filtr Avene a podlad Kanebo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-13, 10:38   #1
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526

filtr Avene a podlad Kanebo


Mam pytanie odnosne tych dwoch kosmetykow.
Kupilam podklad Kanebo- LIQUID FINISH- bo jako jedyny radzi sobie
z moimi problemami.
Uzywam tez mleczka Avene , niestety podklad ma filtr 10.
Czy w takim razie bedzie mi on destabilizowal filtr Avene??
Nie chcialabym za zadne skarby zmieniac podkladu
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 11:08   #2
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: filtr Avene a podlad Kanebo

Avene jest bez Parsolu, więc można na niego używać wszystko.

Było o tym chyba już ze 100 razy, radzę z uwagą poczytać wątki np.o filtrach i makijażu.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 13:49   #3
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: filtr Avene a podlad Kanebo

chyba mnie zle zrozumialas!
Wiem i czytalam wiecej niz 100 razy, ze na filtry Avene mozna klasc
kazda kolorowke.
Niestety podklad Kanebo ma juz filtr i chodzilo mi o to czy nie zdestabilizuje
Avene.
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 14:00   #4
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: filtr Avene a podlad Kanebo

Cytat:
Napisane przez agunia37
chyba mnie zle zrozumialas!
Wiem i czytalam wiecej niz 100 razy, ze na filtry Avene mozna klasc
kazda kolorowke.
Niestety podklad Kanebo ma juz filtr i chodzilo mi o to czy nie zdestabilizuje
Avene.
No to skoro można kłaść każdą kolorówkę i wiesz o tym, to jaki widzisz problem, bo ja żaden.
Filtr w Kanebo nie zdestabilizuje Avene, bo Avene nie ma Parsolu.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 14:39   #5
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: filtr Avene a podlad Kanebo

ale Basia zawsze radziła nie mieszać ze sobą filtrów różnych firm i dotyczyło to chyba wszystkich filtrów, a nie tylko Parsolu.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 14:52   #6
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: filtr Avene a podlad Kanebo

Pamiętam taki watek o filtrach i makijażu, że najlepiej, żeby podkład nie miał filtra, bo wtedy się nic nie dzieje.
Wiele dziewczyn używa z powodzeniem Kanebo na Avene.
Mieszanie filtrów róznych firm też już zostało rozpracowane przez laborantki.
Znalazłam wątek o używaniu Kanebo na Avene i Basia wypowiadała się pozytywnie:

"Ótóż podkładu Liquid Finish Kanebo tu wspomnianego nie odstawię, bo poza tym, że daje ładny efekt, to jako jedyny mnie nie podrażnia i nie wywołuje wysypu pryszczy - pomaga mi zachować równowagę pomiędzy tłusta trądzikową a wrażliwą, skłonną do podrażnień i odwodnienia cerą. (...)
Czy dobrze sobie wykoncypowałam, że jedynie Avene się z moim podkładem nie pogryzie, bo ma to samo co on (czyli cynamona i dwutlenek tytanu) plus tinosorby (tu akurat skład 50+)?
* Ethylhexyl methoxycinnamate (octyl methoxycinnamate) 10% - filtr chemiczny UVB
* Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol) 4% - filtr chemiczny UVB/UVA
* Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine) 5% - filtr chemiczny UVB/UVA
* Dwutlenek tytanu (Titanium dioxide) 0,1%- filtr mineralny UVB/UVA II (fale krótkie)
* Tlenek cynku (Zinc Oxide) 0,1% - filtr mineralny UVB/UVA".



Tak, dobry kierunek myslenia - napisała Basia.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-14, 14:57   #7
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: filtr Avene a podlad Kanebo

Nie miesza się różnych typów filtrów, np. mineralny z chemicznym.
Tu jeszcze cytat Z Basi z innego wątku dot. podkładów i filtrów, z którego wynika, że filtr z podkładu destabilizuje głównie Parsol:

"Prawda jest taka, ze cokolwiek nalozone na krem z filtrami, moze miec negatywny efekt na skutecznosc dzialania filtrow, najbardziej optymalnie byloby nic nie nakladac, przyproszyc tylko twarz pudrem, ale nie jest to w praktyce mozliwe dla wiekszosci kobiet, dlatego robimy co mozemy.
Nie da sie okreslic na oko w jakim stopniu mozemy zmniejszyc protekcje danego kremu z filtrami, jako, ze zalezy to od konkretnych skladnikow w kremie z filtrami i skladnikow w podkladzie.
Konkretne filtry wymagaja konkretnych baz, aby mogly skutecznie dzialac, takim prostym jezykim, jedne filtry lubia sie z jednymi i stanowia dobry zespol, wrecz razem dzialaj lepiej niz z osobna, a z innymi nie, wrecz jak sie zbiora razem to tak na siebie zle dzialaja, ze oslabiaja swoje protekcyjne wlasciwosci.
Podklady czesto zawieraja dodatkowo filtry, jak juz wiele z Was wie, sam podklad z filtrami nie moze stanowic wystarczajacej ochrony przeciwslonecznej. Po pierwsze dlatego, ze nakladamy go w zbyt malej ilosci, inaczej osiagnelibysmy efekt sztucznej maski. Po drugie nie spotkalam podkladu, ktory by oferowal skuteczna ochrone UV w pelnym zakresie, zazwyczaj zawieraja one filtry chemiczne chroniace w zakresie UVB, oraz zawieraja tez filtry mineralne, ktorych w tym wypadku glowna rola jest bycie pigmentem, ktory ma nadawac kolor podkladowi i dawac efekt kryjacy, tonujacy itd.
Ogolnie obecnosc filtrow w podkladach jest minusem, gdyz same w sobie nie ochronia, a moga tylko wejsc w konflikt z kremem z filtrami. Na przyklad filtr UVA - Parsol 1789 nie lubi sie bardzo z filtrem UVB Octyl methoxycinnamate, ktory jest czesto dodawany do podkladow, w ten sposob podklad moze zle wplynac na krem z filtrami. Sa na to sposoby, stad mozna je spotkac razem, maja sie dobrze tylko wtedy, gdy zastosuje sie inne skladniki stabilizujace Parsol 1789, ktory sam w sobie jest bardzo niestabilny. Parsol 1789 nie lubi sie tez zbyt bardzo z dwutlenkiem tytanu, ale sa sposoby by to ominac, dlatego mozna spotkac w kremach z filtrami takie polaczenie, jednak gdy Parsol 1789 spotka sie z dwutlenkiem tytanu z podkladu to juz nie wiadomo jak to sie skonczy. Jesli dwutlenek tytanu jest w otoczce, a taki jest obecnie glownie stosowany w kremach z filtrami to jeszcze nie ma takiego problemu, bo sie nie pogryza z Parsol 1789 ani z zadnym innym filtrem, ale tylko producent wie, jakiego dwutlenku tytanu uzyl w podkladzie i takich infomacji na opakowaniu nie umieszcza. Parsol 1789 tez niezbyt sie ma w obecnosci talku, miki, tlenku cynku, ktore to sa czestym skladnikiem podkladow, pudrow."
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.