oddawanie krwi - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-05, 07:15   #31
dziewczyna00
Rozeznanie
 
Avatar dziewczyna00
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 544
GG do dziewczyna00
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez pat123456 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj po raz pierwszy oddałam krew.
Najpierw wypełniłam ankietę dotyczącą przebytych chorób, przyjmowanych leków, kolczyków i tatuaży (robione powyżej 6 miesięcy wstecz nie dyskwalifikują Cię jako honorowego dawcy krwi; sama mam kolczyk w języku a pisanie,że "przez kolczyk nie mogę oddać krwi" jest bezsensowne- nie lepiej iść i się dowiedzieć u źródła? Bo dla mnie to gadanie bez pokrycia) itd.
Później poszłam na badanie krwi- pobierano mi z żyły, nie z palca ( z palca pobierano tylko osobom, które krew już oddawały), dano jakiś tam talon na śniadanie i po jakiś 10 minutach od razu skierowano mnie do lekarza. Lekarka zbadała mi ciśnienie, puls i powiedziała jedynie,że wyniki bardzo dobre i mogę przejść do pokoju "zabiegowego". No i tam to już z górki.
Oczywiście przed zakładałam obuwie ochronne i fartuch.
Podpięła się pod żyłę i tak jakieś 15 minut siedziałam wygodnie i czekałam aż się napełni Trochę uczucie jest dziwne,bo ja osobiście czułam jak ze mnie to trochę schodzi, ale poza tym OK. Aha i ukłucie nie boli prawie nic. Nie czułam większej różnicy między igłą do pobierania próbki a tą do spuszczania krwi. Po pobraniu można sobie posiedzieć, poprosić o wodę- nikt Cię nie wyrzuca. Mi się trochę we łbie kręciło, więc posiedziałam Później idę do Kasy- pytają się czy chcę zwolnienie, czy przyjechałam komunikacją miejską i dają czekolady i ew. pieniądze.
I to koniec Teraz trzeba czekać 3 miesiące.
Aha, książeczkę wydają za 2 razem dopiero, pytałam
I za pierwszym razem radzę kogoś zabrać ze sobą, mimo wszystko. Mi było troszkę słabo na początku.

Pozdrawiam wszystkich oddających i zachęcam sama- nie boli a można komuś życie uratować.


A z tym pobieraniem krwi do badań jest tak, że z żyły pobierają w Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jeśli ktoś pierwszy raz pójdzie do ambulansu, lub małego oddziału (jaki ja mam u siebie w mieście) to pobierają z palca. I wtedy tylko poziom hemoglobiny określają.
Który zresztą moim zdaniem jest oszukany. Bo raz mnie kłują i jest 9,5 - za mało. Pani mówi - proszę potrzeć palec i spróbujemy jeszcze raz. I wyskakuje 12
__________________
Są takie błędy, ktorych nie da się naprawić...
Są takie słowa, ktorych nie da się cofnąć...
Są takie łzy, ktorych nie umiem powstrzymać...
Są takie gesty, którym nie umiem się oprzeć...
Są takie pragnienia, które nie chcą umrzeć...
Jest takie uczucie, które nie chce zgasnąć...
dziewczyna00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 10:16   #32
FatalRed
Raczkowanie
 
Avatar FatalRed
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 76
Dot.: oddawanie krwi

ja co roku oddaje krew i wszystkim polecam To naprawdę nie boli, jedno ukłucie igły i potem już się jej nie czuje. Można się poczęstować cukierkiem, siedzi się i obserwuje sale albo plotkuje z koleżanką :P A i badają taką krew z każdej strony, to też jest jeden z plusów, prócz pomagania innym.
__________________

Książki nie dają prawdziwej ucieczki, ale mogą powstrzymać umysł, zanim sam siebie rozdrapie do krwi.


FatalRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 12:07   #33
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: oddawanie krwi

Też oddaje, tym bardziej, że mam dosyć rzadką grupę krwi. Wszystkich namawiam, nie boli a może komuś życie uratować Może podczas pobierania nie jest to super miłe uczucie ale potem się jest z siebie zadowolonym, ha
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 12:58   #34
pat123456
Raczkowanie
 
Avatar pat123456
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 50
Dot.: oddawanie krwi

Poplotkować z koleżanką? Wpuścili ją razem z Tobą czy też oddawała krew?
U mnie niestety nie mogłam nikogo ze sobą zabrać,ale też 15 minut stwierdziłam,że wytrzymam bez otwierania buzi
Ja mam pospolitą krew,ale pójdę tak czy siak w kwietniu
O tych badaniach, to fakt- można się zbadać EXTRA! :P
__________________
"we make our purpose"
pat123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 17:29   #35
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Poplotkować z koleżanką? Wpuścili ją razem z Tobą czy też oddawała krew?
U mnie niestety nie mogłam nikogo ze sobą zabrać,ale też 15 minut stwierdziłam,że wytrzymam bez otwierania buzi
W moim centrum krwiodawstwa są takie miłe panie pobierające krew, że to one zawsze pierwsze zaczynają "ciągnać za język"; ) i można sobie porozmawiać.

Ja teraz w połowie marca mogę iść po raz kolejny oddać krew. Oddawałam krew już kilka razy i raz płytki krwi Masakra, 60 minut z igłą wbitą w żyłę. Jeszcze miałam pecha, bo nikt inny nie oddawał w tym samym czasie ani płytek ani osocza, więc nie miałam z kim pogadać (oprócz pracujących tam)... No i jak oddaje się płytki, to można chodzić co miesiąc a jest to liczone jako 500ml krwi

Cytat:
Też oddaje, tym bardziej, że mam dosyć rzadką grupę krwi. Wszystkich namawiam, nie boli a może komuś życie uratować M
Ja też wszystkich namawiam i jestem z siebie dumna, bo kolega dzięki mnie zaczał oddawać regularnie
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 18:06   #36
InnocensMundi
Raczkowanie
 
Avatar InnocensMundi
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 194
Dot.: oddawanie krwi

Nie mogę doczekać się, aą skończę 18 lat, żeby móc podzielic się swoimi krwinkami :p
__________________
did you know that the dolphins are just gay sharks?

Edytowane przez InnocensMundi
Czas edycji: 2013-01-13 o 18:51
InnocensMundi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 18:40   #37
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: oddawanie krwi

Idę w tym tygodniu W KOŃCU oddać krew, po miesięcznym banie. Mam nadzieję, że w końcu przekroczę granicę jednego litra
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 18:44   #38
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: oddawanie krwi

A ja mam popularną grupę krwi i jeszcze zazwyczaj kiepskie żelazo więc nici.
Do oddania osocza będzie miało to znaczenie?

Btw. któraś z was oddawała może szpik?
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 19:26   #39
FatalRed
Raczkowanie
 
Avatar FatalRed
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 76
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez pat123456 Pokaż wiadomość
Poplotkować z koleżanką? Wpuścili ją razem z Tobą czy też oddawała krew?
Jak oddajesz krew w szkole to puszczają po kilka osób na raz

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
A ja mam popularną grupę krwi i jeszcze zazwyczaj kiepskie żelazo więc nici.
Do oddania osocza będzie miało to znaczenie?

Btw. któraś z was oddawała może szpik?
Ja nie, ale ostatnio się nad tym zastanawiałam, chociaż nie wiem jak się za to zabrać ...
__________________

Książki nie dają prawdziwej ucieczki, ale mogą powstrzymać umysł, zanim sam siebie rozdrapie do krwi.


FatalRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 19:40   #40
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
A ja mam popularną grupę krwi i jeszcze zazwyczaj kiepskie żelazo więc nici.
Do oddania osocza będzie miało to znaczenie?

Btw. któraś z was oddawała może szpik?
Szpiku nie oddaje się tak jak krwi, poczytaj sobie o tym
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 20:54   #41
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
A ja mam popularną grupę krwi i jeszcze zazwyczaj kiepskie żelazo więc nici.
Można brać żelazo w tabletkach.

Cytat:
Mam nadzieję, że w końcu przekroczę granicę jednego litra
Ja mam 2,6 l Tzn. 500ml to są płytki krwi, a sama pełna krew to wtedy 2,1 l
Chcę 5l i odznakę
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 20:58   #42
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Można brać żelazo w tabletkach.

Ja mam 2,6 l Tzn. 500ml to są płytki krwi, a sama pełna krew to wtedy 2,1 l
Chcę 5l i odznakę
Mnie właśnie ostatnio cofnęli z płytek, bo miałam krwinki białe poniżej normy o 0,1 jednostki

A ja chcę 15 litrów i darmowy dożywotni bilet na komunikację miejską w Krakowie
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 21:09   #43
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
A ja chcę 15 litrów i darmowy dożywotni bilet na komunikację miejską w Krakowie
Mnie przez moje bany na hemoglobinę ominęło już parę oddań (jeszcze jak miałam bana na miesiąc to pół biedy, ale jak mi dali na 3 miechy, no to ej ).... więc zanim uzbieram 15 litrów to pewnie już na emeryturze będę więc emeryt i tak ma darmowe przejazdy
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 09:24   #44
kaktuska16
Raczkowanie
 
Avatar kaktuska16
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 386
Dot.: oddawanie krwi

Mam pytanie: oddaję krew od 3 lat, mam książeczkę , 9 oddanych jednostek, i chciałabym teraz oddać krew ale zapodziałam gdzieś książeczkę ( prawdopodobnie została w domu, a studiuję i przebywam obecnie w innym mieście). Czy mogę iść oddać krew bez tej książeczki, z samym dowodem ?
kaktuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 20:56   #45
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: oddawanie krwi

nie ma najmniejszego problemu
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 10:52   #46
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: oddawanie krwi

Ehh a ja sie załamałam. Najpierw w szkole zapisałam się na oddanie szpiku, brałam Izotek to nie moglam oddać krwi, ok, jestem w bazie, nikt mnie nie chce na razie, załatwione. Dzisiaj pojechałam do krwiodawstwa żeby wreszcie oddać krew, a w badaniach mi wyszło że mam za wysoki poziom eozynofilów, mam przyjść za miesiąc. 18.03 mam usuwane znamię wiec tak na serio to bym mogła dopiero w czerwcu a wtedy wyjeżdżam za granicę i ogółem ehhhh! I do tego i tak pewnie nie przejdę bo moja waga to stałe 48-48,5... A tak strasznie chciałabym oddać, bo nikt inny u mnie w rodzinie nie mogą (brat i siostra to choroby serca, mama i ojciec byli w UK w latach kiedy była tam epidemia i takie osoby nie mogą)...
U mnie pobierają krew z żyły, potem sie czeka, idzie sie do lekarza, omawia wypełnioną wcześniej ankietę, potem (podobno bo do tego etapu nie dotarłam) lekarz waży, mierzy, bada ciśnienie, idzie sie do stołówki i dostaje się herbatę/kawę i Grześka, potem do zabiegowego i potem dostaje się 6 czekolad (różnych, chyba zależy jakie dostaną akurat bo mój chłopak dostał kompletnie inne niż dzisiaj koleżanka).
Ostrzegam, panuje czasem dziwne przekonanie, że na oddawanie krwii idzie sie na czczo. Otóż absolutnie nie wolno tego robić
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 12:22   #47
muzeumolbrzymuf
Rozeznanie
 
Avatar muzeumolbrzymuf
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zagłębianka
Wiadomości: 673
Dot.: oddawanie krwi

Ja mam pytanie, jak jest z tą książeczką.
Sama powinnam się o nią upomnieć?
Bo raz już oddawałam pełną krew i nic nie dostałam
Kolejny termin mam na koniec maja. Orientuje się ktoś, czy wydadzą mi to w moim Centrum Krwiodawstwa? I czy będę miała wpisane także pierwsze oddanie?
muzeumolbrzymuf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 15:25   #48
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: oddawanie krwi

U mnie wydają gdy drugi raz sie idzie oddawać Będzie 1sze oddanie
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 15:44   #49
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: oddawanie krwi

Czy każdą grupę krwi pobierają? Ja mam AB Rh+ więc w sumie mogą dać taką krew tylko komuś z AB Rh+, a znowu ktoś z taką grupą może wziąć każą z Rh+ więc czy faktycznie na taką grupę jest zapotrzebowanie?
Nigdy nie oddawałam, bo na biologii pamiętam, że nauczycielka powiedziała, że takiej krwi się nie oddaje, bo nie ma po co. Ale czy to prawda? W sumie opowiadała też, że dinozaury miały po dwa mózgi, z czego ten drugi w lędźwiach, więc...
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 15:55   #50
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: oddawanie krwi

Przyjmują u mnie każdą krew, ja nie znam swojej grupy i liczyłam zawsze ze jak oddam to sie dowiem. Takiego wała jak widać. Poza tym ludzi z AB jest sporo wiec ktoś by Twoją krew wziął raczej
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 16:57   #51
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Przyjmują u mnie każdą krew, ja nie znam swojej grupy i liczyłam zawsze ze jak oddam to sie dowiem. Takiego wała jak widać. Poza tym ludzi z AB jest sporo wiec ktoś by Twoją krew wziął raczej
Oddajesz krew i nie wiesz jaką masz grupę?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 16:58   #52
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Czy każdą grupę krwi pobierają? Ja mam AB Rh+ więc w sumie mogą dać taką krew tylko komuś z AB Rh+, a znowu ktoś z taką grupą może wziąć każą z Rh+ więc czy faktycznie na taką grupę jest zapotrzebowanie?
Nigdy nie oddawałam, bo na biologii pamiętam, że nauczycielka powiedziała, że takiej krwi się nie oddaje, bo nie ma po co. Ale czy to prawda? W sumie opowiadała też, że dinozaury miały po dwa mózgi, z czego ten drugi w lędźwiach, więc...
Pobierają każdą grupę krwi, jednak czasem mogą odmówić, jeżeli mają akurat zapas. No ale wtedy wystarczy poczekać tydzień, dwa, i na pewno będzie znowu ta grupa potrzebna.
Najlepiej wejdź na stronę centrum krwiodawstwa w Twoim mieście, tam na pewno jest napisane, jakie grupy krwi aktualnie przyjmują
U mnie na przykład - http://www.rckik-bydgoszcz.com.pl/ - by Twojej grupy nie przyjęli, bo mają pełną kropelkę ale już na przykład we Wrocławiu nie mają takiego zapasu - http://www.rckik.wroclaw.pl/

Cytat:
Przyjmują u mnie każdą krew, ja nie znam swojej grupy i liczyłam zawsze ze jak oddam to sie dowiem. Takiego wała jak widać.
Przy drugim oddaniu już będzie podana Twoja grupa krwi.
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 16:59   #53
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Czy każdą grupę krwi pobierają? Ja mam AB Rh+ więc w sumie mogą dać taką krew tylko komuś z AB Rh+, a znowu ktoś z taką grupą może wziąć każą z Rh+ więc czy faktycznie na taką grupę jest zapotrzebowanie?
Nigdy nie oddawałam, bo na biologii pamiętam, że nauczycielka powiedziała, że takiej krwi się nie oddaje, bo nie ma po co. Ale czy to prawda? W sumie opowiadała też, że dinozaury miały po dwa mózgi, z czego ten drugi w lędźwiach, więc...
Przyjmują każdą grupę. Na pewno się komuś przyda.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 19:18   #54
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Przyjmują u mnie każdą krew, ja nie znam swojej grupy i liczyłam zawsze ze jak oddam to sie dowiem. Takiego wała jak widać. Poza tym ludzi z AB jest sporo wiec ktoś by Twoją krew wziął raczej
Jakim cudem? Przecież od razu mówią/masz wpisane w książeczkę dawcy
Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Czy każdą grupę krwi pobierają? Ja mam AB Rh+ więc w sumie mogą dać taką krew tylko komuś z AB Rh+, a znowu ktoś z taką grupą może wziąć każą z Rh+ więc czy faktycznie na taką grupę jest zapotrzebowanie?
Nigdy nie oddawałam, bo na biologii pamiętam, że nauczycielka powiedziała, że takiej krwi się nie oddaje, bo nie ma po co. Ale czy to prawda? W sumie opowiadała też, że dinozaury miały po dwa mózgi, z czego ten drugi w lędźwiach, więc...
O piekło i szatani, cóż za wspaniała nauczycielka

Ja niestety mam bana na pół roku- kuracja antybiotykowa A każdą wiosną od czasów pełnoletności oddawałam po raz pierwszy w roku krew. Smutno
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 20:04   #55
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Jakim cudem? Przecież od razu mówią/masz wpisane w książeczkę dawcy

O piekło i szatani, cóż za wspaniała nauczycielka

Ja niestety mam bana na pół roku- kuracja antybiotykowa A każdą wiosną od czasów pełnoletności oddawałam po raz pierwszy w roku krew. Smutno
Jakim cudem nie znam swojej grupy krwi? Nigdy nie oddawałam wiec nie mam książeczki dawcy więc no, siłą rzeczy nic w niej nie mam

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Oddajesz krew i nie wiesz jaką masz grupę?
Nie mam skąd wiedzieć, nie mam jej wpisanej w książeczce zdrowia, moja mama jej nie zna, nie powiedzieli jaką mam grupę przy operacji. Wielu moich znajomych ma taką sytuację i dowiadują się dopiero przy oddawaniu krwii (dokładniej przy drugim).

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Pobierają każdą grupę krwi, jednak czasem mogą odmówić, jeżeli mają akurat zapas. No ale wtedy wystarczy poczekać tydzień, dwa, i na pewno będzie znowu ta grupa potrzebna.
Najlepiej wejdź na stronę centrum krwiodawstwa w Twoim mieście, tam na pewno jest napisane, jakie grupy krwi aktualnie przyjmują
U mnie na przykład - http://www.rckik-bydgoszcz.com.pl/ - by Twojej grupy nie przyjęli, bo mają pełną kropelkę ale już na przykład we Wrocławiu nie mają takiego zapasu - http://www.rckik.wroclaw.pl/


Przy drugim oddaniu już będzie podana Twoja grupa krwi.
Właśnie na razie długo nie oddam wiec nieprędko się dowiem jak już, może przy kolejnej operacji sie zapytam to może mi powiedzą. U mnie na stronie krwiodawstwa nie piszą nic o grupach krwi, nie pytają się też o nie przed pobraniem (Ani po ani w ogóle sie o to nie pytają) więc chyba im nie zależy tak
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 17:51   #56
ceremonials
Raczkowanie
 
Avatar ceremonials
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 37
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Oddajesz krew i nie wiesz jaką masz grupę?
Nie ma w tym nic dziwnego. Przecież przed pobraniem i tak Cię badają, a przyjmują- jak już było mówione- każdą grupę. Ja zanim oddałam, też nie wiedziałam, bo w mojej książeczce zdrowia był zrobiony jakiś dziwny przekręt, miałam coś napisane, a następnie zamazane korektorem

Już po pierwszym oddaniu krwi, mogłam zgłosić się po wyniki badań (na które czekało się 3 dni) i pani w okienku zapytała czy znam swoją grupę, zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że nie i wtedy po 18 latach swojego żywota, dowiedziałam się, że mam BRh+
__________________
"My own secret ceremonials..."
ceremonials jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 18:07   #57
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez ceremonials Pokaż wiadomość
Nie ma w tym nic dziwnego. Przecież przed pobraniem i tak Cię badają, a przyjmują- jak już było mówione- każdą grupę. Ja zanim oddałam, też nie wiedziałam, bo w mojej książeczce zdrowia był zrobiony jakiś dziwny przekręt, miałam coś napisane, a następnie zamazane korektorem

Już po pierwszym oddaniu krwi, mogłam zgłosić się po wyniki badań (na które czekało się 3 dni) i pani w okienku zapytała czy znam swoją grupę, zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że nie i wtedy po 18 latach swojego żywota, dowiedziałam się, że mam BRh+
Już się wyjaśniło nieporozumienie. Autorka tego posta nie oddawała nigdy krwi. A przy leczeniu szpitalnym, operacjach nikt jej ani jej mamie nie powiedział.
Czytając jej post nr 50 zrozumiałam, że krew oddaje ale nie wie jaką ma grupę bo nie powiedzieli.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-03-13 o 18:08
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 18:34   #58
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez ceremonials Pokaż wiadomość
Nie ma w tym nic dziwnego. Przecież przed pobraniem i tak Cię badają, a przyjmują- jak już było mówione- każdą grupę. Ja zanim oddałam, też nie wiedziałam, bo w mojej książeczce zdrowia był zrobiony jakiś dziwny przekręt, miałam coś napisane, a następnie zamazane korektorem

Już po pierwszym oddaniu krwi, mogłam zgłosić się po wyniki badań (na które czekało się 3 dni) i pani w okienku zapytała czy znam swoją grupę, zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że nie i wtedy po 18 latach swojego żywota, dowiedziałam się, że mam BRh+
Fajnie się dowiedzieć pewnie Ja w sumie i tak zbyt dużego wyboru nie mam, mogę mieć ABRh+ lub ARh+, więc wielkiego zaskoczenia to nie będzie. Wolałabym mieć A jeżeli kiedyś miałabym być dawcą, bo to i AB mozna przy okazji dać to jakoś tak milej
Czy oddawała któraś z Was kiedyś szpik? Bo ja jestem w bazie danych i wszędzie piszą że na każdym etapie wolno się rozmyślić itp. więc sie zastanawiam czemu miałabym się rozmyślić, czy są jakieś skutki uboczne czy cokolwiek? Czy to w czymś przeszkodza (pomijając oczywiście czas spędzony w szpitalu). Oczywiście zapewne nikt nie będzie nigdy potrzebował akurat mojego szpiku ale tak sie zastanawiam... W ogóle to skąd mam wiedzieć czy jestem już oficjalnie w tej bazie czy nie? Zapisałam się równiutko w dniu urodzin, na początku listopada, próbki i ogółem zakwalifikowali mnie, ale to podobno trwa i kilka miesięcy przed wpisaniem i sama już nie wiem.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 19:30   #59
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: oddawanie krwi

Cytat:
Napisane przez ceremonials Pokaż wiadomość
Ja zanim oddałam, też nie wiedziałam, bo w mojej książeczce zdrowia był zrobiony jakiś dziwny przekręt, miałam coś napisane, a następnie zamazane korektorem
Mój tata jakiś czas temu był w szpitalu i gdy tam mu pobrali krew, to się okazało, że ma grupę krwi inną niż mu wpisali te 20 lat wcześniej gdy był w wojsku. Tzn. nie zgadzał się czynnik RH.
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 19:54   #60
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: oddawanie krwi

Ja po prostu nie mam nic wpisane w książeczce. Mam kategorię i puste miejsce, ot, tak dla szpanu
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-01 22:55:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.