Mamusie grudniowe 2015 cz.7 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-20, 12:36   #31
evciap0
Wtajemniczenie
 
Avatar evciap0
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 2 010
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Witam w nowym wątku
U nas trochę lepiej, zawiesiliśmy broń
Wczoraj byłam oglądać wózki, na necie polecali mamas&pappas sola, oglądałam go wczoraj i masakra, w ogóle nie dało się go podbić, nie było w sklepie żadnego z moich typów i muszę chyba do Katowic jechać.
__________________
12.10.2013

40/40
evciap0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 12:40   #32
dorosea
Rozeznanie
 
Avatar dorosea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 572
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Witam sie na nowym watku

U mnie dziś dzień lenia, od rana tyko leżę w łóżku

Dostałam od mamy wczoraj troche ciuchów dla małego, w sumie zostało mi dokupic tyle pare par śpiochów i z ubranek mam komplet
dorosea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 12:49   #33
0enedue
Zadomowienie
 
Avatar 0enedue
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 1 810
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Melduje się

Co do sal u nas jedno albo 2 osobowe

Marvie kciuki za sprawny remont

Evciap0 a gdzie oglądałas wózki ? Bocka w Zabrzu odwiedź o ile tam nie byłaś

Byliśmy rano na zakupach teraz u mamy na obiedzie. . A potem mam ambitny plan żeby ogarnąć całą kuchnie
Znalazłam juz łóżeczko i materac na all i zastanawiam się kiedy zamówić bo szczerze nir mam miejsca żeby je gdzieś schować .. a bez sensu będzie narazie zajmowało miejsce rozłożone w sypialni
__________________
If U want to be happy - BE !


Iga 14.12.2015


0enedue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 12:55   #34
Ifcia513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 349
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez kalusia87 Pokaż wiadomość
O, Ifcia, będziesz chodziła na SR? Bo mi jakoś nie po drodze, a TŻa mi ciężko wyciągnąć
Chciałabym chodzić choć nie wiem jak z tym wyjdzie. Jeszcze się nie zapisałam bo i tak zaczęłabym pod koniec października (po 28 tygodniu można zacząć na Prostej). Mój tz tez raczej nie będzie chodził bo kończy pracę przeważnie po 18 a to się wcześniej zaczyna 😔
__________________

Ifcia513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 12:56   #35
cienwiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar cienwiatru
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: najwygodniejsza kanapa na świecie
Wiadomości: 2 958
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez agrita8 Pokaż wiadomość
Rudaska a ja dzien cukierka mialam w czwartek, dzisiaj poszcze

Aniqa, Kalusia odnosnie szczepień - tego się boje, że przy bólu podpiszę wszystko żeby tylko szybciej przyjęli do szpitala. Ciekawe czy wczesniej mozna gdzies zerknąć na te dokumenty. Kalusia mój tz odwrotnie - chce całkiem zrezygnować ze szczepień. Ja natomiast muszę jeszcze trochę poczytać na ten temat bo wiem, że nic nie wiem
Ja będę szczepić tak, jak starszego synka, czyli szczepionkami 6w1 i dokładnie tymi, którymi on był szczepiony, czyli Infanrix hexa i synflorix a potem pneumokoki (nie mówię o szczepieniach w późniejszym okresie, po 12 miesiącu). Natomiast zerknęłam do książeczki zdrowia synka i w szpitalu był szczepiony na wzw B i na gruźlicę, plus witamina K. I młodszy prawdopodobnie przejdzie taką samą drogę. Starszy najgorzej przeszedł szczepienie po roku, na odrę, świnkę i różyczkę - miał wtedy tzw. ospę poronną i mega temperaturę. Natomiast te szczepionki w niemowlęctwie nie wiązały się u niego z żadnymi objawami dodatkowymi.
__________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz... (Julian Tuwim)

Moje serca dwa:
J. 02.07.2011 r. (53 cm; 3000g)
I. 20.12.2015 r. (53 cm; 3250g)
cienwiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 13:00   #36
agrita8
Raczkowanie
 
Avatar agrita8
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 311
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez evciap0 Pokaż wiadomość
Witam w nowym wątku
U nas trochę lepiej, zawiesiliśmy broń
Wczoraj byłam oglądać wózki, na necie polecali mamas&pappas sola, oglądałam go wczoraj i masakra, w ogóle nie dało się go podbić, nie było w sklepie żadnego z moich typów i muszę chyba do Katowic jechać.
Jakie masz typy? 3w1? Powinnam już zacząć sie interesować wózkami
agrita8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 13:05   #37
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Jaki krem do buzi dla dzieci polecacie? Osobno kupić na zimę i lato czy jeden? Chodzi mi o takie z przyzwoitym składem
Czy ten Hipp babysanft można używać też na dwór?
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-20, 13:08   #38
agrita8
Raczkowanie
 
Avatar agrita8
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 311
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cień a Twój synek był szczepiony zaraz w pierwszych dobach po porodzie? Mnie przekonał link, ktory mujer podrzucila - zeby odsunąć w czasie te pierwsze szczepienia. Ale muszę jeszcze doszkolic sie w tym temacie Ważne jest dla mnie to, żeby decyzja moja i tz byla wzieta pod uwage.
agrita8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 13:14   #39
cienwiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar cienwiatru
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: najwygodniejsza kanapa na świecie
Wiadomości: 2 958
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

I ucięło mi posta - ja też boję się szczepień jak jasna cholera...jak czytam opinie, to żadna z nich nie jest dobra, bo po każdym szczepieniu jest ryzyko, że to akurat u mojego dziecka wystąpią jakieś dziadowskie skutki uboczne...boję się tego bardzo, ale z drugiej strony mojej koleżanki mama jest lekarzem i powiedziała, że te stare szczepionki (tzn. te, które są za darmo, kilka wkłuć) też są o kant dupy potrzaskać, bo też mają mnóstwo skutków ubocznych, tyle, że o nich się mało mówi, bo większość jednak bardziej interesuje się tymi skojarzonymi...

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez agrita8 Pokaż wiadomość
Cień a Twój synek był szczepiony zaraz w pierwszych dobach po porodzie? Mnie przekonał link, ktory mujer podrzucila - zeby odsunąć w czasie te pierwsze szczepienia. Ale muszę jeszcze doszkolic sie w tym temacie Ważne jest dla mnie to, żeby decyzja moja i tz byla wzieta pod uwage.
W szpitalu był szczepiony na drugi dzień po urodzeniu na gruźlicę i wzw b, ale nikt mnie nawet nie pytał o to, widocznie w dokumentach na porodówce podpisałam zgodę na te szczepienia.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez agrita8 Pokaż wiadomość
Jakie masz typy? 3w1? Powinnam już zacząć sie interesować wózkami
temat wózków to moja zmora - mąż chce lekki, ale wszystkie podobnie ważą, to znaczy nawet jak jest sama gondola, to też są ciężkie...a te leciutkie albo są drogie - za drogie, żebym tyle chciała wydać na wózek, albo - jak dla mnie - brzydkie i tak źle i tak nie dobrze...

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez 0enedue Pokaż wiadomość
Melduje się

Co do sal u nas jedno albo 2 osobowe

Marvie kciuki za sprawny remont

Evciap0 a gdzie oglądałas wózki ? Bocka w Zabrzu odwiedź o ile tam nie byłaś

Byliśmy rano na zakupach teraz u mamy na obiedzie. . A potem mam ambitny plan żeby ogarnąć całą kuchnie
Znalazłam juz łóżeczko i materac na all i zastanawiam się kiedy zamówić bo szczerze nir mam miejsca żeby je gdzieś schować .. a bez sensu będzie narazie zajmowało miejsce rozłożone w sypialni
a jakie łóżeczko chcesz kupić?
__________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz... (Julian Tuwim)

Moje serca dwa:
J. 02.07.2011 r. (53 cm; 3000g)
I. 20.12.2015 r. (53 cm; 3250g)
cienwiatru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 13:26   #40
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
Rudaska - a wypełnić flizelina?
Flizelina nie jest oddychającym materiałem, już lepiej w środek wszyć bawełnę lub wełnę. W sklepach/hurtowniach z tkaninami można czasem kupić wypełnienie bawełniane do patchworku, może czegoś takiego poszukaj ?
Cytat:
Napisane przez kalusia87 Pokaż wiadomość
Bo Adki nie było Dziewczyny, zabierzcie ode mnie to allegro bo wszystko wylicytuję

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Zaczęło się od tego, że miałam dokupić parę półśpiochów
Co licytujesz ? Ja właśnie włączyłam sortowanie na paki ciuszków

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez ogolnie Pokaż wiadomość
Jaki krem do buzi dla dzieci polecacie? Osobno kupić na zimę i lato czy jeden? Chodzi mi o takie z przyzwoitym składem
Czy ten Hipp babysanft można używać też na dwór?
Głupie pytanie - jeśli nic się nie dzieje ze skóra to po co smarować dziecku buzię w domu ? Myślałam że krem tylko na wyjście z domu
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 13:47   #41
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Flizelina nie jest oddychającym materiałem, już lepiej w środek wszyć bawełnę lub wełnę. W sklepach/hurtowniach z tkaninami można czasem kupić wypełnienie bawełniane do patchworku, może czegoś takiego poszukaj ?

Co licytujesz ? Ja właśnie włączyłam sortowanie na paki ciuszków

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------


Głupie pytanie - jeśli nic się nie dzieje ze skóra to po co smarować dziecku buzię w domu ? Myślałam że krem tylko na wyjście z domu
Miałam na myśli to,że on jest do ciała i twarzy,dlatego pytam o to czy można też na dwór.
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-20, 13:49   #42
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez kalusia87 Pokaż wiadomość
Bo Adki nie było Dziewczyny, zabierzcie ode mnie to allegro bo wszystko wylicytuję

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Zaczęło się od tego, że miałam dokupić parę półśpiochów
To fakt bo mnie tydzień nie było hehehe
Loo ale zarobiona jestem. Masakra. Poprasowałam jeszcze zaraz pochować poskładać resztę teraz buszuje u małego. Tż skończył kłaść płyty moje zostaje gipsowanie w szafie. W związku z tym nie zacznę nawet tego dzisiaj. W przyszłą niedzielę ma wpaść znajomy w zwiazku z tym czuje ze robota ruszy do przodu bo to nasz taki majster )
TŻ się bierze za kompa do naprawy ja idę buszowac daleh w pokoju małego. Trzeba do sklepu iść zaraz ale mi się nie chceeeeee.

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez ogolnie Pokaż wiadomość
Miałam na myśli to,że on jest do ciała i twarzy,dlatego pytam o to czy można też na dwór.
A Ty czemu smarujesz buzię kremem ?
Moim zdaniem w ramach pielęgnacji delikatnym nawilżenie zawsze potrzebne
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 13:57   #43
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Adka, ja kremu nie używam od kilku miesięcy, na twarz tylko olejek z marakui i to też nie zawsze. Na razie nie planuję żadnego kremu do ciała dla małej, ewentualnie oliwkę z babydream albo hipp
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 14:12   #44
0enedue
Zadomowienie
 
Avatar 0enedue
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: K-ce
Wiadomości: 1 810
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cień zwykle białe z szuflada http://allegro.pl/lozeczko-dzieciece...572581601.html

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Czytałam trochę o wózkach i znów jestem w punkcie 0 .. :/
__________________
If U want to be happy - BE !


Iga 14.12.2015


0enedue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 14:37   #45
kaszuszka
Raczkowanie
 
Avatar kaszuszka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 325
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Witam sie i ja w nowej czwsci u mnie weekend aktywnie. Szafa i komoda dla malenstwa zamowiona, lozeczko rowniez. Czyli wieksze rzeczy mam z glowy. Zostalo tylko dokupic troszke ciuszkow i kosmetykow.
__________________
Żona Męża! 19.07.2014


30/40
kaszuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 14:55   #46
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Halo w nowym

Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
Ja tez musze poczytać o tych szczepionkach. Nawet nie wiem jak to u nas jest. W szpitalu po porodzie chcą od razu zaszczepiac?



Ja obstawiam ze w 10 części zaczniemy sie rozpakowywać

Cytat:
Napisane przez kalusia87 Pokaż wiadomość
A wiecie jak takie odraczanie szczepień wygląda w praktyce? No bo w szpitalu chyba nie pytają nas o zdanie tylko szczepią jak leci trzeba to jakoś wcześniej zgłosić?

Te z pierwszej doby szczepionki można spokojnie odroczyć, tylko kazą podpisac jakieś oswiadczenie i wyślą info do sanepidu. No i trzeba sobie tego przypilnować oczywiście, bo chwila nieuwagi i szczepienie zrobią. Nie wystarczy przybyć na poród z gotowym oświadczeniem, żę nie zgadzasz się na szczepienie, bo mogą to olać. Trzeba po prostu dziecka pilnować. Oczywiście, żeby nie było, w wielu szpitalach respektują, ale to różnie bywa.

Cytat:
Napisane przez agrita8 Pokaż wiadomość
Dzięki! Muszę przedyskutować sprawę z tz. Faktycznie najlepiej odsunąć w czasie te pierwsze szczepienia. Czy ja dobrze rozumiem, ze w szpitalu dziecko może być zaszczepione bez wiedzy rodziców?
Nie może, ale tak robią
mujer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 15:29   #47
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Adka, ja kremu nie używam od kilku miesięcy, na twarz tylko olejek z marakui i to też nie zawsze. Na razie nie planuję żadnego kremu do ciała dla małej, ewentualnie oliwkę z babydream albo hipp
Jakąś tu cisza dzisiaj
Ja smaruje kremem z racji tego że mam mieszana cerę i dwa sobie mixuje. Na suche i tłuste partie.
Ale tak mi pasuje

Właśnie skończyliśmy 3.30 masakra. Od 10 równo zasuwalam. Zostało mi pranie wstawić jedno i iść do sklepu po pieczarki zrobi szybki obiad. Ale muszę iść z tztem bo jesteśmy bez auta więc nie będę targac wszystkiego co trzeba kupić sama hehehe
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 15:33   #48
wojniann
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 646
GG do wojniann
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Ale dziś mam dzień. Nie dość że źle się czuje to mam moralniaka. Nakrzyczalam na dziecko tak ostro, że się mnie przestraszył. Poszło o bzdurę ale godzinę z zegarkiem w ręku wył no i nie wytrzymałam. Nadarlam się na niego. Nazwałam gowniarzem i w rezultacie płakał ze strachu. Aj...
A poszło o to ze wstawialam ziemniaki wiec obiad miałby być za pół godziny zjadł ciastko bo był głodny nie widziałam ze bierze bo bym mu zabrała. No i obiadu nie chciał (normalnie nie wmuszam w niego) ale dziś wiedziałam że jest głodny. Zaczął wymyślać ze nie lubi mieska nie będzie jadł, potem żeby go karmić a później już sam nie wiedział o co płacze. I tak godzinę. Nie wytrzymałam i nadarlam się i mam poczucie winy.
wojniann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 15:56   #49
cienwiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar cienwiatru
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: najwygodniejsza kanapa na świecie
Wiadomości: 2 958
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez 0enedue Pokaż wiadomość
Cień zwykle białe z szuflada http://allegro.pl/lozeczko-dzieciece...572581601.html

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Czytałam trochę o wózkach i znów jestem w punkcie 0 .. :/
Bardzo ładne podobają mi się takie proste łóżeczka

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Cytat:
Napisane przez wojniann Pokaż wiadomość
Ale dziś mam dzień. Nie dość że źle się czuje to mam moralniaka. Nakrzyczalam na dziecko tak ostro, że się mnie przestraszył. Poszło o bzdurę ale godzinę z zegarkiem w ręku wył no i nie wytrzymałam. Nadarlam się na niego. Nazwałam gowniarzem i w rezultacie płakał ze strachu. Aj...
A poszło o to ze wstawialam ziemniaki wiec obiad miałby być za pół godziny zjadł ciastko bo był głodny nie widziałam ze bierze bo bym mu zabrała. No i obiadu nie chciał (normalnie nie wmuszam w niego) ale dziś wiedziałam że jest głodny. Zaczął wymyślać ze nie lubi mieska nie będzie jadł, potem żeby go karmić a później już sam nie wiedział o co płacze. I tak godzinę. Nie wytrzymałam i nadarlam się i mam poczucie winy.
Nie martw się czasem po prostu nerwy puszczają...pogadaj z nim i jeżeli uważasz że zareagowalas za ostro to przeproś. W końcu każdy popełnia błędy. ..Ja też czasem hukne na młodego i chociaż rzadko mi się to zdarza to jeżeli wiem że przesadzilam, u nas pomaga rozmowa i tłumaczę mu o co chodziło a za krzyk przepraszam i on to rozumie.
__________________
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz... (Julian Tuwim)

Moje serca dwa:
J. 02.07.2011 r. (53 cm; 3000g)
I. 20.12.2015 r. (53 cm; 3250g)
cienwiatru jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-20, 16:19   #50
Ifcia513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 349
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Kalusia a w którym szpitalu chcesz rodzić?
__________________

Ifcia513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 16:38   #51
limonka_86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 066
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Witam się i ja w nowym wątku ale mi dzisiaj leniwie dzień zlecial leżę sobie teraz na prawym boku a mała szaleje;-)
limonka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 16:41   #52
halwaya
Zakorzenienie
 
Avatar halwaya
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 281
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Ja na temat szczepionek się nie wypowiadam, bo akurat jestem tutaj pro. Nic nie zamierzam odraczac czy przesuwać (wyjątek jeśli dziecko jest chore). Czytałam tego linka, którego podeslala Mujer, ale dla mnie wypowiedzi nieznanych specjalistów w internecie to żaden autorytet. Ale oczywiście nikomu nic nie narzucam. Róbcie jak uważacie i słuchajcie kogo chcecie

Generalnie mam kryzys ciążowy.. nic mi się nie chce.. najgorzej, że dzis wieczorem znow do tyry.. eh.. ale przynajmniej tam odpoczywam od domu.. mam czas, by sobie spokojnie książki posłuchac (biorę audiobooki na zmianę).
__________________
Eva ur. 13.11.2012
Iga ur. 21.11.2015


halwaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 16:45   #53
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez rudaska Pokaż wiadomość
Ani_qa właśnie taki mnie interesuje
Aaa to już Ci piszę
O, nawet znalazłam aukcję i tutaj są wymiary napisane Jednak ten mój jest na 62
http://allegro.pl/show_item.php?item=5062025456

Cytat:
Napisane przez agrita8 Pokaż wiadomość
We wtorek mam spotkanie z położną dopytam o te szczepionki i dokumenty. Rudaska, wlasnie wiem, ze w teorii wszystko powinni pokazac i opowiedziec, ale wiadomo jak to praktycznie wygląda. Czytałam parę historii o tym jak nikt nie zwraca uwagi na plan porodu... Ok wiem, że czasem coś idzie nie tak i trzeba szybko reagować, ale nie powinno to byc regułą.
Pytałam mamę na co u nas szczepią i mówiła, że na Wzw B, gruźlicę i celiakię. Mówiła też, że raczej w tej karcie, którą się wypełnia przy porodzie nie ma mowy o szczepionkach.

A i sale u nas są max 3 osobowe, mówiła, że już chyba nie ma 4 osobowych u nas w szpitalu.

Cytat:
Napisane przez evciap0 Pokaż wiadomość
Witam w nowym wątku
U nas trochę lepiej, zawiesiliśmy broń
Wczoraj byłam oglądać wózki, na necie polecali mamas&pappas sola, oglądałam go wczoraj i masakra, w ogóle nie dało się go podbić, nie było w sklepie żadnego z moich typów i muszę chyba do Katowic jechać.
Dobrze, że u Was lepiej
Szkoda, że musisz dalej jechać po wózek, ale może będzie warto i w końcu się na coś zdecydujesz

Cytat:
Napisane przez 0enedue Pokaż wiadomość
Znalazłam juz łóżeczko i materac na all i zastanawiam się kiedy zamówić bo szczerze nir mam miejsca żeby je gdzieś schować .. a bez sensu będzie narazie zajmowało miejsce rozłożone w sypialni
Ja mam postawione w innym pokoju. Później przeniosę do sypialni. Pewnie gdybym nie miała miejsca to już by stało w sypialni

Cytat:
Napisane przez ogolnie Pokaż wiadomość
Jaki krem do buzi dla dzieci polecacie? Osobno kupić na zimę i lato czy jeden? Chodzi mi o takie z przyzwoitym składem
Czy ten Hipp babysanft można używać też na dwór?
Ja pisałam już wcześniej, że kupiłam dwa rodzaje Hippa Pielęgnacyjny i na niepogodę. Polecany przez Srokę. Zmieniły się teraz opakowania, ale porównywałam składy.
Ale ciężko je dostać- szczególnie ten an niepogodę, ja zamawiałam na all

Cytat:
Napisane przez kaszuszka Pokaż wiadomość
Witam sie i ja w nowej czwsci u mnie weekend aktywnie. Szafa i komoda dla malenstwa zamowiona, lozeczko rowniez. Czyli wieksze rzeczy mam z glowy. Zostalo tylko dokupic troszke ciuszkow i kosmetykow.
Na jakie się zdecydowaliście? Bo nie pamiętam czy już pisałaś...

Cytat:
Napisane przez wojniann Pokaż wiadomość
Ale dziś mam dzień. Nie dość że źle się czuje to mam moralniaka. Nakrzyczalam na dziecko tak ostro, że się mnie przestraszył. Poszło o bzdurę ale godzinę z zegarkiem w ręku wył no i nie wytrzymałam. Nadarlam się na niego. Nazwałam gowniarzem i w rezultacie płakał ze strachu. Aj...
A poszło o to ze wstawialam ziemniaki wiec obiad miałby być za pół godziny zjadł ciastko bo był głodny nie widziałam ze bierze bo bym mu zabrała. No i obiadu nie chciał (normalnie nie wmuszam w niego) ale dziś wiedziałam że jest głodny. Zaczął wymyślać ze nie lubi mieska nie będzie jadł, potem żeby go karmić a później już sam nie wiedział o co płacze. I tak godzinę. Nie wytrzymałam i nadarlam się i mam poczucie winy.
Ech, czasem człowiekowi puszczają nerwy... Jeżeli uważasz, że źle postąpiłaś to myślę, że tak jak Cień pisze powinnaś porozmawiać i wyjaśnić dlaczego tak się stało.



A ja miałam dziś mamę i siostry na obiedzie Robiłam zapiekankę Gyros i wszystkim smakowała Każdy wziął dokładkę i nic nie zostało
Za to mama mi przywiozła ciasto Krówkę i jest pyyycha
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 16:46   #54
andriuszka77
Zadomowienie
 
Avatar andriuszka77
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Obieżyświat
Wiadomości: 1 667
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Witam się w niedzielne popołudnie i w nowym wątku.


Cytat:
Napisane przez rudaska Pokaż wiadomość
Andriuszka ratuj. Chcę uszyć śpiworek: polar minky i bawełniana poszewka, z suwakiem na dole. Ale wydaje mi się że to będzie za cienkie. Z drugiej strony nie chciałabym żeby ten śpiworek był taki sztywny. Co dać jeszcze w środek? Bo takie wypełnienie to chyba usztywni co? http://allegro.pl/wypelnienie-kocyka...625265994.html. Może jakimś innym materiałem to docieplić? flanelą czy czymś?
Słońce można do środka dać ocieplinę (owatę), która ociepli całość. Masz różne grubości tego wypełnienia, wybierasz taką grubość jaka Tobie pasuje do projektu.

http://allegro.pl/rekodzielo?descrip...ie+dzia%C5%82y

http://allegro.pl/wloknina-silikonow...924148977.html

Minky podczas szycia lubi się rozciagać i krzywić szwy, dlatego zalecam abyś najpierw przefastrygowała sobie albo spięła szpilkami czy klipsami projekt.

Aby warstwy dobrze przylegały, możesz przypikować sobie delikatnie całość w esyfloresy z ręki.

Tu masz przykładowe tutki na takie dziecięce gadżety z netu:

http://www.foxybaby.pl/2014/11/jak-u...pania-dla.html

http://pl.dawanda.com/zrob-to-sam-di...orek-do-spania

https://www.youtube.com/watch?v=UkX9RUT9v6k

http://wciazytydzienpotygodniu.blogs...-tutorial.html

Polecam forum, bardzo często z niego korzystam, tu jest wszystko o szyciu, wzory, projekty, wykroje. Genialne to forum.

http://szyjemy-po-godzinach.pl/

Powodzenia!
andriuszka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 16:47   #55
halwaya
Zakorzenienie
 
Avatar halwaya
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 281
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Ale bym zjadła takie ciasto krówka aaaaaa.. w ogóle coś słodkiego.. ale nie moge
__________________
Eva ur. 13.11.2012
Iga ur. 21.11.2015


halwaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 17:04   #56
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Ja też miałam dzisiaj siedzieć sama w domu, a jednak przyjechałam z siostra do mamy tutaj jeden brat z dziećmi, drugi z dzieckiem, siostra z dziećmi, tylko Męża i naszej Lilci brakuje jeszcze jeszcze trochę i ona będzie z nimi szala a taki tu szum, ze głową może rozbolec, piszcza, płaczą, śmieją się, no wszystko
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 17:14   #57
rudaska
Zakorzenienie
 
Avatar rudaska
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6 028
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Aniqa dzieki za link do śpiworka

Andriuszka dzięki za wszystkie rady. Tak się właśnie zastanawiałam jak to minky się szyje i stwierdziłam że jednak uszyję są bawełniany z ociepleniem. A ta owata 300g to nie będzie za gruba? Myślałam o takiej 150g
__________________
25.12.2015 Igor
17.09.2017 Olgierd

Edytowane przez rudaska
Czas edycji: 2015-09-20 o 17:31
rudaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 17:18   #58
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Rudaska to nie moja koleżanka te dzieci urodziła, tylko jej współlokatorka ze szpitalnej sali
A co do męża i kwiatów to przywykłam przez 8 lat

Sylwuska właśnie ze Stuvy będę kupować, ale 3 komody. I będą stały obok siebie, więc będzie dość miejsca

Agrita oj niech ktoś tylko zignoruje mój plan porodu ala: albo niech poda mojemu dziecku mm albo glukozę bez mojej zgody... Będę bić

Wróciłam nie ma jak w domu... nogi mi spuchły, cały weekend miałam bańki na kostkach... Ale ciśnienie ok, więc kwestia podróży i zmiany miejsca.

Wysłane z mojego Xperia L za pomocą Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 17:27   #59
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez halwaya Pokaż wiadomość
Ja na temat szczepionek się nie wypowiadam, bo akurat jestem tutaj pro. Nic nie zamierzam odraczac czy przesuwać (wyjątek jeśli dziecko jest chore). Czytałam tego linka, którego podeslala Mujer, ale dla mnie wypowiedzi nieznanych specjalistów w internecie to żaden autorytet. Ale oczywiście nikomu nic nie narzucam. Róbcie jak uważacie i słuchajcie kogo chcecie

Generalnie mam kryzys ciążowy.. nic mi się nie chce.. najgorzej, że dzis wieczorem znow do tyry.. eh.. ale przynajmniej tam odpoczywam od domu.. mam czas, by sobie spokojnie książki posłuchac (biorę audiobooki na zmianę).
No to nie jest najlepszy link, ale można głębiej poszukać. Gdzieś tam zbieram linki, jak zestawię, to wrzucę.
Też nikogo nie namawiam, podrzucam, żeby sobie ludzie analizowali wedle siebie. Rozmawiałam natomiast także z lekarzem pediatrą, bardzo dobrym na ten temat i również podzielał takie zdanie. Więc nie to, że jedynie ten artykuł mnie przekonał, bo w necie to jest milion śmieci.
Jednak na pewno zasada dobrego szczepienia jest taka, jak tam piszą tj.: trzeba mieć pewność, że organizm jest gotowy na szczepionkę. Każdy lekarz to potwierdzi, w 100%.
mujer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 18:04   #60
evciap0
Wtajemniczenie
 
Avatar evciap0
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 2 010
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz.7

Cytat:
Napisane przez 0enedue Pokaż wiadomość
Melduje się

Co do sal u nas jedno albo 2 osobowe

Evciap0 a gdzie oglądałas wózki ? Bocka w Zabrzu odwiedź o ile tam nie byłaś
U nas sale są dwuosobowe, ale jak jest mniej pacjentek to jest tylko jedna na sali

Wózki oglądałam u siebie w Częstochowie w Boćku byłam, ale tam też nie ma Britaxa, a koniecznie chciałam obejrzeć ich wózki
__________________
12.10.2013

40/40
evciap0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-14 13:52:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.