oddawanie rzeczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-08, 19:59   #1
Aleksandra12312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 83

oddawanie rzeczy


hej.
zastanawiam się czy dobrze zrobiłam. byliśmy razem z moim tż krótko, kilka miesięcy ale mimo to się wkręciłam w ten związek a on nagle stwierdził, ze to nie to....chociaż na początku bardzo mu niby zależało....ale nie o tym tutaj...jak się dowiedziałam, że to koniec, ze on już nie chce ze mną być, powiedziałam mu, ze to nasza ostatnia rozmowa, ze się już nie spotkamy raczej. Miałam u niego kilka swoich rzeczy, więc powiedziałam zeby zgłosił się po nie do mojej koleżanki, tam je odbierze. Nie chciałam go już oglądać po prostu. Miał do niej przyjechać za kilka dni, a odezwał się do niej dopiero po kilku miesiącach nie wiedzieć czemu... koleżanka przekazała mu w moim imieniu praktycznie wszystko co od niego dostałam, w tym prezent z czasów gdy dopiero się spotykaliśmy nie będąc jeszcze parą....zastanawiam się czy dobrze zrobiłam, działałam pod wpływem emocji, spakowałam po prostu wszystko co miałam od niego pod ręką i stwierdziłam, ze nie chce tego mieć w domu, za dużo mi to przypomina...
Aleksandra12312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 20:17   #2
Gumisiowa8391
Raczkowanie
 
Avatar Gumisiowa8391
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 443
Dot.: oddawanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez Aleksandra12312 Pokaż wiadomość
hej.
zastanawiam się czy dobrze zrobiłam. byliśmy razem z moim tż krótko, kilka miesięcy ale mimo to się wkręciłam w ten związek a on nagle stwierdził, ze to nie to....chociaż na początku bardzo mu niby zależało....ale nie o tym tutaj...jak się dowiedziałam, że to koniec, ze on już nie chce ze mną być, powiedziałam mu, ze to nasza ostatnia rozmowa, ze się już nie spotkamy raczej. Miałam u niego kilka swoich rzeczy, więc powiedziałam zeby zgłosił się po nie do mojej koleżanki, tam je odbierze. Nie chciałam go już oglądać po prostu. Miał do niej przyjechać za kilka dni, a odezwał się do niej dopiero po kilku miesiącach nie wiedzieć czemu... koleżanka przekazała mu w moim imieniu praktycznie wszystko co od niego dostałam, w tym prezent z czasów gdy dopiero się spotykaliśmy nie będąc jeszcze parą....zastanawiam się czy dobrze zrobiłam, działałam pod wpływem emocji, spakowałam po prostu wszystko co miałam od niego pod ręką i stwierdziłam, ze nie chce tego mieć w domu, za dużo mi to przypomina...

Na czerwono: to czyje te rzeczy w końcu były, bo mówisz, że Twoje rzeczy były u niego a tu nagle On ma po nie przyjechac, żeby je odebrac??
__________________
Wszyscy jesteśmy wariatami, tylko nie wszyscy jesteśmy zdiagnozowani

Gumisiowa8391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 20:20   #3
CruellaDeVill
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 30
Dot.: oddawanie rzeczy

Cóż, stało się, już tego nie cofniesz...
Będę szczera, wg mnie oddawanie prezentu od niego było przesadą. Mogłaś go schować, wyrzucić, cokolwiek, ale z czystej grzeczności nie powinnaś go oddawać. Z doświadczenia wiem, że takie akcje są zazwyczaj tylko na pokaz i niestety myślę, że tak też było w Twoim przypadku. Ale nie drąż już tego tematu, po prostu nie przejmuj się tym. Skoro nie chcesz mieć już z nim kontaktu to czemu przejmujesz się tym co on sobie pomyśli. Postaraj się odciąć od tej sytuacji.
CruellaDeVill jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 20:20   #4
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: oddawanie rzeczy

Sama napisałaś, że minęło praę miesięcy, po co jescze do tego wracasz?
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 20:44   #5
Aleksandra12312
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 83
Dot.: oddawanie rzeczy

dlatego drążę, ze dopiero teraz podchodzę do tego z dystansem, minęło parę miesięcy i się zastanawiam czy nie zadziałałam za bardzo pod wpływem impulsu...to, ze o tym myślę jest niezależne ode mnie, po prostu tak ostatnio się zastanawiałam więc chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat.

zresztą kiedyś, gdy skończył się mój pierwszy związek i to niestety ja byłam stroną zrywającą znajomość, to mój były też oddał mi prezenty od siebie i pamiętam, ze mimo wszystko było mi wtedy trochę przykro, chociaż nic do niego już nie czułam. a w tej sytuacji niedawno postąpiłam mimo wszystko podobnie....aaa może to i dobrze, pewnie utwierdziłam go w przekonaniu, że dobrze zrobił, bo ja to taka bez kultury jestem, ze prezenty oddaje....
Aleksandra12312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 20:51   #6
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: oddawanie rzeczy

Moim zdaniem zrobiłąś dobrze, im mniej rzeczy Ci o nim przypomina tym lepiej.

Chociaż moja kumpela tak zrobiła a facet potem te rzeczy posprzedawał znajomym, min. ciuchy..i Ona potem widziała jak chodzą w tym ich wspólne koleżanki..dziwne nieco, no ale ludzie są przecież dziwni
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 22:37   #7
SoBitterSoSweet
Zakorzenienie
 
Avatar SoBitterSoSweet
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 906
Dot.: oddawanie rzeczy

Nie rozumiem oddawania prezentów, jak się coś dostało, to się jest tego właścicielem, prezentów nie dostaje się po to żeby je oddawać.

W takich rozstaniowych sytuacjach rozumiem tylko oddawanie pożyczonych przedmiotów czy pieniędzy.
SoBitterSoSweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 22:47   #8
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: oddawanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez SoBitterSoSweet Pokaż wiadomość
Nie rozumiem oddawania prezentów, jak się coś dostało, to się jest tego właścicielem, prezentów nie dostaje się po to żeby je oddawać.

W takich rozstaniowych sytuacjach rozumiem tylko oddawanie pożyczonych przedmiotów czy pieniędzy.


Jeśli nie chciałaś mieć już żadnej pamiątki po ex, mogłaś sprzedać (jeśli to wartościowe) i zaszaleć Albo w inny sposób się pozbyć.
Bo ogólnie oddawanie/żądanie podarowanych prezentów jest jakieś takie dziecinne, burackie.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 23:07   #9
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: oddawanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość


Jeśli nie chciałaś mieć już żadnej pamiątki po ex, mogłaś sprzedać (jeśli to wartościowe) i zaszaleć Albo w inny sposób się pozbyć.
Bo ogólnie oddawanie/żądanie podarowanych prezentów jest jakieś takie dziecinne, burackie.
może i dziecinne ale po rozstaniu,w żalu człowiek robi głupie rzeczy. Ja tam pochowałam do pudełka. Może kiedyś będę w stanie do niego zajrzeć i przypomnieć sobie wszystkie dobre chwile.

Autorko, teraz to się tym nie przejmuj już
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 23:11   #10
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: oddawanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
może i dziecinne ale po rozstaniu,w żalu człowiek robi głupie rzeczy. Ja tam pochowałam do pudełka. Może kiedyś będę w stanie do niego zajrzeć i przypomnieć sobie wszystkie dobre chwile.
Wiem, rozumiem. Akurat odniosłam się ogólnie do oddawania prezentów.

Autorka zrobiła to pod wpływem impulsu, emocji, głupio wyszło, ale po co to rozpamiętywać?
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 07:05   #11
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: oddawanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Wiem, rozumiem. Akurat odniosłam się ogólnie do oddawania prezentów.

Autorka zrobiła to pod wpływem impulsu, emocji, głupio wyszło, ale po co to rozpamiętywać?
Dokładnie. Ale na przyszłość, oddawanie prezentów jest trochę śmieszne.
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-09, 08:15   #12
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: oddawanie rzeczy

Prezentów się nie oddaje. To zwyczajnie niekulturalne.
Jeśli któryś z podarunków byłby na tyle przypominający o tej osobie to można się go pozbyć.

Ja nie oddawałam prezentów, chociaż w pierwszej chwili chciałam zrobić na złość i oddać, ale się powstrzymałam. Zdjęć i pamiątek się pozbyłam, a to co mi się przydało- zostawiłam.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 14:07   #13
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: oddawanie rzeczy

Ja bym prezentów nie oddawała, jego rzeczy osobiste jak najbardziej. Ale minęło kilka miesięcy, nie ma już co roztrząsać, więc z mojej strony to bardziej rada na przyszłość
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.