLSem ma dużo tego SLSu.


Znowu jak kiedyś myłam sama mydlnica, to bardzo usztywniała mi wlosy.
Na razie zrobiłam bardzo prosto, bo pierwszy raz - wywar z mydlnicy dopełniłam wywarem z lukrecji. Zimną płukanką z lukrecji przemyłam też twarz po wieczornym peelingu i pięknie nawilżyła skórę Dzisiaj umyję włosy tym moim szamponem
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-16, 10:26   #1250
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
W weekend zrobię pierwszy raz swój domowy szampon. Mydlnica lekarska z lukrecją. Ciekawe, co wyjdzie
bardzo ciekawie to brzmi

ja mam straszny wysyp po drożdżach
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 12:41   #1251
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie
 
Avatar M4rt3czk4_92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 064
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Dodaje aktualizejszyn lepszej jakosci

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1468669177937.jpg (54,8 KB, 14 załadowań)
M4rt3czk4_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 15:11   #1252
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Ja już po myciu moją miksturą Polewka z tego wyszła, bo rzadkie i piana symboliczna, ale włoski są cudowne. Na noc olejowanie oliwą, rano peeling cukrowy z Barwą żurawinową, potem polewałam głowę moją mydlnicą z lukrecją, po spłukaniu maska marokańska na 5 minut i ostatnie płukanie wodą destylowaną. Są gładkie, nawilżone i przemięciutkie Odżyły
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 15:24   #1253
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

jak czytam o tych Waszych rytuałach to dochodzę do wniosku, że marna ze mnie włosomaniaczka
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 15:47   #1254
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;63091491]jak czytam o tych Waszych rytuałach to dochodzę do wniosku, że marna ze mnie włosomaniaczka [/QUOTE]

Ja się tak czuję, kiedy puszą mi się włosy Niby znam podstawy, analizuję i szukam błędów, ale nadal jestem świeża stażem i podziwiam doświadczone włosomaniaczki, które znają swoje włosy na wylot
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 17:10   #1255
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Ja się tak czuję, kiedy puszą mi się włosy Niby znam podstawy, analizuję i szukam błędów, ale nadal jestem świeża stażem i podziwiam doświadczone włosomaniaczki, które znają swoje włosy na wylot
Mnie ten puch doprowadzał do szału. Ale takie mam włosy i już. Nic z tym nie zrobię.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 19:29   #1256
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Mnie ten puch doprowadzał do szału. Ale takie mam włosy i już. Nic z tym nie zrobię.
A ja się ciesze z tego co mam Moim zdaniem warto po prostu zaakceptować nature swoich wlosow. U mnie z wlosomaniactwem jest taki plus, ze zrozumiałam, iż nigdy nie będę miała gładkiej tafli lejących się wlosow - bo one takie nie sa i nie będą.


Moje wlosy sa z natury sredniporowate i już takie zostaną. Ale jak kiedyś marzyłam o gładkiej tafli wlosow, tak teraz mysle, ze chyba mam najfajniejszy rodzaj porowatości Wlosy sa geste, ladnie odbijają mi się od nasady , nie mam problemu z przyklapem, ni musze walczyc o gestosc i puszystość.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 19:57   #1257
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Mnie moje zaskakują, bo na zdjęciach z dzieciństwa są ewidentnie niskoporowate, lejące. A teraz jakby grubsze, ale łatwo się puszą. Moja mama ma kręcone i chyba sprzedała mi w genach skłonność do puchu Jeszcze do końca ich nie określę, bo muszę zadbać o dietę, a i wydaje mi się, że odkąd przyjmuję lek od endokrynologa moje włosy są w gorszej kondycji - ale mogę się mylić.

Kupiłam sobie dziś szampon z SLS, miałam ochotę na Naturię z miętą i wrzosem, ale nie było. Mimo to nie płaczę, bo wzięłam wersję miodowo-cytrynową i pachnie równie pięknie
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-16, 20:26   #1258
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Mnie moje zaskakują, bo na zdjęciach z dzieciństwa są ewidentnie niskoporowate, lejące. A teraz jakby grubsze, ale łatwo się puszą. Moja mama ma kręcone i chyba sprzedała mi w genach skłonność do puchu Jeszcze do końca ich nie określę, bo muszę zadbać o dietę, a i wydaje mi się, że odkąd przyjmuję lek od endokrynologa moje włosy są w gorszej kondycji - ale mogę się mylić.

Kupiłam sobie dziś szampon z SLS, miałam ochotę na Naturię z miętą i wrzosem, ale nie było. Mimo to nie płaczę, bo wzięłam wersję miodowo-cytrynową i pachnie równie pięknie
Ja dokładnie tak samo mam. Jak byłam mała miałam bardzo długie, lejące, proste włosy. Później okres dojrzewania - puszące, ale proste. Później zrobiły się fale, im krótsze tym większy skręt. A teraz są jakie są.

Myślę o siemieniu lnianym. Żeby dodawać do jogurtu albo jeść ziarenka. Tyle, że samo połykanie ziarenek chyba niewiele da.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 08:41   #1259
201703310931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 646
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A ja się ciesze z tego co mam Moim zdaniem warto po prostu zaakceptować nature swoich wlosow. U mnie z wlosomaniactwem jest taki plus, ze zrozumiałam, iż nigdy nie będę miała gładkiej tafli lejących się wlosow - bo one takie nie sa i nie będą.
Dokładnie Ja już się pogodziłam z moimi włosami i polubiłam je. Choć się przetłuszczają, często są oklapnięte, to jednak jestem z nich zadowolona-są zdrowe, naturalne i zadbane. Nigdy nie będę mieć bujnych fal o których marzę, bo moje włosy są odporne na wszelką stylizację, nie wiem czy odzyskam gęstość z dzieciństwa, raczej nigdy nie pokonam przetłuszczania, aby myć włosy co dwa dni i czasami mi się włosy elektryzują. Ale i tak je lubię
Przestałam kombinować z pielęgnacją, postawiłam na zdrowy minimalizm i polubienie swoich włosów i to działa

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Mnie moje zaskakują, bo na zdjęciach z dzieciństwa są ewidentnie niskoporowate, lejące. A teraz jakby grubsze, ale łatwo się puszą. Moja mama ma kręcone i chyba sprzedała mi w genach skłonność do puchu Jeszcze do końca ich nie określę, bo muszę zadbać o dietę, a i wydaje mi się, że odkąd przyjmuję lek od endokrynologa moje włosy są w gorszej kondycji - ale mogę się mylić.

Kupiłam sobie dziś szampon z SLS, miałam ochotę na Naturię z miętą i wrzosem, ale nie było. Mimo to nie płaczę, bo wzięłam wersję miodowo-cytrynową i pachnie równie pięknie
Powiedz, że pachnie miodem

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Ja dokładnie tak samo mam. Jak byłam mała miałam bardzo długie, lejące, proste włosy. Później okres dojrzewania - puszące, ale proste. Później zrobiły się fale, im krótsze tym większy skręt. A teraz są jakie są.

Myślę o siemieniu lnianym. Żeby dodawać do jogurtu albo jeść ziarenka. Tyle, że samo połykanie ziarenek chyba niewiele da.
A ja myślę, że ziarenka dadzą efekt. Zawierają białko i zdrowe tłuszcze, które są potrzebne włosom. Ja łykam len mielony(łyżeczkę zalewam gorącym mlekiem i dodaję kakao). I włosy mam w dobrej formie, a nie olejowałam ich prawie trzy tygodnie
Jednak ja osobiście wolę tran w kapsułkach, mam zamiar go kupić i łykać, bo kiedyś jak brałam tran to miałam super włosy bez większej pielęgnacji

Jej, jak byłam dzieckiem to miałam piękne włosy-gęste, puszyste i mocne. A potem w gimnazjum zaczęło się przetłuszczanie i codzienne mycie bez odżywki Do połowy pierwszej liceum przetrwały w dobrym stanie, potem mi wypadła nagle połowa(stres+przedłużając a się zima+brak pielęgnacji+zła dieta=zabójcze combo dla włosów) i od tego czasu wciąż walczę o gęstość. Teraz odkryłam zioła i wewnętrzną suplementację oraz pielęgnacyjny minimalizm i jest lepiej.

Szukam grzebienia z rzadkimi zębami-znajdę taki w Rossmannie lub Naturze?

Edytowane przez 201703310931
Czas edycji: 2016-07-17 o 08:43
201703310931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 09:30   #1260
milkyway0
Raczkowanie
 
Avatar milkyway0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 142
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Ja wam zazdroszczę dziewczyny - obecnie mam totalnie beznadziejne wlosy. Najgorsza dlugosc jaka moze byc (nie sa ani dlugie, ani krotkie), w dodatku odrost (zapuszczam naturalki), przestalam je prostowac i jakby tego bylo malo to zapuszczam grzywke (jest juz do brody). Daje to straszne combo, ale wytrwale czekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Od 01.2016 nie farbuję, nie prostuję i walczę o lepsze włosy!
milkyway0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-12 14:05:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.