Trudny wybór-proszę o radę... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-12, 19:08   #1
Agawa24
Raczkowanie
 
Avatar Agawa24
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 273

Trudny wybór-proszę o radę...


Piszę z nowego nicku żeby być anonimowa. Mam problem-studiuję weterynarię, ale dostałam się na medycynę niestacjonarną (czyli platną). Weterynarię studiuję stacjonarnie. Co byście wybrały? Medycynę niestacjonarną od nowa czy stacjonarną weterynarie (nie jestem tu już na 1 roku) Oba kierunki są w innych miastach. Piszcie, proszę bo naprawdę mam dylemat. Niby weta nie jest płatna tak jak ta medycyna na którą się dostałam. Ja jestem materialistką i mam w 4 literach zainteresowania. Dla mnie liczą sie tylko pieniądze żeby więcej zarobic po studiach. Po to składałam na tą medycynę. Tylko nie wiem co jest bardziej opłacalne, no i ta medycyna jest płatna. Co byście zrobiły na moim miejscu?
Agawa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:24   #2
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

powiedz, że żartujesz?
jeśli nie, to żadne z tych studiów nie sa dla Ciebie.
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:26   #3
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Ja bym została na weterynarii - szybciej skończysz studia i za nie nie płacisz. Myślę, że szkoda przerywać studia po to, żeby iść na inne, za które musisz dodatkowo płacić.Co do zarobków to się nie wypowiem bo nie wiem.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:26   #4
Agawa24
Raczkowanie
 
Avatar Agawa24
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 273
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Nie, nie żartuję. I naprawdę proszę o radę.
BTW. nawet nie zdajecie sobie sprawy ile ludzi idzie na jakiś kierunek dla kasy a nie dlatego, że to lubi. W co wy wierzycie? W bajki?

Faxu-dzięki za odpowiedź
Ktos jeszcze?

Edytowane przez Agawa24
Czas edycji: 2012-09-12 o 19:27
Agawa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:27   #5
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Nie chciałabym iść do lekarza, który poszedł na te studia tylko dla kasy.

Niestety wiem, że na medycynę idzie się głównie dlatego. NIESTETY. Ale nie wszyscy.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:32   #6
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Szkoda tylko, że w swojej domorosłej kalkulacji nie wzięłaś pod uwagę, że ani medycyna, ani weterynaria nie zagwarantują Ci hałdy kasy od razu po studiach. Ani nawet zatrudniania, w sumie.

Może spróbuj bogatego ożenku? A może sponsoring?
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:36   #7
mart989
Wtajemniczenie
 
Avatar mart989
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 680
GG do mart989
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

A później słyszymy bw tv o spapranych operacjach, błędnie zdiagnozowanych chorobach itp.. Ok, najpierw jeśli w ogóle dostaniesz robote, może i będziesz się starać, ale to tylko na początku.. wiem co mówie, pracowałam w szpitalu i wielu lekarzy - materialistów czy takich którzy chcą to robić - poznałam.. i widziałam jak pracowali jedni a jak drudzy...
mart989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 19:38   #8
Orinoko Plus S
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 132
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Odpuść sobie weterynarię.
Poważnie.

Szkoda mi Twoich przyszłych pacjentów - zwierząt. Weterynarzem trzeba być z powołania.

Idź na medycynę, ludzi jakoś mi mniej szkoda w Twoim przypadku.
__________________



Orinoko Plus S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:40   #9
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Mam nadzieję że nie zostaniesz lekarzem.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:41   #10
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Cytat:
Napisane przez Agawa24 Pokaż wiadomość
Nie, nie żartuję. I naprawdę proszę o radę.
BTW. nawet nie zdajecie sobie sprawy ile ludzi idzie na jakiś kierunek dla kasy a nie dlatego, że to lubi. W co wy wierzycie? W bajki?

Faxu-dzięki za odpowiedź
Ktos jeszcze?
Ani psa bym do ciebie na leczenie nie wysłała, ani bliskiego człowieka. Wierzę w bajki, a nie wierzę, że lekarz może dobrze i miłością leczyć tylko dla kasy, chociaż oczywiście może taki praktykować.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:41   #11
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Ta a później wychodzą tacy lekarze jak taki jeden, co diagnozował dziadka mojego przyjaciela... Nastraszyli człowieka, że ma raka, naszpikowali chemią - a po 2 miesiącach okazało się, że to nie rak...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 19:43   #12
igaAnia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 103
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Skończ weterynarię, to też opłacalny zawód wbrew pozorom,. A najlepiej medycyna i zostań lekarzem, który jeżdzi i odtrucia pijakom robi- ci zarabiają najwięcej;-)

Nie miałam pojęcia(a może nie chciałam mieć) że ludzie idą na medycynę dla kasy.
igaAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:44   #13
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Szkoda tylko, że w swojej domorosłej kalkulacji nie wzięłaś pod uwagę, że ani medycyna, ani weterynaria nie zagwarantują Ci hałdy kasy od razu po studiach. Ani nawet zatrudniania, w sumie.

Może spróbuj bogatego ożenku? A może sponsoring?
Pewnie, że nie zagwarantują. Jeszcze trzeba mieć talent, a to on zwykle wiąże się z zamiłowaniem do danej pracy. Jakoś tak często idzie w parze, że to co się lubi - robi się dobrze. Radzę to samo, co ty - to lepsze pieniądze i nikogo się, oprócz siebie nie krzywdzi. A ty nawet siebie nie skrzywdzisz, bo skoro liczy się tylko kasa, to przecież twoje emocje nie są dla ciebie ważne.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:47   #14
cholerna romantyczka
Zakorzenienie
 
Avatar cholerna romantyczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 437
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Chyba będę musiała zacząć leczyć siebie i swoje zwierzęta na własną rękę bo a nuż trafimy na kogoś jak ty odpuść sobie oba kierunki i tak jak ktoś już zaproponował - albo sponsoring albo bogaty mąż
cholerna romantyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:48   #15
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Niestety wiem, że na medycynę idzie się głównie dlatego. NIESTETY. Ale nie wszyscy.
Bez przesady. Sama studiuje medycyne i znajomych którzy poszli na te studia z powodu pieniedzy moge policzyć na palcach jednej reki. Jesli komuś zależy na kasie, to idzie na stomatologie, gdzie można od razu po studiach samodzielnie praktykowac i zarabiać. Lekarze wcale tak cudownie pod wzgledem finansowym nie mają. Tym bardziej że całkowicie samodzielni zawodowo są dopiero gdzieś w wieku 31 lat.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:52   #16
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Twoje podjeście rozumiem i nie potępiam - wbrew pozorom rozsądnie jest w dzisiejszych czasach kierować się rozumem i kwestiami materialnymi podczas wybierania przyszłego zawodu. Ale dlaczego wybierasz w taki sposób pomiędzy dwoma zawodami, które wykonuje się z POWOŁANIA, nie dla forsy?! Wybieraj sobie między studiami menagerskimi a informatyką, a z medycyny w jakimkolwiek wydaniu od razu zrezygnuj, żeby nie krzywdzić pacjentów. A jeśli całkiem w d*pie masz powołanie, to idź na księdza, tam zarobek, wikt i opierunek masz zapewniony...
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:56   #17
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

to ja abstrahując od oceny 'moralnej' - na płatne studia zawsze możesz iść, zostałabym na weterynarii, którą już zaczęłaś i jest stacjo.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 20:01   #18
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

A w ogóle co za pierdoły znam 3 osoby, które poszły w tym albo zeszłym roku na medycynę i było to ich wielkie MARZENIE, a nie sposób na zarobienie kasy.

Takie zawody jak lekarz, nauczyciel, ksiądz - do tego trzeba mieć powołanie, inaczej nie będzie się dobrym w tym co się robi .
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 20:04   #19
Nightflower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 105
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Ta, a potem dziwimy się, że lekarze nam wciskają mnóstwo niekoniecznie potrzebnych leków, bo mają umowy z przedstawicielami...
Nightflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 20:07   #20
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Cytat:
Napisane przez Orinoko Plus S Pokaż wiadomość
Odpuść sobie weterynarię.
Poważnie.

Szkoda mi Twoich przyszłych pacjentów - zwierząt. Weterynarzem trzeba być z powołania.

Idź na medycynę, ludzi jakoś mi mniej szkoda w Twoim przypadku.
Dokładnie...

Ludzi też szkoda posyłać do takiego lekarza- ale człowiek szybciej się połapie, że lekarza trzeba zmienić... A biedne zwierze będzie miało przechlapane...

Swoją drogą- jako lekarz zarobisz więcej kasy, skoro aż tak Ci na tym zależy. Można pracować w przychodni, do tego prywatnie przyjmować, brać pod stołem koperty, podpisywać umowy z przedstawicielami itd...
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 20:13   #21
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Cytat:
Napisane przez Orinoko Plus S Pokaż wiadomość
Odpuść sobie weterynarię.
Poważnie.

Szkoda mi Twoich przyszłych pacjentów - zwierząt. Weterynarzem trzeba być z powołania.

Idź na medycynę, ludzi jakoś mi mniej szkoda w Twoim przypadku.
Swoją drogą, takie podejście też mnie dziwi... Czyżby następna, która "z płonącego domu" ratowałaby pieska a nie dziecko...?
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 20:22   #22
Orinoko Plus S
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 132
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Swoją drogą, takie podejście też mnie dziwi... Czyżby następna, która "z płonącego domu" ratowałaby pieska a nie dziecko...?

Ratowałabym i dziecko i pieska

już ktoś wyżej napisał, człowiek się połapie, że lekarz z niej będzie jak z koziej dupy trąba.

zwierzę już nie, a i nie każdy właściciel rozpozna czy pani weterynarz niepotrzebnie szprycuje lekami, byle tylko kasę ciągnąć.

klasyczny przykład: dlaczego koń wyciera ogon? opcje są różne, zarobaczenie, świerzb...albo..."brudny tyłek"... weterynarz przyjedzie poda pastę na odrobaczenie a koń nadal ogon wyciera i kolejna wizyta - błędne koło się zamyka a wystarczy...umyć ano właśnie!
__________________



Orinoko Plus S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 20:28   #23
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Swoją drogą, takie podejście też mnie dziwi... Czyżby następna, która "z płonącego domu" ratowałaby pieska a nie dziecko...?
Gdyby piesek był mój, a dziecko obce - też nie wahałabym się...ale to nie ten temat.
Mam teraz bardzo chorego psa - przyjaciółkę od 12 lat i widzę, że chyba weterynarzem być trudniej niż lekarzem. Ludzki pacjent może powiedzieć, co czuje, co go boli, czy jest lepiej mu czy gorzej. Chyba łatwiej go zdiagnozować od zwierzęcego. Na dodatek odpowiedzialność - również prawna za ludzkiego pacjenta jest dużo większa, stąd takie typki, jak autorka jednak duuużo bardziej muszą uważać przy leczeniu, aby niczego nie sknocić i się nie przejechać na "karierze życiowej". A w przypadku zwierzęcia nikt nie zawiadamia prokuratury albo izby lekarskiej, nie robi sekcji, więc w przypadku weterynarza łatwiaj być partaczem dla kasy i mieć pacjentów, bo dłużej się partactwo nie wykryje. W przypadku lekarza ryzyko spieprzenia sobie kariery zawodowej - dużo większe. Dlatego ja też wolałabym, żeby z dwojga złego autorka leczyła ludzi. Mniej krzywdy, więcej się trzeba starać, by nie popełnić błędu. Kto jest lekarzem z przekonania - i tak stara się bardziej. Bezduszny zawodowiec dla kasy lepiej niech czuje bat odpowiedzialności nad sobą będąc lekarzem niż trzepać kasę lecząc zwierzęta, nie przywiązując wagi do tego, czy wrócą do zdrowia.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 20:51   #24
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Gdyby piesek był mój, a dziecko obce - też nie wahałabym się...ale to nie ten temat.
Zaprawdę jest to straszne!
I dziwne, bo Twoje inne posty są mądre!
Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Mam teraz bardzo chorego psa - przyjaciółkę od 12 lat i widzę, że chyba weterynarzem być trudniej niż lekarzem. Ludzki pacjent może powiedzieć, co czuje, co go boli, czy jest lepiej mu czy gorzej. Chyba łatwiej go zdiagnozować od zwierzęcego. Na dodatek odpowiedzialność - również prawna za ludzkiego pacjenta jest dużo większa, stąd takie typki, jak autorka jednak duuużo bardziej muszą uważać przy leczeniu, aby niczego nie sknocić i się nie przejechać na "karierze życiowej". A w przypadku zwierzęcia nikt nie zawiadamia prokuratury albo izby lekarskiej, nie robi sekcji, więc w przypadku weterynarza łatwiaj być partaczem dla kasy i mieć pacjentów, bo dłużej się partactwo nie wykryje. W przypadku lekarza ryzyko spieprzenia sobie kariery zawodowej - dużo większe. Dlatego ja też wolałabym, żeby z dwojga złego autorka leczyła ludzi. Mniej krzywdy, więcej się trzeba starać, by nie popełnić błędu. Kto jest lekarzem z przekonania - i tak stara się bardziej. Bezduszny zawodowiec dla kasy lepiej niech czuje bat odpowiedzialności nad sobą będąc lekarzem niż trzepać kasę lecząc zwierzęta, nie przywiązując wagi do tego, czy wrócą do zdrowia.
No tak, ale skutkiem działania weterynarza-partacza może być ewentualnie śmierć jakiegoś zwierzęcia, a nie śmierć czy kalectwo człowieka. Dlatego, pomimo iż sama kocham zwierzęta, jakoś tej logiki nie pojmuję. Będąc lekarzem też może otworzyć sobie prywatny gabinet i "nie czuć nad sobą bata". Zresztą w Polsce lekarze też nie zawsze ponoszą odpowiedzialność za złą diagnozę. Przykładem może być przyjaciółka mojego ojca, która przewróciła się zeszłej zimy na oblodzonym chodniku; w szpitalu zrobili jej rentgen odcinka lędźwiowego i kazali ból "rozchodzić". Szkoda, że nie zauważyli, że miała złamany kręgosłup szyjny. W Tym momencie leży w hospicjum i rusza tylko głową. I, moim zdaniem, to jest tragedia nieporównywalnie większa od tego, że ktoś musiał uśpić swojego pieska.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 21:08   #25
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Zaprawdę jest to straszne!
I dziwne, bo Twoje inne posty są mądre!

No tak, ale skutkiem działania weterynarza-partacza może być ewentualnie śmierć jakiegoś zwierzęcia, a nie śmierć czy kalectwo człowieka. Dlatego, pomimo iż sama kocham zwierzęta, jakoś tej logiki nie pojmuję. Będąc lekarzem też może otworzyć sobie prywatny gabinet i "nie czuć nad sobą bata".Zresztą w Polsce lekarze też nie zawsze ponoszą odpowiedzialność za złą diagnozę. Przykładem może być przyjaciółka mojego ojca, która przewróciła się zeszłej zimy na oblodzonym chodniku; w szpitalu zrobili jej rentgen odcinka lędźwiowego i kazali ból "rozchodzić". Szkoda, że nie zauważyli, że miała złamany kręgosłup szyjny. W Tym momencie leży w hospicjum i rusza tylko głową. I, moim zdaniem, to jest tragedia nieporównywalnie większa od tego, że ktoś musiał uśpić swojego pieska.

Dla mnie nie ma tu różnicy jakościowej. Osoby mi bliskie są mi bliskie, niezaleznie od tego, czy są ludźmi czy kotami czy psami. Nie musisz rozumieć. A osoby mi bliskie są ważniejsze od obcych i tez niezależnie od gatunku i też nie musisz rozumieć.
Bywa, ale odpowiedzialność i bat nieporównywalnie większy niż w przypadku zwierzęcia.
Twoim. Moim nie. I tragedia uśpienia lub śmierci wskutek choroby mojego pieska, jest dla mnie nieporównywalnie większa niż tragedia przyjaciółki twojego ojca. Tragedia uśpienia mojego (chorego obecnie bardzo) pieska jest taką samą tragedią, jak podjęcie decyzji o eutanazji jakiejś innej bliskiej mi osoby. I kwestie prawne nie mają tu znaczenia, wiem przecież, że jedno jest dozwolone, a drugie - nie. Odpowiedzialność moralna - ta sama. Nie musisz rozumieć.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 21:09   #26
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Bez przesady. Sama studiuje medycyne i znajomych którzy poszli na te studia z powodu pieniedzy moge policzyć na palcach jednej reki. Jesli komuś zależy na kasie, to idzie na stomatologie, gdzie można od razu po studiach samodzielnie praktykowac i zarabiać. Lekarze wcale tak cudownie pod wzgledem finansowym nie mają. Tym bardziej że całkowicie samodzielni zawodowo są dopiero gdzieś w wieku 31 lat.
Napisałam, że nie wszyscy. Ale niestety moje doświadczenia są zupełnie przeciwne do Twoich, jeśli chodzi o statystyki A na stomatologię/ortodoncję/itd. idą już prawie sami tacy, co lecą na kasę...
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 21:12   #27
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Gdyby piesek był mój, a dziecko obce - też nie wahałabym się...ale to nie ten temat.
Mam teraz bardzo chorego psa - przyjaciółkę od 12 lat i widzę, że chyba weterynarzem być trudniej niż lekarzem. Ludzki pacjent może powiedzieć, co czuje, co go boli, czy jest lepiej mu czy gorzej. Chyba łatwiej go zdiagnozować od zwierzęcego. Na dodatek odpowiedzialność - również prawna za ludzkiego pacjenta jest dużo większa, stąd takie typki, jak autorka jednak duuużo bardziej muszą uważać przy leczeniu, aby niczego nie sknocić i się nie przejechać na "karierze życiowej". A w przypadku zwierzęcia nikt nie zawiadamia prokuratury albo izby lekarskiej, nie robi sekcji, więc w przypadku weterynarza łatwiaj być partaczem dla kasy i mieć pacjentów, bo dłużej się partactwo nie wykryje. W przypadku lekarza ryzyko spieprzenia sobie kariery zawodowej - dużo większe. Dlatego ja też wolałabym, żeby z dwojga złego autorka leczyła ludzi. Mniej krzywdy, więcej się trzeba starać, by nie popełnić błędu. Kto jest lekarzem z przekonania - i tak stara się bardziej. Bezduszny zawodowiec dla kasy lepiej niech czuje bat odpowiedzialności nad sobą będąc lekarzem niż trzepać kasę lecząc zwierzęta, nie przywiązując wagi do tego, czy wrócą do zdrowia.
Zgadzam się w 100% .

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
No tak, ale skutkiem działania weterynarza-partacza może być ewentualnie śmierć jakiegoś zwierzęcia, a nie śmierć czy kalectwo człowieka. Dlatego, pomimo iż sama kocham zwierzęta, jakoś tej logiki nie pojmuję.

I, moim zdaniem, to jest tragedia nieporównywalnie większa od tego, że ktoś musiał uśpić swojego pieska.
Błędne działanie lekarza/weterynarza zawsze będzie tragiczne w skutkach. Z tą różnicą, że weterynarz wzruszy ramionami i będzie robił dalej swoje a lekarz może być sądzony za błędy w sztuce lekarskiej itd. Mając nad sobą bat trochę inaczej się podchodzi niż przy samowolce.

Tragedia jak tragedia. Każdy ma swoją. Jedna nie umniejsza wagi drugiej. Współczuję ale czy w związku z tym mam nie płakać za swoim psem, bo przecież ktoś na świecie ma większą tragedię?
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 21:24   #28
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Zaprawdę jest to straszne!
I dziwne, bo Twoje inne posty są mądre!
(...)
A co takie podejście ma za związek z mądrością lub jej brakiem, że się tak tylko zapytam.. Kwestia odmiennej wrażliwości może jedynie, chyba ma do tego prawo

No to ładnie wątek ewoluuje sobie. Ja nie chciałabym leczyć ani siebie ani dziecka ani moich kotów u takich lekarzy, którzy robią to tylko dla kasy, z drugiej strony nie chciałabym kazać rodzinie żyć powietrzem bo ja wspaniała pracuję tylko z powołania czytaj pół charytatywnie

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2012-09-12 o 21:26
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 21:31   #29
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Oj tam oj tam. Nie o to chodzi, w sensie: nie chodzi o Wasze/nasze psy. Gdyby ktoś mi zabił kotka oczywiście bardziej bym płakała niż nad tym, że samochód potrącił pod moją kamienicą przechodnia na pasach, ale to nie skłania mnie do mówienia, że skrzywdzić zwierzę to to samo (a nawet gorzej!)co skrzywdzić człowieka. Bo to są dwie różne rzeczy.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 21:35   #30
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: Trudny wybór-proszę o radę...

Nie wierzę w to co czytam

Szczerze choć z reguły nie życzę ludziom źle mam nadzieję,że nie skończysz żadnego z tych kierunków

A i w przypadku tego wątku bardzo jestem ciekawa która to "stara" wizażanka ma takie ciekawe podejście do życia
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.