Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-13, 13:54   #1
awki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 106

Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?


Jestem zniesmaczona fejsbukową kampanią przeciwko Wielkiej Orkiestrze... Jeśli ktoś nie widział:

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphoto...07233700_n.jpg

http://rozterkikatolika.pl/aktualnos...o-wybierasz-2/

Rozumiem, gdyby Caritas finansował specjalistyczną aparaturę, a tak to wychodzi na to, że mamy poskąpić na WOŚP i dawać na Caritas, żeby uratować dzieciaki w Afryce, podczas gdy nasze będą cierpieć... Przecież każdy może dać i na to, i na to, dlaczego katolicka organizacja ma walczyć z innymi formami pomocy? Dla mnie to niepojęte...
awki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:03   #2
Nina_84
Rozeznanie
 
Avatar Nina_84
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 707
GG do Nina_84
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez awki Pokaż wiadomość
Jestem zniesmaczona fejsbukową kampanią przeciwko Wielkiej Orkiestrze... Jeśli ktoś nie widział:

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphoto...07233700_n.jpg

http://rozterkikatolika.pl/aktualnos...o-wybierasz-2/

Rozumiem, gdyby Caritas finansował specjalistyczną aparaturę, a tak to wychodzi na to, że mamy poskąpić na WOŚP i dawać na Caritas, żeby uratować dzieciaki w Afryce, podczas gdy nasze będą cierpieć... Przecież każdy może dać i na to, i na to, dlaczego katolicka organizacja ma walczyć z innymi formami pomocy? Dla mnie to niepojęte...
Edit:doczytałam, miałam chyba błędne dane

Edytowane przez Nina_84
Czas edycji: 2013-01-13 o 14:06 Powód: Doczytałam
Nina_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:07   #3
caroooline
Raczkowanie
 
Avatar caroooline
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 77
GG do caroooline
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

caritas jest bardziej jak dla mnie zaklamana instytucja...czlowiek jest wolny i daje pieniadze tam gdzie chce kazdy ma swoj rozum i wie co wybrac a katolickie media z gory chca sterowac wiezacymi zeby wzbogaic sie i postawic na swoim
__________________
,,Walcz caly czas,a kiedy sie potykasz wstan i probuj jeszcze raz...''
caroooline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:11   #4
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Nie wiem, mam wrażenie, że te wszystkie buntujące akcje to robią katole, którzy TRWAJĄ przy odbiorniku, a ich radio MaRyja. Nigdy nie spotkałam się w kościele czy w szkole z tym, żeby ksiądz buntował ludzi przeciwko WOŚP. U mnie w mieście normalnie wolontariusze stoją pod kościołem. Jak zwykle ci, co najmniej robią, najgłośniej szczekają.

Poza tym wkurza mnie takie gadanie, że WOŚP jest fe i be, bo pieniądze idą na Woodstock, narkotyki itp. (wtf?) Szkoda, że nikt nie pomyśli, ile dzieciaków uratowano dzięki tej szatańskiej akcji, ile szpitale dostały inkubatorów i innego sprzętu dzięki tej zbiórce. Nie widziałam nigdy, żeby Caritas fundował jakieś sprzęty do szpitali, za to widzę u mojego TŻ w domu walające się jedzenie od Caritasu, bo babcia TŻ dostała od znajomej i dała je mamie TŻ.

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2013-01-13 o 14:15
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:13   #5
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Jak dla mnie, Caritas i WOŚP się NIE wykluczają, nie rozumiem po co więc środowiska katolickie bojkotują WOŚP

To, jakie są prywatne (!) opinie Owsiaka, mało mnie interesuje. Zresztą, przytaczany przykład wypowiedzi o eutanazji ciekawie obrósł plotką, z tego co mi wiadomo, brzmiała inaczej, bo była sformułowana w innym kontekście.

Zastanawia mnie fakt, skąd autor tego demotywatora ma info o procencie wykorzystanych pieniędzy - tu oficjalne sprawozdanie WOŚPu za 19 finał: http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files...IX%20Final.pdf Wynika z niego, że wszystkie pieniądze poszły na zakup sprzętu etc

I tak, zgadzam sie, wolę zeby moje pieniądze poszły na realne, bliskie cele - w Polsce, niż na dzieci w Afryce (to, jaka jest realna przyczyna klęk w Afryce to już inny temat ) - jeśli już miałabym wybierać, do jakiej puszki wrzucić. Bo tu przynajmniej widzę wymierne efekty zbiórki (moja mama pracowała na oddziale noworodków i mieli kilka inkubatorów z WOŚPu) i być może keidyś w przyszłości będę zmuszona z nich skorzystać - i mogą uratować życie mnie lub mojemu dziecku.
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:14   #6
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

przeczytałam ten artykuł i dochodzę do wniosku, że niektórzy katolicy zawsze będą się czepiać i nie dociera do nich, że Przystanek Woodstock jest organizowany dzięki kasie od sponsorów, a nie z WOŚPu. uwagi o narkotykach i Hare Krishna pominę milczeniem...
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:17   #7
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

jestem za WOSP. dlaczego?
1. WOSP sie rozlicza na stronie swojej oficjalnie, Caritas nie
2. Wosp nigdy Caritasu nie upluwal, a CAritas WOSP owszem
3. jakos nie widze zeby prokuratura latala za WOSP a CAritas spraw w prokuraturze o wyludzenia i kradzieze ma juz bardzo bardzo duzo.
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 14:18   #8
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Nie życzę nikomu, żeby jego dziecko trafiło na jakikolwiek oddział w szpitalu. Ale na pewno byłaby to okazja dla bojkotujących, by zobaczyć, ile sprzętu, aparatury ma na sobie emblemat czerwonego serduszka. I może by sobie dali na wstrzymanie z podobnym ośmieszaniem się poprzez takie akcje. Dla mnie Caritas i WOŚP się nie wykluczają. Caritas jest po prostu mniej spektakularny, ale też robi bardzo wiele dobrego. A księża zamiast się mieszać do polityki i tego typu spraw może by się zajęli problemami swoich parafian, pomogli jakiejś samotnej matce nie tylko modlitwą.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:19   #9
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez awki Pokaż wiadomość
Jestem zniesmaczona fejsbukową kampanią przeciwko Wielkiej Orkiestrze... Jeśli ktoś nie widział:

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphoto...07233700_n.jpg

http://rozterkikatolika.pl/aktualnos...o-wybierasz-2/

Rozumiem, gdyby Caritas finansował specjalistyczną aparaturę, a tak to wychodzi na to, że mamy poskąpić na WOŚP i dawać na Caritas, żeby uratować dzieciaki w Afryce, podczas gdy nasze będą cierpieć... Przecież każdy może dać i na to, i na to, dlaczego katolicka organizacja ma walczyć z innymi formami pomocy? Dla mnie to niepojęte...
Nie każdy musi dawać i popierać działalność wyżej wymienionych organizacji. Ja na Caritas nie daję, na WOŚP coś zawsze. Nie przejmuj się tym co wypisują jacys fanatycy. To jest zdanie pojedynczej osoby, a nie oficjalne stanowisko kościoła.
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:20   #10
ignea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 387
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Mam mocno nieprzychylny stosunek do instytucji zwanej kościołem rzymskokatolickim, ale nie popadajmy w paranoję. Używanie słowa "katolik" jest w tym wypadku bardzo krzywdzące, bo te "rozterki" mają raczej - jak słusznie zauważono wyżej - radiomaryjni fanatycy, a nie szeroko pojęci katolicy.
Przez wiele lat byłam wolontariuszką i zwykle zajmowałam rewir w pobliżu kościoła, bo tam w niedzielę, w małym miasteczku, przewija się najwięcej ludzi. Zdecydowana większość z nich bardzo chętnie i z własnej inicjatywy wrzucała pieniądze do puszki. Biorąc pod uwagę, że potem szli prosto na mszę w katolickim kościele, byli chyba katolikami?

No i rzeczywiście, zwykle jest właśnie tak, że najgłośniej krzyczą ci, którym nie chce się podjąć żadnej inicjatywy.
Można nie lubić konkretnej osoby (np. Jurka Owsiaka), no można, nikomu nie zabronię przecież, ale wypadałoby umieć oddzielić własne antypatie od obiektywnej pomocy. Jeśli ktoś, niczym niewierny Tomasz, potrzebuje się naocznie przekonać, to może pójść do szpitala. Moja koleżanka żyje dzięki sprzętowi medycznemu z Orkiestry. Dla mnie to wystarczający argument.
ignea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:21   #11
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Sam Caritas nie jest zły, aczkolwiek ma pod opieką wiele osób, które niestety tę pomoc wyłudza.
Jak ktoś ma dylemat, która z akcji jest bardziej etyczna, skuteczna etc. - zawsze może pomóc innej organizacji, co do której nie ma żadnych zastrzeżeń. Bo chyba o pomoc z serca chodzi?
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 14:21   #12
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

żenada naprawdę... kocham po prostu tych Katolików przez duże K, to szukanie wszędzie podstępu, zapatrzenie w siebie... Jak konie z klapkami na oczach będą powtarzać wszelkie brednie,które im akurat pasują tylko po co? Nawet akcje pomocy będą bojkotować? Im więcej organizacji tym lepiej, bo więcej dobrego, ale nie.
Najgorsze jest to, że wielu ludzi tak właśnie myśli...
A potem się leczą w szpitalach i korzystają ze sprzętu od WOŚP!
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:27   #13
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez Szaruch Pokaż wiadomość
przeczytałam ten artykuł i dochodzę do wniosku, że niektórzy katolicy zawsze będą się czepiać i nie dociera do nich, że Przystanek Woodstock jest organizowany dzięki kasie od sponsorów, a nie z WOŚPu. uwagi o narkotykach i Hare Krishna pominę milczeniem...
Woodstock jest organizowany z kasy WOŚP, z procentów. Mają to nawet w statusie i się do tego przyznają.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez fleur05 Pokaż wiadomość
A potem się leczą w szpitalach i korzystają ze sprzętu od WOŚP!
To odłącz ich pd aparatury, bo mają swoje zdanie.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:27   #14
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Boże jak mnie denerwuje krytyka WOŚPu. Oczywiście że WOŚP a o caritasie się nie będę rozpisywać, tego co myślę. Jurek Owsiak - dobrze robi. Nie interesuje mnie nawet pogłoska o tym że bierze coś dla siebie, bo nawet jeśli to mu się należy jak psu buda bo nikt tyle nie robi a z czegoś musi żyć. Jurek górą i koniec, bez sensu bo to żenujący atak na niego.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:27   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

tja... a później kasa z Caritasu się rozpływa. dziwnym trafem nie robią rozliczeń finansowych, a WOŚP musi. w przypadku WOŚPu namacalnie widać pomoc, więc ja im wrzucam.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:27   #16
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Woodstock jest organizowany z kasy WOŚP, z procentów. Mają to nawet w statusie i się do tego przyznają.
Konkretnie jest tak: ,,Pieniądze, dzięki którym organizowany jest Przystanek Woodstock, pozyskiwane są dzięki sponsorom i środkom uzyskanym w ciągu całego roku. Oznacza to, że środki zbierane w ramach styczniowej kwesty są w całości przeznaczane na realizację tematu Finału, czyli zakup sprzętu medycznego.". Jednymi słowy, nikt nie musi się bać, że złotówka, którą da na WOŚP podczas finału pójdzie na tych strasznyyych i złyych ludzi z Przystanku i nie daj borze sosnowy, Hare Kryszna!

Co do Twojego tekstu o odłączaniu od aparatury - niech się sami odłączają, skoro potępiają WOŚP, to chyba nie powinni się zgadzać na podłączenie do aparatury z ich logo? Bo inaczej mi to pachnie hipokryzją.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2013-01-13 o 14:30
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:28   #17
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3862249 8]jestem za WOSP. dlaczego?
1. WOSP sie rozlicza na stronie swojej oficjalnie, Caritas nie
2. Wosp nigdy Caritasu nie upluwal, a CAritas WOSP owszem
3. jakos nie widze zeby prokuratura latala za WOSP a CAritas spraw w prokuraturze o wyludzenia i kradzieze ma juz bardzo bardzo duzo.[/QUOTE]

Dokładnie.
Zbierałam na WOŚP i uczestniczyłam w akcjach, w tym roku nie mogę ale jak najbardziej popieram
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:32   #18
Karo121
Rozeznanie
 
Avatar Karo121
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 954
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Zbierałam pieniądze na Caritas pod kościołem w święto 3 Króli i rzadko kto wrzucał.WOŚP to piękna i szlachetna akcja,nie widzę powodów aby ją potępiać.Na Caritas raczej nie wrzucam bo nie widzę ich realnych działań,równie dobrze mogą zrobić co chcą z pieniędzmi
Karo121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:35   #19
ignea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 387
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
To odłącz ich pd aparatury, bo mają swoje zdanie.
No ale jakie, cholera, swoje zdanie?
Co to jest, konkurs opinii na temat WOŚP czy może losowanie jakieś, że ktoś wylosował "nie lubię"?

Skoro mają swoją jedyną słuszną prawdę i uważają, że wolonatriusze zbierają na to, żeby potem ćpać na jakimś Bardzo Niemoralnym Festiwalu Sekt i robią wszystko, by to światu ogłosić to jakie mają MORALNE prawo leczyć się dzięki tej aparaturze?
Może chociaż do jakiegoś głośnego "przepraszam" by się poczuwali?
ignea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 14:36   #20
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Ja swego czasu zbierałam na PFRON - wierzcie mi, praktycznie każda zagadnięta osoba odpowiadała, że sorry dziewczyny, daję tylko na WOŚP bo widzę, co się dzieje z tymi pieniędzmi. I dlatego moim zdaniem, niektórzy ludzie z KK robią wiele złego rozpowszechniając takie szkalujące opinie - tak, to niektórzy chociaż w tym styczniu robili coś dobrego, dając te kilka złotych na WOŚP. A dzięki czarnej propagandzie KK po prostu przestaną pomagać w ogóle, bo na Caritas czy inną organizację też nie dadzą.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:47   #21
ignea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 387
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Myślę, że nie będzie aż tak źle i ludzie nie zaczną masowo wierzyć w ten stek bzdur. Takie akcje przekonują zwykle przekonanych.
WOŚP i sam Jurek Owsiak są pod takim obstrzałem, że gdyby tylko zniknęła jakaś złotówka to te pieniące się z nienawiści hieny z pewnością by to wykryły. Ale przez dwadzieścia lat nie było żadnej afery i żadne pieniądze nie zniknęły, w przeciwieństwie do tych, które miały np. wspomóc stocznię
ignea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:48   #22
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość

To odłącz ich pd aparatury, bo mają swoje zdanie.
Jasne, mają do niego prawo, ale niech nie psioczą, że WOŚP nic nie robi, a kasa idzie w błoto, bo te sprzęty naprawdę w tych szpitalach są i wszyscy z nich korzystamy.
Jako nastolatka leżałam w szpitalu i pamiętam te serduszka na sprzętach.
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:50   #23
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Najbardziej zapaleni krytykanci WOŚPu to nie tyle katolicy, co katole moim zdaniem.

Zresztą - załóżmy że wrzucam do puszki 20 zł, z czego odsetek równy nawet złotówce trafi na organizację Woodstocku. Pozostała kasa idzie na sprzęt. Tyle osób można dzięki temu uratować, i nie rozumiem, co komu w takim kontekście przeszkadza ten Woodstock nieszczęsny.

Co do Caritasu to się nie znam, więc się nie wypowiem, ale chyba się nie wykluczają nawzajem?
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:50   #24
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Przepraszam, ale kilka razy widziałam, że Caritas pomoc zaczyna od... podania konta. Przecież tak wielka organizacja, na którą kasa spływa cały rok, musi mieć jakieś pieniądze. I jak tak kozaczą, to niech udostępniają rozliczenia. Chyba, że mają coś do ukrycia .
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:50   #25
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Już dawno słyszałam o 'ale' ze strony kościoła co do akcji Owsiaka.

Aż żal komentować.

Jak dla mnie nie ma nawet nad czym się zastanawiać. ładnie podsumowała myha618.
Zgadzam się też, że Jurkowi i reszcie należy się jakiś procent, za zorganizowanie całej akcji, zaangażowanie. Dzięki nim miliony zł idą na słuszne cele, faktycznie widać, że robią coś pożytecznego z tymi pieniędzmi. To, że sami przy tym zarobią, to mało 'szkodliwy' skutek uboczny.

Co do 'katolików'- jak to się mawia 'zobaczysz drzazgę w oku bliźniego, a belki w swoim...'. Hipokryzja i obłuda do potęgi. O pazerności i nienawiści nie wspominając. Jak ktoś taki może być autorytetem?
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:57   #26
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Konkretnie jest tak: ,,Pieniądze, dzięki którym organizowany jest Przystanek Woodstock, pozyskiwane są dzięki sponsorom i środkom uzyskanym w ciągu całego roku. Oznacza to, że środki zbierane w ramach styczniowej kwesty są w całości przeznaczane na realizację tematu Finału, czyli zakup sprzętu medycznego.". Jednymi słowy, nikt nie musi się bać, że złotówka, którą da na WOŚP podczas finału pójdzie na tych strasznyyych i złyych ludzi z Przystanku i nie daj borze sosnowy, Hare Kryszna!

Co do Twojego tekstu o odłączaniu od aparatury - niech się sami odłączają, skoro potępiają WOŚP, to chyba nie powinni się zgadzać na podłączenie do aparatury z ich logo? Bo inaczej mi to pachnie hipokryzją.
Dokładnie.

Swoje zdanie? Hahaha a to dobre swoje zdanie. W takim razie jak już są podłączeni do tej szatańskiej aparatury powinni szybko zmienić to swoje szlachetne zdanie

Niesamowicie mnie wnerwia ta wieczna szopka ze strony kościoła która zazwyczaj nasila się w styczniu, obsmarowywanie Owsiaka z góry na dół, przekręcanie jego wypowiedzi, ciągły bzdurny argument w postaci woodstocku i 'zaćpanych młodych ludzi' Żenada, no żenada, jest mi to ich podejście tak dalekie że wielu rozterek tzw. katolików oprócz tej nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 14:59   #27
awki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 106
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

[1=6291cc2e5cca5cd6ab177e5 efe4c5e0758342977;3862251 9]Nie każdy musi dawać i popierać działalność wyżej wymienionych organizacji. Ja na Caritas nie daję, na WOŚP coś zawsze. Nie przejmuj się tym co wypisują jacys fanatycy. To jest zdanie pojedynczej osoby, a nie oficjalne stanowisko kościoła.[/QUOTE]

Przykro mi, bo link zamieściła na fejsie moja wierząca koleżanka, którą bardzo lubię i szanuję jej zdanie. Zupełnie nie rozumiem takiego myślenia, smutno
awki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 15:07   #28
Kociczka666
Raczkowanie
 
Avatar Kociczka666
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 69
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Ja tam nie mam żadnej rozterki Daję na WOŚP i popieram Owsiaka.
A Caritas? Jak dla mnie to jest niczym.
Kociczka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 15:18   #29
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Pierwsze primo: nie widzę powiązania między tym, jaką wiarę się wyznaje, a tym, jaka organizację się wspiera.
Drugie primo: ja osobiście (choć za katoliczkę się nie uwazam, więc nie wiem, czy moje zdanie ma w tym wątku jakiekolwiek znaczenie) wspieram WOŚP. Dlaczego? Bo ze sprzętem od nich każdego dnia stykam się w szpitalu, na tym sprzęcie pracujemy i widziałam wielokrotnie, jak dzięki temu sprzętowi ratowano życie. A Caritas? Na sobie ich działalności nie doświadczyłam, za to mam sporo negatywnych skojarzeń z osobami tam pracującymi.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 15:24   #30
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Rozterki katolika - WOŚP czy Caritas?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Konkretnie jest tak: ,,Pieniądze, dzięki którym organizowany jest Przystanek Woodstock, pozyskiwane są dzięki sponsorom i środkom uzyskanym w ciągu całego roku. Oznacza to, że środki zbierane w ramach styczniowej kwesty są w całości przeznaczane na realizację tematu Finału, czyli zakup sprzętu medycznego.". Jednymi słowy, nikt nie musi się bać, że złotówka, którą da na WOŚP podczas finału pójdzie na tych [I]strasznyyych i złyych ludzi z Przystanku i nie daj borze sosnowy, Hare Kryszna!
"Wbrew temu co głosi konserwatywna publiczność, [festiwal] nie jest finansowany ze środków zebranych na rzecz WOŚP, lecz jedynie z odsetek, które naliczane są na kontach bankowych fundacji. [1]

W TOK FM: " - Nie jest tak, że z pieniędzy które ktoś wrzuca do skarbonki organizujmy Przystanek. Ale odsetki możemy wydać na to, na co chcemy.Jak to się komuś nie podoba, to może nie wrzucać następnym razem"

BTW, dawajcie sobie na co chcecie, ja tylko komentuję fakty. WOŚP dzięki zebranym środkom finansuje pośrednio Woodstock. Dlaczego nie wyda kasy z procentów też na sprzęt?
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-28 12:27:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.