Nutramigen 1 a stary Nutramigen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-27, 07:26   #1
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247

Nutramigen 1 a stary Nutramigen


Wiem, ze jest sporo postów o Nutramigenie, ale nie znalazłam niestety odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie, więc mam nadzieje, że moderator bedzie łaskawy.

Czy prawda jest, że składem Nutramigen 1 odpowiada staremu Nutramigenowi przeznaczonemu do stosowania również o niemowlaczkow po 6 miesiącu? I co się z tym wiąże, czy może byc stosowany po 6 miesiacu w przypadku nietolerancji Nutramigenu 2? W czasie surfowania po necie znalazłam kiedys takie informacje, ale nie zapisałam ich. Jest to dla mnie dośc istotne i pilne , więc jeśli ktoś ma doświadczenia w tej materii, serdecznie proszę o odpowiedź.
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 07:49   #2
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: Nutramigen 1 a stary Nutramigen

hej moja córa od urodzenia pije Nutramigen i powiem szczerze że pierwsze słysze,że Nutramigen1 odpowiada 2.
Nie mam teraz opakowania po jedynce,ale napewno skład jest inny,z tym że "mieliśmy starą jedynke" bez napisu na opakowaniu"nowy smak",ale dwójka już jest z tej ulepszonej serii,nie wydaje mi sie żeby Nutramigen1 i 2 miały taki sam skład,tzn napewno ta starsza wersja jedynki rózniła sie od nowej dwójki.

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

aha i jesli jest nietolerancja na Nutramigen( Nutramigen przynajmniej u nas był jedyną deską ratunku) to warto przejsc na coś innego,bo tu jest bez znaczenia czy jedynka czy dwójka.
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 07:55   #3
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Nutramigen 1 a stary Nutramigen

Ale ja nie pisze, że Nutramigen 1 i 2 maja taki sam sklad, ale ,ze Nutramigen 1 odpowiada skladowi starego Nutramigenu (takie bez numeracji jeszcze), ktory był podawany dla dzieci równiez po 6 miesiącu.
Róznice miedzy 1 i 2 sa. Nie sa one istotne (mam przed soba opakowania)ale nie jestem dzieciecym dietetykiem, wiec nie moge wydawać opinii. Co wiecej 1 jest bardziej kaloryczna niz 2 na 100 gram produktu (na mililitry jest odwrotnie, ale poniewaz 2 ma wiekszxa miarke).

Moze sie zapetlilam w pytaniach wiec upraszczam. Czy jest ktos kto stosował Nutramigen 1 po 6 miesiacu.Czytalam na forach dla rodziców o takich przypadkach, teraz nie moge odnalezc ich.
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 08:01   #4
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: Nutramigen 1 a stary Nutramigen

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Ale ja nie pisze, że Nutramigen 1 i 2 maja taki sam sklad, ale ,ze Nutramigen 1 odpowiada skladowi starego Nutramigenu (takie bez numeracji jeszcze), ktory był podawany dla dzieci równiez po 6 miesiącu.
Róznice miedzy 1 i 2 sa. Nie sa one istotne (mam przed soba opakowania)ale nie jestem dzieciecym dietetykiem, wiec nie moge wydawać opinii. Co wiecej 1 jest bardziej kaloryczna niz 2 na 100 gram produktu (na mililitry jest odwrotnie, ale poniewaz 2 ma wiekszxa miarke).

Moze sie zapetlilam w pytaniach wiec upraszczam. Czy jest ktos kto stosował Nutramigen 1 po 6 miesiacu.Czytalam na forach dla rodziców o takich przypadkach, teraz nie moge odnalezc ich.
to ja odpowiemtak stosowałąm Nutramigen1 do 8 miesiąca.u dzieci z alergią bardzo ostrożnie zmienia sie mleko,i będąć u allergologa powiedziałą że na zmiane mleka przyjdzie czas,i że spokojnie możemy pić jedynke nawet do roku.bo skłąd różni sie minimalnie.zwłaszcza że dziecko je inne produkty a mleko dostaje coraż rzadziej.
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 09:10   #5
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Nutramigen 1 a stary Nutramigen

Dzięki serdeczne Czy ktoś jeszcze ma podobne doswiadczenia?

Moje dziecko doskonale znosi 1Nutramigen, 2 niestety fatalnie (bardzo luźne stolce, okropne odparzenia na pupie, ktora w ogole do odparzen nie jest sklonna), bóle brzuszka. Po powrocie do Nutramigen 1 wszytsko wróciło do normy. Juz myslałam, że będe musiała zmieniac go na zupełnie inny preparat mlekozastępczy (co mi sie nie usmiecha), ale od farmaceuty dowiedziałam sie, ze Nutramigen 1 to to samo co stary Nutramigen. A ten mozna bylo stosować u niemowlat i..... dzieci. Jesli więc byłaby to prawda to wole zostac na jedynce, bo lepsze czasem bywa wrogiem dobrego.Pediatra w mojej przychodni upiera się, zeby nie dawac 1, niestety wydaje mi się, że nie za bardzo orientuje sie w składach mleka. Od pielegniarki wydajacej recepte uslyszalam nawet, ze chce głodzić dziecko. Nie umiała niestety podac argumentów na to twierdzenie , a i lekko zdziwila sie gdy powiedziałam jej ,ze podobno 1 to to samo co stary nutramigen. A już o tym, ze 1 jest bardzij kaloryczna niz 2 to w ogóle nie wiedziała. Mogłabym zmienic przychodnię, ale ta jest blisko i do celów "receptowych" wystarczy. Niemniej poplakalam sie w domu , no bo nie jest miło słyszec , że sie glodzi wlasnego malucha...
Własnie znalazłam skład starego Nutramigenu i wklejam dla porownania sklad N 1. Ja nie widze w ogole różnic:

Nutramigen 1, proszek do sporządzania roztworu 425 g
Skład:
100 ml roztworu (otrzymanego po dodaniu 3 płaskich miarek proszku do 90 ml wody) zawiera 1,9 g białka, 3,4 g tłuszczu (w tym 610 mg kwasu linolowego i 54 mg kwasu -linolenowego), 7,5 g węglowodanów; witaminy: 61 g RE witaminy A, 54 g witaminy B1, 61 g witaminy B2, 41 g witaminy B6, 0,2 g witaminy B12, 10,9 g kwasu foliowego, 0,34 mg kwasu pantotenowego, 0,68 mg NE niacyny, 2 g biotyny, 8,2 mg witaminy C, 1,02 g witaminy D, 0,91 mg -TE witaminy E, 8,8 g witaminy K; składniki mineralne: 83 mg potasu, 64 mg wapnia, 65 mg chloru, 53 mg fosforu, 32 mg sodu, 6,8 mg magnezu, 1,22 mg żelaza, 0,48 mg cynku, 51 g miedzi, 14,3 g jodu, 41 g manganu, 3,8 g molibdenu, 1,5 g selenu, 1,5 g chromu oraz 12,9 mg choliny, 11,6 mg inozytolu, 4,1 mg tauryny, 1,7 mg karnityny. Wartość energetyczna 100 ml: 286 kJ (68 kcal). Osmolarność: 260 mOsm/l.


Nutramigen, proszek, imp, 425 g
Skład:
100 ml roztworu (otrzymanego po dodaniu 3 płaskich miarek proszku do 90 ml wody) zawiera 1,9 g białka, 3,4 g tłuszczu (w tym 610 mg kwasu linolowego i 54 mg kwasu -linolenowego), 7,5 g węglowodanów; witaminy: 61 g RE witaminy A, 54 g witaminy B1, 61 g witaminy B2, 41 g witaminy B6, 0,2 g witaminy B12, 10,9 g kwasu foliowego, 0,34 mg kwasu pantotenowego, 0,68 mg NE niacyny, 2 g biotyny, 8,2 mg witaminy C, 1,02 g witaminy D, 0,91 mg -TE witaminy E, 8,8 g witaminy K; składniki mineralne: 83 mg potasu, 64 mg wapnia, 65 mg chloru, 53 mg fosforu, 32 mg sodu, 6,8 mg magnezu, 1,22 mg żelaza, 0,48 mg cynku, 51 g miedzi, 14,3 g jodu, 41 g manganu, 3,8 g molibdenu, 1,5 g selenu, 1,5 g chromu oraz 12,9 mg choliny, 11,6 mg inozytolu, 4,1 mg tauryny, 1,7 mg karnityny. Wartość energetyczna 100 ml: 280 kJ (68 kcal). Osmolarność: 260 mOsm/l.
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 10:26   #6
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: Nutramigen 1 a stary Nutramigen

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Dzięki serdeczne Czy ktoś jeszcze ma podobne doswiadczenia?

Moje dziecko doskonale znosi 1Nutramigen, 2 niestety fatalnie (bardzo luźne stolce, okropne odparzenia na pupie, ktora w ogole do odparzen nie jest sklonna), bóle brzuszka. Po powrocie do Nutramigen 1 wszytsko wróciło do normy. Juz myslałam, że będe musiała zmieniac go na zupełnie inny preparat mlekozastępczy (co mi sie nie usmiecha), ale od farmaceuty dowiedziałam sie, ze Nutramigen 1 to to samo co stary Nutramigen. A ten mozna bylo stosować u niemowlat i..... dzieci. Jesli więc byłaby to prawda to wole zostac na jedynce, bo lepsze czasem bywa wrogiem dobrego.Pediatra w mojej przychodni upiera się, zeby nie dawac 1, niestety wydaje mi się, że nie za bardzo orientuje sie w składach mleka. Od pielegniarki wydajacej recepte uslyszalam nawet, ze chce głodzić dziecko. Nie umiała niestety podac argumentów na to twierdzenie , a i lekko zdziwila sie gdy powiedziałam jej ,ze podobno 1 to to samo co stary nutramigen. A już o tym, ze 1 jest bardzij kaloryczna niz 2 to w ogóle nie wiedziała. Mogłabym zmienic przychodnię, ale ta jest blisko i do celów "receptowych" wystarczy. Niemniej poplakalam sie w domu , no bo nie jest miło słyszec , że sie glodzi wlasnego malucha...
Własnie znalazłam skład starego Nutramigenu i wklejam dla porownania sklad N 1. Ja nie widze w ogole różnic:

Nutramigen 1, proszek do sporządzania roztworu 425 g
Skład:
100 ml roztworu (otrzymanego po dodaniu 3 płaskich miarek proszku do 90 ml wody) zawiera 1,9 g białka, 3,4 g tłuszczu (w tym 610 mg kwasu linolowego i 54 mg kwasu -linolenowego), 7,5 g węglowodanów; witaminy: 61 g RE witaminy A, 54 g witaminy B1, 61 g witaminy B2, 41 g witaminy B6, 0,2 g witaminy B12, 10,9 g kwasu foliowego, 0,34 mg kwasu pantotenowego, 0,68 mg NE niacyny, 2 g biotyny, 8,2 mg witaminy C, 1,02 g witaminy D, 0,91 mg -TE witaminy E, 8,8 g witaminy K; składniki mineralne: 83 mg potasu, 64 mg wapnia, 65 mg chloru, 53 mg fosforu, 32 mg sodu, 6,8 mg magnezu, 1,22 mg żelaza, 0,48 mg cynku, 51 g miedzi, 14,3 g jodu, 41 g manganu, 3,8 g molibdenu, 1,5 g selenu, 1,5 g chromu oraz 12,9 mg choliny, 11,6 mg inozytolu, 4,1 mg tauryny, 1,7 mg karnityny. Wartość energetyczna 100 ml: 286 kJ (68 kcal). Osmolarność: 260 mOsm/l.


Nutramigen, proszek, imp, 425 g
Skład:
100 ml roztworu (otrzymanego po dodaniu 3 płaskich miarek proszku do 90 ml wody) zawiera 1,9 g białka, 3,4 g tłuszczu (w tym 610 mg kwasu linolowego i 54 mg kwasu -linolenowego), 7,5 g węglowodanów; witaminy: 61 g RE witaminy A, 54 g witaminy B1, 61 g witaminy B2, 41 g witaminy B6, 0,2 g witaminy B12, 10,9 g kwasu foliowego, 0,34 mg kwasu pantotenowego, 0,68 mg NE niacyny, 2 g biotyny, 8,2 mg witaminy C, 1,02 g witaminy D, 0,91 mg -TE witaminy E, 8,8 g witaminy K; składniki mineralne: 83 mg potasu, 64 mg wapnia, 65 mg chloru, 53 mg fosforu, 32 mg sodu, 6,8 mg magnezu, 1,22 mg żelaza, 0,48 mg cynku, 51 g miedzi, 14,3 g jodu, 41 g manganu, 3,8 g molibdenu, 1,5 g selenu, 1,5 g chromu oraz 12,9 mg choliny, 11,6 mg inozytolu, 4,1 mg tauryny, 1,7 mg karnityny. Wartość energetyczna 100 ml: 280 kJ (68 kcal). Osmolarność: 260 mOsm/l.
wróbel,Nutramigen jest w swoim rodzaju hydrolizatorem kazeiny,może w dwójce to "stęzenie" białka jest większe i stąd te problemy z kupkami,odparzeniami,ja bym wybrała sie do alergologa,moja mała ma AZS co jest częstym towarzyszem skazy białkowej i jesteśmy pod stała opieką allergologa i dermatologa,kobiety znają sie na rzeczy.a swoją drogą u dziecka że skazą sama opieka pediatry to za mało,ja bym polecała udać sie do alergologa(chyba że chodzicie).
a próbowałaś może Bebilon Pepti,bo może problem nie leży w kazeinie,lecz białku serwatkowym?

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Dlatego wybierz sie może do alergologa który zajmuj sie alergią pokarmową u dzieci,i zobaczy maluszka i Ty będziesz spokojniejsza.
bo sama czasem nie mam siły na tych wszystkich pseudo "pediatrów".
ja przez swoją pediatre przez 2 tygodnie po urodzeniu małej byłam obwiniana w praniu jej rzeczy w naszym proszku,i nadmiernym używaniu perfum(zaznaczam że prałam w jelpie,i używałam bezzapachowego dezodorantu)stąd jej wysypki,kupki i inne,dopiero będąc u dermatologa dowiedziałam sie że mamy AZS
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 09:21   #7
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Nutramigen 1 a stary Nutramigen

w kwesti mleka zupełnie zawiodłam sie na pediatrze, babka upierałą sie ze dziecku nic nie jest, ze to tradzik niemowlecy, ze niedojrzałośc układu pokarmowego, a synek z kazdym dniem wygladał gorzej, cały wysypany,zmiany skórne na nozkach i rekach, miedzy paluszkami rany, ciemieniucha na głowce, w koncu zaczeły sie i duszności i taki suchy kaszel
a ona wypisywała recepty na masci i chcała podac antybiotyk profilaktycznie,! zeby na oskrzela mu czasem nie poszło idiotka zaznacze ze probowalismy wielu mlek - bebiko, bebilon, nan, nan ha, pepti , nutramigen tez, choc tu praktycznie nie chciał go jesc wiec trudno mowic ze tez go uczulał

jak konczył 5 miesiąc sama zdecydowałą ze podam mu mleko sojowe ISOMIL i po 2 tyg. dziecko było nie to samo -znikneły wszystkie objawy chorobowe, do dzis odpukac jest OK jak narazie bedzie na tym mleczku chyba do konca 1,5 roczku albo i dłuzej
proba podania NANHA skonczyła sie niewileka wysypka na buzce i chyba bólem brzuszka bo płakał bez zadnego sensownego powodu co mu sie nie zdarza

czasem warto zaufac włąsnej intuicji, niekoniecznie słuchac slepo lekarzy, albo chociaz zasiegnac porady u kilku specjalistów i wyciągnąć z tego "średnia"
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 14:45   #8
dosiaczek9307
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: Nutramigen 1 a stary Nutramigen

Mam do sprzedania Nutramigen 2 za 20 zl za puszkę , zrobiłam duże zapasy i teraz już nie jest mi potrzebny osoby zainteresowane mogą pisac na adres dooominikab@wp.pl
dosiaczek9307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.