Technik farmacji -warto? - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-29, 18:15   #4321
coraal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Dot.: Technik farmacji -warto?

avrilviolence ---> to podobnie jak ja, też szukam takiej szkoły, zastanawiam się nad tą na ul. Rakowieckiej w Warszawie, państwowej, bo te pieniążki, które przeznaczyłabym na prywatną, w przyszłości przeznaczę na studia
coraal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 14:30   #4322
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Na forum, ale nie jestem pewna czy na wizażu czy na innym było napisane, że w tym roku były na standaryzacji krople oczne.
Edit:
A powiedzcie mi jak wam idzie aseptyka związana z wykonaniem kropli ocznych??? Bo u nas 13.05 była standaryzacja i właśnie mieliśmy krople oczne
Nie pamiętam jaka to była recepta ale chyba leciało to tak:

Rp.
0,5% sol. Argentum Colloidale et Conservatrix 10,0
M.f. gutt. opht.
S. 1kropla
Post na 87 stronie naszego wątku
krople oczne to byłoby zabójstwo ;/ nasza z tepla mówiła siostrze, że niektóre szkoły O OGÓLE nie przerabiały czopków nawet jakby walnęli krople oczne to zdałoby chyba z 10%. Swoją drogą paranoja jak nie można tego przerabiać i szkoła tak sobie to olewa ;/.strzelać se można a umieć trzeba i tak wszystko
W poniedziałek do apteki gdzie pracuję przychodzi chyba z 3 mgr na staż półroczny będzie wesoło
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 17:41   #4323
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Technik farmacji -warto?

Witajcie, dawno mnie tu nie było. Mam prośbę. Może mi ktoś z Was wytłumaczyć jak oblicza się recepte proszków z gotowymi lekami? Dla mnie to czarna magia a w przyszłym tyg mam z tego spr przykład recepty:

Rp.

ephedrini hydrochlor. 0.025 MDJ 0.05 MDD 0,15
papaverini hydrochlor. 0,02 MDJ 0,2 MDD 0,6
Luminal 0,015 MDJ 0,3 MDD 0,6
m.f pulv. D.t.d no 20
d.s 2xdziennie 1 proszek.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 17:44   #4324
wampa
Raczkowanie
 
Avatar wampa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolina muminków
Wiadomości: 204
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Leyla89 Pokaż wiadomość
Witajcie, dawno mnie tu nie było. Mam prośbę. Może mi ktoś z Was wytłumaczyć jak oblicza się recepte proszków z gotowymi lekami? Dla mnie to czarna magia a w przyszłym tyg mam z tego spr przykład recepty:

Rp.

ephedrini hydrochlor. 0.025 MDJ 0.05 MDD 0,15
papaverini hydrochlor. 0,02 MDJ 0,2 MDD 0,6
Luminal 0,015 MDJ 0,3 MDD 0,6
m.f pulv. D.t.d no 20
d.s 2xdziennie 1 proszek.
ale tu nie masz zadnego leku gotowego, wszytsko wystepuje jako pro receptura
__________________
...wiosna już dorosła naboje ma w kieszeniach.. ;]
wampa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 18:13   #4325
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez wampa Pokaż wiadomość
ale tu nie masz zadnego leku gotowego, wszytsko wystepuje jako pro receptura
ok, przepraszam.
taka recepta:

rp.
Prednisonum 0.,018 ( mdj 0.4 mdd 0.8) -encorton
saccharum lactis ad o.3
m f plv d t d no 11
d.s 2x dz. 1 proszek.

Edit:
Dziękuje Wam z góry za rozwiązania. W sobote po spr. mają dojśc jeszcze jakieś proszki z rozcierkami itd. ale mysle ze jak teraz zrozumiem to dam radę
__________________


Edytowane przez Leyla89
Czas edycji: 2011-10-05 o 20:33
Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 18:32   #4326
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Technik farmacji -warto?

tutaj musi być podana masa tabletek i masa substancji czynnej inaczej nie możesz policzyć ile musisz wziąć tabletek.
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 18:57   #4327
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
tutaj musi być podana masa tabletek i masa substancji czynnej inaczej nie możesz policzyć ile musisz wziąć tabletek.
tak wiem, bo to jest z tabletki.... ale co mi to da jak ja nie wiem jak sie za to zabrac. tak to ostatnio było u nas tłumaczone jakby w ogole tego nie było. masakra w w przyszlym tyg spr
__________________


Edytowane przez Leyla89
Czas edycji: 2011-10-05 o 20:24 Powód: literówka
Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-30, 19:24   #4328
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Technik farmacji -warto?

najpierw obliczasz ile substancji potrzebujesz na swoje proszki, tutaj:
0,018*11=0,198

dajmy na to ze jedna tabletka encortonu zawiera 0,05 g subst czynnej
i wyliczasz z proporcji:
1 tabl-0,05g
x- 0,198g
x=3,96 tyle tabletek potrzebujesz ale wiadomo ze tyle się nie da wziąć wiec tu się przydaje waga tabletki dajmy na to ze tabletka wazy 214 mg wiec 3,96 tabletki bedzie wazyc 847,44 mg czyli 0,85 g. wtedy rozkruszasz w moździerzu 4 tabletki i odwazasz z nich 0,85 g.
Ja w szkole to liczyłam tak mam nadzieje ze jasno wytłumaczyłam. jeśli się gdzieś pomyliłam proszę mnie poprawić
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 19:40   #4329
Leyla89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 503
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
najpierw obliczasz ile substancji potrzebujesz na swoje proszki, tutaj:
0,018*11=0,198

dajmy na to ze jedna tabletka encortonu zawiera 0,05 g subst czynnej
i wyliczasz z proporcji:
1 tabl-0,05g
x- 0,198g
x=3,96 tyle tabletek potrzebujesz ale wiadomo ze tyle się nie da wziąć wiec tu się przydaje waga tabletki dajmy na to ze tabletka wazy 214 mg wiec 3,96 tabletki bedzie wazyc 847,44 mg czyli 0,85 g. wtedy rozkruszasz w moździerzu 4 tabletki i odwazasz z nich 0,85 g.
Ja w szkole to liczyłam tak mam nadzieje ze jasno wytłumaczyłam. jeśli się gdzieś pomyliłam proszę mnie poprawić
dobrze. zaczynam cos rozmiec, a jeszcze mam takie pytanie encorton wyst w 4 dawkach....
1/75
5/120
10/239
20/244 gdzie zaw.subst leczn/ masa tabl w mg.
i teraz mam problem którą dawke wybrac.
__________________

Leyla89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 19:49   #4330
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Technik farmacji -warto?

szczerze mówiąc sama nie wiem, ja w takich przypadkach miałam podana której miałam użyć. Wiec w przypadku gdy masz wszystkie wybrałabym te która jest najbardziej zbliżona do moich potrzeb czyli tutaj 20/244 bo wtedy zużyje się najmniej tabletek czyli najmniej tej zbędnej masy tabletkowej będzie w proszku(?). ale poczekajmy na kogoś kto wie na pewno i nam powie
__________________

Edytowane przez m_martka
Czas edycji: 2011-09-30 o 19:50
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 21:33   #4331
wampa
Raczkowanie
 
Avatar wampa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolina muminków
Wiadomości: 204
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc sama nie wiem, ja w takich przypadkach miałam podana której miałam użyć. Wiec w przypadku gdy masz wszystkie wybrałabym te która jest najbardziej zbliżona do moich potrzeb czyli tutaj 20/244 bo wtedy zużyje się najmniej tabletek czyli najmniej tej zbędnej masy tabletkowej będzie w proszku(?). ale poczekajmy na kogoś kto wie na pewno i nam powie
dokładnie bierze się tą najwiekszą zeby było jak najmniej substancji pomocniczych

czyli potrzebujesz 0,198 sub.
i teraz z proporcji 1tab-0,02
x tab- 0,198 z tego x=9,9 tab ~10tab.
10tab-2,44g(10*0,244)
9,9-x x=2,41 (tyle nalezy odważyć ze sproszkowanych 10 tabletek)
__________________
...wiosna już dorosła naboje ma w kieszeniach.. ;]

Edytowane przez wampa
Czas edycji: 2011-09-30 o 21:40
wampa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-01, 11:41   #4332
kasiasz1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez ewemar Pokaż wiadomość
Praktyki w aptece szpitalnej ... wspominam je bardzo miło warto być przygotowanym z receptury bo my z dziewczynami przez 6 godzin robiłyśmy leki najczęściej maści, emulsje, zawiesiny... czasem jakieś tasowanie czy wykładanie towaru ale to na palcach mogę zliczyć właściwie wszystko zależy od wielkości szpitala i od ilości recept

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

* pssss. tak m asz racje to zajęci praktyczne nie praktyka


Praktykę miesięczna można mieć w aptece szpitalnej.. u nas 3 dziewczyny odbywały praktykę w szpitalu.

A o co chodzi z tym tasowaniem?Ja tez mialam zajecia praktyczne w aptece szpitalnej i nikt nam nie mowil o tasowaniu, a to duza apteka byla...
Prosze o odp

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez lili56 Pokaż wiadomość
ja też mam problemy ze znalezieniem stażu. Byłam we wszystkich już aptekach i nikt nie chce stażysty (po stażu oczywiście chcą). Może popełniam jakiś błąd pytając się o staż. Więc moje pytanie jest takie czy chodzicie po aptekach czy raczej dzwonicie a może wysyłacie maile (CV) drogą elektroniczną? A jeśli dzwonicie lub idziecie do apteki to co mówicie? Czy ktoś wogóle usłyszał od kierowniczki lub właściciela, że spadł im z nieba? U mnie to raczej po znajomości przyjmują. Słyszałam że dziewczyna która zaczyna drugi rok już ma załatwioną aptekę na odrobienie stazu ! Po prostu smiech na sali... A ja zwykły szarak chodzę po aptekach, zaglądam od drzwi do drzwi. Zastanawiałam sie ostatnio nad tym aby za darmo nawet odrabiać staż.

Nie szalej ;p Zarejestruj sie w urzedzie pracy, i powiedz pracodawcy na wstepie w aptece ze jest mozliwosc odrobienia stazu z up. Wtedy on pisze do up ze prosi o osobe na staz z zaznaczeniem konkretnej osoby - ciebie. Ty idziesz na staz, a placi Ci urzad. jakies 700 zl, ale zawsze to lepsze, niz pracowac za darmo!! A pracodawca nie ponosi zadnych kosztow.
kasiasz1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 17:22   #4333
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Technik farmacji -warto?

Taaa tylko teraz jest koniec roku i urzędy nie mają za bardzo kasy na stażystów, poza tym jeśli ktoś ma ukończone 25 lat to na staż z urzędu się nie załapie...czyli np. ja.
Dziewczyny zaczynające w poniedziałek staż napiszcie koniecznie jak pierwsze wrażenia, ja co prawda dalej szukam, ale najbardziej się boje, że pójdę na staż i od razu za pierwszy stół, wiecie miesiąc praktyki to niedużo, tym bardziej że to było w maju i ja już tych "działań" na kamsofcie za bardzo nie pamiętam...
A jeśli już ma się staż to trzeba odebrać jakieś papiery z Okręgowej Izby Aptekarskiej prawda ?
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 17:32   #4334
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Taaa tylko teraz jest koniec roku i urzędy nie mają za bardzo kasy na stażystów, poza tym jeśli ktoś ma ukończone 25 lat to na staż z urzędu się nie załapie...czyli np. ja.
Ponoć można do 27 jeżeli jest się absolwentem szkoły wyższej, znając życie szkoły policealnej nie biorą pod uwagę Widzę że jesteśmy w tej samej sytuacji, też jestem za stara na staż z UP.
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 17:39   #4335
jakona21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 87
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zaczynające w poniedziałek staż napiszcie koniecznie jak pierwsze wrażenia, ja co prawda dalej szukam, ale najbardziej się boje, że pójdę na staż i od razu za pierwszy stół, wiecie miesiąc praktyki to niedużo, tym bardziej że to było w maju i ja już tych "działań" na kamsofcie za bardzo nie pamiętam...
A jeśli już ma się staż to trzeba odebrać jakieś papiery z Okręgowej Izby Aptekarskiej prawda ?
napiszę co i jak w pon. wieczorem na temat stażu

hmm, ja o żadnych papierach nie słyszałam dopytam się w poniedziałek w aptece... ale z tego co wiem w ustawie farm. o niczym takim nie jest napisane...
jakona21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 22:01   #4336
wampa
Raczkowanie
 
Avatar wampa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolina muminków
Wiadomości: 204
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
Ponoć można do 27 jeżeli jest się absolwentem szkoły wyższej, znając życie szkoły policealnej nie biorą pod uwagę Widzę że jesteśmy w tej samej sytuacji, też jestem za stara na staż z UP.
do 25 ale mnie pani w urzedzie powiedziała, ze jak ktoś nigdy nie pracował to jest szansa ze urzad sie zgodzi tyle, ze max staż z urzedu rok a 2 pracodawca musi Ci zagwarantować prace po tym stażu a tu watpie zeby ktoś tak zrobił, a od tych 700 zl to jeszcze odliczaja jakies skladki wieć zostaje cos kolo 500;/ wiec tak kolorowo nie ma, no ale miec 500 a nie miec to tez inna bajka
__________________
...wiosna już dorosła naboje ma w kieszeniach.. ;]

Edytowane przez wampa
Czas edycji: 2011-10-01 o 22:05
wampa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 23:22   #4337
kropelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar kropelkaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 776
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Taaa tylko teraz jest koniec roku i urzędy nie mają za bardzo kasy na stażystów, poza tym jeśli ktoś ma ukończone 25 lat to na staż z urzędu się nie załapie...czyli np. ja.
Dziewczyny zaczynające w poniedziałek staż napiszcie koniecznie jak pierwsze wrażenia, ja co prawda dalej szukam, ale najbardziej się boje, że pójdę na staż i od razu za pierwszy stół, wiecie miesiąc praktyki to niedużo, tym bardziej że to było w maju i ja już tych "działań" na kamsofcie za bardzo nie pamiętam...
A jeśli już ma się staż to trzeba odebrać jakieś papiery z Okręgowej Izby Aptekarskiej prawda ?
u mnie jest to samo nie ma w UP pieniędzy na staze i dziekujemy, samemu coś znalezc nic nie mozna, z urzedu tez nic
kropelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 23:41   #4338
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez wampa Pokaż wiadomość
od tych 700 zl to jeszcze odliczaja jakies skladki wieć zostaje cos kolo 500;/ wiec tak kolorowo nie ma, no ale miec 500 a nie miec to tez inna bajka
W tej chwili stypendium stażowe wynosi 784zł na rękę, 913 brutto. Nie jest tak tragicznie, moja siostra dostawała parę lat temu z 400zł :P
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 00:08   #4339
kropelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar kropelkaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 776
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
W tej chwili stypendium stażowe wynosi 784zł na rękę, 913 brutto. Nie jest tak tragicznie, moja siostra dostawała parę lat temu z 400zł :P
dokladnie tak jest
kropelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-02, 08:59   #4340
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
W tej chwili stypendium stażowe wynosi 784zł na rękę, 913 brutto. Nie jest tak tragicznie, moja siostra dostawała parę lat temu z 400zł :P
nom 400 zł było było
życzę powodzenia na stażu
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 18:42   #4341
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: Technik farmacji -warto?

Mnie sie konczy staz w pazdzierniku i jestem z UP juz 3 miesiace , dostaje na reke 913 zl gdyz 150zl zalapalam sie na jakis kapital ludzki, a bez tego byloby 700 z groszami takze nie piszcie takich glupot 500zl pojdzcie i zapytajcie , ja teraz bylam na rozmowie w innej aptece i szukaja osob na staz bez Urzedu daj bog , zeby wzieli , moje kolezanki tez sie starja tam , ale mnie troche ratuje to 3 miesieczne dowaidczenie , ale wiadomo jak bedzie moze ktos ma jeszcze wyzsze doswidczenie niz ja
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 11:37   #4342
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Technik farmacji -warto?

edytka8787 a jak poszłaś na staż to od razu za pierwszy stół? Jak to wygląda? Stoisz przy okienku z kimś czy może sama? Czy na początku robisz coś innego ? Wiem, że w każdej aptece inaczej, ale jestem ciekawa... Czego mogę się spodziewać...
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 15:22   #4343
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
edytka8787 a jak poszłaś na staż to od razu za pierwszy stół? Jak to wygląda? Stoisz przy okienku z kimś czy może sama? Czy na początku robisz coś innego ? Wiem, że w każdej aptece inaczej, ale jestem ciekawa... Czego mogę się spodziewać...
Na staz poszlam z Urzedu tak jak mowilam jako pomoc metkowalam , roznosilam leki , ukladalam, pozniej uczyli mnie sprzedazy obslugi komputera, recepture , teraz wdrazam sie w recepty, a odkad mam dyplom to tak jakbym miala miesiac stazu zawodowego , ktory konczy mi sie za tydzien , ale jesli jestem wzieta z Urzedu to pracodawca musi mnie zatrudnic na kolejne 3 miesiace, nawet dobrze jesli nie ma miejsc pracy , ja bylam teraz na rozmowie jak mnie wezma to odejde , a jak nie to zostane tam jesczze troche. U nas w miescie jest dosc sporo aptek , ale male sie zamykaja , sieciowe otwieraja i tak albo na staz chca z urzedu , albo po nowym roku , albo juz maja i takie zycie jakis ten moment jest niewlasciwy mysle , ze to wsio sie bujnie za 3miesiace i bedzie nam latwiej cos znalzezc.
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 18:08   #4344
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Dzisiaj po pierwszym dniu stażu wrażenia-pozytywne
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 18:24   #4345
jakona21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 87
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj po pierwszym dniu stażu wrażenia-pozytywne
co tam ciekawego dziś robiłaś?

U mnie również jak najbardziej - pozytywnie....
Pierwszy dzień minął mi nie wiadomo kiedy
Na początek zapoznałam się z topografią apteki, z zasadami bhp itp.
Wprowadzałam faktury, metkowałam, zrobiłam 3 leki recepturowe, oraz wprowadzili mnie w tajniki apteki internetowej

Myślę, że standardowo jak wszędzie
jakona21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 18:45   #4346
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez jakona21 Pokaż wiadomość
co tam ciekawego dziś robiłaś?

U mnie również jak najbardziej - pozytywnie....
Pierwszy dzień minął mi nie wiadomo kiedy
Na początek zapoznałam się z topografią apteki, z zasadami bhp itp.
Wprowadzałam faktury, metkowałam, zrobiłam 3 leki recepturowe, oraz wprowadzili mnie w tajniki apteki internetowej

Myślę, że standardowo jak wszędzie
Metkowałam, ustawiałam, trochę sprzedawałam i piłam kawę
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 20:25   #4347
memento12
Zakorzenienie
 
Avatar memento12
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 409
Dot.: Technik farmacji -warto?

Dziewczyny ,jesli rozpuszczalnosc substancji z tabeli wynosi 10-30 to robiac proporcje np. dla o,4 fenobarbitalu biore 10 czy 30 tzn.

1-30
0,4-x

czy

1-10
0,4-x
I jeszcze pytanie ,skad wiadomo czy substancja rozpusci sie lepiej w nalewce czy syropie ?Rozpuszczalnosc podana jest tylko dla wody ,etanolu i eteru.Mam w recepcie fenobarbital natrii ,nalewke ,syrop ,dionine .Na rozpuszczenie dioniny wzielam 5% wody ,na feno juz nie starczylo ,wiec musze rozpuscic w syropie lub nalewce ,co wybrac?Rozpuszczalnosc feno w etanolu-rozpuszcza sie.
__________________
Kontakt
dorota@grajewo.org

Edytowane przez memento12
Czas edycji: 2011-10-03 o 20:28
memento12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 21:45   #4348
wampa
Raczkowanie
 
Avatar wampa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolina muminków
Wiadomości: 204
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez memento12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ,jesli rozpuszczalnosc substancji z tabeli wynosi 10-30 to robiac proporcje np. dla o,4 fenobarbitalu biore 10 czy 30 tzn.

1-30
0,4-x

czy

1-10
0,4-x
I jeszcze pytanie ,skad wiadomo czy substancja rozpusci sie lepiej w nalewce czy syropie ?Rozpuszczalnosc podana jest tylko dla wody ,etanolu i eteru.Mam w recepcie fenobarbital natrii ,nalewke ,syrop ,dionine .Na rozpuszczenie dioniny wzielam 5% wody ,na feno juz nie starczylo ,wiec musze rozpuscic w syropie lub nalewce ,co wybrac?Rozpuszczalnosc feno w etanolu-rozpuszcza sie.
10 to jest najmniejsza ilość jaka potrzeba na rozpuszczenie 1cz(g) substancji a max to 30
fenobarbital w etanolu, jakbys miala fenobarbital sodu to lepiej w wodzie, z czasem bedziesz wiedziala co sie w czym rozpuszcza, dokladnie to przy mieszanka to bedzie
__________________
...wiosna już dorosła naboje ma w kieszeniach.. ;]
wampa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 22:02   #4349
memento12
Zakorzenienie
 
Avatar memento12
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 409
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez wampa Pokaż wiadomość
10 to jest najmniejsza ilość jaka potrzeba na rozpuszczenie 1cz(g) substancji a max to 30
fenobarbital w etanolu, jakbys miala fenobarbital sodu to lepiej w wodzie, z czasem bedziesz wiedziala co sie w czym rozpuszcza, dokladnie to przy mieszanka to bedzie
Ok,dziekuje
__________________
Kontakt
dorota@grajewo.org
memento12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 07:32   #4350
marudka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Dot.: Technik farmacji -warto?

Ale ja wam zazdroszcze, że jesteście już na stażu.Ja robie drugi rok, ale tak mi sie w tym roku nie chce zeszły tak mnie wypąpował chociaż myslałam ze bedzie ciężej a nie było ale w tym roku jakos nie mam tak energii na szczęscie mnie przedmiotów i 3 dni w tyg nie 4 jak w 1 klasie. Ja na staż może zostaje w aptece w której obecnie pracuje juz od 4 lat
marudka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:34.