Izotek - moje leczenie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-06, 23:18   #1
brajzel92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3

Izotek - moje leczenie.


Cześć.

Zakładam ten temat, aby dzielić się efektem leczenia Izotekiem 20mg. Mam 22 i jestem chłopakiem. Trądzik nie jest mocny, lecz codziennie pojawi się kilka pryszczy, które, nie ukrywajmy, bardzo szpecą. W wieku 13 lat do 18 roku życia miałem bardzo intensywny trądzik, rozsiany po całej twarzy. Stosowałem różne maseczki z Garniera oraz toniki. Obecnie jest lepiej, ale nadal jest dużo zaskórników. Dzisiaj zażyłem dwie tabletki 20 mg. Jedną w trakcie posiłku, a drugą w trakcie kolacji.
Zaznaczam, że nie potrafię połykać tabletek w całości, więc je rozgryzam. Pierwszym efektem, który wystąpił już po 30 minutach było wysuszenie błoń śluzowych gardła. Za drugim razem wypiłem pół litra wody i problem się nie powtórzył.
Za 3 dni napiszę, czy zauważyłem jakieś zmiany na twarzy będące wynikiem leczenia.
brajzel92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 10:09   #2
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Izotek - moje leczenie.

Ja biorę Izotek od 18 stycznia.
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 10:33   #3
lola_lola_lola
Raczkowanie
 
Avatar lola_lola_lola
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 109
Dot.: Izotek - moje leczenie.

Po co kolejny taki sam wątek? Możesz swój przebieg leczenia/spostrzeżenia/obserwacje dodawać w wątkach Izotek cz II oraz Izotek - mój dziennik.
lola_lola_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 19:27   #4
brajzel92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Dot.: Izotek - moje leczenie.

Po 3 dniach stosowania nie widać zmian na skórze, jednakże bardzo wyschły mi usta i schodzi z nich skóra. Niestety nic na to nie pomaga. :/ Nie będę wspominał, że nawet uśmiechnąć się nie mogę, bo skóra jest tak sucha, że pęka. :/
Po drugiej tabletce na kolację zaczyna niemiłosiernie swędzieć mnie skóra na całym ciele! :O Staram się tego nie drapać, bo większe problemy mogę sobie narobić. Spać oczywiście nie mogę, bo nie da się myśleć o niczym innym jak tylko o tym. Jeszcze mi skóra nie schodzi z twarzy, ale czuję, że wszystko przede mną.
Kolejny post napiszę za 7 dni.
brajzel92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 11:25   #5
brajzel92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3
Dot.: Izotek - moje leczenie.

Cześć!

Wczoraj 2 godziny po wzięciu drugiej tabletki (20 mg) zaczęła mi lecieć krew w nosa, którą opanowałem po kilku minutach. Zaczęły się tworzyć rany na dziąsłach, co skutkuje ranami. Wygląda to tak, jakby całkowicie pozbawiono mnie nabłonka i z dziąseł również leci krew. :/
Czuję się jakoś dziwnie zmęczony, boli mnie w zasadzie całe ciało. Po wzięciu drugiej tabletki pojawiały się duszności. Miałem poczucie, że ktoś obwiązuje mnie sznurem wokół klatki piersiowej i nie mogę zaczerpnąć powietrza. :/

Postanowiłem, że schodzę do 1 tabletki dziennie (20 mg). Szkoda zdrowia, aby osiągnąć jeden cel - wyglądać lepiej. Owszem, trądzik schodzi, szczególnie na klatce piersiowej i plecach, nie wyskakują już ropniaki; wygląda to ładnie. Jednakże skutki uboczne mnie przerażają!
brajzel92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-16 12:25:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.