Problem z reklamacją bluzki :'( !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-05, 14:16   #1
Promyczek97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 8

Problem z reklamacją bluzki :'( !!!


Misie pomocy! :'( nie wiem czy mogę zareklamować bluzeczke która zakupiłam... Problem w bluzeczce jest taki że ma kilka dziurek, których jak się domyslcie nie powinno być... Help! :-(
Promyczek97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 14:17   #2
214507
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

Zacznijmy od tego gdzie ją kupiłaś? Jeśli przez internet to masz 14 dni na zwrot. Zamieszczam link do ustawy o prawach konsumenta, która o tym mówi.
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20140000827
214507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 14:19   #3
Promyczek97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

Kupiłam ja w sklepie. Co teraz :'(
Promyczek97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 14:20   #4
214507
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

W takim razie, jeśli nie wiedziałaś o jej wadzie masz pełne prawo ją zwrócić. Mówi o tym artykuł 558 Kodeksu cywilnego
Art. 558. § 1. Strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć. Jednakże w umowach z udziałem konsumentów ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko w wypadkach określonych w przepisach szczególnych.

§ 2. Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym.

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Jest to znany problem rękojmi...
214507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 14:22   #5
Promyczek97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

W takim razie ci mam zrobić? :-o

Ps. Kurcze tyle tych paragrafow... Pewnie student prawa ;-)
Promyczek97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 14:25   #6
214507
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

Jak byś zgadła xd
Po prostu idź do tego sklepu i powiedz, że nie wiedziałaś o wadzie tej bluzki, a co za tym idzie wygląda na to, że wada została zatajona. Nie musisz rzucać paragrafami, bo to śmieszne, ale na pewno przyjmą ją od Ciebie. W razie problemów napisz na priv, pomogę
214507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 14:27   #7
Promyczek97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 8
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

Dziękuję Ci bardzo! <3
Promyczek97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-05, 14:54   #8
J**
Przyczajenie
 
Avatar J**
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 14
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

Widzę, że ktoś tu jest oblatany w paragrafach...Czy w takim razie jeśli bluzka została kupiona w promocyjnej cenie, na wyprzedaży także mogę ją zwrócić? Kiedyś w New Yorkerze powiedzieli mi, że nie. Mogę ja wymienić co najwyżej na inny towar w tej samej cenie. Jako student prawa może mi coś doradzisz? Wolałabym zwrot kasy...
J** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 15:08   #9
214507
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

Nie, ponieważ na wyprzedaż trafiają towary, które z jakiś powodów są przecenione lub maja jawne wady. Gdy kupuje się takie ubranie, akceptuje się jego wady. Zgoda wymiany na inny towar to uprzejmość sklepu.

Edytowane przez 214507
Czas edycji: 2016-01-07 o 10:24
214507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 15:17   #10
J**
Przyczajenie
 
Avatar J**
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 14
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

Nakichać na taką uprzejmość...Ale dzięki za odpowiedź.
J** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 09:56   #11
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

Cytat:
Napisane przez 214507 Pokaż wiadomość
Nie, ponieważ na wyprzedaż trafiają towary, które z jakiś powodów są przecenione oraz maja jawne wady. Gdy kupuje się takie ubranie, akceptuje się jego wady. Zgoda wymiany na inny towar to uprzejmość sklepu.
Nieprawda. Na wyprzedaże trafiają pełnowartościowe produkty, tyle że z mijającego sezonu. Tak jest w sieciówkach i chyba nigdy się w nich nie spotkałam z sytuacją, że jeden produkt jest przeceniony, bo ma wadę.

Wiele sklepów ma udogodnienie, że zakupioną rzecz można zwrócić lub wymienić do 30 dni (np. Mango czy Zara) (zazwyczaj), ale nie jest to prawnie uregulowane i to jest dobra wola sklepu. Niektóre sklepy pozwalają zwrócić towar do 7 dni i to tylko do sklepu, w którym nastąpił zakup (CCC). Inne godzą się tylko na wymianę towaru (może właśnie NewYorker). A jeszcze inne pozwalają na zwrot, ale pieniądze są przelewane na kartę podarunkową (SIX). Wyjątki w ogóle nie pozwalają ani na zwrot, ani na wymianę.

Inna sprawa jest z zakupem przez internet. Wtedy ma się prawo zwrócić towar do 14 dni (niektóre sieciówki przedłużają ten termin do 30 dni), ale, co ważne, nie obowiązuje to zakupów u osób prywatnych.

Edytowane przez 397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Czas edycji: 2016-01-06 o 10:10
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 12:42   #12
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

Cytat:
Napisane przez 214507 Pokaż wiadomość
Nie, ponieważ na wyprzedaż trafiają towary, które z jakiś powodów są przecenione oraz maja jawne wady. Gdy kupuje się takie ubranie, akceptuje się jego wady. Zgoda wymiany na inny towar to uprzejmość sklepu.
zgoda wymiany na inny towar lub przyjmowanie zwrotów to ZAWSZE uprzejmość sklepu ponieważ ani w stosunku do towaru w regularnej cenie ani w stosunku do towarów przecenionych sprzedawca nie ma takiego obowiązku

autorka wątku w ogóle nie podchodzi pod ten przypadek ponieważ ona nie chce towaru zwrócić tylko zgłosić reklamacje z tytułu niezgodności towaru z umową

co do problemu J** to zależy od powodu dla którego chce towar zwrócić - jeżeli dlatego, że po prostu jej się odechciało mieć daną rzecz to jak wyżej sprawa zleży wyłącznie od wewnętrznych uregulowań danego punku sprzedaż ale jeżeli powodem chęci zwrotu jest wada produktu to tutaj pytanie czy obniżka wynikała z sezonowych obniżek (i tutaj ma pełne prawo do reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową jeżeli towar jest wadliwy) czy może obniżka wynikała z wady produktu (ale w tym wypadku to musiała być jawna wada i musiała albo być odnotowana przy obniżce jako jej powód albo sprzedawca musiał ją poinformować o takie wadzie i wtedy tej konkretnej wady reklamować nie można - natomiast można dalej reklamować wszystkie inne wady lub można reklamować jeżeli sprzedawca w żaden sposób o tej wadzie nie poinformował mimo obniżki)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 08:53   #13
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

Cytat:
Napisane przez 214507 Pokaż wiadomość
Nie, ponieważ na wyprzedaż trafiają towary, które z jakiś powodów są przecenione oraz maja jawne wady. Gdy kupuje się takie ubranie, akceptuje się jego wady. Zgoda wymiany na inny towar to uprzejmość sklepu.
Panie student prawa, idź pan do książek, zamiast wypisywać farmazony o produktach z wadami.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2016-01-07 o 08:55
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 10:29   #14
214507
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z reklamacją bluzki :'( !!!

Autorka nie określiła się czy chce zwrot pieniędzy czy wymiany na inną bluzkę. Powiedziała jedynie o jej wadach (dziurkach) których nie widziała i nie została o ich poinformowana co jest podstawą do próby wymiany towaru lub zwrotu pieniędzy. Co za tym idzie, nie ma błędu w mojej wypowiedzi. Co do drugiej sytuacji, nie ma paragrafu na to, by jakiś sklep musiał przyjąć reklamacje bo tak. Również nie jest powiedziane z jakiego powodu ubranie ma zostać zwrócone. Jak to zostało już wspomniane, w przypadku, gdy ktoś chce oddać ubranie bez powodu to przyjęcie przez sklep ZAWSZE jest kwestią uprzejmości. Nie ważne z tego punktu widzenia są jaka to była marka czy coś. Nie ma prawa, które zmusi sklep do oddania ubrania, o których wadach poinformowano, albo było na wyprzedażach i to jest odpowiedź na oba problemy.
214507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-07 11:29:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.