Wakacyjne Mamy 2012 - część II - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-10, 08:52   #4681
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Czesc!
Nie wiem jak to jest, że czasem mi się zachowują cytaty z dnia poprzedniego a czasem nie

W kazdym razie, Kasik 12 super, że u małej to tyklo niedosluch! Trzymamy kciuki żeby wszystko rozwinęło się jak należy!

A u nas nocka standard. Pobudka o 24:00 i zjadł 120 ml!!!! a potem i tak obudził się 2:30, 4, 6, 7. Ale wtedy to on budzi sie bo stęka i pręzy i musi się przytulic do cycucha - 5 min i śpi dalej. Czy ktoś z Was też tak ma??
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 09:01   #4682
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
Czesc!
Nie wiem jak to jest, że czasem mi się zachowują cytaty z dnia poprzedniego a czasem nie

W kazdym razie, Kasik 12 super, że u małej to tyklo niedosluch! Trzymamy kciuki żeby wszystko rozwinęło się jak należy!

A u nas nocka standard. Pobudka o 24:00 i zjadł 120 ml!!!! a potem i tak obudził się 2:30, 4, 6, 7. Ale wtedy to on budzi sie bo stęka i pręzy i musi się przytulic do cycucha - 5 min i śpi dalej. Czy ktoś z Was też tak ma??
niestety u nas też tak jest.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 09:05   #4683
Opalia
Raczkowanie
 
Avatar Opalia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 132
GG do Opalia
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Depoison Zosienka słodka
Mandragorrka fajne zakupy
Soleika kciuki dla Fabiego, my z Marianna tez za chwile wychodzimy na szczepienie, mam nadzieje, ze wszystko będzie ok
Opalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 09:08   #4684
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Hej. My dopiero wstaliśmy. W nocy małego brzuszek bolał... Po 11 zbieramy się na szczepienie
My mieliśmy iść jutro, ale pewnie zaś nic z tego nie będzie. Mała ma katar...
Trzymam kciuki
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 09:24   #4685
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Prince, ja czytałam że zimne stópki i rączki świadczą o nie dojrzałym uładzie krwionośnym a nie o zimnie, a ciepłotę zawsze sprawdza się po karczku.

A ja nie mam nic do jedzenia
wiem. Ale ja wiem napewno ze mojej jest wtedy zimno. Bo czka. Juz Ja poznałam eksperymentowałam i wychodzi ewidentnie ze Jej zimno wtedy

teraz lezy w dresiku od Karoliny PW i w bodach an dł rekaw rajstopkach i skarpetuniach. Narazie jej w miare ciepło bo macha wszytskim na macie chpciaz raczkli itak ma chłodne . Ale juz grubiej to chyba jej nie ubiore....
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 09:31   #4686
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Opalia za Mariankę!

Dziękujemy wszystkim za kciuki

Ciastek pilnuj żeby nóżki miała ciepłe, rączki niech będą chłodne
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 09:40   #4687
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Witam się z kawką
Mała coś dzisiaj mi się często na jedzenie budziła. Mam wrażenie, że przez ten mały zastój w lewym cycku mniej z niego leciało i się nie najadała, tym bardziej, że ostatnie 2 dni ewidentnie z lewej piersi jadła dużo krócej. Ale chyba kryzys zażegnany, bo przestało mnie boleć to miejsce, gdzie grudkę wyczułam i mała dzisiaj rano długo pojadła z lewej piersi
Ale za to znowu migrena mnie łapie

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Ja używam od jakiegoś czasu i się sprawdzają! Dziś było mniej ulewania, bo po odbiciu już jej nie trzymałam, tylko od razu kładłam na boczku. Może to będzie jakiś sposób
Kupowałam śliniaczki dla córeczki koleżanki i pani w sklepie była w szoku, że nie kupuję wiązanych tylko na rzep...
o to dobrze wiedzieć
Ja mam już komplet wiązanych śliniaczków, i one może i są dobre, ale dla dziecka, które już samo siedzi przez co są mniejsze problemy z ich wiązaniem! Bo wiązanie ich u Luśki teraz to jest jakiś koszmar...

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
Wasze dzieci już pewnie wszystkie dawno śpią, a u nas jeszcze pół godziny temu był taki widok:
(śpi w foteliku samochodowym, w kurtce )
ale jak słodko

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Przy szczepieniu nawet nie zapłakała (podkówka była, jednak przytulenie wystarczyło), ale za to płakała przy rozbieraniu (pewnie już zgłodniała) i ubieraniu. Waży 5355g, czyli do podwojenia wagi urodzeniowej brakuje ok. 300g. Morfologia, żelazo i TSH mieszczą się w normie , a podobno teraz nawet nieznaczne odchylenia byłyby dopuszczalne.


Pielęgniarka wpisała obwód główki równy 40 cm! Czapki na 41 i 42 są zdecydowanie za duże, a na 38 jest mocno dopasowana, więc sądzę, że w rzeczywistości ma 39. Jaki rozmiar czapek mam zamówić na zimę?
Ciesz się, że Ci mleko nie poleciało! Miałabyś plamy na sukience.
za wyniki
sprawdź ile jej cm w obwodzie przybywa co miesiąc to będziesz wiedzieć. Luśce głowa rośnie około 2cm na miesiąc, teraz ma 38cm więc kupiłam czapkę na 42cm, to na grudzień będzie akurat. A najwyżej w międzyczasie jakąś jeszcze dokupię, póki co nie ma takiej potrzeby
Pewnie poleciało, tylko się pomyślało i włożyło bardzo gruby (a tym samym chłonny) stanik do karmienia - tu ukłon w stronę triumpha że dali taką grubą gąbeczkę do niego plus wkładki laktacyjne

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
U Róży prostowanie zauważyłam kilka dni temu, ale nie przy probie "postawienia", tylko na leżąco. Ona czasem ma minkę "a masz!" i energicznie mnie przy tym prostowaniu kopie. Z taką samą minką uderza w matę edukacyjną. Czasem prostuje nóżki jak odpinam jej pieluchę.
W Jedo zasłania tak skutecznie, że nie widzę całej buzi, więc tą osłonkę nakładam, ale reczej jej nie przypinam. No to w poniedziałek jak zawiało, to mi spadła na bardzo stromą skarpę nad potokiem! Dobrze, że nie poleciała na dół do wody.
Luśka właściwie nóżki na leżąco prostowała zawsze (jak nimi wierzgała), ale mniej i o wiele rzadziej niż teraz. I te kopniaki też znam a teraz to cały czas, jak tylko poczuje coś pod stópkami energicznie prostuje nóżki, co często boleśnie odczuwa mój brzuch
wow, no to niezła akcja, dobrze że w tako pomyśleli i ta osłonka przyczepiana jest na rzep po bokach wózka. Dodatkowo ta wyższa osłonka na zatrzask, więc nie ma ryzyka, że jak się jej nie przypnie całkiem, żeby widzieć buzię dziecka, to ją zwieje

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość

Byliśmy wczoraj z Leosiem na badaniach kontrolnych
Bilirubina jeszcze podwyższona, ale już nieznacznie
Za to inne wyniki do d.py
Robiliśmy mu GGTP, Aspat i wapń w surowicy, bo te wyniki miał podwyższone w szpitalu i kazali powtórzyć. I niestety wszystko przekroczone Aspat nawet dwukrotnie ponad normę. Boję się, że Leoś ma jednak jakieś kłopoty z wątrobą Jutro pójdę do lekarza L i pokażę mu te wyniki. Ale już wyobrażam sobie odpowiedź: powtórzyć za tydzień, dwa i jak będą złe to szpital...
biedny Leoś, mam nadzieję, że to jednak nic poważnego

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
hej.
Mała ma katar.W nocy tak Jej sie ciezko oddychało ale psikłam wodą i odciagnełam i do rana przespała. Tera tez spi.

Kurde dziewczyny ja niewiem. W domu mam 22 stopnie. Wiec nie palimy zeby niebylo jak wtedy. I co? mała ma lodowate rece ciagle. Jest ubrana w body z dł rekawem koszulke z dł rekawem rajstopki spodenki ( KUPIŁAM WCZORAJ CIEPŁE SKARPETKI PO KOLANA i co? dalej ma zimne rece i czka. Przeciez nie ubiore Jej jeszcze grubiej I co jakis czas dogrzewam elekrttrycznym grzejniczkiem jak widze ze Jej chlodno. i wtedy jest ok przez chwile. A potem znwou.

bez sensu. Nie umiem nawet dziecka ubrac albo Ona taki zmarzluch. A jesli tak marznie to czemu nie pasowąło Jej jak bylo 25 stopni?
bidulka

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Hej. My dopiero wstaliśmy. W nocy małego brzuszek bolał... Po 11 zbieramy się na szczepienie
za szczepienie

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość

Przyszła mi butelka Mam , a smoczek rzeczywiście jest super


Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość

Wczoraj byli u nas teście - wrócili z Zakopca i przyjechali do wnusi. Mała dostała prezenty - puchatą białą czapę z różowymi dodatkami, biały szaliczek, rękawiczki, śliniaczki i owieczkę-poduszkę (fotka w załączniku)
fajne prezenty
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-10, 09:52   #4688
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Witam.

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Zapomniałam Wam napisać, że wczoraj przyszła mata, taka jaką ma Phdwao - Małpia Wyspa. Póki co mała jeszcze za nią nie szaleje, ale za to ja miałam radochę przy odpakowywaniu
*
Czapka ma dziwną rozmiarówkę - na metce jest napisane obwód głowy 38-58. Na razie jest za duża, ciekawe czy Amelka ją założy
Ja też z radością oglądałam gryzaczki i grzechotki z wczorajszej paczki, a młoda dzisiaj woli ssać kciuk!
Na pocieszenie uśmiechnęła się dzisiaj do kaczki.
Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
tzn mata jest gruba wiec napewno od niej nie ciągnie gdybym na podloge polozyla ale itak byla na lozku. Wiec mysle ze to bardziej ten durny wiatr. Wiec ej z Nią nie wyjde jak wieje chpociaz niemam teraz zbytnio wyjscia bo mama za granicą ja sama mam na glowie B i duzo spraw z Nią zwiazanych i w ogole oplaty itp. Tz robi przed praca zkaupy o tyme dobrze z epo marketach nie musze z nią łazic.
Ale wczoraj musialam zalatwic sprawy rozne wiec chcac nie chcac wyjsc musialam a tak to mamie Ją zostawiłam i szlam jak wiatru niebylo
najgorsze to ze wraca dopiero 10 listopada
Po spacerze w wietrzny dzień w nosidle moja też miała katar, a po przedwczorajszym w gondoli nic jej nie było. Może przestanę przeklinać zakup wózka z dużą gondolą. Poza ciepłym ubrankiem zwracam uwagę na to, czy czapka przylega do uszu. Jak zakładałam trochę luźną różową welurową z uszkami, to pod nią polarową opaskę. No i kaptur od kombinezonu oczywiście.
Zazdroszczę ciepłych bułeczek.
Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Masakra jakie różnice cenowe,
Te różnice nie są aż takie duże. Soleilka podała ceny za opakowanie, a opakowania są różne. W Realu możesz kupić Baby Active zarówno pakowane po 96 (?), jak i po 112.
Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Kozaczki oczywiście białe?
A tak na serio to ciepłe buty na wszystkich świętych bardzo się przydają. Niestety często jest już zimno albo bardzo mokro. Nie cierpię zimy
Depioson pewnie się ucieszy bo będzie mogła założyć swoje śliczne oficerki
Niestety białych nie mam...
Mam tylko czarne i karmelowe, a poza tym trapery brązowe i oliwkowe.
W związku z chrzcinami w grudniu MUSZĘ kupić nowe czarne na niezbyt wysokim obcasie. Poczekam jednak na wyprzedaże - mam nadzieję, że zaczną się przed świętami!
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 09:58   #4689
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Hejka!
Prince, ja bym dogrzała.

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
***
Ciekawe, czy któraś z Was przebrnie przez moje posty.
Moja kruszynka nadal śpi. Kładę się, zanim zgłodnieje. Wybaczcie ewentualne literówki. Na ogół dostrzegam je po wysłaniu wiadomości.
Ja przebrnęłam z przyjemnością

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Oglądałyście może na TLC program łowcy promocji?
O ludziach w USA którzy tropią promocje - w sklepach kupują tylko to na co akurat jest promocja i na co mają kupony rabatowe. I tym sposobem za zakupy warte kilkaset $ płacą kilka $ albo nic, a zdarza się nawet, że to sklep jest winny kasę za zakupy
Ta, lubiłam to oglądać

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość

o to dobrze wiedzieć
Ja mam już komplet wiązanych śliniaczków, i one może i są dobre, ale dla dziecka, które już samo siedzi przez co są mniejsze problemy z ich wiązaniem! Bo wiązanie ich u Luśki teraz to jest jakiś koszmar...
No właśnie, a ja mówiłam, że dla miesięcznego dziecka. Ona mi tych na rzep nawet nie pokazała, jakby nie istniały
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 09:59   #4690
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Po spacerze w wietrzny dzień w nosidle moja też miała katar, a po przedwczorajszym w gondoli nic jej nie było. Może przestanę przeklinać zakup wózka z dużą gondolą. Poza ciepłym ubrankiem zwracam uwagę na to, czy czapka przylega do uszu. Jak zakładałam trochę luźną różową welurową z uszkami, to pod nią polarową opaskę. No i kaptur od kombinezonu oczywiście.
Zazdroszczę ciepłych bułeczek.
:
no ja pilnuje czy czapka przylega. I kaptur tez zawsz ejest od kombinezonu. Ja w gondoli miałam ale mam małą gondole.... nie z tych duzych wozkow a z tych mniejszych.... no ale mialam kpcyk cienszy. Od jutra(jutro ma wiatru juz niebyc) bed ebrała gruby.
i wrazie wtarcu to go tak wysune wyzej zeby na buzke nie wiało.

kto ma ochote mi wgrac na moje konto yt filmik ze smiechem? bo mi nie wychodzi

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Hejka!
Prince, ja bym dogrzała.
:
kochana dla mnie to nieproblem dogrzewac. ALe wtedy mialam wyzuty sumienia.... bo mała byla spoconma a spi w spiworku....
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:03   #4691
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Prince, ja czytałam że zimne stópki i rączki świadczą o nie dojrzałym uładzie krwionośnym a nie o zimnie, a ciepłotę zawsze sprawdza się po karczku.
Tak mówią i piszą, ale jak założę małej długi rękaw, to dłonie też ma cieplejsze.

Ciastek - może mam kotka na tym punkcie, ale sprawdziłabym hormony tarczycowe.
Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
A u nas nocka standard. Pobudka o 24:00 i zjadł 120 ml!!!! a potem i tak obudził się 2:30, 4, 6, 7. Ale wtedy to on budzi sie bo stęka i pręzy i musi się przytulic do cycucha - 5 min i śpi dalej. Czy ktoś z Was też tak ma??
A co robi przez 5 minut? Tylko się przytula, czy ssie?
Mleko w nocy jest bardziej syte, więc karmienie nawet powinno być krótsze.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-10, 10:05   #4692
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Tak mówią i piszą, ale jak założę małej długi rękaw, to dłonie też ma cieplejsze.

Ciastek - może mam kotka na tym punkcie, ale sprawdziłabym hormony tarczycowe.
A co robi przez 5 minut? Tylko się przytula, czy ssie?
Mleko w nocy jest bardziej syte, więc karmienie nawet powinno być krótsze.
ssie.

Kurcze chyba mam wirusa na kompie. okienka mi się same otwieraja i kursor skacze po ekranie
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:05   #4693
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Byliśmy wczoraj z Leosiem na badaniach kontrolnych
Bilirubina jeszcze podwyższona, ale już nieznacznie
Za to inne wyniki do d.py
Robiliśmy mu GGTP, Aspat i wapń w surowicy, bo te wyniki miał podwyższone w szpitalu i kazali powtórzyć. I niestety wszystko przekroczone Aspat nawet dwukrotnie ponad normę. Boję się, że Leoś ma jednak jakieś kłopoty z wątrobą Jutro pójdę do lekarza L i pokażę mu te wyniki. Ale już wyobrażam sobie odpowiedź: powtórzyć za tydzień, dwa i jak będą złe to szpital...
Myślę, że ten Aspat jest podwyższony w związku z bili...
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:10   #4694
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Ciastek. Mi prześlij. :p

A możesz mi wyjaśnić co ma czkawka do zimna? Ale tak serio, bo nie wiem.

Przyszły mi próbki z hippa
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:10   #4695
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Witam sie i ja z kubkiem kawy!
Nocka w miare ladna mala zasnela jakos po 20 pozniej na spiocha ja nakarmilam o 22.30 zjadla jakos 140 pozniej obudzila sie po 2 zjadla 170 i pozniej sie obudzila znow przed 7 i znowu 170

dzisiaj ide ja zwazyc i juz sie boje
Do tego chyba mialysmy jakis skok bo moje dzewcze znowu wydaje z siebie takie dzwieki ze uszy pekaja no i traca raczkami zabawki bardzo sie przy tym cieszac a wczesniej tylko sie im przygladala



Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Active Baby:
Tesco 39.89 zł
Super-pharm 39.95 zł
Intermarche 39.99 zł
Schlecker 43.99 zł
Kaufland 54.95 zł
Piotr i Paweł 55.99 zł
Stokrotka 57.99 zł
Real 63.95 zł
dzieki


Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Masz coś do skórzanych kozaczków? Kiedyś sporo śniegu spadło tydzień przed 1 listopada, a innym razem mama wymyśliła sobie wyjazd w półbutach, ale w końcu mnie posłuchała i spakowała też kozaczki - potem oczywiście dziękowała, bo się przydały.
absolutnie nie ale wyobraz sobie dziecko w futrze czapce z lisa i skorzanych kozakach..

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość

Przyszła mi butelka Mam , a smoczek rzeczywiście jest super
widze ze tez sie skusilas

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Prince, ja czytałam że zimne stópki i rączki świadczą o nie dojrzałym uładzie krwionośnym a nie o zimnie, a ciepłotę zawsze sprawdza się po karczku.
tez mi sie cos takiego obilo o uszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_1066.jpg (52,1 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_1065.jpg (41,2 KB, 41 załadowań)
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:12   #4696
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
:

ja na dzień dzisiejszy zakładam, że następnego porodu po prostu nie będzie.
Ale gdyby mi się przypadeczkiem zdarzyło, to już postanowione: zaraz po stwierdzeniu ciąży przez ginekologa, leciałabym do psychiatry. Po wskazanie do cc
no powiem ci, że tak jak ja się wzbraniałamprzed cc...i wkońcu i tak ją miałam. atk teraz następne dzieci też bardzo proszę przez cc. swoją drogą nie dostałam @ i jestem zła z tego powodu chyba muszę zrobic test ciążowy żeby miec pewnośc, że nic nie jest na rzeczy
Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Nie mdlej!

Dzisiaj około południa kurier przyniósł różne skarby od sprzedawcy rodzyneczki, m.in smoczki "2" do butelek TT . Od razu postanowiłam sprawdzić, jak Róży będzie się z nich piło i co prawda piło się dobrze, ale ulewało jeszcze lepiej, więc po trzech próbach smoczki "2" na razie odłożyłam.

Odliczaj dni!
A te smoczki 2 są od którego miesiąca?
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:12   #4697
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Witam
nocka spokojna w miarę a na dodatek TZ rano przebrał małego wiec nie musiałam wychodzić z łóżka
teraz mały lezy sobie w łóżeczku ale ani mysli spać

zapowiadają deszcze na najbliższe dni, porażka, jak ja nie cierpie siedzieć całymi dniami w domu

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Hej. My dopiero wstaliśmy. W nocy małego brzuszek bolał... Po 11 zbieramy się na szczepienie


Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Zapomniałam Wam napisać, że wczoraj przyszła mata, taka jaką ma Phdwao - Małpia Wyspa. Póki co mała jeszcze za nią nie szaleje, ale za to ja miałam radochę przy odpakowywaniu

Wczoraj byli u nas teście - wrócili z Zakopca i przyjechali do wnusi. Mała dostała prezenty - puchatą białą czapę z różowymi dodatkami, biały szaliczek, rękawiczki, śliniaczki i owieczkę-poduszkę (fotka w załączniku)
Czapka ma dziwną rozmiarówkę - na metce jest napisane obwód głowy 38-58. Na razie jest za duża, ciekawe czy Amelka ją założy
tak to jest, że narazie rodziców bardziej ciesza dziecięce zakupy

super prezenty, szczególnie czapeczka.
a tak na marginesie to zazdroszczę im wizyty za zakopcu, uwielbiam

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Witam się z kawką
Mała coś dzisiaj mi się często na jedzenie budziła. Mam wrażenie, że przez ten mały zastój w lewym cycku mniej z niego leciało i się nie najadała, tym bardziej, że ostatnie 2 dni ewidentnie z lewej piersi jadła dużo krócej. Ale chyba kryzys zażegnany, bo przestało mnie boleć to miejsce, gdzie grudkę wyczułam i mała dzisiaj rano długo pojadła z lewej piersi
Ale za to znowu migrena mnie łapie
fajnie, że zastój juz pokonany

co do migreny to współczuje, cały weekend mnie głowa bolała. Mam nadzieję, że szybko Tobie przejdzie
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:15   #4698
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość

A możesz mi wyjaśnić co ma czkawka do zimna? Ale tak serio, bo nie wiem.
)
Dzieci dostają czkawki z zimna. Tak już jest....
A wczoraj czytałam "język niemowląt "Tracy Hogg i ona twierdzi, że jak dziecku jest zimno to drży mu dolna warga.

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
Witam sie i ja z kubkiem kawy!
Nocka w miare ladna mala zasnela jakos po 20 pozniej na spiocha ja nakarmilam o 22.30 zjadla jakos 140 pozniej obudzila sie po 2 zjadla 170 i pozniej sie obudzila znow przed 7 i znowu 170

dzisiaj ide ja zwazyc i juz sie boje
Do tego chyba mialysmy jakis skok bo moje dzewcze znowu wydaje z siebie takie dzwieki ze uszy pekaja no i traca raczkami zabawki bardzo sie przy tym cieszac a wczesniej tylko sie im przygladala

Alez ona jest slodka
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:18   #4699
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

ale Amelka jest słodka i jaka duza
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-10, 10:19   #4700
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
noooo
to dziewczynka
była pod lozkiem, lezała na kazdym cn podłogi, wtrarmosiła mojego psa wyprzytulała wycałowała na amen
wytargała mnie za kite
łaziła z mopem po domu
była za lodowką
zagladala do szafek
wymeczyła lezaczek

wykrzyczała sie
i w ogole jeszze duzo tego było. A podloge to mi wypolerowała jak neiwiem

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Z czosnkiem Ale ja jem prawie wszystko - wcześniej też już jadłam czosnek w spaghetti, kotletach mielonych czy w sosie czosnkowym. Cebulę też. Problemów nie było.
ja czosnku jeszcze nie jadłam. Ale ostatnio pozwoliłam sobei na szczypiorek i jadłam cebulkę w jajecznicy. Ogólnie jem już bardzo dużo rzeczy. Nie ma żadnych alergii pokarmowych a zatwardzenia jak były tak są więc przynajmniej wzbogacam dietę...
[QUOTE=muminek88;36994476]z okolicy Paderbornu w niemczech

Cytat:
Napisane przez muminek88 Pokaż wiadomość

dziewczyny czy wasze dzieci jak spią uśmiechaja snie przez sen albo mają drgania w oczkach albo ogolnych miesni twarzy??
Tak. Franek się uśmiecha przez sen jak jest najedzony,.
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:20   #4701
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

anna u mnie mała często jest opatulona, nic nie ma zimnego a czkawkę i tak ma
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:23   #4702
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez anna99302 Pokaż wiadomość
]

Alez ona jest slodka
Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
ale Amelka jest słodka i jaka duza
dziekuje
wiesz juz ma zaraz 3 miesiace ale w rzeczywistosci nie przekroczyla jeszcze 60 cm a ciuszki dalej na 0-3 :P
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:25   #4703
Kasik_12
Zadomowienie
 
Avatar Kasik_12
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 157
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Dziewczyny tak się cieszę zobaczcie co mi odpisał ten świetny lekarz z Bydgoszczy , który jest specjalistą od implantów itp. odnośnie wczorajszego badania na poziomie 40 db
40 dB u tak małego dziecka oznacza ze nie musimy się matwić , w uchu prawdopodobnie jest płyn który powinien się wchłonąć , nie trzeba się martwić , ale trzeba będzie powtórzyć badanie słuchu za 2-3 miesiące , wystarczy otoemisja i tympanometria pozdrowienia J. M.
Kasik_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:27   #4704
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak się cieszę zobaczcie co mi odpisał ten świetny lekarz z Bydgoszczy , który jest specjalistą od implantów itp. odnośnie wczorajszego badania na poziomie 40 db
40 dB u tak małego dziecka oznacza ze nie musimy się matwić , w uchu prawdopodobnie jest płyn który powinien się wchłonąć , nie trzeba się martwić , ale trzeba będzie powtórzyć badanie słuchu za 2-3 miesiące , wystarczy otoemisja i tympanometria pozdrowienia J. M.
super
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:32   #4705
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
anna u mnie mała często jest opatulona, nic nie ma zimnego a czkawkę i tak ma
Luśka bardzo często dostaje czkawki po ulaniu - zwłaszcza jak to ulanie następuje po tym jak się rozgada, widać łyka za dużo powietrza wtedy

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak się cieszę zobaczcie co mi odpisał ten świetny lekarz z Bydgoszczy , który jest specjalistą od implantów itp. odnośnie wczorajszego badania na poziomie 40 db
40 dB u tak małego dziecka oznacza ze nie musimy się matwić , w uchu prawdopodobnie jest płyn który powinien się wchłonąć , nie trzeba się martwić , ale trzeba będzie powtórzyć badanie słuchu za 2-3 miesiące , wystarczy otoemisja i tympanometria pozdrowienia J. M.
super wieści
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:35   #4706
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak się cieszę zobaczcie co mi odpisał ten świetny lekarz z Bydgoszczy , który jest specjalistą od implantów itp. odnośnie wczorajszego badania na poziomie 40 db
40 dB u tak małego dziecka oznacza ze nie musimy się matwić , w uchu prawdopodobnie jest płyn który powinien się wchłonąć , nie trzeba się martwić , ale trzeba będzie powtórzyć badanie słuchu za 2-3 miesiące , wystarczy otoemisja i tympanometria pozdrowienia J. M.

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Luśka bardzo często dostaje czkawki po ulaniu - zwłaszcza jak to ulanie następuje po tym jak się rozgada, widać łyka za dużo powietrza wtedy
właśnie też mi się wydaje że czkawka jest z nadmiernego łykania powietrza a nie od zimna bo ja nwet nie wiem co zimno ma wspólnego z czkawką
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:35   #4707
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak się cieszę zobaczcie co mi odpisał ten świetny lekarz z Bydgoszczy , który jest specjalistą od implantów itp. odnośnie wczorajszego badania na poziomie 40 db
40 dB u tak małego dziecka oznacza ze nie musimy się matwić , w uchu prawdopodobnie jest płyn który powinien się wchłonąć , nie trzeba się martwić , ale trzeba będzie powtórzyć badanie słuchu za 2-3 miesiące , wystarczy otoemisja i tympanometria pozdrowienia J. M.
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:37   #4708
Kasik_12
Zadomowienie
 
Avatar Kasik_12
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 157
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
super


Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Luśka bardzo często dostaje czkawki po ulaniu - zwłaszcza jak to ulanie następuje po tym jak się rozgada, widać łyka za dużo powietrza wtedy



super wieści
mała też ma często czkawkę po ulaniu

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość



właśnie też mi się wydaje że czkawka jest z nadmiernego łykania powietrza a nie od zimna bo ja nwet nie wiem co zimno ma wspólnego z czkawką


Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
Kasik_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:38   #4709
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Wszystkie ssaki (w tym ludzie) posiadają mięsień zwany przeponą, który oddziela płuca od reszty wnętrzności. Nie mamy większego wpływu na jego pracę, możemy jednak nieco ją modyfikować, np. w czasie śpiewania czy wstrzymywania oddechu. Czkawka z kolei to nic innego, jak rytmicznie powtarzające się skurcze przepony, połączone z charakterystycznym odgłosem wydawanym przez zamknięcie głośni i strun głosowych przy wdechu. Przyczyną tych skurczów jest podrażnienie nerwów odpowiedzialnych za pracę przepony lub podrażnienie samej przepony. U małych dzieci uporczywe czkawki najprawdopodobniej są wynikiem tego, że ich układ nerwowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, a co za tym idzie – nerw przeponowy nie zawsze działa tak jak powinien. Tłumaczyłoby to nierzadki fakt występowania czkawki już na etapie życia płodowego oraz większą podatność na nią dzieci urodzonych przedwcześnie, a także fakt, że w miarę upływu czasu częstotliwość napadów czkawkowych zmniejsza się, by ostatecznie ustąpić około 3 miesiąca życia (choć czasami później). Czkawka najczęściej pojawia się w trakcie karmienia lub bezpośrednio po nim. W pierwszym przypadku jej przyczyną jest zbyt duża ilość powietrza, które wraz z zasysanym pokarmem dostaje się do brzuszka (uciska ono przeponę i drażni nerw przeponowy, co uaktywnia odruch czkania), w drugim – powiększona objętość żołądka, który zaczyna dotykać swą ścianką przepony, na co ona reaguje gwałtownymi skurczami. Ponadto napad czkawki może zapoczątkować nagły spadek temperatury (np. gdy po kąpieli pupkę owieje chłodniejsze powietrze), głośny śmiech (gdy dziecko zbyt mocno i raptownie nałapie się powietrza), a także zbyt zimne lub za ciepłe pokarmy. Czasem też czkawka może pojawić się bez konkretnego powodu.
no tu jest napisane o zimnie, ale o nagłej zmianie temperatury.

W brzuszkach też było im zimno?
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 10:45   #4710
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część II

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
no tu jest napisane o zimnie, ale o nagłej zmianie temperatury.

W brzuszkach też było im zimno?
w brzuszku łykało wody płodowe
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.