Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-19, 09:36   #3001
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc- ogarnęłam

Mam jednak rozmowę o pracę w tym tygodniu do firmy gdzie cv wysyłam dawno temu. Dobra, niech dzwonią kolejni.

klask i:
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 09:37   #3002
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Dziewczyny, strasznie się denerwuję rozmową.
Mam ją o 12.00


Nigdy nie czułam takich nerwów, może dlatego,że chyba "to nie jest mój dzień", nie czuję się na siłach.



Pojadę,ale mówię Wam, dawno tak się nie stresowałam.
Będzie dobrze Dasz radę, na pewno pójdzie Ci super
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 09:49   #3003
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Dziewczyny, strasznie się denerwuję rozmową.
Mam ją o 12.00

Nigdy nie czułam takich nerwów, może dlatego,że chyba "to nie jest mój dzień", nie czuję się na siłach.

Pojadę,ale mówię Wam, dawno tak się nie stresowałam.
Dasz radę

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Mam jednak rozmowę o pracę w tym tygodniu do firmy gdzie cv wysyłam dawno temu. Dobra, niech dzwonią kolejni.
Super Kiedy?

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
U mnie dzień od rana aczal się niezwykle cukierkowo-dostałam odpowiedź, że nie są zainteresowani zatrudnieniem mnie w swojej firmie�� chociaz szczerze odpisali.
Ech
U mnie też nic się nie dzieje. Zero telefonów. Z desperacji wysłałam CV na dawno zapisaną ofertę, która się wkrótce kończy, nie sądzę, żeby nawet otworzyli moją aplikację.
Czekam na kontakt z kilku miejsc, kompletnie nie rozumiem, czemu nic się nie dzieje, a przecież spełniam wymagania, jak sobie czytam swoje CV to myślę sobie "wow, jest naprawdę fajne" i co, i *uj.

Ale mam dzisiaj słaby humor.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 10:03   #3004
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Dasz radę



Super Kiedy?



Ech
U mnie też nic się nie dzieje. Zero telefonów. Z desperacji wysłałam CV na dawno zapisaną ofertę, która się wkrótce kończy, nie sądzę, żeby nawet otworzyli moją aplikację.
Czekam na kontakt z kilku miejsc, kompletnie nie rozumiem, czemu nic się nie dzieje, a przecież spełniam wymagania, jak sobie czytam swoje CV to myślę sobie "wow, jest naprawdę fajne" i co, i *uj.

Ale mam dzisiaj słaby humor.
Bardzo często mam podobnie, robię sobie nadzieję, wydaje mi się, że jestem dobrym kandydatem powinnam być choć zaproszona na rozmowę i nic się nie dzieje.

Rozmowę mam w czwartek, stanowisko średnio mi się podoba, ale cóż, z tych wymarzonych nie chcą coś dzwonić, więc pójdę i zobaczę, ale znowu pewnie będzie 5 tysięcy etapów, rozmów, testów i Bóg raczy wiedzieć czego jeszcze. Ćwiczyć jednak muszę, jakoś mi nie idą te rozmowy chyba widać wkurv na mojej twarzy.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 10:11   #3005
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86614079]Prestiżowe, czyli dobrze płatne i cieszące się powszechnie uznaniem, a nawet estymą.[/QUOTE]

Tylko że to nie zawsze idzie w parze. Znam wiele dobrze płatnych zawodów, których nie darzę żadną estymą.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

[1=f6ce7c3ca500955a4c7e3c5 6259edd7b2c023af2;8661412 7]
tak bardzo zazdroszczę osobom, ktore na studiach mogły sobie tylko studiować.[B] wszyscy mi mowia, ze to, ze od kiedy mogłam to pracowałam to wyjdzie mi kiedys na dobre, ale sama nie wiem czy w to wierzyć[/QUOTE]

Też pracowałam całe studia i nie jestem jakoś dalej od tych, którzy nie pracowali i zaczęli dopiero po. Jeśli jeszcze ktoś zaczął pracować konsekwentnie w zawodzie, to czasem rzeczywiście mu potem łatwiej, ale jeśli pracował tylko ze względów ekonomicznych, to po prostu się zmęczył bardziej niż inni i tyle. Czasem mam wrażenie, że takie pracowanie to tu, to tam może nawet zaszkodzić, bo rekruterzy lubią konsekwentne CV, takie, w których ktoś od początku miał jedną ścieżkę i nią podążał, a nie skakał z kwiatka na kwiatek.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-03-19 o 10:13
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 10:17   #3006
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

No ja przynajmniej dwie pozycje mam związane z tłumaczeniami, więc nie jest tak źle z tym niezdecydowaniem.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 10:22   #3007
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ale inne pewnie zupełnie z czym innym... Ja czasem myślę, czy nie skrócić swojego CV, nie wywalić z niego niezwiązanych z tym, co teraz robię studiów i prac, bo mam wrażenie, że nie łapię się w takie idealne CV rekrutera, które zawsze są konsekwentne, wykształcenie zgadza się z pracą, a ktoś powoli pnie się po szczeblach kariery, a nie zdążył trzy razy zmienić zawód przed trzydziestką. Może sobie kiedyś zrobię takie okrojone CV na próbę i zobaczę, czy odzew będzie większy.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-19, 11:27   #3008
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja sie chyba nie łapie na idealne CV. W swoim zyciu wykonywałam z 16 zawodów (liczę zlecenia) bez zleceń to z 3 Teraz w jednym pracuję zmieniam na to kierunkowe magisterskie.
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 11:29   #3009
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja 3 prac w CV nie mam wpisanych. Ale fakt jest taki, że one były krótkie i "przelotne".
Zobaczymy, jak potoczy się zycie, ale jesli nowa to będzie TO i będę rozwijać się w zawodzie, to tej obecnej (asystentka dyrektora) tez nie bedę wpisywać.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 11:42   #3010
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Kto ma największe szanse dostania się na stanowiska asystenckie ?

Chciałabym zdobyć jakieś nowe doświadczenie więc czasami wysyłam właśnie na takie stanowiska. Do tej pory miałam jedną rozmowę na ileś tam wysyłanych cv.

Trochę mnie to dziwi, mam spore ogólne doświadczanie zawodowe, tych konkretnych stanowisk też trochę liznęłam. Mam nawet jakieś kursy teraz zrobione. Wysyłam na stanowiska asystenckie w HR i kadrach.

Nie wiem, czy się boją, że im ucieknę, jak tylko będę mieć co wpisać do cv, czy chodzi o kasę, czy jeszcze o coś innego, a może zwyczajny pech.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2019-03-19 o 11:44
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 11:48   #3011
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Tych krótkich i przelotnych to już się dawno pozbyłam, żeby nie zaśmiecać. Ale teraz mam trzy kilkuletnie pozycje w doświadczeniu w trzech różnych zawodach. Z kierunkiem studiów związana jest tylko ta ostania pozycja, ale tamtych dwóch szkoda wyrzucić, bo to jednak kilka lat życia. Korci mnie też wyrzucenie faktu studiowania dziennikarstwa, bo mi się wydaje, że to siara. Niemniej kluczem zlecenie - UoP nie mogę iść, bo UoP nigdy nie miałam i moje CV byłoby dziewicze.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Kto ma największe szanse dostania się na stanowiska asystenckie ?
Młoda, długonoga i ze statusem studenta?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-19, 11:51   #3012
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tych krótkich i przelotnych to już się dawno pozbyłam, żeby nie zaśmiecać. Ale teraz mam trzy kilkuletnie pozycje w doświadczeniu w trzech różnych zawodach. Z kierunkiem studiów związana jest tylko ta ostania pozycja, ale tamtych dwóch szkoda wyrzucić, bo to jednak kilka lat życia. Korci mnie też wyrzucenie faktu studiowania dziennikarstwa, bo mi się wydaje, że to siara. Niemniej kluczem zlecenie - UoP nie mogę iść, bo UoP nigdy nie miałam i moje CV byłoby dziewicze.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------



Młoda, długonoga i ze statusem studenta?
Hahah.... pewnie tak,choć łudziłam się, że to tylko może dotyczyć asystentki prezesa.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 11:56   #3013
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Już po rozmowie,bardzo przyjemna rozmowa,miła i ciekawa. Odpowiedź do końca tygodnia.

Szukają kogoś na stałe,do tego warunki finansowe lepsze niż chciałam.

Edytowane przez drzewosandalowe
Czas edycji: 2019-03-19 o 12:03
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 12:00   #3014
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Kto ma największe szanse dostania się na stanowiska asystenckie ?

Chciałabym zdobyć jakieś nowe doświadczenie więc czasami wysyłam właśnie na takie stanowiska. Do tej pory miałam jedną rozmowę na ileś tam wysyłanych cv.

Trochę mnie to dziwi, mam spore ogólne doświadczanie zawodowe, tych konkretnych stanowisk też trochę liznęłam. Mam nawet jakieś kursy teraz zrobione. Wysyłam na stanowiska asystenckie w HR i kadrach.

Nie wiem, czy się boją, że im ucieknę, jak tylko będę mieć co wpisać do cv, czy chodzi o kasę, czy jeszcze o coś innego, a może zwyczajny pech.
W tym problem - masz za duze doswiadczenie.

Co innego, gdybys mając doswiadczenie jako kadrowa chciała wywrocic swoje zycie do gory nogami i zaczac od nowa, idąc np. na asystenta planowania produkcji - tu są szanse, ale też małe (wiek, oczekiwania finansowe).

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Aczkolwiek czytajac, ze asystentka musi byc długonogą, atrakcyjną studentką uwazam, ze kazdy przez rok powinien piastować to wspaniałe stanowisko
__________________
. . .

Edytowane przez stotek
Czas edycji: 2019-03-19 o 11:59
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 12:10   #3015
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
W tym problem - masz za duze doswiadczenie.

Co innego, gdybys mając doswiadczenie jako kadrowa chciała wywrocic swoje zycie do gory nogami i zaczac od nowa, idąc np. na asystenta planowania produkcji - tu są szanse, ale też małe (wiek, oczekiwania finansowe).

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:57 ----------

Aczkolwiek czytajac, ze asystentka musi byc długonogą, atrakcyjną studentką uwazam, ze kazdy przez rok powinien piastować to wspaniałe stanowisko
Nie wiem, czemu akurat wiek w tym kraju jest, aż taką przeszkodą i raczej jestem pogodzona z tym, że na takim stanowisku nikt mi kokosów nie zaproponuje. Nie ogarniam tej niechęci pracodawców/rekruterów.

Moim zdaniem stanowiska asystenckie są strasznie męczące.

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Już po rozmowie,bardzo przyjemna rozmowa,miła i ciekawa. Odpowiedź do końca tygodnia.

Szukają kogoś na stałe,do tego warunki finansowe lepsze niż chciałam.
To super, teraz trzymamy kciuki.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 12:45   #3016
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Moze chodzi o to, ze jak ktos mlody i niedoswiadczony (lub mało doswiadczony), to łatwiej mu wyprać głowę i wsadzić swoje prawdy objawione no i nie ma złych nawyków z poprzednich prac. Moze dzieki temu jest bardziej elastyczny w pracy, mocniej mu zalezy... Bo ktos "starszy" to juz wie, co jest w zyciu wazne a taką osobę mozna wyszkolić i potem do cna wykorzystać.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

A ze asystentkie stanowiska są męczące to sama prawda - więc zobacz, ktos swiezo po studiach zapieprza jak w kołoworotku, bo mu zależy, chce się wykazać, pokazać, nauczyć, chce, zeby go polubiono i doceniano jego pracę. A ktos taki powiedzmy 40+ wie, ze swiat się nie zawali, jak coś poczeka na zrobienie, wie, ze połowa maili na ASAP ginie potem nieprzejrzana, szanuje swoj czas, swoje zdrowie i zna swoje obowiązki. No i przez to mniej mu mozna wrzucic na głowę
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 12:49   #3017
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Moze chodzi o to, ze jak ktos mlody i niedoswiadczony (lub mało doswiadczony), to łatwiej mu wyprać głowę i wsadzić swoje prawdy objawione no i nie ma złych nawyków z poprzednich prac. Moze dzieki temu jest bardziej elastyczny w pracy, mocniej mu zalezy... Bo ktos "starszy" to juz wie, co jest w zyciu wazne a taką osobę mozna wyszkolić i potem do cna wykorzystać.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

A ze asystentkie stanowiska są męczące to sama prawda - więc zobacz, ktos swiezo po studiach zapieprza jak w kołoworotku, bo mu zależy, chce się wykazać, pokazać, nauczyć, chce, zeby go polubiono i doceniano jego pracę. A ktos taki powiedzmy 40+ wie, ze swiat się nie zawali, jak coś poczeka na zrobienie, wie, ze połowa maili na ASAP ginie potem nieprzejrzana, szanuje swoj czas, swoje zdrowie i zna swoje obowiązki. No i przez to mniej mu mozna wrzucic na głowę
Tak to prawda, ja to wiem, ale jak chcę coś zmienić to muszę szukać wszędzie gdzie się da i jednak trochę mi przykro, że mam mały odzew. No, ale walczę dalej. Nie takie stanowisko, to inne.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 14:29   #3018
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tych krótkich i przelotnych to już się dawno pozbyłam, żeby nie zaśmiecać. Ale teraz mam trzy kilkuletnie pozycje w doświadczeniu w trzech różnych zawodach. Z kierunkiem studiów związana jest tylko ta ostania pozycja, ale tamtych dwóch szkoda wyrzucić, bo to jednak kilka lat życia. Korci mnie też wyrzucenie faktu studiowania dziennikarstwa, bo mi się wydaje, że to siara. Niemniej kluczem zlecenie - UoP nie mogę iść, bo UoP nigdy nie miałam i moje CV byłoby dziewicze. [COLOR="Silver"]
No to zostaw te doświadczenia ale zmieniaj obowiązki pod oferty na które wysyłasz, akcentuj te, których chcą. W ten sposób będą one bardziej przydatne i stworzą wrażenie większej ciągłości
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 14:44   #3019
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Czołgiem!
Poszłam dzis na 7-dmą do tej szkółki drzew iglastych i zostałam do 15-tej. Powiem wam, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Trzeba odpowiednio przycinać gałązki sekatorem, a następnie sadzić w szklarni. Zimno trochę było, poza tym spoko. Jeśli chodzi o fizyczną, to wolę coś takiego sto razy bardziej niż powrót na produkcję. Jedna z nowych pań była i też sobie mile tego nie wspomina.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-19, 14:54   #3020
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86616177]Czołgiem!
Poszłam dzis na 7-dmą do tej szkółki drzew iglastych i zostałam do 15-tej. Powiem wam, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Trzeba odpowiednio przycinać gałązki sekatorem, a następnie sadzić w szklarni. Zimno trochę było, poza tym spoko. Jeśli chodzi o fizyczną, to wolę coś takiego sto razy bardziej niż powrót na produkcję. Jedna z nowych pań była i też sobie mile tego nie wspomina.[/QUOTE]

No i fajnie Ile czasu tam będziesz pracować?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 14:59   #3021
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Teraz mogę bez emocji opisać rozmowę.
Ja to zawsze jak się wybiorę "w miasto" to mnie wsysa - śmieję się, bo tak to tylko dom i sklep, bo szkoda mi marnować czasu, jeżdżąc w kółko bez celu,a tak sobie pozałatwiałam jeszcze trochę spraw,no przeszłam się po galeriach


Dojazd bardzo ciężki. Bardzo.


Sama instytucja podobno miła - tak się ludzie w niej reklamowali, nie wiem na ile mówili prawdę,ale twierdzili, że "tutaj nie jest jak w urzędzie - tu się wszyscy trzymamy razem".
Nie oszukiwali mnie, nie mówili,że jestem jedna - powiedzieli wprost, że mają jeszcze inne kandydatki. Tyle, że potrzebują kogoś na już, żeby zaczynał już od następnego tygodnia. Mam nadzieję,że moim bezrobociem trochę wyeliminuje kandydatki, które może pracują i mają okres wypowiedzenia Taki żart.



Przy podaniu stawki finansowej, usłyszałam, że mieszczę się w ich założeniach, a nawet myśleli dać więcej - bardzo się zdziwiłam, pierwszy raz firma mówi,że da więcej niż kandydat chce


EDIT. A i jeszcze umowa na stałe po okresie próbnym.




Ale pewnie ja się napalę jak dzik na szyszki i nic z tego nie będzie...dlatego zabieram się za wysyłanie DALEJ CV, bo nie mogę polegać na jednej rozmowie

Edytowane przez drzewosandalowe
Czas edycji: 2019-03-19 o 15:02
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 15:05   #3022
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Sama instytucja podobno miła - tak się ludzie w niej reklamowali, nie wiem na ile mówili prawdę,ale twierdzili, że "tutaj nie jest jak w urzędzie - tu się wszyscy trzymamy razem".
Nie oszukiwali mnie, nie mówili,że jestem jedna - powiedzieli wprost, że mają jeszcze inne kandydatki. Tyle, że potrzebują kogoś na już, żeby zaczynał już od następnego tygodnia. Mam nadzieję,że moim bezrobociem trochę wyeliminuje kandydatki, które może pracują i mają okres wypowiedzenia Taki żart.

Przy podaniu stawki finansowej, usłyszałam, że mieszczę się w ich założeniach, a nawet myśleli dać więcej - bardzo się zdziwiłam, pierwszy raz firma mówi,że da więcej niż kandydat chce
Trzymam kciuki, brzmi bardzo obiecująco!
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 15:05   #3023
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Teraz mogę bez emocji opisać rozmowę.
Ja to zawsze jak się wybiorę "w miasto" to mnie wsysa - śmieję się, bo tak to tylko dom i sklep, bo szkoda mi marnować czasu, jeżdżąc w kółko bez celu,a tak sobie pozałatwiałam jeszcze trochę spraw,no przeszłam się po galeriach


Dojazd bardzo ciężki. Bardzo.


Sama instytucja podobno miła - tak się ludzie w niej reklamowali, nie wiem na ile mówili prawdę,ale twierdzili, że "tutaj nie jest jak w urzędzie - tu się wszyscy trzymamy razem".
Nie oszukiwali mnie, nie mówili,że jestem jedna - powiedzieli wprost, że mają jeszcze inne kandydatki. Tyle, że potrzebują kogoś na już, żeby zaczynał już od następnego tygodnia. Mam nadzieję,że moim bezrobociem trochę wyeliminuje kandydatki, które może pracują i mają okres wypowiedzenia Taki żart.



Przy podaniu stawki finansowej, usłyszałam, że mieszczę się w ich założeniach, a nawet myśleli dać więcej - bardzo się zdziwiłam, pierwszy raz firma mówi,że da więcej niż kandydat chce


Ale pewnie ja się napalę jak dzik na szyszki i nic z tego nie będzie...dlatego zabieram się za wysyłanie DALEJ CV, bo nie mogę polegać na jednej rozmowie
Te Grażyny biznesu u których byłam w zeszłym roku (sklep ze sprzętem GSM) mówiły coś podobnego, i że jak jestem zdecydowana, to one mnie wezmą Tak, że z przymróżeniem oka bym to brała i raczej się nie zastanawiała.
Kafka - nie wiem, póki nic lepszego do roboty nie mam (i jeśli mnie sami nie wykurzą, hłe, hłe), to gdzieś z miesiąc-dwa pochodzę. Licho płacą, bo 9 zł za godzinę, ale lepszy rydz niż nic.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 15:09   #3024
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86616237]Te Grażyny biznesu u których byłam w zeszłym roku (sklep ze sprzętem GSM) mówiły coś podobnego, i że jak jestem zdecydowana, to one mnie wezmą Tak, że z przymróżeniem oka bym to brała i raczej się nie zastanawiała.
Kafka - nie wiem, póki nic lepszego do roboty nie mam (i jeśli mnie sami nie wykurzą, hłe, hłe), to gdzieś z miesiąc-dwa pochodzę. Licho płacą, bo 9 zł za godzinę, ale lepszy rydz niż nic.[/QUOTE]


Może nie dopowiedziałam, to była rozmowa w instytucji kultury na osobę do administracji
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 15:12   #3025
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Może nie dopowiedziałam, to była rozmowa w instytucji kultury na osobę do administracji
No to kulturalnie, zaiste Ale ja już jestem tak nieufna, że tego typu deklaracje wzbudziłyby moje podejrzenia. A sprawdzałaś opinie w necie?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 15:21   #3026
zuzka0
Zakorzenienie
 
Avatar zuzka0
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 391
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Do mnie się dziś odezwali z tej pracy co mieli w piątek zadzwonić, że mają zamieszanie i ze dopiero w przyszłym tygodniu mnie zaproszą na dzień próbny. Akurat jak w tym tygodniu nie mam totalnie żadnych planów, a w przyszłym oddaje auto do mechanika i jeszcze mam wyjazd zaplanowany niby im odpisałam że okej, ale jeśli to będzie inny dzień niż poniedziałek lub wtorek to nie pójdę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
W górach nie ma granic, tam szuka się wolności. — Krzysztof Wielicki
zuzka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 15:24   #3027
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86616260]No to kulturalnie, zaiste Ale ja już jestem tak nieufna, że tego typu deklaracje wzbudziłyby moje podejrzenia. A sprawdzałaś opinie w necie?[/QUOTE]


Nie mają, tam jest dyrektor, księgowa, i kilka pracowników tylko
Na stronie jest 7 pracowników prócz dyrektora + 2 osoby sprzątające - to cała "firma"
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 15:47   #3028
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Odwazna_jak_sliwa Pokaż wiadomość
Co do youtuberów, to też kiedyś nie potrafiłam zrozumieć, jak ci ludzie poradzą sobie na rynku pracy, kiedy przestaną być młodzi i się sprzedawać. Prawda jednak jest taka, że taki youtuber po iluś latach montowania filmów, pracy nad umiejętnym i ciekawym przekazaniem treści i dbania o social media nie będzie musiał martwić się o zatrudnienie, bo wbrew temu, co wielu sądzi, posiada w małym paluszku naprawdę spory zasób praktycznej wiedzy. Imho gorzej na rynku pracy mogą poradzić sobie w przyszłości blogerki z zakresu moda-uroda-lifestyle, bo jako starsze panie nie będą już raczej przyciągać swojego targetu.


A koleżance powyżej radziłabym nie obrażać ludzi, którzy pracują po 8 godzin za 1800 netto, bo to właśnie dzięki takim ludziom ma komputer do montowania filmów.
Chyba mocno przesadzasz i nie zrozumiałaś przekazu-nikogo nie obrażam
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 16:12   #3029
Odwazna_jak_sliwa
Raczkowanie
 
Avatar Odwazna_jak_sliwa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 405
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

No nie wiem, dla mnie Twoja wypowiedź zabrzmiała bardzo pejoratywnie.
Odwazna_jak_sliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-19, 16:18   #3030
Agnek
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnek
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2 329
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Wczoraj wysłałam cv, dzisiaj zadzwonili. Praca w punkcie odbioru zamówień, proponują 1800 zł. Jest sens się w to bawić wgl? Jestem po studiach, o pracę ciężko i szukam czegokolwiek, ale nie wiem czy dobrze robię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agnek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:19.