Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-13, 23:26   #151
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Moim celem nie jest przekonywanie kogokolwiek, odpowiedziałam Ci na pytanie. Nigdy bym też nie wzięła udziału w kampanii "Nie daję Owsiakowi", bo jak ktoś chce to wspierać to jego sprawa, jest dorosły. Jak pisałam, nie daję również Caritasowi. Ani nie jestem katoliczką, jak w tytule wątku.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 23:41   #152
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
A ja nie znam nikogo, kto bierze. Koniec kropka, pomawiasz, a nie wiesz.

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Czasami jak czytam niektórych ludzi, to mam wrażenie, że mieli bliskie spotkanie z walcem drogowym. Jak można pisać takie bzdury...
Bananie mogę do podpisu?


Wy się pierdołami przejmujecie a Rydzyk Maybachy w sreberka zawija Kocham polskie czepialstwo, na prawde. Jak ktoś ma kase to pewnie kradnie, jak ktoś robi komuś dobrze (lol) to oszukuje. Żydy i masony.
Jak komuś nie pasuje to niech nie daje kasy i tyle. Ja wole wspierać lokalne mniejsze fundacje które mają gorsze budżety i PR
__________________
Wymianka

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2013-01-13 o 23:42
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 23:43   #153
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Wy się pierdołami przejmujecie a Rydzyk Maybachy w sreberka zawija
Rydzyk nigdy nie miał Maybacha
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 23:46   #154
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Nie ważne, ale biedny nie jest. Co dokładnie ma a czego nie ma jest nie istotne, niezły biznes kręci w każdym razie, a że moja śp. Babcia 2/3 emerytury na niego wysyłała, a światło u niej w lodówce było.

Jest taki kawał że Rydzyk powinien dostać nobla z fizyki, bo odkrył jak poruszać ciemną masą za pomocą fal radiowych.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 23:48   #155
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość

jest taki kawał że rydzyk powinien dostać nobla z fizyki, bo odkrył jak poruszać ciemną masą za pomocą fal radiowych.
))))
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 00:53   #156
novelove
Zakorzenienie
 
Avatar novelove
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z Bałtyku :)
Wiadomości: 3 526
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Dobra, idąc tym tokiem...

Jurek mógłby nie organizować woodstocku z odsetek WOŚPowskich, tylko dorzucić do większej ilości sprzętu.
Tak więc:
Papież też nie musi mieszkać w wypasionej chacie i mieć wszystkiego (jakby to opchnąć, problem biedy w Afryce by się rozwiązał :p).
Rydzyk nie musi żyć ponad stan
itd. itd.

Będę wrzucać do puszki Owsiaka. Bo efekty jego pracy są widoczne i pomogły już wielu. Pewnie, że ZAWSZE może być więcej, ale może nauczmy się cieszyć tym co mamy, a nie z chorą zawiścią gapić się w portfele innych. Jurkowi się to należy i nawet jakby miał zgarniać 1/4 puli tego, co mu wrzucamy, wciąż bym to robiła. Dlaczego? Bo nikomu dotąd nie udało się zorganizować takiego przedsięwzięcia, nikt nie ma takiej siły przebicia.
Poza tym koło się zatacza. Masa ludzi jeździ na woodstock, już ktoś wspominał, że tam też dzieje się wiele dobrego. Poza tym u ludzi rośnie coś takiego jak POCZUCIE SOLIDARNOŚCI, tym samym wrzucają do puszek w styczniu. Zresztą samo to uczucie w dzień orkiestry, zrzeszamy się, wspólnie zbieramy na jakiś cel, każdy chce jednego wrzucając-pomóc, piękne uczucie.
Rzadko się u nas takie coś zdarza. Potrzebujemy rozbioru Polski, lub 'zabrania nam internetu'-ACTA (ale porównanie )-by podjąć takie wyzwanie.
__________________
01.03-Palette c10

Edytowane przez novelove
Czas edycji: 2013-01-14 o 00:56
novelove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 06:18   #157
crystal_tokio
Zadomowienie
 
Avatar crystal_tokio
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 720
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Moja rodzina jest katolicka - począwszy od rodziców, skończywszy na ciotkach/wujkach itd. Od "zarania dziejów" każdy, nawet babcie słuchające Radia Maryja i oglądające Trwam, wrzucał pieniądze na WOŚP, a na Caritas -tu już różnie bywało. Nie czyniło z nich to ani lepszych ani gorszych katolików.
____
Co do lekarzy i łapówek - nie można uogólniać. Na jednym z pięter jednego szpitala, gdzie leżała moja babcia - lekarz nie chciał wziąć (tak, babcia nadgorliwa wzięła 1/8 swojej emerytury, bo "tak trzeba" - don't ask...). Za to piętro niżej, gdzie leżał mój dziadek - jak się w łapę nie dało, to nie dość, że bezduszne france pielęgniarki nie przynosiły mu w nocy wody do picia (nie mógł się ruszać, cały czas, jak jeszcze był przytomny leżał na wznak), to jeszcze nie przebrały go (wiadomo, my byliśmy na oddziale od 9 do 18, na zmiany, ale noc - tu powinny działać piguły tym bardziej, że to był pokój intensywnej opieki). Jak przenieśli go na OIOM - zajęli się nim perfekcyjnie => nawet nie trzeba było myśleć o jakichkolwiek łapówkach.


A kwestia łapówek to wina dwóch stron - ludzi myślących stereotypami rodem z PRL, że jak się nie da - to niczego się nie załatwi, a i tych, którzy biorą - bo pomoc powinni nieść wszystkim, bez względu na to, czy dostali w łapę czy nie. Chociaż z tymi pierwszymi to może pojechałam za bardzo, bo jeśli się jest w takiej sytuacji, jak my - to człowiek chwyta się wszystkiego, łącznie z tym.
__________________
We must fight for what we believe in


Makenai

Lepiej kochać, a potem płakać. Następna bzdura.
Wierzcie mi, wcale nie lepiej. Nie pokazujcie mi raju, żeby potem go spalić.



23.05.2012 - pani licecjatka!
04.07.2014 - pani magister!
crystal_tokio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 10:07   #158
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez Soteria Pokaż wiadomość
Mając do wyboru WOŚP albo Caritas, zawsze wybiorę Caritas. Jest to tak w zasadzie jedyna fundacja do której mam pełne zaufanie, wkładając do puszki pieniądze bądź kupując jakiś produkt. Wiem, że te pieniądze idą bezpośrednio na cele dobroczynne.
A skąd ta pewnośc?
Ciechanów:
http://warszawa.naszemiasto.pl/archi...re-w,id,t.html
Płock:
http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,4867832.html
To przynajmniej 2 obecnie toczące się postępowania dotyczące wyłudzeń państwowej kasy.


Pewnośc można miec tylko wtedy, gdy pieniądze daje się osobiście znanej osobie potrzebującej.
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 10:22   #159
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:

Akurat w kontekście Kryszny nie przeszkadzałoby mi, gdyby w przyszłości moje pełnoletnie (!) dziecko dokonało wyboru i wyznawało zasadę zdrowego trybu życia, całkowitego jego poszanowania i wierności w małżeństwie.
Zdrowy styl życia i wierność to jedno. Ale gdyby Twoje dziecko się do Krisznowców przyłączyło to niekoniecznie byś była szczęśliwa, tak sobie myślę. A mam podstawy tak sobie myśleć, bo syn sąsiadki do niech wstąpił i zniknął na parę lat[był pełnoletni, wrócił po latach zupełnie zmieniony. Nie na lepsze.]. A mój ojciec w młodości również chciał się z nimi związać, ale po odkryciu, że nie są tacy kryształowi za jakich by chcieli uchodzić zawinął się w trymiga. Można żyć zdrowo, w poszanowaniu i wierności nie mieszając do tego żadnych ideologii.

Co do tematu-nie daję ani na jedno, ani na drugie, nie jestem katoliczką, może to mnie tłumaczy z braku serca...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 12:50   #160
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Bananie mogę do podpisu?
Jasne, jeżeli tylko chcesz
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 13:33   #161
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

kolejna nagonka pederastów w sukienkach na Owsiaka, jestem pewien że za tą akcją stoją środowiska prawicowe które od zawsze atakowały orkiestrę, jak dla mnie jest to żałosne, no ale te środowiska same w sobie są żałosne.
Caritas jest olbrzymią firmą która obraca setkami milionów i sporo pieniędzy po prostu przelewa im się przez palce, dary dla powodzian trafiają do firemek powiązanych z kierownictwem (pamiętne wywózki do lumpeksów), dary żywnościowe trafiają do sklepów powiązanych z kierownictwem itd
WOŚP daje na Woodstock ale to nie problem bo jednak dowód na działalność organizacji widać w szpitalach, byłem niedawno na oddziale noworodkowym i gdzię na 10 inkubatorów na każdym było serduszko.

jeden dzień w roku gdy POLACY chcą się jednoczyć, pomagając innym i już pewien element walczy z tym bo mu się to nie podoba, on musi żyć w ciągłej atmosferze walki a nie żeby POLACY się jednoczyli.
straszne jest że media katolickie również włączają się do tych ataków, nawet potrafią atakować wolontariuszy pieniądze zbierający pod kościołami, dla nich to bezczelne a dla mnie bezczelne jest zbieranie pieniędzy na tacę przez kapłanów bo pieniądze z podatków biorą, z komisji wzięli, za pogrzeby biorą a i jeszcze na tacę muszą zbierać a ja sobie nie przypominam aby w piśmie świętym było opisane jak Jezus biegał po wioskach z tacą i zbierał cokolwiek...

wczoraj spacerując ulicami widziałem na osiedlu stałego pijaczka, facet zawsze chodzi brudny i zalany dość konkretnie a wczoraj mimo to szedł z serduszkiem na kurtce, więc sądzę że wpłacił choćby grosz, więc można pomagać? można, ale ktoś kto chce wojny zawsze będzie walczył.

i jestem pewien że ci tak atakujący WOŚP, NIGDY nie powiedzą lekarzowi: panie doktorze proszę aby moje dziecko nie korzystało ze sprzętu zakupionego przez WOŚP. a skoro im ta akcja tak przeszkadza to nie powinni korzystać z tego sprzętu.

a najlepsze są ataki na Owsiaka że pieniądze bierze, no tak bo dyrekcja Caritasów ani złotówki nie bierze wynagrodzenia...

Edytowane przez dominikmeller25
Czas edycji: 2013-01-14 o 14:04
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 16:40   #162
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

tylko na Owsiaka plują od tych w przybliżeniu 20 lat, orkiestra ma lat 21, wkoło te same teksty, ale jakoś jedyny skandal z Orkiestrą (w tle, czyli nie bezpośrednio i nie z winy orkiestry) jaki kojarzę, to ten dotyczący oglaszania upadlości szpitali i zajmowania sprzętu z serduszkiem przez komornikków i oddawania do sprzedaży, sprzed paru lat. Więc sorry. Ten sprzęt stoi w wielu szpitalach, widać go namacalnie, wielu rodziców zmuszonych sytuacją (do szpitali na spacery to się raczej nie chadza) mialo lub ma z nim styczność, i myślę, czysto teroetycznie, że jak ktoś ma dziecko w krytycznej sytuacji w inkubatorze czy na sali operacyjnej to go wielkie gie obchodzi jaki Owsiak ma dom, gdzie studiuje jego córka, oraz że sprzęt powinno kupić państwo, tylko się cieszy, że mu lekarz nie rozłoży bezradnie rąk i nie powie, że nic nie może zrobić bo nie ma czym albo że operacja za 2 lata bo kolejki. Dziękuję.

A najeżdżanie na woodstocki mnie zwyczajnie śmieszy, po 1 latem jest cała masa imprez (festiwali) darmowych i płatnych, na które ludzie jeżdżą (ci co ich nie stać dać np. 200 zl na bilet na ukochaną kapelę nie pojada, a na Woddstocku zdarzy się, że mogą swojego zespołu posłuchać, bo gwiazdy na tym festiwalu też grały ), po 2 woodstock jest w podziękowaniu dla wolontariuszy i ogolem dla społeczeństwa za orkiestrę, ale naprawdę, nikt nikogo nie zmusza do jechania tam, po 3 z całym szacunkiem ale dzieci to się wychowuje w domu, żeby nie ćpały, nie sięgały po narkotyki, nie uprawialy bezmyślnie seksu z kim popadnie a nie upatruje źródła zła w tym, że młody człowiek latem może pojechać na koncert.

A Owsiak ma po prostu charyzmę. I tyle. I to jest niesamowite, że mimo tylu wrogów akcja trwa od tylu lat, ludzie chcą dawać i w tym uczestniczą. Nie pojmuje tego plucia na tą akcję, wyjątkową właściwie w skali świata czy kontynentu.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-01-14 o 17:17
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:02   #163
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Trzeba byc starszliwa menda zeby napieprzac na Owsiaka. Mam zero szacunku do tego co wyzygal na blogu Terlikowski czy inny wielce katolicki ksiadz. Zeby napieprzac na kogos kto pomaga innym i wycierac sobie Bogiem morde... szczyt.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:12   #164
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Trzeba byc starszliwa menda zeby napieprzac na Owsiaka. Mam zero szacunku do tego co wyzygal na blogu Terlikowski czy inny wielce katolicki ksiadz. Zeby napieprzac na kogos kto pomaga innym i wycierac sobie Bogiem morde... szczyt.
to jest właśnie to, podcieranie sobie mordy Bogiem, patriotyzmem itd to jedna z domen jednej z partii politycznych i jej prawicowych mediów a takimi mediami są portale jak Fronda właśnie, Terlikowski szczeka tyle że sam Nergal satanista tyle jadu nie wylewa z siebie co ten wielki katolik.
i dlaczego zawsze gdy trzeba pomóc to właśnie takich ludzi jak Terlikowski nie ma a są tacy jak Nergal który promuje akcje dotyczące oddawania szpiku, ten zły satanista robi więcej dobrego niż ten wielki katolik.

i tak jak wcześniej napisano, na Owsiaka pluje się od 20 lat, przetrwał rządy PiSu (które na pewno prześwietlały go jak tylko mogły, bo w to że nie było prowokacji i prób zniszczenia tej fundacji nie uwierzę) i jakoś nic tak naprawdę na niego nie ma, żadnej afery za to afer z Caritasem w roli głównej jest od groma i ciągle pojawiają się nowe a to podobno Caritas jest tym dobrym a nie Owsiak...
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:25   #165
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Ogólnie z NGOsami jest wielki problem, z działalnością charytatywną też. Jak ktoś siedzi w tym dłużej, ma sporo, sporo wątpliwości co do tego, jak to się niekiedy odbywa. Nie wątpliwości z rodzaju "ukamieniujmy Owsiaka". Ja na WOŚP chętnie dam, bo to jednorazowa akcja co roku na konkretny cel i ja tak osobiście to traktuję - wrzucę te ileś złotych (niedużo) do puszki i zbierze się pieniądze na sprzęt medyczny.

Czy są rzeczy, które mnie niepokoją? Tak, mam wrażenie, ze w Polsce bardzo niewiele dzieje się w kwestii pomocy innym na co dzień i faktycznie zastanawiam się, ile osób działa tylko przy okazji WOŚPu. Boję się też rozleniwienia i nieudnolności systemu opieki zdrowotnej, który powinnien dążyć do tego, by stawiać się lepszy i lepiej finansowany i mieć lepsze możliwości finansowe. Wszyscy wiemy, jak wyglądają standardy opieki medycznej w Polsce. Najbardziej to bym chciała uzdrowienia chociażby częściowego służby zdrowia. No, ale dam na WOŚP, bo to nie wina potrzebujących, że państwo polskie jest tak nieudolne, a sprzęt medyczny jest potrzebny na teraz. Tak tylko mówię o wątpliwościach.

Na Caritas w ogóle nie daję i nie zrobię tego, dopóki nie przyjrzę się dogłębnie działalności. Nie mam zaufania po prostu. Ogólnie. Nie dlatego, że to Caritas.

Wspieram kilka fundacji z różnej tematyce, na stałe tą, w ramach której działam a propos psów i po prostu znam osobiście i wiem, jakie mamy wydatki. Wierzę w działalność lokalną, na małą skalę jako najskuteczniejszą formę pomocy. Wspieram Szlachetną Paczkę, bo idea jest dla mnie super. Ale zwykle, by wspierać coś na stałe, czuję się zobowiązana, by prześledzić daną fundację.

Zła pomoc też może szkodzić, niestety.

Tak a propos to naprawdę nie mogę pojąć, dlaczego ludzie czują się usprawiedliwieni w pisaniu tak obrzydliwych rzeczy, jakie tutaj padły na temat Kościoła. Bo wszystko można szanować, ale katolika nie?
__________________
27.08.2016

Edytowane przez tyene
Czas edycji: 2013-01-14 o 17:26
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:36   #166
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Ogólnie z NGOsami jest wielki problem, z działalnością charytatywną też. Jak ktoś siedzi w tym dłużej, ma sporo, sporo wątpliwości co do tego, jak to się niekiedy odbywa. Nie wątpliwości z rodzaju "ukamieniujmy Owsiaka". Ja na WOŚP chętnie dam, bo to jednorazowa akcja co roku na konkretny cel i ja tak osobiście to traktuję - wrzucę te ileś złotych (niedużo) do puszki i zbierze się pieniądze na sprzęt medyczny.

Czy są rzeczy, które mnie niepokoją? Tak, mam wrażenie, ze w Polsce bardzo niewiele dzieje się w kwestii pomocy innym na co dzień i faktycznie zastanawiam się, ile osób działa tylko przy okazji WOŚPu. Boję się też rozleniwienia i nieudnolności systemu opieki zdrowotnej, który powinnien dążyć do tego, by stawiać się lepszy i lepiej finansowany i mieć lepsze możliwości finansowe. Wszyscy wiemy, jak wyglądają standardy opieki medycznej w Polsce. Najbardziej to bym chciała uzdrowienia chociażby częściowego służby zdrowia. No, ale dam na WOŚP, bo to nie wina potrzebujących, że państwo polskie jest tak nieudolne, a sprzęt medyczny jest potrzebny na teraz. Tak tylko mówię o wątpliwościach.

Na Caritas w ogóle nie daję i nie zrobię tego, dopóki nie przyjrzę się dogłębnie działalności. Nie mam zaufania po prostu. Ogólnie. Nie dlatego, że to Caritas.

Wspieram kilka fundacji z różnej tematyce, na stałe tą, w ramach której działam a propos psów i po prostu znam osobiście i wiem, jakie mamy wydatki. Wierzę w działalność lokalną, na małą skalę jako najskuteczniejszą formę pomocy. Wspieram Szlachetną Paczkę, bo idea jest dla mnie super. Ale zwykle, by wspierać coś na stałe, czuję się zobowiązana, by prześledzić daną fundację.

Zła pomoc też może szkodzić, niestety.

Tak a propos to naprawdę nie mogę pojąć, dlaczego ludzie czują się usprawiedliwieni w pisaniu tak obrzydliwych rzeczy, jakie tutaj padły na temat Kościoła. Bo wszystko można szanować, ale katolika nie?
Ja mysle ze nikt nie ma na mysli wszystkich ksiezy. Przynajmniej ja nie. Tylko tych wariatow niektorych
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:39   #167
nadto_skomplikowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 444
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Można żyć zdrowo, w poszanowaniu i wierności nie mieszając do tego żadnych ideologii.
Można - chodziło mi raczej o to, że tryb życia, jaki stanowi podstawę (w teorii oczywiście) ideologii Krzysznowców nie jest porównywalnie niebezpieczny do sekt, które mają na człowieka negatywny wpływ, albo satanistów.

Można także żyć zdrowo i w poszanowaniu wierności, mieszając do tego jakąś ideologię. Tu nie ma zasady "skoro do czegoś nie potrzeba religii/idei, to ta religia/idea jest nieodpowiednia i zła".

W przeciwieństwie do większości religii, u Krysznowców człowiek kontroluje się sam i pozostawia się jego czyny jego własnemu sumieniu. Nie muszą się nikomu spowiadać i szukać rozgrzeszenia za życia. Pewnie dlatego nie wszystkie środowiska Krysznowców są tak barwne, pokojowe i kolorowe - w końcu robią to, co ONI uważają za słuszne, póki mieści się w granicach jakiejś idei, a jak wiadomo - wiele można "naciągnąć" pod takie ideologie.

Bardzo mnie też ciekawi, dlaczego konkretnie te wspomniane przez Ciebie osoby zrezygnowały z tej ideologii. Nie żebym Ci nie wierzyła - po prostu chcę poznać też tę drugą stronę medalu, bo choć zdaję sobie sprawę, że z pewnością istnieją negatywy, to miałam okazję widzieć tylko samą pozytywną sferę.
__________________
"Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca. "

Ludwig van Beethoven
nadto_skomplikowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:46   #168
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

http://www.pch24.pl/owsiak-vs--carit...dh1qM.facebook
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 18:17   #169
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

"przystanek demoralizacji"
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-14, 18:44   #170
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
Caritas jest olbrzymią firmą która obraca setkami milionów i sporo pieniędzy po prostu przelewa im się przez palce, dary dla powodzian trafiają do firemek powiązanych z kierownictwem (pamiętne wywózki do lumpeksów), dary żywnościowe trafiają do sklepów powiązanych z kierownictwem itd
No, ale idąc tokiem myślenia obrońców WOŚP, mogłabym napisać, że mogą sobie nawet brać 50% tej kasy, ważne że coś pomagają. Owsiak może sobie za tą kasę balować i zakładać spółki pod NGO, właściwie co mu się podoba, to bądźcie też konsekwentni z innymi organizacjami. Aj przepraszam, nie robią takiego szoł, światełek i serduszek nie rozdają. To już rozgrzesza.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez novelove Pokaż wiadomość
Papież też nie musi mieszkać w wypasionej chacie i mieć wszystkiego (jakby to opchnąć, problem biedy w Afryce by się rozwiązał :p).
Rydzyk nie musi żyć ponad stan
itd. itd.
Oczywiście, że nie musi. Rydzyk tak samo (jego to w zasadzie w ogóle nie powinno być). Dlatego Kościół również nie dostaje ode mnie ani złotówki.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 19:00   #171
Margota007
Przyczajenie
 
Avatar Margota007
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Angry Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

WOŚP ...zawsze TAK !!! Caritas ... już zawsze nie!!!
Pół roku temu robiłam" remanent "letni, miałam do oddania trochę odzieży i pościeli dziecięcej ,wszystko czyste wyprane ,wyprasowane i nie zniszczone (markowe) Zadzwoniłam do Caritasu w szczecinie i co usłyszałam ?! ...zbieramy tylko rzeczy nowe z metkami !!! Naprawde rzadko zapominam "języka w gębie" ale wtedy naprawdę mnie zatkało!!!
Margota007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 19:03   #172
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Tak a propos to naprawdę nie mogę pojąć, dlaczego ludzie czują się usprawiedliwieni w pisaniu tak obrzydliwych rzeczy, jakie tutaj padły na temat Kościoła. Bo wszystko można szanować, ale katolika nie?
Ja już pisałam, że do samej instytucji i do samych katolików nie mam najmniejszych pretensji i wydaje mi się, że większość osób wypowiadająca się w tym temacie ma tak samo. Te wszystkie negatywne komentarze dotyczą tzw. katoli, czyli ludzi, którzy podają się za kochających, dobrych katolików, a własne zasady łamią na okrągło, w każdej swojej wypowiedzi i z każdym swoim czynem.
Nuova jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 20:10   #173
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez fleur05 Pokaż wiadomość
żenada naprawdę... kocham po prostu tych Katolików przez duże K, to szukanie wszędzie podstępu, zapatrzenie w siebie... Jak konie z klapkami na oczach będą powtarzać wszelkie brednie,które im akurat pasują tylko po co? Nawet akcje pomocy będą bojkotować? Im więcej organizacji tym lepiej, bo więcej dobrego, ale nie.
Najgorsze jest to, że wielu ludzi tak właśnie myśli...
A potem się leczą w szpitalach i korzystają ze sprzętu od WOŚP!
Jestem Katolikiem. Chrześcijanką. Wierzę. I wstyd mi jak czytam wypowiedzi nasycone jadem moich "braci w Chrystusie". I wstyd mi. Bo wiara, ta, której mnie nauczono, którą mi pokazano i którą sama odkrywałam nie ma nic z tym wspólnego. Wstyd.

Wspieram WOŚP, wspieram inne organizacje, domy dziecka, schroniska dla zwierząt. Pomagam jeśli mogę. Nie wybieram komu się bardziej moja "złotówka" należy. Jeśli mogę pomóc nie odwracam oczu, nie przechodzę na drugą stronę ulicy i nie rozliczam tych, którym pomogłam. A WOŚP zrobiła dużo dobrego dla dzieciaków, ludzi. I jeśli ceną za tą pomoc są odsetki na działalność fundacji, to popieram w 100%.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 20:16   #174
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

http://demotywatory.pl/4019094 myslę, ze jesli to co tu zostało napisane to prawda, to wośp to wielkie oszustwo.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 20:32   #175
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
http://demotywatory.pl/4019094 myslę, ze jesli to co tu zostało napisane to prawda, to wośp to wielkie oszustwo.
niby jakie oszustwo? gadki o związkach Owsiaka z prywatyzacją słychać od 20 lat i co się okazuje? że od tych 20 lat jak większość szpitali była państwowa tak jest nadal, ale ciemnemu ludowi wmawia się bajki o tym że to spisek i Owsiak tylko zbiera pieniądze na sprzęt dla szpitali które zaraz z nowym sprzętem przejmie za bezcen.
głupota ludzka nie zna granic i stąd te demotywatory i walka z Owsiakiem, sprzęt orkiestry uratował wielu dzieciom życie a ciemnocie dalej mało, ciemnota dalej widzi spisek i tych którzy wrzucają kasę do puszek nazywa lemingami.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 20:35   #176
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
http://demotywatory.pl/4019094 myslę, ze jesli to co tu zostało napisane to prawda, to wośp to wielkie oszustwo.
To co tu zostało napisane to farmazony stworzone przez człowieka, który najwyraźniej pojęcia nie ma o działaniu państwa, budżetu i polityki. Co zresztą nie dziwi jak się zauważy, że ze wszystkich polityków postanowił zacytować Korwina (skądinąd mistrza farmazonów).
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 20:55   #177
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
http://demotywatory.pl/4019094 myslę, ze jesli to co tu zostało napisane to prawda, to wośp to wielkie oszustwo.
Czyli wszystkie dzieci uratowane przez sprzęt finansowany przez WOŚP tak naprawdę nie istnieją? Nikt nigdy nie widział w żadnym szpitalu czerwonych serduszek i korzystających z nich pacjentów, a jak już widział to miał wzrokowe omamy?

Tak ciężko zrozumieć, że nikt nie ma obowiązku wrzucać kasy do puszek? Macie wątpliwości, podejrzewacie podstęp - nie wrzucacie. I tyle.

Z komentarzy pod demotem:

"Cała aparatura medyczna kupowana przez Fundację WOŚP jest przekazywana wyłącznie zakładom opieki zdrowotnej, które mają podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, a zatem takim jednostkom, które udzielają pomocy bezpłatnej. Każde urządzenie medyczne przekazywane jest szpitalom w darze. Jako darczyńca, Fundacja zastrzega sobie jednak prawo kontrolowania obdarowanego (klauzule w umowie darowizny). Ponadto nakłada na obdarowanego, zgodnie z art. 893 k.c., obowiązek wykonania szeregu poleceń. Polecenia Fundacji zawarte w umowie darowizny są następujące:


przedmiot darowizny nie może być używany do celów komercyjnych
przedmiot darowizny musi być wykorzystywany w sposób ciągły w leczeniu dzieci
przedmiot darowizny musi być wykorzystywany wyłącznie w leczeniu dzieci
przedmiot darowizny powinien pozostawać na oddziale, dla którego został przekazany i nie powinien zmieniać miejsca swego pierwotnego przeznaczenia
bez zgody Fundacji, przedmiot darowizny nie może zostać przekazany w jakiejkolwiek formie osobie trzeciej (np. innemu szpitalowi)"

Edytowane przez Nuova
Czas edycji: 2013-01-14 o 21:00
Nuova jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 22:43   #178
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Wrzucam na WOŚP, uważam, że to wspaniała akcja. Nie wiem ile dokładnie procent idzie na dzieciaki, bo nie widziałam nigdzie spójnych informacji, lecz widać, że pomaga, ten sprzęt jest kupowany i na pewno uratował życie niejednemu dziecku i potwierdza to wielu ludzi, którzy pracuje w szpitalu (z tego co widziałam). Co do Caritasu, to nie znam się, więc tu się nie wypowiem, ale WOŚP zawsze wspieram.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 22:58   #179
Ryska88
Rozeznanie
 
Avatar Ryska88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 734
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Wspaniały język. Jesteście siebie warci, i WOŚP i Kościół. Dlatego ja pomagam zupełnie innymi drogami.
Oj proszę Cię co do tego wszystkiego ma język? Wolałabym sto razy użyć jakiegokolwiek przekleństwa aniżeli wyrazić się w łagodny sposób o osobach pokroju Kurski, Macierewicz czy Rydzyk. Język to tylko język, a czyny i wypowiedzi tych ludzi to po prostu żenada i zdania nie zmienię.

Poza tym nie ma co dalej się rozpisywać na ten temat. Każdy powinien dawać tam gdzie chce. Mnie osobiście nie interesuje kto w jaki sposób pomaga. Ja wspieram WOŚP co nie znaczy, że będę bojkotować Caritas ( swoją drogą ciekawym jest, że Caritas musi, po prostu musi powiedzieć parę "miłych" słów na temat WOŚPU i PW, a Owsiak siedzi cicho).
__________________
Kiedy się rodzimy potrafimy tylko żyć...
Ryska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 09:10   #180
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Wrzucam na WOŚP, uważam, że to wspaniała akcja. Nie wiem ile dokładnie procent idzie na dzieciaki, bo nie widziałam nigdzie spójnych informacji, lecz widać, że pomaga, ten sprzęt jest kupowany i na pewno uratował życie niejednemu dziecku i potwierdza to wielu ludzi, którzy pracuje w szpitalu (z tego co widziałam). Co do Caritasu, to nie znam się, więc tu się nie wypowiem, ale WOŚP zawsze wspieram.
na ich stronie mozna zobaczyc rozliczenie. Ja tam naprawde nic dziwnego ani podejrzanego nie widzialam.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-28 12:27:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.