Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-21, 05:55   #3091
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

W uśmiechu jako takim nic. W fałszywym bardzo dużo.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 06:53   #3092
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Czasami mam wrażenie, że za bardzo doszukujecie się wszędzie podstępów, fałszu i złośliwości. Jeśli bardzo chcecie to dostrzec to zobaczycie to wszędzie, bo tak zinterpretujecie to co widzicie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 07:03   #3093
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ja mam podobnie, jestem zbyt szczera. Staram się ważyć słowa, czasem coś podkoloryzuję, ale mimo wszystko nie chcę udawać kogoś kim nie jestem.

Koralina, myślisz że masz szanse jako referent? Mnie się wydaje, że na referentów, juniorów, młodszych specjalistów to biorą jakichś ludzi po studiach (kierunkowych najlepiej).

Dzisiaj powysyłałam CV na takie dziwne oferty... w tym na kierownika sklepu z drogimi ciuchami.. napisali, że przeszkolą
Widzę najwięcej ofert pracy na stanowiska juniorskie, nawet znajomi jak chcą zmienić pracę to narzekają, że prawie nie ma ogłoszeń na stanowiska seniora. Przynajmniej u mnie tak jest,
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 07:04   #3094
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Tez odnosze wrazenie, ze czasami niektore sytuacje są az wrecz przeanalizowane

Ariada, jak u Ciebie wygląda teraz sytuacja, wyjasnilo/poprawiło się cos?

niv_ - prawda! Bardzo duzo jest ofert dla juniorów, asystentów, stażystow albo referentów... ale... zakres obowiązków mniej więcej taki sam, jak dla osob sredniego szczebla po prostu oszczędzają.
__________________
. . .

Edytowane przez stotek
Czas edycji: 2019-03-21 o 07:05
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 07:58   #3095
Inez24
Raczkowanie
 
Avatar Inez24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 63
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Witam.
Ale mam dzisiaj lenia a dwie rozmowy przede mną......nie chce mi się..... to chyba niezbyt dobry znak
__________________
Byle do przodu
Inez24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 08:00   #3096
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Inez24 Pokaż wiadomość
Witam.
Ale mam dzisiaj lenia a dwie rozmowy przede mną......nie chce mi się..... to chyba niezbyt dobry znak
Albo wręcz przeciwnie
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 09:02   #3097
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Czasami mam wrażenie, że za bardzo doszukujecie się wszędzie podstępów, fałszu i złośliwości. Jeśli bardzo chcecie to dostrzec to zobaczycie to wszędzie, bo tak zinterpretujecie to co widzicie
Wiesz, jak człowiek ma poczucie, że utknął i nie może się wydostać z sytuacji, to chwyta się wszystkiego, nawet takiego nadmiernego analizowania rzeczywistości

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Na referenta akurat zwykle wymagają średniego.

I co jest nieszczerego w uśmiechaniu się? To zwykła uprzejmość.
Jeśli chodzi o moją wypowiedź, to miałam na myśli referentów w "zwykłych" firmach, nie budżetówkach. Prywaciarze raczej wolą absolwentów szkół wyższych.

W przypadku nieszczerości, to chodzi raczej o to, żeby nie chlapnąć czegoś o słowo za dużo. Przynajmniej w kontekście tego, co ja poprzednio napisałam.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Bardzo duzo jest ofert dla juniorów, asystentów, stażystow albo referentów... ale... zakres obowiązków mniej więcej taki sam, jak dla osob sredniego szczebla po prostu oszczędzają.
Dokładnie. Kiedyś mi nawet wprost powiedzieli na rozmowie, że to stanowisko właściwie niczym się nie różni od brand managera (rozmowa była na junior brand managera). Zatkało mnie, ale przy podawaniu wynagrodzenia powiedziałam, że skoro obowiązki są takie same, no to chciałabym zarabiać X. Podziękowali mi

A teraz składałam CV na ofertę, gdzie jestem pewna, że był w tytule specjalista. Wczoraj patrzę, zmieniło się na referent. Co za świnki..
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-03-21 o 09:04
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 09:25   #3098
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Inez24 Pokaż wiadomość
Witam.
Ale mam dzisiaj lenia a dwie rozmowy przede mną......nie chce mi się..... to chyba niezbyt dobry znak

Ja się tak zniechęciłam,ale dlatego, że dotarło do mnie irracjonalne podejście do szukania pracy. Mamy taki wiek, że bez pracy nie da się utrzymać i praca to jest główne źródło utrzymania.


I z perspektywy to wygląda tak, że człowiek się gimnastykuje, opowiada o sobie cuda, aby dostać jakąś pensję. Bawi mnie to, bo to wygląda tak "Tak,chcę u Pana pracować za najniższą, to zawsze było moje marzenie", albo "Chętnie wezmę pracę za 2 tys, chociaż wiem,że za to się nie utrzymam,ale marzę o zarabianiu takich groszy"


Ja tak to widzę.
Mówię o stanowiskach,które nie wymagają nadzwyczajnych zdolności...
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 10:30   #3099
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Proponuję: "Chciałabym pracować za proponowaną przez Państwa stawkę, ponieważ ostatnio interesuję się minimalizmem".

A z tymi stanowiskami to przynajmniej w branży kreatywnej właśnie tak było. Junior brand manager, brand manager --> wszystko jeden pies, a pensje, o jakie ktoś się wykłócił, takie miał. W ogóle miałam wrażenie, że te nazwy stanowisk były tylko dlatego, że są po angielsku i "mądrze" brzmią. Hitem było jak w jednej agencji mieli traffic managera, czyli laskę, która odprowadzała gości do drzwi. Chyba był o tym nawet jakiś skecz Abstrachuje.

A referenta poza budżetówka to ja nigdy nie widziałam. Swoją drogą to wkurza mnie to wymaganie wykształcenia wyższego wszędzie, gdzie się da. Ile jest tak naprawdę zawodów na rynku, w których konkretne wyższe wykształcenie się przydaje? Pewnie tak z jedna trzecia albo i mniej. A już najbardziej rozwala mnie, jak wymagają po prostu wyższego bez specjalizowania jakie kierunek konkretnie, no to musi być bardzo potrzebne na tym stanowisku, skoro wszystko jedno.

Maggie Q, dopiero zauważyłam Twój post. Poza moim problemami autoimmunologicznymi, które się ciągną za mną od dziecka, to jestem okazem zdrowia. Obawiam się, że mogło mnie po prostu po kilku intensywnych latach dorwać przedwczesne wypalenie zawodowe. A co do ciężkości pracy, to wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Czasem pracuję po kilkanaście godzin dziennie.

PS Ja bym uważała na używanie słowa prywaciarz, bo ono się często dość negatywnie kojarzy, a konkretnie z taką grupą społeczną, która odkąd straciła pracę w państwowych zakładach, to siedzi na różnych zasiłkach "bo oni u prywaciarza nie będą robić". Zresztą słowo to wymyślił nie kto inny jak propaganda partyjna w PRL, która walczyła ze wszystkim, co nie jest państwowe.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 10:45   #3100
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

DZIEWCZYNY NORMALNIE CUDOWNY DZIEŃ!!!!

Awaria mojej sieci komórkowej od rana- nie mogę pisać, dzwonić, ani nikt się nie może do mnie dodzwonić!
Czyli nawet jak ktoś mnie wybrał,albo dzwonił z odmową to się nie dodzwoni!!!

Nie, no świetnie
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 11:04   #3101
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Proponuję: "Chciałabym pracować za proponowaną przez Państwa stawkę, ponieważ ostatnio interesuję się minimalizmem".
To jest boskie, będę tak mówić

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A z tymi stanowiskami to przynajmniej w branży kreatywnej właśnie tak było. Junior brand manager, brand manager --> wszystko jeden pies, a pensje, o jakie ktoś się wykłócił, takie miał. W ogóle miałam wrażenie, że te nazwy stanowisk były tylko dlatego, że są po angielsku i "mądrze" brzmią. Hitem było jak w jednej agencji mieli traffic managera, czyli laskę, która odprowadzała gości do drzwi. Chyba był o tym nawet jakiś skecz Abstrachuje.
No, oczywiście, że z angielska lepiej brzmią
Traffic manager! Umarłam

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Swoją drogą to wkurza mnie to wymaganie wykształcenia wyższego wszędzie, gdzie się da.
Spotkałam się ze stwierdzeniem, że wpisuje się wyższe, żeby nie zgłaszały się totalne głąby i może jest w tym jakiś sens. Jak ktoś wie, że ma coś do pokazania a nie ma wyższego to i tak się zgłosi.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY NORMALNIE CUDOWNY DZIEŃ!!!!

Awaria mojej sieci komórkowej od rana- nie mogę pisać, dzwonić, ani nikt się nie może do mnie dodzwonić!
Czyli nawet jak ktoś mnie wybrał,albo dzwonił z odmową to się nie dodzwoni!!!

Nie, no świetnie
O cholera
Ale jak ktoś Cię wybrał, to będzie dzwonił aż się dodzwoni albo napisze.
Tak samo z zaproszeniem na rozmowę, jak poważna firma to będą dzwonić albo napiszą, także nie załamuj się

Wysłałam dzisiaj dwa CV w tym jedno na młodszego specjalistę od rekrutacji. Kompletnie nie mam doświadczenia, ale mam inne atuty pod stanowisko, które podkreśliłam w CV. I zaznaczyłam niższe oczekiwania finansowe Zobaczymy czy się zainteresują
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-03-21 o 11:06
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 15:13   #3102
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dane GUS dotyczące płac, to też trzeba brać z przymrużeniem oka, bo chyba do statystyk biorą firmy powyżej iluś osób + sporo osób ma na papierze najniższą albo wręcz cząstkę etatu, a pod stołem bierze kilka razy więcej.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 15:23   #3103
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

W tym ogrodnictwie to się dziś okazało, że dopiero będą się upewniać, kogo zatrudnią i nawet jakbym została przyjęta do prac dorywczych, to muszę przejść selekcję Nawet chciałam sama zrezygnować i jechać jutro się rejestrować, ale mnie przystopowali w domu Mam jakiś taki lęk przed odrzuceniem i porażką po tylu różnych epizodach. Czułam się fatalnie za każdym razem, kiedy mi się to przytrafiało, a jak to była robota poniżej moich kwalifikacji, to wstyd i poczucie porażki były tym większe. Też tak macie?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 15:26   #3104
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86623321]W tym ogrodnictwie to się dziś okazało, że dopiero będą się upewniać, kogo zatrudnią i nawet jakbym została przyjęta do prac dorywczych, to muszę przejść selekcję Nawet chciałam sama zrezygnować i jechać jutro się rejestrować, ale mnie przystopowali w domu Mam jakiś taki lęk przed odrzuceniem i porażką po tylu różnych epizodach. Czułam się fatalnie za każdym razem, kiedy mi się to przytrafiało, a jak to była robota poniżej moich kwalifikacji, to wstyd i poczucie porażki były tym większe. Też tak macie?[/QUOTE]

No nieźle! Wyzej s*ają niż dupy mają za przeproszeniem
Dobrze, że Cię przystopowali, bo byś dwa razy musiała do UP jeździć, po co Ci to

Doskonale Cię rozumiem, chyba nie ma na to rady Chyba tylko tyle, żeby pamiętać, że to nie praca definiuje człowieka.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 15:46   #3105
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 16:29   #3106
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No ok, może gdzieś istnieje taki świat, ale w firmach, w których ja byłam, to nie miało sensu i nie trzymało się kupy. Seniorzy wcale nie pracowali lepiej ani nie mieli więcej doświadczenia niż juniorzy. A awans wyglądał tak: "Ej, dopisz se tam senior w stopce maila, to będzie wyglądało poważniej przed klientem". Już nawet nie wspomnę o takich cyrkach, że jak zasięg kampanii był za mały, to szef kazał dopisać coś z kosmosu, bo przecież klient nie zauważy. I nie mówię o małych firmach w Pszczynie Dolnej, tylko o dużych warszawskich agencjach, które dostają nagrody. Niestety branża reklamowa to syf, kiła i mogiła, wszystko opiera się tam na ściemie, a nazwy stanowisk to tylko czubek góry lodowej.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-03-21 o 16:30
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 18:52   #3107
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Tez odnosze wrazenie, ze czasami niektore sytuacje są az wrecz przeanalizowane

Ariada, jak u Ciebie wygląda teraz sytuacja, wyjasnilo/poprawiło się cos?

niv_ - prawda! Bardzo duzo jest ofert dla juniorów, asystentów, stażystow albo referentów... ale... zakres obowiązków mniej więcej taki sam, jak dla osob sredniego szczebla po prostu oszczędzają.
Muszę się raczej przygotować do szukania nowej pracy z tym, że zrobię to na spokojnie tym razem. Odświeżam swoje portfolio na githubie o nowy projekt, który pokaże czego się nauczyłam i zaczynam rozsyłać CV. Jestem w lepszej sytuacji niż poprzednio, bo mogę już sobie obecną pracę wpisać jako doświadczenie.
Co do podwyżki to w maju mam kolejną rozmowę, wiec będę szkolić swiezakow, którzy zarabiają więcej ode mnie. Ale powiedziałam, że muszą im dać osobę, która będzie po nich sprawdzać, bo ja nie biorę za to odpowiedzialności


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 19:39   #3108
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No niestety z moich doświadczeń wynika, że niższa nazwa stanowiska służy głównie temu, żeby dać pracownikom mniejsza kasę za obowiązki z wyższego stanowiska, sama to przerabiałam kilka razy na własnej skórze. A ostatnio jak się upomnialam o nazwę stanowiska adekwatna do wykonywanych obowiązków to był to jeden z głównych powodów mojego odejścia stamtąd, bo woleli stracić pracownika niż dać mu wyższe stanowisko

Maggie przykro mi, że takie rzeczy cię spotykają. Przeginaja już z tymi selekcjami, a przecież tak podobno ciężko o pracownika na rynku...
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-03-21 o 19:42
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-21, 22:01   #3109
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Żależy, gdzie, bo np. do zbioru owoców biorą jak leci, co uzbierasz, tyle zarobisz.

A tam jest tak, że taka dziewczyna, co odpowiada za organizację pracy, jest fajna, otwarta i tak dalej, ale jak przyjdzie co do czego, to ona wyda opinię szefowej, kto zostanie. Tak przynajmniej myślę.

Dlatego ja się nastawiłam, że po prostu zrobię jak najdokładniej umiem, i tyle. Jak to będzie wystarczyło, to okay, jak nie, to trudno. Olał to. W ogóle też jestem taką osobą, że żeby coś zrobić dobrze, muszę się na tym w pełni skupić. Dlatego nie wdaję się raczej w pogaduchy w pracy, bo zauważyłam, że to mnie rozprasza i gorzej robię. Nieraz zarzucano mi, że jestem za mało komunikatywna w stosunku do współpracowników, ale ja już tak mam, że u mnie albo praca, albo pogaduszki. Nigdy nie wychodziło mi i jedno i drugie jednocześnie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 07:44   #3110
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Poinformowałam firmę, że szukam nowej pracy - nie wiem czy będą starali się mnie zatrzymać, ale nie nastawiam się. Grali ze mną w otwarte karty, wiec zrobiłam to samo. Dzisiaj aktualizacja CV, w weekend trochę poprogramuje, a od poniedziałku rozsyłam CV

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 07:51   #3111
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Poinformowałam firmę, że szukam nowej pracy - nie wiem czy będą starali się mnie zatrzymać, ale nie nastawiam się. Grali ze mną w otwarte karty, wiec zrobiłam to samo. Dzisiaj aktualizacja CV, w weekend trochę poprogramuje, a od poniedziałku rozsyłam CV

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak to przyjęli, jaka była reakcja?
Bardzo podoba mi się Twoje twarde nastawienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 08:26   #3112
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Czy któraś miała do czynienia z przejściem z pracy biurowej do fizycznej?
Czy rekruterzy nie uważają takiej osobę za "przypartą do muru"? W sensie z lat pracy biurowej chce na fizyczną?


Zorientowałam się w swojej sytuacji i nie mam czasu na szukanie cudów. Praca to praca, to tylko kwestia 8h za wynagrodzenie.


A może nie wysyłać CV tylko pójść, podpytać o pracę fizyczną?
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 09:05   #3113
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
I jak to przyjęli, jaka była reakcja?
Bardzo podoba mi się Twoje twarde nastawienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pracuję dzisiaj zdalnie, więc zrobiłam to mailowo, bo nie chciałam dać sobie chwili na wątpliwości :P jeszcze nie dostałam żadnej odpowiedzi, ale myślę, że przyjmą to na spokojnie. Napisałam im, że nie muszą się martwić o jakość mojej pracy do czasu zakończenia współpracy, bo zalezy mi na dobrych relacjach z nimi. Generalnie odejścia z obecnej firmy są pokojowe - czasami nawet jeśli ktoś już chciał odejść to nawet polecali taką osobę na linkedinie

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Czy któraś miała do czynienia z przejściem z pracy biurowej do fizycznej?
Czy rekruterzy nie uważają takiej osobę za "przypartą do muru"? W sensie z lat pracy biurowej chce na fizyczną?


Zorientowałam się w swojej sytuacji i nie mam czasu na szukanie cudów. Praca to praca, to tylko kwestia 8h za wynagrodzenie.


A może nie wysyłać CV tylko pójść, podpytać o pracę fizyczną?
U mnie do drukarni brakowało zwykle osób na produkcję, więc tak na serio nikt nie kręcił nosem, bo ktoś wcześniej pracował w biurze. Zdarzało się, że na produkcję trafiały osoby, które wcześniej były nauczycielami, z biur księgowych, itp.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 09:13   #3114
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Pracuję dzisiaj zdalnie, więc zrobiłam to mailowo, bo nie chciałam dać sobie chwili na wątpliwości :P jeszcze nie dostałam żadnej odpowiedzi, ale myślę, że przyjmą to na spokojnie. Napisałam im, że nie muszą się martwić o jakość mojej pracy do czasu zakończenia współpracy, bo zalezy mi na dobrych relacjach z nimi. Generalnie odejścia z obecnej firmy są pokojowe - czasami nawet jeśli ktoś już chciał odejść to nawet polecali taką osobę na linkedinie

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------


U mnie do drukarni brakowało zwykle osób na produkcję, więc tak na serio nikt nie kręcił nosem, bo ktoś wcześniej pracował w biurze. Zdarzało się, że na produkcję trafiały osoby, które wcześniej były nauczycielami, z biur księgowych, itp.

Dzięki, muszę się rozejrzeć za czymś takim.
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 10:00   #3115
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Dzięki, muszę się rozejrzeć za czymś takim.
A próbowałaś z pracą w jakimś Call Center?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 10:46   #3116
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
A próbowałaś z pracą w jakimś Call Center?

Jeszcze nie, bo dziś wpadłam na ten pomysł,że muszę szukać byle co...
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 11:01   #3117
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
Czy któraś miała do czynienia z przejściem z pracy biurowej do fizycznej?
Czy rekruterzy nie uważają takiej osobę za "przypartą do muru"? W sensie z lat pracy biurowej chce na fizyczną?


Zorientowałam się w swojej sytuacji i nie mam czasu na szukanie cudów. Praca to praca, to tylko kwestia 8h za wynagrodzenie.


A może nie wysyłać CV tylko pójść, podpytać o pracę fizyczną?
Mnie się jednak wydaje, że jakiś z tym problem jest. Do tej pory pracowałam tylko w biurze. Teraz składałam cv również do pracy fizycznej i zero reakcji, czyli coś w tym jest, może właśnie takie przeświadczenie u pracodawców, że taki ktoś się nie nadaje. Z drugiej strony "praca" na czarno w hurtowni była pracą fizyczną i trudno było mi się odnaleźć min. ze względu na kręgosłup. Poza tym odczuwałam dziwny wstyd, że tam "pracuję", i to nie tylko , że tam był totalny bałagan, ale głównie dlatego , że usłyszałam "pani tu?". W poprzednich pracach czułam się kimś, może nie tyle ważnym, ale potrzebnym , spełniającym jakieś ważne zadanie... Przed koleżanką z poprzedniej pracy czy klientem banku , w którym pracowałam, ja... schowałam się za regały. Żeby mnie nie widzieli. Żeby nie pomyśleli, że na stare lata przyszło mi dźwigać wory z papierem toaletowy czy przerzucać zgrzewki ze zniczami tudzież kartony (ciężkie!) z towarem .... I jeszcze coś, może głupie i prymitywne - w poprzednich pracach byłam zmuszona jakoś wyglądać, lubię spódnice, sukienki, szpilki. Praca fizyczna to wyklucza. Nie przepadam za dżinsami, za sportowymi butami w ogóle.... Wiem, żadna praca nie hańbi, ale niech chociaż przynosi jakąkolwiek satysfakcję.
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 11:01   #3118
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

drzewosandalowe, a skąd Ty w ogóle jesteś?

koralina3, ten wstyd, który opisujesz, jest niestety zakorzeniony w naszej kulturze i tak nas wychowano, że pracownik fizyczny jest z założenia gorszy. Tak naprawdę to powinno być nam wstyd, że tak myślimy.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-03-22 o 11:05
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 11:18   #3119
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Wczoraj tak się przejęłam tą gadką o tym, że jeszcze nie wiadomo, czy się nadaję, że nie mogłam zasnąć. Dopiero o wpół do trzeciej wzięłam tabletkę nasenną i w końcu spałam do 10-tej coś. Jak ja mam do sezonowej pracy fizycznej weryfikację przechodzić, to ja dziękuję, to nie na moje nerwy Jutro mam przyjść na 9-tą, prawdopodobnie się rozliczyć za te 3 dni. Tak, że... ten. Chociaż będę miała na torebkę, bo i tak jestem na kupnie.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-22, 11:24   #3120
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86625854]Wczoraj tak się przejęłam tą gadką o tym, że jeszcze nie wiadomo, czy się nadaję, że nie mogłam zasnąć. Dopiero o wpół do trzeciej wzięłam tabletkę nasenną i w końcu spałam do 10-tej coś. Jak ja mam do sezonowej pracy fizycznej weryfikację przechodzić, to ja dziękuję, to nie na moje nerwy Jutro mam przyjść na 9-tą, prawdopodobnie się rozliczyć za te 3 dni. Tak, że... ten. Chociaż będę miała na torebkę, bo i tak jestem na kupnie.[/QUOTE]

A dzisiaj masz wolne? Nie denerwuj się, co ma być to będzie A może właśnie zostaniesz

Dzisiaj do mnie dzwoniła wielka, międzynarodowa firma, chwilę pogadaliśmy i mam w środę spotkanie. Ma trwać 1,5 godziny i w całości być po angielsku
Podczas spotkania ma być assessment. Miała któraś z Was kiedyś taki rodzaj testu? Strasznie się stresuję już teraz
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.