Samsung Galaxy Trend Plus S7580 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-12, 11:36   #1
Dance18
Raczkowanie
 
Avatar Dance18
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 66

Samsung Galaxy Trend Plus S7580


Chciałabym zapytać posiadaczy tych telefonów bądź nie posiadaczy ale znający odpowiedź na moje pytanie
A mianowicie chciałam zapytać czy w tych tel jest antywirus a jeśli jest to jak się nazywa i gdzie można go znaleźć.
Dance18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 08:27   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Cytat:
Napisane przez Dance18 Pokaż wiadomość
Chciałabym zapytać posiadaczy tych telefonów bądź nie posiadaczy ale znający odpowiedź na moje pytanie
A mianowicie chciałam zapytać czy w tych tel jest antywirus a jeśli jest to jak się nazywa i gdzie można go znaleźć.
Na każdym telefonie z androidem możesz sobie zainstalować antywirus, nie ma wbudowanego.
Tylko zdajesz sobie sprawę, że kolejny program działający w tle to jest morderstwo dla androida, prawda?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 18:47   #3
Ogrodowa58
Przyczajenie
 
Avatar Ogrodowa58
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Nie zgodzę się z tym, że każda aplikacja to zabójstwo, no a zwłaszcza antywirus. Zdajesz sobie sprawę, że ilość trojanów i wirusów na androida jest już przeogromna. Antywirus to podstawa i nie pozwól sobie wmówić, że jest inaczej. Z darmowych możesz sobie zainstalować np. Avasta lub AVG. Co do dużej ilości aplikacji to fakt mogą zamulać jak się ma sprzęt z niskimi parametrami, ale powtarzam, że antywirus to podstawa.
__________________
Biura serwisowane oraz sale konferencyjne - ogrodowa58.pl
Ogrodowa58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 18:56   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Cytat:
Napisane przez Ogrodowa58 Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z tym, że każda aplikacja to zabójstwo, no a zwłaszcza antywirus. Zdajesz sobie sprawę, że ilość trojanów i wirusów na androida jest już przeogromna. Antywirus to podstawa i nie pozwól sobie wmówić, że jest inaczej. Z darmowych możesz sobie zainstalować np. Avasta lub AVG. Co do dużej ilości aplikacji to fakt mogą zamulać jak się ma sprzęt z niskimi parametrami, ale powtarzam, że antywirus to podstawa.
Oczywiście, że to podstawa ale samsung swoimi nakładkami i pierdołowatymi aplikacjami zamulił androida, który już sam jest zamulony.

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Ogrodowa58 Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z tym, że każda aplikacja to zabójstwo, no a zwłaszcza antywirus. Zdajesz sobie sprawę, że ilość trojanów i wirusów na androida jest już przeogromna. Antywirus to podstawa i nie pozwól sobie wmówić, że jest inaczej. Z darmowych możesz sobie zainstalować np. Avasta lub AVG. Co do dużej ilości aplikacji to fakt mogą zamulać jak się ma sprzęt z niskimi parametrami, ale powtarzam, że antywirus to podstawa.
a reklama na wizażu w podpisie nie jest darmowa więc zgłaszam.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 14:19   #5
micl89
Raczkowanie
 
Avatar micl89
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 65
Dot.: Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Każdy antywirus na androida... (nie szukaj aplikacji pod telefon tylko pod platformę).

Tylko po co Ci antywirus? Nie instaluj go bo tylko będzie zżerał baterię i nie będziesz miała z niego większego pożytku. Reaguj doraźnie w przypadku problemów. Maż wrażenie że coś jest nie tak to dopiero wtedy zainstaluj antywirus, przeskanuj telefon (po czym możesz odinstalować aplikację).

---
Owszem jest dużo wirusów... ale gdy nei używasz telefonu w dziwnych celach to raczej wiele śmieci nie złapiesz. Już szmat czasu korzystam z androida... od czasu do czasu gdy przymuli to go skanuję i do tej pory żaden nic nie znalazł...

Edytowane przez micl89
Czas edycji: 2015-02-01 o 14:21
micl89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 15:37   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Cytat:
Napisane przez micl89 Pokaż wiadomość
Każdy antywirus na androida... (nie szukaj aplikacji pod telefon tylko pod platformę).

Tylko po co Ci antywirus? Nie instaluj go bo tylko będzie zżerał baterię i nie będziesz miała z niego większego pożytku. Reaguj doraźnie w przypadku problemów. Maż wrażenie że coś jest nie tak to dopiero wtedy zainstaluj antywirus, przeskanuj telefon (po czym możesz odinstalować aplikację).

---
Owszem jest dużo wirusów... ale gdy nei używasz telefonu w dziwnych celach to raczej wiele śmieci nie złapiesz. Już szmat czasu korzystam z androida... od czasu do czasu gdy przymuli to go skanuję i do tej pory żaden nic nie znalazł...
Antywirusy są po prostu na androida stworzone. To jest jedna platforma, tylko kilka wersji systemu, na boga.

Jak ma się coś dziać i dopiero wtedy zainstalujesz antywirus to już możesz mieć po systemie albo chociażby plikach. Kto słyszał żeby antywirusa instalować jak się przywidzi on ma blokować wirusy a nie je znajdywać jak już są, wtedy to już po ptakach.

A swoją drogą android po prostu muli, więc to, że zamulił to nie jest powód do szukania wirusów
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 21:55   #7
micl89
Raczkowanie
 
Avatar micl89
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 65
Dot.: Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Antywirusy są po prostu na androida stworzone. To jest jedna platforma, tylko kilka wersji systemu, na boga.
Nie rozumiem do czego pijesz... Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź.

Wyraźnie napisałem żeby zainteresowana nie szukała apek pod model telefonu, a używała wyszukiwania w kontekście platformy (w jej przypadku słowo klucz "android")

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Jak ma się coś dziać i dopiero wtedy zainstalujesz antywirus to już możesz mieć po systemie albo chociażby plikach. Kto słyszał żeby antywirusa instalować jak się przywidzi on ma blokować wirusy a nie je znajdywać jak już są, wtedy to już po ptakach.

A swoją drogą android po prostu muli, więc to, że zamulił to nie jest powód do szukania wirusów
Od kiedy antywirus (w stricte tej terminologii) blokuje wirusy? Nie działają one prewencyjnie, a doraźnie wykrywając nieprawidłową aktywność (podczas skanowania, lub monitorowania procesów), lub nieprawidłowe wpisy w systemach plików, lub w rejestrze.
Skanowanie kodu strony również odbywa się po jego zaczytaniu... a nie przed (gdybyś próbował doszukiwać się prewencji w dodatkowych, popularnych funkcjonalnościach).
Akcja odbywa się dopiero post factum.

Po 2: Co jak co, ale wirusy ot tak nie wchodzą do telefonu xD Nie siej paniki - tym bardziej że w przypadku androida niemalże cale to dziadostwo to głównie spyware.

Edytowane przez micl89
Czas edycji: 2015-02-01 o 21:59
micl89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 22:05   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Cytat:
Napisane przez micl89 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem do czego pijesz... Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź.

Wyraźnie napisałem żeby zainteresowana nie szukała apek pod model telefonu, a używała wyszukiwania w kontekście platformy (w jej przypadku słowo klucz "android")



Od kiedy antywirus (w stricte tej terminologii) blokuje wirusy? Nie działają one prewencyjnie, a doraźnie wykrywając nieprawidłową aktywność (podczas skanowania, lub monitorowania procesów), lub nieprawidłowe wpisy w systemach plików, lub w rejestrze.
Skanowanie kodu strony również odbywa się po jego zaczytaniu... a nie przed (gdybyś próbował doszukiwać się prewencji w dodatkowych, popularnych funkcjonalnościach).
Akcja odbywa się dopiero post factum.

Po 2: Co jak co, ale wirusy ot tak nie wchodzą do telefonu xD Nie siej paniki - tym bardziej że w przypadku androida niemalże cale to dziadostwo to głównie spyware.
Nie ma czegoś takiego jak antywirus pod konkretny model telefonu, no już nie rób z Autorki idiotki.

Wiesz, widzę, że pojęcie masz niewielkie. Nie sieję paniki, że wirusy się tak pchają bo właśnie mało prawdopodobne jest, że się pojawi na telefonie. Za to antywirus blokuje różne pliki, skanuje przy ściąganiu czegoś z internetu. To dokładnie to samo działanie co na komputerze i jak zakładasz, że działa po fakcie to cóż...miłego biegania do serwisu jak już coś Ci się przypałęta.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 22:29   #9
micl89
Raczkowanie
 
Avatar micl89
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 65
Dot.: Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak antywirus pod konkretny model telefonu, no już nie rób z Autorki idiotki.

Wiesz, widzę, że pojęcie masz niewielkie. Nie sieję paniki, że wirusy się tak pchają bo właśnie mało prawdopodobne jest, że się pojawi na telefonie. Za to antywirus blokuje różne pliki, skanuje przy ściąganiu czegoś z internetu. To dokładnie to samo działanie co na komputerze i jak zakładasz, że działa po fakcie to cóż...miłego biegania do serwisu jak już coś Ci się przypałęta.
Przecież autorka napisała że ma z tym jakiś problem. W przeciwnym wypadku otworzyłaby google play i od razu po problemie.

Podobne słowa mógłbym skierować pod Twoim adresem... ale nie będę złośliwy. Doczepiłem się do słowa "blokuje" bo to jest totalną bzdurą (o zwykłym złudzeniu nie wypowiadam się).
Teraz mógłbym doczepiać się do słów "skanuje przy ściąganiu". Wiesz jaka jest skuteczność podczas fragmentarycznego skanu sekwencji? Oczywiście że te dane w 99% przypadku nie mają sensu bez interpretacji całości (czyli znowu akcja właściwa występuje post factum i w razie wykrycia szybka kontrakcja -> czyli zespół predefiniowanych czynności w przypadku wykrycia anomalii).

Jaka to filozofia przerootować androida? (osobiście jeżeli nie wykonuję ryzykownych akcji to wolę zrezygnować z niepotrzebnych aplikacji na rzecz dłuższego trzymania baterii i ogólnej swobody korzystania z systemu - zwłaszcza przy niskim prawdopodobieństwie złapania jakiegoś syfu)

Edytowane przez micl89
Czas edycji: 2015-02-01 o 22:33
micl89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 23:13   #10
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Przy androidzie na bodajże 2 czy 3 modelach możemy mówić o swobodzie korzystania z systemu. Nawet po zrobieniu root'a.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 21:25   #11
micl89
Raczkowanie
 
Avatar micl89
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 65
Dot.: Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Przy androidzie na bodajże 2 czy 3 modelach możemy mówić o swobodzie korzystania z systemu. Nawet po zrobieniu root'a.
Wieczorne przejęzyczenie xD Chciałem napisać "wygody" (czyt. te subtelne, niewielkie, ale już odczuwalne lagi podczas gdy działania aplikacji w tle - to jest bolączką każdego androida i synchronizacji w nim wątków, bez względu na sprzęt).

Mógłbym prosić o rozwinięcie Twojej tezy? Jest nieco niezrozumiała.
micl89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-02, 21:35   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Samsung Galaxy Trend Plus S7580

Cytat:
Napisane przez micl89 Pokaż wiadomość
Wieczorne przejęzyczenie xD Chciałem napisać "wygody" (czyt. te subtelne, niewielkie, ale już odczuwalne lagi podczas gdy działania aplikacji w tle - to jest bolączką każdego androida i synchronizacji w nim wątków, bez względu na sprzęt).

Mógłbym prosić o rozwinięcie Twojej tezy? Jest nieco niezrozumiała.
Testowałam telefony na androidzie odkąd wyszła jego pierwsza wersja. Miałam każdą jedną na lepszych czy gorszych sprzętach. Android po prostu nie ma optymalizacji. Na najlepszym aktualnie sprzęcie nie ma opcji żeby nie przycinał. Chociażby przy głupim scrollowaniu stron (w obojętne jakiej przeglądarce) nie ma płynności.
Jeszcze jako tako chodzi na nexusach ale samsung ostatnio przeszedł sam siebie, robiąc te beznadziejne nakładki. To samo lg. G3, genialny sprzęt w niego włożony a on nie ma płynności. Masakra.

I to nie jest tak, ze ja jestem fanką windowsa. Zawsze miałam androida. Dopiero od 3 miesięcy mam windowsa i jestem z niego bardziej zadowolona niż z androida. Chodzi płynnie, nie ma opcji żeby gdzieś, coś zmuliło. Tak, wiem, mniej aplikacji jest na nim, jest więcej płatnych i interfejs nie jest tak podobny do win xp, jak w przypadku androida ale ja sobie bardziej cenię jakość systemu a nie wygląd.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-02 22:35:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.