Jak zostać kamerzystką? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-25, 14:46   #1
mazam11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 36
GG do mazam11
Red face

Jak zostać kamerzystką?


Witam. Wcześniej już zakładałam wątek na temat szkoły (co wybrać liceum/technikum) (https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post39944663), ale teraz mam inne pytanie. Doszłam do wniosku, że pójdę do liceum (LO-pol,gef,ang,his). (nie ma technik z moimi zainteresowaniami w pobliżu).

Moje zainteresowania to film. Produkcja, operacja kamer. Znalazłam fajną szkołę filmową w Krakowie (niestety prywatną), do której mogłabym iść po liceum, na profil operatorsko-montażowy. Aby się tam dostać nawet nie trzeba matury (i tak bym zdawała), wystarczy świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej. W przyszłości chciałabym być kamerzystką. Wiem, że są okolicznościowe itd.. kursów, szkół policealnych o takim profilu raczej nie ma? i co mi dadzą takie studia filmowe? gdzie mogłabym pracować?

Mogłabym też po liceum zrobić szkołę policealną, załapać jakąś pracę i potem na te studia filmowe.

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-12-03 o 17:13 Powód: wielkość czcionki
mazam11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 19:28   #2
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak zostać kamerzystką?

Przychodzi mi do głowy tylko łódzka filmówka. To jest już pewna renoma.
Można też studiować takie rzeczy za granica, no ale to ściśle studia. Prawdę mówiąc nie słyszałam o szkole średniej filmowej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 19:49   #3
mazam11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 36
GG do mazam11
Dot.: Jak zostać kamerzystką?

No ale są też inne szkoły filmowe, nie tylko w Łodzi.
W tym przypadku np. w Krakowie, tylko że prywatna.
mazam11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 19:54   #4
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak zostać kamerzystką?

No tak, ale w Łodzi jest państwowa i ma renomę. Zależy jak planujesz swoją przyszłość, czy chcesz iść na studia, czy wolisz szkołę policealną, czy chcesz się sama utrzymywać, itd. Za granicą są też różne studia i szkoły filmowe, jeśli bierzesz pod uwagę wyjazd.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 23:39   #5
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Jak zostać kamerzystką?

Cytat:
Napisane przez mazam11 Pokaż wiadomość
Witam. Wcześniej już zakładałam wątek na temat szkoły (co wybrać liceum/technikum) (https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post39944663), ale teraz mam inne pytanie. Doszłam do wniosku, że pójdę do liceum (LO-pol,gef,ang,his). (nie ma technik z moimi zainteresowaniami w pobliżu).

Moje zainteresowania to film. Produkcja, operacja kamer. Znalazłam fajną szkołę filmową w Krakowie (niestety prywatną), do której mogłabym iść po liceum, na profil operatorsko-montażowy. Aby się tam dostać nawet nie trzeba matury (i tak bym zdawała), wystarczy świadectwo ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej. W przyszłości chciałabym być kamerzystką. Wiem, że są okolicznościowe itd.. kursów, szkół policealnych o takim profilu raczej nie ma? i co mi dadzą takie studia filmowe? gdzie mogłabym pracować?


Mogłabym też po liceum zrobić szkołę policealną, załapać jakąś pracę i potem na te studia filmowe.
Najlepsza szkoła montażu jest w Czechach. Tylko zapomniałam gdzie, to było kilka lat temu jak dostałam tą informację
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 03:23   #6
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Jak zostać kamerzystką?

Zależy czy chcesz zostać operatorką czy kamerzystką (oczywiście mówię o czymś ambitniejszym, niż kręcenie ślubów, bo to w sumie z miejsca można robić). Jeśli to pierwsze to w sumie tylko szkoły filmowe, o łódzkiej filmówce nawet nie ma co mówić trzeba albo mieć ogromne znajomości albo być geniuszem. Ale szkoła w Katowicach jest bardzo dobra (państwowa), ma świetną kadrę, łatwiej się dostać i atmosfera lepsza. Oczywiście trzeba mieć już doświadczenie i "teczkę" z etiudami, zdjęciami itd.
Jeśli zwykłą kamerzystką w sumie szkół specjalnych nie trzeba, ale trzeba... widzieć. I rzeczą podstawową jest doskonała umiejętność robienia zdjęć. W poprzednim moim wątku pisałam o technikum fotograficznym, może w przypadku takich planów to opcja dla Ciebie. Wcześniej pogardziłam trochę tymi weselami, ale to jest pierwsza okazja do zdobywania doświadczenia, bo ono jest podstawą, a przy okazji można dorobić.

I ja w Twoim wieku też miałam podobne marzenia, niestety wciąż znaną reżyserką nie jestem
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 09:00   #7
Cecylllia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zostać kamerzystką?

Jest wiele miejsc w których mogłabyś pracować choćby w jakims studiu filmowym.

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-12-03 o 17:14 Powód: link w słowie
Cecylllia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-28 10:00:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.