Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy! - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-03, 18:06   #3571
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Sperare Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za odpowiedź Masz rację, więcej już nie pójdę do tej pani doktor. Będę musiała znaleźć sobie sprawdzonego lekarza, a nie kogoś z takim podejściem.
Pozdrawiam
Dokładnie, ja zawsze przed wizytami przekopuję internet w poszukiwaniu opinii, żeby się nie zawieść
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 19:17   #3572
trololo11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Pierwsza wizyta u ginekologa.

Witam
Niedlugo musze isc do ginekologa, poniewaz zaniepokoiłam sie. Jakies 4 miesiace temu po roku zwiazku pierwszy raz wspołzyłam z chłopakiem.
Dla nas obojga byl to pierwszy raz.
On nigdy mi nie mowił o zadnej chorobie. A kilka dni temu przypadkiem dowiedziałam ze sie miał kiedys opryszczke w "tamtych miejscach".
A ja na pochwie ostatnio zauwazylam dziwne twardawe, małe krostki.
Bardzo sie martwie. Dodam ze za niecałe pol roku kończe 16 lat.
Jak wygląda taka wizyta? I jak mam sie zachowac?
Czy mam sie martwic tym co mi dolega? I czy lekarz moze sie jakos doczepic do tego ile mam lat?

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

dodam ze zabezpieczalismy sie. Bardzo oboje zwracalismy na to uwage
trololo11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 19:18   #3573
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa.

zbiorczy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90095&page=118 moderator i tak przeklei temat do zbiorczego.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 19:39   #3574
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa.

Mam wielką nadzieję, że tym zabezpieczeniem była prezerwatywa, bo jeśli tabletki to... na pewno się zaraziłaś. Opryszczka to choroba której nigdy się człowiek nie pozbędzie i może nią zarażać, mimo że nie odczuwa dolegliwości. A Twój chłopak to dupek, że Ci nie powedział wcześniej
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 19:43   #3575
trololo11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa.

Własnie tez sie na niego zdenerwowałam, chociaz nie dałam tego po sobie poznac.
Teraz ja bede musiała sie z tym meczyc. I tak, zabezpieczalismy sie prezewatywą, ale czytałam ze to tylko 75% zabezpieczenia przed jakim kolwiek zarazeniem.
Bardzo się martwie tą wizyta. Ale cóz, po to tam ide zeby sie wszystkiego dowiedziec i wyleczyc. Chociaz nie wiem jaki ten ginekolog jest. Chcialam isc do kobiety, ale niestety zadna do konca roku nie ma miejsc nawet prywatnie..
trololo11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 19:00   #3576
Niezapominajka_81
Raczkowanie
 
Avatar Niezapominajka_81
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 110
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa.

Nie pojmuję: nie boisz się podjąć w tak młodym wieku współżycia, które zawsze wiąże się z możliwością zajścia w ciążę czy złapaniem jakiejś choroby, a boisz się wizyty u lekarza???
Skoro jesteś na tyle dorosła, by liczyć się z tym, że możesz zostać młodociana matką - bądź na tyle dorosła, by iść do lekarza z wszelkimi tego konsekwencjami.

Przerażające dla mnie jest to, że dzisiejsza młodzież w takim wieku rozpoczyna współżycie, nie myśląc jakie mogą być tego konsekwencje w przyszłości. I nie mówię tu tylko o ciąży.
Niezapominajka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 07:04   #3577
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa.

Cytat:
Napisane przez trololo11 Pokaż wiadomość
Własnie tez sie na niego zdenerwowałam, chociaz nie dałam tego po sobie poznac.
Teraz ja bede musiała sie z tym meczyc. I tak, zabezpieczalismy sie prezewatywą, ale czytałam ze to tylko 75% zabezpieczenia przed jakim kolwiek zarazeniem.
Bardzo się martwie tą wizyta. Ale cóz, po to tam ide zeby sie wszystkiego dowiedziec i wyleczyc. Chociaz nie wiem jaki ten ginekolog jest. Chcialam isc do kobiety, ale niestety zadna do konca roku nie ma miejsc nawet prywatnie..


A gdzie Ty się takich głupot naczytałaś?! Prawidłowo użyta prezerwatywa daje niemalże 100% zabezpieczenie.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 14:18   #3578
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa.

Twój nick mówi za siebie Poza tym opryszczka narządów płciowych czyli zarażenie wirusem HSV2 są przenoszone tylko drogą płciową, więc albo to nie była opryszczka, albo to nie był jego pierwszy raz.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 18:54   #3579
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa.

Cytat:
Napisane przez babie_lato Pokaż wiadomość


A gdzie Ty się takich głupot naczytałaś?! Prawidłowo użyta prezerwatywa daje niemalże 100% zabezpieczenie.
No niestety przed brodawczakiem prezerwatywa nie zawsze chroni. Tak samo przed świerzbem czy wszawicą. Profilaktyka to znany i zdrowy partner.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 05:48   #3580
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa.

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
No niestety przed brodawczakiem prezerwatywa nie zawsze chroni. Tak samo przed świerzbem czy wszawicą. Profilaktyka to znany i zdrowy partner.
Faktycznie, mój błąd. Ubzdurało mi się, że chodzi o zabezpieczenie przed ciążą. Gdzie ja mam głowę?
Jeśli chodzi o zarażenie którąś z w/w chorób to oczywiście, prezerwatywa nie zawsze daje gwarancję.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 16:14   #3581
cukierkowa21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 17
wizyta

Witam
Mma 21 lat i jeszcze nie bylam nigdy u ginekologa i nie zamierzam narazie pojsc choc wiem ze musze bo....zwyczajnie sie wstydze i boje...Moje wszystkie kolezanki juz dawno byly, tabletki, badania i te sprawy a mi wstyd powiedziec ze nie bylma jeszcze nigdy...co masz robic?jak sie przelamac i i sc?
cukierkowa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-13, 16:20   #3582
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wizyta

Zapisać sie i iść, to taki sam lekarz jak każdy inny a im dłużej czekasz tym trudniej będzie pójść. Lepiej pójść ot tak sobie niz zostac zmuszony do wizyty jakims problemem czy infekcją. Więc idż.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 16:32   #3583
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: wizyta

Zrób to dla siebie, dla Twojego zdrowia. Nie ma się niczego wstydzić, bo ginekolog ma taką pracę i widzi mnóstwo kobiet w różnym przedziale wiekowym. Nie ma co myśleć o tym, że to stresujące, tylko się wyluzować. 6nastoletnie dziewczyny mają już swoje pierwsze wizyty za dobą, a Ty takie za przeproszeniem już babsko i się boisz

Najwyższy czas lepiej zapobiegać, niż leczyć
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 18:25   #3584
AguskaGCW2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: wizyta

Dziewczyny mają rację. Ja też bałam się iść do ginekologa, ale niestety jak już wyżej była mowa zostałam zmuszona. Mi też idzie już 21 lat, więc taka sama sytuacja, też wstyd mi na to nie pozwolił W końcu dostałam silnej motywacji, stwierdziłam, że lepiej wiedzieć czy wszystko jest ok, niż siedzieć w domu bezczynnie i sie zamartwiać Badanie nie jest tak tragiczne jak może Ci się to wydawać, z doświadczenia wiem, że wystarczy po prostu się wyluzować Ja osobiście poszłam prywatnie, uznałam, że pierwsza wizyta powinna przebiegać w milej atmosferze, bo wiadomo, że na kasę chorych nie zawsze tak jest. I tak jak chciałam było całkiem fajnie, no i polecam też kobietę, mniejszy stres
Poza tym popieram dziewczyny, że lekarz ma taką pracę i Ty w takim przypadku jesteś cząstką całej masy, którą ogląda dla nich to chleb powszedni
AguskaGCW2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 18:28   #3585
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: wizyta

Badanie wziernikiem + ew. usg dopochwowe to kwestia kilku chwil, na prawdę
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 19:22   #3586
AguskaGCW2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: wizyta

Dokładnie Chwila stresu, ale za to jaka później ulga
AguskaGCW2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:00   #3587
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: wizyta

ja do dzisiaj się wstydzę
ale chodzę, trzeba się przemóc najgorszy jest sam moment przechodzenia z WC (zawsze trafiam na gabinety z WC) na fotel. Potem to mi już obojętne co robi
Zapisz się i idź. Wiem,że ciężko się przemóc ale zawsze lepiej się upewnić,że wszystko dobrze.
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:04   #3588
niuniulka1989
Zakorzenienie
 
Avatar niuniulka1989
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7 040
Dot.: wizyta

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
ja do dzisiaj się wstydzę
ale chodzę, trzeba się przemóc najgorszy jest sam moment przechodzenia z WC (zawsze trafiam na gabinety z WC) na fotel. Potem to mi już obojętne co robi
Zapisz się i idź. Wiem,że ciężko się przemóc ale zawsze lepiej się upewnić,że wszystko dobrze.
Dlatego warto pamiętać, by przyjść w spódniczce/sukience lub tunice
__________________
"Gdy wszystko wydaje się być drogą pod górę... po prostu pomyśl jaki będziesz mieć widok ze szczytu"
niuniulka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 11:16   #3589
Rapacious
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Witam. wiec j tez wybieram sie do ginekologa i chcialam zapytac czy placicie za wizyte? i jakie dokumenty potrzebuje jesli jestem niepenoletnia.?
prose o szybko odpowiedz
Rapacious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-20, 11:30   #3590
vaness886
Raczkowanie
 
Avatar vaness886
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 409
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Rapacious Pokaż wiadomość
Witam. wiec j tez wybieram sie do ginekologa i chcialam zapytac czy placicie za wizyte? i jakie dokumenty potrzebuje jesli jestem niepenoletnia.?
prose o szybko odpowiedz
czy płaci się za wizytę to zależy od tego czy pójdziesz prywatnie czy na fundusz
mówisz , że jesteś niepełnoletnia - nie wiem ile masz lat a to jest bardzo ważna kwestia . Jeśli masz 17 lat to możesz iść sama bez żadnego problemu . Jeśli jednak jesteś młodsza - musisz iść z opiekunem prawnym . W moim mieście wizyta prywatna to koszt około 140 zł .
vaness886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 18:59   #3591
English Breakfast
Raczkowanie
 
Avatar English Breakfast
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 101
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Ja unikałam wizyty, chciałam iść, ale nie mogłam się zebrać. No i moja pierwsza wizyta była po receptę na tabletkę "72h po". Stresu miałam co niemiara..! Poszłam prywatnie, poleciła mi przyjaciółka. Koszt wizyty to 80zł. Weszłam, babeczka starsza, ale bardzo miła, zapytała o parę rzeczy i potem zaproponowała mi badanie wziernikiem, tak po prostu zobaczyć, czy wszystko ok. W gabinecie był parawan a za nim ten cały dziwny fotel :P i obok krzesełko. Jakoś nie miałam problemów, żeby zdjąć spodnie, bo wiedziałam, że to lekarz i na pewno nie jestem pierwszą półnagą dziewczyną jaką ogląda Od razu również wypisała mi receptę na krążki antykoncepcyjne (nie wiem czy z jej strony nie było to za szybkie, bo nie miałam robionych żadnych badań, ale ja się nie znam )

Tak naprawdę nie ma się czego bać! Stres rodzi się w głowie, ale najważniejsze żeby go przełamać
English Breakfast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 09:39   #3592
vaness886
Raczkowanie
 
Avatar vaness886
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 409
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

ja jak byłam pierwszy raz to tak się stresowałam , że mi się ręce trzęsły za drugim razem przed wejście bolała mnie głowa ale teraz już jest w miarę okey
vaness886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 16:27   #3593
lusesita87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

do dziewczyn które mają przed soba pierwszą wizyte, jesli nawet jest ona nieprzyjemna, badanie troche boli, a lekarz to burak nie zrażajcie się! nastepnym razem wybierzcie innego doktora, ja sama mam 25 lat i troche czasu mineło zanim znalazłam lekarza godnego zaufania, a dokładniej to wczoraj większego wyboru nie miałąm bo jestem z małej miejscowości, i wczesniej chodziłam do 3 babek, jednak źle się czułam. wczoraj byłam u faceta dodam ze na NFZ, i było super, ! spędziłam w gabinecie dokładnie 35 min (reszta kolejki mnie chyba przekleła), miałam swego czasu problemy na tle ginekologicznym wiec długo ze mna rozmawiał, potem badanie, usg i znów rozmowa. dostałam skierowanie na badania hormonów o kótre bezskutecznie sie ubiegałam.
lusesita87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 14:34   #3594
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Dziewczyny rok temu byłam u ginekologa, moja w sumie pierwsza poważna wizyta. Obiecałam sobie, że kolejny raz pójdę za 6 miesięcy, oczywiście nie poszłam. Pod koniec lutego/początek marca będzie rok jak nie byłam i znowu mam pietra. Zawsze się boję, że mi coś wykryją. Czy po roku powinnam ponownie robić cytologię? Czy coś jeszcze warto zrobić? Poza tym roku temu lekarz mi coś mówił o powiększonych węzłach, ale byłam wtedy przeziębiona i możliwe, że to od tego było. Czy mogło być tak, że lekarz coś ważnego zbagatelizował i od roku mam raka i zaraz umrę? Ech... pewnie się nakręcam...
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 15:24   #3595
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny rok temu byłam u ginekologa, moja w sumie pierwsza poważna wizyta. Obiecałam sobie, że kolejny raz pójdę za 6 miesięcy, oczywiście nie poszłam. Pod koniec lutego/początek marca będzie rok jak nie byłam i znowu mam pietra. Zawsze się boję, że mi coś wykryją. Czy po roku powinnam ponownie robić cytologię? Czy coś jeszcze warto zrobić? Poza tym roku temu lekarz mi coś mówił o powiększonych węzłach, ale byłam wtedy przeziębiona i możliwe, że to od tego było. Czy mogło być tak, że lekarz coś ważnego zbagatelizował i od roku mam raka i zaraz umrę? Ech... pewnie się nakręcam...
Kobieto, czy Ty masz 15 lat? Tak, powinnaś się wybrać do lekarza, cytologia powinna być robiona raz w roku, chociaż to też zależy jaką miałaś grupę przy okazji robienia ostatniej.
Warto się po prostu wybrać i przebadać.
Lekarz nie jest po to, żeby bagatelizować problem, tylko po to, żeby leczyć, rozwiązywać. Chyba nie jesteś dzieckiem i nie trzeba Ci tego tłumaczyć
Tak, na pewno umrzesz biegiem do lekarza.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 20:00   #3596
sasziiix
Przyczajenie
 
Avatar sasziiix
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Eh... dziewczyny ja jutro idę pierwszy raz wizytę odkładałam już od ponad 2 lat stwierdziłam, że za świąteczne pieniądze pójdę i idę!
Boje się ale dam radę bo to w końcu tylko lekarz
Nie wiem czy to dobrze czy też nie ale mój chłopak uparł się, że chce iść ze mną i posiedzieć ze mną na poczekalni ;/
sasziiix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 20:57   #3597
niuniulka1989
Zakorzenienie
 
Avatar niuniulka1989
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7 040
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sasziiix Pokaż wiadomość
Eh... dziewczyny ja jutro idę pierwszy raz wizytę odkładałam już od ponad 2 lat stwierdziłam, że za świąteczne pieniądze pójdę i idę!
Boje się ale dam radę bo to w końcu tylko lekarz
Nie wiem czy to dobrze czy też nie ale mój chłopak uparł się, że chce iść ze mną i posiedzieć ze mną na poczekalni ;/
Moim zdaniem dobrze, że Twój chłopak idzie z Tobą, tak okazuje Ci wsparcie Jeżeli chodzi o samą wizytę, to napiszę to co większość, nie ma się czego bać! Idąc pierwszy raz do gina byłam przekonana, że samo badanie długo trwa. Okazuje się, że badanie trwa 2 minuty, reszta to rozmowa Powtórzę to, co napisałam wcześniej - warto założyć tunikę lub spódniczkę, jeżeli fotel jest z dala od miejsca, gdzie będziesz się rozbierać, to unikniesz dyskomfortu związanego z przejściem z jednego miejsca w drugie Dodatkowo pamiętaj, by poprosić o badanie piesi
__________________
"Gdy wszystko wydaje się być drogą pod górę... po prostu pomyśl jaki będziesz mieć widok ze szczytu"
niuniulka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 21:06   #3598
sasziiix
Przyczajenie
 
Avatar sasziiix
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Byłam Pani doktor była bardzo miła wcale nie czułam skrępowania także jestem zadowolona.
Dostałam tabletki (niby gratis na początek ) i skierowanie na wyniki hormonalne.
A dla kogoś ze Szczecina byłam u Pani Natalii Kołodziej-Wojciechowskiej
sasziiix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 21:07   #3599
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Jezu dziewczyny chyba wykryłam guzka w piersi. Niestety nie badam piersi, co miesiąc, więc ich dobrze nie znam i trudno mi stwierdzić czy coś jest normą czy nie. O ile się nie mylę, to mam teraz dni płodne i może stąd zmiany w piersiach. Zadzwoniłam do lekarza, mam wizytę 31.01. cholernie się boję. Teraz po kilka razy dziennie sprawdzam tą pierś i przy dotyku boli, a w drugiej nic podobnego nie zaobserwowałam, ja chyba do 31.01. oszaleję.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 22:51   #3600
niuniulka1989
Zakorzenienie
 
Avatar niuniulka1989
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7 040
Dot.: Jak się przygotować? - pierwsza/kolejna wizyta u ginekologa - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jezu dziewczyny chyba wykryłam guzka w piersi. Niestety nie badam piersi, co miesiąc, więc ich dobrze nie znam i trudno mi stwierdzić czy coś jest normą czy nie. O ile się nie mylę, to mam teraz dni płodne i może stąd zmiany w piersiach. Zadzwoniłam do lekarza, mam wizytę 31.01. cholernie się boję. Teraz po kilka razy dziennie sprawdzam tą pierś i przy dotyku boli, a w drugiej nic podobnego nie zaobserwowałam, ja chyba do 31.01. oszaleję.
Idź do lekarza pierwszego kontaktu i poproś o badanie piersi Dostaniesz skierowanie na USG (i tak wykonujesz je odpłatnie). Mnie bolała lewa pierś, podczas wizyty u lekarza zgłosiłam ten problem i dostałam skierowanie

Trzeba działać szybko!!!
__________________
"Gdy wszystko wydaje się być drogą pod górę... po prostu pomyśl jaki będziesz mieć widok ze szczytu"
niuniulka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-10 14:00:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.