Jaki aparat kupić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-15, 12:41   #1
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343

Jaki aparat kupić?


Proszę o pomoc. W sobotę wychodzę za mąż i chcielibyśmy z narzeczonym kupić jakiś fajny aparat fotograficzny. Jesteśmy amatorami, więc raczej nie zalezy nam na fotografowaniu robaczków, listków itd. Po prostu ma robić fajne zdjęcia, bo zabieramy go w podróż poślubną. Chcemy na niego przeznaczyć maksymalnie 1500 zł. Ostatnio sprzedawca polecał nam aparat hybrydowy OLYMPUS E-PL3, ale niestety jesteśmy totalnymi laikami i nie mamy pojęcia czy jest warty swojej ceny, czy może lepiej wybrać coś innego. Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc i zainteresowanie tematem, bo chcielibyśmy jutro skoczyć na zakupy. Z góry dziękuję
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 13:25   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Jaki aparat kupić?

Fuji HS35EXR albo coś podobnej klasy, tzn. "super zoom", wyglądający jak nieduża lustrzanka. Jest bardzo uniwersalny, ma wszystko w komplecie, może kręcić filmiki.
Sprzedawca nie wspomniał, że tamten Olympus nie ma "dużego przybliżania" - trzeba dokupić dodatkowy obiektyw, ani wbudowanej lampy błyskowej?
Niezależnie co kupicie radzę w trakcie drogi poczytać instrukcję obsługi. Wiem, że tego się nie robi, ale poznanie aparatu ułatwi Wam jego obsługę, poza tym dowiecie się o dodatkowych możliwościach, których nie widać "od razu".
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 13:33   #3
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Jaki aparat kupić?

Czyli nie polecasz tego Olympusa raczej? W porównaniu tych dwóch aparatów, który wypada lepiej jeśli chodzi o jakość zdjęć?
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 14:43   #4
snowflake_fall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 65
Dot.: Jaki aparat kupić?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Sprzedawca nie wspomniał, że tamten Olympus nie ma "dużego przybliżania" - trzeba dokupić dodatkowy obiektyw, ani wbudowanej lampy błyskowej?
Ja mam właśnie takiego Olympusa i lepszego aparatu nie mogłam sobie wymarzyć. Lampę błyskową ma, doczepia się ją kiedy akurat jest potrzebna. Nie jest duża więc nie ma problemu z tym, że jest przyczepiona na stałe. Była od razu w zestawie. Co do obiektywów, mam dwa: jeden kitowy i tu masz ogniskową 14-42mm, w pełni wystarcza do przybliżania, drugi stałoogniskowy portretowy 45mm. Myślę, że na wyjazd kitowy będzie w sam raz.
Dodam jeszcze, że aparat ten wypada bardzo dobrze w testach portali fotograficznych i zanim go kupiłam prześledziłam całą masę opinii w Internecie. Jeśli chcesz, na PW podeślę Ci linka do swoich zdjęć robionych właśnie tym aparatem, może to pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.
snowflake_fall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 18:37   #5
milkandsugar
Raczkowanie
 
Avatar milkandsugar
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: Jaki aparat kupić?

Cytat:
Napisane przez claudusiaaaaa Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc. W sobotę wychodzę za mąż i chcielibyśmy z narzeczonym kupić jakiś fajny aparat fotograficzny. Jesteśmy amatorami, więc raczej nie zalezy nam na fotografowaniu robaczków, listków itd. Po prostu ma robić fajne zdjęcia, bo zabieramy go w podróż poślubną. Chcemy na niego przeznaczyć maksymalnie 1500 zł. Ostatnio sprzedawca polecał nam aparat hybrydowy OLYMPUS E-PL3, ale niestety jesteśmy totalnymi laikami i nie mamy pojęcia czy jest warty swojej ceny, czy może lepiej wybrać coś innego. Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc i zainteresowanie tematem, bo chcielibyśmy jutro skoczyć na zakupy. Z góry dziękuję
Też słyszałam dobre opinie o tym aparacie. Najlepiej zanim kupicie, poczytajcie fora fotograficzne i opinie użytkowników.
milkandsugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 21:11   #6
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Jaki aparat kupić?

Dziękuję za pomoc. snowflake_fall będę wdzięczna za linka. A poradźcie jeszcze czy Sony NEX-3N jest lepszym aparatem? Wiem, że jego cena jest trochę wyższa niż zakładałam, ale Będę wdzięczna za opinie Tak samo będę wdzięczna za opinie na temat Nikona 1 J3

Edytowane przez claudusiaaaaa
Czas edycji: 2013-07-15 o 21:35
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 23:03   #7
snowflake_fall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 65
Dot.: Jaki aparat kupić?

Tutaj masz porównianie:
http://versus.com/pl/olympus-pen-e-p...y-alpha-nex-f3
snowflake_fall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-16, 05:55   #8
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Jaki aparat kupić?

Cytat:
Napisane przez snowflake_fall Pokaż wiadomość
Nie będę się wypowiadał, co sądzę o takich automatycznych porównaniach :/
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 06:52   #9
milkandsugar
Raczkowanie
 
Avatar milkandsugar
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: Jaki aparat kupić?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Nie będę się wypowiadał, co sądzę o takich automatycznych porównaniach :/
Dokładnie...takie porównywarki to żadne źródło, żeby porównać do siebie dwa różne sprzęty, musiałabyś z każdym trochę czasu współpracować, a porównywanie parametrów, jeśli nie różnią sie za bardzo nie jest zbyt ważne.
milkandsugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 07:32   #10
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Jaki aparat kupić?

Przyznam, że ten link do porównania jest bardzo fajny. Nie znam się na fotografii i aparatach, a tam są tylko podane powody za jednym i drugim aparatem no i wyjaśnienia, co dla mnie laika jest dosyć istotne. Chyba faktycznie zdecyduję się na OLYMPUSA, bo zdecydowanie większość osób na forach opowiada się za nim, mimo że NEX ma większą matrycę. Jakbyście dziewczyny miały dla mnie jeszcze jakieś informacje to ja chętnie poczytam. Na razie dziękuję za pomoc
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 08:39   #11
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Jaki aparat kupić?

Cytat:
Napisane przez claudusiaaaaa Pokaż wiadomość
Przyznam, że ten link do porównania jest bardzo fajny. Nie znam się na fotografii i aparatach, a tam są tylko podane powody za jednym i drugim aparatem no i wyjaśnienia, co dla mnie laika jest dosyć istotne.
Niestety, to są automatycznie tłumaczone wyjaśnienia, i automatycznie jest wybierana "lepsza" cecha. Dlaczego radzę unikać takich porównywarek? W sąsiednim wątku pisałem o wynikach takiego porównania dla dwóch lustrzanek: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...90&postcount=8
Samo zestawienie cech i parametrów może być przydatne, ale jeśli jest uzupełnione o automatyczne porady, to osoba niezorientowana może zostać wprowadzona w błąd, jak w tamtym przykładzie.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-16, 08:41   #12
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Jaki aparat kupić?

Ahaa A orientujecie sie może czy OLYMPUS może byc sterowany za pomocą pilota?
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 10:48   #13
snowflake_fall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 65
Dot.: Jaki aparat kupić?

Może być .
snowflake_fall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 11:21   #14
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Jaki aparat kupić?

Cytat:
Napisane przez snowflake_fall Pokaż wiadomość
Może być .
Dziękuję, jesteś moją skarbnicą wiedzy w tym temacie
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 16:24   #15
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jaki aparat kupić?

Cytat:
Napisane przez martakapownicka Pokaż wiadomość
Z aparatów najbardziej polecam lustrznki nikona (nawet te z niższej póki). Szczególnie, jesli chcesz fotografować z dalszej odleglosci (mają nieoceniony zoom).
Lustrzanki mają zoom, acha.
Zgłaszam Cię bredząca spamiaro.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-04 17:24:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.