Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-19, 14:40   #1831
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość

Czyli jednym słowem każda z Was ma swój system użytkowania. Pewnie wyrobię sobie swój. Tylko teraz tak: Widzę, że serum stosujecie na suche włosy. A prostowanie jak się ma do użytkowania serum? Wiem, że prostowanie to zło ale te moje końcówki układają się każda w inną stronę więc użytkuję...
Oczywiscie, ze tak, bo kazdewlosy sa inne. Pewnie znajdziesz tez i sposob pielegnacji dla swoich

Ja uwazam, ze bez odstawienia suszarek, prostownic, lokowek itp. trudno mowic o "uzdrawianiu" wlosow. Luski beda sie odchylac, nie wiadomo czy da sie to nadrobic odpowiednia pielegnacja.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 17:16   #1832
Agniesia1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 71
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Dziewczyny proszę o radę
Za jakiś czas szykuje mi się 9 dniowy wyjazd. Będzie to czas intensywny, bardzo mało czasu dla siebie a może wcale. Jakie kosmetyki zabieracie na takie tygodniowe lub dłuższe wyjazdy? to znaczy bierzecie szampon, odżywke, oleje, maseczki? Na maskę na włosy na pewno nie będe miała czasu, zresztą głupio by mi było siedzieć ze znajomymi z turbanem na głowie. Koniecznośc jak dla mnie to szampon i odżywka i serum i myślę że tylko to wezmę. A jak jest u Was? Spać też pewnie chodziło z mokrymi włosami bo kąpiel będzie pewnie póżno
Agniesia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 20:28   #1833
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

To zalezy na ile wyjezdzam. Jak na 3 dni to biore suchy szampon. Ale jak na dluzej to szampon, sprawdzona odzywke, serum w mniejszym opakowaniu.

Maski, oleje itp. na wyjazdy sobie odpuszczam. Ewentualnie ratuje sie suchym
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 22:33   #1834
smallgirl94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Witam wszystkich!
Potrzebuje porady odnośnie moich włosów.
Chciałabym wrócić do swojego naturalnego koloru (tj ciemny brąz), teraz aktualnie mam sombre. Włosy mam dość mocno rozjaśnione.
Chciałabym włosy farbować szamponem koloryzujacym do 24 myc z Palette.
Lecz boje się ze kolor nie wyjdzie mi na tych włosach rozjasnianych.
smallgirl94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 08:33   #1835
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Pamiętam jak pisałaś o keratynie że boisz nie wiedziałam że tak źle się to skończyło
No bałam się, zrobiłam dwa razy a teraz musze uważać na końce bo mega się plączą i łamią. Wiadomo, że to nie są dobroczynne substancje które wpływają magicznie na stan włosa, tylko sama chemia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 11:14   #1836
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja uwazam, ze bez odstawienia suszarek, prostownic, lokowek itp. trudno mowic o "uzdrawianiu" wlosow. Luski beda sie odchylac, nie wiadomo czy da sie to nadrobic odpowiednia pielegnacja.
Ba! Pewnie odstawienie i suszarki i prostownicy bardzo by pomogło ale to wybitnie ciężkie. Włosy myję zawsze rano. Przed wyjściem do pracy nie ma opcji aby wyschły same. A mycie głowy wieczorem? Chciałabym ale jak wstaję rano to moje włosy po prostu żyją swoim życiem i ich ułożenie kosztuje mnie wiele nerwów plus wydają się już nie świeże, przetłuszczone...
Spróbuję więc nadrobić odpowiednia pielęgnacją z Waszą pomocą.
Cytat:
Napisane przez Agniesia1985 Pokaż wiadomość
Na początku mojej przygody z zabezpieczeniami końców włosów byłam za bardzo gorliwa i kładłam za dużo przez co końce włosów wyglądały jakby były przetłuszczone i robiły się strąki.
Mam nadzieję, że ja nie będę zbyt gorliwa

Cytat:
Napisane przez Agniesia1985 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o prostowanie a nakładanie kosmetyku na zabezpieczanie końców włosów to ja bym zrobiła tak że nakładała serum po prostowaniu ze względu na wysoką temperaturę
Zrobię raz tak raz tak. Zobaczymy co da lepszy efekt
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 15:05   #1837
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Ba! Pewnie odstawienie i suszarki i prostownicy bardzo by pomogło ale to wybitnie ciężkie. Włosy myję zawsze rano. Przed wyjściem do pracy nie ma opcji aby wyschły same. A mycie głowy wieczorem? Chciałabym ale jak wstaję rano to moje włosy po prostu żyją swoim życiem i ich ułożenie kosztuje mnie wiele nerwów plus wydają się już nie świeże, przetłuszczone...
Spróbuję więc nadrobić odpowiednia pielęgnacją z Waszą pomocą.
)
Spróbuj może po umyciu włosów wieczorem, jak już naturalnie wyschną, rozczesać je i np. zapleść w warkocz albo zrobić koczki-ślimaczki dla uzyskania fal A rano np. wyprostować włosy przy nasadzie lub po prostu upiąć.

U mnie jest tak, że gdy nie rozczeszę albo nie chce mi się robić warkocza lub też śpię z byle jak upiętym nisko kucykiem to nie dość, że gumka spadnie, to nie ma bata żebym rano te włosy okiełznała. Są sztywne, nie do rozczesania, bez życia i objętości.

Gdy je upinam, są takie mięsiste. Przy czym ja mam włosy raczej proste, lekko tylko się niby falują w niepożądanych miejscach.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-22, 11:25   #1838
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Ja od suchego szamponu mam łupież wiec poszedł w odstawkę , a jak gdzieś wyjeżdżam to zabieram tylko szampon , jestem po prostowaniu keratynowym inoar i w sumie odzywek tez nie potrzebuje . Mam spokój czy zwiąże to i tak są proste
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 08:43   #1839
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Heeeej.
Jutro ide do fryzjera.
Poprosze Meza o zdjecie. Na razie wlosy mam prawie do tylka.

Robie grzywe taka skosna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 11:39   #1840
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Eluvtus Pokaż wiadomość
Heeeej.
Jutro ide do fryzjera.
Poprosze Meza o zdjecie. Na razie wlosy mam prawie do tylka.

Robie grzywe taka skosna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale Ci dobrze. Też bym chciała już takie długie. Udanego strzyżenia

Tak sobie rozmawiałyśmy o serach silikonowych, że każdy ma swoją metodę użytku. Chwaliłam serum GP i przechwaliłam - po trzecim z rzędu użyciu miałam dziwne włosy, lekko spuszone, nieprzyjemnie obklejone w dotyku. Umyłam je zatem szamponem z SLS, a serum dodałam do odżywki d/s (Green Pharmacy i żółty Marion). Przed suszeniem dosłownie jedną pompkę Marion na końce. Wysuszyłam i poszłam spać. Rano były lśniące i gładkie jak od fryzjera, rewelacja. Także u mnie najlepiej działa porcja z odżywką i ciupkę na mokro. Na sucho już gorzej, łatwo je obciążyć.

Jako że wątek jest też plotkowy, to się wyżalę - pierwszy raz w życiu zostałam oszukana w necie. Dokładniej na OLX. Kupiłam odtwarzacz mp3 od prywatnej osoby, z innego miasta. Poszedł przelew, czekałam tydzień na przesyłkę - okazało się, że jakoś zapomniałam podać swojego adresu. Facetowi to nie przeszkadzało, nie odzywał się. Podałam adres i nadal cisza. Odczytuje wiadomości, bo się to wyświetla. Jest tak bezczelny, że nawet nie wciska mi kitu w stylu wysłałem, ale listem nierejestrowanym. Po prostu zainkasował hajs i zadowolony. Zgłosiłam sprawę serwisowi, ograniczyli mu funkcje konta czy coś takiego i tyle. Pisałam po dobroci i ostrzej, zero reakcji. Chcę iść na policję, choć kwota nie jest zawrotna - straciłam 80 złotych. Nie wiem, czy to ma sens. Ale z drugiej strony ciężko mi odpuścić takie chamstwo. Od lat kupuję w necie, nigdy nie miałam takiej sytuacji, na samym OLX wiele razy wysyłałam przelew i zawsze trafiałam na normalnych ludzi. A tu klops. Sprawdziłam gościa na FB i poczułam się dziwnie, bo spodziewałam się łysego prymitywa z butelką piwa, a oszukał mnie wykształcony facet z sympatyczną żoną i śliczną córeczką.
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 16:38   #1841
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Pjerniczek
A nr telefonu podal? Czy cos? Co mu po 80 zl?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-24, 17:23   #1842
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Eluvtus Pokaż wiadomość
Pjerniczek
A nr telefonu podal? Czy cos? Co mu po 80 zl?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, miałam tylko numer konta i dane jego żony. Teraz weszłam na OLX i chyba usunął konto - nie da się wejść w jego profil.
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 17:55   #1843
Deneris_
Raczkowanie
 
Avatar Deneris_
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 58
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Hej,myślę nad rozjaśnieniem włosów na wakacje i pofarbowanie ich na jakiś kolor. Mam ombre w tym momencie.Jest tak, że przestały mi się kręcić tak jak kiedyś i chciałabym aby chodź trochę mi się zaczęły kręcić i czy jest jakiś domowy sposób na powrócenie do tego? Chciałabym też ogólnie zadbać o włosy,żeby nie był tak zniszczone,nie są one złe ale jednak mogłoby być lepiej oraz chciałabym jakoś konkretnie zadbać o włosy przed rozjaśnieniem jakieś dobre kosmetyki polecicie ?
Deneris_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 09:33   #1844
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

[QUOTE=Deneris_;74090621]Hej,myślę nad rozjaśnieniem włosów na wakacje i pofarbowanie ich na jakiś kolor. Mam ombre w tym momencie.Jest tak, że przestały mi się kręcić tak jak kiedyś i chciałabym aby chodź trochę mi się zaczęły kręcić i czy jest jakiś domowy sposób na powrócenie do tego? Chciałabym też ogólnie zadbać o włosy,żeby nie był tak zniszczone,nie są one złe ale jednak mogłoby być lepiej oraz chciałabym jakoś konkretnie zadbać o włosy przed rozjaśnieniem jakieś dobre kosmetyki polecicie ? [/QUOT

Może warko najpierw rozjaśnić czy farbować a potem zrobić keratynę☠, ja mam na swoich włosach keratynę inoar już kilka razy robioną i wg mi się nie niszczą są sypkie pomimo tego że używam sam szampon
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 11:52   #1845
beatkaaa119922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 196
GG do beatkaaa119922
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Tak się od jakiegoś czasu zastanawiam bo : Wynalazłąm w biedronce olej kokosowy
Czy ten olej nadaje się do olejowania włosów ?


Cały czas stosuje olejek kokosowy Vatika ale musze go zamawiać przez neta, bo stacjonarnie nie moge znaleźć...

Czy ten biedronkowy będzie się nadawął do włosów, używa go któraś z was ?
__________________
Moja kolekcja - www.bileciki.info

Mój temat o tym na forum https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=460946
beatkaaa119922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 16:02   #1846
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
zapleść w warkocz albo zrobić koczki-ślimaczki dla uzyskania fal
Koczki ślimaczki? Pierwszy raz słyszę to określenie - a jak je zrobić?
Cytat:
Napisane przez beatkaaa119922 Pokaż wiadomość
Cały czas stosuje olejek kokosowy Vatika ale musze go zamawiać przez neta, bo stacjonarnie nie moge znaleźć...
Czy ten biedronkowy będzie się nadawął do włosów, używa go któraś z was ?
Też używam vatiki i też cały czas zamawiam go przez neta...
W sumie może warto spróbować z olejkiem z biedry? ; -)
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 22:36   #1847
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Ale Ci dobrze. Też bym chciała już takie długie. Udanego strzyżenia

Tak sobie rozmawiałyśmy o serach silikonowych, że każdy ma swoją metodę użytku. Chwaliłam serum GP i przechwaliłam - po trzecim z rzędu użyciu miałam dziwne włosy, lekko spuszone, nieprzyjemnie obklejone w dotyku. Umyłam je zatem szamponem z SLS, a serum dodałam do odżywki d/s (Green Pharmacy i żółty Marion). Przed suszeniem dosłownie jedną pompkę Marion na końce. Wysuszyłam i poszłam spać. Rano były lśniące i gładkie jak od fryzjera, rewelacja. Także u mnie najlepiej działa porcja z odżywką i ciupkę na mokro. Na sucho już gorzej, łatwo je obciążyć.

Jako że wątek jest też plotkowy, to się wyżalę - pierwszy raz w życiu zostałam oszukana w necie. Dokładniej na OLX. Kupiłam odtwarzacz mp3 od prywatnej osoby, z innego miasta. Poszedł przelew, czekałam tydzień na przesyłkę - okazało się, że jakoś zapomniałam podać swojego adresu. Facetowi to nie przeszkadzało, nie odzywał się. Podałam adres i nadal cisza. Odczytuje wiadomości, bo się to wyświetla. Jest tak bezczelny, że nawet nie wciska mi kitu w stylu wysłałem, ale listem nierejestrowanym. Po prostu zainkasował hajs i zadowolony. Zgłosiłam sprawę serwisowi, ograniczyli mu funkcje konta czy coś takiego i tyle. Pisałam po dobroci i ostrzej, zero reakcji. Chcę iść na policję, choć kwota nie jest zawrotna - straciłam 80 złotych. Nie wiem, czy to ma sens. Ale z drugiej strony ciężko mi odpuścić takie chamstwo. Od lat kupuję w necie, nigdy nie miałam takiej sytuacji, na samym OLX wiele razy wysyłałam przelew i zawsze trafiałam na normalnych ludzi. A tu klops. Sprawdziłam gościa na FB i poczułam się dziwnie, bo spodziewałam się łysego prymitywa z butelką piwa, a oszukał mnie wykształcony facet z sympatyczną żoną i śliczną córeczką.
Serum z GP ma dosc wysoko w skladzie aloes, wiec mysle, ze to moze byc potencjalny czynnik puszacy wlosy. U mnie tez to serum na poczatku dawalo fajne efekty, a pozniej juz niestety nie.

A co do Twojej sytuacji - przykra sprawa, choc przyznam, ze na OLX oszustow jest sporo i niestety OLX tez kiepsko sobie z tym radzi. Jezeli masz adres do zony tego faceta, to ja bym wyslala przedsadowe wezwanie do zaplaty (wzor znajdziesz w internecie) wyznaczajac termin na zwrot pieniedzy. Jezeli po tym czasie pismo nie odniesie skutku, to ja skierowalabym sprawe w postepowaniu uproszczonym. Kostzy tego postepowania nie sa duze , sad moze wydac wyrok bez stawiennictwa stron, poza rozprawa. A jak uda sie zasadzic to zwroca Ci wszystkie koszty. Natomiast na policje bym nie szla, bo i tak w ten sposob nie odzyskasz pieniedzy. Jest to zaledwie wykroczenie, znajac zycie ymorzyliby to postepowanie.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 12:02   #1848
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Koczki ślimaczki? Pierwszy raz słyszę to określenie - a jak je zrobić?

Też używam vatiki i też cały czas zamawiam go przez neta...
W sumie może warto spróbować z olejkiem z biedry? ; -)

https://www.youtube.com/watch?v=bsGuWokn47A
to są chyba takie ślimaczki I faktycznie mam identyczne fale jak ta dziewczyna. Nie są może takie zachwycające bo mam krótsze i mniej gęstsze/grubsze, ale są. Włosy mają świetną objętość i trzymają się cały dzień. Oczywiście pod koniec się lekko rozprostowują u mnie, ale to dla mnie jest bez większego znaczenia. Robienie fryzurki zaczyna się od 1.00
ale ostrzegam, dziewczyna ma tak piękne włosy i jest tak piękna, że aż mi przykro oglądać jej tutoriale!

Co do olejowania, to w sumie mi najbardziej odpowiada oliwa z oliwek właśnie z biedry i olej kokosowy z intermarche, wszystko mi jedno czy rafinowane, czy nie, to tylko włosy, więc nawet rzepakowy czy słonecznikowy można wypróbować.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 11:35   #1849
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Heeej potrzebuje waszej pomocy ...rady... Poszukuję odżywki do włosów ( maski)- bogatej olejowej. Niestety kosmetyki nawilżające ( chyba z nimi przesadzilam a może to pogoda w UK) robią mi straszny puch. Jakas miotła się zrobiłam. Może to ta wilgoć w powietrzu a może po prostu muszę zmienić kosmetyki. Miałam maskę z Dove ( oil ..taka złota) była świetna Ale czyje , że muszę coś zmienić po mojej włosy potrzebuja czegoś innego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-02, 14:16   #1850
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Heeej potrzebuje waszej pomocy ...rady... Poszukuję odżywki do włosów ( maski)- bogatej olejowej. Niestety kosmetyki nawilżające ( chyba z nimi przesadzilam a może to pogoda w UK) robią mi straszny puch. Jakas miotła się zrobiłam. Może to ta wilgoć w powietrzu a może po prostu muszę zmienić kosmetyki. Miałam maskę z Dove ( oil ..taka złota) była świetna Ale czyje , że muszę coś zmienić po mojej włosy potrzebuja czegoś innego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z masek ktore wyprobowalam, naprawde dobre (i naturalne) dociazające na bazie olei to:
1. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...hair-mask.html
2. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...do-wlosow.html
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 08:27   #1851
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Używam oleju kokosowego z Netto. Nierafinowany, jest super. Na dziale eko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 18:07   #1852
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Damnations Pokaż wiadomość
Z masek ktore wyprobowalam, naprawde dobre (i naturalne) dociazające na bazie olei to:
1. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...hair-mask.html
2. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...do-wlosow.html
Ojej nie znam żadnej z mask. Na początek myślałam o czyms bardziej dostępnym. Wcześniej wspomniałyscie o serum GP - ja właśnie jego używam już od długiego czasu ( na chwilę obecną używam to na zmianę z serum tonny &guy). Może to serum jest winne mojego puchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 19:59   #1853
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
https://www.youtube.com/watch?v=bsGuWokn47A
to są chyba takie ślimaczki I faktycznie mam identyczne fale jak ta dziewczyna. Nie są może takie zachwycające bo mam krótsze i mniej gęstsze/grubsze, ale są. Włosy mają świetną objętość i trzymają się cały dzień. Oczywiście pod koniec się lekko rozprostowują u mnie, ale to dla mnie jest bez większego znaczenia. Robienie fryzurki zaczyna się od 1.00
ale ostrzegam, dziewczyna ma tak piękne włosy i jest tak piękna, że aż mi przykro oglądać jej tutoriale!
Faktycznie, dziewczyna na cudowne włosy... aż serce boli jak się na nią patrzy. Też takie chcę, tylko jak je uzyskać? Mimo swoich cieniutkich włosów spróbuję! A może akurat odnajdę sposób na usunięcie z porannego rytuału codziennego mycia włosów? Tak raz na dwa, trzy dni wystarczyłoby... szczególnie zimą...

Póki co rozpoczęłam swoją przygodę z serum Biovax A +E liczę, że pomoże mi w sprawie końcówek.
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 19:19   #1854
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość


Serum z GP ma dosc wysoko w skladzie aloes, wiec mysle, ze to moze byc potencjalny czynnik puszacy wlosy. U mnie tez to serum na poczatku dawalo fajne efekty, a pozniej juz niestety nie.

A co do Twojej sytuacji - przykra sprawa, choc przyznam, ze na OLX oszustow jest sporo i niestety OLX tez kiepsko sobie z tym radzi. Jezeli masz adres do zony tego faceta, to ja bym wyslala przedsadowe wezwanie do zaplaty (wzor znajdziesz w internecie) wyznaczajac termin na zwrot pieniedzy. Jezeli po tym czasie pismo nie odniesie skutku, to ja skierowalabym sprawe w postepowaniu uproszczonym. Kostzy tego postepowania nie sa duze , sad moze wydac wyrok bez stawiennictwa stron, poza rozprawa. A jak uda sie zasadzic to zwroca Ci wszystkie koszty. Natomiast na policje bym nie szla, bo i tak w ten sposob nie odzyskasz pieniedzy. Jest to zaledwie wykroczenie, znajac zycie ymorzyliby to postepowanie.
Dokładnie, ma aloes wysoko i trzeba rozważnie używać. Zrobiłam sobie od niego przerwę i aktualnie nakładam serum Joanny z moim ulubionym silikonem - amodimethicone Ładnie pachnie i działanie też na plus

Wielkie dzięki za wskazówkę! Nawet nie słyszałam o czymś takim

Zachciało mi się eksperymentów - chcę czerwieni na głowie XD Najbardziej wina albo bordo. Kupiłam szamponetki, bo boję się szoku, nie chcę się bawić z farbą Te z Mariona nie zawierają utleniaczy, więc nie powinno być przypału - bo dwa razy hennowałam kasją, także muszę uważać, co nakładam na głowę, by nie skończyć z glonem
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-10, 17:17   #1855
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Czy tylko mi nie sprawdza się ta maska Biovax czerwona? Za każdym razem obojętnie jak użyje mam włosy jakby niedomyte, pokryte jakby kurzem, klejące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 13:14   #1856
owcashow
Raczkowanie
 
Avatar owcashow
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 235
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cześć Nowa na włosowym wątku zgłaszam się z problemem (mam nadzieję, że trafiłam z takim postem w odpowiedni wątek :P).

Może najpierw krótkie tło do problemu:

Obecnie używam szamponu z Jantara z bursztynem, odżywka z O'Herbal czerwonej (wzrost i witalność). Do tego odżywka bez spłukiwania Gliss Kur Fiber Therapy i olejek z Isany na końcówki. Włosy myję letnią, prawie zimną wodą i podsuszam suchym powietrzem. Włosy mam naturalnie gęste i grube, proste jak druty, długość za łopatki. Farbowane 2 razu w życiu, na lekko ciemniejszy kolor niż mój naturalny brąz. Używam drewnianej szczotki i gumek do włosów bez metalowych sprzączek. Na noc zazwyczaj zaplatam luźny warkocz. Z fryzjerem się nie lubię i rzadko podcinam włosy (może ze dwa razy do roku). Ostatnio zaczęłam je olejować przed myciem, nie mam możliwości mycia włosów rano bo trwa to z suszeniem ze 2 godziny więc olejek nakładałam tak na godzinę, dwie przed umyciem. Na razie to był olejek jojoba i rycynowy, mieszanka 50/50, ale olejki chyba wymienię bo te dwa szału nie robią.

Takiej pielęgnacji trzymam się od dwóch/trzech miesięcy.

A problemem są mega rozdwojone i połamane końcówki... Wcześniej nosiłam włosy spięte w kucyk, teraz pokusiłam się o ścięcie grzywki i włosy noszę rozpuszczone. Końcówki mam więc zarzucone do przodu i częściej się z nimi widuję no i niestety ku mojemu przerażeniu są w stanie bardzo słabym... Że połamane to jedno ale rozdwojone jest chyba z 75% wszystkich końcówek!!
Pytanie więc do wizażowych specjalistek - myślicie że taki stan końcówek to efekt jeszcze poprzedniej pielęgnacji (jak pisałam, rzadko włosy podcinam) czy coś jest nie halo z metodami jakich używam teraz i włosy zaczęły się rozdwajać??? Ciężko mi stwierdzić, czy moje końce wyglądały tak od dawna, czy dopiero po przejściu na obecną pielęgnację bo dopiero teraz dokładniej im się przyglądam.
Będę wdzięczna za rady
owcashow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-12, 21:22   #1857
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez owcashow Pokaż wiadomość
Cześć Nowa na włosowym wątku zgłaszam się z problemem (mam nadzieję, że trafiłam z takim postem w odpowiedni wątek :P).

Może najpierw krótkie tło do problemu:

Obecnie używam szamponu z Jantara z bursztynem, odżywka z O'Herbal czerwonej (wzrost i witalność). Do tego odżywka bez spłukiwania Gliss Kur Fiber Therapy i olejek z Isany na końcówki. Włosy myję letnią, prawie zimną wodą i podsuszam suchym powietrzem. Włosy mam naturalnie gęste i grube, proste jak druty, długość za łopatki. Farbowane 2 razu w życiu, na lekko ciemniejszy kolor niż mój naturalny brąz. Używam drewnianej szczotki i gumek do włosów bez metalowych sprzączek. Na noc zazwyczaj zaplatam luźny warkocz. Z fryzjerem się nie lubię i rzadko podcinam włosy (może ze dwa razy do roku). Ostatnio zaczęłam je olejować przed myciem, nie mam możliwości mycia włosów rano bo trwa to z suszeniem ze 2 godziny więc olejek nakładałam tak na godzinę, dwie przed umyciem. Na razie to był olejek jojoba i rycynowy, mieszanka 50/50, ale olejki chyba wymienię bo te dwa szału nie robią.

Takiej pielęgnacji trzymam się od dwóch/trzech miesięcy.

A problemem są mega rozdwojone i połamane końcówki... Wcześniej nosiłam włosy spięte w kucyk, teraz pokusiłam się o ścięcie grzywki i włosy noszę rozpuszczone. Końcówki mam więc zarzucone do przodu i częściej się z nimi widuję no i niestety ku mojemu przerażeniu są w stanie bardzo słabym... Że połamane to jedno ale rozdwojone jest chyba z 75% wszystkich końcówek!!
Pytanie więc do wizażowych specjalistek - myślicie że taki stan końcówek to efekt jeszcze poprzedniej pielęgnacji (jak pisałam, rzadko włosy podcinam) czy coś jest nie halo z metodami jakich używam teraz i włosy zaczęły się rozdwajać??? Ciężko mi stwierdzić, czy moje końce wyglądały tak od dawna, czy dopiero po przejściu na obecną pielęgnację bo dopiero teraz dokładniej im się przyglądam.
Będę wdzięczna za rady
Tutaj nie potrzeba zadnych wizazowych specjalistek Koncowki jako najstarsza czesc wlosa, zawsze beda sie rozdwajaly, nawet niskoporowate wlosy tego nie unikna. A na zniszczone koncowki jedyny sposob to ich obciecie, by to zniszczenie nie szlo wzdluz wlosa.

Wiec koncowki do obciecia i tyle
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-15, 11:45   #1858
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Hej

Może jakieś aktualizacje powrzucacie co?
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-15, 18:33   #1859
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;74682266]Hej

Może jakieś aktualizacje powrzucacie co? [/QUOTE]

Haha, ja mam różowe włosy XD Marzyła mi się głęboka winna czerwień albo nawet burgund, a tu trochę z szamponetką nie wyszło i mam spraną fuksję Na początku czułam się jak klaun, teraz, po czterech myciach, jest lepiej. Pigmencik spływa i czekam z utęsknieniem na swój kolor. Dwóch rzeczy się nauczyłam po tej przygodzie - kiedyś na pewno sprawię sobie prawdziwy burgund na głowie, bo pysznie się komponuje z moimi zielonymi oczami i białą skórą, a druga sprawa, że mocno doceniłam swoje naturalki. Kocham je i mocno tęsknię
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-15, 19:04   #1860
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Haha, ja mam różowe włosy XD Marzyła mi się głęboka winna czerwień albo nawet burgund, a tu trochę z szamponetką nie wyszło i mam spraną fuksję Na początku czułam się jak klaun, teraz, po czterech myciach, jest lepiej. Pigmencik spływa i czekam z utęsknieniem na swój kolor. Dwóch rzeczy się nauczyłam po tej przygodzie - kiedyś na pewno sprawię sobie prawdziwy burgund na głowie, bo pysznie się komponuje z moimi zielonymi oczami i białą skórą, a druga sprawa, że mocno doceniłam swoje naturalki. Kocham je i mocno tęsknię
No co Ty gadasz? uwielbiam takie włosy!
Sama bym chciała... ale mam konserwatywnego Męża, a nie chciałabym mu się nie podobać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-12 14:05:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.