Jak z tłuszczu zrobić CHUDE ciało? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-02, 16:24   #1
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956

Jak z tłuszczu zrobić CHUDE ciało?


Hej,
potrzebuję pomocy doświadczonych. Od stycznia schudłam 8kg bazując tylko na zdrowym odżywianiu (5 zbilansowanych posiłków - najpierw 1800, na końcu 1600 kcal) i bieganiu przez miesiąc dwa razy w tygodniu. Nie wyglądałam nadal tak, jakbym chciała, chociaż moje ciało bardzo się zmieniło, ale byłam zmęczona dietą (i wracałam ze studiów do domu, więc nie miałam już takiej kontroli nad tym co jem), więc przerwałam dietę. Od tamtego czasu przybrałam 2kg, bo za dużo sobie pozwoliłam.

Mam 165cm wzrostu, startowałam z 66,5 kg, schudłam do 58,4kg, teraz ważę ok. 60,3kg.
Bazując na potreningu, BMR wynosi 1443kcal. Mam jeszcze miesiąc wakacji.

Zależy mi na sylwetce, jak z załączników. Nie chcę mięśni, podobają mi się wręcz patykowate nogi i ręce, wystające kości biodrowe.

Mogę biegać, mam skakankę, hantle (od 3kg do 8kg), hula hop z wypustkami. Przyznaję jednak, że nie lubię ćwiczyć, jedyne, co względnie toleruję, to bieganie ale wiem, że być może trzeba będzie wdrożyć silną artylerię do osiągnięcia celu i jestem na to gotowa. Z tym, że od października zostaje mi tylko możliwość biegania.

Wolę też nie wracać do 5 posiłków dziennie... Po trzech godzinach od posiłku byłam głodna, zerkałam tylko na zegarek, czy już mogę jeść, ciągle myślałam o kolejnym posiłku. Od lipca jem wtedy, kiedy jestem głodna po prostu, wychodzą zazwyczaj 3, czasem 4 posiłki dziennie i jest mi z tym dobrze, przestałam mieć odruch odliczania do następnego posiłku.

Wyglądałam cudownie ważąc 55kg w wieku 14 lat, ale nie wiem, czy jest możliwe cofnięcie się o 6 lat wstecz

Proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tumblr_lhra9bhv331qzaccoo1_500.jpg (30,2 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cialo.jpg (17,5 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jak-sie-motywujecie---dla-mnie-najl.jpg (29,2 KB, 131 załadowań)
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy

Edytowane przez paulina.t11
Czas edycji: 2014-09-03 o 15:12
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 18:29   #2
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Jak z tłuszczu zrobić CHUDE ciało?

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Hej,
potrzebuję pomocy doświadczonych. Od stycznia schudłam 8kg bazując tylko na zdrowym odżywianiu (5 zbilansowanych posiłków - najpierw 1800, na końcu 1600 kcal) i bieganiu przez miesiąc dwa razy w tygodniu. Nie wyglądałam nadal tak, jakbym chciała, chociaż moje ciało bardzo się zmieniło, ale byłam zmęczona dietą (i wracałam ze studiów do domu, więc nie miałam już takiej kontroli nad tym co jem), więc przerwałam dietę. Od tamtego czasu przybrałam 2kg, bo za dużo sobie pozwoliłam.

Mam 165cm wzrostu, startowałam z 66,5 kg, schudłam do 58,4kg, teraz ważę ok. 60,3kg.
Bazując na potreningu, BMR wynosi 1443kcal. Mam jeszcze miesiąc wakacji.

Zależy mi na sylwetce, jak z załączników. Nie chcę mięśni, podobają mi się wręcz patykowate nogi i ręce, wystające kości biodrowe.

Mogę biegać, mam skakankę, hantle (od 3kg do 8kg), hula hop z wypustkami. Przyznaję jednak, że nie lubię ćwiczyć, jedyne, co względnie toleruję, to bieganie ale wiem, że być może trzeba będzie wdrożyć silną artylerię do osiągnięcia celu i jestem na to gotowa. Z tym, że od października zostaje mi tylko możliwość biegania.

Wolę też nie wracać do 5 posiłków dziennie... Po trzech godzinach od posiłku byłam głodna, zerkałam tylko na zegarek, czy już mogę jeść, ciągle myślałam o kolejnym posiłku. Od lipca jem wtedy, kiedy jestem głodna po prostu, wychodzą zazwyczaj 3, czasem 4 posiłki dziennie i jest mi z tym dobrze, przestałam mieć odruch odliczania do następnego posiłku.

Wyglądałam cudownie ważąc 55kg w wieku 14 lat, ale nie wiem, czy jest możliwe cofnięcie się o 6 lat wstecz

Proszę o pomoc.

czego ty oczekujesz od wizazanek? rad jak się zagłodzić? i wyglądać jak anorektyczka?

jesteś kobietą musisz mieć jakiś ,,tłuszcz'' żeby Twoja gospodarka hormonalna normalnie funkcjonowała
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 19:35   #3
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Jak z tłuszczu zrobić CHUDE ciało?

Rozumiem, ale źle czuję się z takim wystającym brzuchem i grubymi udami. Nie mam tłuszczu tak mało, żeby było to zagrożeniem dla mojej gospodarki hormonalnej. Korzystałam z dwóch modeli wagi Tanita i zawsze pokazuje procent tłuszczu w przedziale 20-21%.

Nie wiem tylko, co da lepsze efekty. Czy bieganie, czy jakieś interwały, czy ćwiczenia siłowe (nigdy nie ćwiczyłam z hantlami, ale mam taką możliwość).
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 19:49   #4
fubowa
Rozeznanie
 
Avatar fubowa
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 569
Dot.: Jak z tłuszczu zrobić CHUDE ciało?

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Rozumiem, ale źle czuję się z takim wystającym brzuchem i grubymi udami. Nie mam tłuszczu tak mało, żeby było to zagrożeniem dla mojej gospodarki hormonalnej. Korzystałam z dwóch modeli wagi Tanita i zawsze pokazuje procent tłuszczu w przedziale 20-21%.

Nie wiem tylko, co da lepsze efekty. Czy bieganie, czy jakieś interwały, czy ćwiczenia siłowe (nigdy nie ćwiczyłam z hantlami, ale mam taką możliwość).
rozumiem o czym pisze delfix10, na zdjęciach masz osoby, które do swojej figury nie doszły ćwiczeniami, ale głodówką...
jeśli zależy ci na wysmukleniu ciała to poza cardio polecam pilates albo dynamiczną jogę.
__________________
PiYo
fubowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 20:32   #5
Roth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak z tłuszczu zrobić CHUDE ciało?

Zauważ, że BMR to podstawa, ale doliczyć do tego trzeba KONIECZNIE aktywność fizyczna. Zwykłe spacery, zakupy itd. to wszystko aktywność fizyczna. Uwzględnij to, oblicz swoje zapotrzebowanie i postaraj się jeść mniej więcej tyle przez tydzień-dwa BEZ OSZUKIWANIA, nawet, a może ZWŁASZCZA takiego gdzie jesz mniej. Po tym okresie organizm powinien przywyknąć do stałej liczby kalorii, to bardzo ważne. Następnie hop na wagę, zapisz wynik, z diety odejmij około 200kcal (powinno wystarczyć na początek) i kontroluj wagę. Dopóki będzie spadać nic nie ruszaj, dopiero w momencie zastoju dodaj kilka (nie 10!) minut aerobów, bądź odejmij kolejne 100-200kcal. Tym sposobem schudniesz skutecznie i nie powinien dopaść Cię efekt jojo, ani waga nie zatrzyma się w pewnym momencie. Jeżeli masz jakieś konkretne pytania pisz- postaram się pomóc.

Aczkolwiek dodać muszę, że "patykowate" ciało to nic fajnego okiem faceta.
Roth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 14:25   #6
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak z tłuszczu zrobić CHUDE ciało?

Cierpię na zaburzenia odżywiania od 8 lat. Najpierw się głodziłam, ważyłam 40 kilogramów z hakiem i miałam właśnie wystające żebra i kości biodrowe i w ogóle wszystko, ale też zjechałam zdrowie i do dzisiaj pewnych rzeczy już nie odzyskałam. Potem wpadłam w kompulsy i dzisiaj walczę z nadwagą. Osiem lat, rozumiesz osiem lat siedzę w piekle z własnej głupoty i po prostu nie mogę patrzeć na twój post. Dziewczyno obudź się.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 12:13   #7
Mia Donna
Raczkowanie
 
Avatar Mia Donna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: Jak z tłuszczu zrobić CHUDE ciało?

Cytat:
Napisane przez fubowa Pokaż wiadomość
rozumiem o czym pisze delfix10, na zdjęciach masz osoby, które do swojej figury nie doszły ćwiczeniami, ale głodówką...
jeśli zależy ci na wysmukleniu ciała to poza cardio polecam pilates albo dynamiczną jogę.
Albo mają już po prostu taką budowę i geny, że wyglądają szczupło. Dązyć do takiej samej sylwetki, przy innych predyspozycjach, to nic dobrego. Postaw na zdrowy styl życia i nie marz o sylwetce, której nie osiągniesz w zdrowy sposób
Mia Donna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-09, 10:47   #8
pam_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 73
Dot.: Jak z tłuszczu zrobić CHUDE ciało?

Rzeczywiście dążenie do 'patykowatych nóg i rąk' nie wróży nic dobrego, celem powinno być szczupłe, ale przede wszystkim zdrowe i zadbane ciało. Dietę można spokojnie ułożyć tak, że jedząc 5 posiłków dziennie nie będziesz chodziła głodna! Jeśli byłaś zmęczona dietą, to znaczy że nie była ona dobrze ułożona. Co jadłaś będąc na tej diecie?
pam_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 23:20   #9
iratylko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wielkpolska
Wiadomości: 46
Dot.: Jak z tłuszczu zrobić CHUDE ciało?

Cześć. Nie bardzo rozumiem, dlaczego uważasz, że ważysz za dużo. Mam 170 cm wzrostu i ważę 53 kg. Stanowczo za mało! Po urodzeniu synka zaczęłam szybko chudnąć, teraz nie mogę przytyć. Wyglądam źle.
Rozpoczęłam ćwiczenia siłowe, ale w domu i bez przyrządów. 10 minut co drugi dzień na początek. Odkąd pamiętam, miałam problem z brzuchem, ale prawidłowo trzeba ćwiczyć całe ciało. Biegając zaczynasz spalać kalorie po 40 minutach. Ćwiczenia siłowe nie muszą od razu prowadzić do muskulatury, tylko pomogą łagodnie wyrzeźbić ciało.
iratylko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 09:47   #10
3157a67d1d934f0506c976ba0ef558d7d1211d34_658382e67595e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 497
Dot.: Jak z tłuszczu zrobić CHUDE ciało?

Co to za głupoty, że kalorie zaczyna się spalać po 40 minutach?
3157a67d1d934f0506c976ba0ef558d7d1211d34_658382e67595e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 10:17   #11
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Jak z tłuszczu zrobić CHUDE ciało?

Cytat:
Napisane przez iratylko Pokaż wiadomość
Cześć. Nie bardzo rozumiem, dlaczego uważasz, że ważysz za dużo. Mam 170 cm wzrostu i ważę 53 kg. Stanowczo za mało! Po urodzeniu synka zaczęłam szybko chudnąć, teraz nie mogę przytyć. Wyglądam źle.
Rozpoczęłam ćwiczenia siłowe, ale w domu i bez przyrządów. 10 minut co drugi dzień na początek. Odkąd pamiętam, miałam problem z brzuchem, ale prawidłowo trzeba ćwiczyć całe ciało. Biegając zaczynasz spalać kalorie po 40 minutach. Ćwiczenia siłowe nie muszą od razu prowadzić do muskulatury, tylko pomogą łagodnie wyrzeźbić ciało.
co ty za bzdury wypisujesz ?
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-13 11:17:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.