Wiarygodność testu ciążowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-21, 01:52   #1
Aniaaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10

Wiarygodność testu ciążowego


Witam serdecznie. Moja sprawa dotyczny testu ciążowego a dokladnie interpretacja wyniku, a mianowicie...Po ostatnim współzyciu z partnerem, okres spóźniał mi sie 21 dni i postanowilam zrobic test, gdyż podejżewałam u siebie ciąże.Wynik testu na początku wyszedł negatywny lecz po okolo 2 godzinach, zauważyłam lekko widoczną drugą kreske co oznaczałoby ciąze. Musze zaznaczyc ze zaraz po zrobieniu testu dostałam okres, lecz nie był on taki sam jak zawsze, miał zdecydowanie ciemniejszy kolor i był obfitszy niz zwykle.Zauważyłam takze liczne skrzepy krwi, których nigdy wcześniej nie miałam.Ogólnie rzecz biarąc czułam sie słabiej niz przy wcześniejszych miesiączkach. Oczywiscie szukalam odpowiedzi w internecie, czytając wypowiedzi innych dziewcząt, które pisaly ze to było poronienie naturalne:/ Więc moje pytanie brzmi: Czy mogło to być poronienie? Prosze o odpowiedź.Z góry dziekuje.
__________________
Anna
Aniaaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 07:35   #2
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Cytat:
Napisane przez Aniaaa22
Witam serdecznie. Moja sprawa dotyczny testu ciążowego a dokladnie interpretacja wyniku, a mianowicie...Po ostatnim współzyciu z partnerem, okres spóźniał mi sie 21 dni i postanowilam zrobic test, gdyż podejżewałam u siebie ciąże.Wynik testu na początku wyszedł negatywny lecz po okolo 2 godzinach, zauważyłam lekko widoczną drugą kreske co oznaczałoby ciąze.
Chyba nie zapoznałaś się dokładnie z ulotką testu- przy wyniku negatywnym po ok półgodzinie może zaczać pojawiać sie druga kreseczka, ale skoro nie pojawiła się wyraźnie na początku, to nie oznacza ciaży

Cytat:
Napisane przez Aniaaa22
Musze zaznaczyc ze zaraz po zrobieniu testu dostałam okres, lecz nie był on taki sam jak zawsze, miał zdecydowanie ciemniejszy kolor i był obfitszy niz zwykle.Zauważyłam takze liczne skrzepy krwi, których nigdy wcześniej nie miałam.Ogólnie rzecz biarąc czułam sie słabiej niz przy wcześniejszych miesiączkach.
No na to pytanie to już szczegółowo nie odpowiem, jednak przy poronieniu występują (zazwyczaj-ale nie wiem,czy zawsze) silne bóle brzucha.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 07:54   #3
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Wink Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Wygląda tu na to, że poroniłas. Jest to bardzo mozliwe około 50% poczeć kończy się w ten sposób. Dobrze by było gdybyś poszła do lekarza, by zbadał Cie. Powiedz mu jaka jest sytuacja. Moja koleżanka miała identyczną sytuacje, na teście wyszło jej, że jest w ciąży po czym dostała okres- właśnie taki jak piszesz- z dużą ilościa skrzepów i "grudek". Oczywiście nie poszła do lekarza bo po co... Dwa dni później wylądowała na pogotowiu. Nie piszę tego aby Cie przestraszyć, tylko z troski o Ciebie. Myśle, ze wizyta lekarza jest potrzebna Pozdrawiam Buziaczkiiii ***
kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 12:32   #4
Aniaaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 10
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Dzekuje bardzo za odpowiedz na mojego posta Ja takze przejde sie do lekarza, tylko czekam az sie okres skączy Mam nadzieje ze wszystko sie dobrze skączy Dziekuje za rade Pozdrawiam Was kobitki
__________________
Anna
Aniaaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 15:17   #5
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Gdyby doszło do poronienia to wizyta w szpitalu jest jak najbardziej uzasadniona,nie trzeba czekać na wizytę u lekarza i możesz iść z okresem.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 17:32   #6
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

ale co do testu, to nie oznaczał bynajmniej ciąży, bo po odczytaniu wyniku po kilku minutach ( w zależności od rodzaju test) wynik traci ważność i nie należy brać pod uwagę ewentualnej drugiej kreski. To jest napisane w każdym teście Więc jeśli sugerujesz się testem, to w ciąży raczej nie byłaś
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 11:15   #7
witaminka
Rozeznanie
 
Avatar witaminka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 568
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

hej robilam dzis rano bobo test ( juz 7 z kolei) :P i wyszla mi piekna jedna kreska w polu C gdzies przez 10 min zagladalam do niego i ok. poszlam do skklepu i po kilku godzinach zajrzalam a tu jest druga biala cieniutka :|

niby pisze na tescie ze moga potem zachodzic reakcje chemiczne w tescie i nie nalezy sie tym sugerowac. NO ALE KURCZĘ :/ dodam ze jestem 7 tydzien po stosunku
__________________
- wiesz które rany goją sie najdłużej?
- te po szczęściu ...
witaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 13:17   #8
dagmarakkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 15
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

witaminka jak sie skonczyla twoja ''przygoda'' z testem?
ja mam wlasnie taki sam problem z testem : zrobilam dzisiaj i po 3 wyszedl negatywny
pozniej kilka razy zerkalam na niego i tak ok 2-3 godz byl negatywny i jakiez bylo moje zdziwienie jak po 4 godz (chcialam wlasnie go wywalic) zobaczylam 2 baaaaardzo cieniutka kreske
co to ma znaczyc?????????????
dagmarakkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 13:33   #9
Mmedeah88
Wtajemniczenie
 
Avatar Mmedeah88
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 376
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Moim zdaniem ten "wynik" po 4 godzinach był już zakłamany.
A ile dni minęło od stosunku?
Powinnaś powtórzyć test.
__________________
więc daj mi spać
o życiu milcz
to potwór zły, wysysa szpik
Mmedeah88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 13:35   #10
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Cytat:
Napisane przez dagmarakkk Pokaż wiadomość
witaminka jak sie skonczyla twoja ''przygoda'' z testem?
ja mam wlasnie taki sam problem z testem : zrobilam dzisiaj i po 3 wyszedl negatywny
pozniej kilka razy zerkalam na niego i tak ok 2-3 godz byl negatywny i jakiez bylo moje zdziwienie jak po 4 godz (chcialam wlasnie go wywalic) zobaczylam 2 baaaaardzo cieniutka kreske
co to ma znaczyc?????????????
po 4h test jest niewiarygodny i jest to napisane w ulotce.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 13:44   #11
dagmarakkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 15
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

no minelo juz dosc duzo czasu 30 i 16 dni

co do testu : na ulotce jest napisane ze test jest wazny 10 min -wiem i czytalam to
ale skad ta 2 kreseczka (cieniusienka jak wlosek - prawie jej nie widac), skad ???

czy moge w 100 % wierzyc w to ze to byl blad
powtorze test jutro rano ale co jak bedzie ta sama sytuacja?? BOJE SIE

Edytowane przez dagmarakkk
Czas edycji: 2009-03-11 o 14:09
dagmarakkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 14:38   #12
gonia 35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Cytat:
Napisane przez dagmarakkk Pokaż wiadomość
no minelo juz dosc duzo czasu 30 i 16 dni

co do testu : na ulotce jest napisane ze test jest wazny 10 min -wiem i czytalam to
ale skad ta 2 kreseczka (cieniusienka jak wlosek - prawie jej nie widac), skad ???

czy moge w 100 % wierzyc w to ze to byl blad
powtorze test jutro rano ale co jak bedzie ta sama sytuacja?? BOJE SIE

Druga kreska pojawiła się ponieważ w teście ,którym zrobiłaś po jakimś czasie zachodzą jeszcze jakieś reakcje chemiczne .Tak pisze na prawie każdym teście i test po upływie 10 min jest już niewiarygodny.Zawsze po wykonaniu testu i odczytaniu wyniku test się wyrzuca .
gonia 35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 19:18   #13
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Cytat:
Napisane przez gonia 35 Pokaż wiadomość
Druga kreska pojawiła się ponieważ w teście ,którym zrobiłaś po jakimś czasie zachodzą jeszcze jakieś reakcje chemiczne .Tak pisze na prawie każdym teście i test po upływie 10 min jest już niewiarygodny.Zawsze po wykonaniu testu i odczytaniu wyniku test się wyrzuca .
A jak sie ma manie zaerkania na ten test to się go do smietnika zbiorczego wyrzuca albo zawozi na wysypisko
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 07:35   #14
dagmarakkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 15
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

dzisiaj o 6:30 zrobilam 2 test (z pierwszego moczu) - wyszedl negatywny

czy moge juz byc na 100 % pewna?????

przypominam ze do stos doszlo 31 i 17 dni temu

czy po 17 dniach test jest wiarygodny?

dlaczego mam obawy: bo zle sie czuje - bulgocze mi wszystko w brzuchu, nie moglam dzisiaj spac i jest mi niedobrze

temp dzis rano 36,6

no ale po tych 2 testach mysle ze to nerwy.............. tylko jak tu sie uspokoic

Edytowane przez dagmarakkk
Czas edycji: 2009-03-12 o 08:37
dagmarakkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 08:35   #15
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Mysle, ze tym testom mozesz zaufac. Jezeli nie mozesz się uspokoić to idź do ginekologa, może zleci badanie z krwi albo zrobi usg, w kazdym razie wykluczy ciaze na 100%. Roznego rodzaju dolegliwosci ze strony układu pokarmowego są typowe dla stanów stresowych. Może weź jakieś ziołowe srodki uspokajajace.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 08:53   #16
asica-łobuzica
Zadomowienie
 
Avatar asica-łobuzica
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: dom :)
Wiadomości: 1 241
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

a ja już miałam nadzieje, że to ciąża. Wiadomo, wmówiłam sobie : pare dni po stosunku zaczął mnie kłuc jajnik, od dwóch tygodni mam prawie codziennie 37 stopni i ból głowy. Jajnik zakłuwa cały czas. Nie jest to silny ból ale takie właśnie kłucie.
Mnie w życiu jajnik nie kłuł- no chyba że przed okresem. Oczywiście przeczytałam wszystko na ten temat to zarówno objawy chorobowe jak i ciążowe ( u niektórych) tak się nakręciłam że to ciąże że szok. Zrobiłam sobie test wczoraj i wyszedł negatywny. Sszkoda. Sama sobie się dziwie, że tak się na tą ciąże nakręciłam
Do ginekologa i tak idę bo te objawy są niepokojące.
__________________
kto kochał naprawdę będzie kochać zawsze
asica-łobuzica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 09:09   #17
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Drogie kobitki Ukochane
Sprawa pierwsza i najwazniejsza : testy ciążowe, nigdy nie dają 100% pewności czy się jest w ciązy czy niejest. Na 100% może to dopiero potwierdzic lekarz. Najlepszy jest tu przykład mojej siostry, której 3 testy wyszly negatywnie, a sie okazalo, że jest w ciązy (Bardzo chciali miec dziecko wiec test powtarzala 3 razy ).
po drugie : jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości dotyczące swojego zdrowia to tym szybciej do ginekologa. Zdrowie najwazniejsze i szkoda czasu na spekulacje.
Pzdr.
__________________
Be Yourself. Always.
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 16:03   #18
dagmarakkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 15
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

czesc
zrobilam jeszcze 2 testy przedwczoraj ok 15 i wczoraj o 6 rano- oba negatywne

wiem ze to glupie ale tak z ciekawosci je zachowalam na tym 1 z 15 po 1,5 godz bleeeedziutka kreska na drugim (z rannego moczu) po ok 15 godz tez bledziutka
obie widoczne pod bardzo silnym swiatlem lampy ................

no ale mysle ze nie mam czym sie stresowac

Edytowane przez dagmarakkk
Czas edycji: 2009-03-18 o 16:06
dagmarakkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 20:09   #19
SANDRAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 165
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Właśnie testy jeśli się mylą to raczej gdy wynik jest NEGATYWNY,a mimo to jest się w ciąży(zbyt mała ilość hormonu hCG w moczu),bardzo rzadko zdaża się tak, że wynik jest POZYTYWNY,a ciąży brak.
SANDRAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-11, 07:50   #20
Natasha2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 39
Dot.: Wiarygodność testu ciążowego

Jeśli chodzi o tą drugą bladą kreske to chyba musi byc wyraźniejsza, ja w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy, od kiedy sie kochałam bez niczego i nie miałam okresu (raczej przez ta torbiel) , zrobiłam 12 testów !!!
Wczoraj w szpitalu zrobiłam jeszcze dwa jak zawsze z porannego moczu i jeden strumieniowy wyszedł negatywnie (1 wyraźna kreska w polu C) a na drugim płytkowym oczywiscie jedna b.wyraźna a druga taka słaba ale widoczna (jak dla mnie).
Ogólnie w życiu zrobiłam o ze 100 testów lekką ręką. A na tych ostatnich dwunatu raz wychodziła lekka kreska a raz nie.
Poza tym byłam z tymi testami w aptece i ugina i mowił że to i tak wynik negatywny, jak na dwu miesieczna ciaże to chyba obie kreski powinny byc wyraźne ( i mialam robione dwa USG w zwiazku z torbielem i tą moja urojona ciążą i ciąży nie wykryły).
Natasha2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.