Technik farmacji -warto? - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-02, 10:36   #4621
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: Technik farmacji -warto?

No teraz bedziemy tyrac do 67 lat powodzenia Zaczynam myslec nad policja pomalu haha zart, a tak serio bylam wcozraj w sieciowce na roam kolezanka mnie zawola i poszlam z cikwaosci , a juz mam prace i bylo ok 5 osob w tym ja pol roku stazu , dziewczyna ktora 5 lat i pozostale , ktore szly na staz, pierwsze pytanie jakie dostalam ile mam doswiadczenia, kolezanka zapytana o staz , i mowi ja na staz okazalo sie , ze nikogo nie wybral jeszcze dal ogloszenie i pisze , ze szuka dziewczyny z min 1stazem , a wiec nie oplaca mu sie zatrudic tej co ma najdluzszy staz , bo musi jej dac ladan pensje , a ja mam zakrotki staz z tego wynika , ale szuka takiej osoby czyli dac malo na poczatek , a ta ma robicv na apteke cwaniaki
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619

Edytowane przez edytka8787
Czas edycji: 2011-12-02 o 10:39
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-03, 00:18   #4622
Zuzziak
Rozeznanie
 
Avatar Zuzziak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 602
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez miminka10 Pokaż wiadomość
No chyba inaczej się nie daA nie wysyłałam Ci fajnej ściągawki z niezgodności?
czy ja również mogłabym poprosić o ową ściągawkę z niezgodności na mojego emaila: zuzzka@onet.pl? z góry dziękuję
__________________


killer abs by Jill
mel b abs / cardio / brzuch
Zuzziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 06:46   #4623
taflawody
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 227
GG do taflawody
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Zuzziak Pokaż wiadomość
czy ja również mogłabym poprosić o ową ściągawkę z niezgodności na mojego emaila: zuzzka@onet.pl? z góry dziękuję
i ja poproszę: milosz.marzena@gmail.com

Dziewczyny, czy u Was w szkołach też wymagają tylu głupot do nauczenia się? Przykładowo, przerabiamy teraz proszki... i zamiast do upadłego je liczyć, przeliczać wyłapywać niezgodności, to nasza p.Magister każe nam na kolosy uczyć się o młynach, w których rozdrabnia się te proszki. Aktualnie odbywamy tez praktykę, tę jednodniową w tygodniu, i świeżo upieczone techniczki mówią, że to bez sensu uczyć się tego do egzaminu [w ramach ciekawostek dla siebie i owszem]. Bez sensu uczyć się tylu 'popierdółek' bo na egzaminie zawalimy na najprostszych rzeczach, bo zaczniemy kombinować.

A co najlepsze... Jest grudzień, w czerwcu egzamin... A my jeszcze żadnego projektu za sobą. Macie jakieś własne notatki odnośnie nauki pisania projektu na egzamin?

Bo ja zarzuciłam już naukę do szkoły, odpuszczam sobie odrobinę, żeby znaleźć czas na naukę do egzaminu z 'Receptury aptecznej' Jachowicz i "Ćwiczeń z receptury" Krówczyńskiego.

Czy Wy też nie widzicie sensu w uczeniu się WSZYSTKIEGO skoro do egzaminu są określone tematy do nauki? Bo nie chciałabym się przejechać na egzaminie i zdać go, z możliwie jak najlepszym wynikiem.. Jak chyba każdy.
taflawody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-04, 08:28   #4624
miminka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 337
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez taflawody Pokaż wiadomość
i ja poproszę: milosz.marzena@gmail.com

Dziewczyny, czy u Was w szkołach też wymagają tylu głupot do nauczenia się? Przykładowo, przerabiamy teraz proszki... i zamiast do upadłego je liczyć, przeliczać wyłapywać niezgodności, to nasza p.Magister każe nam na kolosy uczyć się o młynach, w których rozdrabnia się te proszki. Aktualnie odbywamy tez praktykę, tę jednodniową w tygodniu, i świeżo upieczone techniczki mówią, że to bez sensu uczyć się tego do egzaminu [w ramach ciekawostek dla siebie i owszem]. Bez sensu uczyć się tylu 'popierdółek' bo na egzaminie zawalimy na najprostszych rzeczach, bo zaczniemy kombinować.

A co najlepsze... Jest grudzień, w czerwcu egzamin... A my jeszcze żadnego projektu za sobą. Macie jakieś własne notatki odnośnie nauki pisania projektu na egzamin?

Bo ja zarzuciłam już naukę do szkoły, odpuszczam sobie odrobinę, żeby znaleźć czas na naukę do egzaminu z 'Receptury aptecznej' Jachowicz i "Ćwiczeń z receptury" Krówczyńskiego.

Czy Wy też nie widzicie sensu w uczeniu się WSZYSTKIEGO skoro do egzaminu są określone tematy do nauki? Bo nie chciałabym się przejechać na egzaminie i zdać go, z możliwie jak najlepszym wynikiem.. Jak chyba każdy.
Ściągawka tylko dla wybrańcówa Dorota była taką osoba więc dostała.Pozdrawiam oczywiście...Mam sporo projektów możemy się dogadać .Jak chcesz to zapraszam na gg 7780913
miminka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 12:22   #4625
Jolcia5744
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 18
Dot.: Technik farmacji -warto?

wiesz, wyniki egzaminu tak naprawdę nie liczą się przy stażu. ważniejsze "plecy", doświadczenie minimum rok, prawo jazdy, własne auto. nikt nawet nie pyta o dyplom, a świadectwo tym bardziej można schować do szuflady. Polecam Ci naukę wyłącznie pod kątem egzaminu, pisanie projektów.
Jolcia5744 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 13:25   #4626
miminka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 337
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Jolcia5744 Pokaż wiadomość
wiesz, wyniki egzaminu tak naprawdę nie liczą się przy stażu. ważniejsze "plecy", doświadczenie minimum rok, prawo jazdy, własne auto. nikt nawet nie pyta o dyplom, a świadectwo tym bardziej można schować do szuflady. Polecam Ci naukę wyłącznie pod kątem egzaminu, pisanie projektów.
Dokładnie jest tak jak mówisz.A co do egzaminu to podstawą są projekty
miminka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 16:47   #4627
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

A u mnie do CV prosili o kopię wyników egzaminu, więc myślę że te % nie są takie bez znaczenia
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 20:04   #4628
wampa
Raczkowanie
 
Avatar wampa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolina muminków
Wiadomości: 204
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
A u mnie do CV prosili o kopię wyników egzaminu, więc myślę że te % nie są takie bez znaczenia
ja się też z tym spotkałam plus jaką szkołę się ukończyło czy państwowa czy nie i czy dziennie czy zaocznie
__________________
...wiosna już dorosła naboje ma w kieszeniach.. ;]
wampa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 21:29   #4629
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Jolcia5744 Pokaż wiadomość
wiesz, wyniki egzaminu tak naprawdę nie liczą się przy stażu. ważniejsze "plecy", doświadczenie minimum rok, prawo jazdy, własne auto. nikt nawet nie pyta o dyplom, a świadectwo tym bardziej można schować do szuflady. Polecam Ci naukę wyłącznie pod kątem egzaminu, pisanie projektów.
ja też się z tym spotkałam i na razie póki co tylko z tym.
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 07:38   #4630
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Technik farmacji -warto?

Oprócz cv na dwóch rozmowach musiałam pokazać dyplom z % i pytano mnie czy szkoła dzienna państwowa czy zaoczna
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 08:23   #4631
olkaq
Raczkowanie
 
Avatar olkaq
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 155
Dot.: Technik farmacji -warto?

Nie zazdroszcze Wam
olkaq jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-06, 20:45   #4632
memento12
Zakorzenienie
 
Avatar memento12
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 409
Dot.: Technik farmacji -warto?

W sobote mam probny i mam kilka pytan
1.Jesli w poleceniu na egzaminie jest napisane ,zaby podac wynik z dokladnoscia do 0,001,a mam liczbe 0,26154 ,to zostawiam 0,261 ,czy zaokraglam do 0,262?
2.Nasza kobieta od tplu uczy nas ze syropy i nalewki odwazac wprost do butelki a nie do zlewki.I teraz pytanie , jesli musze dac je na koncu ,jak mam napisac w projekcie ,ze "odwazam" do butelki czy" dodaje" .Jesli napisze "dodaje" to egzaminator pomysli ,gdzie syrop zostal odwazony.
3.Jesli w recepcie sa np.krople anyzowe to mam uznac ze sa gotowe czy trzeba je zrobic?
__________________
Kontakt
dorota@grajewo.org

Edytowane przez memento12
Czas edycji: 2011-12-06 o 20:57
memento12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 20:53   #4633
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Technik farmacji -warto?

1,2,3,4 zaokrągla się w dół
5,6,7,8,9 w górę

czyli 0,262
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 21:08   #4634
wampa
Raczkowanie
 
Avatar wampa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolina muminków
Wiadomości: 204
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez memento12 Pokaż wiadomość
W sobote mam probny i mam kilka pytan
1.Jesli w poleceniu na egzaminie jest napisane ,zaby podac wynik z dokladnoscia do 0,001,a mam liczbe 0,26154 ,to zostawiam 0,261 ,czy zaokraglam do 0,262?
2.Nasza kobieta od tplu uczy nas ze syropy i nalewki odwazac wprost do butelki a nie do zlewki.I teraz pytanie , jesli musze dac je na koncu ,jak mam napisac w projekcie ,ze "odwazam" do butelki czy" dodaje" .Jesli napisze "dodaje" to egzaminator pomysli ,gdzie syrop zostal odwazony.
3.Jesli w recepcie sa np.krople anyzowe to mam uznac ze sa gotowe czy trzeba je zrobic?
ad2. wprost do butelki, raczej odważam i bez wpadania w paranoje z kluczem
ad3. gotowe
__________________
...wiosna już dorosła naboje ma w kieszeniach.. ;]
wampa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 21:09   #4635
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Technik farmacji -warto?

Kurcze, memento, edytowałaś post? Czy ja juz ślepne na starość? Bo widziałam tylko pierwsze pytanie
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-06, 21:24   #4636
memento12
Zakorzenienie
 
Avatar memento12
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 409
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez wampa Pokaż wiadomość
ad2. wprost do butelki, raczej odważam i bez wpadania w paranoje z kluczem
ad3. gotowe
Dziekuje

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Kurcze, memento, edytowałaś post? Czy ja juz ślepne na starość? Bo widziałam tylko pierwsze pytanie
Nic sie nie bój,nie jestes ślepaEdytowalam ,bo cos mi sie przypomnialo ,dziekuje za odpowiedz
__________________
Kontakt
dorota@grajewo.org
memento12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 08:54   #4637
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez memento12 Pokaż wiadomość
2.Nasza kobieta od tplu uczy nas ze syropy i nalewki odwazac wprost do butelki a nie do zlewki.I teraz pytanie , jesli musze dac je na koncu ,jak mam napisac w projekcie ,ze "odwazam" do butelki czy" dodaje" .Jesli napisze "dodaje" to egzaminator pomysli ,gdzie syrop zostal odwazony.
ja bym napisała ze uzupełniam syropem
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 11:09   #4638
memento12
Zakorzenienie
 
Avatar memento12
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 409
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
ja bym napisała ze uzupełniam syropem
To tez rozwiazanie,dzieki Jeszcze mam jedno pytanie .Jesli w recepcie jest fenobarbital sodowy ,efedryna i inne substancje to skad mam wiedziec czy wytraci sie slaby kwas fenobarbitalu czy slaba zasada efedryny?I jedno i drugie moze sie wytracic...Po czym to poznac?
__________________
Kontakt
dorota@grajewo.org

Edytowane przez memento12
Czas edycji: 2011-12-07 o 12:39
memento12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 17:24   #4639
katka11s
Raczkowanie
 
Avatar katka11s
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 47
Dot.: Technik farmacji -warto?

Hej dziewczynki!!
mam ogromną prośbę ,chce od semestru zimowego rozpoczac studium farmaceutyczne,jestem z woj.lubelskiego.interesow ałam sie szkołami OMEGA w Zamościu i TEB w Lublinie bo tam istnieje system zaoczny.jesli któras z Was posiada jakiekolwiek informacje na temat tych szkół lub chodziła do nich bardzo proszę o opiniee.Mam za soba spora przerwe w nauce i chciałabym wybrac szkołę wktórej dam rade i czegos mnie naucza.A jedna państwowke mam juz za sba bo musiałam zrezygnowac poniewaz wykładowcy byli straszni ,udawadniali nam ze odejmowac i mnożyc nie potrafimy,wszystkiego naraz trzebabyło sie uczyc !!!!!!zero tłumaczenia ,TPL-u uczyły 3 panie ,każda po swojemu!!!!ogolnie jedna wielka pomyłka,az nie chce mi sie o tym myslec!!!!porażka!
Dlatego będę bardzo wdzięczna o informacje!

Super jest to wasze forum!!!!
a wypowiedzi meggara są poprostu rewelacyjne!!!!!
jejku musisz bys niesamowita dziewczyna
po przeczytaniu tej wypowiedzi nabrałam chęci do dalszego życia!!!

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
Dzidka! nie panikuj! Do kazdej nauki wystarczą tylko szczere chęci! jesli masz ochote poznac ten zawod to nie ma absolutnie zadnych przeciwskazan. Ja mam w grupie same dojrzałe kobietki (ok 30stki) najstarsza ma 42 lata a najmlodsza (ja) 21 . I wszytstkie sobie dobrze radza. Co wiecej, ta 42latka jest najlepsza z grupy! I ona miala chemie bez mala 20 kilka lat temu! To jest dopiero wyzwanie. Ona po prostu chce. Inne rowniez nie miały z chemią/biologią jakos bardzo do czynienia. Niektore mialy chemii jeden rok w całym zyciu bo sa po technikach/zawodowkach handlowych.
To jest naprawde piekny zwod i nie tylko dla mlodych szczylow jak my tutaj Bedziesz miala zalatwioną, pewną pracę do emerytury czysto, schludnie, biały fartuszek. Naprawde miło.
Proponuje, abys sie zapisala i dopiero po pierwszym semestrze zadecydowala, czy faktycznie całość Cie przerasta. Sama byłam przerazona po pierwszych zajeciach tą łaciną, chemią, farmakologią, ale materiał jest tak rozłozony, bedziesz miala tyle czasu, ze spokojnie sie wszystkiego malymi krokami nauczysz. Musisz tylko chcieć.
Jak u mnie starsze babeczki dały rade to czemu TY nie masz dac rady?
I nie sluchaj rodziny, jesli Ci bedzie wybijac to z glowy. To naprawde swietny pomysl. Poznasz nowych ludzi, nową ciekawą dziedzinę wiedzy. Naprawde warto a nie masz nic do stracenia

ps. spojrz na Twoj przypis "To, co udało się innym - zawsze może się udać... " i zastosuj się do niego
katka11s jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-07, 17:52   #4640
katka11s
Raczkowanie
 
Avatar katka11s
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 47
Dot.: Technik farmacji -warto?

HEJ!
CZY KTÓRAS Z WAS JEST Z WOJ.LUBELSKIEGO???
POTRZEBUJE INFO O SZKOŁACH OMEGA W ZAMOŚCIU I LUBLINIE I TEB W LUBLINIE ,bo z tego co wiem innych nie ma w systemie popołudniowym.chce zacząć od lutego bardzo proszę o wszelkie informacje
katka11s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 23:00   #4641
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez memento12 Pokaż wiadomość
2.Nasza kobieta od tplu uczy nas ze syropy i nalewki odwazac wprost do butelki a nie do zlewki.
ja też napisałabym , że uzupełniam syropem wprost do butelki.
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-07, 23:18   #4642
katka11s
Raczkowanie
 
Avatar katka11s
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 47
Dot.: Technik farmacji -warto?

Hej dziewczynki!!!
czy ktoś z was jest z Lublina lub Zamościa??chodzi mi o info o szkołach OMEGA z tych miast i Teb chce tam zaczac farmacje i nie wiem ktora wybrac,prosze o pomoc
katka11s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 10:04   #4643
Jolcia5744
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 18
Dot.: Technik farmacji -warto?

Hej! a Wy jak znalazłyście aptekę na staż? Poza ogłoszeniami z internetu oraz osobiście odwiedzając apteki?
Jolcia5744 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 10:09   #4644
miminka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 337
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez memento12 Pokaż wiadomość
To tez rozwiazanie,dzieki Jeszcze mam jedno pytanie .Jesli w recepcie jest fenobarbital sodowy ,efedryna i inne substancje to skad mam wiedziec czy wytraci sie slaby kwas fenobarbitalu czy slaba zasada efedryny?I jedno i drugie moze sie wytracic...Po czym to poznac?
Wydaje mi się ,że te substancje po prostu trzeba oddzielnie rozpuścić w wodzie..i jeden z tych roztworów dodać do mieszanki na końcu.Jeżeli zmieszalibyśmy substancje alkaliczną(fenobarbital sodowy) i kwaśną doszłoby do wytrącenia osadu.
miminka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 12:58   #4645
Charal603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Technik farmacji -warto?

Witam.. Jestem na trzecim semestrze.. Czeka mnie w sobotę egzamin z mikstury. Przeglądałam arkusze egzaminacyjne z ubiegłych lat.. I trafiłam na receptę z Czerwca 2008. Mogę prosić o pomoc w jej rozwiązaniu? Rp. Ammonii bromidi luminali natrici aa 1,0 Pyralgini 10,0 Valerianae tinct.50,0 Passispasmini (syrop) Aquae aa ad 300,0
Charal603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 13:11   #4646
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez Jolcia5744 Pokaż wiadomość
Hej! a Wy jak znalazłyście aptekę na staż? Poza ogłoszeniami z internetu oraz osobiście odwiedzając apteki?
Ja dostałam cynk,że w X aptece będą kogoś szukali :P
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 14:32   #4647
memento12
Zakorzenienie
 
Avatar memento12
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 409
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cytat:
Napisane przez miminka10 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się ,że te substancje po prostu trzeba oddzielnie rozpuścić w wodzie..i jeden z tych roztworów dodać do mieszanki na końcu.Jeżeli zmieszalibyśmy substancje alkaliczną(fenobarbital sodowy) i kwaśną doszłoby do wytrącenia osadu.
Jak zawsze nieoceniona miminka,dzieki

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Charal603 Pokaż wiadomość
Witam.. Jestem na trzecim semestrze.. Czeka mnie w sobotę egzamin z mikstury. Przeglądałam arkusze egzaminacyjne z ubiegłych lat.. I trafiłam na receptę z Czerwca 2008. Mogę prosić o pomoc w jej rozwiązaniu? Rp. Ammonii bromidi luminali natrici aa 1,0 Pyralgini 10,0 Valerianae tinct.50,0 Passispasmini (syrop) Aquae aa ad 300,0
Hej ,z jakiej szkoly jestes?Ja tez mam probny w sobote ,tyle ze niewiem z jakiej postaci.
__________________
Kontakt
dorota@grajewo.org
memento12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 15:45   #4648
miminka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 337
Dot.: Technik farmacji -warto?

[QUOTE=memento12;30952155]Jak zawsze nieoceniona miminka,dzieki[COLOR="Silver"]

Miło miPolecam się na przyszłośćPowodzenia na próbnym.Trzymam kciuki


Do Charal603
Nie widziałam tego postu.Musiałam go gdzieś przeoczyć.Nie wiem czy otrzymałaś odp.na swoją prośbę .Jeżeli nie to proszę.(ostatnia podana strona jest 1)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (138,2 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (159,6 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (234,0 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (144,7 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (167,7 KB, 41 załadowań)

Edytowane przez miminka10
Czas edycji: 2011-12-08 o 16:01
miminka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-08, 23:11   #4649
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Technik farmacji -warto?

charal - na stronie oke są przykladowe rozwiązania z ubiegłych lat m.in z 2008 r.
http://www.cke.edu.pl/index.php?opti...302&Itemid=170
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-09, 16:21   #4650
00_Katarzyna_00
Raczkowanie
 
Avatar 00_Katarzyna_00
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 64
Dot.: Technik farmacji -warto?

Cześć dziewczyny i chłopaki

Chciałam zapytać jak byście obliczyli dawki w receptach tj:

1). Rp. Phenobarbitalum n 0.5
Tinct. Valerianae
Sol. Nicetamidum aa 25,0
M.f. gutt.
D.S. 3xdz. 10 kropli

2). Rp. Phenobarbitalum n 0.5
Tinct. Valerianae
Sol. Nicetamidum
Neospasmini aa 20,0
M.f. gutt.
D.S. 3xdz. 15 kropli

3). Rp. Luminali n 0,3
T-rae Conval maj 5,0
T-rae Crategi
T-rae Valerianae aa ad 30,0
M.f.gutt.
D.S. 3x dz. 10 kropli

I jak w ogóle byście wykonali tą receptę?

Rp. Conval mai herb dect 6,0/180,0
Natrii bromati 4,0
Luminali n 0,5
Visci albi intr 15,0
M.f.sol.
D.S. 3x dz. łyżkę

Chciałam również zapytać, czy ktoś z was ma rozwiązanie do testu praktycznego CZERWIEC 2011 lub czy kto chciałby wrzucić rozwiązanie ???

Z góry dziękuję za pomoc!!

P.S.
Gdzie się podział/a DrPajChiWo??
00_Katarzyna_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.