Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-01, 08:52   #91
selya
Zadomowienie
 
Avatar selya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 976
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

Cytat:
Napisane przez desdemonik Pokaż wiadomość
naczy synestetykiem jesteś, czy tylko perfumy widzisz kolorami?

tak pytam z ciekawości, jak za intymnie to przepraszam
nie wiem, wygląda na to, że coś w tym jest, alenigdy tego nie diagnozowałam, a samo słowo poznałam niedawno, dzięki temu forum
kolorami widzę również muzykę, książki (nie przedmiot, tylko zawartość ofkorz), miejsca, czasem ludzi
ostatnio zorientowałam się, że Lizbona jest dla mnie lawendowa
oprócz tego, że prawie wszystko ma dla mnie swoją własną, wewnętrzną barwę, ma też melodię - ale to chyba jest dosyć częste
zawsze mi się wydawało, że wszyscy tak mają
Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
(tak btw, nigdy specjalnie nie 'budowalam swojego wizerunku' precyzyjnym doborem , (w oparciu o jakis wysublimowany 'klucz'), odpowiednich 'elementow skladowych', a przy wyborze czegokolwiek, (mam tu na mysli rzeczy bardziej 'przyziemne', a nie np. poglady polityczne ), kieruje sie jedynie swoim gustem. to dotyczy takze perfum: jesli cos lubie, to sie tego nie wstydze i zadne, najbardziej zniechecajace opisy nie sa w stanie sprawic, ze porzuce swoich ulubiencow.
to nie wyselekcjonowane detale podkreslaja moja osobowosc i sposob bycia, a wrecz odwrotnie- samo to, ze ja je wybralam, czyni je 'moimi'.
nie ma na to wplywu zarowno moda, jak i 'presja spoleczna'; oczekiwania wobec mojej osoby.

a moze ja po prostu nie mam wizerunku? )

ja nie mam
nie spędza mi snu z powiek to co inni o mnie sądzą (choć oczywiście nie jest też zupełnie bez znaczenia), więc nie mam potrzeby kreowania się na zewnątrz
wybieram rzeczy, które mi się podobają, pociągają, często intuicyjnie - dotyczy to ubrań, biżuterii, perfum, książek, filmów, podróży i całej reszty
Kat, napisałaś dokładnie to co myślę
__________________

dear darkness

selya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 09:28   #92
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

dobór zapachu zależy od mojego nastroju i rangi sytuacji w jakiej mam być.Nigdy nie brałam pod uwagę koloru ubioru,ale za to mam parę zapachów które umieściłabym w fioletowej buteleczce
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 10:14   #93
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

Nie uważam tego za żadne zboczenie,tak masz i już.Ja lubię dobre perfumy,ale nie używam ich pod kątem ubioru.Parę kropel i na tym koniec,bez względu na strój.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 10:34   #94
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

Cytat:
Napisane przez selya Pokaż wiadomość

ja nie mam
nie spędza mi snu z powiek to co inni o mnie sądzą (choć oczywiście nie jest też zupełnie bez znaczenia), więc nie mam potrzeby kreowania się na zewnątrz
wybieram rzeczy, które mi się podobają, pociągają, często intuicyjnie - dotyczy to ubrań, biżuterii, perfum, książek, filmów, podróży i całej reszty
Kat, napisałaś dokładnie to co myślę
Ja chyba też nie mam, jakkolwiek moje miejsce pracy wymusza niejako na mnie pewien styl ubierania się, odmienny od tego czysto prywatnego. Dlatego w pracy wyglądam i pachnę "klasycznie", a po powrocie do domu mogę sobie do woli poużywać. Jakoś nie wyobrażam sobie, że mogłabym się wbić w garniturek, wyperfumować Incense Extreme i pomaszerować na przykład na posiedzenie Rady Naukowej Wzbudziłabym ogromne zainteresowanie, tego jestem pewna
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 15:32   #95
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość


Ale czasem sobie myślę, że jednak taki zbudowany wizerunek ułatwia kontakty z ludźmi, czasem mam wrażenie, że część zwyczajnie nie ogarnia i nie kuma jak to ze mną jest, elementy się nie składają w spójną (wedle stereotypów) całość. Dla niektórych to problem, i o ile do niedawna mogłam po prostu olewać takie osoby, o tyle ostatnio niektórych olać po prostu nie mogę, nosz

Tylko, że mi się tak strasznie nie chce budować wizerunku
Jak dla mnie ta szydera z "kreowania wizerunku" jest w tym wątku niepotrzebna.
Abstrahując już od tego, że ani o budowaniu, ani o kreowaniu nie pisałam. Ale mimo to, nie będę kpiła także z przemyślanego kreowania.

Są ludzie, którzy nie budują swojego wizerunku celowo, od podstaw - i to nawet niekoniecznie dlatego, że "silna osobowość obroni się sama" i będzie emanowała na wszelkie aspekty życia. Są silne, fascynujące osobowości, które do sfery zewnętrznej wagi nie przywiązują i czasem wizerunek wychodzi im sam przy okazji, a czasem nawet najbardziej fascynujący człowiek tego zewnętrznego spójnego obrazu siebie nie ma. I znów: czasem kij z tym, bo wisi mu to, a czasem chciałby, albo z różnych przyczyn (na przykład zawodowych) powinien.

Nie widzę powodu, by szczycić się tym, że samo mi wychodzi podobnie jak nie widzę powodu, by wstydzić się tego samego. Z resztą, tak serio, sądzę, ze jeśli komuś naprawdę nie zależy, to nie poświęca temu czasu i uwagi - noszenie głównie czarnych ubrań (czym sama grzeszę ) jest jakąś formą autokreacji, bo samo wybieranie ciuchów w konkretnym kolorze jest formą budowania swojego obrazu - inne kolory są tak samo wygodne, ale z jakiegoś powodu lepiej czuję się w czarnym i ten właśnie kolor chcę nosić. Podobanie to taki skrót myślowy, ale owszem, tak mi się podoba. Na ile świadome to jest działanie, nie wiem już, bo na czarno noszę się od podstawówki, więc chyba nie potrafiłabym już inaczej.

Podsumowując - możemy nazwać to gustem. Ale gust jest zwykle jakąś cechą ogólną i sporadycznie zdarza się, żeby dziewczynie w glanach i na czarno spodobały się zapachy "różowo landrynkowe, a dziewczynie w typie Barbie "czarne koszmary zapachowe". Dlatego raczej do rózowych piptołów nie zakładamy Tar, a do wojskowych buciorów Piątki Chanel.
Teraz może oczywiście odezwać się ktoś, kto powie: ja tak noszę i tak jest świetnie, ale zważcie, że operujemy tu na pewnym poziomie ogólności.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 19:45   #96
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Jak dla mnie ta szydera z "kreowania wizerunku" jest w tym wątku niepotrzebna.
(...)
Jaka szydera, Sabbath, trochę chochlikowego pośmiania się.
Które i owszem, czasem jest potrzebne jak najbardziej. Może i w tym wątku także.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 20:05   #97
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Jak dla mnie ta szydera z "kreowania wizerunku" jest w tym wątku niepotrzebna.
Abstrahując już od tego, że ani o budowaniu, ani o kreowaniu nie pisałam. Ale mimo to, nie będę kpiła także z przemyślanego kreowania.

Są ludzie, którzy nie budują swojego wizerunku celowo, od podstaw - i to nawet niekoniecznie dlatego, że "silna osobowość obroni się sama" i będzie emanowała na wszelkie aspekty życia. Są silne, fascynujące osobowości, które do sfery zewnętrznej wagi nie przywiązują i czasem wizerunek wychodzi im sam przy okazji, a czasem nawet najbardziej fascynujący człowiek tego zewnętrznego spójnego obrazu siebie nie ma. I znów: czasem kij z tym, bo wisi mu to, a czasem chciałby, albo z różnych przyczyn (na przykład zawodowych) powinien.

Nie widzę powodu, by szczycić się tym, że samo mi wychodzi podobnie jak nie widzę powodu, by wstydzić się tego samego. Z resztą, tak serio, sądzę, ze jeśli komuś naprawdę nie zależy, to nie poświęca temu czasu i uwagi - noszenie głównie czarnych ubrań (czym sama grzeszę ) jest jakąś formą autokreacji, bo samo wybieranie ciuchów w konkretnym kolorze jest formą budowania swojego obrazu - inne kolory są tak samo wygodne, ale z jakiegoś powodu lepiej czuję się w czarnym i ten właśnie kolor chcę nosić. Podobanie to taki skrót myślowy, ale owszem, tak mi się podoba. Na ile świadome to jest działanie, nie wiem już, bo na czarno noszę się od podstawówki, więc chyba nie potrafiłabym już inaczej.

Podsumowując - możemy nazwać to gustem. Ale gust jest zwykle jakąś cechą ogólną i sporadycznie zdarza się, żeby dziewczynie w glanach i na czarno spodobały się zapachy "różowo landrynkowe, a dziewczynie w typie Barbie "czarne koszmary zapachowe". Dlatego raczej do rózowych piptołów nie zakładamy Tar, a do wojskowych buciorów Piątki Chanel.
Teraz może oczywiście odezwać się ktoś, kto powie: ja tak noszę i tak jest świetnie, ale zważcie, że operujemy tu na pewnym poziomie ogólności.
Jaka szydera, matko bosko?

I... yyyy no właśnie - jestem z tych często na czarno i w glanach, a mam i uwielbiam np. Escadę Magnetism i dużo osób mnie z tym zapachem kojarzy, i tak, do czarnych ciuchów i pieszczoch też jej używam. I Insolence. I Sheer Stelli. I Pink Sugar. I nie gryzą się na toaletce ze Smokiem, ani z Kyoto. I do wojskowych buciorów używam też Chanel, a do obory Gucci

Z tą sporadycznością to też nie wiem, na metalowych koncertach od dziewczyn czuję raczej świeżuchy i kwiatki-sratki, kadzidła to ewentualnie od koleżanek z forum.

Nie wykluczam, że gust mam, ale zły

Albo po prostu tak strrrasznie nienawidzę stereotypów i szufladek.
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 21:21   #98
Ewa_Ch
Zadomowienie
 
Avatar Ewa_Ch
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 903
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

glany i czarne ubrania to tez szufladka

Punkt widzenia zalezy od punktu patrzenia.
__________________
Nakarm bezdomne psy

http://www.pustamiska.pl/
Ewa_Ch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 21:37   #99
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

Cytat:
Napisane przez Ewa_Ch Pokaż wiadomość
glany i czarne ubrania to tez szufladka
Zgadza się. Mam też złote szpileczki. I czerwone. I w kwiatki I słabość do kiczu ogólnie, więc jest czarna prosta baza plus odloty Jakoś po prostu nie widze powodu, żeby się ograniczać i odmawiać sobie rzeczy, które mi się podobają i sprawiają przyjemność dlatego, że ktoś wymyślił, że to inna szufladka Co innego, gdybym po prostu lubiła tylko taki a nie inny styl i nic innego, naturalnie. Niestety/stety podobają mi się rzeczy z różnych parafii. Nie jestem gwiazdą, nie zarabiam na wizerunku, nie widzę powodu, żeby sie spinać na to, żeby tworzyć "spójną" całość, bo taka całość to by była tylko jakaś część mnie.
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 23:34   #100
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Jaka szydera, Sabbath, trochę chochlikowego pośmiania się.
Które i owszem, czasem jest potrzebne jak najbardziej. Może i w tym wątku także.
No toż właśnie.

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Jaka szydera, matko bosko?

I... yyyy no właśnie - jestem z tych często na czarno i w glanach, a mam i uwielbiam np. Escadę Magnetism i dużo osób mnie z tym zapachem kojarzy, i tak, do czarnych ciuchów i pieszczoch też jej używam. I Insolence. I Sheer Stelli. I Pink Sugar. I nie gryzą się na toaletce ze Smokiem, ani z Kyoto. I do wojskowych buciorów używam też Chanel, a do obory Gucci

Z tą sporadycznością to też nie wiem, na metalowych koncertach od dziewczyn czuję raczej świeżuchy i kwiatki-sratki, kadzidła to ewentualnie od koleżanek z forum.

Nie wykluczam, że gust mam, ale zły

Albo po prostu tak strrrasznie nienawidzę stereotypów i szufladek.
Sorry Tru, nale skoro podoba Ci się Escada Magnetism to gust musisz mieć dobry, bo EM śliczna jest i basta.

A poważniej - taki eklektyzm to pewnie też jakaś forma kreowania wizerunku. Ty na przykład teraz wyraźnie bronisz swojego eklektyzmu i ponadpodzialowości stylistycznej. To też jakaś szczególna odmiana stylu. Chyba...
Gdybym miała powiedzieć, jak ja "czuję" osobę nie przywiązującą wagi do swego wizerunku, czy ogolnie do tego, jak się prezentuje, to po pierwsze by jej tu raczej nie było, po drugie nie analizowałaby tego, czy ma styl i jaki, bo by jej to nie obchodziło, po trzecie nie próbowałaby go bronić. IMHO Ty znalazłaś sobie (albo sam się znalazł) jakiś typ estetyki, w którym się po prostu dobrze czujesz. Nietypowy, szeroki może, szalenie oryginalny, ale ja Cię widziałam i wiele można o Tobie powiedzieć, ale nie to, że nie masz stylu czy jesteś nijaka.

A pod Twoją wypowiedzią wpisałam się akurat dlatego, że nawiązywałam do tego, co pisałas o potrzebie kreowania wizerunku w szczególnych okolicznościach.

Cytat:
Napisane przez Ewa_Ch Pokaż wiadomość
glany i czarne ubrania to tez szufladka

Punkt widzenia zalezy od punktu patrzenia.
Glany to jest obuwie z zasady tworzące (współtworzące) pewien wizerunek. Taka trochę etykietka właśnie (czy tam szufladka). Ja tam lubię.

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Zgadza się. Mam też złote szpileczki. I czerwone. I w kwiatki I słabość do kiczu ogólnie, więc jest czarna prosta baza plus odloty Jakoś po prostu nie widze powodu, żeby się ograniczać i odmawiać sobie rzeczy, które mi się podobają i sprawiają przyjemność dlatego, że ktoś wymyślił, że to inna szufladka Co innego, gdybym po prostu lubiła tylko taki a nie inny styl i nic innego, naturalnie. Niestety/stety podobają mi się rzeczy z różnych parafii. Nie jestem gwiazdą, nie zarabiam na wizerunku, nie widzę powodu, żeby sie spinać na to, żeby tworzyć "spójną" całość, bo taka całość to by była tylko jakaś część mnie.
No ba! Wszystko na temat.
Ja tez lubię rózne zabawy strojem, ale przyznaję, że cokolwiek na siebie wrzucę i tak wychodzi mi w stylu Sabbath. Niekoniecznie celowo. Ale przyznaję - lubię ten efekt.

Inna kwestia, że kiedy pracowałam w korporacji - chodziłam w garsonkach i garniturach. Bez przebieranek, w których czułabym się źle, czyli w kolorach, które lubię, ale wyglądałam porządnie. To była jakaś tam praca nad wizerunkiem. No i nie użyłabym wtedy Tar do pracy. ale już jakiegoś kadzidlaka mniej dosłownego od Avignon owszem.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 03:22   #101
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

Sabbath, mysle, ze piszemy o czyms innym i jednoczesnie o tym samym, nazywajac te same rzeczy- inaczej. pewnie to po prostu kwestia "semantyki".
sadze, ze Truskawie nie chodzi o to, ze nie ma zadnego stylu tylko o to, ze nie kreuje swojego wizerunku.
dla mnie styl, to nie jest automatycznie wizerunek. owszem; oba niosa ze soba informacje, ale styl to kwestia gustu, cos osobistego, subiektywnego i 'naturalnego', co powstaje jakby 'przy okazji', zas wizerunek, (w moim rozumieniu), to stylizacja poczyniona na uzytek zewnetrzny/publiczny. (mozna miec styl, a nie miec wizerunku i vice versa; choc oczywiscie jedno nie wyklucza drugiego.).

imo 'jakis' wlasny styl mozna miec i zyjac w pustelni, bez jakiegokolwiek kontaktu z ludzmi- natomiast wizerunek to cos wystudiowanego, opracowanego pod katem odbioru zewnetrznego, 'etykietka'.
i patrzac w ten sposob, dla mnie, Truskawkowy eklektyzm to Jej styl wlasnie, a nie wykreowany wizrunek.
(i tak, jak da sie wyczytac z moich postow, okreslenie wizerunek, ma dla mnie pejoratywne zabarwienie, poniewaz jako sztuczny wytwor, bardzo czesto mija sie z 'prawda'- co dotyczy wiekszosci wizerunkow korporacji czy politykow/osob publicznych).
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 10:03   #102
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

mnie sie zdarzyło
do fioletowych strojów często używam Iris noir YR, Halloween del Pozo
do brązów -ciepłe czekoladowe zapachy np Crystal Noir Versace
do kolorowych plażowych strojów owocowe zapachy typu Escada
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 10:09   #103
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

Nie dobieram, pachnę tak jak czuję się najlepiej - tym czym mi się dobrze kojarzy, zapachami, które lubię - nie muszą one mieć czegokolwiek wspólnego z moją szafą
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 17:21   #104
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Teraz może oczywiście odezwać się ktoś, kto powie: ja tak noszę i tak jest świetnie, ale zważcie, że operujemy tu na pewnym poziomie ogólności.
Hy hy , odzywam się wprawdzie nie Chanel 5 ale szypry noszę właśnie do glanów i mrocznej czerni ale zaraz powiem dlaczego . Szypry są zapachami tak wyrazistymi , ze - wg. mnie - pasują wyłącznie do klasycznej elegancji z najwyższej półki , na którą mnie nie stać i która nijak ma się do mojego życia , bo niestety nie mogę założyć kaszmirowego kostiumu , jedwabnej bluzki , płaszcza z wielbłąda i pantofli od londyńskiego szewca i limuzyną udać się na herbatkę z przyjaciółką , lub do stroju , który będzie stanowić dla zapachu milczące gładkie tło . Wtedy nic nie odwraca uwagi od zapachu , nic go nie przytłacza i nie zgrzyta . A takim tłem jest gładka czerń od stóp do głów bez ozdóbek , falbanek itp . A że czasem się glany przy tym trafią , znaczy przez calutką zimę , to już detal i skutek mojej porąbanej osobowości
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 22:06   #105
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Czy zdarza Wam się dobierać perfumy do koloru ubioru?

O, macham wielbicielce szyprów.
Mi powróciła z mocą dawna fascynacja.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.