Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-02, 13:29   #2611
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Kremy HOL czy emulsja Kanebo - nie mam zielonego pojęcia ale HOL ma capryle więc zatykać może. Ale myślałam, ze skoro mam po nich gładką buzie bez grudek czy krostek, w dodatku ładnie nawilżoną, to powinny mi służyć.
Lucidity - jest duże prawdopodobieństwo, że mnie zapycha, bo kładę go właśnie głownie na strefę T.
Mnie zapychają trójglicerydy, kapryle i mistryle, a dodatkowo, żeby było śmiesznie, silikony też
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 14:07   #2612
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Mnie zapychają trójglicerydy, kapryle i mistryle, a dodatkowo, żeby było śmiesznie, silikony też
Ja wiem, że mi nie służy parafina i gliceryna. (choć krem Sayonara Leim ma w składzie parafinę płynną, a skóra go lubi). Kapryle solo chyba nie robią mi masakry, ale w połączeniu z czymś na pewno mnie zapychają.(Maseczka Avene ma i parafinę i trójglicerydy w składzie i też mi służy)
Boję się silikonu (dlatego tak długo odkładam testy Idealista), ale tak naprawdę to nie wiem czy zrobi mi krzywdę.

Może ja wcale nie jestem zapychająca się tylko szybko zanieczyszczająca?
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 14:08   #2613
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Może ja wcale nie jestem zapychająca się tylko szybko zanieczyszczająca?
Może
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 14:22   #2614
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a może Wy sie w międzyczasie czyms zapychacie?
Ja po 4 miesiącach odkryłam, że zapychały mnie dwa pudry pod rzad i dlatego nie widziałam żadnych efektów, a teraz, gdy trzymam sie sprawdzonego zestawu jest zdecydowanie lepiej.
hmm.. wiecie co, ja od miesięcy stosuje zawsze jedno i to samo... a zaskórniki raz bledna to znow się uaktywnają ( do zera nigdy nie znikają), wiec raczej nie powinno to być zapychanie.. jak próbuje czegos nowego i mnie zapycha wyglada to inaczej...
sama zreszta nie wiem...
myśle ze poczekam do jesieni i w deszczowe dni spróbuje tak przez dwa tygodnie uzywac tylko effaclaru i differinu i nic wiecej, czyli zero filtrów na dzien. teraz przy tym słoncu sie nie odważe, ale jesienią spróbuje i zobacze czy wtedy będzie cokolwiek lepiej
ja na dzien daje olay zel nawilzajacy i bioderma spray , czasem Cetaphil MD na to hauschka, nie używam juz zadnych podkładów, zadnych innych kremów nic...
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 14:25   #2615
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
hmm.. wiecie co, ja od miesięcy stosuje zawsze jedno i to samo... a zaskórniki raz bledna to znow się uaktywnają ( do zera nigdy nie znikają), wiec raczej nie powinno to być zapychanie.. jak próbuje czegos nowego i mnie zapycha wyglada to inaczej...
sama zreszta nie wiem...
myśle ze poczekam do jesieni i w deszczowe dni spróbuje tak przez dwa tygodnie uzywac tylko effaclaru i differinu i nic wiecej, czyli zero filtrów na dzien. teraz przy tym słoncu sie nie odważe, ale jesienią spróbuje i zobacze czy wtedy będzie cokolwiek lepiej
ja na dzien daje olay zel nawilzajacy i bioderma spray , czasem Cetaphil MD na to hauschka, nie używam juz zadnych podkładów, zadnych innych kremów nic...
No rzeczywiście...

W każdym razie powodzenia
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 14:58   #2616
logenius
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jestem tutaj nowa i czytam, czytam, czytam... Niestety przeczytanie całego forum zajęłoby mi chyba kilka miesięcy.
Zainteresowałam sie wątkiem dotyczącym kuracji kwasowych. Mam skórę delikatną , naczynkową , ale z wyraźnie zaznaczona strefą T , rozszerzonymi porami i zaskórnikami (szczególnie na nosie). Używałam swojego czasu kremu Body Shop z wit. C , ale miałam po nim podrazniona skórę i musiałam kupis cos łagodzącego na naczynka (Rosaliac LRP) . Teraz czyszczę skórę peelingiem mechanicznym Chanel Purete + maseczką Fango , ale pory są czyste na krótko. Oprócz tego stosuję kilka kremów, przede wszystkim przeciwzmarszczowych - mam spore zmarszczki mimiczne.
Czy powinnam przeprowadzić kuracje kwasami? A jesli tak to od czego zaczać?
logenius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 15:09   #2617
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witaj na forum,

sama mam wiele pytań odnoście terapii kwasowych, ale na przeszłam już co nieco z kwasami więc mogę przekazać Ci najbardziej podstawowe informacje:
1) jeśli planujesz zakup jakiegokolwiek kwasu musisz od razu do listy zakupów dopisać zakup stabilnego filtra i używać go co dzień w odpowiednio sporej ilości;]
2) lato to nie najlepszy okres na stosowanie kwasów, jednak kwas migdałowy i azelainowy (AcneDerm, Skinoren) jest teoretycznie bezpieczny (oczywiście z filtrami) do stosowania przez cały rok, także latem
3)na początek zacznij od bardzo łagodnych kwasów takich jak Effaclar czy AcneDerm
4) jeśli Twoja cera jest naczynkowa uważaj na kwasy AHA (znajdujące się np. w Lysanell Active)
5) jeśli zmagasz się także ze zmarszczkami możesz poczytać o Eulage, to krem do skóry dojrzałej, ale niektóre dziewczyny pisały że je zapycha po nim
6) pod filtr dobrze jest stosować cos z witaminą C

Na pewno bardziej doświadczone Biochemiczki przy odrobinie czasu odpowiedzą na Twoje pytania bardziej konkretnie i fachowo.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 13:44   #2618
kropkanadii
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 24
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!


Edytowane przez kropkanadii
Czas edycji: 2008-09-11 o 02:31
kropkanadii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 21:03   #2619
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mam pytanie i byłam bym bardzo wdzieczna jesli ktoras z was odpoweidziała na nie mi juz dzisiaj bo nie wiem czy zastsowac krem czy tez nie.Moze zaczne od tegoze mam tradzik i stosuj:Skinoren na dzien, Izotrezin i Sebium AKn na zmiane na noc no i jak wiadomo jest lato wiec musze stosowac filtry 50+.No i tak dzisja wybrałam sie nad wode i nałozyłam ten filtr w mijejscach gdzies stosuje te kremyale nałozyłam go o 11 czyli powinnam powtornie nałozyc o 13 bo filtry działaja 2 godzin jak mi wiadomo ale tego nie zrobiłam bo było to neizbyt konfortowe na plazy i byłam na sloncu do godzin 16.30 czyli od 11-16.30 z raz nałozym filtrem.Gdy pszyszłam do domu to byłam czerwona a jeszcze bardziej prawie poparzona to w miejscach gdzies niez zastoswałąm filtru ,p oniewaz tam nie smarowaąłm masci wiec pomysląłam ze nie trzeba. No i teraz mam czerwona buzie i nie weim czy moge zastosowac masci dzisja wypada ze mam stoswac sebium Akn i rpzeczytałam na jakies innym forum wypowiedzi ludzi na tjego temat i w nich było ze jedna osoba wspomniała ze zawiera kwasy AHA a druga ze kwasy owocowwe to chyba nei to samo albo mam jeszcze izotrexin czyli to chyba retinoid. Wiec moje pytanie czy moge na opalona,czerwona, spieczona skore zastoswac ten krem na noc moze lepszy byłby dzis izotrexin??CO mam robic?? Zastosowac czy zrobic 1 dzien przerwy
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 22:12   #2620
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Aha i kwasy owocowe to to samo.
Na noc nałóż coś łagodzącego, jakiś nawilżacz koniecznie, zrezygnuj z kwasów i retinoidów dziś, jutro, aż skóra się nie uspokoi bo do poparzenia termicznego dołoższ chemiczne!

A na przyszłość - jeśli nie możesz zaniechać opalania (choć ja nie wyobrażam sobie opalania podczas kuracji kwasami i retinoidami, no ale to Twoja sprawa i Twoje przebarwienia) - kapelusz z wielkim rondem i aplikacja filtrów jak najczęściej.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 09:38   #2621
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzieki za odpowiedz. Ja tez jak czytam wasze opinie na forum to tez bym zrezygnowałą z kwasow i retinoidow ale dermatolog mowiła tylko zeby stosowac filtry a nic nie mowiła o przerwaniu kuracji wiec stosuje.Nie wiem sama co robic ale jak dermatolog nic nie mowiła wiec chyba nie powinnam miec przebarwien.Jeszcze tego by brakowało do mojej skory;/. Moze dlatego ze stosuje te kwasy(sebium AKN) na przemian z retonoidami(izotrexin) na noc i moze dlatego moge sie opalac z filtrami 50+. Wczoraj nie nałozyłam zadnych z tych masci idzisaj tez zrezygnuje.Tylko nawilzacz tak jak mowisz.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-12, 13:34   #2622
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Tak czytam i czytam ten watek ale jeszcze duuuzzzzzzo stron mi zostało.Wic nie wiem czy juz było takie pytanie czy nie??Mam skore tłusta w strefie T blisko kosci policzkowych mam czerowne plamkij jakby pryszcze płąski od ponad 2 lat i nie znikaja.Stosuje Izotrexin, Sebium AKN i Skinoren.A cere mam naczynkowa. Rano mam skore w miare normalna ale jak umyje zekem Biodermy to mam czerwona, napieta i musze odczekac z pol godziny zeby cos zrobic.Ale tak miałam z wszystkimi preparatami jakich uzywam. I po umyciu buzi mam tez cere sucha , ktora do godziny sie tłusci ale po umyciu strasznie sucha i nie uzywam zadnych kremow nawilzajacych bo nie amm kiedy rano skinoren pozniej filtr a wieczorem izotrex albo Sebium AKN wiec nie mam kiedy dac nawilzacza a w ciagu dnia mam skore tłusta to nei za bardzo moge dac. Kiedy wy dajecie??A wogole czy stosujac taka kuracje jak ja(a wogole chyba wybiore sie do dermatologa zeby mi powiedizał czy moge przerwac kuracje na lato bo mam skore naczynkowa i niedosc ze stosuje sebium on jest z kwasmi AHA to jeszcze mam naczynka) moge stoswowac sobie jakas maseczke zeby mi nawilzyła skore??Może byc to maseczka z zielonej glinki??CZy ona mi wysuszy równiez??A izotrexin dobry jest na naczynka nie ee?;d;d
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 17:18   #2623
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziewczyny mam pytanie do tych które miały doświadczenia z Lysanelem Active.
Czy to możliwe że zaczęło mnie wysypywać od początku jego stosowania? Nigdy wcześniej nie stosowałam kwasów ale od pierwszego dnia gdy nałożyłam Lysanel zaczęło mnie dość mocno wysypywać. Po 10 dniach mam kilka wyprysków, za to pozostały widoczne blizny które widocznie z dnia na dzień się spłycają. Zawsze czytałam że to przychodzi dużo później po dwóch tygodniach stosowania np, a u mnie taka reakcja. Czy to możliwe czy wysyp może być spowodowany używaniem nawilżacza z Iwostinu? (choć szczerze wątpię)


Czy ktoś mógłby mi powiedzieć bo nie umiem odnaleźć się czy mogę połączyć taką kurację Lysanelem z raz w tygodniu maseczką aspirynową? Czy kwasy z dwóch grup jest dobrze łączyć, czy źle?
__________________
Piotruś

Edytowane przez side85
Czas edycji: 2008-07-14 o 07:26
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 21:26   #2624
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
kuracja retoidami

witajcie! chciałabym zetrzeć z twarzy zmarszczki retoidami. głównie chodzi o skórę pod oczami którą mam zniszczone przez opalanie no i twarz. mam 43 lata. jakie produkty mi polecacie tak zeby były efekty. takie zeby rozpocząć od najsłabszego do najmocniejszego działania?
czy retoidy działają również odżywczo, nawilżająco czy trzeba coś dodać do kuracji oprócz retoidów?
serdecznie pozdrawiam
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 23:11   #2625
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: kuracja retoidami

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
witajcie! chciałabym zetrzeć z twarzy zmarszczki retoidami. głównie chodzi o skórę pod oczami którą mam zniszczone przez opalanie no i twarz. mam 43 lata. jakie produkty mi polecacie tak zeby były efekty. takie zeby rozpocząć od najsłabszego do najmocniejszego działania?
czy retoidy działają również odżywczo, nawilżająco czy trzeba coś dodać do kuracji oprócz retoidów?
serdecznie pozdrawiam
retoidy?? chyba retinoidy albo jestem nie na czasie
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 23:30   #2626
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: kuracja retoidami

ach, madulka dziękuję za zwrócenie mi uwagi.
nikt nie wie?
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 23:34   #2627
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: kuracja retoidami

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
witajcie! chciałabym zetrzeć z twarzy zmarszczki retoidami. głównie chodzi o skórę pod oczami którą mam zniszczone przez opalanie no i twarz. mam 43 lata. jakie produkty mi polecacie tak zeby były efekty. takie zeby rozpocząć od najsłabszego do najmocniejszego działania?
Zacznij od kremów Avene zaw. retinaldehyd: może ktoś inny tu pomoże, bo ja już nie pamiętam ile który krem zawiera. W każdym razie są to diacneal, seria ystheal (m. in. krem pod oczy) oraz seria eluage.

A, mam - zerknij na wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=3026563, w poście #8 autorstwa L_V znajdziesz wiele cennych informacji.


Cytat:
czy retoidy działają również odżywczo, nawilżająco czy trzeba coś dodać do kuracji oprócz retoidów?
serdecznie pozdrawiam
Po dłuższym stosowaniu zauważysz wzrost nawilżenia skóry, ale na początku mało przyjemnym efektem ubocznym działania retinoidów jest łuszczenie naskórka. Ale warto stosować możliwie najsilniejsze retinoidy i wytrzymać pewne niedogodności.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 08:39   #2628
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: kuracja retoidami

rozumiem. ale jeżeli dobrze rozumiem to mogę najpierw yestheal (wieczorem) a rano do nawilżenia skóry redermic LRP? okay. ile ma trwać ta kuracja pojedyńćzymi preperatami aby przejść do silniejszego- no właśnie jaka jest kolejność silniejszych?
dzięki Ci Adora Belle!!
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 10:09   #2629
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: kuracja retoidami

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
rozumiem. ale jeżeli dobrze rozumiem to mogę najpierw yestheal (wieczorem) a rano do nawilżenia skóry redermic LRP? okay. ile ma trwać ta kuracja pojedyńćzymi preperatami aby przejść do silniejszego- no właśnie jaka jest kolejność silniejszych?
dzięki Ci Adora Belle!!
zacytuję L_V z zalinkowanego w moim poprzednim poście wątku:
Cytat:
Ystheal - krem do sk. suchej albo norm/miesz; 0,5% retinaldehydu

ELouage - krem do sk. suchej albo norm/mieesz; koncentrat; 0,5% retianldehydu + HAF [frakcje kwasu hialuronowego]

Diacneal - krem do skory tradzikowej [tak, tak] 0,1% retinalu - ten ma najwiecej, ale wvcale nie musi byc stosowany przez nastolatki
Ale uwaga - eluage jest najdroższy, nieco mocniejszy, bo kwas hialuronowy podkręca działanie retinaldehydu. Diacneal jest najtańszy, ponieważ skierowany jest do nastolatek walczących z trądzikiem - ponadto oprócz wyższego stężenia retinalu, ma kwas glikolowy. Wpisz nazwy tych kremów w wyszukiwarkę, mogą mieć i własne wątki. Zerknij na opinie na KWC - osobiście mogę powedzieć, że diacneal to śmierdząca żołta i tłustawa maź. Ale czepiam się tylko dlatego, że na mnie nie działał - ja potrzebuję mocniejszych retinoidów, tych na receptę. Ale sa osoby, które nie mogą diacnealu stosować codziennie (zazdroszczę im) - sama zobaczysz. Na noce pomiędzy retinoidami warto mieć, zwłaszcza na początku, sprawdzony nawilżacz.
Redermic na dzień powinien być w porządku, jeśli Twoja cera lubi się z silikonami. Próbki tego kremu powinnaś dostać w aptekach prowadzących sprzedaż LRP.

O filtrach wiesz?
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 10:23   #2630
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: kuracja retoidami

eee, jestem maniaczką opalania więc.... nie wystarczy spf 3?
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 10:24   #2631
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: kuracja retoidami

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
eee, jestem maniaczką opalania więc.... nie wystarczy spf 3?
3 to żaden filtr tak naprawdę, a stosując retinoidy musisz chronić skórę, aby nie nabawic się przebarwień i podrażnień - nie ma innej opcji.

BTW, albo opalonanie albo retinoidy...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 10:35   #2632
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: kuracja retoidami

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
eee, jestem maniaczką opalania więc.... nie wystarczy spf 3?
Sama napisałaś, że chcesz się pozbyć zmarszczek spowodowanych opalaniem się. SPF 3 nie ochroni przed UVA, które jest głównym sprawcą starzenia się skóry.
Retinoidy, kwasy i filtry zahamują i nieco cofną proces starzenia się skóry, ale trzeba zrezygnować z pewnych przyjemności dla przedłużenia młodości
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 10:38   #2633
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: kuracja retoidami

okay, a jaki powinnam stosować filtr? czy może być to np. sisley, shiseido czy tylko apteczne i jaki wysoki?? pozdrawiam
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 14:10   #2634
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: kuracja retoidami

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
okay, a jaki powinnam stosować filtr? czy może być to np. sisley, shiseido czy tylko apteczne i jaki wysoki?? pozdrawiam
Niestety jak najwyższy - nie ma jednolitych standardów oznaczania ochrony przed UVA i póki co przyjmujemy, że im wyższa ochrona przed UVB (a więc co najmniej SPF 40, a najlepiej 50+) tym wyższa ochrona przed UVA. Popularne filtry mają swoje wątki, mniej popularne możesz dać tu do analizy. Wysoka cena i znana firma nie gwarantuje niestety stabilności oraz wysokiej ochrony.
Oczywiście przejście na jedyny słuszny tryb pielęgnacji (wiem jak to brzmi , ale to wynika z badań naukowych) jest trudne - ciężko jest dobrać sobie retinoidy i ustalić odpowiedni dla skóry tryb ich stosowania; ciężko jest znaleźć odpowiedni filtr. Ale jak już przez to przebrniesz, to filtr będzie jak nawilżający krem poranny, a retinoidy, preparaty z kwasami i samorobione kremy/sera, oleje czy gotowe kremy będziesz wieczorem nakładać ze świadomością, że buzia jest nasycona wilgocią, promienna i przede wszystkim, że ma wzmocnione "rusztowanie". W każdym razie ja po ponad 2 latach wyglądam lepiej niż 5 lat temu. Bossko
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 09:59   #2635
Sina
Przyczajenie
 
Avatar Sina
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam!!

Jesienią także chciałabym rozpocząć kurację retinoidami, jeżeli zaczęłabym kurację DIACNEALEM , aby przygotować skórę na coś mocniejszego to ile miałaby potrwać taka kuracja? Jaki retinoid zastosować następnie?Czy Zorac to dobry wybór?Chodzi mi głównie o pogrubienie skóry, zwłaszcza pod oczami.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Sina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 20:43   #2636
mmagdaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar mmagdaa_p
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Middle Of Somewhere
Wiadomości: 3 937
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Można się przyłączyć do Waszego grona

Ja używam effaclaru k oraz na dzień redermicu i filtru- obecnie jestem w trakcie poszukiwań jakiegoś nowego

Tym razem kupiłam redermic do cery mieszanej/normalnej i to chyba był mój błąd Czuję że skóra trochę się przesuszyła dlatego usilnie potrzebuję jakiegoś dobrego i sprawdzonego nawilżacza.

Może coś mi podpowiecie
__________________
Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym.
mmagdaa_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 16:25   #2637
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Potrzebuję rady..
Dostałam od dermatolog preparat z 20% kw. mlekowym. Mam go używać mniej więcej raz w tygodniu nakładając na twarz na 1-3 minuty, zneutralizować i zmyć. Użyłam już 2 razy i muszę powiedzieć że właściwie nic nie czuję. Twarz mnie nie piecze chociaż doktor mówiła, że powinna, nie ma zaczerwienienia, nic się potem nie łuszczy. Czy myślicie, że mogłabym używać go co 4 - 5 dni czy to byłaby przesada?
Z góry dzięki za rady
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 18:14   #2638
Ania****
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 12
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam serdecznie od jesieni chciałabym zacząć kurację złuszczającą głównie w celu pozbycia się zaskórników i blizn potrądzikowych, których niestety mam sporoi to na całej twarzydlatego prosze o pomoc dziewczyny z jakże wielką wiedzą i doświadczeniem

co sądzicie o takich planach: w tym roku jak i poprzednim stosowałam przez ponad pół roku Isotrexin (który dostałam od dermatologa, zawiera izotretioninę) i szczerze mówiąc nie zauważyłam prawie żadnej zmiany na swojej twarzy,zero łuszczenia dlatego chciałam spróbować czegoś mocniejszego- czy można zastosować taki zestaw jak: Atrederm 0.025%(myślę, że na początek 1 a póżniej 2 razy w tygodniu) na zmianę z Effaclarem K na noc???? dodam ze skórę mam nawykłą do eksperymentów ze względu na wieloletnie leczenie trądziku jestem ciekawa czy tretionina która jest w atredermie działa dużo silniej od izotretioniny, stosowała któras z was taką kombinację??
Ania**** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 19:18   #2639
wysoka blondynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: głucho... ciemno...
Wiadomości: 405
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ania**** Pokaż wiadomość
Witam serdecznie od jesieni chciałabym zacząć kurację złuszczającą głównie w celu pozbycia się zaskórników i blizn potrądzikowych, których niestety mam sporoi to na całej twarzydlatego prosze o pomoc dziewczyny z jakże wielką wiedzą i doświadczeniem

co sądzicie o takich planach: w tym roku jak i poprzednim stosowałam przez ponad pół roku Isotrexin (który dostałam od dermatologa, zawiera izotretioninę) i szczerze mówiąc nie zauważyłam prawie żadnej zmiany na swojej twarzy,zero łuszczenia dlatego chciałam spróbować czegoś mocniejszego- czy można zastosować taki zestaw jak: Atrederm 0.025%(myślę, że na początek 1 a póżniej 2 razy w tygodniu) na zmianę z Effaclarem K na noc???? dodam ze skórę mam nawykłą do eksperymentów ze względu na wieloletnie leczenie trądziku jestem ciekawa czy tretionina która jest w atredermie działa dużo silniej od izotretioniny, stosowała któras z was taką kombinację??
O tak, na mnie Atre działam 100 razy silniej niż Izotrexin. Po tym drugim było tylko delikatne wysuszenie skóry, natomiast Atre po pierwszej aplikacji mnie rozwalił. Skóra mi złaziła płatami i był okropny burak. Może najpierw zastosuj ten Effaclar, wg mnie jest bardzo fajny, możesz go stosować na zmianę z AD na przykład.

Atre to wg mnie ostateczność, bo jego działanie jest bardzo silne. Chwilami nie mogłam do ludzi wychodzić...
__________________
Maja
wysoka blondynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 20:06   #2640
Ania****
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 12
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dzięki ogromne to jest nadzieja ze pozbędę się zaskórnikówskoro tak mocno działapostaram się sobie nie zaszkodzić i będę stosować z umiarem myślę że dopiero po zastosowaniu będę mogła coś powiedzieć jak to działa na moją skórę, ale jestem dobrej myśli po lekturze wielu wątków na ten temat
Ania**** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:11.