Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-12, 20:50   #1
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561

Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.


Co sądzicie o takim facecie? Bo niby logiczne, że matka to matka, rodzina najważniejsza itd., ale taki tekst jest moim zdaniem przesadą. I to nie wypowiedziany w jakiejś ciężkiej kłótni, tylko przy wymianie zdań. Zabolałoby Was to?
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:05   #2
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Babcia mi powiedziała kiedyś, że jedyną kobietą, która jest wierna do końca jest matka :d Na jej dziecku się sprawdziło, żona zostawiła, dzieci się nie przyznają itd A matka dalej jest, można do niej zawsze przyjść na zupe itd :d

Ogólnie pogląd jest ok, no chyba, że człowiek jest maminsynkiem ;d Ale z drugiej strony też trochę bez sensu bo te dwie kobiety grają całkiem inne role w życiu mężczyzny :d

Koniec końców kochanki się zmienia a matka zawsze jest jedna.
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:07   #3
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Co sądzicie o takim facecie? Bo niby logiczne, że matka to matka, rodzina najważniejsza itd., ale taki tekst jest moim zdaniem przesadą. I to nie wypowiedziany w jakiejś ciężkiej kłótni, tylko przy wymianie zdań. Zabolałoby Was to?
Uciekłabym odrazu
Bo moim zdaniem obie: Mama i patnerka powinny być na jednym "poziomie" ważności. Takie wyznanie zalatuje maminsynkiem i późniejszymi problemami. Mężczyzna powinien kochać swoją kobietę równie ważnie jak i Mamę. Inaczej ale równie mocno. I żadnej nie stawiać nad tą drugą
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:08   #4
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

nie to, że zabolało, po prostu nie zaakceptowałabym partnera z takim poglądem. Uważam, że między innymi po to człowiek dorasta i tworzy z drugim człowiekiem odrębną jednostkę rodzinną (jakkolwiek to brzmi ), żeby jednak partner czy partnerka była ważniejsza, a mamę można przecież dalej kochać i szanować.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:08   #5
Kyarii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 813
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Dokładnie, związek z facetem myślącym w ten sposób jest z góry skazany na porażkę. Nawet jakbyś próbowała go zmienić, to i tak zostaje jego matka, bo pewnie to ona go tak wychowała i wpajała mu takie postawy..
Kyarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:09   #6
xvxaniaxvx
Raczkowanie
 
Avatar xvxaniaxvx
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

matka, matką ale jeżeli facet chce stworzyć rodzine, to raczej musi to zrobić z kobietą a nie z matką, także ja tego nie uznaje i bardzo mnie to drażni. Miałam tak swego czasu ze swoim obecnym tż, bardzo był za swoją matką, musiał być u niej 4 razy w tygodniu i w każde święta, a jak zaczęłam robić o to 'wojne' to twierdził, że chce go odseparować od matki i mam lepiej się nie zagalopowywać -.- no ale skończyło się dzięki bogu jak zajarzył, że mamusia to konkretna manipulantka i sam się od niej odseparował ale niektórzy nie mają niestety takiego szczęścia. Uważam, że jeżeli coś jest normalną, zdrową relacją to spoko, ale jeżeli mamusia jest ważniejsza od kobiety która ma być przyszłą żoną to zwiewać jak najdalej od takiego delikwenta.
xvxaniaxvx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:09   #7
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Co sądzicie o takim facecie? Bo niby logiczne, że matka to matka, rodzina najważniejsza itd., ale taki tekst jest moim zdaniem przesadą. I to nie wypowiedziany w jakiejś ciężkiej kłótni, tylko przy wymianie zdań. Zabolałoby Was to?
Mnie by zabolało.
Rodzina rodziną? Fecet + jego kobieta = rodzina (przynajmniej ja tak to widzę). Facet jest odpowiedzialny za rodzinę, którą założył. To ona powinna być na pierwszym miejscu. I nie zgadzam się z tym, że rodzina matki powinna być na pierwszym miejscu, a rodzina "jego i "żony*" na drugim. (*żona -przyjmuję roboczo).
Jasne, matka to matka -zawsze będzie miała ważne miejsce w jego życiu. Nie wiem jak można rozwiązać dylemat -matka czy żona. Wydaje mi się, że mimo wszystko facet powinien w pierwszej kolejności zadbać o żonę.
Oczywiście zakładam, ze pomoc żonie i matce jest identyczna, tak samo niezbędna itp.

Bałabym się też, że taki facet jest niedojrzały i że nie stworzy związku partnerskiego, że będzie się liczyło nie zdanie jego i żony, tylko jego, żony i Mamusi, w takim negatywnym znaczeniu.

A słowa "nigdy nie będziesz na pierwszym miejscu" na pewno by mnie zabolały.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 21:10   #8
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Facet jest strasznie rozpieszczony. Ma 35 lat, a matka przyniosłaby mu daktyle z lasów równikowych natychmiast, gdyby miał ochotę. A on nie protestuje. Nigdy. Kiedy boli go żołądek, dzwoni do niej 3 razy dziennie, żeby się doradzić. To jest normalne Waszym zdaniem?

Ona raczej nie jest temu winna, bo nie jest supernachalna, moja mama też by zrobiła dla mnie to wszystko, ale już za młodu mówiłam "nie", bo chciałam być samodzielna. Chodzi o to, że on to przyjmuje jako dobro oczywiste, że matka mu robi kurczaka w panierce o 23. Nie mieszkają razem, ale w tej samej klatce.

Powiedziałam mu o tym, powiedział, że szanuje moją opinię, ale jej nie podziela i nie interesuje go moje zdanie w tym wypadku. Nigdy, w żadnej innej kwestii mi tak nie powiedział.

Edytowane przez 201607050913
Czas edycji: 2013-01-12 o 21:14
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:10   #9
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

dla mojego Tzta to ja mam byc najwazniejsza i tak ma mowic
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:13   #10
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Facet jest strasznie rozpieszczony. Ma 35 lat, a matka przyniosłaby mu daktyle z lasów równikowych natychmiast, gdyby miał ochotę. A on nie protestuje. Nigdy. Kiedy boli go żołądek, dzwoni do niej 3 razy dziennie, żeby się doradzić. To jest normalne Waszym zdaniem?
To, co powiedział, to jedno.
To, jak się zachowuje to drugie.
Czy normalne? Hmm.. myślę, że mieści się w granicach normalności ;p taki rozpieszczony facet. Ja bym tego nie zaakceptowała. Ale też nie pociągałby mnie facet, który jest aż tak zależny od mamy.
Jednej to będzie pasowało, drugiej nie.
Ale taki facet się raczej nie zmieni. Nieważne, czy robi tak tylko z wygody czy dlatego, że jest słaby psychicznie.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:15   #11
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

A dla mnie powinno być na równi
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 21:18   #12
Gucci_rush
Raczkowanie
 
Avatar Gucci_rush
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 147
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

z mamą sobie zycia nie ulozy - bynajmniej etycznie mowiac nie powinien.. dzielenie na to kto jest wazniejszy jest wg mnie nie w porzadku. natomiast objaw jaki ty przedstawilas droga autorko to zwyczajny mamisynek który juz zawsze z bolacym brzuszkiem bd leciec do mamy. zapewne mama rowniez zadecyduje o dzieciach, urzadzeniu waszej sypialni i zawsze lepiej ugotuje od ciebie
__________________
58 --> 57--> 56 --> 55 --> 54 --> 53 --> 52 -->51 -->50 !
Gucci_rush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:24   #13
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez Gucci_rush Pokaż wiadomość
z mamą sobie zycia nie ulozy - bynajmniej etycznie mowiac nie powinien.. dzielenie na to kto jest wazniejszy jest wg mnie nie w porzadku. natomiast objaw jaki ty przedstawilas droga autorko to zwyczajny mamisynek który juz zawsze z bolacym brzuszkiem bd leciec do mamy. zapewne mama rowniez zadecyduje o dzieciach, urzadzeniu waszej sypialni i zawsze lepiej ugotuje od ciebie
Ale ona się nie wtrąca. To on ją wykorzystuje. Ona czasem mnie pyta nawet, szczerze bez żadnej ironii, czy się nie gniewam, że przyniosła obiad (bo on ją prosił, miał ochotę na jej danie, nie moje).

Jak ja jestem w domu to moja mama ma podobny charakter i jak przesadza z dbaniem o mnie to mówię jej "daj spokój, odpocznij". No nie potrafiłabym tak, nie umiem tego zrozumieć

Potrafi skomleć jej że go boli gardło, ona przychodzi z całym arsenałem tabletek (on jest hipochondrykiem, ja mam zupełnie inne podejście, uważam, że tego nie potrzebuje bo dałam mu pastylki na gardło i zrobiłam mleko z miodem i czosnkiem, wychodzę na taką, co o niego nie dba bo nie leci do apteki od razu po milion innych, potem osłonowych, jogurtów, trzy rodzaje syropów i specjalne menu na kolację).

W takich sytuacjach cała jego rodzina napędza jego hipochondrię, przy zwykłym przeziębieniu czy niestrawności są postawieni na nogi jakby umierał w szpitalu. Mam wrażenie, że on uwielbia te sytuacje.

Edytowane przez 201607050913
Czas edycji: 2013-01-12 o 21:39
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:32   #14
Scarlet_fever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 65
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Ale matka zawsze będzie ważniejsza o czym świadczy to ,że partnerów możemy mieć wielu i każdego pokochamy a rodziców <jeśli nie ma patologi> mamy jednych i kochamy tak samo.
Ale wydaje mi się ,że jest to tak inne uczucie ,że nie ma co wysnuwać teorii o tym kto jest ważniejszy.
Tak samo dziecinne jest powiedzenie kobiecie ,że nigdy nie będzie ważniejsza od matki jak i wymaganie kobiety ,żeby to ona była najważniejsza.
Scarlet_fever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:36   #15
DakotaK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 19
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Ale ona się nie wtrąca. To on ją wykorzystuje. Ona czasem mnie pyta nawet, szczerze bez żadnej ironii, czy się nie gniewam, że przyniosła obiad (bo on ją prosił, miał ochotę na jej danie, nie moje).

Jak ja jestem w domu to moja mama ma podobny charakter i jak przesadza z dbaniem o mnie to mówię jej "daj spokój, odpocznij". No nie potrafiłabym tak, nie umiem tego zrozumieć

Potrafi skomleć jej że go boli gardło, ona przychodzi z całym arsenałem tabletek (on jest hipochondrykiem, ja mam zupełnie inne podejście, uważam, że tego nie potrzebuje bo dałam mu pastylki na gardło i zrobiłam mleko z miodem i czosnkiem, wychodzę na taką, co o niego nie dba bo nie leci do apteki od razu po milion innych, potem osłonowych, jogurtów, trzy rodzaje syropów i specjalne menu na kolację).
Jesli jego mamie by to nie pasowalo, to by tego nie robila. Skoro lata na kazde jego zawolanie, to najwyrazniej jej sie to podoba. Uciekalabym od kogos takiego, nigdy nie bedziesz na pierwszsym miejscu. Bedzie mamusia, a potem Ty. Wspolczuje.
DakotaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:43   #16
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez DakotaK Pokaż wiadomość
Jesli jego mamie by to nie pasowalo, to by tego nie robila. Skoro lata na kazde jego zawolanie, to najwyrazniej jej sie to podoba. Uciekalabym od kogos takiego, nigdy nie bedziesz na pierwszsym miejscu. Bedzie mamusia, a potem Ty. Wspolczuje.

Tyle powiem.

Przed ucieczką chciałabym spróbować coś zmienić, ale on nie chce o tym rozmawiać bo twierdzi, że nie rozumiem. Zawsze warto najpierw próbować, ale przecież to jest skazane od razu na porażkę, znacie w ogóle taki przypadek że facet wyszedł z tego?

Edytowane przez 201607050913
Czas edycji: 2013-01-12 o 21:45
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:46   #17
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Co sądzicie o takim facecie? Bo niby logiczne, że matka to matka, rodzina najważniejsza itd., ale taki tekst jest moim zdaniem przesadą. I to nie wypowiedziany w jakiejś ciężkiej kłótni, tylko przy wymianie zdań. Zabolałoby Was to?
ja bym brała nogi za pas, bo nie w smak mi tworzyć trójkąt zamiast związku.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:49   #18
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Co sądzicie o takim facecie? Bo niby logiczne, że matka to matka, rodzina najważniejsza itd., ale taki tekst jest moim zdaniem przesadą. I to nie wypowiedziany w jakiejś ciężkiej kłótni, tylko przy wymianie zdań. Zabolałoby Was to?
O takim facecie sądzę, że nie byłby dobrym materiałem na mojego partnera.

Kiedy człowiek zakłada własną rodzinę to ona powinna być najważniejsza i tyle.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:51   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Facet jest strasznie rozpieszczony. Ma 35 lat, a matka przyniosłaby mu daktyle z lasów równikowych natychmiast, gdyby miał ochotę. A on nie protestuje. Nigdy. Kiedy boli go żołądek, dzwoni do niej 3 razy dziennie, żeby się doradzić. To jest normalne Waszym zdaniem?

Ona raczej nie jest temu winna, bo nie jest supernachalna, moja mama też by zrobiła dla mnie to wszystko, ale już za młodu mówiłam "nie", bo chciałam być samodzielna. Chodzi o to, że on to przyjmuje jako dobro oczywiste, że matka mu robi kurczaka w panierce o 23. Nie mieszkają razem, ale w tej samej klatce.

Powiedziałam mu o tym, powiedział, że szanuje moją opinię, ale jej nie podziela i nie interesuje go moje zdanie w tym wypadku. Nigdy, w żadnej innej kwestii mi tak nie powiedział.
Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Ale ona się nie wtrąca. To on ją wykorzystuje. Ona czasem mnie pyta nawet, szczerze bez żadnej ironii, czy się nie gniewam, że przyniosła obiad (bo on ją prosił, miał ochotę na jej danie, nie moje).

Jak ja jestem w domu to moja mama ma podobny charakter i jak przesadza z dbaniem o mnie to mówię jej "daj spokój, odpocznij". No nie potrafiłabym tak, nie umiem tego zrozumieć

Potrafi skomleć jej że go boli gardło, ona przychodzi z całym arsenałem tabletek (on jest hipochondrykiem, ja mam zupełnie inne podejście, uważam, że tego nie potrzebuje bo dałam mu pastylki na gardło i zrobiłam mleko z miodem i czosnkiem, wychodzę na taką, co o niego nie dba bo nie leci do apteki od razu po milion innych, potem osłonowych, jogurtów, trzy rodzaje syropów i specjalne menu na kolację).

W takich sytuacjach cała jego rodzina napędza jego hipochondrię, przy zwykłym przeziębieniu czy niestrawności są postawieni na nogi jakby umierał w szpitalu. Mam wrażenie, że on uwielbia te sytuacje.
Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość

Tyle powiem.

Przed ucieczką chciałabym spróbować coś zmienić, ale on nie chce o tym rozmawiać bo twierdzi, że nie rozumiem. Zawsze warto najpierw próbować, ale przecież to jest skazane od razu na porażkę, znacie w ogóle taki przypadek że facet wyszedł z tego?
ale nie rozumiesz, że on z tego nie wyjdzie, bo on nie widzi w tym problemu?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 21:54   #20
Gucci_rush
Raczkowanie
 
Avatar Gucci_rush
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 147
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

tylko jesli kiedys matka straci na to wszystko siły, to zapewne jej rola spadnie na twoja osobe. z tego co widze nie pozwalasz sobie na to i slusznie, tylko ze to bedzie objawem twojego braku zaangazowania/troski/poczucie bezpieczenstwa przez jego osobe.
ktos wyzej przytoczyl,ze matce to widocznie odpowiada. to ja podam przyklad. moja babcia zrobila z mojego ojca i jego siostry kaleki zyciowe. jakby mogla to by im du pu podcierala pomimo ich wieku. prawda jest przykra, ale oni nie radza sobie zyciowo teraz. ona nie ma sily, ani najmniejszej checi robic tego wszystkiego codziennie za nich, sprzatac po nich lozek, scielic ich do spania, gotowac, zmywac ,sprzatac ,prac bla bla ale robi to bo kobicina ma dobre serce i uwaza,ze jak sie pasozytami nie zajmie to sobie nie poradza ' przeciez ktos to zrobic musi, samo sie nie zrobi'
__________________
58 --> 57--> 56 --> 55 --> 54 --> 53 --> 52 -->51 -->50 !
Gucci_rush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:54   #21
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Co sądzicie o takim facecie? Bo niby logiczne, że matka to matka, rodzina najważniejsza itd., ale taki tekst jest moim zdaniem przesadą. I to nie wypowiedziany w jakiejś ciężkiej kłótni, tylko przy wymianie zdań. Zabolałoby Was to?
Zaboleć by nie zabolało. Ale wiałabym gdzie pieprz rośnie, za nic nie chciałabym być z facetem który ma takie podejście.
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:58   #22
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Ale ona się nie wtrąca. To on ją wykorzystuje. Ona czasem mnie pyta nawet, szczerze bez żadnej ironii, czy się nie gniewam, że przyniosła obiad (bo on ją prosił, miał ochotę na jej danie, nie moje).
tyle dobrego w tym wszystkim, że to nie matka usiłuje się narzucać tylko on to uwielbia inicjować i wykorzystywać, a jej to pasuje i lata z kurczaczkiem zamiast zdzielić ścierą przez łeb.
Cytat:
i nie interesuje go moje zdanie w tym wypadku.
jaka ugrzeczniona forma chamstwa.

Ogólnie to większy problem jest raczej wtedy, kiedy mamusia nie chce puścić synka, synowa jest wrogiem a w najlepszym razie obca i mąż lata na zawołanie do mamusi. Ty masz chyba troszkę inaczej, mamusia nie woła, to synek sam leci (może jakby za nią tak nie latał to by nie była dla Ciebie taka miła ).
Ogólnie ja tego nie widzę, i gdybym usłyszała coś takiego wprost od faceta (wiadomo, że matka/rodzina to matka, dla każdej ze stron) to bym mu odpowiedziała, że (jak to mnie ''zaraziła'' Drabina ) chyba mu sufit na łeb spadł.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 21:58   #23
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Co sądzicie o takim facecie? Bo niby logiczne, że matka to matka, rodzina najważniejsza itd., ale taki tekst jest moim zdaniem przesadą. I to nie wypowiedziany w jakiejś ciężkiej kłótni, tylko przy wymianie zdań. Zabolałoby Was to?
jeszcze zależy, co przez to dokładnie rozumie Matkę ma się w końcu jedną... Dopóki nie idą za tym żadne czyny (czyli zaniedbywanie partnerki z powodu matki) to bym stwierdziła, ze to niegroźne. Gorzej, gdyby zostawiał partnerkę w potrzebie, bo mamusia go zawoła
Nie zabolałoby mnie, gdyby TŻ mi tak powiedział- stwierdziłabym, że on tak uważa i w porządku.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:03   #24
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez Gucci_rush Pokaż wiadomość
tylko jesli kiedys matka straci na to wszystko siły, to zapewne jej rola spadnie na twoja osobe. z tego co widze nie pozwalasz sobie na to i slusznie, tylko ze to bedzie objawem twojego braku zaangazowania/troski/poczucie bezpieczenstwa przez jego osobe.
I tak właśnie jest. Moje "weź się chłopie w garść" (nie dosłownie) odbiera jako brak troski. A ja jestem opiekuńcza, ale bez przesady! Ileż można przeżywać przeziębienie? Ja potrafię z przeziębieniem chodzić do pracy, robić zakupy, kolację, pozmywać, bo samo się nie zrobi przecież i gdyby nie notoryczne kichanie i kaszel to by się nawet nie zorientował że coś mi jest. I trudno mi żyć z kimś, kto zachowuje się zupełnie inaczej.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:08   #25
Gucci_rush
Raczkowanie
 
Avatar Gucci_rush
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 147
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

po prostu tak zostal wychowany, przyzwyczajony do tego,ze nad ksieciem nalezy nadskakiwac. a co jesli to ty bys stala sie nagle obloznie chora ? zaopiekowalby sie toba ?
__________________
58 --> 57--> 56 --> 55 --> 54 --> 53 --> 52 -->51 -->50 !
Gucci_rush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:11   #26
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

A jakbym z nią o tym porozmawiała? Czy to bardzo bardzo głupi pomysł?

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Gucci_rush Pokaż wiadomość
a co jesli to ty bys stala sie nagle obloznie chora ? zaopiekowalby sie toba ?
Tak, jestem pewna. Ale z pomocą mamy. Kiedy miałam 40 stopni i ostrą grypę, przynosił mi jedzenie... od niej. "Moja mama mówi, że musisz brać to i tamto, jeść to i tamto i bardzo się o Ciebie martwi" etc. Raz kiedyś to ona mi przyniosła lekarstwa, nie on. Potrafił to skomentować: "widzisz, jak o Ciebie dbamy!".

Edytowane przez 201607050913
Czas edycji: 2013-01-12 o 22:15
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:12   #27
Gucci_rush
Raczkowanie
 
Avatar Gucci_rush
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 147
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

pomysl jest ok, tylko po 1 jakie masz z nia relacje, po 2 czy nie wkurzy go to ,ze dzieki tobie traci robota 3 w 1 ?

ok, ale czy potrafilby stanac na nogi wysprzatac dom,zrobic zakupy podawac ci leki? wiesz przyniesc jedzenie ktore jest gotowe z drzwi na przeciwko to nie jest wyczyn na skale swiatowa. chodzi mi o to czy on w ogole potrafi byc samodzielny, byc moze czas odciac pepowine i pokazac mu,ze zycie z kobieta a nie z matka potrafi miec duzo wiecej zalet niz mu sie wydaje
__________________
58 --> 57--> 56 --> 55 --> 54 --> 53 --> 52 -->51 -->50 !

Edytowane przez Gucci_rush
Czas edycji: 2013-01-12 o 22:16
Gucci_rush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:15   #28
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Co sądzicie o takim facecie?
Że nie dojrzał do stworzenia tzw. własnej rodziny.

Cytat:
Bo niby logiczne, że matka to matka, rodzina najważniejsza itd.
Tyle, że partnerka też w którymś momencie może zacząć być częścią rodziny. I co wtedy?

Cytat:
Zabolałoby Was to?
Tak. Zwłaszcza, że nie interesują mnie związki, w których matka jest ważniejsza od partnerki.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:24   #29
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez Gucci_rush Pokaż wiadomość
chodzi mi o to czy on w ogole potrafi byc samodzielny, byc moze czas odciac pepowine i pokazac mu,ze zycie z kobieta a nie z matka potrafi miec duzo wiecej zalet niz mu sie wydaje
Nie wiem. Bo ona zawsze jest.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:29   #30
gabi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca :)
Wiadomości: 699
Dot.: Kiedy facet twierdzi, że jego partnerka nigdy nie będzie ważniejsza, niż matka.

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość

Tyle powiem.

Przed ucieczką chciałabym spróbować coś zmienić, ale on nie chce o tym rozmawiać bo twierdzi, że nie rozumiem. Zawsze warto najpierw próbować, ale przecież to jest skazane od razu na porażkę, znacie w ogóle taki przypadek że facet wyszedł z tego?
nie sama jestem najlepszym przykładem tego, że gdy mamusia jest najważniejsza to nic z tego nie będzie, to on ma chcieć, jak nie chce to nic z tego nie będzie
gabi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.