dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-23, 17:39   #1
ahoooj
Raczkowanie
 
Avatar ahoooj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 326

dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)


Witajcie
Ostatnio natrafiłam na ciekawy cytat Margaret Thatcher, a mianowicie: "If you want a speech to be made, ask a man. If you want something to be done, ask a woman" (tłum. Jeśli chcesz, by coś zostało powiedziane, powierz to mężczyźnie. Jeśli chcesz, aby coś zostało zrobione, powierz to kobiecie)
Chciałabym się zapytać, co sądzicie na ten temat? Oczywiście nie chodzi mi o żadne feministyczne poglądy, chociaż takie też są mile widziane, ale o bardziej "racjonalne" podejście do tego stwierdzenia. Czy to wina odmiennej budowy mózgu, sposobu myślenia, czy może kobiecej wytrwałości w pokazywaniu mężczyźnie, że wcale nie jest alfą na tym świecie?
Zapraszam do dyskusji, jestem bardzo ciekawa Waszych opinii
ahoooj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 18:18   #2
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Nie wiem gdzie trafiłaś na ten cytat, ale w oryginalnej wersji zdanie zaczynało się od "In politics".
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 18:23   #3
ahoooj
Raczkowanie
 
Avatar ahoooj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 326
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, ale cytat wyjęty z kontekstu nabiera troszkę innego znaczenia, o które właśnie chciałam zapytać. I poruszyć ten temat, czy we wszystkich dziedzinach życia tak jest
ahoooj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 18:28   #4
Ostre wasabi
Zadomowienie
 
Avatar Ostre wasabi
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin :D
Wiadomości: 1 733
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Zapewne są jakieś różnice między podejściem do jednej sprawy przez kobietę a mężczyznę - wystarczy zobaczyć z kim lepiej się pracuje nie będę się tutaj na moim przykładzie opierać, ale wystarczy np. zobaczyć ile przetrwało tak zwanych girls bandów, a ile wciąż tych samych zespołów o męskim składzie funkcjonuje od lat na rynku
__________________
To all these greedy people
Trying to feed on what is mine
You've got to fill your hunger
And stop fucking with my mind
I know it's time to leave these places far behind

Ostre wasabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 18:39   #5
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez ahoooj Pokaż wiadomość
Witajcie
Ostatnio natrafiłam na ciekawy cytat Margaret Thatcher, a mianowicie: "If you want a speech to be made, ask a man. If you want something to be done, ask a woman" (tłum. Jeśli chcesz, by coś zostało powiedziane, powierz to mężczyźnie. Jeśli chcesz, aby coś zostało zrobione, powierz to kobiecie)
Chciałabym się zapytać, co sądzicie na ten temat? Oczywiście nie chodzi mi o żadne feministyczne poglądy, chociaż takie też są mile widziane, ale o bardziej "racjonalne" podejście do tego stwierdzenia. Czy to wina odmiennej budowy mózgu, sposobu myślenia, czy może kobiecej wytrwałości w pokazywaniu mężczyźnie, że wcale nie jest alfą na tym świecie?
Zapraszam do dyskusji, jestem bardzo ciekawa Waszych opinii
Pogrubione - Co masz na myśli?

Moje racjonalne podejście do tego stwierdzenia jest takie, że nie wszystkie kobiety są takie same/nie wszyscy mężczyźni są tacy sami, każda uniwersalizacja cech jednej kobiety/jednego mężczyzny na wszystkich przedstawicieli tej płci jest nadużyciem i głupotą, nieważne jaka to cecha.
Innych racjonalnych wniosków na takie stwierdzenia nie mam i nigdy mieć nie będę.
A co znaczy "racjonalne" (w cudzysłowie) - nie wiem, więc w takim tonie się nie wypowiem.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 18:42   #6
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Pogrubione - Co masz na myśli?

Moje racjonalne podejście do tego stwierdzenia jest takie, że nie wszystkie kobiety są takie same/nie wszyscy mężczyźni są tacy sami, każda uniwersalizacja cech jednej kobiety/jednego mężczyzny na wszystkich przedstawicieli tej płci jest nadużyciem i głupotą, nieważne jaka to cecha.
Innych racjonalnych wniosków na takie stwierdzenia nie mam i nigdy mieć nie będę.
A co znaczy "racjonalne" (w cudzysłowie) - nie wiem, więc w takim tonie się nie wypowiem.
Amen.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 18:53   #7
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Polecam książki Lwa-Starowicza, ja na razie przeczytałam "O mężczyźnie", z tej serii jest też "O kobiecie" i "O miłości". No i stety czy niestety, kobiety i mężczyźni różnią się, choćby podejściem do seksu; mężczyznom łatwiej przychodzi seks bez uczuć, u kobiet jest to o wiele trudniejsze.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 19:30   #8
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Polecam książki Lwa-Starowicza, ja na razie przeczytałam "O mężczyźnie", z tej serii jest też "O kobiecie" i "O miłości". No i stety czy niestety, kobiety i mężczyźni różnią się, choćby podejściem do seksu; mężczyznom łatwiej przychodzi seks bez uczuć, u kobiet jest to o wiele trudniejsze.
Statystycznie.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 19:53   #9
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Statystycznie.
Statystyki nie są tak kłamliwe, jak ludzie by chcieli. Aczkolwiek o Starowiczu akurat złe opinie słyszę, chociaż nie czytuję bo to nie mój typ literatury.

Że tak powiem, w życiu chyba więcej sytuacji widzę, że kobiety dużo gadaja o tym co trzeba, a potem patrzą na faceta i 'no rusz tylek to zrobic'. Bo ona się brzydzi, bo ona nie umie, bo paznokcie, bo ona nie [...]. Od tego jest on.
On może i się będzie obijał ale w końcu zrobi.
Poza tym Thatcher chyba mówi o swoich kolegach lordach, posiadających służbę. Na polskie warunki moim zdaniem to nie jest prawda.

A w polityce jakoś u jednych i u drugich nie widzę rozwagi. Jak już nawet coś zrobią to często na szybko i nie myśląc o konsekwencjach.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 19:57   #10
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Statystycznie.
O ile seks bez uczuc może przyjśc przedstawicielom obu płci równie łatwo, o tyle jednak kobiety mają z tym poźniej problem (wyrzuty sumienia etc).

Też jestem zdania, że ludzie sa różni. Ja wychodzę z założenia, że mój mężczyzna robi wiele rzeczy lepiej ode mnie- więc niech to on to robi- m. in. gotowanie

Są kobiety samowystarczalne, s ai takie, które same okna nie otworzą bo jeszcze popsują są mężczyzni nieumiejący obsłużyc pralki, sa i tacy, którzy są przedszkolankami.

Co do tej tezy- kto dużo mówi, a kto robi- wystarczy popatrzeć- kto w szkole odrabia częściej pracę domową, a kto ją odpisuje
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 19:58   #11
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Statystyki nie są tak kłamliwe, jak ludzie by chcieli. Aczkolwiek o Starowiczu akurat złe opinie słyszę, chociaż nie czytuję bo to nie mój typ literatury.
Mogę wiedzieć, jakie są te złe opinie?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 20:04   #12
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
O ile seks bez uczuc może przyjśc przedstawicielom obu płci równie łatwo, o tyle jednak kobiety mają z tym poźniej problem (wyrzuty sumienia etc).

Też jestem zdania, że ludzie sa różni. Ja wychodzę z założenia, że mój mężczyzna robi wiele rzeczy lepiej ode mnie- więc niech to on to robi- m. in. gotowanie

Są kobiety samowystarczalne, s ai takie, które same okna nie otworzą bo jeszcze popsują są mężczyzni nieumiejący obsłużyc pralki, sa i tacy, którzy są przedszkolankami.

Co do tej tezy- kto dużo mówi, a kto robi- wystarczy popatrzeć- kto w szkole odrabia częściej pracę domową, a kto ją odpisuje
a skąd taki wniosek?

laski mają problem z seksem bez zobowiązań bo wydziela się u nich oksytocyna co raczej nie wiele ma wiele wspólnego z rzekomymi wyrzutami sumienia.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 20:13   #13
Ostre wasabi
Zadomowienie
 
Avatar Ostre wasabi
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin :D
Wiadomości: 1 733
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Nie da się wskazać cechy charakteru, którą można określić w 100% męską albo w 100% żeńską.

Np. fochy przypisuje się żeńskiej części ludzkości, a jak widzimy na wizaż - jednak wiele panów lubi takim fochem zarzucić

Potrafię wykonać proste typowe męskie czynności w moim mieszkaniu, jednak ze względu na brak siły w łapach muszę zdać się na mego mężczyznę kiedy chodzi o przesuwanie szaf czy dźwiganie ciężkich mebli.

On potrafi obsługiwać pralkę, poprasować, razem sprzątamy.

Zauważyłam też zmienność takiej cechy: ja mam dni kiedy mogę nawijać ciągle, żeby potem kilka dni być raczej małomówna i ustępuję wtedy pola do popisu partnerowi, który też lubi o dupie maryni poopowiadać i poplotkować o kolegach z pracy
__________________
To all these greedy people
Trying to feed on what is mine
You've got to fill your hunger
And stop fucking with my mind
I know it's time to leave these places far behind

Ostre wasabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 20:31   #14
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mogę wiedzieć, jakie są te złe opinie?
Że jest mizoginem z tego co pamiętam, ale to była chyba opinia feminoteki, więc przypuszczam, ze 'albo dobrze albo wcale'.

Ja tam mam mega wyrzuty po pocałunku czy spotkaniu bez zobowiazań, więc ja się totalnie wpisuję w te statystyki.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 20:36   #15
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Że jest mizoginem z tego co pamiętam, ale to była chyba opinia feminoteki, więc przypuszczam, ze 'albo dobrze albo wcale'.
Aha...jakoś niespecjalnie chce mi się w to wierzyć
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 20:43   #16
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Że jest mizoginem z tego co pamiętam, ale to była chyba opinia feminoteki, więc przypuszczam, ze 'albo dobrze albo wcale'.

Ja tam mam mega wyrzuty po pocałunku czy spotkaniu bez zobowiazań, więc ja się totalnie wpisuję w te statystyki.
Ale nie każda ma.
Każdy jest inny. Biorąc pod uwagę większa populacje pewne schematy się nakreśla, ale to nie oznacza że każda baba jest porządnicka i gadatliwa, a facet bezmózgi maczo (chociaż jeśli chodzi o domyślanie się to takie coś u nich nie istnieje).
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 20:54   #17
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Aha...jakoś niespecjalnie chce mi się w to wierzyć
Nie czytałam go osobiście ale swojego czasu śledziłam feminotekę na fb, w końcu wywaliłam bo to była jakaś paranoja. Coś tam czasem wspominały o nim między aferą z 'bułeczką' i 'wózkowymi'.

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Ale nie każda ma.
Każdy jest inny. Biorąc pod uwagę większa populacje pewne schematy się nakreśla, ale to nie oznacza że każda baba jest porządnicka i gadatliwa, a facet bezmózgi maczo (chociaż jeśli chodzi o domyślanie się to takie coś u nich nie istnieje).
Nie każda, ale przypuszczam, że wiele. Z tym, że statystyki też nie wiem jak on prowadził. Wiem jaka jestem, ale nikt mnie o zdanie do ankiety nie pytał. Często się stykam z danymi typu 90% konsumentek poleca szampon a na szamponie 'badanie wykonano na grupie 8 kobiet'. Jak widzę, że 'badanie przeprowadzono na grupie 1000 osób w wieku ...' to to już coś mówi i to dość poważnie.

A faceci- jedno co mogę im zarzucic z czystym sumieniem to to, że z góy zakładają że ty wiesz, że oni się tylko chcą zabawić. Bajeruje cię taki, kwiatki, spotkania itd. a potem 'eeee ja myślałem, że to jasne, że to tylko układ a nie związek'.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 21:07   #18
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Nie czytałam go osobiście ale swojego czasu śledziłam feminotekę na fb, w końcu wywaliłam bo to była jakaś paranoja. Coś tam czasem wspominały o nim między aferą z 'bułeczką' i 'wózkowymi'.



Nie każda, ale przypuszczam, że wiele. Z tym, że statystyki też nie wiem jak on prowadził. Wiem jaka jestem, ale nikt mnie o zdanie do ankiety nie pytał. Często się stykam z danymi typu 90% konsumentek poleca szampon a na szamponie 'badanie wykonano na grupie 8 kobiet'. Jak widzę, że 'badanie przeprowadzono na grupie 1000 osób w wieku ...' to to już coś mówi i to dość poważnie.

A faceci- jedno co mogę im zarzucic z czystym sumieniem to to, że z góy zakładają że ty wiesz, że oni się tylko chcą zabawić. Bajeruje cię taki, kwiatki, spotkania itd. a potem 'eeee ja myślałem, że to jasne, że to tylko układ a nie związek'.
candycotton facet by napisal ze go denerwuje jak do niej zarywa że ona już wspólna starośc planuje. Mnie całowanie ani seks bez zobowiązań nie rusza w żadna stronę, ni grzeje ni mierzi, wyrzutów też nie miewam (ale się robiło takie rzeczy jak się było singlem więc nie wiem czemu miałabym).
To że wiele nie znaczy że wszystkie, generalizacje potrafią być krzywdzące dla osób które nie zachowują się tak jak powinny.
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 21:54   #19
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mogę wiedzieć, jakie są te złe opinie?
Mnie podpadł tym, że uważa, że zdrady trzeba wybaczać

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Moje racjonalne podejście do tego stwierdzenia jest takie, że nie wszystkie kobiety są takie same/nie wszyscy mężczyźni są tacy sami, każda uniwersalizacja cech jednej kobiety/jednego mężczyzny na wszystkich przedstawicieli tej płci jest nadużyciem i głupotą, nieważne jaka to cecha.
Podpisuję się pod tym
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 09:55   #20
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
A faceci- jedno co mogę im zarzucic z czystym sumieniem to to, że z góy zakładają że ty wiesz, że oni się tylko chcą zabawić. Bajeruje cię taki, kwiatki, spotkania itd. a potem 'eeee ja myślałem, że to jasne, że to tylko układ a nie związek'.
Na jakiej populacji przeprowadzałaś badania?
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 11:25   #21
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: dyskusja na temat odmienności mężczyzn i kobiet :)

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
candycotton facet by napisal ze go denerwuje jak do niej zarywa że ona już wspólna starośc planuje. Mnie całowanie ani seks bez zobowiązań nie rusza w żadna stronę, ni grzeje ni mierzi, wyrzutów też nie miewam (ale się robiło takie rzeczy jak się było singlem więc nie wiem czemu miałabym).
To że wiele nie znaczy że wszystkie, generalizacje potrafią być krzywdzące dla osób które nie zachowują się tak jak powinny.
Ano to prawda, ja jak kogoś poznaję to patrzę od razu pod tym kątem czy by się nadawał na ojca moich dzieci czy nie XD
Wiesz, to że są kobiety które lubią bez zobowiązań to wiadomo od dawna, tylko tu chyba bardziej chodzi o stworzenie jakiejś statystyki i jasne stwierdzenia kobiety są takie a faceci są tacy. Ale to moim zdaniem (jako osoby tłukącej sobie młotkiem statystykę do głowy przez parę lat) musiałoby zupełnie inaczej wyglądać. Nie można wrzucić miastowych, małomiasteczkowych i wiejskich ludzi do jednego wora, tak samo jak religijnych i niereligjnych, różnych pokoleń i statusów materialnych. Jeden wór to czyste kłamstwo statystyczne. Poza tym też badania europejskie pokazują dużą różnicę między Polkami a np. Francuzkami, a jedne i drugie to kobiety.

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Na jakiej populacji przeprowadzałaś badania?
Oj nie zliczę tego, to z doświadczenia swojego i znajomych.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.