Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-30, 21:20   #2311
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Z tego co sie dowiedzialam, to dopiero po wakacjach... ja tez sie juz niecierpliwie
Ale będą? Wspaniale Też czuję miętę do mięty
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 22:09   #2312
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Och, a ja dziś wyjęłam ze skrzynki awizo na paczkę z mazideł... Oj, odstoję jutro swoje w kolejce - moja poczta jest w remoncie i muszę iść na inną, która obsługuje wieeelki kawał Ursynowa... pandemonium... A w paczce nowe dla mnie hydrolaty - migdał, geranium i zielona herbata (herbatę znam z ecospa, uwielbiam), olej kokosowy (Niezamienna, ) i nowość - amla. Poza tym polysorbate - emulgatorów zużywam teraz hurtowe ilości do produkcji olejku myjącego
A propos emulgatorów: zrobiłam właśnie olejek z glyceryl cocoate (kończy mi się ) i z oleju z pestek moreli (ecospa). Miałam już kiedyś ten olej - był bezzapachowy. Natomiast ta nowa butelka - zapach cudo! Pachnie migdałowo - tak jak ten "migdałek" w pestce moreli (no, to niby logiczne ). To jakaś inna partia oleju, ma inną datę ważności - ale opis ten sam. Cudo!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 07:43   #2313
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Schaetzchen, współczuję... U mnie ostatnio coś chyba poczta w lepszej formie (po tym strajku ), bo i M. dostał swoje zabawki w dobrym czasie.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
A propos emulgatorów: zrobiłam właśnie olejek z glyceryl cocoate (kończy mi się ) i z oleju z pestek moreli (ecospa). Miałam już kiedyś ten olej - był bezzapachowy. Natomiast ta nowa butelka - zapach cudo! Pachnie migdałowo - tak jak ten "migdałek" w pestce moreli (no, to niby logiczne ). To jakaś inna partia oleju, ma inną datę ważności - ale opis ten sam. Cudo!
Miałam (jeszcze właściwie mam ) olej morelowy z DeNovy i zapach był właśnie takie - delikatnie migdałowy, a właściwie trochę marcepanowy. Pycha!

Natomiast ja spędziłam właśnie noc z malinką. Po jednym razie trudno wyrokować, ale póki co mi się podoba - olejek jest gesty, taki zdecydowanie nocny(przynajmniej dla takiego tłuścioszka jak ja), ale wchłania się dobrze, a rano buzia zadowolona i miękka. Chomik pisała coś o efekcie liftingującym, ale nie zauważyłam Zapach dziwny, dla mojego nosa taki olejowy, ale mi nie przeszkadza.

EDIT: Schaetzchen, na pewno zieloną herbatę znasz z EcoSpa?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 08:26   #2314
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, wskoczę Wam w rozmowe, ale stworzyłam cudowny jak dla mnie balsam dla ciała, ale niestety nie zagęstniał. Dodałam 4% stucture xl i nic. Ani drgnęło. Chciałam ładną mleczną konsystencje, a mam zmętniałą wodę.
Pytanie organizacyjne: kiedy dodaję zagęszczacz? Do fazy wodnej, fazy olejowej czy po wymieszaniu? Wczoraj dałam do fazy końcowej i zaczęłam się nad tym zastanawiać

Schaetzchen hydrolat geraniowy jest moim faworytem :yes: Zapach na początku mnie odurzył, ale po przyzwyczajeniu się, zaczyna się dostrzegać świetne działania geranii
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 08:33   #2315
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wskoczę Wam w rozmowe, ale stworzyłam cudowny jak dla mnie balsam dla ciała, ale niestety nie zagęstniał. Dodałam 4% stucture xl i nic. Ani drgnęło. Chciałam ładną mleczną konsystencje, a mam zmętniałą wodę.
Pytanie organizacyjne: kiedy dodaję zagęszczacz? Do fazy wodnej, fazy olejowej czy po wymieszaniu? Wczoraj dałam do fazy końcowej i zaczęłam się nad tym zastanawiać
Nati, trochę mało może być tego structure - w kremach, które robię, jest więcej (1,5 ml na 10 ml kremu).
Jeśli idzie o zagęstnik, to co masz na myśli? Gumę ksantanową daje się np. do fazy wodnej, żeby spęczniała.
Może napisz, jak robiłaś balsam, wtedy okaże się, co trzeba poprawić, żeby był w pełni miksturą z Twoich snów.
Też baaaardzo lubię hydrolat geraniowy
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 08:40   #2316
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Oczywiście pokręciłam... Z ecospa mam ten hydrolat, a to drzewo herbaciane a nie camelia sinensis Dziękuję za zwrócenie uwagi - sama żyłabym w nieświadomości i rozpowszechniała nieprawdziwe informacje

Idę zaraz na pocztę po moje geranium

Nati, pochwal się co dałaś do tego balsamu!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 08:44   #2317
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dopiero zaczynam robić balsamy więc trochę się w tym gubię Trochę za dużo marchwi, trzeba zmniejszyć do 2% bo jeśli się nie rozsmaruje dobrze to są pomarańczowe nóżki.

Faza wodna:
- hydrolat 43,3%
- giceryna 10%
- structure xl 4%
- jedwab 3,3%
- niacynamid 3%
- NMF 3%

Faza olejowa
- olej kokosowy 15,1%
- macerat z alg 10%
- macerat z marchwiowy 3%
- lecytyna hlb 4 3,3%

Co do zagęstnika to nigdy nie wiem kiedy go dodawać. Teraz już wiem dzięki Tobie, że ksantową do fazy wodnej
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 08:59   #2318
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Nati, więc tak:
1. za mało structure, jak mówiłam;
2. nie jestem pewna, czy lecytyna HLB4 współpracuje ze structure - tu masz wskazówki Limarii dotyczące emulgatorów:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...=257&Itemid=50
3. jeśli chcesz uzyskać gęstszą konsystencję, zawsze możesz zastąpić część olejów masłem karite, tak jak w przepisie:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=276&Itemid=2
W ogóle ten przepis to dobra baza dla robienia balsamów - można zastąpić biobazę odpowiednią parą emulgatorów i dodać różne cuda do fazy wodnej, tak jak to zrobiłaś, ale trzeba zachować ogólne proporcje.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 09:01   #2319
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna fajnie, że malinka się podoba, się nie moge doczekać swojej.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Chomik pisała coś o efekcie liftingującym, ale nie zauważyłam Zapach dziwny, dla mojego nosa taki olejowy, ale mi nie przeszkadza.
Daj mu może troszkę czasu na podziałanie

Ja nadal zadowolona ze swojej Larendogry - dodatek olejku z mięty pieprzowej fajnie odświeża, czy po hydrolacie miętowym z Mazideł też jest takie uczucie lekkiego chłodzenia? Jesli tak to już zacieram łapki na jesienne zakupy

Ilona daj znać jak macerat, używałaś już?
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 09:09   #2320
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Nati, więc tak:
1. za mało structure, jak mówiłam;
2. nie jestem pewna, czy lecytyna HLB4 współpracuje ze structure - tu masz wskazówki Limarii dotyczące emulgatorów:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...=257&Itemid=50
3. jeśli chcesz uzyskać gęstszą konsystencję, zawsze możesz zastąpić część olejów masłem karite, tak jak w przepisie:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=276&Itemid=2
W ogóle ten przepis to dobra baza dla robienia balsamów - można zastąpić biobazę odpowiednią parą emulgatorów i dodać różne cuda do fazy wodnej, tak jak to zrobiłaś, ale trzeba zachować ogólne proporcje.
Dziękuje bardzo

Zastosuje się do zaleceń i zobaczymy co z tego wyjdzie
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 09:38   #2321
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Chomiku, no pewnie, że dam mu czas - tak tylko na gorąco napisałam, pierwsze wrażenia
Mięta była - dla mnie przynajmniej - cudowna, naprawdę odświeżająca, choć chyba jednak nie chłodząca.

Nati, jeszcze o jednym zapomniałam - structure musi dobrze napęcznieć, więc zostaw fazę wodną w spokoju na kilka minut, a potem dobrze zmiksuj. Mój pierwszy kremik ze structure był też za rzadki i trochę się rozwarstwiał, bo byłam zbyt niecierpliwa
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 10:05   #2322
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczynczy myslicie, że moja ulubiona nocną kombinację żel hialuronowy plus olejek jojoba można klaść na Effaclar K?????
Ostatnio z pobytu w bardzo cieplym miejscu wrócilam z acne majorca niestety i dermatolog oprócz odustnego antybiotyku nakazała mi uzywac Effaklar.Nestety juz widze , że skóra sie lekko po nim przesusza ( a ja mam dosc tlustą i podatna na zapychanie ). Oczywiście moglabym klasc na to krem nawilzajacy z tej samej serii, ale po pierwsze w skladzie sa zapychajace mnie składniki, po drugie naturalna pielegnacja olejkami rozrzedzonymi zelem hialuronowym bardzo poprawiła stan mojej cery szczególnie jesi chodzi o naczynka i stopien nawlizenia (widocznie glikole propylenowe i inne swinstwa w kremach nie sluzyły mi). Nie za bardzo chciałabym odchodzić od olejoowej i naturalnej pielegnacji...
czy olejek jojoba moze jakos negatywnie reagowac z Effaklar?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 10:19   #2323
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
czy olejek jojoba moze jakos negatywnie reagowac z Effaklar?
Nie sądzę, Wróbelku
I współczuję takich przejść...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 10:25   #2324
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

tez nie wydaje mi się, żeby jojoba z Ha mogły zaszkodzić, kurcze nie fajnie taką pamiątkę z podróży przywieźć - wspolczuje
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 11:38   #2325
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Wróbelku, jeśli masz jakieś wątpliwości, zawsze możesz stosować na przemian - jedną noc Effaclar, jedną olej.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 19:00   #2326
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Na pierwszy ogień poszła herbatka, a raczej macerat z herbatki, bo wg INCI to olej słonecznikowy+wyciąg z kamelii Wyciągu zda się dość sporo, bo olej ma kolor nie-słonecznikowy, jakiś zielonkawy chyba (przez to psikanie nawet nie bardzo zauważyłam ), i zdecydowany, ale bardzo przyjemny zapach. Maznęłam się dziś na dzień, wchłonął się szybko, nawet na mojej tłustej cerze i solo - po kwadransie przycisnęłam lekko chusteczkę i wyglądałam, jakbym niczego nie kładła - a buzia miękka i miła Ogólnie fajny olej, zobaczymy, jakie cuda zdziała przy regularnym stosowaniu. Aha, aplikacja z atomizerem dziwaczna, ale - czego się nie spodziewałam - wygodna. No i te buteleczki - śliczne
Przede mną noc z malinką

.
Ooo to dziwne, że to macerat a nie olej, to opis na stronie wprowadza w błąd, bo tam pisze, że to olej z pestek, a nie z liści. A malinka to już z pestek? Z ciekawością czytam sobie Twoje opisy o malinowej herbatce
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 19:12   #2327
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

No właśnie, na stronie jest wyraźnie napisane, że to zimnotłoczony olej z nasion... Trochę mi zapał ostygł... Chyba sobie zrobię macerat z liści herbaty

Natomiast piękny zapach hydrolatu z geranium osłodził mi to co przeżyłam na poczcie (1,5 godziny wyjęte z życiorysu, pyskówki, awantury...)
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 19:45   #2328
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
No właśnie, na stronie jest wyraźnie napisane, że to zimnotłoczony olej z nasion... Trochę mi zapał ostygł... Chyba sobie zrobię macerat z liści herbaty

Natomiast piękny zapach hydrolatu z geranium osłodził mi to co przeżyłam na poczcie (1,5 godziny wyjęte z życiorysu, pyskówki, awantury...)
Wspolczuje, matko jak za dawnych czasow kolejkowych. Dobrze, ze chociaz zawartosc byla fajna. Jak ja bym chciala, zeby Poczta przestala byc panstwowa i zeby powstala w koncu jakas dobra konkurencja, ech...
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 20:47   #2329
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Oj tak, konkurencja dobrze by poczcie zrobiła... i nam przede wszystkim

Schaetzchen, dobrze, że geranium wynagrodziło Ci męki Też baaaaardzo je lubię.

Co do oleju herbacianego, to w składzie mamy: Helianthus annus seed oil i Camellia sinensis leaf extract. Na butelce jest wyraźnie napisane (po francusku - polskie tłumaczenie nie zawiera tej informacji) - że olej został uzyskany w procesie maceracji
Na malince natomiast w jednym miejscu jest napisane "z nasion", a w innym "z pestek". W INCI jest "seed oil"
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 20:51   #2330
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzisiaj zrobiłam mój pierwszy macerat Zdobyłam wreszcie piękne, pachnące płatki róży z ogródka I zalałam jojobą. No i jak zwykle mam wątpliwości:P Chyba trochę przesadziłam z ilością płatków Olej miał je przykrywać, bo inaczej jest ryzyko popsucia się maceratu, a u mnie pojedyncze płatki wystają Niby nie dużo i są i tak pokryte cieniutką warstwą oleju, ale już zaczynam panikować czy czegoś nie sknociłam
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 21:30   #2331
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ooo to dziwne, że to macerat a nie olej, to opis na stronie wprowadza w błąd, bo tam pisze, że to olej z pestek, a nie z liści. A malinka to już z pestek? Z ciekawością czytam sobie Twoje opisy o malinowej herbatce
Nie ten jeden, niestety. O ile obsługa w Biolanderze jest wzorcowa (szybkość realizacji zamówienia, zabezpieczenie przesyłki etc.), to sposób opracowania strony zniechęca. Informacji brak, a jeśli już są, to często niewiarygodne.


Czy próbowałyście macerować kwiaty lipy? Chciałabym zatrzymać jej zapach Czy to ma sens, a jeśli tak, to jak się do tego zabrać, by wydobyć jak najwięcej?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 22:22   #2332
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

O właśnie, wczoraj spacerując po Ogrodzie Saskim marzyłam o zmacerowaniu kwiatów lipowych... Nie mam tylko dostępu do ekologicznej lipy. Mam natomiast w ogrodzie dziurawiec, więc może...

Niezamienna, ja z biologii tępa byłam, ale można chyba uznać, że nasiona i pestki malin to to samo
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 07:20   #2333
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused_ moje tez wystawały i też miałam pierta, że coś sknociłam ale mój maceracik przeżył i teraz czeka na przetworzenie w balsam do ciałka

... to samo
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 08:06   #2334
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Oj tak, konkurencja dobrze by poczcie zrobiła... i nam przede wszystkim

Schaetzchen, dobrze, że geranium wynagrodziło Ci męki Też baaaaardzo je lubię.

Co do oleju herbacianego, to w składzie mamy: Helianthus annus seed oil i Camellia sinensis leaf extract. Na butelce jest wyraźnie napisane (po francusku - polskie tłumaczenie nie zawiera tej informacji) - że olej został uzyskany w procesie maceracji
Na malince natomiast w jednym miejscu jest napisane "z nasion", a w innym "z pestek". W INCI jest "seed oil"
A podobno do tego znowu podnieśli ceny od 1 lipca :c((((


Powiedzcie mi, czy jak smarujecie się olejami (ciało), to zawsze zostaje Wam taki tłustawy film? Na twarzy mi się ładnie wchłania z HA, na ciało też z nim próbowałam (chociaż mi go trochę szkoda) dawać olejek, po tym jak sam olej nie chciał się wchłonąć, ale nie ma różnicy :c((. Nawet z balsamem dawałam i zawsze mi zostaje. Twarz przyjmuje, a reszta nie? :c((
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 08:54   #2335
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Zostaje, na twarzy też, ale ja się smaruję bardzo obficie (i tylko na noc). HA rzeczywiście "usprawnia" wchłanianie - kiedy dam na twarz olej z HA to czasem muszę jeszcze dosmarowywać samym olejem bo mam ściągniętą skórę.

Dziś chyba zrobię sobie mieszankę różaną (pomysł ściągnięty z BU) - macerat z róży w jojobie, olej z róży z mazideł, q10, olejek rosa damascena... I dam do tego jeszcze olej ryżowy. Teraz pozostaje mi wymyślenie jakieś dobrej marketingowo nazwy.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 09:30   #2336
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused, spokojnie. Będzie dobrze - jeśli płatki sa choćby trochę naolejone, nie powinnaś się martwić

Mentho, Schaetzchen, o lipie marzę do jakiegoś czasu - ale mam tyle zapasów, że chyba za rok... Macerowałabym tak samo, jak wszystkie inne zioła, wymieniając "wkład", żeby zapach był bardziej intensywny. Dodam jeszcze, że lipa ma własności wygładzające i przeciwzmarszczkowe, więc tym bardziej warto... Co do ekologicznej lipy - wystarczy narwać jej gdzieś daleko od miasta i samochodów. Może jakieś firmy zielarskie (np. http://www.darynatury.pl/) mają w ofercie ekologiczną herbatkę z lipy - jak najbardziej do wykorzystania

No tak... pestki i nasiona to jedno... sory

Aso, na mnie też olej nie wchłania się całkowicie, ale zupełnie się tym nie przejmuję. Z warstwą da się noc przeżyć, a rano skóra mięciusieńka
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-02, 11:50   #2337
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzięki Dziewczyny Juz mi ulżyło :P W końcu będę codziennie potrząsać słoikami, więc płatki będą stale "oblepione" olejem Ponieważ zostało mi sporo płatków, to dorobiłam jeszcze macerat z oleju z pestek winogron. Jojobowy będzie do buzi, a winogronowy do ciała i włosów
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 07:54   #2338
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Otrzymałam i ja swoją przesyłkę z Biolandera wczoraj - na pierwszy rzut poszła herbata i rzeczywiście tak jak pisała niezamienna jest to macerat Wchłania się bez zarzutu, na mojej suchej paszczy do matu zupełnie. Zdecydowanie lekki, dzienny olej. Zapach ma herbaciany, delikatny i to chyba tyle z pierwszej aplikacji. Dziś na noc wrzucę mixa herbaciano-malinowego

Apropos lipy - widzę, że wszystkie mamy podobne pomysły. Lipy tak niesamowicie teraz pachną, że oszaleć można - uwielbiam ten zapach. Jakby się dało go zatrzymać w maceracie to ...

Mam ten swój macerat rożano-hibiskusowy i kurde okazało się, że słoik mam nieszczelny też się stracham czy mi się on nie popsuje. Oczywiście dziś przerzucę go do innego słoika, ale zanim się zorientowałam pare dni ten macerat postał - myślicie że da się go uratować?
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 08:15   #2339
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamiennia i choomik, dzieki za odpowiedź i dobre słowo. Przyłamałam sie bardzo, a co dziwne do tej pory moja skóra zawsze bardzo dobrze raegowała na cieply klimat..
Całe szczęście jest juz lepiej, pewnie po antybiotyku doustnym, co prawda naczytałam sie w innym wątku , że po odstawieniu może wystapic zdwojony wysyp , ale mam nadzieje, ze u mnie tak nie będzie , ha!
Dobra wyzaliłam sie i nie zasmiecam watku.
Spróbuje połozyc olejek z ha na Effaclar i dam znac czy cos sie dzieje, moze komys sie przyda taka wiedza
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 08:19   #2340
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Chomiku, spokojnie - na pewno nic się nie stało przez te kilka dni

Wróbelku, powinnaś tylko odczekać, aż się Effaclar wchłonie, a dopiero potem kłaść olej.

Z tym olejem herbacianym to właściwie powinnyśmy się wcześniej domyślić - w końcu herbata nie jest rośliną oleistą.

EDIT: Właśnie zauważyłam, że Elisabeth zmieniła opis herbatki - pojawiła się informacja, że to macerat, i skład INCI. To mi się podoba - brawo, Biolander!

Aha, wczoraj widziałam ekologiczną herbatkę lipową z Darów Natury w sklepie naziemnym, tuż koło mnie... Powstrzymałam się, bo w sobotę jadę na łono natury i mam nadzieję, że na tym łonie zdybię jakąś kwitnącą lipę...

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-07-03 o 08:49
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:29.