Wakacyjne Mamy 2012 - część IV - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-09, 09:37   #631
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
a macie gdzieś mapki stężeń?
Bo dla krk jest specjalny serwis i informacje, kiedy zaleca się ograniczenie czasu spędzanego na dworze a kiedy zaleca się kategorycznie nie wychodzić z domu. I do tego odpowiednie kolory - pomarańczowy i czerwony. Czerwonego jeszcze nie było, ale raz wyszłam przy pomarańczowym to powietrze aż śmierdziało i nie było czym oddychać. Przy czerwonym jest istny koszmar, naprawdę wtedy lepiej kisić się w domu.
I z tego co wiem, w Krk powietrze, wbrew pozorom, jest o wiele silniej zanieczyszczone niż w Katowicach, w Krk powietrze jest najgorsze w całej Polsce I to też prawdopodobnie z tego wynikła hipotrofia Luśki (przez smog Kraków ma największy współczynnik narodzin dzieci z niską wagą urodzeniową)
o nie wiedziałam o tych mapkach, muszę [poszukać.

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
wiecie co??wczoraj na tym spotkaniu, pewna mama 15 miesięcznej Laury od razu mnie pyta-a karmisz??(oczywiście w domyśle "piersią"), mówię jej-tak, ale już tylko troszkę, bo chcę zakończyć....a Ona-dlaczego?tak krótko?.....bo ja to karmiłam 12 miesięcy-no to super Kobieto-myślę sobie klaski: jesteś Najlepszą Matką na Świecie
jak mnie denerwuje takie kategoryzowanie-jak długo karmisz piersią tak dobrą jesteś Matką.....
robi mi się wtedy przykro i głupio....ehhh
powinnam jej odpowiedzieć-że kamienie AŻ 12 miesięcy do dla mnie nienormalne i ZA długo
mnie też to wkurza. To moja sprawa jak karmię i jak długo cycem.
Mnie się KOLEGA(!!!!!!!!!) pytał czemu tylko pół roku planowałam ch. go to obchodzi, nie ma o tym zielonego pojęcia. Jak był w odwiedzinach tydzień po porodzie i słuchał o problemach z karmieniem to myślę że już o nic nie będzie pytał.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 09:37   #632
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Karolka moim zdaniem póki będziesz dziecko przystawiać - nawet 2 razy dziennie - to nie zaniknie.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 09:38   #633
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Mnie nawet obcy ludzie pytają "a karmi pani piersią?" np. sąsiedzi
Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
może i troszkę masz racji....bo sama mam lekkie wyrzuty sumienia, choć widzę, że Lilka bardzo dobrze czuje się "na butli", a pierś dostaje 2xdziennie, więc i to jest dobre....ale chodzi mi głównie o to, że ktoś kogo nie znasz od razu pyta Cię o tak intymne rzeczy....mi jakoś nie przychodzi to do głowy....nikt nie pyta-czy kąpię Małą codziennie, czy chodzę codziennie na spacer, czy używam wilgotnych chusteczek, tylko pierwsze co-czy karmisz piersią??ja już w ciąży zakładałam karmić 3 miesiące-plan wykonałam, jeszcze do Bożego Narodzenia postaram się utrzymać ten stan karmienia 2xpiersią-choć nie wiem czy laktacja sama mi nie zaniknie??czy jeżeli karmię tak codziennie to powinna się utrzymać??
ja nie wiem co ludzie maja z tą piersią, mnie też się wszyscy o to pytają z tym że ja odwrotnie niż Ty czuje podtekst "jeszcze?" może ja też doszukuje się drugiego dna bo sama uważam że za długo? zaraz po pytaniu "czy karmie" pada drugie "jak starszy reaguje na młodszego" i to już jest bardziej pytanie na miejscu

jaki Lilka nie odrzuci piersi to laktacja się utrzyma, moja koleżanka tak karmi
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 09:40   #634
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Ale na fajną babeczkę na all trafiłam (od tej sukienki jednej dla Lu co kupowałam). Pisała mi wcześniej, że paczkę wyśle wczoraj, dzisiaj napisała, że nie dała rady, wyśle dzisiaj a za spóźnienie dorzuca jakiś gratis Miło bardzo, tym bardziej, że co to jest jeden dzień, i bez tego gratisu bym jej darowała

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
ja nie wiem co ludzie maja z tą piersią, mnie też się wszyscy o to pytają z tym że ja odwrotnie niż Ty czuje podtekst "jeszcze?" może ja też doszukuje się drugiego dna bo sama uważam że za długo? zaraz po pytaniu "czy karmie" pada drugie "jak starszy reaguje na młodszego" i to już jest bardziej pytanie na miejscu

jaki Lilka nie odrzuci piersi to laktacja się utrzyma, moja koleżanka tak karmi
mnie się wszyscy pytają, czy mam pokarm... Ostatnio babcia nawet, mój tato coś tam zagadał, że patrz - taka prawnuczka dorodna i na samej piersi, a babcia zaraz z pytaniem, czy mam pokarm no czy to nie oczywiste?
Chyba się dziwią, że mając takie mini cycki daję radę dziecko wykarmić
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 09:44   #635
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
A

mnie się wszyscy pytają, czy mam pokarm... Ostatnio babcia nawet, mój tato coś tam zagadał, że patrz - taka prawnuczka dorodna i na samej piersi, a babcia zaraz z pytaniem, czy mam pokarm no czy to nie oczywiste?
Chyba się dziwią, że mając takie mini cycki daję radę dziecko wykarmić
mam takiego bez obciachowego kolegę - jego żona tez karmi, to komentował że takimi cyckami(w sensie małymi) da się jeszcze wykarmić takie duże dziecko, kolega super więc zabrzmiało sympatycznie
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 09:46   #636
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Agunia to co ja mam powiedzieć (w sensie ludzkich domysłów), jak moje dziecko drobinka? Chociaż wagowo podobnie do Lu ale ma 62 cm wzrostu to chudsza jest...

Moja M. wczoraj mi zdjęła okulary Obiema rączkami Nie wiem czy jej sie matka w okularach nie podoba czy co... A tak na marginesie to jak jestem w soczewkach (rzadko) to się przygląda trochę z przestrachem w oczach Nie poznaje mnie czy co?

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2012-11-09 o 09:47
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 09:51   #637
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
ja już wiem dlaczego moje dziecko tak bardzo pragnie kontaktu wzrokowego - opanowała do perfekcji sztukę pierdzenia ustami i ciągle chce się tym chwalić



wiem o tym... ja mieszkam na Ruczaju i tu nam dochodzi jeszcze jeden problem - notoryczne mgły... więc w bezwietrzny dzień ruch powietrza jest tu słaby. A do tego mnóstwo domków jednorodzinnych w których palą byle czym, jak się chodzi między blokami jest jeszcze w miarę, wejść między domki i można się udusić No ja niemobilna raczej nie dam rady jeździć na spacery na kopiec
u nas też pierdzenie ustami cały czas, a jaka radość jak mama albo tata tez pierdzi

moja siostra mieszkała kiedyś na Ruczaju teraz w Tyńcu

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Wanilka, Aga a może macie skok?
sama nie wiem, ja już się pogubiłam w tych skokach, wcześniej było to wyraźniejsze a teraz nie umiem poznać, wydaje mi się że niedawno nam się jeden skończył bo mamy już wszystkie umiejętności które powinien mieć a na kolejny chyba jeszcze za wcześnie

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość

Moja M. wczoraj mi zdjęła okulary Obiema rączkami Nie wiem czy jej sie matka w okularach nie podoba czy co... A tak na marginesie to jak jestem w soczewkach (rzadko) to się przygląda trochę z przestrachem w oczach Nie poznaje mnie czy co?
u mnie podejrzliwość jest jak mam ręcznik na głowie a okularów mi nie ściąga ale ja rzadko w nich w domu chodzę
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-09, 09:52   #638
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
ja nie wiem co ludzie maja z tą piersią, mnie też się wszyscy o to pytają z tym że ja odwrotnie niż Ty czuje podtekst "jeszcze?" może ja też doszukuje się drugiego dna bo sama uważam że za długo? zaraz po pytaniu "czy karmie" pada drugie "jak starszy reaguje na młodszego" i to już jest bardziej pytanie na miejscu

jaki Lilka nie odrzuci piersi to laktacja się utrzyma, moja koleżanka tak karmi
mnie pytała teściowa kuzynki i tekst że najlepiej bym jak najdłużej karmiła a po chwili dodała że ona nie karmiła obu synów i że zawsze pokarm napływał jej jak dziecko było pojedzone
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 09:54   #639
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Sol nie wiem, pasowałby mi tylko skok z lękiem separacyjnym, i w sumie to by się zgadzało, skoro tak zaczyna przeżywać fakt, że na nią nie patrzę. Tylko jakoś tak za wcześnie, niby zaczynamy 22 tydz, ale zgodnie z teorią skoków (to, że liczy się nie moment urodzenia, a wiek ciążowy tak naprawdę), to Lu ma na to przynajmniej 3 tygodnie jeszcze (a biorąc pod uwagę wiek ciążowy określony po urodzeniu, to nawet 5 tyg)
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 10:22   #640
Kasik_12
Zadomowienie
 
Avatar Kasik_12
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 157
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Olcia dziękujemy za link...też miałam zamiar zacząć ćwiczyć z Ewą Chodakowską i właśnie to zrobiłam też zaczęłąm od SKALPELA i dałam radę 40 minut , ale było strasznie trudno kilka powtórzeń może z 10 odpuściłam podczas całego treningu. Spociłam się ale teraz czuję się super, powiedziałam sobie ,ze 3 razy w tygodniu będę tak ćwiczyć ....mam nadzieję , że dam radę .....zresztą właśnie od poniedziałku rezygnuję z karty sportowej z pracy bo i tak nie mam teraz kiedy chodzić . Córcia jest dla mnie teraz ważniejsza

U mnie też była cały czas presja na kp i ciągłe pytania....oj męczące to było, co to ludzi do ch..lery obchodzi.......raczej rzadko kobiety rezygnuję bo im się nie chce

Dzisiaj juz małe przygotowania do chrzcin...popołudniu jedziemy dokupić do restauracji jeszcze babeczki, kule rumowe ..mniam, wina i owoce i do księdza zanieść kartki do spowiedzi .....a w sobotę o 16 chrzest życzę sobie , aby po nim dziecko było aniołkiem i przesypiało noce ha ha
Kasik_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 10:36   #641
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
mnie pytała teściowa kuzynki i tekst że najlepiej bym jak najdłużej karmiła a po chwili dodała że ona nie karmiła obu synów i że zawsze pokarm napływał jej jak dziecko było pojedzone
czekała aż jej pokarm "napłynie"?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-09, 10:42   #642
Opalia
Raczkowanie
 
Avatar Opalia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 132
GG do Opalia
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Hej moja Mania kończy dziś 4 miesiące
Noc ok, zasnęła o 22, pobudka o 6, karmienie i spała do 8.30
Mnie też strasznie wkurzają komentarze odnośnie kp. Wszyscy się mnie czepiają, bo mowie, że nie planuję karmić dłużej niż 6-7 miesięcy. Szczególnie upierdliwe są dwie sąsiadki, które same mają 1,5 roczne córeczki i obydwie karmią i moja babcia, która jak usłyszała, że chcę tak krótko karmić to się załapała za głowę krzycząc, że mam karmić przynajmniej rok, a najlepiej do dwóch lat

Soleika dla tż - daj znać jak mu poszło

Ciekawe jak tam Depoison i Zosieńka - mam nadzieję, że jakoś sobie radzą
Opalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 10:44   #643
nitka_88
Zadomowienie
 
Avatar nitka_88
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 333
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
ja już wiem dlaczego moje dziecko tak bardzo pragnie kontaktu wzrokowego - opanowała do perfekcji sztukę pierdzenia ustami i ciągle chce się tym chwalić

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
a co to A6W?
Aerobowa szóstka Weidera


Hej U nas nocka piękna, jeśli chodzi o spanie małego, ale co z tego, skoro ja nie mogłam spać Siedzę z zapałkami w oczach... Chyba za dużo wrażeń wczoraj miałam Miłego dnia
__________________
Przyszłość zaczyna się teraz...


www.NiciutKa.pl
nitka_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 10:51   #644
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Stawiamy soczek i coś do chlebka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg okulary-drink-kawalek-melona.jpg (81,0 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg perf_30794_1_w_blogu.jpg (53,5 KB, 7 załadowań)
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 10:53   #645
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dokładnie, będzie trzeba wyjśc bo dzieci będą się domagać siwżego powietrza, u nas zauważam, że gdy nie wyjdziemy to jest strasznie marudny,a po spacerze od razu inne dziecko trzeba zasłaniac maluchy, ja kiedys na spacerze bałam sie ze mu wieje, wiec wsdzilam swoją głowe do budy miał cieplutko tam, ale wiara na mnie patrzyła

Wyobrażam sobie Ciebie z głową w budzie
Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Heloł
Ja nie wiem co się mojemu dzieciowi stało Ostatnio budzi się w nocy co i rusz z płaczem, ale nie z płaczem z głodu, ale "bo coś jest nie tak". Jak jej się wsadzi smoczek do buzi to zasypia w momencie. Teraz znowu przed 9 tak zaczęła, widziałam, że jest jeszcze bardzo zaspana, nie ryczy o jedzenie, więc smoczek w dziób i kimnęła, za chwilę sobie ten smoczek wyjęła i znowu ten ryk. Teraz sobie dalej śpi



ehhh u nas wczoraj nawet zabawki były be. Jak siedziałam koło niej tak i utrzymywałam z nią kontakt wzrokowy to się chichrała jak głupia (nawet perlistym śmiechem sama z siebie, tylko na moje spojrzenie), gadała, w ogóle była ogólna wesołość. Tylko siadłam gdzieś obok i zajęłam się czymś innym, a ta już zaczynała się drzeć (drzeć, nie płakać, bo ona ostatnio najpierw krzyczy, dopiero jak to nie działa zaczyna się ryk). W pewnym momencie miałam ochotę sobie w łeb strzelić



też to kiedyś przerabialiśmy, był tylko albo leżaczek albo rączki. Minęło samo, Luśka nabawiła się jedynie lekkiej asymetrii, ale czy od leżaczka to nie wiem (chociaż leżaczek nie pomagał w jej niwelowaniu), bo jak wszędzie mówią - tak jak miała Lu to dzieci mają bardzo często. Zwróć uwagę na to, jak leży, czy prosto, czy się wygina w jedną stronę. Luśka często leży wygięta w literkę C, głowa i nogi skręcone w jedną stronę, tułów w drugą. Nie podoba mi się ta pozycja, bo ona potem na płaskim też tak się kładzie (jak pisałam wczoraj - ograniczenie leżaczka bardzo szybko pomogło, teraz coraz częściej leży sobie prosto)



trzymam mocno



no ja nie mówię, że robisz źle czy coś, tylko tak się odniosłam do tego Twojego "śmiania się" z używania pieluch do zasłonięcia. Może i jej i jej dziecku akurat pasowało tak i pasował większy dopływ powietrza? Najważniejsze to obserwować dziecko i reagować odpowiednio
ja na przyklad nawet w wiatr czasem nie zakladam oslonki, bo widze, ze Lu jest ciepło, a jakbym ograniczyła dopływ powietrza to ona by mi się w tej gondoli ukisiła



ja raczej nie będę wychodzić jak ten wiatr będzie bardzo mroźny, silny i przenikliwy, to są najgorsze warunki do wychodzenia z dzieckiem - już lepiej wyjść nawet przy -10 ale jak jest słońce i bezwietrznie







Ad.1 Moje dziecko w nocy robi ostatnio to samo. Budzi się, kwęka i popłakuje, a dam jej tylko smoczek to cisza i śpi dalej. Już praktycznie przesypia dzięki temu prawie całe noce bez karmienia ( tak od około 24 do 6 rano zazwyczaj lub jak zaśnie wcześnej to koło 5 się budzi)

Ad 2. Mojej jest jeszcze obojętnie, czy mnie widzi czy nie, ale pewni i nadejdzie ten etap, że się ruszyć z pola widzenia nie będę mogła. To musi być irytujące

Ad 3. Staram się ją tak układać do leżaczka i okładać kocem, czy czymś, żeby leżała prosto, ale czasem, tak jak piszesz, przekręca się w kształt literki C. Na płasko śpi w dobrej pozycji, więc może tragedii nie ma.
Dla mnie ten leżak to w sumie wygoda, bo mogę go stawiać tam, gdzie akurat jestem, ale fajnie by było jakby młoda chciała spać też w dzień w łóżeczku. Poza tym, którąś noc za chiny nie chciała zasnąć u siebie...tylko leżaczek i tak przespała w nim całą noc, bo nie miałam siły z nią walczyć
Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
a macie gdzieś mapki stężeń?
Bo dla krk jest specjalny serwis i informacje, kiedy zaleca się ograniczenie czasu spędzanego na dworze a kiedy zaleca się kategorycznie nie wychodzić z domu. I do tego odpowiednie kolory - pomarańczowy i czerwony. Czerwonego jeszcze nie było, ale raz wyszłam przy pomarańczowym to powietrze aż śmierdziało i nie było czym oddychać. Przy czerwonym jest istny koszmar, naprawdę wtedy lepiej kisić się w domu.
I z tego co wiem, w Krk powietrze, wbrew pozorom, jest o wiele silniej zanieczyszczone niż w Katowicach, w Krk powietrze jest najgorsze w całej Polsce I to też prawdopodobnie z tego wynikła hipotrofia Luśki (przez smog Kraków ma największy współczynnik narodzin dzieci z niską wagą urodzeniową)
Jestem w szoku Nie zdawałam sobie sprawy, że po pierwsze Kraków jest tak zanieczyszczony, a po drugie, że to wpływa na niską wagę urodzeniową dzieci
Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
wiecie co??wczoraj na tym spotkaniu, pewna mama 15 miesięcznej Laury od razu mnie pyta-a karmisz??(oczywiście w domyśle "piersią"), mówię jej-tak, ale już tylko troszkę, bo chcę zakończyć....a Ona-dlaczego?tak krótko?.....bo ja to karmiłam 12 miesięcy-no to super Kobieto-myślę sobie klaski: jesteś Najlepszą Matką na Świecie
jak mnie denerwuje takie kategoryzowanie-jak długo karmisz piersią tak dobrą jesteś Matką.....
robi mi się wtedy przykro i głupio....ehhh
powinnam jej odpowiedzieć-że kamienie AŻ 12 miesięcy do dla mnie nienormalne i ZA długo
Hehe,skąd ja to znam. Ostatnio na spotkaniu rodzinnym miałam taką samą nagonkę, jak podałam małej butlę....że czemu podaje jej mm?? przecież to jest be..
Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
ja już wiem dlaczego moje dziecko tak bardzo pragnie kontaktu wzrokowego - opanowała do perfekcji sztukę pierdzenia ustami i ciągle chce się tym chwalić



wiem o tym... ja mieszkam na Ruczaju i tu nam dochodzi jeszcze jeden problem - notoryczne mgły... więc w bezwietrzny dzień ruch powietrza jest tu słaby. A do tego mnóstwo domków jednorodzinnych w których palą byle czym, jak się chodzi między blokami jest jeszcze w miarę, wejść między domki i można się udusić No ja niemobilna raczej nie dam rady jeździć na spacery na kopiec



ehhh też mnie wnerwia takie kategoryzowanie. Ja mam zamiar karmić jak najdłużej - pewnie jak da radę to i do roku i wiem, że niektórym to może wydawać się za długo itp., ale nic nikomu do tego. Ja się nie wtrącam, że ktoś karmi za krótko czy za długo, sprawa indywidualna i każdy robi jak uważa, i też bym nie chciała, żeby mnie ktoś przez to oceniał. Jak ktoś chce, to niech karmi i mm od początku i jak dla mnie też ok, bo co mi do tego?

Z tym ostatnim się zgadzam. Co innych to obchodzi, jakby od tego los całego świata zależał...

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
mam takiego bez obciachowego kolegę - jego żona tez karmi, to komentował że takimi cyckami(w sensie małymi) da się jeszcze wykarmić takie duże dziecko, kolega super więc zabrzmiało sympatycznie

Edytowane przez ajka89
Czas edycji: 2012-11-09 o 10:57
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 10:54   #646
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez Opalia Pokaż wiadomość
Hej moja Mania kończy dziś 4 miesiące
I najlepsze życzenia Samych radosnych dni dla Marianki
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 10:56   #647
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
jak tak piszesz to już się boję zimy.....nie wiem jak w gorsze dni w domu wysiedzęto będzie katorga....na szczęście u mnie rzadko pada śnieg i wieje wiatr, bo moje miasto jest w niecce między wzgórzami....może jakoś przetrwamy: prosi:
U mnie rzadko nie wieje, a do Zatoki Gd., rzut beretem, więc i wilgotność powietrza duża.

Gratuluję nocy i wydłużenia przerw między posiłkami. Po Waszych postach ja też próbuję je wydłużyć. Dzisiaj zjadła ok. 8-8:30, chyba do 9:30 bawiła się trochęze mną, a trochę sama i śpi, a ja czytam o jedzeniu.

Jeszcze nie wiem, czy skoro wczoraj dostała 3 łyżeczki marchewki, to dzisiaj też ma dostać 3, czy już 4.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:03   #648
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

ile dziennie ml MM powinno zjadać 3 miesięczne niemowlę??bo moja zjadała wcześniej ok 5-6x120ml +2 razy pierś, ale teraz jak jej wydłużam przerwy to by było max 5x 120ml +2x pierś i nie wiem czy to nie za mało
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:10   #649
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj zamówiłam sobie "wypasioną" pizzę o średnicy pół metra. Zjadłam prawie 2/3.
Taką dietę to ja rozumiem!

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Hej nie mówicie, że tylko ja na nogach a Wy spicie?! Jeju mały ma pobudkę o 6 i nie ma zmiłuj i mieliśmy 3 karmienia w nocy Dzisiaj mamy pediatre, trzymajcie kciuki, żeby wszytsko było ok, łącznie z waga, bo on osttanio tak kiepsko je




My spałyśmy do 11, ale pobudki i 2, 5, 8 i 9.40.

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
żartujesz
ja 2 nigdy nie mogę do końca wepchnąć
Cienias

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez karmeelek Pokaż wiadomość
Blue ja jestem po matmie ale w finansach i ubezpieczeniach - dobrze, że juz po studiach hihi
Reszta potem bo mala placze...
Ja też ale tylko licencjat. Mgr robię już nauczycielską, bo z drugiej specjalizacji mgr mi niepotrzebny.
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-09, 11:16   #650
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
czekała aż jej pokarm "napłynie"?
napłynie, wypłynie - coś w stylu że nic nie leciało jak przykładała do piersi.
Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Stawiamy soczek i coś do chlebka
jakiego chlebka, ja tu dietuję
co świętujemy?
Na wszelki wypadek życzę wszystkiego najlepszego

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Taką dietę to ja rozumiem!



My spałyśmy do 11, ale pobudki i 2, 5, 8 i 9.40.


Cienias

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------


Ja też ale tylko licencjat. Mgr robię już nauczycielską, bo z drugiej specjalizacji mgr mi niepotrzebny.
no ale jakbyś mnie zobaczyła to bys pomyślała że pieprzam 2 pizze jedna po drugiej

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
ile dziennie ml MM powinno zjadać 3 miesięczne niemowlę??bo moja zjadała wcześniej ok 5-6x120ml +2 razy pierś, ale teraz jak jej wydłużam przerwy to by było max 5x 120ml +2x pierś i nie wiem czy to nie za mało
mój nie ma jeszcze 3m a zjada czasem 180ml ale najcześciej 120ml 5-7x na dobę.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:19   #651
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Dzięki za dobre słowa odnośnie studiów

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
wiecie co??wczoraj na tym spotkaniu, pewna mama 15 miesięcznej Laury od razu mnie pyta-a karmisz??(oczywiście w domyśle "piersią"), mówię jej-tak, ale już tylko troszkę, bo chcę zakończyć....a Ona-dlaczego?tak krótko?.....bo ja to karmiłam 12 miesięcy-no to super Kobieto-myślę sobie klaski: jesteś Najlepszą Matką na Świecie
jak mnie denerwuje takie kategoryzowanie-jak długo karmisz piersią tak dobrą jesteś Matką.....
robi mi się wtedy przykro i głupio....ehhh
powinnam jej odpowiedzieć-że kamienie AŻ 12 miesięcy do dla mnie nienormalne i ZA długo
Niepotrzebnie!!! Ja miałam pokarm i zrezygnowałam - powinni mi dziecko odebrać!

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
jakiego chlebka, ja tu dietuję
co świętujemy?
Na wszelki wypadek życzę wszystkiego najlepszego
4 miesiące
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:20   #652
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Najlepsze życzenia dla Martynki
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:24   #653
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
może i troszkę masz racji....bo sama mam lekkie wyrzuty sumienia, choć widzę, że Lilka bardzo dobrze czuje się "na butli", a pierś dostaje 2xdziennie, więc i to jest dobre....ale chodzi mi głównie o to, że ktoś kogo nie znasz od razu pyta Cię o tak intymne rzeczy....mi jakoś nie przychodzi to do głowy....nikt nie pyta-czy kąpię Małą codziennie, czy chodzę codziennie na spacer, czy używam wilgotnych chusteczek, tylko pierwsze co-czy karmisz piersią??ja już w ciąży zakładałam karmić 3 miesiące-plan wykonałam, jeszcze do Bożego Narodzenia postaram się utrzymać ten stan karmienia 2xpiersią-choć nie wiem czy laktacja sama mi nie zaniknie??czy jeżeli karmię tak codziennie to powinna się utrzymać??
żeby ci się udało! nam niestety przy dwóch karmieniach w ciągu dnia przez miesiąc zanikł pokarm... tzn jeszcze troszkę było na końcu ale już wtedy małemu się nie chciało pracować. teraz zaś jest szczesliwy i najedzony! I czas, który kiedyś poświęcaliśmy na kp, poświęcamy na zabawę i edukację a ostatnio to już w ogóle na noszenie na rączkach
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:26   #654
Maciejka__
Zakorzenienie
 
Avatar Maciejka__
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 222
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Właściwie o jedzeniu zaczęłam czytać później, a wcześniej o spacerówkach, ale większa wiedza wcale nie ułatwia mi wyboru. Raczej utrudnia.


Pewnie skończy się na pewniaku Chicco, tylko o jakimś już przeczytałam, że uderza się nogą o tylną ośkę.


Zainteresował mnie Chicco Simplicity.
Ktoś coś o nim wie?
http://allegro.pl/wozek-spacerowka-chicco-simplicity-folia-okrycie-i2752410175.html

Zaznaczam, że to ma być spacerówka dodatkowa, używana równolegle z Jedo Fyn.
Maciejka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:29   #655
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość
Olcia dziękujemy za link...też miałam zamiar zacząć ćwiczyć z Ewą Chodakowską i właśnie to zrobiłam też zaczęłąm od SKALPELA i dałam radę 40 minut , ale było strasznie trudno kilka powtórzeń może z 10 odpuściłam podczas całego treningu. Spociłam się ale teraz czuję się super, powiedziałam sobie ,ze 3 razy w tygodniu będę tak ćwiczyć ....mam nadzieję , że dam radę .....zresztą właśnie od poniedziałku rezygnuję z karty sportowej z pracy bo i tak nie mam teraz kiedy chodzić . Córcia jest dla mnie teraz ważniejsza

U mnie też była cały czas presja na kp i ciągłe pytania....oj męczące to było, co to ludzi do ch..lery obchodzi.......raczej rzadko kobiety rezygnuję bo im się nie chce

Dzisiaj juz małe przygotowania do chrzcin...popołudniu jedziemy dokupić do restauracji jeszcze babeczki, kule rumowe ..mniam, wina i owoce i do księdza zanieść kartki do spowiedzi .....a w sobotę o 16 chrzest życzę sobie , aby po nim dziecko było aniołkiem i przesypiało noce ha ha
żeby malutka była grzeczna na chrzcinach
Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Stawiamy soczek i coś do chlebka

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
ile dziennie ml MM powinno zjadać 3 miesięczne niemowlę??bo moja zjadała wcześniej ok 5-6x120ml +2 razy pierś, ale teraz jak jej wydłużam przerwy to by było max 5x 120ml +2x pierś i nie wiem czy to nie za mało
na opakowaniu mojego mleka jest 5x180ml, ale ja daję jakieś 7 X 120ml z czego nie zawsze zjada. jak zje 180 to przez 4 a nawet 4,5 h nie chce mu się jeść
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:31   #656
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Dzięki za dobre słowa odnośnie studiów


Niepotrzebnie!!! Ja miałam pokarm i zrezygnowałam - powinni mi dziecko odebrać!

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------


4 miesiące
Czytam tak z doskoku bo jak Emil śpi to mam chwilę na zrobienie obiadu a jeszcze biegłam na dół bo mi facio przyniósł paczkę a w niej chusta bebelulu typu hamalu.
Tak więc tym bardziej życzę NAJLEPSZEGO dla solenizantki
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:34   #657
wanilllka82
Wtajemniczenie
 
Avatar wanilllka82
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez Opalia Pokaż wiadomość
Hej moja Mania kończy dziś 4 miesiące
Noc ok, zasnęła o 22, pobudka o 6, karmienie i spała do 8.30


Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Stawiamy soczek i coś do chlebka
aż zrobiłam się głodna ale jestem chwilowo podpięta do dziecka
wanilllka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:51   #658
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Opalia, Blue

Dziewczyny możecie mi polecić jakiś sklep int w którym mają ładne i dobre jakościowo narzuty na łóżko?
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 11:59   #659
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość

Zainteresował mnie Chicco Simplicity.
Ktoś coś o nim wie?
http://allegro.pl/wozek-spacerowka-chicco-simplicity-folia-okrycie-i2752410175.html

Zaznaczam, że to ma być spacerówka dodatkowa, używana równolegle z Jedo Fyn.
Ja też nim jestem zainteresowana. Oglądałam go na żywo ale tak dosłownie rzut okiem tylko


dla Martynki i Marianki
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-09, 12:01   #660
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 - część IV

Luśka tak już doskonali czołganie, że nauczyła się odpychać kolankami żeby się przesunąć, a nie tylko podciągać rękami brakuje tylko podparcia na rączkach żeby mi raczkować zaczęła
a co najlepsze do czołgania motywuje ją lusterko, żeby się całować ze sobą mogła
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2012-11-09 o 12:03
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.